Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Jerzy Zięba - zadbajmy o zdrowie Polaków!

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15567
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29125 razy
Otrzymał podziękowanie: 23429 razy

Jerzy Zięba - zadbajmy o zdrowie Polaków!

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 25 lip 2015, 18:00

https://www.youtube.com/watch?v=AQpKLqbuT9g
Opublikowany 22.07.2015
Jerzy Zięba o fundacji "Polacy dla Polaków", o unikatowej w sumie inicjatywie dzięki której będzie możliwe zadbanie o zdrowie Polaków, chorych dzieci i dorosłych - wszystkich Polaków.
http://www.polacydlapolakow.pl/
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12950
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12879 razy
Otrzymał podziękowanie: 19588 razy

Re: Jerzy Zięba - zadbajmy o zdrowie Polaków!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 21 kwie 2020, 13:02

0 x


panta rhei

Ramzes3
Posty: 583
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 65
Podziękował: 2522 razy
Otrzymał podziękowanie: 1241 razy

Re: Jerzy Zięba - zadbajmy o zdrowie Polaków!

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » wtorek 21 kwie 2020, 22:04

Autor tego artykułu to chyba pierwszy lekarz wsród dziennikarzy i pierwszy dziennikarz wśród lekarzy :lol:

Praktycznie rzecz biorąc dziennikarze czy też w ogóle wszelakiej maści media "zatroskane życiem i zdrowiem" ludzi nigdy nie ustosunkowują sie do wyników badań naukowych na które powołuje sie Jerzy Zięba.

Przecież te badania nie mają klauzuli tajności więc trudno zrozumieć na czym polega problem?

Skoro pismakom tak bardzo zależy na zdyskredytowaniu tego człowieka to przecież najprostszym sposobem byłoby dotrzeć do lekarzy czy też klinik stosujących metody na które powołuje się J. Zięba i po prostu zrobić z niego kłamcę.
No ale co zrobić kiedy okaże się, że ludzie nie umierają zgodnie z procedurami medycznymi tylko zostają wyleczeni nawet z ciężkich przypadków?
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: Jerzy Zięba - zadbajmy o zdrowie Polaków!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 21 kwie 2020, 23:39

Ramzes3 pisze:
wtorek 21 kwie 2020, 22:04
Przecież te badania nie mają klauzuli tajności więc trudno zrozumieć na czym polega problem?
nietrudno, metody JZ to tanie zioła, prawdziwe jedzenie i witaminy z minerałami, których
nie można opatentować, do tego leczą, oczywisty konflikt interesów !
Lepiej ośmieszać i zamilczeć, bardzo skuteczne.
przecież najprostszym sposobem byłoby dotrzeć do lekarzy czy też klinik stosujących metody na które powołuje się J. Zięba i po prostu zrobić z niego kłamcę.
ale po co? j.w.
niekoniecznie klinik, stosujemy to w domach bez lekarzy ;)

proszę rzucić okiem jak młodzi, wykształceni (wytresowani) triumfują
z blokady miesięcznika Zdrowie bez leków, youtube i innych,
jakich użyli środków nacisku, nieprawdopodobna nagonka, kłamstwa itp.
Padł ostatni bastion Jerzego Zięby.

Poczta wywiesiła białą flagę


Agata Kołodziej
25.03.2020
KOMENTARZE (88)

Wszyscy wymiękli. Najpierw Biedronka, potem Carrefour i Empik. Nawet Allegro zablokowało wszystkie aukcje z książkami autorstwa Jerzego Zięby – inżyniera udającego guru medycyny alternatywnej, który raka radzi leczyć witaminą C, a koronawirusa perhydrolem.
Główny Inspektor Sanitarny przestrzega, że terapie Zięby „stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi”, ale Poczta Polska miała to w nosie i jeszcze w poniedziałek nie miała zamiaru wycofać ze sprzedaży pisma, które promuje tego pseudonaukowca „z uwagi na zainteresowanie klientów tą pozycją wydawniczą”. We wtorek się jednak złamała.


To jakby sprzedawać na poczcie albo na stacjach Orlenu koszulki z napisem „Polska dla Polaków”, Europa biała albo bezludna”, „Biała siła, Ku Klux Klan” albo „Sieg heil” i mówić, że się takie rzeczy sprzedaje, bo ludzie chcą to kupować i kropka.
A poza tym nie bierzemy odpowiedzialności za treść tekstów na koszulkach, po prostu sprzedajemy koszulki.

