Równowaga kwasowo - zasadowa

ss.0208
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 22:07
x 2
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: ss.0208 » czwartek 25 maja 2017, 12:59

I tak czytam i czytam i zaczyna mi switac ;)
Tylko sie tak zastanawiam jaki system stosowania przyjac picia sody , Octu Jablkowego i Wody Utlenionej.
Czy moze mi ktos to rozpisac? Np.
Rano woda z octem na czczo i potem co dalej? Kiedu sode lub WU?
Zeby to mialo rece i nogi ;) bo mam kwas askorbinowy czda i wiem ze podajac do niego sody to sie go zbuforuje i jest mniej kwasny czy to tez moge? Czy kiedy??

Pamietam jak bylam kilkuletnim dzieckiem i moja babcia do pica robila mi wode ze studni i dodawala do niej cukier sode i kwasek cytrynowy..jakos mi to tak sie kojazy z tym wątkiem..
0 xss.0208
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 22:07
x 2
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: ss.0208 » czwartek 25 maja 2017, 13:10

I tak czytam i czytam i zaczyna mi switac ;)
Tylko sie tak zastanawiam jaki system stosowania przyjac picia sody , Octu Jablkowego i Wody Utlenionej.
Czy moze mi ktos to rozpisac? Np.
Rano woda z octem na czczo i potem co dalej? Kiedu sode lub WU?
Zeby to mialo rece i nogi ;) bo mam kwas askorbinowy czda i wiem ze podajac do niego sody to sie go zbuforuje i jest mniej kwasny czy to tez moge? Czy kiedy??

Pamietam jak bylam kilkuletnim dzieckiem i moja babcia do pica robila mi wode ze studni i dodawala do niej cukier sode i kwasek cytrynowy..jakos mi to tak sie kojazy z tym wątkiem..
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 7950
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 19
x 206
Podziękował: 12896 razy
Otrzymał podziękowanie: 10917 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: grzegorzadam » czwartek 25 maja 2017, 21:36

Z rana zdecydowanie WU, nie znosi towarzystwa.

Potem resztę.
Sodę pij samą, albo łącz z cytryną lub OJ, do alkalizacji limfy i płynów ustrojowych,
czyli organizmu.

Nie , kwas askorbinowy bierzesz w celu pobrania wit.C, buforowanie sodą czy potasem
tylko zmniejsza kwaśność (podwyższa pH), ale to dalej jest wit.C..
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 7950
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 19
x 206
Podziękował: 12896 razy
Otrzymał podziękowanie: 10917 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: grzegorzadam » niedziela 18 cze 2017, 17:12

Obrazek
Składniki: wodorowęglan sodu, wodorowęglan potasu, węglan wapnia, węglan magnezu.

136 sposobów na użycie soli odkwaszającej

W jaki sposób dostarczyć organizmowi porcję zielonych warzyw w 30 sekund? Dowiedz się tutaj!

Kombinacja czterech potężnych wodorowęglanowych soli mineralnych (wodorowęglan sodu, chlorek magnezu, wodorowęglan potasu i chlorek wapnia), która działa przeciwutleniająco, przeciwstarzeniowo, anty-kwasowo oraz pomaga utrzymać zasadową konstrukcję organizmu od wewnątrz i z zewnątrz.

Te cztery przeciwutleniające, anty-kwasowe, przeciwstarzeniowe sole mineralne, występują naturalnie we wszystkich płynach ciała. W szczególności pomagają one w redukowaniu kwasów metabolicznych, przez co utrzymywana jest zasadowa konstrukcja organizmu ludzkiego, zwierzęcego, a także roślinnego oraz powoli zanika proces starzenia.

Dr Tullio Simmoncini, onkolog z kliniki w Rzymie we Włoszech przez lata leczy guzy nowotworowe niszcząc je za pomocą wodorowęglanowych soli mineralnych. Dr Simmoncini stwierdza: „wodorowęglan sodu jest bezpieczny, bardzo tani i skuteczny jeśli chodzi o leczenie nowotworów tkanek. Jest niczym cyjanek dla komórek nowotworowych, trafia w nie uderzeniową, alkaliczną falą, co pozwala dostarczyć do komórek znacznie więcej tlenu niż są one w stanie tolerować. Komórki nowotworowe nie mogą przetrwać przy wysokim poziomie tlenu. Wodorowęglan sodu jest natychmiastowym mordercą komórek nowotworowych.”

Według dr Young’a „ stosowanie soli mineralnych Young pHorever pHour jest ostateczną ochroną przed wszelkimi chorobami, oznakami starzenia oraz nowotworami. Sole mineralne Young pHorever pHour nie tylko poprawiają zdrowie i dostarczają energii, ale wpływają też korzystnie na sportową wydajność!”

„ Wszelkie osłabienie, złe wyniki badań, podrażnienie, stany zapalne, katar, owrzodzenia, zwyrodnienia, starzenie się, nowotwory są spowodowane przez czteroliterowe słowo ACID (KWAS):
A – kwaśne jedzenie, picie i postawa działania
C – wewnętrzne zagrożenie kwaśnym środowiskiem
I – choroby
D – dążenie do spożywania bardziej kwaśnych napojów, potraw – i koło się zamyka

Stosujemy kwaśne lekarstwa aby zmniejszyć objawy naszych chorób. Stymulujemy organizm niezdrowymi formami energii zapewniając szybką, ale często tylko chwilową ulgę od objawów, które za chwilę rozpoczynają cykl od nowa tworząc bardzo silny wzorzec złego stanu zdrowia” , twierdzi Dr Robrt O. Young.

„ Podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach (Gracja) i w Pekinie (Chiny) najlepsi sportowcy poprawiali swoje wyniki sportowe, a nawet pobijali światowe rekordy dzięki wspomaganiu swojego organizmu wodorowęglanem sodu” , stwierdza Dr Robrt O. Young.

Ostatni artykuł w „London Times” oraz badania naukowców uzasadniają stwierdzenia Dr Young’a „niektórzy sportowcy polegali na bardziej prymitywnych i legalnych środkach – tzn. polepszyli swoje sportowe z wykorzystaniem substancji wydobytych z szafek kuchennych lub lodówki. Tą substancją jest wodorowęglan sodu lub soda oczyszczona.”

„ Sportowcy od lat przysięgają, że biorąc jedną łyżeczkę sody oczyszczonej są w stanie nie poddawać się przez dłuższy czas. Przez lata eksperci mieli wątpliwości, ze istnieje coś więcej niż efekt placebo odnośnie powyższych stwierdzeń, dopóki nie poddano substancji rygorystycznej kontroli. Większość naukowców badając „dopingową” tendencję sody oczyszczonej wykazała, że oferuje ona znaczące korzyści dla wytrzymałości i szybkości.”

