Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kontrola umysłu - Mind control

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: kontrola umysłu

Nieprzeczytany post autor: Seji » piątek 05 kwie 2019, 13:13

Cytuję bezpośrednio z postu ex-easta, ale cytat jest z Kiary:
ja tam wiem iż ci wmawiający innym wszelakie ustrojstwa sami są ich nosicielami..... włącznie z opętaniem, dla mnie easta już od dawna nie ma a ex... to zupełnie inna postać.
Jak widzicie, czytam teraz te archiwalne dyskusje; całego wątku o kontroli umysłu jeszcze nie przeczytałam, ale to, co ponoć Kiara napisała o eaście jest tym, co ja czułam już na samym początku czytania tego forum w IV osłonie (znałam easta dość dobrze z I forum, choć nie osobiście) - czytając te archiwalne posty ex-easta - i to jest dla mnie niesamowite i dlatego tym się dzielę...
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 05 kwie 2019, 17:55

To miło, że obserwujesz to forum od pierwszej wersji (być może jesteś jego stałą uczestniczką ;) choć pod innym nikiem) jednak osobiście nie zgadzam się z wieloma stwierdzeniami "Kiara'y", w tym również tymi dotyczącymi "ex-easta", a to z tego względu, że odbieram jej treści jako zbyt emocjonalne personalnie, a co za tym idzie nie wynikające z wiedzy, a z chęci udowodnienia wyższości jej wiedzy nad wiedzą innych. Doskonale rozumiem "metamorfozę" "easta" - czytam to forum już kilka latek - i jak oblicze tego szacownego forum się zmieniło tak też poglądy wielu jego uczestników ŕównież, a powody tych zmian są najróżniejsze w zależności od person.
Troszkę poszperałem w archiwach i zauważyłem pewne "zależności".
Tak więc twierdzenia, że jakoby ten lub owy się zmienił nie uznaję za ujmę, a raczej za powód do dumy...
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 05 kwie 2019, 18:08

Odpowiem Ci na to trochę z innej bajki Seji. Nie doszukując się przyczyn zewnętrznych albo tylko sprowadzając je do roli pewnego rodzaju aktywatorów Naszych wewnętrznych procesów. Mamy dość długi łańcuch DNA i w trakcie życia aktywują się Nam różne jego fragmenty, które wymagają uzdrowienia. Razem ze swoją "pamięcią osobowości". W każdym momencie życia mamy pewien zestaw osobowości, których używamy jak narzędzi na potrzeby różnych okoliczności. Każdy z Nas ma całkiem sporą taką Swoją Wewnętrzną Rodzinę (to już jest oficjalny nurt psychologii) choć na ogół używamy jednej głównej osobowości (części) z którą się utożsamiamy. Członkowie tej wewnętrznej Rodziny pełnią różne role i nie zawsze żyją z sobą w zgodzie. Niektórzy bardzo chcą dominować i czasem faktycznie dochodzi do jakiegoś "puczu" kiedy całkiem inna osobowość przejmuje dowodzenie nad całością. Taki Człowiek w odbiorze otoczenia zmienia się całkowicie - po prostu jest innym Człowiekiem niż był kiedyś. Może dosłownie wszystko robić inaczej: poruszać się, mówić, ubierać, mieć inne upodobania, emocje, cały charakter jak to się w skrócie ujmuje. Po prostu ma taki etap rozwojowy bo właśnie taki jest Mu/Jej potrzebny do rozwoju czyli rozwiązania i uleczenia połączonych z nim "błędów przodków". 8-)

EDIT

Zgadzam się z przedmówcą iż zmiany raczej są powodem do zadowolenia niż zmartwienia. Świadczą o tym, że proces życia odbywa się w Nas bardzo energicznie. Zawsze i wszędzie znajdą się Ludzie, którym Nasze zmienianie Siebie będzie nie w smak bo lubili Nas mieć w tamtej postaci (czytaj że zazwyczaj mieli z tego jakieś korzyści własne ;)). 8-)
0 x


Ascezo minD

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: Seji » piątek 05 kwie 2019, 19:23

