Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 10 sty 2016, 22:39

Zamknąć, jak najbardziej, ale tu będę polemizował @Krystaliczna, bo jednak jest to czyn z kategorii krzywda ludzka. Niszczenie czyjegoś "dorobku", czyli efektów jego pracy (również swojej) jest krzywdą i w naszym przypadku dotyczyło to tych piszących, ale i czytających, bo blokowanie komuś dostępu do wiedzy, jaka by ona nie była, również jest krzywdą ludzką.
@janusz wystarczająco dokładnie to opisał.
To, że zakończyło się to relatywnie dobrze nie jest zasługą @Janneth. I to nie przypadek, bo przypadków nie ma, dobrze o tym wiesz.
Dla użytkowników liczą się fakty, a nie motywy, jakie by one nie były - nie mogą ograniczać wolności innych jednostek.
Takie jest moje zdanie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » niedziela 10 sty 2016, 23:20

Zgadzam się z wypowiedzią Blu, jako czytająca i szukająca pomocy na tym forum, bardzo odczułam jego "chwilowy" brak. Znalazłam tu wiele cennych informacji i bezinteresowną pomoc od wielu osób udzielających się na tym forum. Nie znalazłam drugiego takiego FORUM w necie !!!
0 x



Awatar użytkownika
Krystaliczna44
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 20:05
x 3
x 10
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: Krystaliczna44 » środa 13 sty 2016, 17:04

Nie wiem, jak kto zrozumiał moje poprzednie słowa. Napiszę inaczej. Zostawmy termin krzywda ludzka, skoro nie ma zgodności, co on oznacza. Można osądzać czyny, z ludźmi trzeba ostrożniej. Nie każdy czyn pokazuje, jaki kto jest. Nie każdy daje pretekst do bardzo surowych osądów człowieka. I moim zdaniem to jest taka sytuacja. Nie zależy mi jednak, by kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać, bo każdy ma własne myślenie itd.
0 x


Kiedy złe zamyka drzwi, Bóg otwiera okno.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 13 sty 2016, 22:49

Ależ oceniamy tutaj jak najbardziej czyny, reszta nas nie obchodzi. Czyny dotyczące tylko nas, reszta też nas nie obchodzi. Te czyny nam szkodziły, a w końcu zablokowały kompletnie poprzednią odsłonę forum, to są fakty, a nie domysły. Forum "znikło" a @Janneth nie chciała nawet z nami rozmawiać.
Jeżeli słowo krzywda ludzka wydaje ci się zbyt mocne to sformułujmy to ezoterycznie.
Wolna wola człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolna wola innego człowieka.
Jeżeli działania człowieka ograniczają wolną wolę innego człowieka (tutaj mnóstwa ludzi) to już jest ingerencja.
Mnie osobiście motywy czyjegoś postępowania nie interesują, interesują mnie efekty w/g znanego powiedzenia "po owocach ich, poznacie ich".
I na tym, myślę, moglibyśmy tą krótką dyskusję zakończyć.
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Krystaliczna44
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 20:05
x 3
x 10
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: Krystaliczna44 » środa 27 sty 2016, 08:13

Wszystko w porządku. Zwracamy uwagę na dwie zupełnie różne kwestie, zasady, bardziej uzupełniająco niż walcząco.

Natomiast, co do po owocach ich poznacie, to biorąc pod uwagę pochodzenie tej zasady jest trochę inny odcień znaczeniowy. Jak ktoś pięknie mówi, cieszy się szacunkiem społecznym, to trzeba jeszcze spojrzeć, co taka osoba robi. Bo łatwo ludzi omamić słowami. Bo wszystko jest czynem - działanie, słowa, zaniechanie. I wszystko to może zaszkodzić. Słowem też można komuś zaszkodzić. Zasada ta ma przestrzegać przed tym, by nie stanąć po niewłaściwej stronie, nie dać się nabrać, nie dać się niechcący wciągnąć w złe knowania i działania takiej osoby. Zresztą było to użyte po raz pierwszy wobec bardzo specyficznej grupy, czyli bezdusznych istot, które kreują się na wspaniałe i dobre osoby. Nie sądzę, by ktoś posądzał Janneth o taką przynależność. To tak na marginesie tylko, bo zasada warta przypominania i skoro już do niej sięgnąłeś, to tym bardziej.
0 x


Kiedy złe zamyka drzwi, Bóg otwiera okno.

Hannibal7
Posty: 22
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 12:58
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Kontakt:

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: Hannibal7 » piątek 18 lis 2016, 15:04

Witajcie! :)

Ostatnio przeglądając swoje notatki odnalazłem adres NFCh ! i od razu wklepałem hasło ''Forum Cheops'' do gugla i myyyk jestem :3 powróciłem i mam zamiar rozgościć się na dłuuuugo na Nowej odsłonie Naszego forum :)


Pozdrawiam :)
0 x


~Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.~

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 18 lis 2016, 15:40

Chyba obecnie korzystasz z innego maila, niż zarejestrowałeś na forum, bo przy zmianie wszyscy maile otrzymali, a zwrotów praktycznie nie było.
Więc baw się dobrze, zapraszamy do dyskusji i "postowania".
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 28 sie 2017, 00:17

Wielkie dzięki Blu za naprawę i aktualizację forum. 8-) :D
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 20 kwie 2018, 00:16

Tak to kiedyś wyglądało... :!:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 15 gru 2018, 23:13

Dziękuję za to że jesteście.

Obrazek
1 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7355
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 247
Podziękował: 5968 razy
Otrzymał podziękowanie: 11576 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 29 lis 2019, 20:43

ZAJRZAŁEM NA "STARE FORUM"...
ŁO MATKO, TO JUŻ TYLE LAT ?




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 08 gru 2019, 21:10

Thotal to stare ,nie jest tym najstarszym które prowadził między innymi Tom1ek i Stolo i jeszcze ktoś ,nie mogę sobie przypomnieć. To forum powstało w 2008 chyba a wcześniej było to na które się wypiął Projekt Cheops .
Pierwszy raz weszłam na forum chyba w 2004/2005 roku a trafiłam tu prosto z programu Janusza Zagórskiego nadawanego na żywo z Wylatowa :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7355
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 247
Podziękował: 5968 razy
Otrzymał podziękowanie: 11576 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 09 gru 2019, 00:23

nie pamiętam który to był rok.. :(
gdy dołączyłem ..2005, 2006...




Pozdrawiam - THoTal :)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 21 kwie 2021, 12:40

Przypominam wszystkim forumowiczom o poprzednim forum .Jest to wersja numer 2 .Bardzo dużo ciekawych wiadomości i choć niektóre już nieaktualne to jednak warto zajrzeć .Sama to robię to od czasu do czasu i czasem jestem zaskoczona jak to się wszystko potoczyło .

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php
2 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1613
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1312 razy
Otrzymał podziękowanie: 2584 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: forester » środa 30 sie 2023, 15:23

Jakoś słabo z odwiedzającymi forum, a i zarejestrowani uczestnicy gdzieś balują.. ;) gdzie te czasy, kiedy było po 250\ 350 odwiedzających
coś się popsuło? ale co ?
Załączniki
2023-08-30_15h16_58.png
2023-08-30_15h16_58.png (20.14 KiB) Przejrzano 1130 razy
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 31 sie 2023, 16:54

..moim zdaniem po ataku hakerskim następnie ktoś nam "obciął zasięgi",-
jak to od technicznej strony wygląda to nie wiem ale czytając jak robi,-
to chociażby abewu to można się domyślać ale mogę się mylić.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało - komentarze

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 04 wrz 2023, 15:05

Nie panikujmy, przecież były wakacje . Sama zaglądałam tylko na chwilkę bo przecież najpierw praca ,potem urlop a teraz znowu praca .Natomiast w sobotę i niedzielę póki pogoda sprzyja to zawsze gdzieś mnie nosi :D Myślę ,że sporo ludzi tak miało . Zobaczymy co dalej .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