Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Medytacja - za i przeciw

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 06 sty 2020, 23:15

kliniczne ADHD
któż to stwierdził, po jakich badaniach i jakie remedium zalecił?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

camio
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 06 sty 2020, 22:52
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: camio » poniedziałek 06 sty 2020, 23:20

grzegorzadam pisze:
poniedziałek 06 sty 2020, 23:15
kliniczne ADHD
któż to stwierdził, po jakich badaniach i jakie remedium zalecił?
Neurolog i psychiatra. Ogólnie chodzę na terapię i uczę się grać na pianinie - to mnie troszkę "ogarnia".
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 08 sty 2020, 21:43

Jesteś dzieckiem Indygo i musisz się z tym pogodzić ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

kudłatek
Posty: 72
Rejestracja: piątek 03 sty 2020, 09:29
x 16
x 23
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: kudłatek » czwartek 09 sty 2020, 16:43

lukaszk pisze:
niedziela 29 gru 2019, 16:58
Rozpoczynam ponownie pracę nad pytaniem "kim jestem?". Zainspirowała mnie do tego książka "Magia przebudzenia" autora Sirshree.
Piszę by się pochwalić że już wkrótce doświadczę przebudzenia :lol:
Nie znam tego autora,którego podajesz, ale pytanie-badanie-kim jestem ?
było zalecane przez Ramanę Maharisziego.
Już jesteś przebudzony,to nie jest jakaś eksplozja i ciągły orgazm :)
tylko pozbycie się złudzeń i programów,czyli PRZEBUDZENIE ze snu ;)
0 x



lukaszk
Posty: 25
Rejestracja: środa 25 gru 2019, 20:22
x 1
x 5
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: lukaszk » czwartek 09 sty 2020, 17:53

kudłatek pisze:
czwartek 09 sty 2020, 16:43
Nie znam tego autora,którego podajesz, ale pytanie-badanie-kim jestem ?
było zalecane przez Ramanę Maharisziego.
Już jesteś przebudzony,to nie jest jakaś eksplozja i ciągły orgazm :)
tylko pozbycie się złudzeń i programów,czyli PRZEBUDZENIE ze snu ;)
Tak, to dzięki wskazówkom Ramany Maharisziego zająłem się tą praktyką. Miałem pewne jej owoce, ale nie stanowiły one odpowiedzi na to pytanie.
Niestety nie pracowałem ostatnio nad tym pytaniem. Choć nasunęło mi się inne: "gdzie jestem?", tyle że odpowiedzi ucinają wszelakie drążenie tematu, nie radzę sobie z tym raczej.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 09 sty 2020, 21:15

camio pisze:
poniedziałek 06 sty 2020, 23:20
Neurolog i psychiatra.
wykaż czujnośc i ograniczone zaufanie..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

kudłatek
Posty: 72
Rejestracja: piątek 03 sty 2020, 09:29
x 16
x 23
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: kudłatek » piątek 10 sty 2020, 18:50

lukaszk pisze:
czwartek 09 sty 2020, 17:53
kudłatek pisze:
czwartek 09 sty 2020, 16:43
Nie znam tego autora,którego podajesz, ale pytanie-badanie-kim jestem ?
było zalecane przez Ramanę Maharisziego.
Już jesteś przebudzony,to nie jest jakaś eksplozja i ciągły orgazm :)
tylko pozbycie się złudzeń i programów,czyli PRZEBUDZENIE ze snu ;)
Tak, to dzięki wskazówkom Ramany Maharisziego zająłem się tą praktyką. Miałem pewne jej owoce, ale nie stanowiły one odpowiedzi na to pytanie.
Niestety nie pracowałem ostatnio nad tym pytaniem. Choć nasunęło mi się inne: "gdzie jestem?", tyle że odpowiedzi ucinają wszelakie drążenie tematu, nie radzę sobie z tym raczej.
Jeśli wcześniej nie miałeś okazji zapoznać się z naukami Nisargadatty Maharaja,
to POLECAM książkę "Spotkania z mędrcem Nisargadatta Maharaj".
Można ją dostać w wersji ebook.Jeśli wolisz wersję papierową to trzeba pisać do Fundacji Ramanadom.
Na chomiku można znaleźć pierwszą część "Rozmowy z mędrcem".
Jest też książka "Czym jestem -nauki Mistrza Nisargadatty" ,ale jest bardzo trudno dostępna.
Ta sama treść co książki"Spotkania z..." ale inny tłumacz/autor St.Świerczkowski.

