Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Dziwne zdjęcia

gogo
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 15 lut 2015, 11:17
x 5
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 110 razy

Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: gogo » niedziela 07 lut 2016, 19:55

Jakieś 3 miesiące temu robiłam zdjęcia twarzy i nic wtedy nie zwróciło mojej uwagi, prócz tego, że oczy były zamknięte i dziwnie ciemne (tak jakby zrolowany cień na oczach - potem okazało się, że są jednak otwarte chodź są zamknięte ). Tydzień temu robiliśmy sobie z synem zdjęcie i się przeraziłam ... mając zamknięte oczy miałam otwarte oko jakby w formie energii (zdjęcie bokiem więc widoczne było tylko jedno oko - prawe).
Przyznam, że patrząc na nie kojarzy mi się trochę oko RA.
Ale coś mnie tknęło aby zerknąć na te wcześniejsze i tam podobna sytuacja (oczy zamknięte a widać oczy otwarte - ale trzeba było zdjęcie mocno powiększyć). Myślałam, że to problem z aparatem. Wykonałam wiele prób i nic się takiego nie przytrafiło.
Postaram się wstawić zdjęcie może ktoś coś ciekawego doradzi....
Bo przyznam, że się trochę wystraszyłam...
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 07 lut 2016, 22:13

Osobiście uważam, że nie masz czego się wystraszać, ale fotki zamieść, bo ciekawym jest to co piszesz.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 07 lut 2016, 22:50

To może zależeć od techniki wykonywania zdjęcia przez aparat, zwłaszcza jeśli zdjęcie jest robione z fleszem. Wtedy nie będzie to nic nadzwyczajnego, tylko właściwość aparatu.
Więcej można powiedzieć, jeżeli zna się sekwencję działania, różnych "mrugnięć" aparatu, bo teraz sterują tym komputery, a kiedyś zwyczajnie był jeden błysk w nieprzewidywalnym momencie czasu i oko nie zdążało zareagować.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 08 lut 2016, 02:43

Tak czy inaczej to bardzo ciekawe spostrzeżenie i warto się mu przyjrzeć. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

gogo
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 15 lut 2015, 11:17
x 5
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 110 razy

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: gogo » poniedziałek 08 lut 2016, 17:04

Oto zdjęcie. Niestety kiepskiej jakości.
Robione było telefonem, więc możliwe, że to jakaś akcja z migawką.
A może tylko ja to widzę?
Przyznam, że jak zobaczyłam to się przeraziłam. Niestety w domu nikomu nie odważyłam się pokazać. Już i tak uważają, że jestem nasa :mrgreen:
Załączniki
zdjecie_az.jpg
zdjecie_az.jpg (10.81 KiB) Przejrzano 5460 razy
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 08 lut 2016, 17:20

..nie jestem fotografem, ale taki efekt uzyskuje się przy ustawionej długiej ekspozycji,-
np:

Obrazek
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

gogo
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 15 lut 2015, 11:17
x 5
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 110 razy

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: gogo » poniedziałek 08 lut 2016, 17:51

Zdjęcie wykonane zostało od tak - takie ala selfie.
Nie wiem jaka jest migawka w tym telefonie.
Możliwe, że coś się zepsuło :D
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 08 lut 2016, 17:57

..no tu jest mały szkopuł, bo ręczne ustawienia parametrów zdjęcia posiadają właściwie już tylko profesjonalne,-
aparaty fot., z tym że taki automat w komórce albo "idiotenkamera" sam dobiera parametry at hoc,-
i nie zawsze dobrze dobrane do sytuacji, a mrugnięcie oka jest bezwolne i b.szybkie,-
więc można otrzymać taki efekt nawet niechcący.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 08 lut 2016, 18:31

Oczywiście, że można uzyskać taki efekt ale jest to cholernie trudne.
I nie koniecznie do uzyskania tylko przy długim naświetlaniu (czego w komórkach raczej nie masz), a również przy bardzo szybkim filmowaniu.
Kto ma takie komórki? Być może są juz dostępne ale >gogo< napomyka, że robiła to zwykłą komórką więc "efekty specjalne" są wykluczone", poza tymi zaprogramowanymi. ;)
>gogo<, zrób sobie lub komuś podobne fotki ale już innym aparatem.
Porównamy.
I nie bój się niczego.

Tak czy inaczej nie wskazuje to na "trzecie oko", a raczej na jakiś... zbieg okoliczności.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 08 lut 2016, 19:06

Po mojemu zdjęcie rzeczywiście wykazuje cechy długiego czasu ekspozycji, komórka oczywiście
mierzy natężenie światła i dobiera czas ekspozycji, zarówno kiedy flesza używa i kiedy nie (jeśli stara go ma).
Mogłaś zwyczajnie mrugnąć w trakcie robienia zdjęcia. Jest to naturalny odruch, np. gdy flesz błyśnie.
Wtedy przy relatywnie długim czasie naświetlania może wyjść coś takiego jak na zdjęciu.
Oko jest otwarte w momencie błysku i w ok 1/100 sek zamknięte po jego wystąpieniu. Jeżeli środowiskowe oświetlenie było niezłe, a świadczyłoby o tym prześwietlenie na czole, to mamy nałożone na siebie 2 obrazy oka.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 09 lut 2016, 07:49

Ja też w tym widzę po prostu dwa obrazy nałożone na siebie o czym świadczy również to że całe zdjęcie jest troszkę rozmazane i nieostre. 8-)
Czy to kwestia długiej ekspozycji nie jestem pewna bo nie widać "ruchu" rzęs, czyli cienia (jak światła na zdjęciu Songo). Ale ten ruch mógł być bardzo szybki i tego aparat nie uchwycił. Albo np jest uszkodzony i po prostu robi dwie fotki, zapisując je na sobie. 8-)

Tak czy siak na pewno lęk nie jest na "miejscu" i całḱiem niepotrzebny. Jest ogromny obszar "nieznanego i niezbadanego" co nie znaczy że "złego i niebezpiecznego" od razu. Właściwym podejściem do niego według mnie jest po prostu ciekawość. Inaczej nigdy go nie poznamy bo się będziemy przed tym bronić. 8-) -
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Dziwne zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 03 sty 2021, 21:47

WYNALAZCA STWORZYŁ TECHNOLOGIE POZWALAJĄCĄ FOTOGRAFOWAĆ ISTOTY MIĘDZYWYMIAROWE.
3 sierpnia 2020

Daniel Nemes Hiszpański naukowiec i mieszkający w Kolumbii, od 14 roku życia interesował się astronomią i nauką. Był członkiem Madryckiej grupy astronomicznej w Hiszpanii.

Daniel przedstawia nam technologię, która pozwala widzieć istoty międzywymiarowe. Jego wynalazek nazywa to „Energivision”.

„Energivision” to metoda używana do robienia zdjęć wielowymiarowych bytów przy użyciu specjalnych soczewek połączonych z naturalnym światłem słonecznym.

Obrazek

Wynalazca mówi, że wpadł na pomysł projektu, gdy przeczytał artykuł w czasopiśmie o ciemnej materii wszechświata i wielowymiarowości uniwersum, zainicjowało to pracę opartą na obliczeniach matematycznych i eksperymentach optycznych, aby móc uchwycić obrazy z poza naszej rzeczywistości.

Nemes twierdzi, że technologia, której używa, jest o wiele lepsza niż podczerwień, ultrafiolet i czarne światło urzywane w podobnych badaniach i eksperymentach. Zainteresowanie Nemesa tą technologią osiągnęło szczyt po przeczytaniu artykułu w czasopiśmie poświęconym ciemnej materii wszechświata.

Jego pomysł stworzenia tej technologii, poprzez eksperymenty optyczne i obliczenia matematyczne, pozwala na fotografowanie wielowymiarowych istot. Nemes wyjaśnia, że ​​obraz ukazuje byty z innych płaszczyzn.

Płaszczyzny wielowymiarowe zajmują tę samą przestrzeń co my. Każda płaszczyzna tworzy i postrzega swoją własną rzeczywistość. Te płaszczyzny działają w innych wibracjach i na innym poziomie świadomości niż my, dlatego ich nie widzimy.

Czy to możliwe, że Daniel wynalazł sposób, by fotografowac duchy, demony i istoty pozaziemskie ?

Nemes twierdzi, że media i świat naukowy odrzuciły jego wynalazek. Wielokrotnie próbował wprowadzić „Energivision” do świadomości społeczności naukowej, ale bez powodzenia.

Technologia ta nie została publicznie ujawniona ujawniona przez naukowcaz obawy, że NASA i inne organizacje będą próbowały przejąć jego wynalazek.

Od 2015 roku Nemes jest bardzo aktywny na Facebooku i zamieścił na swojej stronie już ponad 1000 zdjęć przedstawiających, jak twierdzi, wielowymiarowe istoty. W przeszłości wynalazca był nieustannie wyśmiewany za swój wynalazek i osobliwe obrazy. Dziś jego strona ma ponad 111 000 obserwujących.

https://www.youtube.com/watch?v=U23SMwpDjbw&feature=emb_logo

Tłumacz automatyczny na język polski

https://globalna.info/2020/08/03/wynala ... wymiarowe/
0 x



ODPOWIEDZ