Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

KIM SĄ MASONI......

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4044 razy

KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 27 kwie 2014, 17:33

Wyjaśnię tylko znaczenie słowa M...A...son..... Zatem, I V I czy teraz teraz lepiej ?
M... to jeden, pięć jeden albo jak ktoś woli jeden, fał jeden. czyli wiedza dwóch aspektów jedni dodatniej i ujemnej ( dwóch "Synów" Stwórcy ) M zbudowane jest z wiedzy I V I dwóch odmiennych linii wiedzy ( jasności i ciemności) przez które może zaistnieć rzeczywistość fizyczna na ziemi .
Ale , która z opcji zaistnieje, która linia życia przejawi się realnie decyduje WYŁĄCZNIE V / 5 czyli żeński aspekt Stwórcy Szechina zwana Venus/ Gwiazdą Jasną /Jutrzenką / Lucyfer / Jasnością istnienia.

Również przez inny aspekt wiedzy można odczytywać kod symbolu M , jednak ja skupię się na związanym z nazwą Mason. M. jej pełnia i harmonia decyduje wyłącznie o użyciu określonej tonacji stwórczego pradzwięku A....... ( istnieje 5 samogłosek tworzących swoim dźwiękiem materialne istnienie, nie jest ważne i najważniejsze bezpośrednio ,kto je intonuje , ale JAKA JEST ENERGETYCZNIE/ UCZUCIOWO CZYSTA I DOSKONAŁA OSOBA INTONUJĄCA pradzwięk , czyli jakość instrumentu tworzy jakość dźwięku tworzącego, zarówno jednym jak i drugim jest CZŁOWIEK intonujący A... /son... czyli dźwięk tworzący.

Zatem co kryje się w nazwie MASON..... zgodnie z symbolem słowa ,to POSIADACZE WIEDZY I PRAW UŻYWANIA STWÓRCZEGO PRADZWIĘKU A.......
Jednak informacja , to jedno, możliwości techniczne, to drugie, bo najważniejsza jest miara kreacji absolutnie czystego instrumentu, którym jest CZŁOWIEK , niosącego w sobie pierwotny kod pradzwięku A... oraz MOC jego użycia wpisująca tę wibrację w fizyczne pole kreacji, czyli pole morfogenetyczne z którego czerpią wzorce życia wszyscy Ludzie.
Nie istnieje żadna organizacja, żadne stowarzyszenie i żadna religia , które by miały prawa i możliwości wyłączności tworzenia w imieniu wszystkich Ludzi. Zatem czy Masoni tworzyli w materialnym świecie? Jak wszyscy mieli prawo do nauki tworzenia i nadal je mają w ramach III wymiaru , ale nie mają prawa do wprowadzenia nowych wzorców dla wyższego wymiaru, ten przywilej należy wyłącznie do STWÓRCY. Wbrew wielu zapewnieniom religijnych przywódców nie należy DO ŻADNEGO BOGA. M. / I V I , to rownież depozyt wiedzy 7 czyli wszystkiego co jest zawarte w przestrzeni materialnej , wszystkiego co ją tworzy. M. i A są sekretem istnienia materialnych światów.

W kilku słowach MA .. SON TO PRADZWIĘK A... TWORZĄCY W POLU 7 CZAKR , KTÓRE REPREZENTUJE SYMBOL M....


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 28 kwie 2014, 11:52

Kiara -

Znasz ten kod masonski.

Obrazek

pigpen cipher key
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4044 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 28 kwie 2014, 13:41

Nie jestem Masonem, nie znam , wyjaśnij nieco Lady.... wiem tylko iż wszystko co jest ich kodem należy odczytywać w znaczeniu przeciwnym. Czyli jak mówią o północy , to chodzi o południe , jak jasny , to chodzi o ciemność... itp... bo wiedzą iż żyjemy w świecie odbić , którego oryginale jest po stronie przeciwnej zatem stosują taki kod.Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4044 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 28 kwie 2014, 13:43Obrazek

Naukowcy rozpracowali tajny szyfr masonów z XIX wieku
4 listopada 2011, 13:00 Krzysiek Dzieliński Komentarze (0) Naukowcy rozpracowali tajny szyfr masonów z XIX wieku

Copial Cipher - pod taką nazwą znany jest dokument napisany ponad 250 lat temu na terenie Niemiec przez organizację masońską. Aż do teraz jego treść była skutecznie ukryta przez bardzo mocny szyfr, który udało się jednak w końcu naukowcom złamać - przy użyciu aplikacji podobnej do Google Translate.