-->>> Natomiast NIE POLECAM książki-->>>
"Najlepsze lekarstwo" też z rozmowami z Nisargadattą,ale koszmarnie przetłumaczone i nie warte kupna.
0 x



lukaszk
Posty: 25
Rejestracja: środa 25 gru 2019, 20:22
x 1
x 5
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: lukaszk » piątek 10 sty 2020, 19:18

kudłatek pisze:
piątek 10 sty 2020, 18:50
lukaszk pisze:
czwartek 09 sty 2020, 17:53
kudłatek pisze:
czwartek 09 sty 2020, 16:43
Nie znam tego autora,którego podajesz, ale pytanie-badanie-kim jestem ?
było zalecane przez Ramanę Maharisziego.
Już jesteś przebudzony,to nie jest jakaś eksplozja i ciągły orgazm :)
tylko pozbycie się złudzeń i programów,czyli PRZEBUDZENIE ze snu ;)
Tak, to dzięki wskazówkom Ramany Maharisziego zająłem się tą praktyką. Miałem pewne jej owoce, ale nie stanowiły one odpowiedzi na to pytanie.
Niestety nie pracowałem ostatnio nad tym pytaniem. Choć nasunęło mi się inne: "gdzie jestem?", tyle że odpowiedzi ucinają wszelakie drążenie tematu, nie radzę sobie z tym raczej.
Jeśli wcześniej nie miałeś okazji zapoznać się z naukami Nisargadatty Maharaja,
to POLECAM książkę "Spotkania z mędrcem Nisargadatta Maharaj".
Można ją dostać w wersji ebook.Jeśli wolisz wersję papierową to trzeba pisać do Fundacji Ramanadom.
Na chomiku można znaleźć pierwszą część "Rozmowy z mędrcem".
Jest też książka "Czym jestem -nauki Mistrza Nisargadatty" ,ale jest bardzo trudno dostępna.
Ta sama treść co książki"Spotkania z..." ale inny tłumacz/autor St.Świerczkowski.

-->>> Natomiast NIE POLECAM książki-->>>
"Najlepsze lekarstwo" też z rozmowami z Nisargadattą,ale koszmarnie przetłumaczone i nie warte kupna.
Może przeczytam w wolnym czasie, dzięki :)
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 11 sty 2020, 11:48

camio pisze:
poniedziałek 06 sty 2020, 23:08
A ja nigdy nie umiałam, nie umiem i nie wiem czy kiedykolwiek nauczę się relaksować. Próbowałam już wszystkich technik, mis tybetańskich. Nic nie działa. Potem stwierdzili u mnie kliniczne ADHD
Sugeruję zająć się zdrowiem fizycznym, oczyszczeniem i wzmocnieniem organizmu. Ten tam tak zwany zdrowy styl życia: woda, jedzenie, aktywność fizyczna, powietrze i sen. Działa cuda na psychikę, wiem co mówię, też mam "diagnozę psychiatryczną". ;)

Lekarze specjaliści znają się tylko na Swoim "kawałku" Człowieka Camio. Widzą dolegliwość ale nie jej przyczynę. Zwłaszcza, że ta przyczyna może być i często jest ukryta w innym "kawałku" Człowieka niż skutek, który się przejawia w innym. Zajrzyj też do wątku o emocjach wkleiłam tam film - instrukcję jak zrobić reset emocjonalny. Wygląda dziwnie ale to prosty efekt końcowy metody pod którym ukryta jest duża wiedza. Żeby się zrelaksować trzeba się pozbyć nagromadzenia stresu. :)

