Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Petycja w sprawie łosi!

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1102
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 20
Podziękował: 1125 razy
Otrzymał podziękowanie: 2674 razy

Petycja w sprawie łosi!

Nieprzeczytany post autor: goratha » poniedziałek 30 cze 2014, 21:35

prosze, podpiszcie petycje w sprawie losi. :!: :!:

"Podpisz proszę. To piękne zwierzęta. Nie pozwól po raz kolejny przetrzebic ich poupulacji. Słuchałem właśnie wywiadu z Wajrakiem. Podobno motywem odstrzalu sa po pierwsze odszkodowania za szkody: 1 mnl zł, ale turystyka łosiowa przynosi 14 mln zł. Drugi argument to wypadki na drogach. Tyle tylko ze idąc tym tokiem myślenia powinno sie odstrzelac raczej jeżdźących po pijaku. Wypadki spowodowane przez dzikie zwierzęta to jakis promil. A zatem podpisz prosze."

Obrazek
Strona protestujących przeciwko zerwaniu przez Ministerstwo (dewastacji?) Środowiska moratorium na zabijanie łosi.

LINKI DO PETYCJI DO PODPISANIA

PETYCJA DO PODPISANIA : Łapy precz od łosi!
http://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_osi

PETYCJA DO PODPISANIA: Nie zabijajcie nam łosi
http://www.petycje.pl/petycja/10568/nie ... losi!.html

PETYCJA W AVAAZ:
https://secure.avaaz.org/pl/petition/Mi ... GGhb&pv=12

PETYCJA WWF:
http://petycja.wwf.pl/?utm_source=wwf.p ... aign=losie

PROCEDURA SKŁADANIA WAŻNEGO PODPISU: PROCEDURA PODPISYWANIA PETYCJI jest następująca: 1.klikamy link powyżej, 2.na stronie petycji wciskamy "jestem za", 3. wypełniamy formularz, 4 klikamy PODPISZ, 5 klikamy POTWIERDŹ podpis, formularz wysyła maila, 6. otwieramy go w naszej poczcie i klikamy link do potwierdzenia petycji, 7.wpisujemy kod i jest WAŻNY PODPIS.

"JEŚLI POPIERASZ PETYCJĘ, KLIKNIJ >>JESTEM ZA<<.

KLIKNIĘCIE >>JESTEM PRZECIW<< OZNACZA BYCIE PRZECIWNYM PETYCJI, A NIE BYCIE PRZECIWNYM ODSTRZAŁOM"


Ministerstwo Środowiska opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego do rozporządzenia z 2005 roku w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne.

Zgodnie z nim przestanie obowiązywać moratorium na odstrzał łosi - przywrócony zostanie okres polowań na te majestatyczne zwierzęta.
http://www.mos.gov.pl/g2/big/2014_05/59 ... ef2dcb.pdf
http://www.mos.gov.pl/kategoria/5652_ko ... spoleczne/

Procedura legislacyjna przewiduje w takich przypadkach przeprowadzenie konsultacji społecznych.
Swoją opinię na temat projektu można wyrazić do 9 czerwca pod poniższym adresem (koperta 'Wyślij opinię' pod tytułem):
http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/515/projekt/222700

Więcej na temat problemu można dowiedzieć się m.in. z artykułów:
http://wyborcza.pl/1,75400,16088892,Waj ... z33eIn03qy
http://wyborcza.pl/piatekekstra/1,13894 ... uluje.html
http://www.ekologia.pl/wiadomosci/srodo ... 19559.html

Opinia naukowców PAN: http://issuu.com/niech.zyja/docs/stanow ... n_ws_losia

=========================================================GOTOWA TREŚĆ MAILA DO ROZSYŁANIA:

Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowny Panie Premierze
Szanowne Panie Posłanki i Panowie Posłowie,

Ministerstwo Środowiska podjęło skandaliczną próbę wznowienia polowań na łosie w Polsce. Taka decyzja nie znajduje uzasadnienia merytorycznego, co zostało udowodnione w opinii Polskiej Akademii Nauk, przedstawionej Ministerstwu w ramach konsultacji społecznych. Projekt rozporządzania został też negatywnie zaopiniowany przez Państwową Radę Ochrony Przyrody.

Zastosowanie takiej metody “regulacji” gatunku już raz niemal doprowadziło do wyginięcia pogłowia tych zwierząt w Polsce. Obowiązujący od 13 lat zakaz odstrzału łosi pozwolił uratować populację, całkowicie przetrzebioną na skutek polowań w latach 80’ i 90’ XX wieku. Szokujące jest to, że obecny projekt rozporządzenia przewiduje odstrzał łosi na zasadach sprzed wprowadzenia moratorium.