Fizjolodzy z Uniwersytetu Loughborough zamieścili sprawozdanie w czerwcowym numerze „Międzynarodowego czasopisma medycyny sportowej”, w którym wykazali, że pływacy, którzy spożyli sodę godzinę przed przepłynięciem 200 m dystansu, uzyskali o wiele lepsze wyniki. Dr Jonathan Folland, który kierował badaniami, mówi, że spożycie wodorowęglanu sodu (inna nazwa sody oczyszczonej), który pomoże osiągnąć przewagę nad konkurencją, nie jest niczym niezwykłym dla najlepszych pływaków. Rzeczywiście udowodnił, że z dziewięciu testowanych zawodników, ośmiu zarejestrowało swoje najlepsze czasy po spożyciu wodorowęglanu sodu.

Kolejne badania dr Ronalda Deitricka, z Amerykańskiego Stowarzyszenie Medycyny Sportowej (ACSM) wykazały, że skorzystali z tego również biegacze. Dr Deitrick przedstawił wyniki swoich badań podczas corocznej konferencji na ACSM. Przetestowano zawodników biegających na dystansie 800 m, podano im placebo albo kapsułkę wodorowęglanu sodu. Chociaż niektórzy z biegaczy mieli drobne problemy żołądkowo-jelitowe po spożyciu kapsułek, większa liczba z nich odniosła znaczne korzyści.

Przed rozpoczęciem IO, australijski naukowiec sportu powiedział, że stosowanie legalnych substancji zwiększających wydajność może stać się poważnym problemem podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. „Pekin zostanie zapewne zapamiętany ze względu na nadużywanie legalnych wspomagaczy” – powiedział Robin Parisotto z australijskiego radia.

Podczas długotrwałych lub intensywnych ćwiczeń, mięśnie wytwarzają duże ilości kwaśnych produktów przemiany materii, takich jak kwas mlekowy, które prowadzą do bolesności, sztywności i zmęczenia. Ponieważ wodorowęglan sodu naturalnie redukuje kwasy, działa jako zabezpieczenie przed ich powstawaniem w wyniku skutków ubocznych.

Obecne badania sugerują, że wodorowęglan sodu jest szczególnie pomocny przy sportach charakteryzujących się dużą prędkością, takich jak: sprinty, piłka nożna oraz na średnich dystansach (do 10 km) – bieganie, pływanie i jazda na rowerze. „W rzeczywistości, wodorowęglan sodu jest zasadową substancją, która zwiększa pH krwi” – twierdzi dr Folland. „Wydaje się zmniejszać i wyrównywać kwasy produkowane w mięśniach podczas intensywnych ćwiczeń, podczas, których zachodzą przemiany beztlenowe i wytwarzany jest kwas mlekowy”.

W badaniu przeprowadzonym przez dr Folland’a, pływacy, którzy wzięli wodorowęglan sodu poprawili swój wynik na dystansie 200 m o 1,5 sekundy – ta różnica może wydawać się bez znaczenia przy rekreacyjnym pływaniu, jednak w elitarnym sporcie jest niezwykle istotna.
„Na ostatnich igrzyskach olimpijskich, w pływaniu stylem dowolnym na 200 m, wyniki czterech najlepszych pływaków różniły się zaledwie o 1,4 sekundy” – mówi dr Folland. Tak więc w rzeczywistości może to być różnica pomiędzy wygraniem medalu lub nie.”

Każdy może spróbować, ale tylko ci, którzy podejdą poważnie do monitorowania swoich postępów i czasów w sportach takich jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze, zauważą, że stosowanie wodorowęglanu sodu może zapewnić kilku sekundową poprawę wyniku. „Przyrosty poprawy są stosunkowo niewielkie dla przeciętnego człowieka, ale bardzo istotnie dla kogoś kto konkuruje” – mówi dr Folland.


Poniższa lista przedstawia 136 sposobów wykorzystania soli, które działają przeciwutleniająco, przeciw-kwasowo, przeciwstarzeniowo, zapobiegają lub odwracają wszelkie czułości, podrażnienia, katar, stwardnienia/zgrubienia, owrzodzenia, zwyrodnienia, ból, zmęczenie, osłabienie oraz wszelkie choroby:

1. Ochrona przed wszystkimi warunkami dogodnymi dla powstania nowotworu! Rozpuść 1 miarkę soli w szklance zasadowej wody i pij 3-4 razy dziennie.

2. Alkalizacja kwaśnych guzów i tkanek nowotworowych. Rozpuść jedną łyżkę stołową soli w 1 litrze alkalicznej wody i pij 1-2 razy dziennie.

3. Alkalizacja krwi i tkanek w celu utrzymania zasadowej konstrukcji organizmu oraz zapobiegania wszelkim chorobom. Rozpuść 1 miarkę soli w szklance zasadowej wody i pij 3-4 razy dziennie.

4. Ochrona przed kwasami, które mogą spowodować nefropatię. Według dr Michaela Metro, „U pacjentów, którzy przyjmowali wodorowęglan sodu – pH moczu osiągnęło wartość 6,5, a u tych, którzy spożywali chlorek sodu, pH moczu wynosiło 5,6. Teoretycznie, alkalizacja ma działanie ochronne przed powstawaniem kwasów, które mogą spowodować nefropatię.” Rozpuść jedną łyżkę stołową soli w 1 litrze alkalicznej wody i pij 1-2 razy dziennie.

5. W zapobieganiu i/lub cofnięciu autyzmu. Według dr William Shaw, „bardzo prostą terapią wykorzystywaną przez lekarzy w leczeniu autyzmu, jest dostarczenie łagodnego antidotum, które neutralizuje nadmiar kwasów”. Rozpuść jedną łyżkę stołową soli w 1 litrze wody i pij 1-2 razy dziennie.

6. Zapobieganie chorobom, w tym chorobom nerek. Nerki są zazwyczaj pierwszymi organami, po których widać uszkodzenie spowodowane kwasami, w takim przypadku sole mineralne wodorowęglanu pomogą wydalać kwaśne toksyny z tkanek. Według dr Thomasa P. Kennedy’ego z Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego, „zastąpienie infuzji soli fizjologicznej roztworem wodorowęglanu sodu przed podaniem kontrastu radiowego, zmniejsza częstość występowania nefropatii”. Rozpuść jedną łyżkę stołową soli w 1 litrze wody i pij 1-2 razy dziennie.

7. Usuwanie metali ciężkich, dioksyn i furanów. Porównując tkankę rakową ze zdrową tkanką pobraną od tej samej osoby, można zauważyć, że tkanka rakowa zawiera większe stężenie chemikaliów, kwaśnych hormonów i pestycydów. Rozpuść jedną łyżkę stołową soli w 1 litrze alkalicznej wody i pij 1-2 razy dziennie.

8. Wyeliminowanie lub zmniejszenie miana bakterii/ grzybów powstałych na drodze biologicznego przekształcenia komórek ciała. Sole mineralne wodorowęglanu są doskonałym anty-bakteryjnym i anty-grzybicznym środkiem, charakteryzują się wysokim stopniem dyfuzji przez co są wysoce skuteczne i nie powodują negatywnych skutków ubocznych. Rozpuść jedną łyżkę stołową soli w 1 litrze alkalicznej wody i pij 1-2 razy dziennie.

