Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nasze porady zdrowotne i opinie

Awatar użytkownika
Teresa
Posty: 150
Rejestracja: poniedziałek 15 gru 2014, 09:07
x 1
x 7
Podziękował: 459 razy
Otrzymał podziękowanie: 316 razy

Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Teresa » poniedziałek 15 gru 2014, 09:34

Dzien Dobry.
Jestem tu nowa i chce serdecznie Was przywitac. Otoz mam spory problem dotyczacy niedoczynnosci tarczycy.Zaczne od poczatku. Mam 48 lat i od 2 at borykam sie z tarczyca.,a od 3 niesiecy z niedoczynnoscia. Endo wyslal mnie do medycyny Nuklearnej na dawke jodu o aktywnosci 429MBg=11,3mCi
czulam sie swietnie tylko przez 2 miesiace. a teraz nie wiem czy chce mi sie zyc, a musze. Przytyłam 30 kilo wazylam 58kg. mam bol calego ciala i wygladam jak balon. Mam ograniczone ruchy koczyn. Wspomnie ze lekarz nie poinformoal mnie ze moze to nastapic wiedzac ze mam dziecko 5 letnie niepelnosprawne a opieka trwa 24h. JESTEM ZALAMANA!!!. Nie wiem jak weszlam na wasze forum prosze mi uwierzyz. Jeszcze jedno moja jodochwytnosc24h=74 %.Rrobiac 2 tygodnie temu badanie TSh wyszlo 40,2. Prosze was o pomoc bo w Was mam tylko nadzieje.Chodzi mi o jaka dawke jodu stosowac dziennie by nie pogorszyc sobie jeszcze. Musze konczyc Wojtus wzywa. PROSZE
0 x



Awatar użytkownika
Teresa
Posty: 150
Rejestracja: poniedziałek 15 gru 2014, 09:07
x 1
x 7
Podziękował: 459 razy
Otrzymał podziękowanie: 316 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Teresa » poniedziałek 15 gru 2014, 09:44

Jeszcze jedno nie przepisal mi zadnych witam. Cholesterol podwyzszony do 305 i trojgliceryny 200.Natomiast zazywam LETROX 75. pOZDRAWIAM :(
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 15 gru 2014, 13:59

Witaj Tereso,

o ile mi wiadomo nikt z nas nie jest tutaj lekarzem i zapewne nikt z nas dawki dla ciebie nie ustali.
To leży wyłącznie w twojej gestii, my prezentujemy wskazówki.
Bardzo proszę przeczytaj cały ten wątek, a w szczególności posty @sand, to co znalazła na ten temat i co robi, ponieważ widzę jakieś analogie w waszych przypadkach.
Jednak samo pobieranie jodu w postaci jodyny czy lugola może nie dać rezultatów, jeśli organizm jest zakwaszony, wspominaliśmy o tym nawet ostatnio. A u ciebie w obecnym stanie widzę duże prawdopodobieństwo takiego zakwaszenia. To poruszamy w temacie "Równowaga kwasowo - zasadowa".
Spróbuj zmierzyć to pH, a ewentualnie zobacz w swoich wynikach badań moczu, czy miałaś takie badanie robione, ewentualnie ile wyszło.
A jeśli chcesz próbować bez względu na warunki, to zaczynaj od małej dawki - pojedynczych kropli 2 razy dziennie. Jeśli nie będzie efektów ubocznych trudnych do zaakceptowania dawkę możesz systematycznie zwiększać.
Ja np. biorę z doskoku czyli bez przyzwyczajania 12 kropel i żadnych efektów nie widzę, ale nic mi nie dolega.
Z witamin w ciemno kup sobie D3 - też mamy taki temat na forum - i w ciemno potrzebujesz silnej suplementacji magnezem, reszta zależy od wyników badań.
Sprawdź też, czy nie jesteś przypadkiem na jod uczulona, smarując sobie plamę z jodyny, choć to rzadkość, to jeden taki przypadek znam.
Myślę, że na początek wystarczy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: vic88 » poniedziałek 15 gru 2014, 18:18

