Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Słowiańskie Tutuły Lechistanu

Awatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 697
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 22
x 55
Podziękował: 409 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Słowiańskie Tutuły Lechistanu

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » poniedziałek 31 sie 2020, 01:54

Słowiańskie tytuły posiadane w Lechistianie.

W czasach Lechistanu Słowianie posiadali swoje tyuły i funkcje tytularne, które nabywało się z czasem lub były nadawane na wiecach. Część z nich jest już zapewne zapomniana dlatego warto by te nazwy wskrzesić. Z badań historii Słowian wynika, że wszystkie tytuły były zarówno męskie jak i żeńskie, co znaczy żę w Lechistanie było pełne równoupranienie.

Niektóre z tytułów rdzennie słowiańskich: Wojewoda/Wojewodziana, Wodzirej/Wodziraja, Wodziciel/Wodzicielka, Wiedźmin/Wiedźma, Car/Carina, Kniaź/Kniażyni, Księgin/Knigini, Warjaga/Poljanica, Bojca/Bojcelnica, Rycjarne Warjagi, Pancjarne Warjagi, Warlachska Warta - Wart/Wartowa, Mocarz/Mocaryca, Znahor/Znahora, Zielarz/Zielarka, Żrec/Żerczyni, Świadczennik/Świadczennica, Świadczennik(ca) Krywe, Starost/Starosta, Swat/Swatowa, Drużba - Drużb/Drużbina, Drużyna - Drużynniki Druh/Druhna, Dwij/Diwja, Poseł/Posłana, Wlichiw/Wlisziwa - Wliszewidztwo/Wliszewidniki (Wróżbiarstwo), Koljandusznik/Koljandusznica (Kolędnicy) i wiele więcej.
Załączniki
Paja_Jovanović-Krunisanje_Cara_Dušana.jpg
Paja_Jovanović-Krunisanje_Cara_Dušana.jpg (62.34 KiB) Przejrzano 333 razy
0 xODPOWIEDZ