Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kwas żołądkowy, a zdrowie

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 07 sty 2017, 13:11

Każdy kto bierze niacynę robi przy okazji taki test codziennie..
Miałem zaczerwienienie łącznie z nogami.

Betaina to tylko droga opcja, jest sól, zioła doskonałe, i kwas solny, carska wódka.
viewtopic.php?f=17&t=1475&p=48854&hilit=carska+w%C3%B3dka#p48854
Udaj się do kręgarza dobrego, chyba warto.

Nie masz kwasu to i odbicia brak.
Czy jak się to pije to nic się w ustach nie dzieje? Przełyk nie jest podrażniony?

To się bierze w kroplach:
dr Clark:

Kwas solny (5%), 15 kropli dodanych do jedzenia lub napoju podczas posiłku.
Dodając, mieszać.

Nigdy nie przyjmować bezpośrednio do ust, bo rozpuszcza emalię nazębną!
Po 6 tygodniach trzeba sprawdzić poziom chlorku we krwi.
Nie należy przekraczać dawki 45 kropli dziennie (nie wlicza się w to kwasu
używanego przy gotowaniu)

Zawsze lepiej w destylowanej rozrobić.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 07 sty 2017, 13:45

Pani H. Clark ma dość niskie dawki, w rzeczywistości zwykle potrzebne są większe, o ile pamiętam TED z Earth Clinic zalecał 4 krople stężonego na pół szklanki wody przed posiłkiem.
Używanie stężonego jest niewygodne i niebezpieczne.
Rozcieńczając wlewamy kwas do wody! Roztwór rozgrzewa się. Konieczne gogle na oczach, gumowe rękawiczki. Rozcieńczać na powietrzu mając wiatr za plecami - opary są mocno duszące i drażniące.

Jest cała mapa organizmu - za co który krąg odpowiada. Pod wpływem różnych zdarzeń kręgi się przesuwają. Często nawet nie widoczne zmiany położenia na prześwietleniach mają duże znaczenie, uważam, że warto to sprawdzić.
Potrafią to wyprowadzić także dobrzy masażyści, nie tylko kręgarze, ale ci ostatni są specjalistami.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » sobota 07 sty 2017, 16:24

GA - nie mam zamiaru pić samego kwasu, tylko kropelkować do czegoś w kubku i wymieszać, czytałem ten temat i w sumie nie spotkałem się z dodawaniem do posiłku tylko zazwyczaj pisali ze z wodą pól godziny przed posiłkiem. To jest właśnie problem nie raz, ale śniadanie i kolacje można by tym ogarnąć, obiad w pracy to ewentualnie betaina.

Pije piołun, ale tego się nie da pić ciągle, jedni piszą 10dni, inni 30ści, jak to się ma gdyby pić np. co 4-5 dni po szklance? Może wtedy można pić tak ciągle co te kilka dni i nic się nie powinno dziać.

Pije wodę z solą i cycam palec z solą po jedzeniu.

Carską wódkę, może zrobie, na razie jeszcze inne mikstury musze porobić.

Albo popytam znajomego o kręgarza bo On miał przepukline i coś może wiedzieć lub wybiorę się do rehabilitanta który mi nie raz pomagał, może jemu uda się coś wymacać już, jest na miejscu bo kręgarz to już dalej się trzeba ruszyć.

Temat niacyny przewija się na forum, ale nie wiedziałem, że każdy? ma codziennie jak bierze dawke takie zaczerwienienie. Ja miałem zaczerwienienie i świąt lekki, najgorzej szyja i ku górze głowy - takie uczucie jakby skóre chciało rozerwać bo wiadomo naczynia się rozszerzały, bardzo nie przyjemne uczucie, ale po tym co tu piszesz GA to może jutro podejmę drugą próbę, choć kurde czerwieniłem się jak burak, a same stopy poniżej kostek i prawie całe palce u rąk nie były czerwone :|