Nie byłam na tym forum cały czas. Na I forum może jakieś 2 lata (przeszłam w pewnym momencie na forum Niesamowite, założone przez Asefa, tam się udzielał też dryf i koliberek pod nickiem cykada, przez jakiś czas też Kiara, ale forum to zaczęło z czasem podupadać, aż zostało przejęte przez boty i osoby zaburzone psychicznie), potem byłam bardzo krótki czas na II forum jako (chyba) Lucyna D. (w zasadzie jako martwa dusza), na III mnie nie było.
Forum przeszło ogromne przeobrażenia, a jeśli chodzi o easta, to ja nie oceniam, czy się zmienił na gorsze czy lepsze, tylko że po prostu zauważyłam zmianę, która była uderzająca.
Co do samego forum, to jest tak jak to Kiara określiła, witając mnie tutaj: jest inaczej, co nie znaczy, że gorzej.
Forum z ezoterycznego przeobraziło się w plus minus forum zdrowotne. Nie tego się spodziewałam, ale... na razie korzystam. Trochę jednak tęsknię za tym pierwszym forum...

Edit:
Do Gracz: Może masz rację, może nie. To co napisałaś, może być prawdą w odniesieniu do niektórych osób, ale generalnie to do mnie nie przemawia.
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: kontrola umysłu

Nieprzeczytany post autor: Seji » piątek 05 kwie 2019, 22:47

Thotal pisze:
niedziela 15 lut 2015, 08:07

W grudniu 2013 roku dyrektor inżynierii Google, Scott Huffman przewidywał, że w ciągu pięciu lat użytkownicy internetu będą mieli zainstalowane na sufitach mikrofony i chipy wbudowane w ich mózgi, w celu wykonania szybszych przeszukiwań internetu. Ten wszechobecny internet będzie wykorzystywać mikrofony by natychmiast odpowiadać na zapytania, oraz by sterować innymi technologicznymi urządzeniami i tworzyć plany podróży.
:lol: :lol:
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 06 kwie 2019, 07:46

nie odniosę się do cytatu, bo to tekst z niedoszłego, prostackiego projektu, który po modernizacji wszedł zapewne na wyższe i bardziej doskonałe rozwiązania technologiczne.

Zmiany na forum...
Uważam, za bardzo korzystne... :)
Być może mniej tu ezoteryki, ale też mniej napuszonego EGO z poziomu "JA", "JA WIEM", "MOJE JA WIEM, LEPIEJ WIE OD TWOJEGO "
Taka zmiana świadczy o rozwoju duchowym tego forum, uczestnicy zaczęli obserwować swoje umysły, a to doprowadziło do świadomego wyciszenia niepotrzebnych nikomu emocji... (no może komuś te negatywne emocje były potrzebne, ale takich strat nie będę wyliczał :) )




Pozdrawiam - THoTal :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 06 kwie 2019, 09:48

Jak już sobie tematycznie folgujmy, to ja też pociągnę temat zmiany na forum.
Tematów ezoterycznych nikt nie zamykał, ani nie zabraniał nowych tworzyć. Ponieważ forum nie było ograniczane tematycznie w żaden sposób, to tzw. "samo życie" wymusiło nową, czy też inną tematykę stosownie do potrzeb chwili, czy obecnego czasu.
Nie powiem, że ezoteryka się przeżyła, bo zdecydowanie tak nie jest, ale po "szale" 2012" powstał jakiś niedosyt i tu się z @Thotale'm zgodzę, że ludzie zaczęli analizować, a generalnie myśleć, co można nazwać w skrócie rozwojem i już większości użytkowników, kitu nie da się tu wcisnąć, choć kit nadal limitowany nie jest, co jeszcze gdzieniegdzie widać gołym okiem. Jest też zrozumiałe, że tak słabo zdefiniowany obszar musiał prowadzić do wojen ego przeciwko ego i ich obozów, a pióra, czyli bany sypały się jak z worka. Ten czas mamy za sobą, ale pamiętamy o nim.
Słusznie @Seji zauważyłaś, że zmiany @ex-easta nie należy oceniać w kategoriach personalnych, wybór jego drogi należy wyłącznie do niego. Choć nie jestem jedyny w tym, to zawsze twierdziłem, że "tylko krowa nie zmienia poglądów, bo ich nie ma", ludzie zawsze mają wolny wybór i mogą się opowiadać, za tym, co im w danej chwili odpowiada.
Z drugiej strony, o ile opętania są rzadkością, to już podczepienia różnych i różnistych bytów są dość powszechne i z pewnością mają znaczący wpływ na osobowość gospodarza. Tylko aby to stwierdzić trzeba to widzieć albo czuć, ale wbrew pozorom jest o wiele więcej osób mających takie potencjały, czy możliwości, również zdalne, niż się powszechnie uważa.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 06 kwie 2019, 11:19

