Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Odmówili szczepienia dziecka

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6542
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1144
x 330
Podziękował: 11822 razy
Otrzymał podziękowanie: 12196 razy

Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 17 wrz 2017, 13:23

Zatrzymajmy pościg za rodzicami dziecka, którzy odmówili szczepienia!

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Bu ... a/?tgWRYbb
1 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6542
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1144
x 330
Podziękował: 11822 razy
Otrzymał podziękowanie: 12196 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 17 wrz 2017, 14:14

Prawdziwa wersja zdarzeń rodziców z Białogardu, których poszukuje policja w Polsce

https://youtu.be/nbiwye5C_go

Jak odbiera się rodzicom prawo do bezpieczeństwa. Relacja rodziców którym próbuje mafia farmaceutyczna z sądową odebrać dziecko. Media manipulują informacjami. Musimy się bronić. To jest frontalny atak na nasze prawa rodzicielskie. Czas dam temu opór. udostępniajcie ten film. Prawdziwa wersja rodziców, których poszukuje policja.

Wyrażam zgodę na udostępnianie przez wszelkie środki masowego przekazu materiału zamieszczonego przeze mnie, jeśli zostanie opublikowany w całości, jak również z informacją skąd pochodzi czyli z kanału Sławomira Sikory
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4906 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 17 wrz 2017, 14:58

Ale czasy nastały....znów porody będą w domu, a nie w szpitalu....
Hospitalizacia czyli równoznacznie, zgoda na wszystko.
Mogą uszkodzić zdrowe dziecko w świetle prawa......
Skandal...
Ciekawe czy internet się skrzyknie w obronie tej sprawy...
Przeciez mozna zrobić jazdę na PIS...i wówczas będzie napewno spory odzew..
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4906 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 17 wrz 2017, 17:43

