Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Tajemnicze zaginięcia

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 27 sie 2017, 18:51

Ciąg dalszy tej przerażającej historii . Tekst z innego źródła i legenda związana z tym lasem.

Zapewne niewielu z Was słyszało o wydarzeniach , które miały miejsce w Lesie Witkowice , położonym na obrzeżach Krakowa , w październiku 2001 roku . Zaginęła wtedy grupa młodych ludzi , którzy najprawdopodobniej urządzili sobie tam imprezę ( w każdym razie tak mieli zaplanowane ) ... Po zamieszczeniu drobnego artykułu w Gazecie Krakowskiej , opisującego tą historie , cała sprawa nagle ucichła ...

Wydarzenia , które tu opisujemy mialy miejsce pół roku temu , konkretnie w październiku . Zaginęło wtedy 9 osób . Poniżej zamieszczamy fragment artykułu z Gazety Krakowskiej z dnia 28 października 2001 roku :

"Jak wiadomo grupa wyruszyła do pobliskiego lasu w Witkowicach w celu uczczenia rozpoczęcia kolejnego roku na studiach . Była to standardowa wyprawa w celu zabawienia się , na jaką wybiera się wielu młodych ludzi . Na podstawie tego co dowiedzieliśmy się od ich rodzin , wyjazd był niezaplanowany , ale byli to odpowiedzialni ludzie więc , nikt im tego nie uniemożliwiał . Wiadomo ze około godziny 17.00 weszli do lasu i znaleźli pewne miejsce , akurat takie na zabawienie się . Ostatnią osobą która ich widziała , był człowiek który mieszka na obrzeżu lasu . Widział ich bawiących się przy ognisku i pijących alkohol około godziny 20:30 . Wspomniał im , że zapuścili się na ten teren zbyt głęboko i na własne ryzyko , ale ci byli pijani i odebrali to jako żart . Po tym spotkaniu musiało w lesie nastąpić cos niewyjaśnionego , bo zamiast na drugi dzień wrócić do domu , nikt z podanych dziewięciu osób się nie pojawił . Po 2 dniach nieobecności swoich dzieci , rodziny były już bardzo zaniepokojone , więc zgłosiły sprawę na policji . Policja dopiero dwa dni później wszczęła poszukiwania (dość zaskakujące , czemu aż tyle czekała ) . Dziś mija tydzień od zaginięcia , a efektów śledztwa nie widać . Rodziny wynajęły nawet prywatne biuro detektywistyczne , ale ono również niewiele wskórało"

Co ciekawe dowiedzieliśmy się , że policja wręcz utrudniała prowadzenie prywatnego dochodzenia i cały czas próbowała zatuszować sprawę . Po trzech miesiącach bezowocnych poszukiwań wszyscy dali sobie spokój . W tym momencie warto wspomnieć , że jednym z zaginionych był nasz bliski przyjaciel , stąd doskonała znajomość tej sprawy . Od samego początku bardzo przejęliśmy się stratą naszego kolegi , poza tym cały czas mieliśmy wrażenie , że to coś więcej niż tylko zwykłe zaginięcie , ponieważ nie znaleziono żadnych śladów porwania . Po sześciu miesiącach straciliśmy nadzieje ... Wybraliśmy się więc po raz ostatni do tego lasu , aby wypić pare piwek za naszego zaginionego kolege . Jednak w czasie tej wyprawy wydarzyło się coś bardzo nieoczekiwanego ... W pewnym momencie zobaczyliśmy w głebi lasu odblask światła . Zaciekawiło nas to . Podeszliśmy bliżej i ku naszemu zdziwieniu ujrzeliśmy odbijający się w obiektywie aparatu promień światła słonecznego . I od tego się wszystko zaczęło ... Nie zwlekając , od razu wywołaliśmy film z tego apartu . To co zobaczyliśmy na zdjęciach przeraziło nas , ale również bardzo zdziwiło , ponieważ nie mogliśmy zrozumieć tego co tam zobaczyliśmy . Na zdjęciach ujrzeliśmy zaginionych studentów , wraz z naszym przyjacielem . Lecz było tam coś jeszcze . Było widać , że coś dziwnego działo się z lasem ... Nie mogliśmy tego zrozumieć , ani racjonalnie wytłumaczyć . Jednocześnie ta sprawa interesowała nas coraz bardziej i stopniowo zaczęliśmy się w nią coraz bardziej wciągać . Zanieśliśmy ten film na policję , gdzie komendant kazał nam oddać wszystkie zdjęcia i zapomnieć o wszystkim . Lecz my nie posłuchaliśmy ... Było już za późno , aby się wycofać . Rozmawialiśmy z wieloma ludźmi , którzy żyją nieopodal tego lasu . Na początku nikt z nami nie chciał rozmawiać , wszyscy sprawiali wrażenie , jak by byli czymś przestraszeni . Jednak w końcu niektórzy ludzie zaczęli mówić . Dowiedzieliśmy sie tylko , że to miejsce kryje ze sobą złe tajemnice . Tajemnice te zostały opisanie w legendzie Lasu Witkowice , której zebranie do kupy zajęło nam bardzo dużo czasu . Przeczytanie jej jest niezbędne , aby prawidłowo zrozumieć zdjęcia , które zamieszczone na stronie o Lesie Witkowice . Zapewne wielu z Was zarzuci nam , że zdjęcia obrobiliśmy komputerowo . Zawsze gdy nie jesteśmy w stanie czegoś racjonalnie wytłumaczyć można uciekać do takich właśnie wyjaśnień , zwłaszcza , że żyjemy w czasach , kiedy to narzędzia do cyfrowej obróbki i tworzenia zdjeć są ogólno-dostępne . Ale czy to właściwa reakcja ...Czyż nie jest to ucieczka przed prawdą , przed którą i tak nie uciekniemy ..

