Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Komputer, jak to zrobić..

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 29 lip 2014, 13:57

ten w/w soft nie jest do-skonały, ale ma swoje zalety,-
właśnie konwersje bez dodatkowych programików na inne formaty,-
miałem z nim problem, bo coś sobie zapisał w pewnej lokacji,-
a potem twierdził, że nie ma tam dostępu :lol: no, ale naprawiłem- formatem tej partycji i już się nie pluje..
:mrgreen:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Lucifer
x 129

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: Lucifer » wtorek 29 lip 2014, 20:00

Dla chętnych na Linuxa Ubuntu polecam malutki programik Universal USB Installer za pomocą którego utworzymy Bootowalny pendrive z którego uruchomimy system. Po pobraniu najnowszego obrazu systemu Ubuntu 14.04PL LTS Triumfalna Turkawka z oficjalnej strony w odpowiedniej dla siebie wersji 32-bit lub 64-bit (jak jest różnica miedzy 32 a 64 bitowymi systemami operacyjnymi przeczytamy Tutaj możemy przejść do Tworzenia nośnika startowego USB.
Obrazek
1.Gdy mamy już pobrany program Universal USB Installer i obraz systemu Ubuntu, uruchamiamy program i w polu oznaczonym 1 z rozwijalnej listy wybieramy "Try Unlisted Linux ISO" ta opcja jest na końcu listy.
2. W polu oznaczonym cyfrą 2 wybieramy obraz wcześniej pobranego systemu, więc klikamy przycisk "Browse" Otwieramy folder, w którym został zapisany pobrany obraz instalacyjny Ubuntu. Zaznaczamy go i klikamy Otwórz.
3. W miejscu oznaczonym Cyfrą 3 Z rozwijanej listy wybieramy literę, pod którą pendrive został przypisany w systemie Windows.
4. W polu oznaczonym cyfrą 4 zaznaczamy "ptaszka" jeśli chcemy sformatować pamięć USB, Opcja Ta Usuwa wszystkie dane z pendriv'e, nie jest wymagana, na system Ubuntu potrzebujemy ok 2 GB wolnej przestrzeni na pamięci USB.
5. Klikamy przycisk "Create" i po paru minutach mamy gotową pamięć USB z której uruchomimy system Ubuntu.
Poradnik w całości jest Tutaj
gdy mamy już przygotowaną pamięć czytamy w poradniku sekcję "Instalacja systemu Ubuntu z wykorzystaniem pamięci pendrive
Za pomocą wyżej wymienionego programu możemy wykombinować sobie System Operacyjny Uruchamiany z Karty Pamięci telefonu komórkowego :lol: który zawsze będziemy mieć pod ręką.
0 x



baba
x 129

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 29 lip 2014, 23:06

Dzięki Lucifer, ja mam od razu przy instalacji systemu wydzieloną partycję na dysku systemowym na Ubuntu, tylko czasu zabrakło bo Sonek jest mocno zapracowany i Mamuna na szarym końcu. :lol:
Tak że nie muszę go mieć na pendravie, którego i tak nota bene nie mam bo jak dotąd nie był mi do niczego potrzebny, dopiero teraz będzie - na program do robienia obrazów dysku. Póki co dzieciak zrobił mi obraz ze swojego. Ale go zabrał! :lol:
To jakbym chciała sama przywrócić i tak nie mam jak. :lol:
Nosz kurczę ja to naprawdę mam cierpliwość. :D
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 30 lip 2014, 08:49

Lucifer pisze:Dla chętnych na Linuxa Ubuntu polecam malutki programik Universal USB Installer za pomocą którego utworzymy Bootowalny pendrive z którego uruchomimy system. Po pobraniu najnowszego obrazu systemu Ubuntu 14.04PL LTS Triumfalna Turkawka z oficjalnej strony w odpowiedniej dla siebie wersji 32-bit lub 64-bit (jak jest różnica miedzy 32 a 64 bitowymi systemami operacyjnymi przeczytamy Tutaj możemy przejść do Tworzenia nośnika startowego USB.
Obrazek
1.Gdy mamy już pobrany program Universal USB Installer i obraz systemu Ubuntu, uruchamiamy program i w polu oznaczonym 1 z rozwijalnej listy wybieramy "Try Unlisted Linux ISO" ta opcja jest na końcu listy.
2. W polu oznaczonym cyfrą 2 wybieramy obraz wcześniej pobranego systemu, więc klikamy przycisk "Browse" Otwieramy folder, w którym został zapisany pobrany obraz instalacyjny Ubuntu. Zaznaczamy go i klikamy Otwórz.
3. W miejscu oznaczonym Cyfrą 3 Z rozwijanej listy wybieramy literę, pod którą pendrive został przypisany w systemie Windows.
4. W polu oznaczonym cyfrą 4 zaznaczamy "ptaszka" jeśli chcemy sformatować pamięć USB, Opcja Ta Usuwa wszystkie dane z pendriv'e, nie jest wymagana, na system Ubuntu potrzebujemy ok 2 GB wolnej przestrzeni na pamięci USB.
5. Klikamy przycisk "Create" i po paru minutach mamy gotową pamięć USB z której uruchomimy system Ubuntu.
Poradnik w całości jest Tutaj
gdy mamy już przygotowaną pamięć czytamy w poradniku sekcję "Instalacja systemu Ubuntu z wykorzystaniem pamięci pendrive
Za pomocą wyżej wymienionego programu możemy wykombinować sobie System Operacyjny Uruchamiany z Karty Pamięci telefonu komórkowego :lol: który zawsze będziemy mieć pod ręką.