Ministerstwo Środowiska szacuje, że populacja łosia w Polsce liczy około 13 700 sztuk. Tymczasem naukowcy podkreślają zawodność metod liczenia łosi. Wykazywany oficjalnie przyrost populacji często przekracza bowiem biologiczne możliwościami rozrodcze tego gatunku. Ministerstwo skrzętnie pomija to w uzasadnieniu projektu. A autorzy rozporządzenia nie biorą pod uwagę tego, że wciąż nie udało się odtworzyć stanu populacji łosi z lat 80’ XX wieku.

Ponadto autorzy projektu nie wzięli pod uwagę, że ciężke zimy (jak w sezonie 2012/2013), powodują dużo wyższą śmiertelność łosi (źródło: Ratkiewicz 2013; Śmiertelność łosi). Zdają się również nie zauważać, że naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku, w trakcie prowadzonych badań udowodnili unikalność genetyczną łosi z Doliny Biebrzy. Ich badania telemetryczne wykazały, że w warunkach zimowych nawet wszystkie te łosie mogą opuszczać teren Biebrzańskiego Parku Narodowego. A poza jego granicami mogą się stać ofiarami odstrzału. Stwarza to realne zagrożenie zniknięcia tej unikalnej genetycznie populacji.

Również zagrożenie, jakie łosie stwarzają na drogach, nie jest argumentem wystarczającym do wznowienia odstrzału. W woj.warmińsko-mazurskim, według danych Ministerstwa, w ciągu ostatnich trzech lat odnotowano zaledwie 72 wypadki z udziałem łosia, w lubelskim - 98. Tymczasem statystyki policji mówią o niecałych 180 zdarzeniach drogowych z udziałem zwierząt rocznie, na terenie całego kraju. Są wśród nich również kolizje, podczas których nikt nie został poważnie ranny. Wątpliwości budzi zatem fakt – skąd Ministerstwo Środowiska posiada tak szczegółowe dane?

Na obszarze RDLP Białystok, dzięki akcji odkrzaczania poboczy, ilość wypadków z udziałem łosi zmalała o połowę, a w niektórych miejscach 20 razy. Eksperyment ten udowadnia, że nie liczebność zwierząt, a odpowiednie zagospodarowanie poboczy jest jedynym humanitarnym sposobem na redukcję ilości wypadków z udziałem łosi.

Szkody powodowane przez łosie w lasach i uprawach mają charakter lokalny i nie mogą być wykorzystywane jako pretekst do odstrzału łosi w całym kraju. Ministerstwo Środowiska w uzasadnieniu projektu rozporządzenia powołuje się również na odszkodowania w wysokości około 1,4 mln zł. Tymczasem wpływy z "turystyki łosiowej" w samej tylko Dolinie Biebrzy to kwota ok. 14 mln zł rocznie (Ramotowska 2013; "Wartość łosia w przemyśle turystycznym"). Retorycznym pytaniem jest to, jaki koszt poniesiemy jako społeczeństwo, jeśli dopuścimy do całkowitego wyginięcia tego gatunku na terenie naszego kraju.

W ocenie skutków realizacji planowanego rozporządzenia podkreśla się natomiast zysk w postaci usług dla myśliwych z kraju i zagranicy, oferowanych przez prywatne podmioty organizujące polowania a Polsce. Skandaliczne jest to, że ochronę cennego gatunku zwierząt stawia się w Ministerstwie Środowiska niżej, niż partykularny interes myśliwych i firm, świadczących usługi w tej wątpliwej moralnie branży (6-dniowe zorganizowane polowanie to koszt ok. 4400zł/os).

Zatrważające i niezrozumiałe jest, że autorzy projektu ignorują zupełnie wyniki 25 lat badań nad tym gatunkiem, jak i zalecenia zawarte w "Strategii ochrony i gospodarowania populacją łosia", powstałej na zlecenie Ministerstwa Środowiska i sfinansowanej ze środków publicznych.

W związku z powyższym bardzo proszę o interwencję w Ministerstwie Środowiska i nie dopuszczenie do rzezi łosi w Polsce.
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1625 razy

Re: Petycje, itp..

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » poniedziałek 30 cze 2014, 21:41

Podpisałem wszystkie trzy :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1102
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 20
Podziękował: 1125 razy
Otrzymał podziękowanie: 2674 razy

Petycja w sprawie łosi!

Nieprzeczytany post autor: goratha » czwartek 03 lip 2014, 20:46

I prosze--udalo sie 8-) 8-) 8-)

ZWYCIĘŻYLIŚMY! ODWOŁUJEMY WTORKOWĄ MANIFESTACJĘ!

W związku z wycofaniem się przez ministra środowiska z prac nad rozporządzeniem wprowadzającym odstrzał łosia odwołujemy manifestację planowaną na wtorek 8 lipca przed siedzibą Ministerstwa Środowiska.

Komunikat Ministerstwa Środowiska:
http://www.mos.gov.pl/artykul/7_aktualn ... zenia.html

Dla Was Wszystkich z podziękowaniami od organizatorów protestu :!: :!:
http://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY&feature=kp
Obrazek
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: Petycja w sprawie łosi!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 08 lut 2019, 19:06

Obrazek

:D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ODPOWIEDZ