Miejsca otaczające nas dookoła mają różne znaczenie . Postrzegamy je jako przychylne , lub wprost takie w których nie chcemy być. Jednak w głównej mierze to my , tzn. ludzie nadajemy im znaczenie . Każdy zły ,dobry lub jakikolwiek uczynek zostaje zapamiętany , wchłonięty przez miejsce gdzie został dokonany . Ludzi zarówno dzisiaj jak i kiedyś do różnych czynów popycha kilka zachowań takich jak chciwość czy strach. Wydarzenia które tu przybliżamy dotyczą właśnie takiego miejsca . Trochę czasu zabrało nam zebranie materiałów. Do napisania tego popchnęły nas tajemnicze wydarzenia w Lesie Witkowie , które miały miejsce pół roku temu . Cóż , kiedy nagle znika bez wieści grupka studentów w dość dziwnych okolicznościach, a cała niemal sprawa zostaje zatuszowana , panuje prawdziwa zmowa milczenia , to każdy a jeśli nie , to dużo osób zaczęło zastanawiać się nad prawdą . Umieściliśmy tu , cóż dość chyba zaskakujące teksty dotyczące wydarzeń , które poprzedziły tą feralnie zakończoną wyprawę krakowskich studentów . Są to wydarzenia z przeszłości , sięgające czasów kiedy ten las był zupełnie normalny . Jednak mała uwaga : wszystkie przedstawione tu materiały są poparte na faktach autentycznych ,autentycznych wywiadach i tekstach źródłowych . Podsumowując : macie przed sobą fakty zebrane w jedną całość z przestrzeni wielu , wielu lat .
Legenda

Od zawsze była to w zasadzie spokojna wieś , o lekkich aspiracjach , położona na obrzeżach lasu . Ludzie tam mieszkający trudnili się głównie rolnictwem , ale niektórzy żyli również ze zbierania grzybów. Jednym słowem idylla . Oczywiście na pierwszy rzut oka. Mało kto wie , że wieś ta została założona na szczątkach innej . Od tego momentu zaczyna się robić dość ciekawie . Poprzednia osada została założona w wieku XII . Nazywała się "Mirena" . Przetrwała do początków XVIII , kiedy to uległa tajemniczemu spaleniu , a większość ludzi gdzieś zniknęła . A oto co udało nam się odnaleźć , materiały w pewnym stopniu wyjaśniające co doprowadziło do tej zagłady ... 5 lat przed tym tragicznym wydarzeniem do osady przybywa grupa dziwnych innowierców (dziś nazwani zostaliby sektą ) . Nazywali siebie : "Strażnikami Quantara" . Do wioski sprowadzili ich tutejsi możnowładcy . Nie dowiedzieliśmy się po co, jednak tajemnicze wydarzenia nastąpiły niedługo po ich przybyciu . Wznieśli sobie głęboko w lesie świątynie ułożoną z kamieni , coś na kształt "Stonehage" .W niedługim czasie zaczęli świadczyć ludziom dziwne usługi , a raczej tej najbogatszej sferze. Prości ludzie ( a była ich zdecydowana większość ) od przybycia strażników podchodzili do nich nieufnie , szczególnie że założyli małą osadę w środku lasu i podobno oddawali cześć , jak to określił jeden z rolników "plugawym bóstwom ". Odtąd las już nie był tym samym miejscem , zaczął się powoli zmieniać , zdawało się wyczuć dziwną atmosferę , każdy po zmroku bał się do niego wychodzić . Od tego się w sumie zaczęło .Ludzie zaczynali mieć wszystkiego powoli dość . Jedna osoba , z wyżej postawionych w radzie miejskiej , postanowiła powstrzymać to , co zaczęło ogarniać miasteczko . Nie minęły 3 dni , jak dość dziwnie zaginęła . Było to pierwsze zaginięcie , ale nie ostatnie . Żyło w miasteczku paru najuboższych ludzi , którzy żyli głównie ze zbierania grzybów . W sumie nikt oprócz nich nie odważył się zostawać w lesie dłużej niż do zachodu słońca . Po każdym grzybobraniu lubili raczyć się alkoholem . Pewnego razu chcieli podpatrzeć "strażników". Na miejscu zauważyli , że oddają się oni dziwnym śpiewom , a wokoło unosi się lekko świecąca zielona mgła . Wtem śpiewy stały się głośniejsze i jak to oni określili "kapłani" przywołali "cos ohydnego z przestworzy" na ten widok wszyscy grzybiarze uciekli . Po pewnym czasie dostrzegli ( a była już noc) , że "przeklęta mgła powoli goni ich pomiędzy drzewami " , więc przyspieszyli . Szybko zgubili ją. Las wyglądał wtedy podobno niesamowicie , zgodnie z ich relacją konary drzew nachylały się tak , że w ogóle nie było widać nieba . Zdawali sobie sprawę z tego , że nie zdąża już do miasteczka , więc postanowili przenocować w lesie . Wtedy zaczął się prawdziwy koszmar . Nagle wszystko straciło na wyrazistości . Grzybiarze co prawda widzieli się nawzajem , ale wszystko dookoła od koniuszków drzew , zaczęło się rozmywać , powoli zajmując okolicę wokoło nich . Ale to , co przeraziło ich najbardziej , to fakt że dwóch z nich , stojących bliżej tego przerażającego zjawiska , zaczęło ogarniać to co przedtem las . Powoli zaczęli się stawać coraz bardziej , jakby rozmyci Na ten widok pozostała dwójka , krzyknęła ze strachu i pognała w las . Na tym kończy się ich relacja ( przynajmniej z tego co pamiętają dwa dni później , gdy znaleziono ich na obrzeżach lasu ) . Na pytanie co się z nimi stało odpowiadali tylko ogólnikowo , że "Przeklęty las ich dopadł". Tydzień później sąd skazał ich za to że .."podstępem wyprowadzili swoich kolegów do lasu aby ich ograbić i zabić". Warto jednak wspomnieć , że oskarżycielami w tej sprawie byli właśnie...ludzie , którzy sprowadzili sektę do miasteczka . A że byli wysoko postawieni sprawa była krotka . Za dwa tygodnie grzybiarze mieli zostać powieszeni Tu musze przerwać . Wszystkie materiały , wywiady z ludźmi doprowadziły Nas do tego momentu. Jak zauważyliście , opisując wydarzenia lub raczej relacjonując je , wszystko to zostało oparte na tekstach źródłowych z tego okresu , wywiadach z potomkami ludzi wtedy żyjących , oraz archiwach sądowych tej sprawy . Wszystkie jednak wydarzenia urywają się w tym miejscu . Wiadomo było tylko ,że trzy tygodnie później spłonęła wioska , a ocalała jedynie niewielka część jej mieszkańców , głównie matki z dziećmi . Ale co doprowadziło do jej zagłady ? Wtedy przeszukując archiwa , szperając w najbardziej odległych zakamarkach internetu oraz krakowskich bibliotek i czytelni trafiliśmy na jakiś ślad . Kilka dni później udało nam się skontaktować z pewnym człowiekiem . Dostaliśmy od niego tajemniczego maila Była tam tylko data spotkania i miejsce . Stawiając wszystko na jedną kartę , udałem się na spotkanie . Jakież było moje zdumienie, gdy ujrzałem siwego duchownego , tzn. księdza . Uśmiechając się , przywitał mnie i zaproponował rozmowę . Zgodziłem się oczywiście od razu . Całą rozmowę nagrałem . W sumie była niedługa . Oto jej najciekawsze fragmenty :