9. Aby pomóc w wyleczeniu nowotworu płuc rozpuść jedną łyżkę stołową soli w 1 litrze alkalicznej wody i pij 1-2 razy dziennie.

10. Aby odwrócić kwasowe środowisko obecne przy zapalenie płuc, 2-3 razy dziennie zastosuj nebulizację przy użyciu 10 ml alkalicznej wody z dodatkiem 2 kropli płynu sodowego i/lub wodorowęglanu potasu.

11. Aby odwrócić kwasowe środowisko obecne podczas astmy, 2-3 razy dziennie zastosuj nebulizację przy użyciu 10 ml alkalicznej wody z dodatkiem 2 kropli płynu sodowego i/lub wodorowęglanu potasu.

12. Aby odwrócić kwaśne środowisko obecne przy zapaleniu zatok, 2-3 razy dziennie zastosuj nebulizację przy użyciu 10 ml alkalicznej wody z dodatkiem 2 kropli płynu sodowego i/lub wodorowęglanu potasu.

13. Według dr Tullio Simoncini’ego, „najbardziej skutecznym sposobem w leczeniu RT – wywołanego przez Mucosititi, u chorych na raka głowy i szyi, jest częste płukanie jamy ustnej solami pHour w celu zmniejszenia flory bakteryjnej w jamie ustnej. Rozpuść jedną łyżkę stołową soli w 1 litrze alkalicznej wody i pij 1-2 razy dziennie.

14. „Przy niekontrolowanej cukrzycy oraz niewydolności układu krążenia na skutek wstrząsu lub ciężkiego odwodnienia, pozaustrojowego krążenia krwi, zatrzymania akcji serca i ciężkiej kwasicy mleczanowej, weź wodorowęglan sodu.”, zaleca Dr Tullio Simoncini. Rozpuść jedną łyżkę stołową soli w 1 litrze alkalicznej wody i pij 1-2 razy dziennie.

15. Przechowuj sole w słoiku w lodówce aby zachować ich świeży zapach i zmniejszyć oddziaływanie kwaśnych pozostałości gazowych pochodzących z zepsutej żywności.

16. Szczypta soli dodana do galonu (ok. 4 litry) świeżo parzonej, mrożonej herbaty wyciąga psujące smak, kwaśne garbniki oraz zapobiega zmętnieniu.

17. Podczas moczenia fasoli lub gotowania kapusty, dodać odrobinę soli do wody, aby były one mniej gazowe.

18. Sole mogą zmniejszyć lub wyeliminować wzdęcia spowodowane spożywaniem fasoli.

19. Aby uchronić zupę pomidorową przed ścinaniem, dodaj troszkę soli do gotującej się zupy i zbierz pianę z wierzchu przed dodaniem mleka sojowego, migdałowego lub orzechowego.

20. Dwie łyżki stołowe soli dodane do gotujących się w wodzie brokułów lub kalafiora pomagają zachować świeżość oraz potencjał elektryczny gotowanych warzyw.

21. Pielęgnacja zwierząt: sól posypać na sierść zwierzęcia i przeczesać na sucho szczotką lub grzebieniem w celu zachowania świeżego zapachu pomiędzy kąpielami.

22. Myj plastikowe i gumowe zabawki w roztworze sporządzonym z 4 łyżek stołowych soli zasadowych i 1 litra ciepłej wody. Zabawki z tkanin posypać solą pHour i szczotkować przez 15 minut.

23. Szczotkuj zęby za pomocą soli naniesionej na wilgotną szczoteczkę aby uniknąć kwaśnej płytki nazębnej i zachować świeży oddech.

24. Moczyć elementy mocujące i protezy w ciepłym roztworze wodnym soli (2 łyżki stołowe na pełną szklankę wody).

25. Płukać usta przy użyciu łyżeczki soli i 1 kropli esencjonalnego olejka miętowego – niesamowity efekt czystych i odświeżonych ust.

26. Zrobić pastę z soli i wody w stosunki 3:1 w celu uzyskania skutecznego i niedrogiego eksfolianta. Wystarczy rozcierać go na skórze palcami lub za pomocą gąbeczki delikatnymi, kołowymi ruchami, na końcu spłukać wodą.

27. Dodać trochę soli do odżywki do włosów w celu wzmocnienia efektu zdrowych włosów oraz zapobieganiu rozdwajania się końcówek.

28. Stosować pastę sporządzoną z soli i wody w przypadku wystąpienia ukąszenia, użądlenia, oparzenia słonecznego, wysypki, zatrucia bluszczem lub wlać do kąpieli w celu przyniesienia ulgi podczas ospy wietrznej i odry.

29. Rozpuścić 1-2 łyżeczki soli w ½ szklanki wody i pić , aby złagodzić niestrawności i zgagę.

30. Używać soli do płukania jamy ustnej przy nieświeżym oddechu lub w celu
ukojenia bólu przy zmianach nowotworowych. Dodać ½ łyżki do wody, płukać, a następnie wypluwać, nie połykać!

31. Przepuść roztwór składający się z wody i soli pHour przez ekspres do kawy, dwa odświeżające cykle przepływu sprawią, że będziesz degustował się smakiem na najwyższym poziomie.

32. Dodaj szczyptę soli do filiżanki kawy w celu zmniejszenia skutków spożycia kwaśnej kofeiny. Najlepsza rekomendacja – nie pić napojów o kwaśnym odczynie!

33. Szorować deskę do krojenia przy pomocy mieszaniny soli zasadowej i wody w celu usunięcia nieprzyjemnego posmaku.

34. Sole są w stanie usunąć tłuszcz, nie wysuszają drewna, z ich pomocą pozbędziesz się zapachu czosnku lub cebuli ze skóry dłoni.

35. Na papierowy ręcznik nanieś trochę soli i przetrzyj porcelanę lub tworzywa sztuczne w celu usunięcia przebarwień po herbacie. Usuwa przebarwienia szczególnie po chlorofilu, powstałe w butelce od wody.

36. Z garstką soli, zneutralizujesz, w mgnieniu oka, rozlany kwas z baterii.

37. Sole w połączeniu z wilgotną szmatką stanowią doskonały bufor do polerowania zarysowań zderzaków. Również nadają się do polerowania chromowanej ramy rowerowej.

38. Sole są naturalnym środkiem gaśniczym. Miej słoiczek soli pod ręką podczas pracy z ogniem w jakiejkolwiek postaci. Garstka proszku ugasi pożar tłuszczu, części elektrycznych, drewna i paliwa.

39. Posypać grill solą pHour lub sporządzić pastę z soli i wody do wyczyszczenia grilla, bez niebezpieczeństwa przedostania się nieprzyjemnych środków czyszczących do żywności.

40. Wetrzyj sole bezpośrednio w ślady po ślinie niemowlaka – sole szybko pochłoną nieprzyjemny zapach.

41. Moczyć przepocone opaski, czapki, rękawiczki lub przesiąknięte dymem ubrania w roztworze wody i soli pHour przed włożeniem ich do pralki. W przypadku braku czasu, posypać ubrania proszkiem soli celem zamaskowania zapachów.

