Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Awatar użytkownika
Kiszka
x 2
x 11
Podziękował: 614 razy
Otrzymał podziękowanie: 362 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany postautor: Kiszka » sobota 05 sie 2017, 11:14

może być jakieś oczyszczanie z okazji picia jodu ale nie musi. Przyczyn parę pewnie by było. Obserwuj, może organizm się odśluzowuje, weź sobie dużo C powinno ściąć katar. C działa antychistaminowo
1 x

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Awatar użytkownika
luna
x 17
x 2
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 89 razy

Nieprzeczytany postautor: luna » sobota 05 sie 2017, 11:19

grzegorzadam pisze:Lubię mocno gazowaną, ciężko z tym jest.
Kiedyś była Grodziska w szkle, komu to przeszkadzało? ;)

Oj to mnie uspokoiłeś,że można tą ze sklepu,ja nie mieszkam w Polsce i piję wodę naprawdę mocno gazowaną,aż bąble nosem idą,też taką lubię :D
0 x

Awatar użytkownika
luna
x 17
x 2

Nieprzeczytany postautor: luna » sobota 05 sie 2017, 11:38

koleta pisze: Postanowiłam przerwać kurację euthyroxem i novothyral (t3) .Nie zazywam tabletek od tygodnia. Dziś zrobiłam badania i wyniki tarczycowe (tsh,ft3,ft4) sa poniżej normy. Każdy..

A ty leczysz nadczynność tarczycy? czy niedoczynność?
0 x

koleta
x 3
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Nieprzeczytany postautor: koleta » sobota 05 sie 2017, 11:59

Niedoczynność. Nie była ona nigdy duza. Maks tsh to 6 ileś. Po hormonach sie ustabilizowalo. Novothyral (t3) ma to do siebie ze tsh spada do bardzo niskich wyników. Więc od kilku miesięcy tsh zawsze było 0.00iles. więc nie patrzę na ten wskaźnik. Tylko dziwi mnie za niskie ft3 i ft4.;)
0 x

koleta
x 3

Nieprzeczytany postautor: koleta » sobota 05 sie 2017, 12:05

Kiszka pisze:może być jakieś oczyszczanie z okazji picia jodu ale nie musi. Przyczyn parę pewnie by było. Obserwuj, może organizm się odśluzowuje, weź sobie dużo C powinno ściąć katar. C działa antychistaminowo

No moze masz rację ze się coś dzieje po jodzie bo nie przypominam sobie nigdy takiego ataku glutów i kaszlu a nigdy tak nie dbałam o zdrowie jak teraz.
0 x

Awatar użytkownika
luna
x 17
x 2

Nieprzeczytany postautor: luna » sobota 05 sie 2017, 12:18

@koleta
Podczas leczenia jodem hormony będą się wahać,wszędzie o tym piszą,za miesiąc znowu zrób badanie,ale nie wcześniej.Dziwne,bo właściwie u wszystkich tsh po jodzie idzie w górę,a u Ciebie spada....
0 x

koleta
x 3

Nieprzeczytany postautor: koleta » sobota 05 sie 2017, 20:02

luna pisze:@koleta
Podczas leczenia jodem hormony będą się wahać,wszędzie o tym piszą,za miesiąc znowu zrób badanie,ale nie wcześniej.Dziwne,bo właściwie u wszystkich tsh po jodzie idzie w górę,a u Ciebie spada....

Wynik tsh spada może dlatego że bralam Novothyral. On ma silne działanie na tsh. Dlatego jak mówisz zrobię za jakis miesiąc badanie i się zobaczy czy wzrost tsh bedzie.
0 x

jodyna

Nieprzeczytany postautor: jodyna » środa 09 sie 2017, 14:34

Drodzy Forumowicz prosze napiszcie jakies wskazowki gdzie kupic najlepszy jod, jodyne aby poprawic stan zdrowia.
Sardynek ni emoge jesc poniewaz histamina skacze w moim organizmie. Mleko krowie nawet prosto od krowy mnie uczula.
Mleko kozi etez mnie uczula, sucha sie luszczy.

Nastepne pytanie: co sadzicie o suplemencie pure enscapsulations jod i tyrozyna oraz B complex i cytrynian wapnia plus magnezu. Nazbieralem pieniazkow troche i chcialbym zainwestowac w dobre suplementy tej firmy. JEst to jedna z najlepszych jezeli nie najlepsza.

Za wskazowki dziekuje oraz chcialbym sie zapytac czy to forum mozna wesprzec?