Dokument ten, jak się okazało zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące rytuałów inicjacyjnych w organizacji oraz technik odstraszania stosowanych wobec chętnych do wstąpienia. Wśród procedur tych znalazły się praktyki takie jak wyrywanie brwi czy mówienie kandydatom, że powinni przygotować się na śmierć.

W innym miejscu można znaleźć szczegóły tego, jak członkowie tajnego stowarzyszenia powinni zachowywać się w codziennym życiu. Jako przykład podaje się tu sytuację, w której jeden z członków pyta drugiego - jak się miewa Hans? Drugi powinien wtedy odpowiedzieć z użyciem imienia zaczynającego się na drugą literę "Hansa", czyli na przykład "Jest z Antonem/Adamem/Aleksem".

USC Scientist Cracks Mysterious "Copiale Cipher"Naukowcy amerykańscy do spółki z badaczami ze Szwecji wykorzystali oprogramowanie komputerowe bazujący na podobnych mechanizmach co automatyczne tłumacze typu Google Translate.

Najpierw naukowcy wzięli na cel tajemnicze łacińskie i greckie znaki występujące niby losowo w całym tekście. Problem z rozszyfrowaniem kodu był o tyle trudniejszy, że naukowcy nie mieli pojęcia w jakim języku jest zakodowany tekst. Po przetestowaniu 80 różnych języków odkryli oni, że łacińskie znaki służą tylko i wyłącznie zmyleniu tropu.

Następnie przetestowali więc oni hipotezę mówiącą o tym, że tajemnicze, abstrakcyjne symbole o podobnych kształtach muszą reprezentować te same litery lub ciągi liter alfabetu łacińskiego. I mieli rację - z tekstu zaczęły wyłaniać się pierwsze logiczne wyrazy i zdania.

Naukowcy, którym udało się rozpracować szyfr obecnie biorą na cel inne tajne dokumenty sekretnych stowarzyszeń - które ich zdaniem mogły odegrać dużą rolę podczas rewolucji i przewrotów, które miały miejsce w Europie w dawniejszych czasach. Oprócz tych dokumentów chcą oni także rozgryźć bardziej współczesne szyfry takie jak zagadki pozostawione policji przez tajemniczego mordercę Zodiaka, który grasował w Kalifornii w latach 60. XX wieku czy też zakodowaną rzeźbę Kryptos umieszczoną przed siedzibą główną CIA w Langley w USA.

Pozostał też do złamania jeszcze jeden średniowieczny kod - tak zwany Manuskrypt Voynicha, który jest 120-stronicową księgą, której autor, pochodzenie, a nawet język w jakim została napisana pozostają nieznane do dziś. Na podstawie badań wiadomo tyle, że został on napisany w latach 1404-1438.

Pełny tekst Szyfru Copiale wraz z tłumaczeniem możecie znaleźć tutaj. Jeśli zaś chcecie spróbować swoich sił w odczytaniu Manuskryptu Voynicha - możecie znaleźć go tutaj.

Jeśli zaś chodzi o tajne kody i sekretne stowarzyszenia to przypominamy, że już 9 listopada premiera nowej książki Dmitrija Głuchowskiego - autora bestsellerowej serii Metro 2033 - Czas Zmierzchu (większy opis książki).

W Polsce zostanie ona wydana przez Wydawnictwo Insignis.

Źródło: USChttp://www.geekweek.pl/aktualnosci/7247 ... -xix-wieku


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 28 kwie 2014, 16:23

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 24 maja 2014, 23:36

A tak dla miłego odprężenia......tajemnicze alchemiczne rytuały masońskie :D
Obrazek Fartuszek był modny wszędzie ;)
0 xFair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 25 maja 2014, 12:09

Polecam obejrzenie filmu - wykladu Profesora Edwarda Brumngnacha nja temat cyfr masonskich i magicznych kwadratow.
Choc wyklad jest po angielsku, nietrudno sledzic mysl i przeslanie.

http://www.youtube.com/watch?v=6fedjvyRt5w
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 18 cze 2014, 23:48

10 mitów o masonach

Obrazek

Kielnia i cyrkiel - to symbole, po których masonerię rozpoznać można nieomylnie. Wolnomularstwo jest jednak bardzo niejednolite i ma odmienny charakter w różnych krajach.

Festiwal Nauki 2011 - Debata 22 IX 2011, część 1 oraz 22 IX 2011 część 2
http://www.polskieradio.pl/23/271/Artyk ... o-masonach
0 xAwatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1625 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 18 cze 2014, 23:59

Tak na marginesie, chciałbym podpowiedzieć, że wątek dotyczący tajnych bractw >> już istnieje i chyba nie zasługują one na poświęcanie osobnych tematów dla każdego z osobna. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Fair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 27 lip 2014, 13:22

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=aQpkbFfkoG4[/youtube]
spreparowałem link /blueray21
0 xAwatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1625 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 27 lip 2014, 21:15

@FL, w tym odcinku o naszej sprawie nie nic.
Zapodaj kolejne, moze coś się rozjaśni. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 12 wrz 2014, 00:14

Wystawa "Masoneria. Pro Publico Bono" w Muzeum Narodowym

Wizję świata kształtowaną przez masonerię prezentują twórcy wystawy "Masoneria Pro Publico Bono". Ekspozycję, która przeprowadza widza przez kolejne stopnie masońskiego wtajemniczenia, oglądać można od czwartku w warszawskim Muzeum Narodowym.

Obrazek

Obrazek

Jak powiedziała dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie Agnieszka Morawińska, wiele osób kwestionowało wybór tematu nowej ekspozycji muzeum. - Ja zastrzegam sobie prawo do tego, by muzeum podejmowało nie tylko tematy oczywiste, ale także te mniej oczywiste. Wydawało mi się, że możemy zajrzeć za kotarę spraw, o których mówi się często, używając stereotypów i rozmaitych pojęć, pewnie nie do końca sprawdzonych.

Przekonajmy się czym jest, czym było kiedyś, wolnomularstwo - podkreśliła podczas środowej konferencji prasowej. W ośmiu muzealnych salach oglądać będzie można niemal 500 eksponatów, zaaranżowanych tak, by zwiedzający mógł prześledzić drogę wtajemniczenia do loży - nie tylko historię i dorobek rodzimej masonerii, ale także jej idee i uniwersalne wartości jak wolność, braterstwo, tolerancja czy samodoskonalenie się jednostki. - To już piąta wystawa na temat wolnomularstwa w Polsce, ale nigdy nie była to tak poważna ekspozycja - zaznaczył prof. Tadeusz Cegielski, autor scenariusza wystawy. - Mamy dwie narracje. Opowieścią wyjściową jest sam fenomen wolnomularstwa: czym jest? Na czym polega wtajemniczenie, niesłychanie bogata symbolika i zwyczaje? Prowadzimy widza od inicjacji uczniowskiej aż po grób. Po raz pierwszy w historii muzealnictwa pokazujemy Lożę Żałobną, niesłychanie ważną, stanowi ona bowiem zwornik całej nauki, etyki wolnomularskiej: stoicyzmu, który każe nie bać się śmierci i przekroczyć tę symboliczną zasłonę - tłumaczył. - Na tę narrację nakłada się opowieść historyczno-biograficzna: wolnomularstwo pokazujemy jako fenomen światowy; przybliżenie budujemy na kilkudziesięciu czołowych postaciach w dziejach ostatnich 250 lat - twórców Legionów Dąbrowskiego, twórców konstytucji 3 maja, insurgentów kościuszkowskich, powstańców 1830 roku od tej nieznanej nam dotąd strony jakim jest fakt ich przynależności do wolnomularstwa - dodał Cegielski. Widz traktowany będzie najpierw jako poszukujący, następnie jako tzw. postulant, wreszcie wtajemniczony. Kolejne sale ekspozycji symbolizują kolejne stopnie wtajemniczenia i przynależności do loży. Odrębne sale poświęcone zostały nowożytnej architekturze i założeniom ogrodowym, sygnalizującym istotne dla masonerii ideały piękna i harmonii. Wśród prezentowanych obiektów znalazły się m.in. przedmioty, związane z ruchem wolnomularskim, jak fartuchy, młotki, odznaki i dystynkcje urzędników lożowych poprzez dokumenty, druki książkowe i graficzne oraz dzieła sztuki, ukazujące aktywność wolnomularzy. Wśród wizerunków znalazły się m.in. portrety Stanisława Augusta Poniatowskiego, wykonane przez Marcella Bacciarellego w 1793 r. i "Portret Ludwika Osińskiego w stroju wolnomularskim" pędzla Antoniego Brodowskiego, datowany na ok. 1820 r. Eksponowane są także płótna "Zebranie towarzyskie w parku pod posągiem Diany" oraz "Uchwalenie konstytucji 3 maja 1791" Jean-Pierre'a Norblina de la Gourdaine'a. W ramach wystawy zaplanowano także wydarzenia towarzyszące - wykłady, spotkania z historykami, warsztaty familijne, spacery oraz grę miejską. Wystawę "Masoneria Pro Publico Bono" zwiedzać będzie można do 11 stycznia.Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/35692 ... l?cookie=1

http://www.tvp.info/16786017/wtajemnicz ... -narodowym
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 10 lis 2014, 21:43

Śladem masonerii krakowskiej

Obrazek

Kraków – miasto wielu tradycji, kultur i religii. Jedną z ciekawszych atrakcji dla wnikliwych jest podążanie śladem obecności wolnomularzy w Krakowie. Jak można zauważyć tajemne symbole? Proste – wystarczy mieć oczy szeroko otwarte i nieco szczęścia.

Symbolika masońska jest bardzo rozbudowana, choć oscyluje wokół kilku głównych motywów, np.: oko w trójkącie – znane nam skądinąd jako znak Boga-Ojca w chrześcijaństwie, cyrkiel – znak mądrości i zdobywania wiedzy, czy słońce – klasycznie z promieniami naprzemiennie prostymi i pofalowanymi, symbolizujące iluminację. Na pewno wszyscy kojarzą każdy z tych motywów. Często zdobią pałace nauki i sztuki czy świątynie. Czy oznacza to, że osoby uczestniczące w ich budowie były w jakiś sposób powiązane z sekretnym stowarzyszeniem? Niewykluczone.

Znaki obecne są, np.: na kościele św. Anny, w przejściu pośrodku Sukiennic, na kamienicy przy ulicach Kościuszki, Szewskiej i Straszewskiego, czy przed Zespołem Szkół Mechanicznych przy al. A. Mickiewicza.
Więcej na ten temat można przeczytać w wywiadzie z Karolem Czokiem, autorem książki Prasa związana z wolnomularstwem w dwudziestoleciu międzywojennym na przykładzie periodyku „Epoka”.

Barbara Szymczak

Fot. Jacek Smoter

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://lovekrakow.pl/galeria/sladem-mas ... j_105.html
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1078
x 319
Podziękował: 11529 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 14 lis 2014, 08:41

Oczywiście nie byłabym sobą ,gdybym nie sprawdziła gdzie one są .Na razie odnalazłam 3 i rozpoznałam na zdjęciu 1 ,nie miałam czasu szukać dalej ale zrobię to wkrótce .

Zdjęcie nr. 1 - symbol znajduje się w przejściu w Sukiennicach dokładnie po środku.W tym miejscu można przejść z jednej części płyty Rynku Głównego na drugą ,dokładnie na przeciw pomnika Adasia M.

Zdjęcie nr. 2 - kamienica u. Szewska

Zdjęcie nr.3 - Kościół św. Anny na ul. św. Anny ,gdzie także znajdują się inne symbole.Kościół ten aż " kipi " symboliką ,a to tylko fragment
Obrazek

Zdjęcie nr. 5 i 6 - to budynek Zespołu Szkół Mechanicznych na Alei Mickiewicza

reszta zdjęć na razie jest tajemnicą :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1078
x 319
Podziękował: 11529 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 04 sty 2015, 23:08

Doprowadzili do rozbioru Polski, ponad 100 lat później poparli zamach stanu i Piłsudskiego. Kim byli masoni?

2014-12-02

Czym jest masoneria i jak obecnie wygląda jej sytuacja w Polsce? Kto ze znanych Polaków był wolnomularzem? Czy masonów należy się obawiać? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto o masonerii wie niewiele, a tym samym łatwo przyjmuje stereotypowy przekaz. Zobaczmy, jakie odpowiedzi daje historyk.

Jeśli zainteresował Was temat masonerii w Polsce, warto wybrać się na Wystawę 'Masoneria. Pro publico bono', którą można oglądać do 11 stycznia 2015 w Muzeum Narodowym W Warszawie.

W cyklu "Ale Historia" przybliżamy wam wydarzenia, których mogliście nie słyszeć w szkole. Przypominamy też o ludziach, bez których świat wyglądałby zupełnie inaczej. Czytajcie "Ale Historię" co tydzień i oglądajcie nasze materiały wideo co dwa tygodnie.
Wyborcza.pl

Film w linku: http://m.wyborcza.pl/wyborcza/12,132750 ... ?piano_t=1
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 08 sty 2015, 23:07

Na tropie szczecińskich masonów

Obrazek

Dla jednych są rządzącymi światem sługami Antychrysta. Dla innych – prześladowanymi przez Kościół i dyktatury piewcami wolności. Jedna z najbardziej tajemniczych organizacji w historii ludzkości miała swoje siedziby także w Szczecinie. Śladami szczecińskich masonów wyruszyliśmy w towarzystwie Roberta Abelite, przewodnika z Biura Turystycznego Roma.

W przedwojennym, niemieckim Szczecinie znajdowało się kilka do kilkunastu lóż masońskich. Najsłynniejsza z nich – Loża Pod Trzema Cyrklami – powstała na miejscu dzisiejszego Teatru Polskiego.Na pierwszy rzut oka przy ulicy Swarożyca nie widać niczego, co by przypominało o tym, że przez prawie sto lat w tym miejscu działała ta owiana legendą organizacja. Ale tropiący jej ślady Robert Abelite wie, gdzie i jak szukać znaków masonerii. Dla wprawnego oka są one widoczne nie tylko w architekturze, ale i w naturze. – Być może nawet nieociosany kamień na trawniku pod Teatrem Polskim znalazł się tam nieprzypadkowo – mówi Robert Abelite i wyjaśnia: - Człowiek przed wstąpieniem do loży był takim właśnie nieociosanym kamieniem w metaforycznym sensie, nie zaznał jeszcze tej tajemnej wiedzy, którą miał zyskać już jako mason. Park przed Teatrem Polskim dawniej był terenem ogrodów Loży Pod Trzema Cyrklami.

Kolejny etap na trasie odkrywania śladów szczecińskiej masonerii to budynek przy ulicy Henryka Pobożnego, czyli dawnej Konigstrasse.Tutaj powstała pierwsza loża w historii Szczecina. Dziś w tym miejscu znajduje się ognisko baletowe. Nie wiadomo, czy ćwiczący na tamtejszej sali adepci baletu zdają sobie sprawę, że miejsce to pełne jest masońskich symboli.

Prawdziwą ucztą dla poszukiwacza zaklętych w architekturze śladów wolnomularskich jest budynek Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Podgórnej.Symbole masońskie – kwiaty, pszczoły, występują na jego ścianach w dużym natężeniu.Loże wolnomularskie w Szczecinie, jak i w całych Niemczech, zostały zlikwidowane wraz z dojściem Hitlera do władzy. Pozostały po nich namacalne ślady odbite w architekturze. – W polskim Szczecinie nie powstała już żadna loża masońska – mówi Robert Abelite i dodaje tajemniczo: - Co nie oznacza, że wśród obecnie żyjących szczecinian nie ma członków lóż masońskich z innych miast.

http://www.wszczecinie.pl/artykuly_hist ... 20105.html
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1078
x 319
Podziękował: 11529 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 15 sty 2015, 20:14

Dzisiaj bylo słonecznie i ciepło w mieście królów ,miałam kilka spraw do załatwienia i postanowiłam przy okazji pooglądać krakowskie kamienice a także potwierdzić obecność symboli masońskich na terenie jednej z krakowskich szkól.
Zrobiłam kilka fotek ,a oto one :

Obrazek
ul.Krupnicza 31 Budynek z symbolami Masonów

Obrazek
ul.Krupnicza 31 Budynek z symbolami Masonów

Obrazek
ul.Krupnicza 31 Budynek z symbolami Masonów

Obrazek
Zespół Szkół Mechanicznych al.Mickiewicza - symbole Masonów

Obrazek
Zespół Szkół Mechanicznych al.Mickiewicza - symbole Masonów

Obrazek
Zespół Szkół Mechanicznych al.Mickiewicza - symbole Masonów

Nota bene budynek Zespołu Szkół Mechanicznych jest budynkiem narożnym i ma dwa wejścia ,jedno od al.Mickiewicza a drugie od ul.Krupniczej ,kilka kamienic dalej jest ul.Krupnicza 31. Przypadek ? :shock:

ps; cdn......;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 17 sty 2015, 00:47

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 31 mar 2015, 20:36

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 05 maja 2015, 23:31

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 22 cze 2015, 21:31

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 18 lip 2015, 23:25

Tajemnice lotniska Denver


https://www.youtube.com/watch?t=67&v=tiNtVHDery8

Lotnisko Denver w Kolorado. Symbole masońskie, malowidła ukazujące ludobójstwo, tajemnicze podziemia i... jak to zwykle bywa w naszym wolnym społeczeństwie: milczenie władz, brak zainteresowania ze strony mediów i masa pytań bez odpowiedzi.

„Każdy podróżnik na lotnisku Denver w Kolorado przejdzie straszne doświadczenie. To lotnisko jest przedmiotem wielu pytań z powodu niewyjaśnionych symboli, obrazów i wypływających na jego temat opowieści.


Denver Airport zostało wybudowane w roku 1995 na powierzchni 53 mil kwadratowych. Chociaż Denver miało już działające lotnisko, wybudowano nowe w sposób zdecydowany. To nowe lotnisko ma mniej pasów startowych i nie ma absolutnie żadnych nowinek technologicznych. Jedyne, co ma nowe lotnisko i czego nie miało stare, to dziwnie duża ilość przestrzeni. Wielu zszokował układ lotniska, oglądany na zdjęciu lotniczym. Pasy startowe lotniska Denver rozmieszczono w taki sposób, że przypominają swastykę. Zagadkowy jest nie tylko kształt lotniska, ale również to, co znajduje się wewnątrz.

Kto odpowiada za wszystkie niuanse tego lotniska?

Ogólna opinia jest taka, że to Nowy Porządek Świata. A kto stoi za Nowym Porządkiem Świata? Cóż, to elitarna grupa jednostek, w skład której wchodzi wielu najbogatszych ludzi, jak przywódcy polityczni i ludzie spokrewnieni z koroną brytyjską. Ich głównym celem jest stworzenie jednego – nie mającego żadnych granic regionalnych – zjednoczonego światowego rządu. Jednak realizację tego można by przeprowadzić tylko w jeden sposób – popełniając masowe ludobójstwo i zawężając populację świata do 2 miliardów ludzi. Bowiem wówczas reszta byłaby łatwiejsza do kontroli.

Lotnisko Denver ma niezliczoną ilość symboli, nawiązujących do Nowego Porządku Świata. Na lotnisku znajduje się tablica z inskrypcją wspominającą o Komisji „New World Airport”. Jednakże nie istnieje nic takiego. Komisja „New World Airport” jest wymyślona, nigdy jej nie utworzono. Ktoś mógłby przypuszczać, iż jest to aluzja do Nowego Porządku Świata. Jest tam też płytka na podłodze przedstawiająca symbole: „AuAg”. Ktoś mógłby powiedzieć, iż odnosi się to do złota i srebra. Jednakże jeden z patronów lotniska odkrył nowy zabójczy szczep wirusa zapalenia wątroby, znany jako Australia Antigen, symbolizowany też przez „AuAg”. Przerażające jest to, że symbol ten znajduje się naprzeciw malowidła, mówiącego o ludobójstwie.

Pomówmy więcej o malowidłach lotniska Denver.

Malowidła zlokalizowane na tym lotnisku są jego najwyraźniejszą cechą. Główne malowidło rozciąga się na 4 ściany i namalował je Leo Tanguma – artysta z plemienia Majów. Pierwsze malowidło ukazuje 3 martwe kobiety: Afrykankę, rdzenną Amerykankę i młodą żydowską dziewczynkę. W tle możemy zobaczyć zniszczenie miasta i lasu. Obraz ten stara się przedstawić zniszczenie świata. Kolejna rzucająca się w oczy część tego obrazu, to mała dziewczynka niosąca tabliczkę Majów. Jest to aluzja do daty Majów – 21 grudnia roku 2012. Na ten dzień Majowie przewidzieli, iż świat ulegnie „odrodzeniu”. Po raz kolejny głównym akcentem tego malowidła jest zniszczenie świata, z zachowaniem pewnej ilości życia.

Drugie malowidło ukazuje ogromnego żołnierza w masce gazowej, trzymającego karabin maszynowy i miecz. Jego miecz wbija się w gołębia (który jest symbolem pokoju) i sugeruje, iż pokój będzie zniszczony. Od postaci rozchodzą się szarawe fale reprezentujące śmierć – lub w tym przypadku – trujący gaz, który zabił wszystkich na swej ścieżce. Właśnie to malowidło ma symbol „AuAg”, związany ze śmiercionośnym szczepem wirusa. Można tu również dostrzec sznur płaczących kobiet, trzymających swe martwe niemowlęta oraz grupę martwych dzieci na kupce cegieł. To malowidło akcentuje akt oczyszczenia, wskutek którego zginie masa ludzi, stojących na jego drodze. Interesujące jest to, że malowidło to zostało w ostatnich latach przemalowane.

Trzecie malowidło pokazuje wszystkie dzieci świata, zabierające broń każdemu krajowi i oddające je niemieckiemu chłopcu, który przekuwa je w coś innego. Dzieci z tej sceny są różnej tożsamości etnicznej i wszystkie wyglądają na odprężone i zadowolone. Człowiek w masce gazowej (z poprzedniego malowidła) wydaje się martwy i na jego ciele siedzą na nim 2 gołębie. Malowidło to skupia się na ukazaniu powrotu pokoju, po tym, jak skończyło się zabijanie i że nie będzie potrzeby istnienia broni w tym doskonałym świecie.

Na ostatnim malowidle, na środku obrazu, znajduje się figura podobna do Jezusa, trzymająca roślinę, symbolizującą odrodzenie. Wszyscy ludzie biegną w kierunku tej postaci, wyrażając szczęście. Zwierzęta wałęsają się swobodnie i wszystko wydaje się być w perfekcyjnej harmonii. To ostatnie malowidło jest aluzją do nowego Edenu, gdzie świat ma doskonałe rozmiary i po zaistniałym ludobójstwie, wszystko współpracuje ze sobą w pokoju.

Ogólnie rzecz biorąc, malowidła te, gdy zestawione razem, reprezentują tworzenie nowego świata z mniejszą ilością ludzi. I jest to też celem Nowego Porządku Świata, którego reprezentacje dostrzec można w różnych częściach lotniska.

Symbolizm lotniska może podlegać dyskusji. Nie podlega jednak dyskusji, iż pod lotniskiem Denver miało miejsce wiele tajemniczych prac budowlanych. Pierwotnie podczas budowy wzniesiono 5 budynków, ale ni z tego, ni z owego, rozkazano budowniczym zagrzebać budynki, bo zostały rzekomo źle zbudowane. W typowych okolicznościach – gdy budynek zostanie zbudowany źle – zostaje wyburzony, ale w tym wypadku tak się nie stało. Umożliwiło to stworzenie podziemnej bazy 13431. Wciąż istnieją robotnicy, którzy okresowo są wysyłani do tych podziemi, by tam pracować. Kiedy pyta się ich o charakter pracy, wszyscy odmawiają odpowiedzi. Te podziemne bazy podlegały dodatkowym pracom budowlanym i teraz mają one podziemne tunele, które łączą wszystkie budynki. Zgodnie z tym, co mówi firma wykonawcza, tunele te mają dziwną instalację tryskaczową, którą zamontowano w sklepieniu tunelów. Istnienie instalacji tryskaczowej nie ma tu uzasadnienia, jako że tunele te są betonowe i znajdują się pod ziemią. Jeśli odnieść tę instalację do znaku „AuAg”, który znajduje się na środku malowidła, dotyczącego ludobójstwa, nasuwa się wówczas pytanie: „Jakie zastosowanie ma mieć ta instalacja w betonowym tunelu, 150 stóp pod powierzchnią gruntu?”.

Te podziemne bazy sprawiają wrażenie pomieszczeń do przetrzymywania ludzi, na co wskazuje ich rozmiar. Mówi się, iż nawiązują one do obozów koncentracyjnych, dlatego że: po pierwsze: ich istnienie jest bezcelowe. I kiedy zapytano o nie władze lotniska, powiedzieli oni, iż używa się ich jako magazynów. Po drugie: drut kolczasty z ogrodzenia lotniska, nachylony jest w stronę obiektu, zamiast – jak to zwykle bywa – na zewnątrz. Sugeruje to, iż starają się oni utrzymać coś w środku, zamiast utrzymać to na zewnątrz obiektu. Po trzecie: instalacja tryskaczowa jest tu bezużyteczna, ale może ona mieć związek ze śmiercionośnym wirusem Australia Antigen i zapędami Nowego Porządku Świata. Ludzie próbują polemizować, iż podziemne bazy używane są jako magazyny, jednakże należy wziąć pod rozwagę jeden fakt: dlaczego ta podziemna baza ma 88,5 mil kwadratowych? I dlaczego w tajemniczy sposób zakopano 5 budynków? Żadne lotnisko nie ma i żadne nie potrzebuje takiej przestrzeni magazynowej, więc do czego tak naprawdę używa się tej przestrzeni? Kiedykolwiek pyta się o to władze, nie wolno im odpowiadać.

Nie jesteśmy jedynymi, zafascynowanymi tym lotniskiem


Królowa Anglii oraz wielu innych członków rodzin królewskich i polityków – w pośpiechu i pod pseudonimem – kupuje nieruchomości w pobliżu lotniska. Skoro to robią, można przypuszczać, iż jest w tym lotnisku coś istotnego. Bardzo łatwo odrzucić teorię spiskową i nie jest też trudno odrzucić zimne, ciężkie fakty, którymi jest otoczona. Zadano pytania dotyczące dziwacznych aspektów tego lotniska, ale wszystkie pytania zostały odrzucone i nie udzielono na nie odpowiedzi. Czy Nowy Porządek Świata naprawdę będzie próbował przejąć władzę? I jeśli tak, czy to oznacza, że wmieszany jest w to nasz własny rząd? Tylko tyle mogą nam dziś powiedzieć badania. Teraz, już tylko czas pokaże


Przepisanie treści z filmu: B.K. 17.07.2015.

Obrazek

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lotni ... wa-2015-07
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 01 sie 2015, 15:38

Masoni Masoneria Rytuały Okultyzm Loża - Film Ukryte Siły


https://www.youtube.com/watch?v=a6pJZ5T264w

Opublikowany 30.09.2013

Francuski film z lat 40ych ubiegłego wieku.

Rok produkcji: 1941. Data premiery: 1943. Film czarno-biały. Oryginalne dialogi francuskie i polskie napisy. Tytuł oryginalny: Forces occultes.

Po zakończeniu II wojny światowej autor scenariusza filmu, Jean-Marie Riviere, został uwięziony. Producent Robert Muzard i dyrektor artystyczny Paul Riche, zostali STRACENI (+1949), z powodu zaangażowania w powstanie filmu.

Masoneria - Ukryte Siły

Jest to film, pozwalający zrozumieć, jak masoneria działa. Pokazuje uniwersalny, stosowany do dziś mechanizm...

Francuski film prezentujący historię młodego ambitnego parlamentarzysty, Pierre Avenel'a, który działając z czystych pobudek wiąże się z lożą Wielkiego Wschodu Francji. Po tym jak został masonem przekonuje się, że szczytne ideały, które organizacja głosi na zewnątrz, pozostają w głębokim kontraście do faktycznych działań Loży.

Po szczegółowo ukazanym wzniosłym misterium inicjacji, następuje prozaiczna i nader gorsząca rzeczywistość. Większość wolnomularzy to dyletanci i karierowicze, którym powiązania ze strukturami państwowymi pozwalają dokonywać kolejnych nadużyć. Sam bohater w bezceremonialny sposób wykorzystywany jest do różnych niewdzięcznych przysług.

W filmie przywołane są motywy konkretnych afer, które wstrząsały Francją w latach trzydziestych, ostatecznie doprowadzając do krwawych zamieszek 6 lutego 1934 r. W tym momencie władza pozostaje nadal w rękach masonerii, która kieruje pozornymi zmianami na arenie politycznej.

Pod koniec filmu, masoneria pragnie doprowadzić do wojny z Niemcami, jako państwem, które sprzeciwia się wolnomularskim porządkom. Kiedy Avanel próbuje zerwać z wolnomularstwem, odważnie wypowiada swą krytykę na posiedzeniu loży i chce ujawnić publicznie masońskie plany, zostaje brutalnie wyeliminowany.
0 xAwatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 580 razy

Mason w piramidzie na Mazurach

Nieprzeczytany post autor: analityczka » poniedziałek 28 wrz 2015, 13:59

I mason, i piramida - w Rapie, małej wsi między Baniami Mazurskimi a Gołdapią

wyborcza.pl pisze:Piramida masońska, a nie egipska
W trakcie badania archeolodzy dokonali też kilku ciekawych odkryć. Dotąd uważano, że piramidę wybudował ojciec rodziny Johann Friedrich Wilhelm dla swojej trzyletniej córeczki Ninette ok. 1808 roku, a kształt budowli wynika z jego fascynacji kulturą Egiptu. Jednak według badaczy budynek powstał już ok. 1795 roku. W ocenie archeologów kształt budowli nie wynika też z fascynacji Egiptem, ale masonerią.

- Nie można wykluczyć, iż J.F.W. von Fahrenheid był masonem, a ten typ budowli nierzadko pojawiał się w symbolice wolnomularskiej - stwierdził w rozmowie z PAP Jerzy Łapo, archeolog z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Archeolog ustalił też kolejną ciekawostkę - według niego budowniczy piramidy był spokrewniony z Fahrenheitem, odkrywcą skali termometrycznej. - Ze wstępnych badań wynika, że słynny gdański uczony był stryjecznym dziadkiem budowniczego piramidy - powiedział PAP.

Naukowcy z całą pewnością wykluczyli podpiwniczenie piramidy. Mają nadzieję, że to zniechęci poszukiwaczy skarbów do dalszej dewastacji grobowca


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,18916688,arc ... lismy.html
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: KIM SĄ MASONI......

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 07 paź 2015, 22:27

0 xODPOWIEDZ