Teresa pisze:Dzien Dobry.
Jestem tu nowa i chce serdecznie Was przywitac. Otoz mam spory problem dotyczacy niedoczynnosci tarczycy.Zaczne od poczatku. Mam 48 lat i od 2 at borykam sie z tarczyca.,a od 3 niesiecy z niedoczynnoscia. Endo wyslal mnie do medycyny Nuklearnej na dawke jodu o aktywnosci 429MBg=11,3mCi
czulam sie swietnie tylko przez 2 miesiace. a teraz nie wiem czy chce mi sie zyc, a musze. Przytyłam 30 kilo wazylam 58kg. mam bol calego ciala i wygladam jak balon. Mam ograniczone ruchy koczyn. Wspomnie ze lekarz nie poinformoal mnie ze moze to nastapic wiedzac ze mam dziecko 5 letnie niepelnosprawne a opieka trwa 24h. JESTEM ZALAMANA!!!. Nie wiem jak weszlam na wasze forum prosze mi uwierzyz. Jeszcze jedno moja jodochwytnosc24h=74 %.Rrobiac 2 tygodnie temu badanie TSh wyszlo 40,2. Prosze was o pomoc bo w Was mam tylko nadzieje.Chodzi mi o jaka dawke jodu stosowac dziennie by nie pogorszyc sobie jeszcze. Musze konczyc Wojtus wzywa. PROSZE

O ile się nie mylę w książce "Dieta bez pszenicy" D. Williams pisał, że pszenica też może wpływać na pracę tarczycy. Poleciłbym tę lekturę, szczególnie patrząc na skok wagi, bo tu może być coś powiązane z dietą. EDIT: O proszę tutaj pani pisze o swoim problemie http://healthandthecity.pl/dieta-bez-pszenicy/


Drodzy forumowicze.
Robiłem dzisiaj ten test z jodyną i przez przypadek oblał mi się znacznie większy fragment nogi niż kawałek 4x4 cm. Mimo to po 4 godzinach nie ma praktycznie plamy, trzeba nieźle wytężyć wzrok, żeby coś dostrzec. W aptece nie ma wodnego roztworu jodu, pani powiedziała, że w hurtowniach też nie mają... Na tej jodynie 3% jest napisane, że jest do użytku zewnętrznego. Nie mogę tego suplementować?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 15 gru 2014, 18:23

Możesz suplementować jodyną, jaką masz, nie ważne. Istotne jest tylko stężenie i przeliczenia go na potrzebną ci ilość kropli. Ta ilość alkoholu ci nie zaszkodzi.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 15 gru 2014, 18:33

O ile się nie mylę w książce "Dieta bez pszenicy" D. Williams pisał, że pszenica też może wpływać na pracę tarczycy.

było - pszenica szczególnie ta biała pięknie rosnąca w dyskontowych piecykach - to wyjatkowy rodzaj ''żywności''
- ale nie każdy podziela moja opinię ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: vic88 » poniedziałek 15 gru 2014, 19:37

blueray21 pisze:Możesz suplementować jodyną, jaką masz, nie ważne. Istotne jest tylko stężenie i przeliczenia go na potrzebną ci ilość kropli. Ta ilość alkoholu ci nie zaszkodzi.

Ok to mamy 3 g jodu na 100 gramów produktu, 96% alkoholu, 1% to woda oczyszczona + jodek potasu. Czyli taka buteleczka 10 g to 300000 ug jodu. Załóżmy, że na początek chce 1 mg jodu, to muszę obalić 1/300 buteleczki. Czyli to bedzie 0.033 mg. Załóżmy, że 1 mg = 1 ml, a 1ml to 30 kropel. 1 mg jodu to 1 kropla.

Ok, to ile na start? 5 kropli? ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 15 gru 2014, 19:51

Wolnego, a ile tego jodku potasu tam mamy? Jodek potasu zawiera przecież 76% jodu.
Jeżeli będziesz wiedział, policzysz sam.
Pewnie się nie dowiesz. Do tego mamy pomieszanie proporcji wagowych i objętościowych.
Żeby się nie "certolić" jak to mówią, proponowałbym przyjąć, że twoja jodyna ma łącznie ok. 5 % stężenie jodu w objętości. Drobne odchyłki nie mają znaczenia - i tak nie przyjmujesz nigdy jakichś dawek krytycznych.
Więc moja rada przyjmij 5%, a wyliczenia dla ilości w 1 kropli są gdzieś wstecz.
Wielkość kropli też dyskutowaliśmy - ja przyjmuję 20 dla nowych kroplomierzy i buteleczek z wkładkami, ale możesz sobie nakapać w małą strzykawkę i sprawdzić.

Już smarowałeś, czyli uczulenia nie masz, ja bym zaczął od 3 kropli 2 x dziennie, bo reakcje bywają różne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 15 gru 2014, 21:00

Ja zacząłem od razu od 30 kropli i nic negatywnego się nie dzieje. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 15 gru 2014, 21:25

Mnie też się nie dzieje, ale są ludzie wrażliwi na różne rzeczy, więc trzeba im stresu zaoszczędzić.
Czy dojdzie do twojej dawki za tydzień, dwa czy w ogóle nie dojdzie, to nie ma znaczenia, każdy organizm ma swój rytm i sobie dawkę można dopasować. Biorąc pod uwagę dotychczasowe niedobory to i tak nie da się tego wyrównać w tydzień, czy miesiąc. Chyba, że zaufasz medykom, jak Teresa i zrobią ci kuku dawką uderzeniową.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Teresa
Posty: 150
Rejestracja: poniedziałek 15 gru 2014, 09:07
x 1
x 7
Podziękował: 459 razy
Otrzymał podziękowanie: 316 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Teresa » wtorek 16 gru 2014, 08:44

Witam Was Kochani
Moje Ph-5 nie wiem czy to duzo czy malo. Od 3 dni biore jodyne 3% bo taka tylko mozna u mnie dostac . stosuje 2x15 kropli. Nic nie odczuwam no moze lekkie cieplo i tem. ciala 35,8. Prosze napisac jaki magnez i jaka dawka na dzien i jak dlugo.Devikap mam rozumiec ze jest najlepszy, a co sadzicie bym dolaczyla witamine K2 Milego Dnia :)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 gru 2014, 08:49

Teresa pisze:Witam Was Kochani
Moje Ph-5 nie wiem czy to duzo czy malo. Od 3 dni biore jodyne 3% bo taka tylko mozna u mnie dostac . stosuje 2x15 kropli. Nic nie odczuwam no moze lekkie cieplo i tem. ciala 35,8. Prosze napisac jaki magnez i jaka dawka na dzien i jak dlugo.Devikap mam rozumiec ze jest najlepszy, a co sadzicie bym dolaczyla witamine K2 Milego Dnia :)

Zakres przyswajania minerałów wg pH moczu

minimum pH minerał

6,4 Jod !
6,2 Miedź, Cynk
6,1 German, Selen, Potas
6,0 Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo
5,8 Siarka, Chlor, Wapno, Tytan, Wanad
5,6 Sód, Magnez, Krzem, Fosfór


Vigantol - to samo co Devikap - tylko bezsmakowe - mozna dostac bez recepty za 5,80 zł. 8-)
tylko trzeba poszukać - popytać.

edit: na receptę - 2 złote taniej chyba - ten i ten

jak widzisz masz za mało pH do przyswajania Jodu.
jak mówił @Blu u Ciebie w tym momencie jest nieprzyswajalny po prostu !

czym badasz pH ?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 16 gru 2014, 10:02

Zapewne pH pochodzi z laboratoryjnych wyników badania moczu, bo o to pytałem.
Z tym badaniem dodatkowy problem jest taki, że oni nie mogą określić rzeczywistego pH, jeżeli jest poniżej 5. Więc taki zapis oznacza pH 5, lub jeszcze niżej.
Zgodnie z zasadą zapewne było to badanie moczu z nocy, ale i tak jest to bardzo źle.
W tych okolicznościach jod przez ciebie "przelatuje".
W takim razie moja propozycja "na szybko" kup sobie sodę oczyszczaną, najlepiej na kilogramy, bo kupując po 30 g w sklepie się zrujnujesz.
Na teraz 3 razy dziennie po pół łyżeczki na szklankę wody, lekko ciepłej, na pusty żołądek, co oznacza na 1 godzinę przed jedzeniem i minimum 2 godz. po jedzeniu. Po wsypaniu sody do szklanki (lepiej najpierw wody pół szklanki, uzupełnić potem) wkrop tam sok z cytryny albo wsyp powoli kwasek cytrynowy, tyle, aż przestanie syczeć i bąblować. Uzupełnij ilość wody i wypij.
Tak przez 2 - 4 tygodnie, potem powinno wystarczyć 2 x na dzień, ale powinnaś sobie pH mierzyć.
PH to podstawa, tak, jak prosiłem przeczytaj temat "Równowaga kwasowo..." tam wszystko jest opisane, może rozwlekle, ale jest.
Bez tego żadne leczenie, absolutnej większości chorób nie będzie skuteczne.
Powstanie problem niedoboru potasu, ale to na później, na razie mamy tryb "awaryjny".
Magnezu w przeliczeniu na czysty magnez potrzebujesz ponad 400 mg na dzień, w 3 dawkach, właściwie przy obecne wadze więcej.
Mamy wątek "Suplementacja podstawowych pierwiastków" - tam dowiesz się wszystkiego, co na ten temat wiedzieć powinnaś. Kupowanie w aptece będzie sporym obciążeniem.
Niestety przy takim zakwaszeniu, jak widzisz z tabelki wstawionej powyżej masz potężne niedobory minerałów.
Jednak "pierwsza pomoc" to wspomniana wyżej soda - stosuj to od razu, alkalizacja działa wieloaspektowo, więc może redukować niektóre inne objawy.
Lepiej jednak żebyś sobie kupiła od razu węglan potasu, razem z sodą będzie taniej od jednego dostawcy dostawcy. Trzeba go dosypywać do do szklanki w ilości ok polowy tego co sody i dalej tak samo cytryną lub kwaskiem. Jeden z twoich problemów wyraźnie wskazuje na niedobór potasu w elektrolicie systemowym.

Ta jodyna to raczej nie jest 3%, tylko ok 5% bo nie napisali ile dodali jodku potasu, ale standard to jest ok 5% jak już wyżej wyjaśniałem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 gru 2014, 10:13

Teresa pisze:Witam Was Kochani
Moje Ph-5 nie wiem czy to duzo czy malo. Od 3 dni biore jodyne 3% bo taka tylko mozna u mnie dostac . stosuje 2x15 kropli. Nic nie odczuwam no moze lekkie cieplo i tem. ciala 35,8. Prosze napisac jaki magnez i jaka dawka na dzien i jak dlugo.Devikap mam rozumiec ze jest najlepszy, a co sadzicie bym dolaczyla witamine K2 Milego Dnia :)

napisz do kogos na PW - podadza Ci jakies linki - żeby wszystko za jednym razem i tanio nabyć droga kupna ;)
przy jednym koszcie przesyłki - np. 1 kg dobrej sody 6,50 - chlorek Mg (Magnez) 1 kg - 18 zł. ..itd. 8-)
apteki odradzam zdecydowanie również ..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 gru 2014, 10:54

Optymalne pH dla śliny powinno być w przedziale 6.4 do 6.8
Optymalne pH dla moczu powinno być w przedziale 5.8 do 6.8
PH moczu może w skrajności przyjmować wartości wokół 4.5 oraz 9(skrajnie kwaśny i skrajnie zasadowy odczyn )


Temat postu: Wykaz żywności dającej po spożyciu odczyn kwasowy.
Żywność,która po spożyciu daje odczyn kwasowy :

1) Żywność super kwasowa: pH=2-5
a) pH=2 Coca Cola
b) pH=2.5 Piwo
c) pH=4 Kawa
Aby zneutralizować jedną szklanke Coli potrzeba 32 szklanek zasadowej wody z pH=10
!!!


2) Żywność bardzo kwasowa
a) pH=5.0- wszelkie sztuczne słodziki
b) pH=5.5- wołowina,wieprzowina,jagnięcina,koźlina,kurczaki,jeleń,królik
- gazowane i musujące napoje,piwo,kawa
- papierosy z filtrami
- leki
- ciasta i ciasteczka z białej mąki,makaron,kasza manna,biały ryż,chleb z pszenicy
- cukier(biały,cukier brązowy,czekolada,krem z białym cukrem,dżem,galaretki


3) Żywność umiarkowanie kwasowa
a) pH=6
-Papierosy tytoniowe(własne,zwijane)
- ryby,skorupiaki
- słodzone soki owocowe,syrop klonowy(przetworzony),melasy(siarkowane)
- chleby(rafinowane zboża),pikle(handlowe),owies,ryże,żyto,zbozowe płatki
- kiełki przenicy
- wina,yogurty
b) pH=6.5
- banany( zielone), gryka, chleby zbożowo-ryżowe,
- prażona kukurydza ( z solą i masłem), ryż( Basmati), ryż( brązowy),owies,makaron
- sery ( ostre), jajka ugotowane na twaro,ciasta,ziemniaki(bez skóry)
- ketchup,majonez,sos sojowy(handlowy),orzeszki ziemne
- chleb pszenny

4) Nieznacznie kwasowe w odniesieniu do odczynu neutralnego(pH=7)
- słód jęczmienny,jęczmień,otręby,zboża nierafinowane,soczewica, ryż lub pszenica nierafinowana - żurawiny błotne,miód(pasteryzowany),syrop klonowy(nieprzetworzony)
- mleko homogenizowane i najbardziej przetworzone produkty mleczarskie,melasy
- gałka muszkatowa,musztarda,żyto(ziarna),chleb żytni,crackersy(nierafinowane zyto)
- nasiona dyni i słonecznika,orzechy włoskie i brazylijskie,jagody,pistacje
- sery łagodne i kruche,kozie mleko,białko jajka
- wysuszone fasole,marynowane oliwki
- śliwki,śliwki suszone
- pszenica,orkisz

W/w dane zaczerpnieto ze strony: http://home.bluegrass.net...aline_foods.htm dnia 20-09-2006 (niestety,na dzisiaj ta strona nie istnieje)

Żywność,która po spożyciu daje odczyn zasadowy(alkaiczny):

1) odczyn bardzo zasadowy : pH=8.5-9
a) pH=9- cytryny i arbuzy

b) pH=8.5
- pieprz z papryki chili(capsaicin),suszone daktyle i figi,wodorosty morskie,wodorosty,
- rzeżucha,pietruszka,cykoria,szparagi,kiwi,
- melony,mango,papaya,pietruszka,kiwi,gruszka(słodka)
- rodzynki,słodkie winogrona,beznasienne winogrona,ananasy,śliwki(Umeboshi)
- roślinne soki, owocowe soki


2) odczyn umiarkowanie zasadowy : pH=7.5-8
a) pH=8
- jabłka(słodkie),morele,avocado,banany(dojrzałe),rodzynki,daktyle i figi(świeże)
- marchew,seler naciowy,czosnek
- agrest,winogrona(mniej słodkie),jagody,grejpfrut,nektaryny,brzoskwinie,gruszki(mniej słodkie)
- kiełki glonów,zioła(liściaste,zielone),sałata,(lisciasta zielona),groch(świezy,słodki)
- śliwa daktylowa,dynia(słodka),szpinak
b) pH=7.5
- jabłka kwaśne,napój jabłkowy, ocet
- pędy bambusa, dynia(mniej słodka),rzepa
- fasole ( świeże zielone),buraki,brokuły,kapusta,kalarepa,sałata(blado zielona)
- imbir, pasternak,ziemniaki ze skórką
- kwaśne winogrona,pomarańcze,brzoskwinia(mniej słodka),groch(mniej słodki)
- chleb świetojański,
- malina,truskawka,
- słodkie zboże(świeże)

3) Odczyn nieznacznie zasadowy w odniesieniu do odczynu neutralnego(pH=7)
a) pH=7
- migdały,wiśnie,orzech kokosowy(świeży),dojrzałe oliwki,cebula,por,pikle(domowe),ogórki,rzodkiewka,rabarber,sezam
- jajko,żółtka miękko ugotowane,surowy miód
- grzyby,drożdże, przyprawy,chrzan,majonez,oliwa z oliwek
- karczochy,kasztany(suche upieczone),proso,płatki
- kozie mleko i serwatka(surowe),mleko sojowe,ser sojowy
- pomidory(mniej słodkie)
- skiełkowane ziarna

Alkalizujące(zasadowe) minerały:
Wapno: pH=12
Cez: pH=14
Magnez: pH=9
Potas: pH=14
Sód: pH=14


przeniosę to jezeli warto do równowagi... a dla Teresy zeby było łatwiej 8-) :)

edit:
a cez jest dostępny w jakiejs formie na rynku - czy poprzestać na sodzie, potasie i magnezie w alkalizacji ? ;)

ale ze piwo ma takiego pecha to nie wiedziałem ! :lol:

edit:
soda do alkalizacji poza wlaściwościami jest dodatkowo najtańsza po prostu - węglan chyba 2 x drozszy - choć widziałem tez 100 gr potasu za 7,50 zł. ...
sorry - pomyłka - dawno nie kupowałem 1 kg potasu - około 30 zł.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0CEkQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.nowotwor.eu%2Fprintview.php%3Ft%3D815%26start%3D0%26sid%3D4e0755bd964afad3b37b41d0bb869dd4&ei=wP-PVK2tFsWUat_MgfgD&usg=AFQjCNFG68ZYDk-sTCOlN06gUKUI9tMf-A&sig2=DESr2DO4EOggPJdsfjKDYw
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: euroscan » wtorek 16 gru 2014, 11:40

na początku swojej drogi pomiarów pH to miałem 4.0 pH, ale mierzone miernikiem elektronicznym.
potem zajadałem rózne jarzyny, warzywa z listy, przyrost ph był dalej mały.
dopiero na jakims forum wyczytałem że w takich stanach jak mój to trzeba zjeść takich jarzyn, warzyw 1.8 kg.
dałem sobie spokój z tą drogą i zacząłem popijać wodę zjonizowaną o ph 9.5 i redoksie - 50 -- - 100 mV.
jakoś nie miałem przekonania do sody oczyszczonej, no oprócz ceny naturalnie.
podaję te dane aby była jakaś równowaga "terapii".
woda zjonizowana jest super ale cena urządzenia astronomiczna.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 gru 2014, 11:56

euroscan pisze:na początku swojej drogi pomiarów pH to miałem 4.0 pH, ale mierzone miernikiem elektronicznym.
potem zajadałem rózne jarzyny, warzywa z listy, przyrost ph był dalej mały.
dopiero na jakims forum wyczytałem że w takich stanach jak mój to trzeba zjeść takich jarzyn, warzyw 1.8 kg.
dałem sobie spokój z tą drogą i zacząłem popijać wodę zjonizowaną o ph 9.5 i redoksie - 50 -- - 100 mV.
jakoś nie miałem przekonania do sody oczyszczonej, no oprócz ceny naturalnie.
podaję te dane aby była jakaś równowaga "terapii".
woda zjonizowana jest super ale cena urządzenia astronomiczna.

a możesz cos bliżej o tym mierniku ?
dokładnośc , cena .. - czy na ph metr się decydować jak @Blu radzi - tak zeby cała rodzina skorzystała ..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 16 gru 2014, 12:14

@GA, Teresie będzie łatwiej, ale wszystkim następnym znacznie dłużej, proponuję trzymać się tematów, oprócz krótkich wzmianek, bo robimy straszny misz masz.
Poza tym te dane są mocno na wyrost, oznaczają pH żywności, a nie jakie pH organizmu będzie po ich spożyciu, @euroscan sprawdził.
Szklankę coca coli, lampkę wina, czy małpkę wódki zrównoważymy z nadmiarem polową łyżeczki sody + wiadomo co. A całe piwo 0,5 l z dużym zapasem. Wszystko sprawdzone doświadczalnie.

Woda zjonizowana jest alternatywą, drogą (mocno promowaną?) i nie zweryfikowaną do końca, bo nikt długoterminowych badań nie przeprowadził. A i niektórzy biochemicy ostrzegają przed długotrwałym jej użytkowaniem.
Nie dotyczy to jonizacji minerałami i naturalnych wód alkalicznych.

Tereso, jeżeli znajdziesz w jednym miejscu, oprócz wcześniej wymienionych substancji jeszcze witaminę C na kilogramy, to też bezwzględnie kup w pierwszym rzucie. To są podstawowe twoje potrzeby na teraz.

Edit:
Myślę, że powinniśmy stworzyć temat np. "Nasze porady zdrowotne" i tam przenieść i publikować wszystko, co nie dotyczy ściśle monotematycznych wątków, takich jak ten, bo potem czytelnicy muszą się przebijać przez gąszcz nie związanych z tematem informacji.
Tak chyba będzie prościej i lepiej, a ja to potem tutaj w miarę oczyszczę.

Sama jodyna jak widzisz nie rozwiąże sprawy, bo nawet nie jesteś w stanie przyswoić jodu, który pobierasz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: euroscan » wtorek 16 gru 2014, 12:15

ja zakupiłem miernik Elektroniczny Miernik Odczynu pH i Termometr PH200, cena 299 zł.
wcześniej miałem taki za 70 zł, coś w rodzaju patyczka do pomiaru, ale on zdrowo przekłamywał i elektrody wymagały częstego czyszczenia.
z tym nowym nie ma takiego problemu, oprócz jego ceny.
Załączniki
4810173056.jpg
(49.01 KiB) Pobrany 2954 razy
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet


Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 gru 2014, 13:18

euroscan pisze:ja zakupiłem miernik Elektroniczny Miernik Odczynu pH i Termometr PH200, cena 299 zł.
wcześniej miałem taki za 70 zł, coś w rodzaju patyczka do pomiaru, ale on zdrowo przekłamywał i elektrody wymagały częstego czyszczenia.
z tym nowym nie ma takiego problemu, oprócz jego ceny.

a jak tym mierzyć ? i co ? ;)
jeżeli urzadzenie jest trwałe i dokładne - to i cenę można zaakceptować - polecasz ? 8-)

jest podobny tańszy:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CEAQFjAB&url=http%3A%2F%2Fsklep.wodna-kraina.pl%2Fp%2F121%2F1206%2Felektroniczny-miernik-odczynu-ph-i-temp-ph-80-mierniki-ph-i-co2-akcesoria.html&ei=fySQVOiQDIbTaIKzgbAD&usg=AFQjCNEl3tpnmlwsVClkwpxnkcJ7ExpQoA&sig2=6MQl1pNzysqbzglNe07lCw

trzeba te linki przenieść do równowagi ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 16 gru 2014, 13:39

>blu< wydziel od pierwszego postu >Teresy<.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 16 gru 2014, 15:26

euroscan pisze:ja zakupiłem miernik Elektroniczny Miernik Odczynu pH i Termometr PH200, cena 299 zł.
wcześniej miałem taki za 70 zł, coś w rodzaju patyczka do pomiaru, ale on zdrowo przekłamywał i elektrody wymagały częstego czyszczenia.
z tym nowym nie ma takiego problemu, oprócz jego ceny.


Tutaj karta katalogowa ww.produktu
http://www.tdsmeter.com/products/ph200.html

Produkt wymaga okresowej kalibracji wzorcem ph 7.0

How often do I need to calibrate?
All pH meters should be calibrated anywhere from before every use to at least once a month. The frequency of calibration depends on usage and application, but you should calibrate at least once per month for proper results and a longer lifespan of your meter. A free packet of pH 7.0 buffer is included with the meter. Additional pH buffers for calibration are available for purchase. Please consult the user's guide for calibration instructions.

Tłumaczenie w skrócie - kalibracja 1x na miesiąc załączonym buforem ph 7.0 a potem trzeba dokupywać dodatkowe bufory.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Teresa
Posty: 150
Rejestracja: poniedziałek 15 gru 2014, 09:07
x 1
x 7
Podziękował: 459 razy
Otrzymał podziękowanie: 316 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Teresa » czwartek 18 gru 2014, 13:10

Witam serdecznie. Zakupilam ; sode, weglan potasu. siarczan magnezu i witamine C i sadze ze sie nie przytruje waszymi specyfikami :? Prosze mi wyoslić czy moge zrobic z tego 1 koktailw 2 litrowej butelce, czy wszystko z osobna? W jakich proporcjach mam to stosować Jestem w tej materii laikiem i nie dziwic sie prosze ;) Ocet jablkowy mam swojej produkcji. Czy te minerały nie beda miec wplywu negatywnego na moj żołądek?, czy na jelita? Prosze miec do mnie cierpliwość choc na początku. Metode niekonwencjonalną stosuje od 30 lat tylko na bazie ziól. powiedzmy ;stosuje'. aha a DEVIKAP? ile kropli na dzien nakapać? Do miłego
DZIEKUJE ZA LINKI I WSZYSTKIM KTORZY MI ODP. NA MOJE PYTANIA :oops:
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 18 gru 2014, 14:34

siarczan magnezu


a nie chlorek magnezu ?
siarczan do kąpieli - dopaszczowo zdecydowanie chlorek Mg + oliwa magnezowa ;)

sodę z węglanem K - dla Ciebie na pewno w stosunku 2:1 ..
z vity C bufor - musisz zajrzeć w dwa watki:

http://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=815
http://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=805
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