ćd.
"Stanowczy sprzeciw wobec sposobu, w jaki potraktowano rodziców noworodka w Białogardzie". Oświadczenie Fund. Rzecznik Praw Rodziców,
W świetle podanych do publicznej wiadomości faktów oburzenie budzi postawa personelu szpitala, który z tak błahych pobudek zaszczuwa młodą rodzinę. Urządzanie policyjnej obławy i medialnej nagonki na kobietę w połogu stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa noworodka
— podkreśla Karolina Elbanowska w oświadczeniu Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.
Poniżej pełna treść oświadczenia Fundacji Rzecznik Praw Rodziców
Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec sposobu w jaki potraktowano rodziców noworodka w Białogardzie. Z wypowiedzi rzecznika szpitala absolutnie nie wynika aby konieczna była interwencja sądu i policji ani ograniczanie praw rodzicielskich. W świetle przedstawionych publicznie faktów działania instytucji wydają się brutalną, nieuzasadnioną ingerencją w prawa rodziców i dziecka gwarantowanych art. 18 Konstytucji Rzeczypospolitej.
Opinia publiczna zaalarmowana hasłem, że „Rodzice porwali ze szpitala wcześniaka” powinna otrzymać następujące wyjaśnienie:
Ciąża w 37 tygodniu określana jest jako donoszona. Nazywanie takiego dziecka „wcześniakiem” z pewnością podgrzewa nastroje przeciwko rodzinie. Tymczasem trzeba pamiętać że tzw. „termin porodu” wyznaczany jest przez lekarza co do zasady jedynie orientacyjnie.
Z doniesień medialnych nie wynika aby dziecko potrzebowało specjalnego wsparcia medycznego, np. w oddychaniu co w przypadku wcześniaków jest z zasady koniecznością.
Zarzut że rodzice nie pozwolili na zabiegi higieniczne, takie jak wytarcie z mazi płodowej i kąpiel jest najbardziej bulwersujący w całej sprawie. Matka która odmówiła kąpieli dziecka przedstawiana jest w niektórych mediach jako „szalona”. Warto uświadomić opinii publicznej że podczas gdy szpital w Białogardzie wzywa w tej sprawie sąd, szpitale w Warszawie już dawno odeszły od standardowych kąpieli noworodków.
Maź płodowa stanowi najlepszą naturalną ochronę dla bardzo wrażliwej skóry noworodka, dlatego opóźnienie pierwszej kąpieli jest jak najbardziej wskazane. Nowoczesne podejście do porodu i opieki nad noworodkiem oznacza dziś w wielu kwestiach powrót do natury, np. zalecane jest by noworodek miał po porodzie niezakłócony kontakt skóra do skóry z matką. W tym kontekście wyśmiewanie przez media „szalonych eko- rodziców” jest zupełnie nietrafione. Zaś nagonka ze strony szpitala na rodziców każe zapytać o to czy personel w nim zatrudniony jest na bieżąco z nowoczesnymi standardami opieki nad noworodkiem.
Warto też wyjaśnić czym jest zabieg Credego.
Nie jest to z pewnością procedura ratująca życie. Polega on na wkropieniu do oczu noworodka roztworu azotanu srebra, co może powodować chemiczne podrażnienie jego wrażliwych oczu. Stosowano go w XIX wieku, gdy nie było jeszcze antybiotyków a dzieciom w czasie porodu groziło zarażenie rzeżączką. Jego stosowanie uważane jest obecnie za dyskusyjne podczas gdy leczenie ropiejących oczu niemowlęcia mlekiem matki (siarą) jest zalecane przez wielu pediatrów, ponieważ w kobiecym pokarmie występują przeciwciała działające jak naturalny antybiotyk.
Wielu rodziców odmawia szczepienia swoich dzieci i nie są im z tego powodu ograniczane prawa rodzicielskie. To że rodzice odmówili zaszczepienia noworodka, nie oznacza, że jego życie jest w bezpośrednim niebezpieczeństwie. Prawdopodobieństwo zarażenia jedną z chorób takich jak np. żółtaczka jest niewielkie. Trzeba też dodać że szpitale w Warszawie dopuszczają by dziecko zostało zaszczepione nie po porodzie ale dopiero w dniu wypisu do domu.
Witamina K, podawana jest noworodkom profilaktycznie.
Kobieta ma prawo odmówić karmienia dziecka mieszanką, ma prawo do karmienia naturalnego. Dziecko w pierwszych dobach życia najczęściej nie potrzebuje sztucznego dokarmiania, wystarczy mu nawet niewielka ilość mleka mamy.
W świetle podanych do publicznej wiadomości faktów oburzenie budzi postawa personelu szpitala, który z tak błahych pobudek zaszczuwa młodą rodzinę. Urządzanie policyjnej obławy i medialnej nagonki na kobietę w połogu stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa noworodka. W tym kontekście to nie rodzice a występujące przeciw nim instytucje powinny odpowiadać za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia noworodka.
Karolina Elbanowska - Fundacji Rzecznik Praw Rodziców
konsultacja medyczna: pediatra dr n med Teresa Kibalenko – Nowak
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3581 ... w-rodzicow
1 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12113 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 17 wrz 2017, 18:13

1 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13256
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 931
x 346
Podziękował: 13434 razy
Otrzymał podziękowanie: 20201 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 17 wrz 2017, 18:22

..poszło :D
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 17 wrz 2017, 20:40

sandra pisze:Ciekawe czy internet się skrzyknie w obronie tej sprawy...
Przeciez mozna zrobić jazdę na PIS...i wówczas będzie napewno spory odzew..
Na pierwszy rzut oka można byłoby zapytać "co ma piernik do wiatraka"?
Otóż ma i pomimo upodobań politycznych wielu z nas takie akcje dzieją się właśnie, również za przyczyną "jaśnie nam panujących". :x
Gówno mnie obchodzi kto jest dziś przy korycie jednak fakt, że nie poprawił, ni nic nie robi w sprawie szczepień - przepraszam wszak robią duda "nasz prezydent" z ich wskazania podpisał wszak ustawę o obowiązku szczepień - więc jazda po bandzie na PiS'ie i szepionkowej nagonce są jak najbardziej na miejscu. :evil: :oops:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13256
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 931
x 346
Podziękował: 13434 razy
Otrzymał podziękowanie: 20201 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 18 wrz 2017, 10:48