A właściwie może i gorzej.
Sprzedawanie, i to w czasie pandemii, pisma promującego pseudonaukowca, który zaleca leczenie koronawirusa poprzez wstrzykiwanie sobie dożylnie perhydrolu (95-proc. roztwór nadtlenku wodoru), ( :lol: - moje - ga )
jest działaniem skrajnie nieodpowiedzialnym z możliwymi tragicznymi skutkami.

Naprawdę spółka Skarbu Państwa nadal ma zamiar pomagać budować autorytet tego szarlatana?


To po prostu w głowie się nie mieści. Biedronka promuje Jerzego Ziębę
Już chyba wszyscy inni odpuścili sobie handel produktami jakkolwiek związanymi z Jerzym Ziębą, który, dodajmy, ma aktualnie zarzuty prokuratorskie i uciekł z Polski do USA.Kot Behemot
@Kot_Behemot_PL
W związku z oświadczeniem @GIS_gov i prezesa @NaczelnaL dotyczącym filmu Jerzego Zięby nt. "leczenia" infekcji koronawirusem nCoV, dorzucam 👉 Jerzy Zięba przyznaje się do udzielania porad
(bez wymaganych uprawnień) dotyczących leczenia.

Osadzony film
10
12:38 - 21 lut 2020
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Kot Behemot

Biedronka, Carrefour i Empik już zrozumieli swój błąd
Zaczęło się od Biedronki i interwencji, jaką na początku roku przeprowadziła redakcja cowzdrowiu.pl.

Dziennikarze zwrócili uwagę na magazyn „Zdrowie bez leków” sprzedawany w sklepach sieci Biedronka.

Z okładki pisma biły po oczach nazwiska: Jerzego Zięby właśnie oraz dra Jerzego Jaśkowskiego i dra Huberta Czerniakaznanych antyszczepionkowców o wątpliwym autorytecie medycznym (jeden z nich został nawet zawieszony w prawie wykonywania zawodu lekarza na rok za promowanie postaw antyzdrowotnych).

Biedronce długo zajęło zrozumienie, że sprzedaż tego pisma to zły pomysł, ale w końcu w marcu zdecydowała się wycofać je ze wszystkich swoich sklepów, o czym więcej pisaliśmy tu.

Inne sieci handlowe poszły w ślady Biedronki, wycofując magazyn „Zdrowie bez leków” ze sprzedaży. Zrobił to Carrefour, Empik, a Allegro wycofało również wszystkie aukcje z książkami autorstwa Jerzego Zięby.


orson_dzi
@OrsonDzi
· 14 mar 2020
Drogie @Allegro_Group jak długo jeszcze będziecie pomagać zarabiać takim ludziom jak @AutorJerzyZieba ? Cały Internet się spina żeby jakoś zapanować nad natłokiem #FakeNews w temacie #KoronawirusWPolsce Moglibyście do tego dołączyćhttps://whatnext.pl/jerzy-zieba-koronawirus-allegro/ …


Jerzy Zięba dalej leczy Koronawirusa. A Allegro nie zamierza wycofywać jego książek
Koronawirus to młyn na wodę dla twórców fałszywych teorii i świetna okazja do zarobku. Bryluje w tym znany internetowy znachor Jerzy Zięba. Często błędnie nazywany doktorem promuje w Internecie swoje...

whatnext.pl

Paweł Klimiuk
@rzecznikAllegro
Wszystkie oferty zablokowane

Zobacz obraz na Twitterze
53
19:24 - 17 mar 2020
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Ludzie o tym mówią: 25
Blokowane są również kanały Jerzego Zięby na You Tube, co niestety nie sprawia, że Zięba zamilkł. Co rusz publikuje swoje szkodliwe teorie i porady pseudomedyczne na nowych kanałach. To sprowokowało nawet Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa do wydania oświadczenia:

„Informacje upowszechniane na stronach internetowych (Zięby) w związku zagrożeniem ze strony nowego koronawirusa stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.
Stanowczo podkreślamy, iż informacje te nie są poparte badaniami naukowymi i uznaną wiedzą medyczną.”


Poczta Polska zaspokaja potrzeby czytelników
Tymczasem okazuje się, że kiedy już chyba wszyscy solidarnie walczą z rozpowszechnianiem szkodliwych teorii pseudomedycznych, magazyn „Zdrowie bez leków” dostępny był nadal w placówkach Poczty Polskiej. I to wcale nie przez przeoczenie. Poczta Polska po prostu nie miała zamiaru wycofać pisma ze sprzedaży.

„Proponujemy klientom szeroką ofertę tytułów książkowych i prasowych prawnie dopuszczonych do obrotu. Staramy się tak budować naszą ofertę, aby zaspokoić potrzeby jak najszerszej grupy czytelników. W przypadku wskazanego tytułu w ostatnim czasie tylko ok. 50 placówek pocztowych otrzymało to czasopismo. Dostawy te realizowane są wyłącznie na prośbę placówek z uwagi na zainteresowanie klientów tą pozycją wydawniczą” – informowała Poczta Polska, zastrzegając jednocześnie, że „nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane na łamach kolportowanych periodyków, jak również nie cenzuruje poszczególnych pozycji wydawniczych”.

Zatkało mnie.
Czy naprawdę nikt w tej firmie nie miał na tyle wyobraźni, żeby zrozumieć, jak niebezpieczne jest budowanie autorytetu pseudonaukowca przed którym przestrzega nawet oficjalnie GIS i to w czasach pandemii? W dodatku w miejscu, gdzie do półki z prasą sięgają częściej osoby starsze, a więc bardziej podatne na manipulację, bo rzadziej korzystające np. z internetu, gdzie mogłyby zweryfikować wyczytane informacje?

Nie sądzę, żeby Poczta Polska jakoś wyjątkowo dużo zarabiała na sprzedaży tego pisma, dlatego broniła jego sprzedaży. A może nie o pieniądze tu chodzi, a o ideały? Że wolny rynek, że sprzedawać można wszystko, jeśli nie jest zakazane?

We wtorek jednak Poczta Polska poszła po rozum do głowy i zmieniła stanowisko, informując, że wycofuje magazyn „Zdrowie bez leków” ze sprzedaży.

A więc padła ostoja kapitalizmu. W tym wypadku na szczęście.
niedobra poczta, niedobra :lol:
ale był telefonik-mail, grożący paluszek i podziałało..
Cały Internet się spina...
caaaały net, joj :D

komentarze pod polecam, kilka cukiereczków wykształconych, pełnych
empatii i tzw. miłości bliźniego :
Hubert Michael • miesiąc temu • edited
mam nadzieję że się nie zaszczepisz na covid19 i zdechniesz.
W końcu szczepionki to spisek.
Ku.. takich jak ty powinno się wsadzać do oddziałów zamknietych....
Wszyscy tacy co to są anty szczepionkowcami PIERWSI SIE USTAWIA DO SZCZEPIENIA w obawie przed ZGONEM!!!! ROZUMIESZ M@TOLE że to nie jest czas na sianie szarlatanizmu?
Chris_Peter Kerto • miesiąc temu
Każde stężenie wody utlenionej jest zabójcze dla tkanek,
jeśli już mamy być precyzyjniKerto Chris_Peter • 25 dni temu
Odsyłam do książki: Iwan Nieumywakin "Woda utleniona na straży zdrowia".


Chris_Peter Kerto • 24 dni temu
A ja odsyłam do chemii dla szkół średnich.
coś słabo z tą chemią :lol:
SierotSiewca . Kerto • miesiąc temu
Gratulacje. Cytujesz Wikipedię jako źródło informacji co do stężenia, potem zaprzeczasz temu samemu źródłu które wyraźnie mówi o szkodliwości nadtlenku wodoru w kontakcie z tkankami.

Nie, to nie stężenie tu decyduje o tym czy 3% czy 30% czy 95% jest szkodliwe.
Każda dawka nadtlenku wodoru jest dla tkanek szkoliwa.


A ty jeszcze polecasz takie wlewy!
Weź głęboki wdech i przemyśl co mówisz.
na końcówce komentarzy wszedł jeden mądry i młodych chazarków pozamiatał.

poza tym jutro środa i znowu słoneczko 8-)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

zxc
Posty: 77
Rejestracja: środa 21 paź 2020, 02:27
x 7
Otrzymał podziękowanie: 51 razy

Re: Jerzy Zięba - zadbajmy o zdrowie Polaków!

Nieprzeczytany post autor: zxc » poniedziałek 09 lis 2020, 18:26

0 x


https://www.youtube.com/channel/UColkZAeuesQdbk62mm3wSww
https://www.youtube.com/channel/UC2sN80Onb_JkMxtV1ST4PyA

ODPOWIEDZ