Bryan
0 x

Quosia
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Nieprzeczytany postautor: Quosia » środa 09 sie 2017, 22:45

Chciałam się tylko podzielić dobrą nowiną: dzisiaj zrobiłam badania i TSH mam 17 a 2 miesiące temu było maxymalnie 65. Od 7-04-2017 robię kuracje jodem , letrox od razu odstawiłam . Ft3 tez już jest ponad 4 co mnie bardzo cieszy . Czuje się w miarę Ok . No nic zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieje ze nie przejdzie to w nadczynność jak pisała Sand.
0 x

koleta
x 3

Nieprzeczytany postautor: koleta » sobota 12 sie 2017, 23:19

Wchodzę w ósmy tydzień picia lugoli. Pytanie moje co dalej? Czy mogę przez kilka miesięcy przyjmować te 8 kropli na dzień czy dalej zwiększać? Były momenty ze słabo się czułam ale milajly jak wszystko co złe. I jest teraz dobrze poza rozwolnieniem a tak czuje się świetnie jak nigdy. Wiec proszę o rade :) pozdrawiam.
0 x

Awatar użytkownika
Kiszka
x 2
x 11

Nieprzeczytany postautor: Kiszka » niedziela 13 sie 2017, 07:32

możesz sprawdzić sobie robiąc plamę na skórze jodyną. Zasada jest w sumie chyba taka, że bierze się około te 50 mg jodu na dobę czyli około 8 kropli 5 % lugola przez parę miesięcy po to aby dosłownie każdy narząd, każda komórka nasyciła się jodem, aby magazyn tak samo się uzupełnił. Po tym czasie bierze się tą jedną lub 2 krople na podtrzymanie właśnie nasycenia organizmu. Ja tak robiłem. Teraz to albo 1 lub 2,3 zależy ile tam skapnie.
Oczywiście jak jest ph odpowiednie bo inaczej to wiesz - można tak bez końca się bawić
1 x

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Awatar użytkownika
sand
x 10
x 1
Podziękował: 272 razy
Otrzymał podziękowanie: 422 razy

Nieprzeczytany postautor: sand » niedziela 13 sie 2017, 13:35

koleta pisze:Wchodzę w ósmy tydzień picia lugoli. Pytanie moje co dalej? Czy mogę przez kilka miesięcy przyjmować te 8 kropli na dzień czy dalej zwiększać? Były momenty ze słabo się czułam ale milajly jak wszystko co złe. I jest teraz dobrze poza rozwolnieniem a tak czuje się świetnie jak nigdy. Wiec proszę o rade :) pozdrawiam.

Zrób badanie trójki i będziesz wiedziała co się dzieje.Ja gdy brałam jod przeczytałam gdzieś,na jakimś forum,że gdy się bierze jod i jest rozwolnienie to może tak się objawiać nadczynność,ale czy to prawda nie wiem.Gdy suplementowałam jod też dostałam rozwolnienia i musiałam przerwać,bo to było męczące,ale nie zbadałam hormonów,więc gdybam.
1 x

SeiA
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Nieprzeczytany postautor: SeiA » niedziela 13 sie 2017, 18:52

Witam serdecznie
Miałam w czwartek wyciętą po raz drugi torbiel,miało być laparoskopowo a skończyło się operacją.Oczywiście wg.medycyny tradycyjnej nie ma leków na tę przypadłość. Jestem jeszcze w szpitalu ale zaraz po powróci chciałam zacząć suplemetację płynem lugola-czy lepiej poczekać?Bardzo proszę o pomoc-nie chcę już wracać na stół. Ania
0 x

SeiA

Nieprzeczytany postautor: SeiA » niedziela 13 sie 2017, 18:54

Czy po operacji wycięcia torbieli mogę zacząć od razu suplementację płynem lugola?czy lepiej poczekać?
0 x

Awatar użytkownika
Kiszka
x 2
x 11

Nieprzeczytany postautor: Kiszka » niedziela 13 sie 2017, 19:42

zaraz zaraz, nie można tak o sobie suplementować jod - bo ja chcę. Do tego trzeba całej reszty. Dobrze Zięba mówił, że piszą mu ludzie na szitbuku, że oni chcą jodu i ile mają kropli brać a jemu tylko ręce opadają... ehhh
0 x

koleta
x 3

Nieprzeczytany postautor: koleta » niedziela 13 sie 2017, 22:40

sand pisze:
koleta pisze:Wchodzę w ósmy tydzień picia lugoli. Pytanie moje co dalej? Czy mogę przez kilka miesięcy przyjmować te 8 kropli na dzień czy dalej zwiększać? Były momenty ze słabo się czułam ale milajly jak wszystko co złe. I jest teraz dobrze poza rozwolnieniem a tak czuje się świetnie jak nigdy. Wiec proszę o rade :) pozdrawiam.