Blu czytałem o tym rozcieńczaniu, i o środkach ostrożności, dziękuje za przypomnienie. Muszę poszukac jeszcze w internecie tego kwasu, jest w jednym miejscu bo te linki z poprzednich stron jakby wygasły.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 07 sty 2017, 16:56

Niacynę można podawać nawet kilka razy dziennie.
Nie kupuj jej na receptę, ponieważ odmiany komercyjne są skażone metalami ciężkimi; używaj
tych zawartych w źródłach albo przetestowanych przez siebie.

viewtopic.php?f=16&t=1278&p=56200&hilit=clark+niacyna#p56200
cały temat polecam.

Zioła żołądkowe to nie tylko sam piołun, jest ich setki.
Stosuj z przerwami, jak doradzają zielarze.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » niedziela 08 sty 2017, 20:30

Najlepsze opcje jakie znalazłem to takie:

http://krakchemia.shoper.pl/pl/p/kwas-s ... 2831/30833

9zł za litr, ale przesyłka 19zł

lub taka:

http://www.akwanawozy.com.pl/towar/1069 ... 50-ml.html 9zł za 250ml, 9,50 przesyłka, gość pisał, że to jest czysty 10% roztwór zrobiony z 34-36 kwasu solnego

litr lepszy, ale czy zanim go nie zużyje nie straci właściwości?
Co byście mi radzili, który wziąć?

Oczywiście mógłbym mocniejszy kupić, ale po co samemu kombinować z rozcieńczaniem.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 08 sty 2017, 21:08

Nie straci właściwości, jeśli zakorkowany.
Chempur to potentat na rynku odczynników, sam używam wielu jego produkcji. Żadnej wpadki.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » niedziela 08 sty 2017, 21:10

Dzięki Blu, jeszcze coś najwyżej od nich dobiore.
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 10 sty 2017, 10:56

Rambi a wiesz ,zeMSM reguluje kwasowosc żoładka ?
moze tego spróbbowac a i na co inne pomoze oczysci .
0 x



ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » wtorek 10 sty 2017, 20:48

dama dzieki za info, jeszcze nie studiowałem tego tematu, coś tam liznąłem w sumie ale po pierwszych wpisach na dwa razy byłem przekonany.
Brałem raz tą niacyne, i uderzenie było spore, ile tego na początek mogę wziąć zeby było duże uderzenie ale zeby sobie nie zaszkodzic? bo spróbuje jeszcze raz z tym testem na blokade kregosłupa.

Rano WU, po pól godzinie 500mg niacyny? nie przewróci mnie?
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 10 sty 2017, 23:12

Jak nie bierzesz to 500 Cię rozgrzeje lepiej niż 500+ od Pana Prezesa. Zacznij sobie spokojnie od 50mg i w ciągu miesiąca (najmniej 2 tygodni) dojdź do zakładanej dawki. To nie ma być kara dla Ciebie tylko pomoc.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » czwartek 12 sty 2017, 18:07

Może to kogoś guzik obchodzić, ale wrzucam bo kto wie, czy nie przyda się komuś, wiem, że różnie z dostępnością tego kwasu było.

Dojechał kwas solny 10%, kupiłem w krakchemii, w ciemnym szkle, 9zł litr, niestety przesyłka 19zł

Obrazek

Obrazek

Z ulotki wynika, że można zacząc testować?
Biorę 6 betain i ciepla brak, wystartuje od 4 kropli na pól szklanki wody choc nie zdziwie sie jak w 2-3 dni dojde do 14stu, i chcialbym zeby sie cieplo zrobilo :roll:
Caly czas mnie zastanawia to, jak organizm ma dostac bodziec od takiego kwasu czy betainy do produkcji wlasnego skoro dostaje tak naprawde gotowca? W ogóle nie idzie mi to w parze. Jestescie zywymi dowodami albo znacie ludzi ze od tych supli kwas ruszył?