W kwestii przebudzenia = pozbywania się iluzji całkowicie się zgadzam z Panami. Z zaznaczeniem, że tych iluzji jest mnóstwo na wielu poziomach więc przebudzenie też jest procesem wielostopniowym. Coś takiego jak to było pokazane w "Incepcji". Tak naprawdę droga nie ma końca, również ta, są tylko konieczne do odpoczynku kolejne przystanki. :)
1 x


Ascezo minD

Rudzik
Posty: 5
Rejestracja: sobota 24 kwie 2021, 23:55
x 3
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: Rudzik » niedziela 25 kwie 2021, 00:03

Bardzo chciałabym się nauczyć medytować. Ale od czego zacząć? Czy dowiem się tu tego? Podrzućcie proszę jakieś linki
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 25 kwie 2021, 00:20

Cały temat jest temu poświęcony :D... http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... f=9&t=1735
0 x



Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » poniedziałek 26 kwie 2021, 18:13

BABA pisze:
sobota 11 sty 2020, 11:48
camio pisze:
poniedziałek 06 sty 2020, 23:08
A ja nigdy nie umiałam, nie umiem i nie wiem czy kiedykolwiek nauczę się relaksować. Próbowałam już wszystkich technik, mis tybetańskich. Nic nie działa. Potem stwierdzili u mnie kliniczne ADHD
Sugeruję zająć się zdrowiem fizycznym, oczyszczeniem i wzmocnieniem organizmu. Ten tam tak zwany zdrowy styl życia: woda, jedzenie, aktywność fizyczna, powietrze i sen. Działa cuda na psychikę, wiem co mówię, też mam "diagnozę psychiatryczną". ;)

Lekarze specjaliści znają się tylko na Swoim "kawałku" Człowieka Camio. Widzą dolegliwość ale nie jej przyczynę. Zwłaszcza, że ta przyczyna może być i często jest ukryta w innym "kawałku" Człowieka niż skutek, który się przejawia w innym. Zajrzyj też do wątku o emocjach wkleiłam tam film - instrukcję jak zrobić reset emocjonalny. Wygląda dziwnie ale to prosty efekt końcowy metody pod którym ukryta jest duża wiedza. Żeby się zrelaksować trzeba się pozbyć nagromadzenia stresu. :)

W kwestii przebudzenia = pozbywania się iluzji całkowicie się zgadzam z Panami. Z zaznaczeniem, że tych iluzji jest mnóstwo na wielu poziomach więc przebudzenie też jest procesem wielostopniowym. Coś takiego jak to było pokazane w "Incepcji". Tak naprawdę droga nie ma końca, również ta, są tylko konieczne do odpoczynku kolejne przystanki. :)
Przebudzenie jest wtedy gdy wiesz, że musisz odpocząć. Ale to oczywiście tylko moje luźne spostrzeżenie . Wypoczynek jest konieczny by nabrać sił.
By iść dalej.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 05 maja 2021, 22:04