:evil:
https://www.monitor-polski.pl/skandal-p ... rzez-sejm/
Skandal! Przymus szczepień ekspresowo przepychany przez Sejm!
Otrzymane mailem od prof. Marii D. Majewskiej:

Skorumpowani przez kartele wielkiej farmacji posłowie próbują przemycić konstytucyjnie nielegalny przymus kolejnych ludobójczych szczepień w Polsce dopisany do ustawy o sprzęcie medycznym. Podstępne dopisywanie (zwykle nocą) różnych legislacyjnych zapisów, które uderzają w interesy i zdrowie społeczeństwa, jest od dawna praktykowane w USA i ewidentnie instrukcje jak to robić przyszły zza oceanu. Wszyscy rodzice, którzy chcą ratować swe dzieci przed poszczepiennym kalectwem muszą ostro zaprotestować przeciw temu szachrajstwu legislacyjno-pseudomedycznemu. Szczepienia p. pneumokokom znajdują się na czele listy najbardziej zabójczych w amerykańskiej bazie VAERS.

https://www.facebook.com/stowarzyszenie ... 594757327/

treść wpisu na Facebook, jeśli nie chcesz tam wchodzić:

SKANDAL! PRZYMUS SZCZEPIEŃ EKSPRESOWO PRZEPYCHANY PRZEZ SEJM!

Prawdopodobnie jutro 15.09. głosowanie! Idźcie pod sejm! Piszcie i dzwońcie do swoich posłów żeby głosowali przeciw ustawie! http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/poslowie.xsp?type=A
(projekt Ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świaczeń opieki zdrowotnej (druki nr 1820 i 1824).

Podstępnie, chyłkiem wieczorową porą od wczoraj przez sejm przepychana jest ustawa dotycząca kolejnych przymusowych szczepionek na pneumokoki… ukrytych między sprzętem medycznym.

Szczepienia przeciw pneumokokom nie są ani aparaturą medyczną ani sprzętem, nie mają wpływu na zwiększenie dostępności do specjalistycznego leczenia. Skąd się wzięły w tym projekcie ustawy, którego budżet i tak okrojono z kilku miliardów do 281 milionów? Pojawiły się tam wyłącznie, aby „się ukryć” przed opinią publiczną. Tylko po to, aby społeczeństwo nie zorientowało się, ze znowu znacznie zwiększa się wydatki na przymusowe, kontrowersyjne szczepienia przeciw pneumokokom. Tym razem kosztem specjalistycznej aparatury medycznej, sprzętu, dostępności do specjalistycznego leczenia i blokując możliwość zmniejszenia kolejek. Być może znowu doradzali „niezależni eksperci”? Pozdrawiamy wszystkie republiki bananowe, jeśli jeszcze jakaś poza Polską istnieje, bo za korupcję w służbie zdrowia wziął się nawet parlament grecki. A u nas? Nadal „taki mamy klimat”

Posłów pozbawiono możliwości zapoznania się wcześniej z projektem informując ich o procedowaniu ustawy… niecałą godzinę wcześniej. Byli oburzeni, że ustawa została napisana na kolanie.

Minister Radziwiłł dokłada kolejne obowiązkowe szczepienia. Czy śpieszy się przed zapowiadaną dymisją?

Na drugi dzień poprawkę o usunięciu zapisu o kolejnych przymusowych szczepionkach zgłosił poseł Jerzy Kozłowski z Kukiz’15, ale została odrzucona przez Komisję Zdrowia 22 głosami przeciw, 4 za.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Przebi ... 9A002DBF53

UWAGA: ważne! bez tzw precedensu. (mailem)