Takie pytanie jeszcze mam, bo betaine czy ten kwas to do posiłków, a jak sie sprawa ma jak np. pije skrzyp, biorę zsiadłe mleko albo chcialbym wziac witamine C, wtedy kwasu w żóładku nie musi byc? wchłoania się to? (wiem ze to w sumie do jelit ma w kapsulce doleciec),
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » czwartek 12 sty 2017, 22:32

ramibi, ciekawy asortyment wrzuciłeś. Ja kupiłam HCL normalny i musiałam w pracy dać rozcieńczyć na 10%. Jeżeli chodzi o dane tego produktu to Blu musiałby się wypowiedzieć bo zna się i dzięki niemu zaryzykowałam kurację. Jeżeli jest dobry warto dać te 19zł za przesyłkę bo i tak wyjdzie dużo taniej niż betaina.
Co do moich doświadczeń to biorę HCL do dzisiaj ale już nie do każdego posiłku tylko do bardziej ciężkostrawnych. A było z moim trawieniem naprawdę kiepsko. Jednak nie odczuwam ciepła przy pobieraniu którego się tak domagasz. Ja po prostu czuję produkcję kwasu żołądkowego, burczy mi w żołądku, czuję napływ śliny. Wypróżnienia są zupełnie inne i ogólnie czuję się lepiej. Brałam dosyć długo 10-12 kropli teraz zeszłam do 5-7 dla wspomagania. Do napojów nie używałam nigdy. Jeżeli masz rzeczywiście mało kwasu żołądkowego to warto spróbować a betainę używać tylko w podróży lub nietypowych sytuacjach. Może ci ruszyć produkcja kwasu a może nie, każdy jest inny.

ps. jakbyś mógł wrzucić linka z adresem do kupienia tego HCL ;)
1 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 12 sty 2017, 23:05

Przed kwasem jest do zaliczenia prosta metoda:
viewtopic.php?f=17&t=1367&hilit=s%C3%B3l+k%C5%82odawska#p20145
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » czwartek 12 sty 2017, 23:09

Dzięki za odezwe na moja prośbe Basiu

http://krakchemia.shoper.pl/pl/p/kwas-s ... 2831/30833

to jest dokładnie to co nabyłem, wydaje mi się że powinno być okej
Prosze odpisz mi jeszcze na te pytania.

A jak brałaś betainę to czułaś ciepło?
Zawsze bierzesz kwas z wyprzedzeniem? Czy bierzesz kwas i za 2 minuty zaczynasz posiłek? Jeżeli jest wyprzedzenie to jakie.

Jak brałem ocet to po wypiciu czułem jak spływa i ogrzewa a może i podrażnia przełyk, czasem jak czekałem więcej jak 15scie minut zanim zabrałem się za posiłek to nawet trochę piekło, tu jest podobnie czy wchodzi jak woda? czy wlasnie jest tak jak piszesz ze burczy Ci w brzuchu i czujesz ze kwas sie produkuje?

ile czasu dochodzilas do obecnego momentu, ze moglas zmniejszyc dawke i bierzesz przy czyms ciezszym tylko?

robiłas moze test kwasem nikotynowym wczesniej dla pewnosci??
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 12 sty 2017, 23:19

@ramibi, kwas bierzesz przed posiłkiem na pół szklanki wody. Obawiam się, że wspomnianego ciepła nie poczujesz nigdy - skąd to ci się wzięło? Ciepło powstaje wtedy, gdy kwas wstępnie trawi ogólnie białko, mięso w szczególności.
Zanim napisałem to przetestowałem branie kwasu na sobie, nie był mi potrzebny, ale wolę wiedzieć, co polecam.
Takiego efektu nigdy nie było, a pobrałem nawet odpowiednik 10 kropli stężonego.
Przy dawce 4-ch kropli dotyczyło to stężonego, czyli średnio 35% - dla stężenia 10% to będzie ponad 12 kropli, czyli dla mnie 0,6 ml - łatwiej odmierzać strzykawką, ale zacznij od połowy tej dawki.
Bierzesz tylko przed posiłkami, bezpośrednio, maks 15 min. przed, a jak zapomnisz to w trakcie, do napojów i witamin nie jest ci kwas potrzebny.
Nigdy nie bierzesz bezpośrednio kwasu 10% !!! Może ci zrobić większe kuku niż podrażnienie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » czwartek 12 sty 2017, 23:42