Ja od bardzo wielu lat wiem, że muszę odpocząć NGC6960... Tak po prawdzie jadę ostro po bandzie i żyję na krawędzi, Ludzie w takim stanie przez jakie przechodzę od ponad 30 lat zazwyczaj lądują w szpitalu bo fazy tak zwanej psychozy czy głębokiej depresji zazwyczaj tego wymagają, a Ja muszę to ogarniać pracując i starając się nie zniszczyć na amen wszystkich Moich relacji. Z różnym skutkiem niestety. Nie wiem jak odpocząć bo wtryniłam się w sytuację, która nie bardzo Mi to umożliwia. Całe lata prosiłam o pomoc i dostawałam rady jak mam Sobie sama poradzić plus złośliwości i kopniaki z zapewnieniem, że to właśnie jest pomoc... Żadna rada nie pomaga na fizyczne ani psychiczne zmęczenie niestety. A o niczym innym bardziej nie marzę i niczego bardziej nie pragnę niż tego, żeby zapomnieć o tym całym bajzlu dookoła i przenieść się na inną wersję tego całego zamieszania... Obecnie mam stan typu "zbyt zmęczona żeby zasnąć" tylko w innym obszarze. :( Sen na szczęście ciut Mi się poprawił więc jest szansa na stopniowe odzyskiwanie sił. Bez regeneracji głębokim snem zmęczenie okropnie się kumuluje. Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że non stop chodzę w stanie transu bo mam aktywne fale alfa w stanie "czuwania" więc jestem zbyt podatna na dalsze "programowanie" tym co do Mnie dociera z zewnątrz... Przerąbane i tyle. Dobrze choć że już niedużo tego przede Mną, może nawet będzie troszkę z górki albo przynajmniej po prostej. 8-)

W kwestii medytacji zaś ostatnio Mi się podoba jeden kanał na YT ale nie wiem czy go tu polecać. Jakieś kiepskie wibracje ma to forum pomimo wielu swoich zalet bo spora część z tego co tu poleciłam jako wartościowe natychmiast zniknęła z sieci... Nie wiem co o tym myśleć więc nie myślę bo w kiepskim nastroju tylko kiepskie myśli i odpowiedzi przychodzą Mi do głowy. Po prostu na razie Swoje "skarby" trzymam dla Siebie. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » czwartek 06 maja 2021, 19:55

BABA pisze:
środa 05 maja 2021, 22:04
Ja od bardzo wielu lat wiem, że muszę odpocząć NGC6960... Tak po prawdzie jadę ostro po bandzie i żyję na krawędzi,
Też tak miałam, dziś wiem że życie na krawędzi i tak niczego nie zmieni na lepsze. Warto zachować własną pozytywną energię dla tych którzy są jej warci. Niczego nie żałuję ale ta wiedza, którą mam dziś pewnie wprowadziłaby korekty do Naszego życia.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Medytacja - za i przeciw

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 07 maja 2021, 04:34

"Najbardziej rozpowszechnioną chorobą jest diagnoza" zaś wszelkiego rodzaju rady wtedy tylko mają sens kiedy istnieje możliwość by je zastosować. Patrząc na rzecz pod tym kątem - w tym momencie życia (dla Mnie) nie warto zajmować się "głuchymi" bo to (dla Mnie) oznacza, że rozmawiam z "martwym programem" = niereformowalnym. Że takie martwe programy też chcą "żyć" i uporczywie się trzymają Ludzi starając się Ich przekonywać o swojej niezbędności, użyteczności czy innej blablości to norma. To coś (sorek nastrój dalej jeszcze kiepski to i "obrazek" taki) w stylu reanimowany trup, który wie że żyje wyłącznie dzięki tej reanimacji więc swojego reanimującego za ręce trzyma i nie chce puścić. 8-)

Życie na krawędzi bywa wynikiem zwyczajnej konieczności a nie żadnego do niej upodobania. Tyrania wyboru zaś to zwykłe kłamstwo. W stylu - mówię komuś: nie mam butów > to choć przejdę się z Tobą na bazar, może coś znajdziemy > zobacz jakie piękne > ach - kup je!! > nie mam tyle pieniędzy > O! to idź do bankomatu i podejmij... Czyli jak zawsze "syty głodnego nie zrozumie". Lub inaczej ktoś kto sam czegoś nie doświadczył choćby był nie wiem jakim fachowcem w dziedzinie nie ma pojęcia czego doświadcza ktoś inny i może w to tylko uwierzyć. Lub nie. Racja lub relacja. 8-)
0 x


Ascezo minD

ODPOWIEDZ