42. Ogrodowa pleśń! Trzymaj grzyby, czarne plamy oraz mączniaka z dala od cennych roślin, wymieszaj sole pHour, olej ogrodniczy i mydło, a następnie nanieś mieszankę na dotknięte chorobą liście. Wystarczy dodać 1 łyżeczkę soli pHour i kilka kropli mydła w płynie do 4 litrów wody i spryskać liście raz w tygodniu, a także po deszczu.

43. Sporządzić pastę poprzez zmieszanie ½ łyżki soli z odrobiną wody i posmarować pachy w celu eliminacji przykrych zapachów spowodowanych kwaśną dietą/metabolizmem.

44. Wypij wodę z solą zasadową przed kwaśnym posiłkiem w celu zbuforowania lub chelatowania kwasów spożywczych. Użyj 1 łyżkę soli pHour na 227 cm3 alkalicznej wody.

45. Wypij szklankę wody z 1-2 łyżkami soli w celu spłukania i oczyszczenia przewodu pokarmowego.

46. Wypij 3 łyżki soli z dużą ilością wody w celu wyciągnięcia kwasów i żółci z wątroby.

47. W przypadku wystąpienia kaca, wypij mieszaninę 227 cm3 wody z 1-2 łyżkami soli w celu wyeliminowania kwaśnych pozostałości alkoholu. Ta mikstura pomoże także zredukować ilość alkoholu we krwi kiedy wypije się zbyt dużo. Zdecydowanie polecam Ci wyeliminowanie wszelkiego spożycia alkoholu, aby utrzymać zdrowie i energię.

48. W przypadku występowania choroby lokomocyjnej, wypić mieszaninę szklanki wody z 1 łyżką soli zasadowych

49. Przy porannych mdłościach podczas ciąży, wypić mieszaninę szklanki wody z 1 łyżką soli.

50. Przy występowaniu zespołu niespokojnych nóg, pić litr alkalkicznej wody z 2 łyżkami soli zasadowych.

51. Przy bolesności i zapaleniu mięśni, pić litr alkalicznej wody z 2 łyżkami soli.

52. W przypadku występowania trądziku, sporządzić pastę z soli i wody, posmarować nią twarz. Pozostawić na twarzy przez co najmniej 30 minut.

53. Zmęczone stopy moczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem 2-3 łyżek soli zasadowych .

54. W przypadku przebywania w pomieszczeniu zamkniętym, gdzie mnożą się bakterie, np. w samolocie, wypić mieszaninę 227 cm3 wody z 1 łyżką soli przed i po locie.

55. Zredukuj zapach z pochwy lub inwazję drożdży za pomocą mieszanki ciepłej wody alkalicznej i 1-2 łyżek soli zasadowych .

56. Alkaliczna lewatywa pomaga złagodzić przekrwienie jelit, zmieszać 170 – 227 cm3 ciepłej, zasadowej wody z 1 łyżką soli.

57. Dla relaksu po ciężkim dniu pracy, wziąć alkaliczną kąpiel z 5-6 łyżkami soli.

58. Aby utrzymać pH moczu i śliny na poziomie 7,2 lub więcej, pić trzy razy dziennie 1 litr zasadowej wody z 1 łyżką soli.

59. Jeśli czujesz rosnący ból gardła, płucz gardło mieszaniną 114-170 cm3 wody z 1 łyżką soli zasadowych.

60. Przy refluksie żołądkowym, nudnościach i niestrawności, wypić mieszankę 114-170 cm3 wody i 1 łyżki soli w celu zbuforowania nadmiaru kwasu solnego.

61. Przy zaparciach, wypić rano, na pusty żołądek 1 litr wody z 1-2 łyżkami soli.

62. Przy bolesności mięśni i kości, pić przynajmniej raz dziennie 1 litr wody z 1-2 łyżkami soli.

63. Po każdej fizycznej lub emocjonalnej aktywności, wypić 1 litr wody z 1 łyżką soli, aby zmniejszyć podrażnienia lub zapalenia.

64. Bolące dłonie lub stopy moczyć w zasadowej wodzie z dodatkiem 3-4 łyżek soli zasadowej.

65. W celu oczyszczenia skóry, gdy jest podrażniona lub występuje stan zapalny, użyć soli do gorącej kąpieli, aby wyciągnąć kwasy ze skóry.

66. W celu obniżenia wysokiego poziomu cukru we krwi, wypić 1 litr alkalicznej wody z 1 łyżką soli.

67. Przy wysokim poziomie cholesterolu we krwi, wypić 1 litr alkalicznej wody z 1 łyżką soli w celu zbuforowania metabolicznych lub pochodzących z żywności kwasów, które są odpowiedzialne za wysoki poziom cholesterolu we krwi.

68. Przy stresach lub lękach, pić 1 litr alkalicznej wody z 1 łyżką soli od 2-3 razy dziennie.

69. Chcąc podnieść pH i całkowitą zasadowość wody w basenach i spa, dodać kilka łyżek soli zasadowej, przywróci to równowagę pH wody o wysokiej zawartości chloru.

70. Dodaj wiadro soli do swojego szamba, aby kontrolować pH, bakterie i drożdże.

71. Długotrwała kwasowość powoduje zakwaszenie krwi, które jest niczym kwaśne deszcze – wypłukuje wapń z kości. Pić od 3-4 razy dziennie mieszankę sporządzoną z 85-114 cm3 wody i 1 łyżki soli zasadowych w celu zapobiegania zakwaszeniu krwi oraz niszczeniu kości.

72. Dr Simoncini stwierdza, że ​​”wcześniejsze i częstsze stosowanie wodorowęglanu sodu wiąże się z lepszymi, długoterminowymi, wynikami badań neurologicznych. Wodorowęglan sodu jest korzystny dla resuscytacji.”

73. „Wodorowęglan sodu jest przydatny w zapobieganiu i odwracaniu zaburzeń neurologicznych, „twierdzi Dr Simoncini.

74. Sporządzić pastę z soli i zaaplikować ją w jakimkolwiek miejscu na ciele w celu łagodzenia podrażnień i / lub zapalenia skóry.

75. Aby zachować zdrowie, energię, witalność i zasadową konstrukcję organizmu, pić od 3-4 razy dziennie mieszankę sporządzoną z 85-114 cm3 wody i 1 łyżki soli.

76. W celu przeprowadzenia hiper alkalizacji tkanek, która zapobiega i/lub leczy owrzodzenia i zwyrodnienia, pić od 3-4 razy dziennie mieszankę sporządzoną z 85-114 cm3 wody i 1 łyżki soli. Aby określić czy tkanki są w stanie hiper alkalizacji, należy sprawdzić czy pH moczu wynosi ponad 8.

77. W celu zwiększenia energii, pić mieszankę sporządzoną z 85-114 cm3 wody i 1 łyżki soli.

78. Aby zmniejszyć zmęczenie, pić mieszankę sporządzoną z 85-114 cm3 wody i 1 łyżki soli.

79. Aby zwiększyć wytrzymałość, pić mieszankę sporządzoną z litra wody i 3 łyżek soli godzinę przed treningiem lub innym sportowym wydarzeniem.