R - redaktor , D - duchowny
D - Wiem czego szukacie , tzn. mogę się domyślać do jakiego momentu doszliście moi drodzy detektywi .
R - Naprawdę? Skąd ksiądz wie?
D - Chłopcze , to w końcu musiało zostać odkryte , ale od razu ci mówię , że zwykłe proste myślenie tego nie ogarnie .
R - Powoli ojcze , powoli . A więc czym się ojciec zajmuje , może najpierw ?
D - Porządkuje i jestem , można powiedzieć strażnikiem pewnych starych zapomnianych spraw w archiwum archidiecezji krakowskiej . Także tych sięgających XVIII wieku.
R - Czy sugeruje ksiądz że....
D - Patrz chłoptasiu . Ukazuje przed tobą pamiętnik ojca Witkacego , bardzo zasłużonego w pewnych sprawach , ale mniejsza o to . I nie patrz tak na mnie , robię to po latach nieprzespanych , kiedy dręczyło mnie to wszystko . Ale to już cię nie dotyczy . Przeczytaj to i wykorzystaj właściwie . Pamiętaj , że był to dobry człowiek . Nie zhańb jego imienia dla własnych celów . A teraz zegnaj .

Po chwili jak odszedł , doszło do mnie , że po tylu tygodniach może mamy odpowiedź na pewne pytania to co przeczytałem przeszło moje najśmielsze oczekiwania ...

Zapomniany Pamiętnik ojca Witkacego

Dzień 1
Nazywam się ...W sumie imię i nazwisko nic dla mnie nie znaczy .Wszyscy znają mnie jako Ojciec Witkacy . Zajmuje się egzorcyzmami i takimi troszkę rzeczami dość problematycznymi . Oczywiście działam z ramienia kościoła . Dwa dni temu dostałem od Biskupa poufne zlecenie . Moim zadaniem jest zbadanie tego co się dzieje w pewnej podkrakowskiej wiosce o nazwie "Mirena" . Miałem też dać ostatnią posługę dwóm skazanym grzybiarzom, oczekującym na wyrok . Do miasta przyjechałem przed nocą . Od razu widać było w powietrzu dość nerwową , czy wręcz złą atmosferę . Warto dodać , że miasteczko miasteczkiem , ale las dookoła niego robił niesamowite wrażenie, nieodparcie mnie jakoś pociągał , jednak emanowało z niego coś złego , ledwie wyczuwalnego . Wzdrygnąłem się tylko i udałem się do miasteczka .Pierwsze co zauważyłem w "Mirenie" to ludzie , psy , koty każda żywa istota miała w sobie lekko wyczuwalne emocje , konkretnie strach . Udałem się do parafii w mieście , by rozmówić się z tutejszym proboszczem . Miał na imię Jan . J - Jan , W- Witkacy (fragment rozmowy)

J - Szybko ojciec przybył .
W - Wielu ludzi jest zaniepokojonych tym , co się tu dzieje .
J - Każdy byłby , może mi ojciec wierzyć .
W -Dobrze . Niech ksiądz się uspokoi i opisze co się dzieje.
J - Zapewne ojciec wie co tu się wyprawia od przybycia tych " strażników" . To doprawdy niesamowite to wszystko . A ta historia z tymi grzybiarzami . Powiem prawdę : ja im wierze . A ci wysoko postawieni magnaci chronią tą przeklętą sektę , a na dodatek ... to nie ostatni przypadek . Ludzie zaczynają znikać . Od wypadku zniknęło już oprócz nich 10 osób , w tym 5 dzieci , co poszło się bawić do lasu . Zresztą to już nie jest las , ale przedsionek piekła.
W - Spokojnie ! Właśnie tym się musze zająć ...


W tym momencie fragment pamiętnika jest nieczytelny . Następna wzmianka jest za kilka dni.