no i "houston mamy problem", zrobiłem wg instrukcji bez problemów,-
ale kiedy startuje z kompa z USB- pisze tylko "loading operating system" i nic dalej,-
czekam i czekam i nic- napisz jak powinno być, tzn. ile to trwa po wyborze źródła bootowania..
:?:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

baba
x 129

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 30 lip 2014, 08:56

Coś mi ktoś kiedyś mówił Songo, że można system ubuntu w virtual boxie zainstalować na dysku po prostu. Jeśli nic nie przekręciłam oczywiście. 8-)

Ja myślę, że ładowanie systemu operacyjnego może trwać i kilka godzin, przecież to duża instalacja na ogół. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 30 lip 2014, 09:00

baba pisze:Coś mi ktoś kiedyś mówił Songo, że można system ubuntu w virtual boxie zainstalować na dysku po prostu. Jeśli nic nie przekręciłam oczywiście. 8-)

Ja myślę, że ładowanie systemu operacyjnego może trwać i kilka godzin, przecież to duża instalacja na ogół. 8-)

owszem, ale chciałem najprościej z pena.. :(
będę jeszcze kombinował..
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

baba
x 129

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 30 lip 2014, 12:25

Kombinowanie jest rules. :D
Na pewno coś wykombinujesz, a jak już to się podziel, może i mnie się przyda jak się w końcu zeźlę i dam Sonkowi wymówienie. :lol:
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 30 lip 2014, 13:44

baba pisze:Kombinowanie jest rules. :D
Na pewno coś wykombinujesz, a jak już to się podziel, może i mnie się przyda jak się w końcu zeźlę i dam Sonkowi wymówienie. :lol:

no więc poświęciłem 1zeta i wypaliłem, Działa i już piszę z Truskawki 8-) ,-
a z Pendrakami jeszcze sobie pogadam :lol:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Lucifer
x 129

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: Lucifer » środa 30 lip 2014, 14:22

System z nośnika USB zazwyczaj uruchamia się kilkakrotnie szybciej niż z nośnika CD/DVD u mnie trwa to ok 2-3 minuty i system jest gotowy do pracy.
Po wybraniu urządzenia startowego z boot menu na pamięć USB po kilku sekundach powinnyśmy ujrzeć fioletowy ekran startowy UBUNTU taki jak na grafice poniżej.
Obrazek
Problem z wystartowaniem systemu może wynikać z nieprawidłowo pobranego obrazu , dlatego po pobraniu pliku obrazu sprawdzamy sumy kontrolne za pomocą Tego programu, po instalacji po umieszczeniu wskaźnika myszy na obrazie systemu klikamy prawy klawisz myszy i wybieramy "utwórz plik sumy kontrolnej"
Obrazek
po chwili pojawi się nam plik z czerwonym "ptaszkiem"
Obrazek
uruchamiamy go lub otwieramy np w notatniku i sprawdzamy czy się wszystko zgadza.
Obrazek
Dla wersji 32 bitowej poprawna suma kontrolna to: 96bec6f4308136e765384b9a7fe37def
Dla wersji 64 bitowej poprawna suma kontrolna to: a5661eec9dd3b1385e64425376cbffd8
http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2014/06/02/triumfalna-turkawka-polski-remiks-ubuntu-14-04-lts-wydany/
Jeśli wszystko się zgadza i system nam dalej się nie uruchamia zaznaczamy w programie formatowanie pamięci USB i powinno już być OK ( nalezy pamiętać że ta opcja usuwa wszystkie dane które znajdują się na pamięci USB).
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 30 lip 2014, 14:41

sprawdzę jeszcze te sumy, ale u mnie to raczej coś innego,-
ale już mi się odechciało walczyć z pendrakami
;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 31 lip 2014, 13:00

baba pisze:Coś mi ktoś kiedyś mówił Songo, że można system ubuntu w virtual boxie zainstalować na dysku po prostu. Jeśli nic nie przekręciłam oczywiście. 8-)

Ja myślę, że ładowanie systemu operacyjnego może trwać i kilka godzin, przecież to duża instalacja na ogół. 8-)

na virtual box-ie też mi nie chce, bo podobno mam konflikt z antyvirem...,-
etam, czasami nie chce się żyć z tymi kompami..
;) :lol: :P
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 01 sie 2014, 08:35

grzegorzadam pisze:ale jaja i cholesterol - w świadomości populacji są jak rodzeństwo syjamskie ;)
także lekko w temacie ..
założyć - chętnie - tylko jakby nie wiem jak - muszę poczytać.. ;)
a miałbym parę ciekawostek w tym ''zakresie''.. ;)