80. Aby zwiększyć wytrzymałość i szybkość, pić mieszankę sporządzoną z litra wody i 3 łyżek soli godzinę przed treningiem lub innym sportowym wydarzeniem.

81. Przy uprawianiu sportów takich jak bieganie czy pływanie, pić mieszankę sporządzoną z 170-227 cm3 wody i 3 łyżek soli godzinę przed treningiem lub innym sportowym wydarzeniem w celu zwiększenia prędkości.

82. Podczas maratonów lub innych długotrwałych wysiłków sportowych, pić co godzinę mieszankę sporządzoną z 170-227 cm3 wody i 1- 3 łyżek soli.

83. Aby zmniejszyć ból i obrzęk wywołany kontuzją lub nagromadzeniem się w mięśniach kwasu mlekowego, pić mieszankę sporządzoną z 1 litra wody i 3 łyżek soli.

84. Aby wyeliminować skutki kaca alkoholowego, wypić mieszankę sporządzoną z 1 litra wody i 1 łyżki soli.

85. Aby zapobiec infekcji żołądka spowodowanej prze Helicobacter, wypić mieszankę sporządzoną z 1 litra wody i 1 łyżki soli.

Higiena osobista

86. Sporządzanie pasty do zębów
Pasta wykonana z soli i 3 -procentowego roztworu nadtlenku wodoru, może być stosowana jako alternatywa dla komercyjnych, nie zawierających fluoru past do zębów. Możesz również zanurzyć szczoteczkę do zębów w sodzie oczyszczonej.

87. Świeżość w ustach
Rozpuść jedną łyżeczkę soli w połowie szklanki wody, płucz usta. Zapachy są neutralizowane, a nie tylko maskowane.

88. Moczenie produktów stosowanych w jamie ustnej
Mocz urządzenia ustne takie jak uchwyty, ustniki czy protezy w mieszance sporządzonej ze szklanki ciepłej wody i 2 łyżeczek soli. Sole zasadowe uwalniają resztki żywności i neutralizują nieprzyjemne zapachy, aby utrzymać świeżość urządzeń. Można również czyścić urządzenia za pomocą sody oczyszczonej.

89. Jako peeling do twarzy i ciała
Podaruj sobie wspaniały peeling twarzy i ciała. Sporządź pastę z soli i wody w stosunku 3:1. Wcieraj w skórę delikatnym, kołowym ruchem, aby złuszczyć skórę, na koniec spłucz. Jest to dość łagodne, nadaje się do codziennego użytku.

90. Dezodorant
Wklep sole pod pachy, aby zneutralizować przykre zapachy.

91. Jako środek zobojętniający kwas
Sól odkwaszająca jest bezpiecznym i skutecznym środkiem zobojętniającym kwas solny, łagodzą zgagę, nadkwaśność żołądka i / lub niestrawność .

92. Leczenie przy ukąszeniach owadów i swędzeniu skóry
Przy ukąszeniach owadów, zrobić pastę z soli odkwaszającej i wody, zastosować na zmienioną chorobowo skórę. Aby złagodzić swędzenie, wziąć trochę soli i wcierać ją w wilgotną skórę po kąpieli lub prysznicu. Aby uzyskać szczegółowe wskazówki dotyczące użądleń pszczół, patrz „Użądlenia przez pszczoły: zapobieganie i leczenie”.

93. Środek czyszczący i zmiękczający dłonie
Zrezygnuj ze żrących mydeł, pasta składająca się z soli i wody w stosunku 3:1 delikatnie usuwa brud i neutralizuje nieprzyjemne zapachy z rąk. Do dłoni można również stosować miód i mąkę kukurydzianą.

94. Pomoc dla włosów
Dla włosów świetny jest ocet, ale sole zasadowe powinny też mieć swoje miejsce pod prysznicem. Nalać do dłoni swój ulubiony szampon i dodatkowy dosypać troszkę soli. Szampon jak zwykle dobrze spłukać- sole pomagają usunąć pozostałości produktów do stylizacji, dzięki czemu Twoje włosy są czystsze i łatwiejsze do rozczesywania.

95. Czyste szczotki i grzebienie
Aby sprawić, by włosy lśniły jeszcze bardziej, utrzymuj w czystości szczotki i grzebienie. Usuń naturalnie gromadzący się tłuszcz i resztki włosów poprzez moczenie grzebieni i szczotek w mieszance składającej się z małej miski ciepłej wody i 1 łyżeczki soli zasadowych. Na koniec opłucz i osusz.

96. Kąpiel we wannie
Dodaj 1/2 szklanki soli do kąpieli w celu neutralizacji kwasów występujących na skórze oraz zmycia tłuszczu i potu, poczujesz, że skóra staje się miękka. Sole siarczanowe są również rewelacyjne do kąpieli, możesz przeczytać o korzyściach zdrowotnych wynikających z kąpieli w solach siarczanowych.

97. Ukojenie dla nóg
Rozpuścić 3 łyżki soli w wannie z ciepłą wodą i mocz nogi. Delikatnie szoruj.

Czyszczenie

98. Delikatne czyszczenie
W celu bezpiecznego i skutecznego czyszczenia wanien łazienkowych, płytek i umywalek) nawet tych z włókna szklanego) i błyszczących płytek-posypać trochę sody na czystą, wilgotną gąbkę i szorować tak jak zwykle. Następnie dokładnie spłukać i wytrzeć do sucha. Aby uzyskać większą skuteczność czyszczenia, wykonaj pastę z soli i mydła w płynie.

99. Ręczne mycie naczyń
Dodać 2 łyżki soli (oczywiście razem z używanym płynem do naczyń) do wody w celu dokładnego pozbycia się tłuszczu i resztek jedzenia pozostawionych na naczyniach, garnkach i patelniach. Naczynia moczyć w wodzie z dodatkiem soli pHour i płynu do mycia naczyń, następnie nasypać sól na gąbkę i szorować naczynia. Używasz zmywarki? Wypróbuj powyższe porady w celu zaoszczędzenia energii.

100. Świeże gąbki
Moczyć nieświeżo pachnące gąbki w stężonym roztworze soli, aby pozbyć się brudu (rozpuść 4 łyżki soli w 1 litrze ciepłej wody). Dla dokładniejszej dezynfekcji, użyj mikrofalówki.

101. Czyszczenie piekarnika
Sól zasadowa delikatnie wyczyści piekarnik na zewnątrz i wewnątrz, nie pozostawia ostrego, chemicznego zapachu. Po zakończeniu czyszczenia, dobrze spłukać wodą.

102. Polerowanie srebrnych sztućców
Użyj pasty wykonanej z soli zasadowych i wody w stosunku 3:1. Polerować srebro czystą szmatką lub gąbką. Następnie spłukać i dobrze wysuszyć.

103. Czyszczenie naczyń używanych do herbaty i kawy
Usuń plamy po kawie i herbacie oraz wyeliminuj gorzki smak czyszcząc kubki i ekspresy do kawy za pomocą mieszanki składającej się z 1 litra ciepłej wody i ¼ szklanki soli. Aby usunąć uporczywe plamy, spróbuj wymoczyć naczynia w ciągu nocy w roztworze soli z detergentem lub szoruj solą zasadową i gąbką.

104. Czyszczenie piekarnika
Posypać sól na dno piekarnika, a następnie spryskać wodą. Pozostawić na noc. Rano wyszorować gąbką i dokładnie spłukać.

105. Czyszczenie podłóg
Usuń kurz i brud (bez niechcianych rys) z podłogi, rozpuść ½ kubka soli w wiadrze ciepłej wody, wycieraj podłogę, a na koniec spłucz czystą wodą. Przy zarysowaniach, używaj soli i czystej gąbki. Przeczytaj „Naturalne czyszczenie podłóg” w celu uzyskania większej ilości wskazówek i uniknięcia toksycznych środków czyszczących.

106. Czyszczenie mebli
Można naturalnie wyczyścić meble za pomocą cytryny, można też oczyścić i usunąć zabrudzenia (nawet od kredek) ze ścian i mebli za pomocą soli, nasyp ją na wilgotną gąbkę, przecieraj zabrudzone powierzchnie, następnie zetrzyj czystą i suchą szmatką.

107. Czyszczenie zasłon prysznicowych
Oczyść i usuń nieprzyjemny zapach ze swojej winylowej zasłony prysznicowej, nasyp sól bezpośrednio na czystą gąbkę lub szczotkę. Wyszoruj zasłonę prysznicową i spłucz czystą wodą, powieś do wyschnięcia.

108. Płyn do prania
Pierz rzeczy z większą efektywnością, dodaj ½ szklanki soli zasadowej do prania, aby wzmocnić działanie płynu. Ubrania odzyskają równowagę pH, będą bardziej czyste, świeże i jaśniejsze.

109. Delikatne czyszczenie dziecięcych ubrań
Skóra dziecka wymaga najbardziej łagodnych środków czyszczących, które są coraz bardziej dostępne, ale niestety zapachy i plamy są często trudne do usunięcia. Na uporczywe plamy dodać 1/2 szklanki soli do płynnego detergentu do prania, lub 1/2 filiżanki w cyklu płukania w celu dezodoryzacji.

110. Czyszczenie pieluch tetrowych
Rozpuść ½ szklanki soli w 2 litrach wody i mocz w tym roztworze pieluchy.

111. Czysty i świeży sprzęt sportowy
Użyj roztworu soli (4 łyżki soli na 1 litr ciepłej wody) do czyszczenia i dezodoryzacji śmierdzącego sprzętu sportowego. Nasypać soli do toreb golfowych i toreb z siłowni w celu dezodoryzacji, oczyść żelazną część kija golfowego (bez zarysowań!) za pomocą pasty sporządzonej z soli i wody w stosunku 3:1, wyszoruj i spłucz dokładnie.

112. Usuwanie plam po olejach i smarach
Użyj soli, aby oczyścić lekkie plamy po oleju i wycieku smaru na podłodze w garażu lub na podjazdach. Nasypać sól na plamę i szorować mokrą szczotką.

113. Czyszczenie akumulatorów
Sole zasadowe mogą być wykorzystane do neutralizacji kwasu z akumulatora w samochodach, kosiarkach, itp., ponieważ charakteryzują się łagodnym, alkalizującym działaniem. Pamiętaj, aby odłączyć styki akumulatora przed czyszczeniem. Wykonaj pastę z soli pHour i wody w stosunku 3:1, zastosuj wilgotną szmatkę do usunięcia korozji z zacisków akumulatora. Po wyczyszczeniu i ponownym podłączeniu zacisków, wytrzyj je wazeliną, aby zapobiec przyszłym korozjom. Należy uważać podczas wykonywania wszelkich czynności z akumulatorami, ponieważ zawierają one silny kwas.

114. Czyszczenie samochodów
Użyj soli do czyszczenia świateł samochodowych, chromu, okien, opon, foteli winylowych i mat podłogowych, nie martwiąc się o niechcianych rysy. Rozpuść ¼ szklanki soli zasadowych w 1 litrze ciepłej wody. Nanosić za pomocą gąbki lub miękkiej szmatki, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Do uporczywych plam stosować sole zasadowe posypane na wilgotną gąbkę lub miękką szczotkę.

Dezodoryzacja

115. Dezodoryzacja lodówki
Zostaw otwarty słoik z solą w lodówce w celu zneutralizowania zapachów.

116. Dezodoryzacja deski do krojenia
Nasypać na deskę sól, wyszorować, a na koniec spłukać wodą. Aby uzyskać dokładne informacje na temat czyszczenia desek, przeczytaj „Jak czyścić deski do krojenia”.

117. Dezodoryzacja śmietników
Nasyp soli na dno śmietnika, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

118. Dezodoryzacja surowców wtórnych
Sypać sól na wierzch, w miarę zapełniania pojemnika. Pamiętaj również o okresowym czyszczeniu swojego pojemnika za pomocą soli i wilgotnej gąbki. Dowiedz się więcej o recyklingu.

119. Dezodoryzacja kanalizacji
W celu dezodoryzacji odpływów od umywalki lub wanny, wsypać ½ szklanki soli do umywalki/ wanny i zalać ciepłą wodą – zneutralizuje to kwasy oraz usunie przykre zapachy ( jest to również dobry sposób na pozbycie się soli, które wcześniej pełniły swoją funkcję w lodówce).

120. Dezodoryzacja zmywarek
Przed uruchomieniem zmywarki użyj soli w celu dezodoryzacji, a później jako łagodnego środku myjącego w czasie procesu zmywania.

121. Dezodoryzacja odpadków
W celu dezodoryzacji spłukanych w zlewie odpadków i pozbycia się uporczywych zapachów utrzymujących się na powierzchni, wsyp sole do zlewu i spłucz obfitym strumieniem ciepłej wody. Soda zneutralizuje zarówno kwas jak i nieprzyjemny zapach, pozostawiając świeżą kanalizację.

122. Dezodoryzacja pojemników śniadaniowych
Po każdym użyciu, umieść odporne na przemoczenie pudełko z solą w pojemniku śniadaniowym w celu pochłonięcia nieprzyjemnych zapachów. Przeczytaj informację na temat bezpiecznego używania śniadaniówek.

123. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z dywanów.
Obficie posypać dywan solą. Pozostawić na noc lub najdłużej jak to jest możliwe (im dłużej tym lepsze działanie). Zebrać z wierzchu sól, a resztę odkurzyć (Należy pamiętać, że worek odkurzacza zrobi się pełny i ciężki).

124. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z odkurzaczy.
Po zastosowaniu powyższej metody dla dywanów, warto również postąpić tak samo z odkurzaczem.

125. Odświeżanie szaf
Umieść pudełko z solą na półce w szafie, aby utrzymać świeży zapach, a następnie wykonaj poniższe wskazówki dotyczące porządkowania szafy w sposób przyjazny środowisku.