Blu, dzięki, :)

Z tym ciepłem to dlatego, że ilekroć gdzieś czytałem opisy betainy to się to powtarzało, ze się zwiększa dawke, aż zacznie się robić ciepło, wtedy niby kapsułke mniej mozna brac. :?

Faktycznie jest tak, ze czasem czułem jak podczas startu trawienia dopiero robi się ciepło, ale nie zawsze, najczęściej przy chlebie :roll:

Pozwól, że jeszcze wróce w jedno miejsce.
W tym temacie wiele razy pisano o dawkach, zwykle zaczynało się od 4 do max 14, ale wspominasz o stężeniu 35% jakie brałes, czyli przekładając to na 10% stężenie to dawki wyjdą - na start 12scie, a max to tak 56 kropli ?
Chcialbym sie upewnic, choc dokladnie przeczytałem to co napisales i zaczne od mniejszej dawki niz 12scie.

Mozesz podać w ml, wtedy tak jak kiedys podawales odmierze sobie krople z mojego kropelkomierza w strzykawce i potem juz bede wiedzial ile moich kropli wchodzi do ml.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 12 sty 2017, 23:56

W starych kroplomierzach wchodzi 20 kropel na 1 ml.
Nie pamiętam aby gdziekolwiek była dawka 14 kropli 35%, ale w drastycznych przypadkach może być nawet tyle potrzeba.
Dawkę trzeba sobie dopasować, obserwować stolec itd.
Oprócz dawkowania kwasu po wyregulowaniu nieco organizmu warto przywracać "własną produkcję" kwasu, choćby gorzkimi ziołami typu piołun, czy gencjana. Oczywiście zasadnicze znaczenie tutaj ma spożywanie soli, bez jej dostatecznej ilości produkcji nie będzie, a same problemy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » piątek 13 sty 2017, 00:29

Ja mam butelki z ciemnego szkła i w niej jest wetknięty plastikowy kroplomierz, nabyłem na allegro, przelałem z tej litrowej flachy do tej małej własnie i tak będe sobie kapał, wcześniej najwyżej zrobie pomiar na ml, no chyba ze jutro rano sie okaże ze marnej jakości ten plastikowy kroplomierz i się zniekształcił od kwasu :mrgreen:

Zobaczymy jak będzie z dawkowaniem, najwyżej będe tu pytał, Basia ma doswiadczenie to cos na pewno dopisze.

Pije wodę ze solą, dodaje szczyptę na 1,5 litra, mógłbym dawać więcej, bo nie robi mi to problemu, a nawet kiedyś dawałem, ale z racji, że lubie posolić inne rzeczy to staram się te szczypty tak rozłożyć na wodę i posiłki żeby na koniec dnia wyszła max łyżeczka tego wszystkiego razem, choć ... myśle ze i tak więcej mi wychodzi czyli 5-6 gram.
Posiłki doprawiam kozieradka, imbirem, kminkiem, kolendra, wyczytałem, że dobre na trawienie.

Doczytam jeszcze o gorzkich ziołach, tego piołunu się troche boje, różnie pisza ile można to pić, podobno idzie w oczy czasem, a ja już nosze okulary.
Nastawiony jestem zeby pic z dwa razy w tygodniu ale ciągle, a nie ze codziennie przez 10dni i pas, albo przez miesiac. Musze na forum zielarskie zajrzeć.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 13 sty 2017, 00:56

ramibi pisze:Pije wodę ze solą, dodaje szczyptę na 1,5 litra, mógłbym dawać więcej,

Doczytam jeszcze o gorzkich ziołach, tego piołunu się troche boje, różnie pisza ile można to pić, podobno idzie w oczy czasem, a ja już nosze okulary.

Szczyptę na szklankę śmiało.
Piołun tylko czasami, są też dobre mieszanki:
Przy zerowej kwasowości żołądka – pić napar z babki dużej, przy podwyższonej – z babki lancetowatej.

– Żołądek (zapalenie błony śluzowej żołądka, nieżyt żołądka, wrzody, złe trawienie) przy podwyższonej kwasowości.

U tego, kto jest nerwowy, wydziela się adrenalina i parzy żołądek. Potrzebne są zioła uspakajające: serdecznik, bylica pospolita, karbieniec*, bukwica zwyczajna*, mięta, melisa, nagietek, podbiał pospolity, krwawnik, szarota błotna*, szałwia, jasnota biała, liść brzozy, dziurawiec, rumianek, babka lancetowata, chmiel. Korzenie kozłka (waleriany) i wielosiła* błękitnego.
Przy niskiej kwasowości – te same zioła, ale dodać babkę zwyczajną.

Piołun rośnie blisko ludzi. Jeśli wzrosła temperatura, nastąpiło zapalenie pęcherza moczowego – bierzcie piołun. Jest to też silny środek uspokajający. Piołun gorzki usuwa wszelkie urazy, siniaki, guzy. Leczy alkoholizm, zakrzepowe zapalenie żył, paraliż, udar, bóle w obrębie miednicy mniejszej. Piołun pospolity (lub bylica pospolita) leczy padaczkę, impotencję u mężczyzn, choroby neurologiczne i kobiece, gruźlicę płuc, raka żołądka, jelit oraz mięsaki.

Okazuje się, że nie ma „chwastów” w tym sensie, w którym zwykliśmy myśleć! Każde źdźbło trawy jest niezwykle potrzebne i użyteczne. I wszystkie te „złośliwe chwasty” – i oset, i popłoch, i perz, i piołun, i łopian, i lebioda – to są najbardziej potrzebne nam zioła. Oto dlaczego jest ich taka obfitość dookoła! Bóg w swej niewysłowionej miłości daje je wszystkim pod stopy – bierzcie, dzieci, jedźcie, leczcie się. Jelena F. często wspomina słowa swojej matki: „Każde źdźbło trawy jest błogosławione przez Boga. Bóg przenika ziemię światłem i miłością.”


viewtopic.php?f=60&t=1626&p=61215&hilit=babcine#p61215
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 14 sty 2017, 23:08

Na prośbę @ramibi usunąłem jego ostatni post.
Te krople 10% kwasu w pół szklanki wody twoim zębom nic nie zrobią, to olbrzymie rozcieńczenie. Jeśli piłeś sok wyciskany z cytryny to on ma stężenie ok 10% kwasu cytrynowego, też mógłby zjadać zęby, jednak nikomu nie wypadły.
Nie wierzę też, że takie stężenie podrażnia ci gardło, poza tym miałeś zaczynać od małych dawek. Jeśli rzeczywiście czujesz podrażnienie gardła, to coś jest tam nie tak, umiejscowiły się tam jakieś bakterie, albo grzyby i naruszają śłuzówkę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

histamine100
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2017, 13:53

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: histamine100 » poniedziałek 16 sty 2017, 13:03