Dzień 4
Rzeczy przybrały zły obrót . Poważnie zaczynają ginąć ludzie , a najbardziej dzieci . Przedwczoraj zaginęła następna dwójka . Wszyscy zaczynają się denerwować . Wiem z pewnych źródeł , że szykowana jest przez mieszkańców miasteczka wyprawa do lasu ! To może oznaczać samosąd . Dzień 6
Znalazło się jedno z zaginionych dzieci ! Jest w strasznym stanie . Choć fizycznie nie jest tak źle, ale jego umysł Cały czas wpatruje się w dal , tak jakby na cos patrzył , ale nic nie mówi , czy też nie chce . W ogóle jest jak roślina . Niektórzy bardziej zabobonni ludzie twierdzą , że opętał go szatan , ale ja widzę ( mając dość rozległą wiedzę z kilku dziedzin , w tym również z psychiki ludzkiej ) i wiem ze dziecko to musiało przeżyć coś strasznego . Natomiast ja podjąłem pewna decyzje . Postanowiłem udać się do lasu sam . Według mnie sytuacja jest poważna . Jeśli ludzie dokonają samosądu , a ci strażnicy mają faktycznie do dyspozycji potężne siły to nie chce mówić naprzód , ale może dojść do rzeczy strasznych . Więc jutro rano udaje się do lasu . W dzienniku będę zapisywał podczas wyprawy większe szczegóły . Oby Bóg dodał mi siły !

Dzień 7 - Dzień wyprawy
Świt . Patrzę na wioskę , którą zostawiłem za sobą , obym szczęśliwie wrócił . Ostatnie spojrzenie idę dalej . Mam przed sobą las . Otacza go ta dziwna zła aura , ktorą wyczułem , na samym początku . Ostatni oddech.. i wchodzę do lasu . Południe .
Stało się to co przewidziałem . Ludzie z miasta nie wytrzymali w końcu i zrobili najazd na wioskę "strażników" . Kiedy dotarłem na miejsce , zobaczyłem że kilku z nich nie żyje , przeżyło tylko dwóch i właśnie z nich ludzie postanowili urządzić kaźń w mieście . Boże , byleby się tylko wydostać z lasu . Przed północą.
Jutro ich proces , wiem że działałem samowolnie , ale dałem znać ludziom i większość dzieci i kobiet udało się do sąsiedniej wsi . Spodziewam się , że las upomni się o kapłanów , niestety też tych martwych . Wiem , że sam mogę nie przeżyć . Ale muszę tu być .

Dzień 8
Południe . Rozprawa sądowa odbyła się tak jak myślałem . Obydwoje zostali skazani na śmierć , dziś po zmroku . Jednocześnie odzyskali wolność grzybiarze , ale oni sami maja złe przeczucia , mówią nawet by zaniechać zemsty i puścić "strażników" . Niech się wynoszą jak najdalej stąd .Trójka tutejszych możnowładców , tych którzy sprowadzili sektę do miasteczka , zniknęła . Ale nikt tu nie ma ochoty puszczać strażników wolno .Wszyscy czekają w napięciu na egzekucje . Już po egzekucji . Wykonana została dość szybko , kiedy nagle wszystko umilkło . Było już po zmroku , coraz więcej ludzi zaczęło się wpatrywać w las , a ich oczy i wyraz twarzy stawały się coraz bardziej przerażone , pełne strachu , wiec i ja spojrzałem w kierunku lasu . Zobaczyłem niesamowite i mrożące krew w żyłach zjawisko ! Z lasu zaczęła się dość szybko "wylewać" zielonkawa , na wpół świecąca mgła To niesamowite ... Ona pędzi tak szybko Wszyscy ludzie jak stali , rzucili się z krzykiem do ucieczki , ale nie z miasta , ale do swoich domów . Ja sam schroniłem się w tutejszym kościele . Teraz pisze te słowa i widzę mgłę "wlewającą" się na ulice Boże ! Co myśmy zrobili ? Po co ta egzekucja ? Niepotrzebna zemsta ... Boże ! Co się dzieje ? Mgła w tym momencie zaczęła sięgać już pierwszych domów przy brzegu lasu , natomiast ludzie z tamtej strony gdzieś poznikali . Zaczynam mieć pierwsze problemy ze wzrokiem. Obraz Chrystusa przy oknie powoli traci ostrość , kształty zaczynają się lekko zamazywać . Nie mam jednak odwagi wyjrzeć już na ulice . Wiem , że to chyba moje ostatnie chwile , jednak postaram się pisać dopóki będę mógł . Od czasu ataku mgły na miasteczko , cały czas było słychać krzyki paniki ludzkiej . Nagle wszystko umilkło , tylko ten szelest drzew ...Zaraz !!! Przecież drzew w obrębie wioski prawie w ogóle nie ma . O nie ! To straszne ! Pobliskie domy zaczęła ogarniać już mgła ... Już coraz mniej widzę ...Głębia się rozszerza...
http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043 ... ID=4960389

Jak myslicie czy w tej legendzie jest trochę prawdy ?.....
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 06 mar 2018, 12:04

Nie uwierzysz - paranormal phenomena
21 godz. ·
Trójkąt Bermudzki nie jest jedynym obszarem, gdzie znikają w tajemniczy sposób statki i samoloty. Po przeciwnej stronie Ziemi, u wybrzeży Japonii, znajduje się rejon zwany Diabelskim Morzem.Na Diabelskim Morzu zaobserwowano również ogromne „kalafiory” wodne, podobne do tych, które występują na terenie Trójkąta Bermudzkiego.

Tam właśnie doszło do zaginięcia największego ówcześnie statku na świecie (długość kadłuba – 314 m, szerokość – 50 m, nośność 224 tys. DWT – dla lepszego zobrazowania wielkości, można powiedzieć, że na jego pokładzie można by swobodnie umieścić trzy stadiony ) norweskiego rudotankowca „Berge Istra”, przewożącego transport ropy naftowej i rudy żelaza z portu Tubarao (Brazylia) do Kimitsu (Japonia).

„Berge Istra”

Statek był wyposażony w grodzie uniemożliwiające zatopienie. Rejs przebiegał bezproblemowo aż do dnia 31 grudnia 1975 r., gdy stracono łączność radiową z jednostką. Z uwagi na okres świąteczny , norweski armator nie przejmował się brakiem łącznośći , mimo,że „Berge Istra” posiadał ogromne nadajniki radiowe , mogące nadawać praktycznie z każdego miejsca na morzu. Kiedy kapitan nie odezwał się w ciągu następnych kilku dni w Norwegii wszczęto cichy alarm. W ciągu następnych dni powiadomiono wszystkie statki znajdujące się w rejonie, w którym wg armatora powinien przebywać rudotankowiec-kolos. Do akcji ratowniczej włączyły się setki jednostek pływających oraz samoloty. Nie znaleziono ani plam oleju na morzu, plam transportowanej ropy ,której tłuste plamy powinny wypłynąć po rozbiciu tak ogromnego statku. W końcu znaleziono na morzu na tratwie ratowniczej dwóch marynarzy ze statku. Wydawało się,że tajemnica zaginięcia zostanie wyjaśniona definitywnie. Nic bardziej błędnego pod słońcem.Marynarze stwierdzili, że przed wybuchem usłyszeli metaliczny łoskot i dostrzegli dziwne światła. Później nastąpił wybuch, który zrzucił ich ze statku do wody. Po wypłynięciu na powierzchnię (ok. 10 s – według zeznań), oczom rozbitków ukazało się spokojne morze, bez śladu jakiejkolwiek katastrofy.

*Biała woda – osobliwość występująca w obszarach Trójkąta Bermudzkiego, była obserwowana na przestrzeni wielu kilometrów w pobliżu Orange Key. Kontrast, jaki zachodzi między ciemną wodą morza a tym zjawiskiem, jest tak wielki, że zostało ono nawet zaobserwowane przez amerykańskich astronautów podczas ich podróży na Księżyc (Apollo 12)*
Obrazek

https://www.facebook.com/alienconnector ... =3&theater
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 01 wrz 2018, 19:15

po 9 latach odnalazł się wielki kontenerowiec :shock:

https://youtu.be/r6sra0BfgcM
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 04 wrz 2018, 13:06

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 06 gru 2018, 12:05

czytam teraz po trochu zbiór opowiadań znanego brytyjskiego pisarza, który w czasie 2WŚ był pilotem RAF w Afryce płn.,-
lub też bliski wsch.. Wiele jego opowiadań jest z życia wzięte- jego życia i jego współtowarzyszy.
Ostatnie opow., które przeczytałem jest wyjątkowe jak w zasadzie każde z nich
Obrazek
historia jednego lotu bodajże do portu Bejrut zajmowanego w tamtym czasie przez siły osi/Vichy, to historia która przytrafiła się jednemu z pilotów RAF o imieniu Fin(przynajmniej w noweli).
Poleciał on na zwiad do portu aby sprawdzić czy 2 niszczyciele stoją jeszcze w porcie czy wyszły w morze.
Jednak kiedy wrócił i wylądował w bazie, jego koledzy zaczeli nerwowo wypytywać go gdzie był przez ponad 2 dni,-
jednak Fin twierdził, iż opóścił lotnisko/bazę rano i wrócił/teraz po południu.
W trakcie dalszych rozmów ktoś wypowiedział jedno zdanie i pamięć Fin-a odblokowala się.
Przypomniał sobie jak w trakcie lotu wleciał w ogromną białą chmurę i znalazł się w miejscu jak sam opisuje poza czasem i przestrzenią,-
potm widział samoloty pilotów którzy zagineli/zgileli- lecieli w swoich maszynach uśmiechnięci jeden za drugim jak po sznurku.
w końcu opóścił niezwykłą chmurę i wrócił do bazy.
To tak po krótce, choć jego opowiadania są i tak krótkie zazwyczaj po pare/naście stron.

To takie same relacje jak z np. trójkąta Bermudzkiego, a to był 44'/45' :o
1 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 12 lut 2019, 10:19

Tajemnica Przełęczy Diatłowa - Rosjanie po 60 latach wznawiają śledztwo!

https://youtu.be/0-i82MhwZa8

Tajemity
Opublikowany 11 lut 2019

25 stycznia 1959 roku dziesięcioosobowa grupa studentów Politechniki Swierdłowskiej wyruszyła na wyprawę w góry Ural. Celem wyprawy była góra "Otorten" ciesząca się złą sławą wśród mieszkańców odludnych terenów. Wśród zamieszkującego te tereny plemienia Mansów krążyły opowieści o dziwnych światłach na niebie, które często odwiedzają górski szczyt. Były też opowieści, które mówiły o tym, że giną tam ludzie, gdyż jest to góra zamieszkiwana przez jakieś dziwne, złowrogie istoty. Młodości nie straszne były te opowieści przy wieczornym czaju. Wyruszyli w góry. Teraz zmagali się ze śnieżycą rozbijając swój obóz. Nastała mroźna noc, wył wiatr a zamieć zasłoniła zdarzenia, które rozegrały się w obozie. Kiedy wstało słońce, obóz był zupełnie pusty. Ślady wokół niego wskazywały na to, że rozegrało się tutaj jakieś wielce tajemnicze i tragiczne w skutkach wydarzenie. Zapraszamy do oglądania.

Zastanawia mnie dlaczego ciała i włosy ( siwe ) były postarzałe ,choć byli to młodzi ludzie . Może to efekt ogromnego przerażenia ? Może Rosjanie robili w tym miejscu eksperymenty z czasem ? No i jeszcze jedna najważniejsza chyba zagadka ,tajemnicza nazwa góry .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

quetzalcoatl888
x 129

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » wtorek 12 lut 2019, 13:39

Dlaczego Izrael miałby samolot identyczny z brakującym samolotem Malaysia Airlines w składzie w Tel Awiwie? Samolot na tym zdjęciu to Boeing 777 2H6 (ER) - 28416/155, identyczny bliźniak z brakującym samolotem, który jest w Izraelu od listopada 2013 r. Co Izraelczycy robią z tym samolotem w wieszaku w Tel Awiwie? Czy to może być część fabuły terroru pod fałszywą flagą? Gdzie dzisiaj jest ten samolot?

http://theconspiracyzone.podcastpeople. ... ment/57514


https://redice.tv/news/are-the-israelis ... boeing-777
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 12 lut 2019, 17:42

Ci intryganci zawsze mają coś identycznego..
Wszędzie pchają swoje nosy.
Teraz robią orange revolution w Wenezueli, a nowy przebieraniec-agent już
straszy ''pomocą'' bandyckiej us-army.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 12 lut 2019, 17:49

W każdym razie walka o Wenezuelę może być również postrzegana jako nieudana próba neokonserwatystów (mafia chazarska) do odzyskania kontroli nad międzynarodowym systemem finansowym poprzez przejęcie największych na świecie rezerw ropy naftowej.
Źródła Pentagonu zauważają, że "marionetka amerykańska w Wenezueli nie została uznana przez ponadnarodowe organizacje, takie jak Unia Europejska, Organizacja Państw Amerykańskich, MFW, Bank Światowy, Unia Afrykańska czy ONZ."
Również ONZ, Watykan i Czerwony Krzyż odmówiły dostarczenia "pomocy humanitarnej" marionetkowemu przywódcy opozycji Juanowi Guaidó, ponieważ była to przykrywka dla wysyłek broni, mówią źródła. W rezultacie "przewrót Wenezueli zakończył się niepowodzeniem" - powiedzieli.
Brak pozyskania wenezuelskiej ropy może również zmusić Trumpa do ogłoszenia krajowej sytuacji kryzysowej - a może dokładniej - bankructwa państwowego, jak podaje CIA.
Pentagon i źródła CIA twierdzą, że może to doprowadzić do upadku Trumpa, ponieważ ...
https://kochanezdrowie.blogspot.com/201 ... wy_11.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 13 lut 2019, 07:03

Źródła Pentagonu zauważają, że "marionetka amerykańska w Wenezueli nie została uznana przez ponadnarodowe organizacje, takie jak Unia Europejska, Organizacja Państw Amerykańskich, MFW, Bank Światowy, Unia Afrykańska czy ONZ."
''Polska'' już go uznała, a jakże :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 07 kwie 2019, 22:37

Trójkąt Bermudzki - Badacze Tajemnic - cały film dokumentalny - lektor PL

https://youtu.be/bi1wyT-8tFA


FilmydokumentalneTV
Opublikowany 20 wrz 2013

Trójkąt Bermudzki - Badacze Tajemnic - cały film dokumentalny - lektor PL.Ciekawy dokument Discovery wyjaśniający tajemnicę Trójkąta Bermudzkiego, gdzie w nieznanych okolicznościach zaginęło mnóstwo samolotów i statków. Za zagadkę Trójkąta Bermudzkiego biorą się tym razem znani badacze tajemnic.Polecam ten bardzo ciekawy dokument.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trójkąt Bermudzki -- zwyczajowa nazwa obszaru Atlantyku, w rejonie Bermudów, przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawanego za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów i samolotów (uważają oni, iż na tym obszarze mają miejsce zjawiska łamiące prawa fizyki, wykrywana jest obecność "obcych" -- co ma ich zdaniem wyjaśniać rzekomo niewytłumaczalne zdarzenia). Nie istnieje jeden ustalony kształt trójkąta, jego kształt opisywany jest różnie w poszczególnych legendach miejskich. Według statystyk w obszarze tym nie ginie więcej niż średnia liczba obiektów ginących w innych rejonach Atlantyku.
Prawdopodobnym wyjaśnieniem tajemniczych zaginięć są sporadyczne erupcje metanu z podwodnych złóż w tych rejonach. Bąble metanu wydobywające się ze szczelin w dnie oceanu powiększają się w miarę wypływania na powierzchnię do ogromnych rozmiarów. Powstały z wody i pęcherzyków metanu płyn ma gęstość znacznie niższą niż woda, przez co znajdujące się w nim statki tracą wyporność i toną[5].
Hipoteza o wydobywających się na powierzchnię dużych ilościach metanu może wyjaśniać również katastrofy samolotów, jednak ich fizyczny mechanizm nie jest oczywisty. Po wypłynięciu na powierzchnię, metan nie tylko unosi się konwekcyjnie ku górze, ale również miesza się z powietrzem i jest unoszony przez wiatr. Na wysokości przelotowej samolotów, stężenie metanu może być zatem zbyt małe, by bezpośrednio oddziaływać na przelatujące samoloty. Przy dużym stężeniu metanu, jego mieszanka z powietrzem uległaby pod wpływem pracy silników zapłonowi i eksplozji, jednak minimalne stężenie metanu, przy którym byłoby to możliwe (tzw. dolna granica wybuchowości) wynosi 5%. Uzyskanie tak wysokiego stężenia na wysokości przelotowej samolotów jest jednak mało prawdopodobne. Niemniej, nawet obecność metanu w stężeniach nie przekraczających dolnej granicy wybuchowości, może powodować zakłócenia pracy silników lotniczych - zawarty w powietrzu metan powoduje bowiem nadmierne wzbogacenie mieszanki paliwowo-powietrznej i w konsekwencji niestabilną pracę lub awarię silników. Ponadto, nawet jeśli metan nie dotarłby do samego samolotu w ilościach zagrażających pracy silników, samo jego wydzielanie się i mieszanie z warstwami powietrza poniżej samolotu powoduje zmiany gęstości i w konsekwencji pionowe ruchy mas powietrza (lub powietrza wymieszanego z metanem) oraz turbulencje. Niespodziewający się ich pilot może wykonać manewr, który w konsekwencji doprowadzi do utraty sterowności i nagłego spadku wysokości samolotu opuszczającego strefę wznoszących się prądów powietrza.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 25 wrz 2019, 13:03

Zagadka lotu Santiago 513 - samolot przybył do celu po 35 latach

https://youtu.be/grxp1IeS9Zs



Tajemity
70 tys. subskrypcji

Jak to się stało, że samolot należący do Santiago Airlines wylądował w miejscu docelowym po 35 latach? Co się z nim działo w tym czasie? Kto pilotował czterosilnikowego Lockheeda, który wylądował w Porto Alegre? Czy możliwe jest to, że samolot wpadł w tunel czasoprzestrzenny?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 01 paź 2019, 07:50

Polaraxa 107 - Trójkąt bermudzki i WARP


https://youtu.be/4v-rWfwP8Cg
Chris Miekina
21,4 tys. subskrypcji

Trzeba było ponad 100 odcinków tego programu audiowizualnego aby omówić klasyczną tajemnicę i konspirację związaną z trójkątem bermudzkim. Prawdopodobnie Trójkąt bermudzki zasłużył sobie na takie traktowanie od kiedy stal się obok potwora z Loch Ness, dyżurnym tematem sezonu ogórkowego. Profesor David Peres znalazł jednak interesujące podejście do tego zagadnienia, które brzmi logicznie i na dodatek pasuje do obowiązujących teorii naukowych łącznie z ogólną teorią względności Einsteina. I wyglada na to, że Trójkąt bermudzki na Atlantyku i Trójkąt smoka na Pacyfiku są w stanie wygenerować siłę zdolną pochłonąć samoloty a nawet potężne statki. W jaki sposób? O tym w programie.

Proszę się też nie irytować moim podśpiewywaniem. Czasami dobry nastrój przekracza granice przyzwoitości i jak się okazuje śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej… Ale przecież nie o to chodzi. - prawda? Zapraszam.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 13 paź 2019, 16:13

Co się stało z USS Scorpion, INS Dakar i FS Minerve?

https://youtu.be/DgEgjlfZNi0
Tajemity
74,2 tys. subskrypcji


Czy zostanie rozwiązana zagadka przyczyn zatonięcia trzech okrętów podwodnych? Co zawierają ostatnie meldunki z francuskiego okrętu podwodnego FS Minerve? Co było przyczyną zaginięcia izraelskiego okrętu podwodnego INS Dakar? Czy USS Skorpion natchnął się na podwodny pojazd obcych? Mimo odnalezienia wraków tych okrętów, zagadki związane z ich zatonięciem wciąż czekają na rozwiązanie.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 28 lis 2019, 12:17

Trójkąt Bermudzki i Zagadka Klatratów


https://youtu.be/PqDPzm-b65c
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

quetzalcoatl888
x 129

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » niedziela 08 mar 2020, 22:14

https://www.express.co.uk/news/weird/12 ... -plane-spt

Zarówno MH370, jak i MH17 były tragicznymi samolotami Malaysia Airlines Boeing 777, które doznały katastrofy w ciągu kilku miesięcy od siebie - ale twierdzi się, że istnieje inne połączenie, które jest znacznie mniej znane.


Te dwa wydarzenia są niezwykle podobne - oba Boeing 777, oba Malaysia Airlines, oba spowodowały (przypuszczalnie) śmierć ponad 200 osób i żadne z nich nie zostało przekonująco wyjaśnione.

Na początku 2014 r. Na świecie było 15 linii lotniczych Malaysia Airlines 777 z ogólnej liczby około 19 000 komercyjnych samolotów pasażerskich.

Biorąc pod uwagę, że 777 mają prawie doskonały rekord bezpieczeństwa, a następnie żadne z nich nigdy nie zostało utracone z powodu awarii mechanicznej podczas lotu, szanse na to, że oba te wypadki będą przypadkowe, są stosunkowo niewielkie.


https://blogfactory.co.uk/2017/08/18/wh ... by-israel/

http://malaysiaflipflop.blogspot.com/20 ... -aviv.html

Pojęcie, że lot MH 370 malezyjskich linii lotniczych został porwany przez izraelski Mossad i poleciał do Izraela, został po raz pierwszy zidentyfikowany, gdy Fox News opublikowało mapę (patrz zdjęcie powyżej), która przedstawiała lot MH370 zmierzający bezpośrednio w kierunku apartheidu Izrael. Chociaż Afganistan, Bangladesz, Iran i Pakistan zostały określone jako potencjalne lokalizacje dla lotu MH370, możesz mieć pewność, że Boeing 777 znajduje się w hangarze w Izraelu, strzeżony przez członków izraelskiego Mossadu.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 24 paź 2020, 08:36

Polaraxa 76-20: Zaginiona wyprawa kapitana Franklina

https://youtu.be/u6-6x3y1hY4
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 08 lis 2020, 13:59

118-PL Darek, 62. cykl, protokół nr 1: TRÓJKĄT BERMUDZKI - Halina Potocka Calogero Grifasi Academy

https://youtu.be/JSw5Sxia2sU

PL - Calogero Grifasi Investigations - Polski
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 02 sty 2021, 23:28

Asteroida może rozwiązać zagadkę Trójkąta Bermudzkiego
31 gru 2020

https://www.youtube.com/watch?v=zZi1eZw9C6g

JASNA STRONA

Trójkąt Bermudzki to tajemniczy obszar Atlantyku leżący pomiędzy Bermudami, Portoryko i Florydą. Istnieje wiele historii o statkach, jachtach i samolotach, które zaginęły w tym rejonie, Niektóre zostały po latach odnalezione, a inne - jak się zdaje - na stałe zniknęły z powierzchni Ziemi. Kto wie, być może spoczywają gdzieś na dnie oceanu... Pewne jest jedynie to, że nie mamy pojęcia, co się tam dzieje! Cofnijmy się w czasie o 600 lat. Nasza historia rozpoczyna się od pewnego Włocha, który zamierzał przekroczyć ocean, aby dotrzeć do Azji.

Ten człowiek to, rzecz jasna, Krzysztof Kolumb. W 1492 roku, z niewielką pomocą hiszpańskiej rodziny królewskiej, wyruszył na wiekopomną wyprawę. Ekspedycja przebiegała pomyślnie, poza drobnym faktem, że płynęli w złym kierunku... Po dwóch miesiącach mała flotylla wpłynęła na obszar Trójkąta Bermudzkiego. Pewnego wieczora odkrywca ujrzał tam coś, czego nie potrafił wytłumaczyć...
1 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 21 sty 2021, 15:36

Ocaleniec rzuca nowe światło na zagadkę Trójkąta Bermudzkiego
4 paź 2020

https://www.youtube.com/watch?v=a1WYPNkAy6E

JASNA STRONA

Dlaczego statki i samoloty rozpływają się w powietrzu po wejściu w Trójkąt Bermudzki? Co otrzymacie, gdy weźmiecie mapę i poprowadzicie linię łączącą Bermudy, Portoryko i Miami? Zgadza się. Trójkąt. Niesławny wielokąt, w którym na przestrzeni wieków ponad 2000 statków i 200 samolotów w tajemniczy sposób zniknęły! Przed wami opowieść o Trójkącie Bermudzkim, której prawdopodobnie jeszcze nie słyszeliście.

Samolot, o którym mowa to Bonanza przedsiębiorstwa Bonanza. Na pokładzie był Bruce Gernon i dwóch pasażerów: jego ojciec i partner biznesowy. Wylecieli z wyspy Andros na Bahamach i kierowali się na północny zachód, ku wybrzeżom Florydy. Był 4 grudnia 1970 roku. To miał być standardowy lot, który Bruce wielokrotnie wcześniej wykonywał. Tym razem jednak było zupełnie inaczej. Stawili czoła niewytłumaczalnym i prawdopodobnie jeszcze bardziej tajemniczym rzeczom, jakie kiedykolwiek im się przytrafiły...
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 15 mar 2021, 16:18

Tajemnicze Zniknięcie Dorothy Arnold - to zdarzyło się naprawdę!
24 wyświetlenia•15 mar 2021

https://youtu.be/AuJGxDuFHf8
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 12 cze 2021, 13:14

Cudem ocalały pilot opowiedział, co widział w Trójkącie Bermudzkim

https://youtu.be/XeJV7XcpUqQ

Сiekawostki ze świata
Trójkąt Bermudzki to rejon Oceanu Atlantyckiego, w którym niezwykłe zjawiska zdarzają się niezwykle często. Przez stulecia zginęło w tym obszarze wiele statków i samolotów, razem z nimi pasażerowie i członkowie załóg. Niektórym szczęściarzom jednak udało się wydostać z tej tajemniczej strefy. W dzisiejszym odcinku przedstawimy cudem ocalałego pilota, który opowie wam, co zobaczył w Trójkącie Bermudzkim. Zaprezentujemy też kilka ciekawych faktów o tym dziwnym miejscu. To ruszamy!
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 07 lis 2021, 13:06

Gdzie zniknął pilot myśliwca, który ścigał UFO?

https://youtu.be/L9tkur3Hnno


Tajemity



Jeden z najszybszych brytyjskich myśliwców "Electric Lighting" w pogoni za UFO. Czy doszło do konfrontacji? Pilot meldował o dziwnych obiektach, które obserwowały jego samolot w locie. Co się stało, że myśliwiec nagle zniknął z radarów? Co było powodem jego zniknięcia? Dlaczego, kiedy go odnaleziono na dnie morza miał zamknięty od zewnątrz kokpit? Dlaczego w kabinie pilota nie znaleziono ciała kapitana Wiliama Schaffnera? Czy młody pilot został porwany w trakcie lotu przez UFO? Zapraszamy do oglądania naszego nowego filmu.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 16 kwie 2022, 17:12

"Zaginąć może każdy". Każdego roku w Polsce znika "małe miasteczko" | MORDERSTWO (NIE)DOSKONAŁE #76
15 kwi 2022

https://www.youtube.com/watch?v=NF8dTxDnxO8

naTemat.pl

Każdego roku w Polsce ginie kilkanaście tysięcy osób, czasem nawet około 20 tys. Jedno nieduże miasto. Przerażająca liczba, prawda? Ponad 90 proc. zaginięć kończy się odnalezieniem poszukiwanego. Ale w wielu przypadkach finałem jest odnalezienie osoby nieżyjącej. Wielokrotnie zdarza się też, że poszukiwania trwają latami, ba - nawet dekadami. Jak wygląda życie rodziny osoby zaginionej? Co zrobić, by samemu nie trafić do tych statystyk i ustrzec swoich bliskich przed zaginięciem? O tym rozmawiamy z założycielkami Fundacji Zaginieni.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Tajemnicze zaginięcia

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 18 kwie 2022, 16:19

Kto mieszka na dnie Trójkąta Bermudzkiego?
18 kwi 2022

https://www.youtube.com/watch?v=QdxHES7iYDY

Nieznana Lista

Niewytłumaczalne zjawiska, tajemnicze katastrofy lotnicze, statki, które znikają i nigdy więcej się nie pojawiają… Prawie żaden inny region świata nie kojarzy się z tak wieloma mitami i legendami, jak słynny na całym świecie Trójkąt Bermudzki. Choć wydaje się, że legendarny Diabelski Trójkąt pochłonie praktycznie wszystko, co w nim zabłądzi, dzisiaj chcemy zadać bardzo szczególne pytanie: Które stworzenia nazywają ten obszar jeziora, wokół którego splata się tak wiele historii i legend, swoim domem? Przyjrzyjmy się kilku interesującym stworzeniom żyjącym na dnie Trójkąta Bermudzkiego, a także kilku opowieściom o dziwacznych wydarzeniach, które miały tam miejsce.
0 x



ODPOWIEDZ