Zrób badanie trójki i będziesz wiedziała co się dzieje.Ja gdy brałam jod przeczytałam gdzieś,na jakimś forum,że gdy się bierze jod i jest rozwolnienie to może tak się objawiać nadczynność,ale czy to prawda nie wiem.Gdy suplementowałam jod też dostałam rozwolnienia i musiałam przerwać,bo to było męczące,ale nie zbadałam hormonów,więc gdybam.

Robiłam ponad tydzień temu badania tarczycy i rzeczywiście wynik tsh wyszedł 0.00iles ale to jak już wspominałam jest spowodowane przyjmowaniem hormonu t3 on ma takie działanie ze wynik spada poniżej 0. Biorę płyn na czczo wiec może tu jest pieseł pogrzebany. Przeczekam jeszcze dni kilka. ;)
0 x

SeiA

Nieprzeczytany postautor: SeiA » poniedziałek 14 sie 2017, 06:51

Kiszka pisze:zaraz zaraz, nie można tak o sobie suplementować jod - bo ja chcę. Do tego trzeba całej reszty. Dobrze Zięba mówił, że piszą mu ludzie na szitbuku, że oni chcą jodu i ile mają kropli brać a jemu tylko ręce opadają... ehhh

Witam serdecznie-rozumiem to.Czytałam wcześniej co mogłam i wiem że od tak nie można.Jestem od jakiegoś czasu na diecie.Mam selen,vit.C, Wit.B oraz Magnez.Musze sobie sprawdzić Ph,tak?Bardzo Pana prosze o rade,bo widzę że ludzie obecni na tym forum naprawdę się na tym znają.Pozdrawiam -Ania
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
x 19
x 222
Podziękował: 13448 razy
Otrzymał podziękowanie: 11173 razy

Nieprzeczytany postautor: grzegorzadam » poniedziałek 14 sie 2017, 08:11

0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Justyna
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Nieprzeczytany postautor: Justyna » poniedziałek 14 sie 2017, 10:56

Hej. Od ok miesiąca biorę jod w formie płynu lugola domowej roboty (przepis na forum). Zaczęłam od 1 kropli ale szybko zwiekszylam do 9 bo nie mialam cierpliwości do kroplomierza . pH w normie bo badałam, suplementuje selen, wit c, letrox odstawiłam tydzień temu (niedoczynność ). Zanim zaczęłam przyjmować jod zrobiłam plame na skórze. Jod wchłonąl się po pół godzinie. Wczoraj ponownie wykonałam test i plama utrzymuje się powyżej 16 godzin. Za miesiąc chce zbadać tsh. Podejrzewam że strasznie wzrosło ale daje sobie czas. Moje pytanie tylko jest takie czy to możliwe aby w tak krótkim czasie organizm się nasycil Jodem? Teraz chce brać 1 kroplelkę dla podtrzymania i co jakiś czas robić test na skore.
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 40
x 143
Podziękował: 451 razy
Otrzymał podziękowanie: 10126 razy

Nieprzeczytany postautor: blueray21 » wtorek 15 sie 2017, 11:39

Witaj @SeiA na forum, mam nadzieję, że skorzystasz ze zgromadzonej tu wiedzy.
Na początek jednak 2 uwagi organizacyjne:
na forum nie używamy form Pan, Pani ani innych tytułów, jesteśmy pewną formą wspólnoty, zwracamy się bezpośrednio na : ty.
Druga jeszcze bardziej istotna - nigdy nie cytujemy całych postów poprzedników, a najwyżej istotne fragmenty postów odległych, czy z innych tematów. Szkoda na to miejsca i czasu czytających!

Edit: A zastanawiając się nad tym co ci @Kiszka napisał n/t przyjmowania jodu, to niezależnie od tego co głoszą różne autorytety, jednak na twoim miejscu zacząłbym przyjmować jod najlepiej w postaci jodyny zaczynając od 1 kropli na 0,25 - 0,5 szklanki wody. Tym bardziej po operacjach. Niezależnie od warunków przyswajania (pH) jod ma bezpośredni dostęp do śluzówki żołądka i nawet jeśli będzie wydalany, to musi przejść do krwi, aby nerki mogły go odfiltrować. Nawet w takiej sytuacji, choć sporo go ucieknie z moczem to małe co nieco zostanie wyłapane po drodze przez różne organy. Nie ma na co czekać, warunki przyswajania musisz ewentualnie poprawić "w locie", a najpierw sprawdź sobie ogólny niedobór malując plamę i obserwując jej znikanie. Uzupełnianie jodu to są miesiące przy 2 x 15 kropli dziennie więc póki co o przedawkowanie martwić się nie musisz.
0 x

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
luna
x 17
x 2

Nieprzeczytany postautor: luna » sobota 19 sie 2017, 15:01

Jak bierzecie jod na pusty żołądek,czy po jedzeniu,łączycie z suplami czy oddzielnie?
0 x

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna”