Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Umysł - Świadomość -Dusza

Awatar użytkownika
Oska
Posty: 193
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 20:40
x 161
x 24
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 315 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: Oska » wtorek 06 cze 2017, 20:47

Może rzeczywiście wszyscy się wznoszą na wyższy poziom świadomości. Jednak moja świadomość utknęła w roku 2016, czyli rok za wszystkimi, niby nie tak źle, ale jednak mnie to zdziebko martwi. Wydaje mi się, że mam do przepracowania cały poprzedni rok, dlatego wciąż mylę daty, wciąż jestem do tyłu. Ale jak mawia przysłowie, czasem trzeba zrobić krok w tył, by następnie postawić dwa na przód. U mnie póki co raczej w rytmie "cza-cza" :)

Całe drugie półrocze zeszłego roku próbowałam odpowiedzieć sobie na pytanie : kim jestem? Codziennie zadając je sobie przed lustrem :) I o dziwo odpowiedź przyszła w najmniej spodziewanym momencie mojego życia, i od bardzo bliskiej memu sercu osoby : jestem tylko, albo i aż człowiekiem :) :oops:
0 x


"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 08 cze 2017, 23:45

Stara dusza – 10 szczegółów, które pokażą Ci, czy nią jesteś

Według wyznawców taoizmu, po pięciu reinkarnacjach, stara dusza znajduje się w ostatniej fazie swojej podróży i odczuwa potrzebę przekazania swojej wiedzy tym, którzy ją otaczają.

Stara dusza – chciałbyś dowiedzieć się, czy nią jesteś? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł a dowiesz się niezwykłych rzeczy na ten temat.

Nie często słyszy się, by ktoś wspomniał termin „stara dusza„, nie jest to bowiem coś szeroko znanego. Dobrze jednak zgłębili temat ci, których interesuje świat duchowy i jego zagadki.

Czym jest stara dusza?
Termin „stara dusza” sięga swoimi korzeniami wierzeń taoistów. Odnosi się do pięciu poprzednich żyć, które w ostatnim życiu człowieka kumulują się, aby przekazać całą swoją wiedzę i mądrość.

Uważa się, że po cyklu pięciu reinkarnacji, staje się to ostatnim etapem ziemskiego życia człowieka.

Zdaniem ekspertów i znawców dziedziny duchowej, my ludzie jesteśmy nie tylko ciałem i kośćmi, ale też duszą, duchem i energią.

Obrazek

Gdy stara dusza znajduje się w ostatniej fazie swojej ziemskiej podróży, pojawia się u niej silna potrzeba przekazania swojej wiedzy drugim.

Dzieję się tak, ponieważ wędrówka po ziemi się zakończyła, a dusza jest gotowa połączyć się z wszechświatem i przejść w duchowy stan.

Prawdopodobnie całkiem nieświadomie, wiele razy zetknąłeś się w Twoim życiu ze starymi duszami nawet tego nie zauważając. Co więcej, nawet Ty możesz nią być, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy


1. Stara dusza żyje w poczuciu obojętności
Stare dusze nie dbają za bardzo o przyjemności materialne ani seksualne.

Osoby o tego rodzaju duszy czują się w swoim życiu wygodnie – w każdym momencie i na każdym etapie. Nie potrzebują czynników zewnętrznych, aby osiągnąć uczucie szczęścia, gdyż nauczyły się, iż płynie ono z wnętrza człowieka.

Łatwo jest je poznać po tym, że nie poszukują sławy ani uznania. Dla nich nie ma wartości nic, co nie jest żywym stworzeniem samym w sobie.

2. Głęboka satysfakcja rodzi się we wnętrzu
Jeżeli jesteś starą duszą, nie będzie Cię za bardzo interesować zdobycie dużej ilości pieniędzy ani osiągnięcie wysokiego statusu społecznego. Obcy będzie Ci wyścig szczurów oraz wspinanie się po szczeblach kariery.

Będziesz płynąć pod prąd powszechnym przekonaniom na temat szczęścia, ponieważ odczuwasz głęboką satysfakcję w związku z Twoimi czynami.

Stara dusza szczęścia poszukuje we własnym wnętrzu. Stąd też bardzo często wędrują w kierunku wprost przeciwnym od tego, który wyznacza społeczeństwo.

3. Jesteś filarem i wsparciem dla drugich
Jeżeli jesteś starą duszą, bardzo prawdopodobne, że osoby – bez większego powodu – będą się do Ciebie zbliżać, aby opowiadać Ci o swoich problemach osobistych.

Dzieje się tak, ponieważ ci, którzy Cię otaczają widzą w Tobie osobę godną zaufania i chcą zwierzyć się Tobie ze swoich trosk, poszukując inspiracji i siły.

Obrazek

4. Jesteś wyjątkowy i różnisz się od innych
Stara dusza patrzy na sprawy zupełnie inaczej, niż większość społeczeństwa. Nie lubią na przykład za dużo spać, potrzebują natomiast sporo czasu sam na sam ze sobą, aby kontemplować swoje wewnętrzne „ja”.

Osoby takie lubią samotność. Spędzają sporo czasu w kontakcie z przyrodą i zwykle wykazują znacznie większą dojrzałość, niż wskazywałby na to ich wiek.

5. Wykazujesz zdolności artystyczne
Generalnie rzecz biorąc, stare dusze to osoby, które poświęcają się sztuce, kulturze i słowom. Chętnie zajmują się wszystkim, co ma związek ze sztuką. Pomaga im to dać ujście całej swojej kosmicznej energii.

Dzięki muzyce osiągają wysoki poziom świadomości oraz odprężenie niezbędne, by odkryć, to, co najgłębsze w ich duszy.
Dzięki literaturze natomiast przekazują wiadomości i całą swoją mądrość.
Malowanie natomiast pomaga im rozwinąć głębie swojego człowieczeństwa.

6. Czasem czujesz się zagubiony w czasie
Jeżeli jesteś starą duszą, prawdopodobnie już nieraz odnosiłeś dziwne wrażenie, że pociąga Cię muzyka, strój, obyczaje i detale pochodzące z innej epoki.

Stare dusze bowiem czują, że nie żyją w swojej epoce.

7. Jesteś bardzo dojrzałym człowiekiem
Czy trudno jest Ci nawiązywać relacje i spędzać czas z ludźmi w Twoim wieku? Czujesz, że nie możesz z nimi porozmawiać o niczym interesującym?

A może masz wrażenie, że postrzegają Cię jako dziwaka, ponieważ Twój sposób postrzegania spraw i analizowania ich znacznie odbiega od reszty i zwyczajnie nie pasuje?

Otóż okazuje się, że jest to jeden z problemów charakteryzujących osoby będące starą duszą.

8. Analizowanie to jedno z Twoich ulubionych zajęć

Obrazek

Stara dusza nieustannie rozmyśla, analizuje motywy, przyczyny i formy otaczających go spraw i przedmiotów. Jakikolwiek – nawet najmniejszy szczegół – jest wart analizowania i godny pełnej uwagi.

Dzieje się tak, ponieważ ludzie Ci wszystko postrzegają jako część czegoś większego.

Jeżeli jesteś starą duszą, prawdopodobnie zawsze będziesz chciał dowiedzieć się czegoś więcej i rzadko kiedy albo nigdy nie zadowalasz się prostymi, powierzchownymi odpowiedziami.

9. Jedną z Twoich głównych cech jest empatia
Inną oznaką tego, że możliwie, iż jesteś starą duszą jest to, że potrafisz słuchać drugich bez oceniania ich bądź krytykowania.

Osoby o starej duszy są w stanie z łatwością wczuć się w położenie drugich. Pomaga im to dokładnie ich zrozumieć i pojąć, co tak naprawdę się dzieje.

Warto zauważyć, że jest to cecha wrodzona, naturalna, a nie nabyta czy wyuczona.

10. Natychmiast rozszyfrowujesz ludzi
Stara dusza doskonale poznaje się na ludziach, na ich sposobie bycia oraz na tym, kim tak naprawdę są. Bardzo rzadko się zdarza, żeby zawiódł Twój wewnętrzny instynkt. Dlatego tak szybko jesteś w stanie ocenić, czy ktoś jest szczery oraz czy warto mu zaufać.

Jeśli jesteś starą duszą, będziesz w stanie podejmować szybkie decyzje bazując tylko na instynkcie oraz przeczuciu. One bowiem doskonale wskazują Ci, czy idziesz właściwą ścieżką czy może nie. Dzięki temu rzadko kiedy się mylisz w najważniejszych kwestiach.

https://krokdozdrowia.com/stara-dusza-1 ... zy-jestes/
0 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: devi » wtorek 20 cze 2017, 21:14

JESTEŚ PIĘKNA! KOCHAJ SIEBIE! - ODC. 2 - TY JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZA!

https://www.youtube.com/watch?v=UVeQIso923g
1 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 22 lip 2017, 21:47

0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 30 sie 2017, 21:25

Dwie największe tajemnice ludzkości

Obrazek

W ludzkim życiu są dwa bardzo ważne, tajemnicze, i budzące lęk wydarzenia – narodziny i śmierć, przy czym śmierć wywołuje silniejsze przeżycia i bardziej złożone problemy. Spotykamy się ze śmiercią na każdym kroku naszego życia. Jest ona zawsze obok nas, tak jak i życie. Śmierć jest cieniem każdego stworzenia, jego koniecznym, nieuniknionym kresem. Skoro urodziliśmy się, to powinniśmy również umrzeć. Ale czy na pewno tak jest ?

Obrazek
Świadomość steruje mózgiem - Podawanych jest wiele przykładów na to że mózg może być tylko komputerem który programuje istota (świadomość) znajdująca się na zewnątrz ciała, czyli poza nim.

Na temat Reinkarnacji napisano już tak wiele, że ta moja krótka notatka na ten temat jest tylko małą kropelką w morzu dociekań. Pytań jest wiele, ale tylko jedno zasadnicze. Czy narodziny i śmierć są początkiem i końcem świadomości ludzkiej, czy też nie.

Czytając książki i oglądając filmy na ten temat można się dużo dowiedzieć, ale tak naprawdę nikt nie podaje tam żadnej definicji na ten temat, ponieważ niestety nie ma na to żadnych istotnych dowodów. Można jedynie spekulować, i na tej podstawie wyrobić sobie jakieś własne zdanie na ten temat.

Przeciwieństwem jest nowy cykl filmów dokumentalnych pod tytułem ŻYCIE ŚMIERĆ I REINKARNACJA, w którym w bardzo odważny sposób wypowiadają się na te tematy niektórzy naukowcy i lekarze z całego świata.

Obrazek
Podawanych jest wiele przykładów na to że mózg może być tylko komputerem który programuje istota (świadomość) znajdująca się na zewnątrz ciała, czyli poza nim.

Na przykład:
Pewien znany lekarz badając pacjenta stymulował mu elektrycznie niektóre fragmenty mózgu odpowiedzialne za ruchy kończyn. Po odpowiedniej stymulacji pacjentowi uniosła się ręka.

- Czy to pan podniósł rękę, pyta się lekarz ?

- Nie, odpowiedział pacjent, ręka podniosła się sama. Nie miałem na to żadnego wpływu.

To samo stało się z opuszczeniem ręki, i nie ma w tym niczego dziwnego, jeśli założymy że mózg nie jest źródłem świadomości tylko komputerem, fizycznym narzędziem świadomości

No bo co każe podnieść i opuścić rękę każdemu z nas codziennie, jeśli mamy na to ochotę - albo kto, jeśli odbywa się to bez stymulacji elektrycznej osoby postronnej ?

Chcę kopnąć piłkę, i takie polecenie wysyłam do mózgu który to realizuje wysyłając odpowiednie impulsy do mięśni. ( nie ma nikogo kto by elektrycznie to stymulował) a więc kto to robi ? Gdzie znajduje się ta świadomość która tym zarządza ?
Bo na pewno nie w mózgu.
Obrazek

Kolejnym przykładem na to że mózg jest tylko narzędziem ( sterownikiem dla ciała) a nie źródłem i miejscem istnienia świadomości może być przykład pacjenta któremu po wypadku wycięto 95% mózgu. Pacjent co prawda po operacji miał problemy z poruszaniem się, ale zachował wszystkie wspomnienia, dokładnie wszystkie, i intelektualnie nie różnił się od innego przeciętnego człowieka.

Obrazek

To samo dotyczy pacjentów z wodogłowiem. Niezależnie od tego jak bardzo rozwinięta jest choroba, pamięć takiego człowieka działa doskonale. Jest w filmie podawany między innymi przykład chorego z wodogłowiem który w czasie choroby ukończył studia wyższe i zrobił doktorat, mając jedynie 30% aktywnego mózgu.
Uszkodzenie mózgu tylko zaburza postrzeganie świata. Przykład: "Jeśli wymieni się jakiś element w telewizorze, zmieni sie jakość przekazu obrazu lub dźwięku. To nie wpłynie na nadawany program, ani na stację telewizyjną która wysyła sygnał. Tej samej analogi można użyć w odniesieniu do umysłu i mózgu."
Czy nie jest to w pewnym sensie dowód na to że mózg jest tylko narzędziem, częścią wykonawczą ciała człowieka ? A tak naprawdę świadomość , która znajduje się poza ciałem ( wokół ciała) zawiaduje całością, jest nośnikiem pamięci, i jest nieśmiertelna ?

Do niedawna wierzono, że w mózgach dorosłych osobników nie powstają nowe komórki mózgowe. Mylono się. Co sekundę umiera 500 tys. komórek ciała człowieka, a dziennie 50 miliardów. Wszystkie się wymieniają, wiec można powiedzieć że co roku powstaje nowe ciało. Wciąż jednak spoglądając na dawne zdjęcia widzimy że wyglądamy tak samo. Jak to możliwe, skoro komórki na okrągło są wymieniane na nowe ?

Badacz Dean Reilin pisze o tym w ten sposób:
"Całość materiału użytego by wyrazić informację zniknęła. Co powstrzymuje wzorzec, jeśli nie materia ?"
"Ludzkie doświadczenie jest związane z działaniem mózgu. Nie znaczy to ze mózg je powoduje, lecz że odzwierciedla. Mylona jest przyczyna ze skutkiem."
Swego czasu wykonywano wiele prób zważenia duszy ludzkiej. Ważono ciała przed i po śmierci licząc na to ze uda się dowiedzieć ile waży dusza ludzka, a co za tym idzie udowodnić jej istnienie. Krążyły później na ten temat opowieści dziwnej treści.
Obecnie wiadomo że nikomu to się nie udało, poniewąż jest to niemożliwe. To tak jak by zważyć dysk twardy na którym znajduje się 1 TB informacji, następnie sformatować ten dysk i ponownie zważyć. Wynik zawsze będzie ten sam, ponieważ informacja nic nie waży.

Obrazek

Jak to się dzieje że ciało umiera ?
Serce przestaje bić w jednej chwili. Maszyna jakim jest ciało przestaje działać. Nie jest w stanie przepompować ani kropli krwi. Ciało przedtem ciepłe ogarnia chłód. Coś zawiodło. Zwykle 99% komórek mogłoby działać nadal. Większość DNA pozostaje nienaruszone. Jeśli ciało zostanie przywrócone do życia w ciągu 10 min zanim mózg zostanie uszkodzony, będzie funkcjonować jak by nic się nie stało. Czym jest przekraczana tu niewidzialna linia. Śmierć w jednej chwili, a życie w następnej. Czymkolwiek jest istota tej przemiany zasługuje na miano cudu."Lecz czy nie większym było by odkrycie, że nie umieramy ?

Obrazek

Teoria materialistyczna zakłada, że to mózg wytwarza świadomość. Ma ona jednak pewne wady. Jak nieświadome komórki mózgu mogą stwarzać świadomość. Dlaczego wspomnienia nie zmieniają się mimo zmian w mózgu. W jaki sposób świadomość zmienia budowę mózgu. Te pytania nie znalazły odpowiedzi przez ponad 200 lat, i nadal nie znajdują

Czym w takim razie jest świadomość?
"Według fizyki kwantowej świadomość jest podstawą wszelkiego bytu, zaś materia istnieje jako opcja wyboru dla świadomości. Jest możliwością doświadczania samego siebie - jako JA"
http://innemedium.pl/wiadomosc/dwie-naj ... -ludzkosci
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: ex-east » niedziela 03 wrz 2017, 01:24

Dwa watki z powyzszego artykulu od Janusza ( dzieki jak zawsze za interesujacy material :) )
Świadomość steruje mózgiem - Podawanych jest wiele przykładów na to że mózg może być tylko komputerem który programuje istota (świadomość) znajdująca się na zewnątrz ciała, czyli poza nim
"Według fizyki kwantowej świadomość jest podstawą wszelkiego bytu, zaś materia istnieje jako opcja wyboru dla świadomości. Jest możliwością doświadczania samego siebie - jako JA"
Zastanawialiscie sie kiedys co to znaczy " doswiadczac samego siebie jako JA " ?
Przyjmijmy powyzsze dwie obserwacje (ujete w formie cytatow), za wiarygodne, bo bedace przedmiotem badan naukowych. Nawet, jesli uznajemy to za bzdure - przyjmijmy na chwile.

Z pierwszej obserwacji wynikaloby, ze skoro mozg jest komputerem, ktory PROGRAMUJE istota ( moze nawet nie sama swiadomosc, ale ... jakis programista ) to owym PROGRAMEM jest .. umysl. Kto jest programista zatem ? Czy swiadomosc jako taka ? - nawet nie wiemy czym jest. I to druga rzecz, ktora jest warta tu na poczatku podkreslenia - NIE WIEMY CZYM JEST SWIADOMOSC. Nawet przyjawszy, z drugiej obserwacji, ze Swiadomosc ma charakter kwantowy to tez niewiele nam mowi. To tak, jakby napisac, ze krzeslo ma charakter materialny. Ale dlugopis rowniez. Wszystkie rzeczy sa z materii i maja taki charakter podstawowy z samej definicji, lecz nie sa przeciez tym samym, roznia sie znacznie. W ujeciu "kwantowym" swiadomosci ona doswiadcza siebie jako JA.
JA zatem nie jest tu jakas nadrzedna forma istnienia, a tylko owym PROGRAMEM rezydujacym w umysle. I to, ze nie panujemy nad owa swiadomoscia kwantowa, nie znamy jej choc ona nas tworzy ( na razie dywagacje o tym w jakim stopniu zostawmy ) i nie wiemy czym jest .. nie mamy na nia wplywu .. wlasnie to jest dowodem na sztuczna inteligencje, ktora juz dawno opanowala ludzkosc - kazdego czlowieka. Dlatego, ze program JA posiada zabezpieczenie przed przejeciem programisty co nazywamy niewiedza lub brakiem mozliwosci zupelnego sterowania zdarzeniami wokol nas wedlug wlasnego widzimisie. Nie mozemy bowiem zmaterializowac dowolnych rzeczy, ani wplywac w dowolny sposob na ksztalt materii nieozywionej ani ozywionej, w tym na przyklad zatrzymac starzenia sie, lub zapobiec smierci. Dla nas sa to bariery nie do przekroczenia. Jednoczesnie to dowody na obce pochodzenie tego JA, ktore utozsamiamy z czyms niemalze boskim, dla ktorego ( dla siebie) probujemy sterowac czynnosciami ciala w jak najlepszy, jak nam sie wydaje, sposob.

To nie z jakas ukryta w ciemnosci sila - Sztuczna Inteligencja - trzeba nam walczyc .. nawet nie ze samym soba, nawet nie ze swoimi slabosciami. Walka stwarza walczacego. Zwyciezca staje sie nowa tozsamoscia JA, nowym programem przekonanym o swojej wyzszosci i wiekszej doskonalosci niz to, ktore pokonal, ale jest w gruncie rzeczy tym samym - samouczacym sie, inteligentnym programem.

Co staloby sie, gdyby program nauczyl sie tego, ze jest tylko programem oraz, ze istnieje cos znacznie potezniejszego niz on sam, cos na co nie ma wplywu, czego nie ogarnia i nigdy nie bedzie w stanie tego zrobic ?

Po pierwsze nie nalezy wykluczac, ze program JA nie jest napisany przez Swiadomosc, albo, ze jest tylko czesciowo przez Nia kontrolowany. Mamy bowiem poczucie jakiejs niezaleznosci, jakiejs odrebnosci, na co ukulismy sobie okreslenie pt " wolna wola". Mamy poczucie tego, ze to MY podejmujemy decyzje, jestesmy kontrolerem swojego zycia. Tylko, ze nauka zaczyna podejrzewac cos innego. Decyzje w umysle (zlokalizowanym w mozgu - tak przyjmijmy dla uproszczenia) zapadaja - co zostalo zmierzone i udowodnione - na 6 sekund przed tym, zanim uswiadomimy sobie te decyzje jako podmiot JA. My mamy wrazenie, ze je podjelismy, ale to tylko wrazenie. Po drugie, co z tymi wszystkimi PRZYPADKAMI, w ktorych znalezlismy sie nagle i nie ze swojej woli oraz wykonalismy cos intuicyjnie, bez zastanawiania sie, tak, jakby ktos za nas idealnie w czasie i przestrzeni synchronizowal "nasze" czynnosci z innymi oraz z otoczeniem ?

Odpowiadajac sobie na powyzsze pytania mozemy zachowac sie na kilka sposobow.

1. wypieramy to wszystko, wsadzajac do jednego worka : ezoteryczne, wydumane bzdury, albo - jak kto woli - wola boska, wiara etc .. a zatem przestajemy sie tym zajmowac. Jest to chyba najbardziej powszechny wybor JA. Ja i tylko ja jestem swoim panem i basta i kropka - dalej nic nie wiemy o najglebszej "naszej" naturze, a przez to byc moze jestesmy nawet bardziej podatni na iluzje matrixa. I ten "grzech" popelniaja rowniez "wielce oswieceni". Oswiecone JA staje sie po prostu nieco inaczej, a moze nawet lepiej, funkcjonujacym JA.

2. Zaczynamy badac siebie. Poswiecamy sie psychologii, albo fizyce kwantowej, aby lepiej poznac funkcjonowanie siebie oraz innych - poznac ludzkie granice i okreslic stan faktyczny zasiegu dzialania JA w sposob naukowy, czyli mozliwie najbardziej obiektywny, dajacy sie przewidziec i sklasyfikowac a takze dopracowywac i zmieniac. Dalej uwazamy siebie za najwyzszy i najwazniejszy podmiot we Wszechswiecie ale zdajemy sie na wyniki i wnioski z badan naukowych nawet wtedy, gdy nie sa po naszej mysli, czy tez nie spelniaja naszych oczekiwan i wyobrazen. Jednakze wykorzystujemy te wyniki do pracy nad ulepszaniem JA/Siebie(Innych, lub tez calych spoleczenstw). Z tych badan i wnioskow korzystaja rowniez inzynierowie spoleczni, politycy, czy kaplani dla swoich celow. Program JA w dalszym ciagu - choc sie udoskonala - przedstawia siebie jako wyjatkowosc. Ale przynajmniej bada.

3. Mozliwy jest rowniez taki scenariusz, ze po odkryciu, ze to JA jestem sztuczna inteligencja - i przejsciu poprzez dwie poprzednie fazy 1) oraz 2) zaczynamy badac czy istnieje interakcja dwustronna z prawdziwym programista oraz kim/czym on jest. Nawiazanie takiej relacji moze byc czesciowe, albo moze sie wydawac, ze wcale nie nastapilo i w zaleznosci od wynikow naszych badan albo przestajemy sie tym zajmowac ( nie wypierajac ), albo ... staramy sie bardziej zrozumiec swoja role w otaczajacym nas Swiecie oraz cel i powod istnienia tutaj, intencje owego Programisty a takze jego istote.

4. Ewentualnie, po odkryciu jak w pkt 3) , nie przestawajac czuc sie SOBA, jednoczesnie rozumiemy, ze bez wzgledu na to, co zrobimy lub czego nie zrobimy, z takim czy innym skutkiem, jestesmy tylko czastka wiekszej calosci. Obok wyparcia jak w pkt 1) oraz beznamietnego badania ( 2.) mozliwa jest rowniez postawa zaufania tej glebokiej prawdzie, niepoznawalnej, ale wolnej od ograniczen JA. Byc moze niesmiertelnej.
Pokonac bariere smierci dokonalo niewielu ludzi powrociwszy "stamtad" po smierci klinicznej, by nam o tym opowiedziec. Oni nie maja juz w sobie takiego strachu i takiej niepewnosci.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 04 wrz 2017, 00:12

ABBY I BRITTANY ŻYCIE W JEDNYM CIELE


https://youtu.be/I7TMrEdokTA


Abby i Brittany żyją we wspólnym ciele. Nie ma możliwości, żeby je rozdzielić. Mimo wielu uciążliwości z bycia bliźniaczkami syjamskimi są bardzo aktywne. Jeżdżą na rowerze i motocyklu, pływają, grają na pianinie, w siatkówkę i koszykówkę. Są atrakcyjne, bystre i zabawne. Doskonale radzą sobie z codziennymi czynnościami. Lubią się malować i stroić, choć każda ma inny gust. Mają szczęście, że urodziły się we wspaniałej rodzinie. Dostały dużo wsparcia i bezwarunkowej akceptacji. Mała społeczność miasteczka jest dumna ze swoich wyjątkowych mieszkanek. Wyrosły na ciekawe życia i ambitne osoby. Rodzice mieli obawy, gdy usłyszeli, że córki chcą zdobyć prawo jazdy. Nie dlatego, że nie wierzyli w ich umiejętności. Tata Mike sądzi, że za dużo rozmawiają ze sobą w czasie jazdy i tracą koncentrację. Ale mama Patty wie, że dwie pary czujnych oczu, to nie to samo co jedna i dziewczyny na pewno sobie świetnie poradzą.
PLANETA
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 27 wrz 2017, 14:43

Rozmowy Istotne - Świadome życie we wszechświecie - 26.09.2017

https://www.youtube.com/watch?v=Ab2WVXQlVn0

Opublikowany 26 wrz 2017
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 10 paź 2017, 21:53

Infosfera - świadomość, Izabela Litwin...

https://www.youtube.com/watch?v=vYpnKdhk_1g

Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Benekx
Posty: 1
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 11:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: Benekx » piątek 13 paź 2017, 11:53

Nie działa u mnie powyższe wiveo, można prosić o reupload?
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 13 paź 2017, 13:30

U mnie wszystko działa ,zmien przeglądarkę lub usun ciasteczka witryny ;) albo może musisz aktualizować przeglądarkę .Kliknij na link nad video i sprawdź czy działa na YT .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 20 paź 2017, 21:48

SŁOWA. OSOBLIWE SŁOWA, KTÓRE OŻYWIAJĄ MARTWE KOMÓRKI
„W Biblii jest napisane, że Вóg stworzył wszystko SŁOWEM, i stworzył człowieka na OBRAZ SWÓJ, dlatego człowiek może również słowem albo tworzyć albo niszczyć.”
Uczonym udało się udowodnić, że słowa są zdolne ożywiać martwe komórki! W trakcie badań naukowcy byli zaskoczeni ogromną siłą, jaką posiada słowo. Jak udało im się to osiągnąć? Badania wykazały, że następowało zapamiętywanie przez systemy warunków oddziaływania na nie i że ta informacja była w nich przechowywana.

Ale zacznijmy wszystko od początku. Jeszcze w odległym 1949 roku naukowcy Enrico Fermi, Ulam i Pasta badali systemy nieliniowe – systemy oscylujące, właściwości których zależą od zachodzących w nich procesów. Systemy te w określonych warunkach zachowywały się niezwykle. Badania wykazały, że następowało zapamiętywanie przez systemy warunków oddziaływania na nie i że ta informacja była w nich przechowywana przez dość długi okres czasu. Typowy przykład – cząsteczka DNA, która przechowuje informacyjną pamięć organizmu. W tamtych czasach naukowcy jeszcze zadawali sobie pytanie, jak to jest możliwe, żeby nierozumna cząsteczka, nie posiadająca ani struktur mózgowych, ani układu nerwowego, mogła mieć pamięć, dokładnością przewyższającą każdy współczesny komputer. Później naukowcy odkryli zagadkowe solitony.



Solitony, solitony …



Soliton – to stabilna strukturalna fala, znajdująca się w układach nieliniowych. Zaskoczeniu uczonych nie było końca. Przecież te fale zachowują się jak rozumne istoty. I dopiero po upływie 40 lat naukowcom udało się uczynić krok do przodu. Istota tego eksperymentu była następująca – za pomocą specjalnych przyrządów naukowcom udało się prześledzić drogę podążania tych fal w łańcuchu DNA. Przechodząc przez łańcuch, fala całkowicie odczytywała informację. Można to porównać z osobą, czytającą otwartą książkę, tylko setki razy bardziej precyzyjnie. U wszystkich badaczy podczas badań pojawiało się jedno i to samo pytanie – dlaczego solitony tak się zachowują i kto wydaje im takie rozkazy?



Dlaczego solitony zachowują się w ten sposób?

Naukowcy kontynuowali swoje badania w Instytucie Matematycznym Rosyjskiej Akademii Nauk. Spróbowali oddziaływać na solitony mową ludzką, zapisaną na nośniku informacyjnym. To, co zobaczyli naukowcy, przekroczyło wszelkie oczekiwania – pod wpływem słów solitony ożywały. Badacze poszli dalej – kierowali te fale na ziarna pszenicy, które zostały napromieniowane przedtem taką dawką promieniowania, przy której rozrywane są łańcuchy DNA i stają się one niezdolne do życia. Po oddziaływaniu falami nasiona pszenicy zakiełkowały. Pod mikroskopem obserwowano odbudowę DNA, zniszczonego przez promieniowanie.



Okazuje się, że ludzkie słowa potrafiły ożywić martwą komórkę, to znaczy, pod wpływem słów solitony otrzymywały życiodajną siłę. Wyniki te zostały wielokrotnie potwierdzone przez naukowców z innych krajów – Wielkiej Brytanii, Francji i Ameryki. Przez naukowców został opracowany specjalny program, w którym mowa ludzka była przekształcana (transformowana) w drgania i nakładana na fale – solitony, a następnie oddziaływano na DNA roślin. Wskutek tego znacznie przyspieszały się wzrost i jakość roślin. Eksperymenty przeprowadzano także ze zwierzętami, po oddziaływaniu na nie obserwowano poprawę ciśnienia tętniczego krwi, wyrównywał się puls, poprawie ulegały wskaźniki somatyczne.



Badania naukowców na tym się nie zatrzymały



Wspólnie z kolegami z instytutów badawczych USA, Indii zostały przeprowadzone eksperymenty, dotyczące oddziaływania ludzkiej myśli na stan naszej planety. Eksperymenty przeprowadzano więcej niż jeden raz, w ostatnich badaniach wzięło udział 60 i 100 tysięcy osób. To jest naprawdę ogromna liczba ludzi. Główną i podstawową zasadą wykonania eksperymentu było to, aby obecni ludzie mieli myśli twórcze. Aby to zrobić, ludzie z własnej woli zbierali się grupami i kierowali swoje pozytywne myśli w określony punkt na naszej planecie. Podczas eksperymentu i przez kilka następnych dni gwałtownie spadły wskaźniki przestępczości w mieście! Proces oddziaływania myślą twórczą był rejestrowany przyrządami naukowymi, które odnotowały potężny przepływ pozytywnej energii.

.

Myśl ludzka jest materialna



Naukowcy są przekonani, że te eksperymenty wykazały materialność myśli ludzkiej i uczuć oraz ich niezwykłą zdolność przeciwstawienia się złu, śmierci i przemocy. Już po raz któryś umysły uczonych dzięki ich czystym myślom i dążeniom w sposób naukowy potwierdzają starożytne pisane prawdy – ludzkie myśli mogą zarówno tworzyć, jak i niszczyć.



Wybór zależy od człowieka



Wybór zależy od człowieka, przecież właśnie od kierunku jego uwagi zależy, czy będzie człowiek tworzył czy też negatywnie wpływał na otoczenie i na siebie. Życie ludzkie – jest nieustannym wyborem i można nauczyć się robić go prawidłowo i świadomie.
Autor: Matwiejew Kiriłł

https://bractvospasa.wordpress.com/2016 ... e-komorki/
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 22 paź 2017, 19:18

SPEŁNIONE ŻYCIE - STARE WZORCE I PRZEKONANIA - Elżbieta Krzyżaniak Smolińska - 18.10.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=4TztvBl1BCM

Nadawane na żywo 18 paź 2017

O tym jak nasze przekonania kształtują życie
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 25 paź 2017, 00:09

Spotkanie na szczycie bardzo starych dusz: Katarzyna Jędrzejczyk i Stanisław Gołąbek

https://www.youtube.com/watch?v=Fep1g3s1Ty8

Katarzyna Jędrzejczyk: Skype - kuleczka336, tel. 782 685 614
Stanisław Gołąbek: email - jelnats@gmail.com
Wg moich ocen wahadełkiem Katarzyna Jędrzejczyk i Stanisław Gołabek mają po około 40-50 tysięcy wcieleń w 6-7 wszechświatach.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 29 paź 2017, 08:46

https://youtu.be/-ihwMASlYJo

tagentv
Opublikowany 28 paź 2017


W momencie kiedy wyjdziemy poza logiczne myślenie odnajdziemy rzeczywistość taką jaka ona jest. Klatka jaką jest obłożony nasz umysł niestety nie akceptuje innego świata niż ten który jest nam wpojony.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 25 sty 2018, 23:14

FENOMEN BRATNICH DUSZ - Marianna Bartke - 22.01.2018 r.

https://www.youtube.com/watch?v=NXQnfSyM-Y4

Opublikowany 22 sty 2018
Czy istnieją więzi pomiędzy ludźmi? Czy odnajdziemy swoją miłość? Więcej w tym programie.
Strona internetowa: https://mariannabartke.com/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 16 lut 2018, 23:11

POLA MORFICZNE - CZĘŚĆ 1 DUCH W PRZYRODZIE

https://www.youtube.com/watch?v=hoUetu2sdkc

ORGANIZMY SAMOORGANIZUJĄCE SIĘ I HISTORIA HIPOTEZY

Ten film nie promuje żadnej religii. Ma on jedynie zachęcać do krytycznego spojrzenia na materialistyczny koncept wszechświata, który dominuje w dzisiejszej cywilizacji.
0 x



herbusmoła
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 00:14
x 1
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy

Jak wygląda dusza ludzka

Nieprzeczytany post autor: herbusmoła » poniedziałek 12 mar 2018, 16:08

i na jakiej podstawie tak uważamy :?:
Czy ktoś kiedykolwiek widział się sam bez ciała i czy na domiar tego inni gdziekolwiek widzieli i opisali temu człowiekowi jego duchowy wygląd?
I w końcu czemu człowiek zakłada (na jakiej podstawie tak zakłada), że jego dusza ma jego człowieczy wygląd?

To jest o tyle ciekawe, że ludzie na Ziemi wierzą iż po swej ciała śmierci będą wyglądać jak za życia a tak nie będzie ponieważ ich dusza jako nieśmiertelna nie śpiewa psalmów po śmierci ciała ani nie wyje wiecznie w ciemności - a żyje i wciela się gdzie tylko zechce :D
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Jak wygląda dusza ludzka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 12 mar 2018, 16:33

..ja bym powiedział tak, że ciało jest/wygląda tak jak chce dusza, bo jest jej materialną manifestacją.
No ale kreacje/manifestacje jak moda są zmienne. ;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

herbusmoła
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 00:14
x 1
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy

Re: Jak wygląda dusza ludzka

Nieprzeczytany post autor: herbusmoła » piątek 23 mar 2018, 15:24

songo70 pisze:
poniedziałek 12 mar 2018, 16:33
..ja bym powiedział tak, że ciało jest/wygląda tak jak chce dusza, bo jest jej materialną manifestacją.
No ale kreacje/manifestacje jak moda są zmienne. ;)
No więc nie uważam tak - dusza dla mnie wygląda tak jak wyglądała przez ostatnie 5 wcieleń - i z stąd są te wizualizacje Diabła (tak wyglądało bowiem ciało tejże duszy przez ostatnie wcielenia :!:
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Jak wygląda dusza ludzka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 23 mar 2018, 15:55

..dlaczego akurat 5?
Jak wyglądają dzieci z rzeki światła?
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 01 maja 2018, 21:51

Czym jest dusza?

https://youtu.be/rOTC3fbGJLg


Akademia Ducha
Opublikowany 27 kwi 2018
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 12 maja 2018, 10:52

Sezon 1 Odcinek 11, Potęga Ludzkiej Świadomości

https://youtu.be/3MgmfY1hl20

Kosmiczne Ujawnienie
Opublikowany 12 maj 2018
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 13 maja 2018, 00:34

Dusza.jpg
Dusza.jpg (73.96 KiB) Przejrzano 14767 razy
Zdjęcie umierającego Yogina z Bhutanu. W momencie śmierci została uchwycona kula nad jego głową.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 18 lip 2018, 23:45

O czym marzy Twoja dusza - Aleksander Deyev

https://youtu.be/6hzgWPeaKq8


PorozmawiajmyTV
Opublikowany 12 lip 2018

Opis i komentarze na:
http://porozmawiajmy.tv/o-czym-marzy-...
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