126. Dezodoryzacja samochodów
Zapachy osiedlają się na tapicerkach oraz dywanikach samochodowych, więc za każdym razem kiedy wsiadasz do auta, są one na nowo uwalniane do powietrza. Możesz wyeliminować te zapachy przez bezpośrednie posypanie soli na tapicerkę czy dywanik. Odczekaj 15 minut (lub dłużej w przypadku silnych zapachów), a następnie pozbądź się soli za pomocą odkurzacza.

127. Dezodoryzacja kocich kuwet.
Przysypać dno kuwety solą, a następnie wypełnić ściółką tak jak zwykle. Aby odświeżyć kuwetę pomiędzy zmianami ściółki, po dokładnym oczyszczeniu nasypać soli na wierzch ściółki. W tym celu możesz również użyć chlorofilu!

128. Dezodoryzacja legowiska dla zwierząt.
Aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy z legowiska Twojego zwierzaka, posyp je obficie solą zasadową, zostaw na 15 minut (lub dłużej w przypadku silnych zapachów), a następnie pozbądź się soli za pomocą odkurzacza.

129. Dezodoryzacja butów
Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zapachów ze śmierdzących adidasów, wystarczy wsypać do butów trochę soli zasadowej i potrząsać. Dodatkowo wstrząsnąć przed założeniem butów.

130. Odświeżanie pościeli
Dodaj 1/2 szklanki soli zasadowych do cyklu płukania w celu uzyskania świeżości pościeli i ręczników. Możesz także zrobić domową lawendową wodę do pościeli przy użyciu tej formuły.

131. Dezodoryzacja prania.
Zapach odzieży z siłowni lub jakiejkolwiek innej można zneutralizować przy wsypaniu ½ filiżanki soli zasadowej do pralki

132. Odświeżanie maskotek.
Zachowaj świeżość ulubionych maskotek poprzez zafundowanie im suchego prysznica z soli. Posyp solą, pozostaw na 15 minut i wyszczotkuj.

133. Kempingowe lekarstwo na wszystko.
Musisz koniecznie mieć ze sobą sól zasadową podczas następnej wyprawy. Mogą być użyte jako środek czyszczący naczynia, mydło do rąk, dezodorant, pasta do zębów, gaśnica, plus wiele innych zastosowań

134. Gaszenie pożarów.
Sole zasadowe mogą pomóc przy niewielkich pożarach tłuszczu lub kuchenek elektrycznych, ponieważ podczas podgrzewania, wydzielają dwutlenek węgla, który pomaga zdusić płomienie. W przypadku małych pożarów podczas gotowania (patelnie, brojlery, piekarniki, grille), spróbuj wyłączyć gaz/ prąd jeśli nie zagraża to Twojemu bezpieczeństwu. Następnie odsuń się i rzuć garść soli na podstawę płomieni, aby ugasić pożar, dla pewności możesz też wezwać straż pożarną ( powinieneś mieć zawsze pod ręką gaśnicę).

135. Septyczna pielęgnacja.
Regularne stosowanie soli zasadowych w kanalizacji pomoże utrzymać septyczny system swobodnego przepływu. 1 filiżanka soli użyta raz w tygodniu sprawi, że utrzymasz korzystne pH w Twoim szambie.

136. Szorowanie owoców i warzyw.
Sole zasadowe są bezpiecznym środkiem do czyszczenia zabrudzeń na powierzchni owoców i warzyw. Wystarczy nasypać trochę soli na gąbkę, wyszorować i spłukać. Oto kolejny skuteczny sposób czyszczenia warzyw i owoców.

Ważne jest aby pamiętać, że organizm ludzki, ma konstrukcję zasadową. Aby utrzymać ponadczasowe zdrowie oraz sportową – zasadową konstrukcję ciała, mogę sugeruję i polecam codzienne stosowanie soli zasadowych.

Jeśli ciało krew i tkanki pozostają zasadowy w przedziale pH od 7.365 do 7.4, to nie są podatne na żadne choroby. To jest to co ja nazywam prawdziwą odpornością i prawdziwą profilaktyką!

http://cudph.pl/136-sposobow-na-uzycie- ... aszajacej/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 7950
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 19
x 206
Podziękował: 12896 razy
Otrzymał podziękowanie: 10917 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: grzegorzadam » niedziela 18 cze 2017, 17:20

Jedno proste badanie, które pokaże Ci, czy masz zakwaszony organizm

Obrazek

Organizm ludzki jest zakwaszony, jeśli na skutek nieprawidłowej diety zostanie zaburzona równowaga kwasowo-zasadowa. Zwykle dzieje się tak, z powodu nieprawidłowego odżywiania się.

Najłatwiej samodzielnie sprawdzić, czy nie doszło do zakwaszenia naszego organizmu, przeprowadzając pomiar pH moczu. W tym celu należy zakupić paski do pomiaru pH (stopnia kwasowości lub zasadowości substancji). Można je kupić w większości aptek oraz sklepów medycznych.


Badanie trzeba przeprowadzić pięć razy – każde o innej porze dnia.

Pierwszy pomiar powinien zostać wykonany zaraz po przebudzeniu, kolejne co kilka godzin.

Wyniki pomiarów zapisujemy, a następnie sporządzamy na ich podstawie wykres.

Jeśli wykonany szkic przybiera kształt prostej lub tylko delikatnie unosi się ku górze, to oznacza, że nasz organizm jest zakwaszony. PH organizmu zmienia się w zależności od pokarmów, które zjadamy, dlatego warto jest je powtórzyć kilkukrotnie.

Warto zadać sobie trud i przeprowadzić pomiar pH moczu, ponieważ tylko na tej podstawie możemy samodzielnie zdiagnozować zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej.

Nasze złe samopoczucie prawie zawsze jest spowodowane nadmiernym zakwaszeniem, dlatego, jeżeli badanie moczu wykaże zakwaszenie organizmu, powinniśmy jak najszybciej zadbać o zmianę sposobu odżywiania.

Czy wiesz, co oznacza wskaźnik PRAL?

W przygotowywaniu prawidłowo zbilansowanych pod względem oceny średniego potencjału zakwaszającego posiłków pomogą nam tabele produktów żywnościowych z informacją o wskaźniku PRAL.

Wskaźnik ten informuje o wpływie żywności na potencjalną zdolność obciążenia kwasem nerek.

Na podstawie badań ustalono, że optymalny PRAL codziennej diety powinien zawierać się w przedziale 60-10mEq.

Ujemny wskaźnik PRAL świadczy o tym, że jedzenie danego produktu nie zakwasza naszego organizmu.

Aby prawidłowo ustalić skład posiłku, powinniśmy korzystać z wykazów produktów spożywczych z podanym wskaźnikiem PRAL. Pomocne są także tabele żywności zasadowej – jedną z nich, możesz pobrać na naszej stronie.

Jedzenie o smaku kwaśnym nie zawsze ma właściwości zakwaszające.