Obrazek ;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 01 mar 2015, 20:13

Proszę o pomoc ,ja się na tym nie znam ,ale znajomy potrzebuje info ;)

jak usunąć aplikację w ubuntu której nie ma w centrum oprogramowania a apt-get remove nie znajduje tego progrmu?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 01 mar 2015, 20:47

Pewnie w nowym Windowsie. W takim razie w czym przeszkadza, oprócz zajmowania miejsca?
Jak rozumiem była kiedyś zainstalowana. I co dalej?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 03 mar 2015, 17:36

dziękuję ,podobno jest już ok ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 14 mar 2015, 22:41

Miałem przejściowe problemy z kompem, które na szczęście udało mi się przeskoczyć, jednak teraz nie mogę oglądać filmów z yt, a wyświetla mi taki komunikat "nie możesz oglądac wiadomości tej treści, musisz zamontowac wtyczkę" (cytuję z pamięci).
Czy ktoś z was wie o jaką wtyczkę chodzi.
Dodam, że wchodząc bezpośredni na yt, te filmiki wyświetlają się, więc w czy rzecz?
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 14 mar 2015, 23:11

Wtyczka zapewne dotyczy przeglądarki, reszty nie wiem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 15 mar 2015, 09:03

abcd pisze:Miałem przejściowe problemy z kompem, które na szczęście udało mi się przeskoczyć, jednak teraz nie mogę oglądać filmów z yt, a wyświetla mi taki komunikat "nie możesz oglądac wiadomości tej treści, musisz zamontowac wtyczkę" (cytuję z pamięci).
Czy ktoś z was wie o jaką wtyczkę chodzi.
Dodam, że wchodząc bezpośredni na yt, te filmiki wyświetlają się, więc w czy rzecz?

miałem swego czasu mnóstwo problemów tego typu z moją Operą na windzie,-
przeszło, czasami to była wina/błąd wtyczki FlashPlayera, a czasami samej przeglądarki,-
najprościej, przesiądź się na inną przeglądarkę.
;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 15 mar 2015, 12:13

Tak jest pobierz sobie bezpłatnego Maxthona jest rewelacyjny.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 8703,d.ZGU

Zakupiłam nówkę lapka i oczywiście tradycyjnie do Win 8.1 dopięty Expolorator.
Natychmiast ściągnełam Maxthon. Niezawodny. Polecam.
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 15 mar 2015, 15:54

sandra pisze:Tak jest pobierz sobie bezpłatnego Maxthona jest rewelacyjny.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 8703,d.ZGU

Zakupiłam nówkę lapka i oczywiście tradycyjnie do Win 8.1 dopięty Expolorator.
Natychmiast ściągnełam Maxthon. Niezawodny. Polecam.

Właśnie próbowałem go zassać i mój "Norton" usunął go jak "niebezpieczny", co mam dalej robić? :(
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 15 mar 2015, 15:57

abcd pisze:
sandra pisze:Tak jest pobierz sobie bezpłatnego Maxthona jest rewelacyjny.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 8703,d.ZGU

Zakupiłam nówkę lapka i oczywiście tradycyjnie do Win 8.1 dopięty Expolorator.
Natychmiast ściągnełam Maxthon. Niezawodny. Polecam.

Właśnie próbowałem go zassać i mój "Norton" usunął go jak "niebezpieczny", co mam dalej robić? :(

usuń Nortona :lol:

PS. niektóre antyviry są przewrażliwione, czasami wystarczy zmniejszyć poziom bezpieczeństwa w programie antyvir.,-
lub go zmienić, albo spróbować pobrać w/w przeglądarkę z innej lokacji- najlepiej producenta.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 15 mar 2015, 19:27

Spróbuj ze strony dostawcy, a jak nie zadziała to zrób jak radzi @songo 70.
Może na czas ściągania w ogóle wyłącz antywira.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 8703,d.ZGU
Poczytaj o Advanced SystemCare jest super. Jeszcze jakaś zapora sieciowa i masz wszystko..
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 8703,d.ZGU
0 x



baba
x 129

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 30 cze 2015, 00:19

Ze względu na naszą "czerwoną płachtę" zainstalowałam sobie Mozillę (rzadziej i krócej wyskakuje). Ale mam kłopot, nie wyświetlają mi się filmy na stronie forum - mam info "potrzebna jest wtyczka". Czy wiecie może o którą konkretnie wtyczkę chodzi? Bo aktywowałam wszystkie umieszczone w dodatkach Mozilli i nic to nie pomogło. :(
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 30 cze 2015, 06:00

Chyba "adobe flash player" :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Komputer, jak to zrobić..

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 30 cze 2015, 09:32

Ja używam Firefoxa i mam aktywne tylko 2 wtyczki : "Shockwave Flash" i "OpenH264 Video Codec" - wszystko hula bez problemów.
Pobierasz: Narzędzia-> Dodatki -> Pobierz dodatki i wybierasz, co chcesz, jest tego mnóstwo, ale jak przesadzisz to spowalniasz Firefoxa.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