Rodzice „porwali” (czyt: …zabrali) własne dziecko z porodówki z obawy przed pakietem szczepionek itp nienaturalnych zabiegów formalnie i oficjalnie czekających na ich noworodka w kolejce…
Powiadomiono policję (wcześniej sądownie, z nocy na dzień, odbyła się rozprawa ‚…sondowa’ z wyrokiem ograniczenia praw rodzicielskich) – trwa policyjna „OBŁAWA” na nich (wyraz: „obława” sugeruje jakoby że: nie na ludzi… ponieważ: 1. Nie są już do końca prawnie rodzicami; 2. Z uwagi NA CZYN… (czyt: troska o bezpieczeństwo własnego dziecka”)
Jest jeszcze jeden problem. Argumentacją Korporacji Medico Szpitalnej do zatrzymania (czyt: odebrania…) jest wczesne urodzenie się dziecka, a więc tzw „wcześniaka”. Nie podaje się natomiast ile czasu przed…normą urodziło się dziecko. Podają tylko że przed…37 miesiącem (może tylko tydzień albo parę dni…? To też wcześniej…!)
http://fakty.interia.pl/polska/news-rod ... Id,2441234
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1112 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 18 wrz 2017, 13:33

Petycja jak najbardziej słuszna tylko adresat ie ten. Niestety burmistrz nie ma żadnego wpływu na psy gończe.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4906 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 18 wrz 2017, 13:53

abcd pisze:
niedziela 17 wrz 2017, 20:40
.......- więc jazda po bandzie na PiS'ie i szepionkowej nagonce są jak najbardziej na miejscu. :evil: :oops:
Taka była moja intencja...
Czekam aż opozycja ruszy i wyjdzie na ulice w obronie jak najsłuszniejszej.
Gdyby jakis młody kierowca ponownie spotkał na swej drodze kolumne rządową, to byłaby jazda.
Teraz nawet dyżurny PoBudka sie nie zająknął..ani Myszka agresorka....i inne obrończynie.
Przecież zycie juz było w 37 tygodniu, to zdecydowanie bardziej niż tylko poczęte... A więc gdzie macice wyklęte...?
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1112 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: Jancio » środa 20 wrz 2017, 16:34

Sprawa ma cd.
Dziś sąd rodzinny cofnął ograniczenie władzy rodzicielskiej dla rodziców.
"Rodzice złożyli zawiadomienie do prokuratury dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez lekarzy sprawujących opiekę, polegającego na narażenie dziecka na niebezpieczeństwo poprzez podanie preparatu Vitacon" - powiedział mecenas Arkadiusz Tetela. "Preparat ten zawiera substancje niebezpieczne dla noworodków i powinien być wycofany 2 lata temu" - wyjaśnił. Pełnomocnik dodał, że rodzina będzie domagać się zadośćuczynienia od lekarzy ze szpitala w Białogardzie w kwocie 500 tys. zł.
REKLAMA

Vitacon to lek zawierający witaminę K, który stosuje w zaburzeniach krzepnięcia krwi oraz w przypadku wystąpienie żółtaczki.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-bia ... ign=chrome
Co czytamy na temat tego suplementu na stronach pfm.pl
Nie zaleca się podawania leku wcześniakom, noworodkom oraz dzieciom w wieku poniżej 2 lat. Lek zawiera rycynooleinian makrogologlicerolu, który w badaniach na zwierzętach wywoływał reakcje rzekomo anafilaktyczne, związane z uwalnianiem histaminy; nie można wykluczyć występowania takich reakcji u ludzi.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13256
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 931
x 346
Podziękował: 13434 razy
Otrzymał podziękowanie: 20201 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 20 wrz 2017, 19:48

..w zasadzie mozna powiedziec, ze nawet dobrze ze tak sie stalo- to dopiero byl kubel zimnej wody na rozgrzane glowy,-
I maasy zwrocily uwage na to potecjalne I realne niebezpieczenstwo tworzonego za naszymi plecami prawa.
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15932
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 865
Podziękował: 29747 razy
Otrzymał podziękowanie: 23984 razy

Re: Odmówili szczepienia dziecka

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 20 wrz 2017, 22:52

Śmiercionośna Medycyna - jesteśmy ludźmi wolnymi czy niewolnikami ?

https://www.youtube.com/watch?v=Odc75giQgxU

Opublikowany 19 wrz 2017
w tym filmie opowiadam o realiach naszej medycyny, warto posłuchać :) do nagrania tego filmu, zainspirowały mnie wydarzenia pewnej rodziny.
Zainteresowanych zapraszam na moją stronę www.elementzdrowia.pl
0 xODPOWIEDZ