blueray21 pisze:@ramibi, kwas bierzesz przed posiłkiem na pół szklanki wody. Obawiam się, że wspomnianego ciepła nie poczujesz nigdy - skąd to ci się wzięło? Ciepło powstaje wtedy, gdy kwas wstępnie trawi ogólnie białko, mięso w szczególności.
Zanim napisałem to przetestowałem branie kwasu na sobie, nie był mi potrzebny, ale wolę wiedzieć, co polecam.
Takiego efektu nigdy nie było, a pobrałem nawet odpowiednik 10 kropli stężonego.
Przy dawce 4-ch kropli dotyczyło to stężonego, czyli średnio 35% - dla stężenia 10% to będzie ponad 12 kropli, czyli dla mnie 0,6 ml - łatwiej odmierzać strzykawką, ale zacznij od połowy tej dawki.
Bierzesz tylko przed posiłkami, bezpośrednio, maks 15 min. przed, a jak zapomnisz to w trakcie, do napojów i witamin nie jest ci kwas potrzebny.
Nigdy nie bierzesz bezpośrednio kwasu 10% !!! Może ci zrobić większe kuku niż podrażnienie.



Drogi Blueray

Napisales- nigdy nie bierzesz bezposrednio kwasu 10 percent. Moglbys to sparafrazowac, o co dokladnie chodzi.

Doradzcie mi najlepszy sposob i kwas solny oraz rowniez dawkowanie poczatkowe prosze.
Chcialbym wiedziec jak lepiej trawic jedzenie (stresy swoje zrobily) .Jak dlugo brac ten kwas solny.
Czy takim zakraplaczem (znajduje sie w tym ekstrakcie z piolunu) w szklanej szkle moge odmierzac kwas solny?
Po przestaniu kwasu solnego co dalej robic, mam alergie na piolun on jest troche toksyczny.
Jakis inny sposob zamiast piolunu? *Mam ekstrakt z piolunu lecz strasznie histamine wywoluje i swedzi skora. Sol morska najlepszej jakosci mam rowniez i posypuje potrawy.

Prosze o porady Was.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 16 sty 2017, 14:07

Witaj
Uczulenie na piołun?
Co to za ekstrakt?
Czytałeś dokładnie temat, są odpowiedzi na te pytania.
Kilka wpisów wyżej masz mieszanki inne ziołowe.
Nigdy nie bierzesz bezpośrednio kwasu 10% !!! Może ci zrobić większe kuku niż podrażnienie.

W kroplach do wody, rozcieńczasz.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

histamine100
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2017, 13:53

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: histamine100 » piątek 20 sty 2017, 14:13

Witam, Dzieki za informacje.

1 -Ekstrakt z piolunu - medi flowery mnie uczula jak i herbata..

2 -Betaina doctors Best zawiera nieciekawy sklad m.in delikatnie toksyczne E 570 i E553. e551 hmm...
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: Jancio » piątek 20 sty 2017, 14:23

grzegorzadam pisze:

Piołun rośnie blisko ludzi. Jeśli wzrosła temperatura, nastąpiło zapalenie pęcherza moczowego – bierzcie piołun. Jest to też silny środek uspokajający. Piołun gorzki usuwa wszelkie urazy, siniaki, guzy. Leczy alkoholizm, zakrzepowe zapalenie żył, paraliż, udar, bóle w obrębie miednicy mniejszej. Piołun pospolity (lub bylica pospolita) leczy padaczkę, impotencję u mężczyzn, choroby neurologiczne i kobiece, gruźlicę płuc, raka żołądka,

Znaczy jak pijemy wódę z piołunem to o alkoholizm możemy być spokojni
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 20 sty 2017, 14:28

Jancio pisze:Znaczy jak pijemy wódę z piołunem to o alkoholizm możemy być spokojni

Chyba tak to nie działa :D
Ale:
Wczoraj oglądałam film o Szwajcarii
ci potulni Szwajcarzy pędzą po kryjomu bimber z piołunu, nie tylko mężczyźni, nawet destylują kobiety
i łykają po troszeczku, pomimo że ta nalewka w Szwajcarii jest zakazana i mocno karana
trzymają w ukryciach, nawet w lesie
bo ludzie traktują to jako lek
i strzegą swoich rodzinnych receptur od stuleci


dzisiaj mało kto używa tego ziela.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