Thotal a kto Ci powiedział, że ego MUSI być napuszone? Napuszony to bywa przemądrzały, zarozumiały dupek - niereformowalny i zapatrzony tylko w Siebie i Swoje racje. Nawalony przekonaniem o Własnej wyższości. A to czy ktoś jest dupkiem czy nie, wcale nie zależy od tego czy Swoje ego "uśmiercił" poprzez sławetne oświecenie. Słowo Ci daję, że oświeconych dupków też jest na pęczki. :D

Ego to najpotężniejsza siła, którą dysponujemy, która Nas popycha do działania i wprowadzania zmian w Sobie i wcale nie o to chodzi, żeby tą siłę w Sobie zniszczyć tylko o to, żeby ją mądrze i dojrzale ukierunkować. Żeby Nas powiozła w wybranym przez Nas kierunku. Bo że bardzo łatwo może Nas powieść w złym to oczywiste. Zawsze droga w dół jest łatwiejsza. A dlaczego Ludzie dążą do oświecenia? Bo boli Ich własne albo cudze cierpienie. Ale KOGO to boli? Kiedy zniknie ten, którego boli - ból faktycznie też zniknie. Ale przecież nie zniknie jego przyczyna. To jak używanie tabletek przeciwbólowych jako formę leczenia choroby. Tyle że choroba jest społeczna. Dlaczego oświeceni latają po całym świecie jak kot z pęcherzem i nauczają albo siedzą i robią to w aszramach? Przecież trzeba być ślepym, żeby nie rozumieć iż to TEŻ jest forma ego. Pokojowa pacyfikacja "Ja tak chcę". Nawet altruizm to tylko druga strona medalu egoizmu. I dlaczego nie ma żadnych pozytywnych efektów tego nauczania?

Nie będę kłapała zębami i warczała na oświeconych bo Ludzie starają się jak mogą i mają ogromny wkład w Nasz rozwój. Ale niechże się odczepią od tego nieszczęsnego ego. To nie samo ego jest problemem tylko chora forma EGOIZMU. Bo myślisz że co popycha Ludzi do czynów szlachetnych i heroicznych? Co sprawia, że Człowiek dobrze się czuje z czystym sumieniem? Jeśli ktoś koniecznie chce uśmiercić własny egoizm uśmiercając własne ego to to jest najzwyklejsze wylanie dziecka razem z kąpielą. A egoistą zazwyczaj pozostaje i tak w dalszym ciągu.
0 x


Ascezo minD

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 06 kwie 2019, 12:25

Off Topic
Gracz, mam częściowo podobne odczucia. To, że iskrzyło na I forum (to delikatnie powiedziane), było dla mnie momentami zbyt trudne, ale to dzięki ścieraniu się poglądów ludzie mogli pójść do przodu.
Energia forum była uzależniająca, ogólnie mówiąc, co też wiązało się z pewnym ryzykiem (m.in. chodzi o te podczepienia innych bytów), ale i obecne, zawierające mnóstwo nieco chaotycznie rozrzuconych porad zdrowotnych jest niebezpieczne dla mało dojrzałych osób. Nie krytykuję tego, tylko zwracam na to uwagę.
I chociaż codziennie pojawia się na tym forum sporo postów, to dyskusji jest mało, forum się zrobiło takie fejbusiowate - "wrzucam linka, wideo, obrazek, tekst z innej strony, a inni niech komentują, ja się nie wychylam". Sama temu uległam, wiem.
Dobrze, że jest na tym forum pewien poziom kultury, ale dyskusje są - na tle całości treści - szczątkowe.
Przepraszam za ten offtop, niemniej jednak nawet jak się przy stole rozmawia na pewien temat, to trudno uciec od dygresji :-)
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: kontrola umysłu

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 06 kwie 2019, 12:35

chanell pisze:
niedziela 05 lip 2015, 22:14

Pedofile nie chcą jednak odpuścić i zgłosili się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, chcąc działać legalnie.

Źródło: Polska the Times

http://natemat.pl/110979,klub-pedofilow ... -czlowieka

To jakaś masakra ,całkowicie im odbija .Dlatego twierdzę : uciąc jaja ,całkowicie sterylizować !!
Prawdopodobnie sami byli wykorzystywani w dzieciństwie :(
Pedofile powinni mieć prawo do bezpłatnej opieki psychiatrycznej. Z tego, co wiem, nie ma na to skutecznej terapii oprócz kastracji, niemniej jednak uważam, że psychoterapia mogłaby być skuteczna, gdyby udało się wypracować skuteczną terapię, a na razie chyba zbyt mało badań się w tym kierunku prowadzi. Najłatwiej po prostu zamknąć delikwenta w więzieniu, a tam jest on poddawany najgorszym prześladowaniem, co nie pomaga w wyleczeniu się z przypadłości, jego traumy jeszcze się powiększają i przypadłość się pogłębia...
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 06 kwie 2019, 14:17

Prawdopodobnie sami byli wykorzystywani w dzieciństwie
Wytłumaczenie przyczyny nie zwalnia od poniesienia konsekwencji dokonanych czynów. To dość częsta pułapka, w którą sama wpadam. Rozumiem mechanizm, żal Mi tej malutkiej ofiary, którą widzę w niby dorosłym Człowieku i... no i co właśnie? To jest dokładnie ten problem z wybaczaniem, które nie może być przedwczesne ani wyprzedzić naprawienia wyrządzonej szkody. Bo wybaczenie to jest reset winy, tak jakby jej wcale nie było. "Rozgrzeszenie", które jak wiemy kiepsko się sprawdza w praktyce. To co jak Mi się wydaje na ogół Ludzie rozumieją jako wybaczenie to tylko wyzerowanie własnego żalu i gniewu, odpuszczenie chęci odwetowych. Bardzo korzystne i potrzebne dla tak "wybaczającego". Ale to nie jest wybaczenie. I dobrze bo tak naprawdę nikt z Nas nie może nikogo innego "rozgrzeszyć". Możemy wspierać Człowieka, który szczerze tego co zrobił żałuje ale wybaczyć... musi to Sobie sam, kiedy już dojdzie do tego etapu zrozumienia. Więzienia to okropna i patologiczna współczesna forma "kary". Dawniej karą przy tak poważnych przestępstwach było wykluczenie ze społeczności i to było ok bo chroniło daną społeczność przed "recydywistą", przy mniejszych wystarczało naprawienie krzywdy, rekompensata no i niestety też konsekwencją była utrata zaufania społeczności, która zachowywała czujność. Wszyscy wszystkich znali w końcu. Małe społeczności do tej pory najlepiej sobie radzą z wszelkiego rodzaju przestępczością. W systemach państwowych mamy z tym problem bo jak komuś "zafundować" wykluczenie w tak zatłoczonym świecie?
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 06 kwie 2019, 14:23

patologiczne EGO kreuje, ale tylko patologię... itd, itp... :)
W zakładach penitencjarnych i zorganizowanych grupach przestępczych (np. politycy) można obserwować do woli wszelkiego rodzaju wynaturzenia ludzkiego umysłu.

Wracając do "ezoteryków", to należałoby dokładnie zaznaczyć teren obserwacji EGO, jeżeli pozostajemy na własnym polu i nie wychylamy się za "miedzę" to jest OK. Gorzej natomiast, gdy nie widzimy belki tylko źdźbła u sąsiada, a niestety na poprzednim forum były "jazdy" bez trzymanki, co z rozwojem duchowym niewiele miało wspólnego.

Dlatego podtrzymuję zdanie że obecne forum nie zniżyło lotów, lecz przeszło na następny "lewel" :)




Pozdrawiam - THoTal :)
ps, homoseksualistów zaliczyłbym do ludzi którzy nie załatwili swoich spraw w poprzednim życiu, to jest raczej uszczerbek w polu duchowym, a nie mentalnym. Jedno jest niepokojące to to, że z problemu w jakim się znaleźli próbują wyjść obarczając wszystkich dookoła. To my, heteroseksualni mamy mieć poczucie winy z powodu ich odmienności. Nagle prawo stworzone dla mniejszości ma dominować nad prawem dotychczasowym...
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 06 kwie 2019, 14:30

To coś jak z żydami. ;)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 06 kwie 2019, 14:51

Off Topic
Thotal, ale nie mieszaj homoseksualistów z pedofilami, bo to jest nadużycie.

Tu pewna ciekawostka z ridingów Cayce'a:
Najbardziej wyczerpującego odczytu poświęconego homoseksualizmowi Cayce udzielił pacjentowi z przypadkiem
oznaczonym numerem 1089. Odczyt ten obejmuje trzynaście lat znajomości i korespondencji. Jest
również jednym z niewielu odczytów, w którym Cayce nie tylko wspomina o karmicznej przyczynie choroby,
ale wręcz ją podkreśla. Twierdzi bowiem, że mężczyzna ten żył we Francji, na dworze sprzed czasów rewolucji.
Rysował karykatury pewnych homoseksualistów, ukrywając równocześnie podobne skłonności. W rezultacie
w obecnym życiu stał się homoseksualistą wystawionym na szyderstwa i nietolerancję, jakie wtedy okazywał
innym. Cayce radził: "Nie potępiaj więc, byś nie został potępionym. Zaprawdę bowiem, tak jak ty oceniasz
innych, tak ocenią oni ciebie. Zaś to co potępiałeś w innych (w każdym mężczyźnie, w każdej kobiecie), stanie
się twoim udziałem! " (1089-1).
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 06 kwie 2019, 15:00

Off Topic
Fajny się zrobił ten off. Przyjemnie tak porozmawiać. 8-)
Tylko co Ja w domu przy komputerze robię w taką pogodę?!!! :D
A Kampinos za rogiem i wilki, bobry, łosie i inne ptaszki czekają. 8-)
0 x


Ascezo minD

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 06 kwie 2019, 15:38

Off Topic
U mnie kiepska pogoda, ale udało mi się upiec ciasto marchewkowe i na balkonie poprzesadzać rośliny i nasadzić ziółka. Teraz przerwa na kawę i to ciasto, więc ja tak wpadam tu w przerwach, przeważnie przy tym jem, albo czekam, aż mi się herbata zaparzy. Zwykle jak przeczytam nowe posty i dokończę jedną stronę w jakimś nowym dla mnie wątku, to już akurat zaparzone :lol:
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: kontrola umysłu

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 06 kwie 2019, 15:59

forester pisze:
czwartek 26 maja 2016, 05:32
Telewizja ogłupia. Badania naukowe.

Choroba Alzheimera, otyłość, uboższe słownictwo, agresywne zachowania to wszystko skutki oglądania telewizji.


Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/6737/telewiz ... ia-naukowe
Ja to widzę tak: najpierw jest ogłupianie fluorem w wodzie i szczepionkami, a potem dostosowywanie repertuaru tv do ogłupionych.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: soma » sobota 06 kwie 2019, 16:08

Ja sie tak troche dopisze na temat wybaczania.
Ostatnio wyszedl mi jeszcze jeden aspekt ofiary, ktora bardzo boi sie naszej wewnetrznej sily. No i co ofiara powiedziala: nie bede mogla dluzej udawac ofiary, bede musiala zobaczyc, ze jestem wspolwinna. To znaczy ze nie ma winnego, sa tylko wspolwinni jakiejs sytuacji. Ofiara, ktora udaje pokrzywdzona jest wspolwinna wyrzadzanej jej krzywdy. Nic nie daje takiej wladzy jak bycie ofiara. To mozna zobaczyc po zydach jak trzymaja sie tej roli.
Wiec wlasciwie, kto ma komu wybaczac?
Ofiara chce byc krzywdzona, bo bez tego nie bylaby ofiara.
Kat jest odpowiedzia na zyczenie ofiary.
Dopoki jest ofiara doputy bedzie i kat.
Ofiara wylapuje sobie strzaly, ktore ktos wypuszcza i lubuje sie, ze tak dobrze pasuja do jej rany.
Dalismy sie zaprogramowac do grania rol i naszym swietym obowiazkiem jest wyciaganie wszelkich brudkow na wierzch, rozpoznawanie wzorcow. Inaczej pozostaje jedynie grac te role nieswiadomie i cierpiec.
1 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: kontrola umysłu

Nieprzeczytany post autor: soma » sobota 06 kwie 2019, 16:15

Seji pisze:
sobota 06 kwie 2019, 15:59
forester pisze:
czwartek 26 maja 2016, 05:32
Telewizja ogłupia. Badania naukowe.

Choroba Alzheimera, otyłość, uboższe słownictwo, agresywne zachowania to wszystko skutki oglądania telewizji.


Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/6737/telewiz ... ia-naukowe
Ja to widzę tak: najpierw jest ogłupianie fluorem w wodzie i szczepionkami, a potem dostosowywanie repertuaru tv do ogłupionych.
Ja to widze jeszcze inaczej. To nie telewizja oglupia, a nasza bezkrytycznosc.
Ja kiedys uzywalam telewizji, zeby wejsc w kontakt z lekami i je przepracowac.
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 06 kwie 2019, 16:29

Jak to bezkrytyczność - czy możesz to rozwinąć?
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: soma » sobota 06 kwie 2019, 16:40

Bezkrytycznosc to wiara w to co ktos (telewizja) mowi. Branie tego jako prawde, cos niepodwazalnego. Tak mowia, wiec tak musi byc. A wystarczy podwazac to wszystko co sie slyszy, niezaleznie od tego kto to mowi. Mozna zadac sobie pytanie: czy to prawda? Po co mi wiara w to?
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 06 kwie 2019, 23:06

Mnie się wydaje, że ludzie nie są bezkrytyczni wobec TV (no, jakaś część ludzi jest, ale raczej nie większość). Ich wada to natomiast lenistwo umysłowe i związana z tym hipokryzja. "Wiem, że TV kłamie i ma mnie za debila, no ale oglądam, bo się przyzwyczaiłem/am, bo nie wiem, co innego miał(a)bym robić, chcę się łatwo zrelaksować".
Zauważyłam już dawno, że w wielu domach TV chodzi na okrągło tylko po to, by był jakiś szum dźwiękowy. Taka guma do żucia dla oczu i umysłu. W ciszy ludzie musieliby się skonfrontować z własnymi myślami, ale tego się boją, dlatego wolą je zagłuszać.
Heh - narzekają niektórzy na szumy uszne, ale z drugiej strony - choć nie wiem, czy ci sami - sami się zagłuszają dźwiękami...
0 x



Awatar użytkownika
forester
Posty: 1619
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1314 razy
Otrzymał podziękowanie: 2596 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: forester » wtorek 09 kwie 2019, 00:51

Przejechałem się dzisiaj wieczorem po mojej miejscowości na rowerze, tak ok.15km
i co zauważyłem ? w 98% domów na głównym miejscu stoi sam bóg-telewizor i to włączony...


1288203670_by_Erolo1212_600.jpg
1288203670_by_Erolo1212_600.jpg (54.86 KiB) Przejrzano 10328 razy
a przed nim całe pokolenia, od prababci po wnuki i oglądają te pojebane seriale albo jakieś teleturnieje.
Nie chodzi mi już o te babcie, ale głównie o DZIECI, większość rodziców nie zdaje sobie sprawy
z tego jakie spustoszenie telewizja robi w mózgach ich dzieci !
Od telewizji uzależnione są całe rodziny, to swego rodzaju tradycja-rytuał :evil: :evil: :evil:

Tu kilka linków do ciekawych opracowań na ten temat, ale można ich znaleźć setki

https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/fi ... 105941.pdf


http://www.iumw.pl/wplyw-telewizji-na-dzieci.html
https://www.maluchy.pl/artykul/597-Wply ... oj-dziecka
https://www.sosrodzice.pl/wplyw-telewiz ... zwoj-mowy/
http://www.akademiamaluchow.pl/baza-wie ... oj-dziecka
https://domowa.tv/wplyw-bajek-i-telewiz ... le-dzieci/
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 09 kwie 2019, 07:44

Mnie się wydaje, że ludzie nie są bezkrytyczni wobec TV
Niestety to tak nie działa, jest o wiele gorzej. Nawet na najbardziej krytycznych Ludzi działa tak zwany efekt ekspozycji. Kiedy na okrągło mamy do czynienia z jakąś treścią którą od razu, na pierwszy rzut oka uznaliśmy za kompletną bzdurę to w miarę upływu czasu ta treść, z którą mieliśmy kontakt zaczyna Nas przenikać i uznajmy ją za coraz bardziej oczywisty fakt. Dokładnie nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, są różne teorie na ten temat ale zostało to zbadane i wiadomo, że tak właśnie funkcjonujemy. Stąd istnieje taka walka o media. Jest takie powiedzenie, że kłamstwo wielokrotnie powtórzone staje się prawdą. I media oficjalne to właśnie Nam robią. Kłamstwo co prawda nie staje się prawdą bo obiektywnie nie jest to możliwe ale w Nas taki proces zachodzi bo zaczynamy w nie wierzyć i dla Nas staje się subiektywną prawdą pomimo tego iż w pierwszym zetknięciu uznaliśmy to za absurd. W ten sposób można nie tylko nasączać Nas kłamstwami o zewnętrznych zdarzeniach ale też kłamstwami o Nas samych. Zaniżanie poziomu intelektualnego programów TV stopniowo obniża też poziom oglądających. To takie ukryte kłamstwo "nie zasługujecie na nic lepszego".

W kwestii dlaczego TV uzależnia myślę, że wykorzystuje Nasze naturalne skłonności. Jesteśmy Istotami społecznymi i ciekawymi świata. Od zawsze lubiliśmy poznawać nowe miejsca, nowe możliwości, nowe sytuacje i nowych Ludzi co widać choćby po migracjach a nawet przeszłych wojnach (teraz już w wojnach chodzi o coś innego, to tylko biznes też wykorzystujący jak TV Nasze naturalne skłonności). Zwiedzanie świata na piechotę czy innym środkiem transportu kosztuje i jest obarczone większym ryzykiem niż robienie tego zdalnie za pomocą obserwacji ekranu. Na pozór. Faktycznie biologicznemu życiu to nie zagraża bezpośrednio (też "da się" z tym coś zrobić choćby poprzez emisję szkodliwego promieniowania ;)) ale Nasze życie wewnętrzne umiera, faktyczna ciekawość świata zapchana papką obumierają jak nie używane mięśnie. Które też od leżenia przed TV zanikają. W efekcie coraz trudniej się z tego wyrwać. Obserwowanie intensywnych relacji ekranowych bohaterów też jest obarczone mniejszym ryzykiem niż budowanie własnych, żywych relacji. Natura nie lubi niepotrzebnych wydatków energetycznych. Roślina wybierze najprostszą drogę do światła, drapieżnik najsłabszą ofiarę w stadzie. Nas też to dotyczy. Mając do wyboru mniejsze koszty zaspokojenia jakiejś potrzeby wykorzystujemy je. Szczęśliwie jesteśmy istotami myślącymi i możemy przełamywać nawyki, które uznamy za szkodliwe dla Nas. To trudny proces (sądząc po Sobie) i energetycznie dość kosztowny ale całkiem możliwy.

Wracając do efektu ekspozycji. Bardzo łatwo przeciwdziała temu mechanizmowi kontakt z treściami opozycyjnymi. Dlatego ilość opozycji zawsze jest ściśle kontrolowana w niewolniczym systemie totalitarnym (bo w takim jesteśmy, nie oszukujmy się) i utrzymywana na "bezpiecznym" dla systemu stałym poziomie, żeby zbyt duża ilość populacji nie miała z tymi treściami kontaktu. Niewielka ilość opozycji bardzo się przydaje. Kanalizuje chęć "działania" dla tych, którzy rzeczywiście mają potrzebę sprzeciwienia się (jednocześnie poprzez znikomą ilość opozycji nie daje żadnej realnej skuteczności). Daje systemowi możliwość nasłuchiwania "co w trawie piszczy", daje możliwość wyłuskania spośród aktywnych opozycjonistów Ludzi potencjalnie niebezpiecznych zanim faktycznie takimi się staną. Pozwala wykorzystać interesujące pomysły, pozwala napiętnować przed zmanipulowaną większością potencjalnie niebezpieczne idee i tezy itdp. Kontrola umysłu to nie tylko nowoczesna technologia. To również stare, wypróbowane od setek lat metody i sposoby, które dawniej się sprawdziły. Tradycyjne "ziołotrucicielstwo". ;)

W kwestii ofiar Soma. Faktycznie zdarzają się takie ofiary, które lubują się pławić w Swoim "szlachetnym cierpieniu" i nie chcą za cholerę z tego zrezygnować. Na tej podstawie nawet ukuto stwierdzenie, że w relacji przemocowej to ofiara kontroluje sytuację. Bo przecież mogłaby w każdym momencie wyjść z tej relacji. No niestety nie zawsze to tak działa i Moim zdaniem generalizowanie jest bardzo szkodliwe. Nie Tobie to "zarzucam" bo z tego co piszesz zrozumiałam, iż właśnie taki aspekt krzywdy/wybaczania teraz dostrzegłaś. Całkiem słusznie bo jest i taki. Najczęściej jednak ofiara jest tak zmanipulowana przez sprawcę przemocy i ma wyprany mózg (jesteś niczym i zasługujesz na to co Ci robię), że czuje się totalnie bezsilna, nie wierzy w jakiekolwiek Swoje możliwości, ma do tego jeszcze absurdalne poczucie winy, które tego typu teorie jeszcze bardziej nasilają. Większość ofiar po prostu jest ofiarami i tyle. Można oczywiście kombionwać w kwestii planu duszy itd ale na poziomie ofiary nie ma takiego wglądu, cierpienie go blokuje i jest tylko cierpienie. Aż do tak zwanego dna i kresu jej wytrzymałości. A dalej też różnie bywa bo są różne wyjścia i nie wszystkie są dobre.
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: kontrola umysłu

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 09 kwie 2019, 09:42

Seji pisze:
sobota 06 kwie 2019, 12:35
Pedofile powinni mieć prawo do bezpłatnej opieki psychiatrycznej.

Z tego, co wiem, nie ma na to skutecznej terapii oprócz kastracji, niemniej jednak uważam, że psychoterapia mogłaby być skuteczna, gdyby udało się wypracować skuteczną terapię, a na razie chyba zbyt mało badań się w tym kierunku prowadzi.
Kastracja bardzo drastyczna, ale dobro dzieci jest ważniejsze, choć propagatorzy genderowi- zboczeńcy
mają inne zdanie w tej kwestii.
a na razie chyba zbyt mało badań się w tym kierunku prowadzi.
to zależy, jakie ''leki'' będą za tym stały, chyba nie ma nic skuteczniejszego od bromu i fluoru ;)

GRACZ pisze:
wtorek 09 kwie 2019, 07:44
Nawet na najbardziej krytycznych Ludzi działa tak zwany efekt ekspozycji. Kiedy na okrągło mamy do czynienia z jakąś treścią którą od razu, na pierwszy rzut oka uznaliśmy za kompletną bzdurę to w miarę upływu czasu ta treść, z którą mieliśmy kontakt zaczyna Nas przenikać i uznajmy ją za coraz bardziej oczywisty fakt.
coś w tym jest, jak programowanie, jeśli dołozyć treści podprogowe, jest sukces :)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