Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

KATASTROFA SMOLEŃSKA

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 1077
x 319
Podziękował: 11525 razy
Otrzymał podziękowanie: 11989 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 15 cze 2019, 11:10

Faktycznie nie jest to kabina pilotów . Sorry ale jakoś tak to odebrałam . Jeśli to ogon bo na to wygląda to gdzie statecznik ? Oderwał się czy wrył w ziemię ? Podobno samolot się obrócił co było widać na przykładzie kół ale czy to możliwe żeby statecznik wbił się w ziemię ? Faktem jest że widać różnice w oznakowaniu ( malowaniu ) samolotu.
0 x

Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 1077
x 319
Podziękował: 11525 razy
Otrzymał podziękowanie: 11989 razy

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 08 gru 2019, 10:19

Ewa Błasik: Mąż wiedział o planowanym zamachu

Pięć lat po katastrofie smoleńskiej Ewa Błasik udzieliła bardzo osobistego wywiadu. W rozmowie z „Gościem Niedzielnym” podzieliła się własnymi odczuciami na temat przyczyn wypadku z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Wypadku, który wdowa po generale Andrzeju Błasiku wolałaby raczej określać mianem „zamachu”.
Pamiętam, że gdy czekałam na ciało męża na lotnisku, wojskowi, personel lotniska, przyjaciele, rodzina, wszyscy, którzy mnie otaczali tego dnia, byli przekonani, że tupolew lecący do Smoleńska nie miał prawa tak po prostu spaść i się rozbić. Mówili wręcz o zamachu, a to potwierdzało moje wewnętrzne przeczucia. Podobnie myślała część społeczeństwa. Zewsząd słychać było pytanie: co się naprawdę stało? – wyznaje Ewa Błasik w wywiadzie udzielonym „Gościowi Niedzielnemu”.
Jej zdaniem, przed wylotem prezydenckiej delegacji na uroczystości upamiętniające pomordowanych w Katyniu polskich żołnierzy krążyły informacje, że „jest planowany zamach na jakiś europejski statek powietrzny”. Jak podkreśla, jej mąż o tym wiedział.

Stwierdził tylko, że polskie służby specjalne wiedzą, co robią – przyznaje wdowa po generale. – Mąż zresztą, po otrzymaniu zaproszenia na pokład tupolewa, planował zabrać dowódców wszystkich rodzajów sił zbrojnych do samolotu Jak-40. Właściwie do końca mówił o tym, że poleci Jakiem razem z innymi generałami. Jednak niedługo przed wylotem dostał polecenie od przełożonych, by lecieć Tupolewem – dodaje.

Nie kryje również żalu do prokuratury wojskowej, która choć nie zakończyła śledztwa, winą za spowodowanie katastrofy obarczyła pilotów. Nie zgadza się także ze stwierdzeniem, iż generał Błasik mógł wywierać w kokpicie samolotu presję na pilotów podchodzących do lądowania we mgle.

Mój Andrzej na pokładzie tupolewa z całą pewnością był wsparciem, a nie obciążeniem dla załogi – twierdzi wdowa po Dowódcy Sił Powietrznych. – Zawsze stawał w obronie swoich pilotów i wymagał od nich przestrzegania procedur bezpieczeństwa. Krytykował polityków ze wszystkich opcji za próby wywierania presji na personel lotniczy. To bardzo przykre, że po oczyszczeniu mojego męża z bezpodstawnych zarzutów nikt z rządu do tej pory oficjalnie go nie zrehabilitował – podkreśla Ewa Błasik.

Źródło: Gość Niedzielny

https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/a ... machu.html

artykuł z kwietnia 2015 roku ,nie wiem dlaczego teraz na niego natrafiłam ale wstawiam bo tej informacji jeszcze nie słyszałam.
0 x

Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 27
x 827
Podziękował: 29128 razy
Otrzymał podziękowanie: 23435 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 27 lip 2020, 13:20

W Smoleńsku był zamach - Macierewicz. KACZYŃSKI MILCZY. Dlaczego? IDŹ POD PRĄD NA ŻYWO 2020.07.27
Transmisja rozpoczęta 17 minut temu

https://www.youtube.com/watch?v=MZNJiLsLxhk

Idź Pod Prąd TV

"Wybuch [w Smoleńsku] nie mógł być przypadkowy. Musiał być zaplanowany i przeprowadzony przez kogoś, kto chciał zabić polską elitę narodową" - Macierewicz w Republika TV. Dlaczego KACZYŃSKI i Morawiecki MILCZĄ?
0 x

Ramzes3
x 13
x 65
Podziękował: 2522 razy
Otrzymał podziękowanie: 1241 razy

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » piątek 29 sty 2021, 22:45

Kaczyński UKRYŁ PRAWDĘ o bracie! Teraz UCISZA media | WIADOMOŚCI :o

https://www.youtube.com/watch?v=mGio5GPXs-E
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 399
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13445 razy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 29 sty 2021, 22:56

Bo wie, że "przyjaciele" maczali w tym paluszki, a chce trochę pożyć i ma ważniejsze tematy na tapecie.
0 x

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
x 2
x 30
Podziękował: 1356 razy
Otrzymał podziękowanie: 782 razy

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » sobota 30 sty 2021, 22:49

To w koncu kto stoi za tzn.wiadomo czym ?Ja mysle tez Tuszczyna,chyba ze problem jest bardziej zlozony jak z Andrzejem L,ktory narazil sie "firmie" z tymi tulibabami na mazurach ;) ;) ;)
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 399
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13445 razy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 30 sty 2021, 23:18

Doborowa robota, nie tylko naszych.
0 x