Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Komputer - malware - ostrzeżenia

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Komputer - malware - ostrzeżenia

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 16 mar 2014, 11:44

Zakładam ten temat, ponieważ nasza koleżanka natknęła się na linki, które wymuszają instalację czegoś itp. i w efekcie blokują komputer.
Dlatego proszę wszystkie tego typu zachowania przywołanych na forum linków zgłaszać tutaj - będziemy je blokować jeśli rzeczywiście są niebezpieczne, a przynajmniej ostrzegać użytkowników.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Komputer - malware - ostrzeżenia

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 16 mar 2014, 12:04

Jest ich wiecej, ale ten mam jeszcze w pamieci.
viewtopic.php?f=15&t=111&start=100

Wpis baba z 12 marca.

Sorki baba, nie bierz do serca i nie traktuj osobiscie, sama niejednokrotnie wlazlam na mine... a kto nie.
0 x



baba
x 129

Re: Komputer - malware - ostrzeżenia

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 16 mar 2014, 12:32

Ze swojej strony dorzucę taką garść info, które mnie się przydały.

1. Instalowanie wszelkich programów - należy pobierać wersje instalacyjne ze strony producenta programu, żadnych pośredników.

2. Ściąganie czegokolwiek - w razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej zrobić w sandbox, przeskanować i dopiero instalować do użytku, niestety z linkami tego się użyć nie da.

3. Lepiej mieć dysk podzielony i osobo dane a osobno programy, dwa konta - użytkownika i admińskie (zabezpieczone hasłem) i użytkować komp tylko z konta użytkownika. To już częściowo zabezpiecza przed tym co może się z linkiem uruchomić bo co prawda się zainstaluje ale nie będzie miało uprawnień admińskich do wprowadzenia zmian na naszych dyskach.

4. Na noc wyłączać komp z sieci albo przynajmniej tylnym przełącznikiem bo niektóre trojany potrafią same uruchomić jeśli tylko jest wygaszony (kiedyś tak miałam).

5. Lepiej zrezygnować z urządzeń typu WiFi bo są w ogóle nie zabezpieczone przed włamaniem i za ich pomocą też można naszym kompem sterować zdalnie.

6. Dobry program antywirusowy (podobno najlepiej się sprawdza Kaspersky bo on jest przez hakerów ułożony i aktualizowany).

7. Uważać na to co się z naszym kompem dzieje. Oznaką że "ktoś" nam siedzi jest - uruchamianie się samoistne programów, podwójne otwieranie się strony startowej (dwa razy się wyświetla raz po razie czasem bardzo szybko)

Kolega mi obiecał podesłać różne info o bezpieczeństwie to jak ogarnę zapodam dalej. 8-)

Oj to mi ulżyło FL, nie mam żalu też bym to wzięła pod uwagę. ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Komputer - malware - ostrzeżenia

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 16 mar 2014, 12:39

Widzę tylko obrazek i oczywiście reklamę - tym razem "Jeepa" ale to chyba nie istotne.
Wygląda na to, że brak ci jakiejś wtyczki do przeglądarki - do odtwarzania owej reklamy, którą przeglądarka próbowała ci zainstalować.
Pytanie jaką masz przeglądarkę, bo reklama wygląda na flash, ale spróbuję to ustalić.
U mnie na 3 zainstalowanych przeglądarkach działa bez efektów ubocznych!
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Komputer - malware - ostrzeżenia

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 16 mar 2014, 12:53

U mnie to jest malutki obrazek ze strony pośredniczącej w wysyłaniu obrazków zapodaj.net
Mogę jej nie używać bo znalazłam już lepszą. :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Komputer - malware - ostrzeżenia

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 16 mar 2014, 13:20

Ale tam nie ma nic groźnego - tylko obrazek i reklama. U Lady prawdopodobnie brak jakiejś wtyczki w przeglądarce stąd próba jej załadowania - jak pisałem wyżej.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Deteaki
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2016, 12:44
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Komputer - malware - ostrzeżenia

Nieprzeczytany post autor: Deteaki » czwartek 01 wrz 2016, 12:48

ja próbuje i nie wychodzi
0 x



ODPOWIEDZ