Tabela najpopularniejszych produktów spożywczych ze wskaźnikiem PRAL

Żywność o ujemnym wskaźniku PRAL Żywność o dodatnim wskaźniku PRAL (zakwaszająca)
Marchew -4,9 Makaron- w zależności od rodzaju 6,4 do 7,3
Kalafior -4,0 Mięso od 7,8 do 9,0
ryby 6,0 do 6,9

Seler -5,2 Wędlina od 6,7-11,6
Ziemniaki -4,0 Pieczywo od 1,8 do 4,2
Buraki -5,4 Mąka od 4,4 do 8,2
Orzechy laskowe -2,8 Orzechy:
ziemne 8,3

włoskie 6,8

pistacje 8,5

migdały 2,3

Soja -3,4 Soczewica 3,5
Fasola biała -23,3 Groch 1,2
Szpinak -14,0
Pomidory -3,1
Cukinia -4,6
Brukselka -4,5
Jarmuż -7,8
Rukola 7,5
Kapusta kiszona -3,0
Koper -7,9
Natka pietruszki -12,0
Banany -5,5
Morele -4,8
Jabłka -2,2
Suszone daktyle -13,7
Suszone śliwki -13,4
Rodzynki -21,0
Suszone figi -18,1
Awokado -8,2
Winogrona -3,9
Truskawki -2,2
Gruszki -2,9
Maliny -2,4


Aby posiłek nie miał właściwości zakwaszających, należy do jego przygotowania wykorzystać produkty wzajemnie równoważące ujemny i dodatni wskaźnik PRAL, ale korzystniej jest, jeśli bilans będzie ujemny. Zwracaj uwagę także na ilość cukru w pokarmie.


http://cudph.pl/jedno-proste-badanie-kt ... -organizm/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 461
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 2
x 4
Podziękował: 534 razy
Otrzymał podziękowanie: 311 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: Kiszka » niedziela 18 cze 2017, 18:29

na podstawie tego wątku, artykuł wyżej to jest trochę nieobiektywny. Myślę, że co do zakwaszeniu jest tu przez nas empiryczne i organoleptycznie bardzo dobrze napisane. Właśnie tak przez nas praktycznie przedstawione jest nie do podważenia...
0 x


Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 7950
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 19
x 206
Podziękował: 12896 razy
Otrzymał podziękowanie: 10917 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: grzegorzadam » poniedziałek 19 cze 2017, 10:54

artykuł wyżej to jest trochę nieobiektywny

Jest parę ciekawostek, spojrzenie znanego pH-owca weganina chyba.
Nic nowego nie wymyślił, ale w jednym miejscu pomocne.
Ta krzywa pH ciekawa.
Strona http://www.cudph.pl jest prowadzona przez firmę Cud pH s.c., która jest oficjalnym przedstawicielem dr Roberta O. Younga na terenie Polski.

Sircus go cytuje czasami.
W ostatniej książce o wodzie jest nawet wątek polski - PAM w Szczecinie (badania nad magnezem) 8-)
Ceny tego pH-cudu hamujące .. :D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 461
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 2
x 4
Podziękował: 534 razy
Otrzymał podziękowanie: 311 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: Kiszka » wtorek 20 cze 2017, 13:18

kurcze coraz bardziej zaczynam wątpić w naładowanie buforów :?. Alkalizauję się już pewnie z dwa miesiące jak nie lepiej i efekt praktycznie niewiele się polepszył. Żeby w większości dni ph utrzymywać w okolicach 7 to rano zazwyczaj muszę sypać z 1, 5 g sody i około 1 g weglanu potasu. Oczywiście robię z tego cytryniany. Są dni kiedy taka mieszanka wytrzymuje do godzin popołudniowych, a są dni kiedy już za 2 godziny jest poniżej 6 ph :shock:
Niestety nie mogę sobie pozwolić na dzielenie na 2x dziennie bo nie wyrobię z przerwami jedzeniowymi :P
Nie wiem jak to wszystko mam rozumieć bo tak można w nieskończoność popijać ten płyn alkalizujący :roll:
0 x


Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 7950
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 19
x 206
Podziękował: 12896 razy
Otrzymał podziękowanie: 10917 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: grzegorzadam » wtorek 20 cze 2017, 14:13

Robiłem tak chyba 8 miesięcy, nie spiesz się ;)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 461
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 2
x 4
Podziękował: 534 razy
Otrzymał podziękowanie: 311 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: Kiszka » wtorek 20 cze 2017, 15:28

o widzisz - dobrze wiedzieć, że tyle czasu potrafi to zająć. Czyli jadę dalej z tym koksem 8-)
0 x


Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 461
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 2
x 4
Podziękował: 534 razy
Otrzymał podziękowanie: 311 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: Kiszka » niedziela 09 lip 2017, 22:24

muszę się pochwalić 8-) - już drugi dzień bez alkalizacji i ph po południu okolice 7 także zaczyna się chyba magazyn napełniać pianą gaśniczą :) . Ale nie spocznę na laurach i od jutra jadę dalej z koksem i na czczo soda+potas+OJ i chlup w ten dziób...
0 x


Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Justyna
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 25 maja 2017, 12:03
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: Justyna » poniedziałek 17 lip 2017, 12:26

Przeczytałam cały wątek i tym samym utkwiłam na str 36 wątku o leczeniu lugola. Po pierwsze chciałabym się przywitać, jak to inni kulturalni mieli w zwyczaju, bo ja dość agresywnie tu wtargnęłam, zasypując wszystkich pytaniami ;D
A teraz, przechodząc do tego, w czym jestem najlepsza, chciałabym zapytać o tą równowagę - czy aby stwierdzić, że pH moczu jest odpowiednie należy wyciągnąć średnią z pomiarów w ciągu całego dnia? Moje pH mierzę od 3 dni, tylko 1 raz wynosiło 5,9. Z reguły jest to od 6 do 6,5 - spróbowałam je więc podnieść i po wypiciu 0,5 l nałęczowianki było 7,6. Gdyby wyciągnąc z tego średnią, wyszłoby te 6,6 - 6,8 wymagane do suplementacji jodu . Czy jeśli będę piła wodę, to mogę uznać, że pH jest ok i jod się przyswaja? Grzegorzadam pisał, że jemu cały ten proces zajął 8 mcy. Ja niczym się nie "alkalizuję", nie piję sody itd. Do podniesienia pH wystarczyła mi butelka wody. Możecie mi pomóc?
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 7950
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 19
x 206
Podziękował: 12896 razy
Otrzymał podziękowanie: 10917 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: grzegorzadam » poniedziałek 17 lip 2017, 14:02

Kilka wpisów wyżej jest instrukcja pomiaru pH.
posting.php?mode=reply&f=17&t=815#pr72228
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Marcin
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 09 maja 2017, 08:06
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany postautor: Marcin » wtorek 18 lip 2017, 12:39

Witam nie pamietam juz gdzie ale "blu" pisał ze morska sol jako jedyna nie zakwasz a wrecz podnosi nieco ph
I teraz moje pytanko mam sol z morza martwego 25 kg czy o taką chodzi ?
http://www.tabsol.pl/naturalna-sol-z-mo ... twego-25kg
0 x
Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości