Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Metal rozkładający wodę na HHO

zadiar
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 21:44
Otrzymał podziękowanie: 19 razy

Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: zadiar » poniedziałek 30 gru 2013, 22:29

Wykopalisko z internetu przeze mnie wykopane o Chemalloy Samuel Freedman, Produkcja HHO przy użyciu samego metalu
Do dnia dzisiejszego byłem zwolennikiem atomów w Polsce, ale.....!!!

Tutaj link do bloga o Chemalloy Samuel Freedman, który 76 wynalazł metal dzięki któremu można roztwarzać wodą na gaz H HO jest wybuchowy, ale tak samo może służyć jako paliwo zamiast benzyny.
http://chemalloy.blogspot.com/2012/01/chemalloy-samuel-freedman.html

wystarczy poszperać i można znaleźć patenty w pdf od niego w j. angielskim. Ja chciałem załączyć, ale to forum PDF nie przyjmuje.

Pomysł jest prosty wykorzystanie wody jako paliwa. Nie wgłębiałem sie w temat ale może ktoś już czytał coś o tym i mógłby się wypowiedzieć.
Pomyślimy może razem. Ja już sie napaliłem żeby zrobić takie druty sobie, albo może blaszki... Wiem wiem, ale jestem na Materiałoznastwie na PolŚl wiec już rozmawiam z doktorami z labo żeby wytopić taki metal. Ciekawe czy sie uda Very Happy
Pozdrawiam
0 x


Mój blog o elektrycznym wszechświecie gdzieś w moich postach link...
"ThunderboltsProject" Elektryczny Wszechświat Kanał oficjalny na YT zapraszam!

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 26 kwie 2014, 20:06

No i jak, @Zadir?
Udało się coś wskórać z pryncypałami?
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 27 kwie 2014, 21:20

Posty dotyczące elektrolizy wody wydzieliłem jako osobny temat: Elektroliza wody - generowanie wodoru >>
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 27 kwie 2014, 21:39

A to pasuje tu?
bardzo ciekawy film z wykładem Dana Nocery - niestety tylko po angielsku - o nowym sposobie uzyskiwania wodoru z wody i wykorzystania energii słonecznej:

0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 27 kwie 2014, 22:49

To pierwsze jest ciekawe i w temacie, ponieważ woda jest rozkładana przez światło w obecności specjalnego katalizatora kobaltowo - fosforanowego. Sprawność tego sięga 80%, podczas gdy sprawność ogniw słonecznych nie osiąga 20%, choć są ponoć jakieś nano nowinki, gdzie podnoszą ją do prawie 30%.

Edytowana część dotyczy elektrolizy - to teoria rezonansowego elektrolizera (Stana Meyera był rezonansowy), a właściwie teoria sterownika dopasowującego zasilanie elektrolizera do parametrów rezonansu własnego elektrolizera - one mocno zmieniają się w czasie pracy z temperaturą, zanieczyszczeniem wody itp.
Nie pierwsza taka teoria. Problem w tym, że trudno jest zbudować taką pętlę sprzężenia zwrotnego - to na rysunkach to tylko symbolika i reprezentuje amplitudę, bez częstotliwości, którą jest trudniej sterować w złożonym obiekcie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » poniedziałek 28 kwie 2014, 09:38

Edytowaną część mojego ostatniego posta przeniosłem do tematu: Elektroliza wody - generowanie wodoru >> (zgodnie z sugestią @blu).
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 28 kwie 2014, 22:25

Przy okazji tego zamieszania zajrzałem też do linka, który kolega @zadiar zapodał i jestem pod wrażeniem.
W linku jest nieco chaosu, a nawet rzeczy nie związane z tematem, ale patent Samuela Freedman'a dla mnie bomba, jeśli ktoś coś zrobi nie tak to w czasie topienia metali może efekt bomby też uzyskać, ale instrukcja jest dość szczegółowa.
Stop był opracowywany przez autora patentu pod kątem łączenia aluminium, w zamyśle przewodów, aby je można było lutować normalnym stopem cyny z ołowiem itp. Krótko, aby uniknąć utleniania powierzchni aluminium, a w domyśle iskrzenia połączeń przewodów aluminiowych.
A przy okazji wyszło coś więcej, katalizator, który rozkłada wodę na wodór i tlen, sam pozostając niemienionym. Jak widać "wydajność" zależy tutaj znacząco od wielkości powierzchni kontaktującej się z wodą, bo sproszkowany stop jest o wiele bardziej wydajny niż sztabki czy blacha, do tego stopnia, że pływa on po powierzchni wody, unoszony przez gazy, mimo, że sam jest 7 razy cięższy od wody.
Temperatura "wyrabiania" stopu to 788 stopni Celsjusza, dodaje się po trochu, przygotowaną chemiczną mieszankę - pary są korodujące i trujące też - potrzebny dobry odciąg.
Jeśli ktoś ma dostęp do odpowiedniego pieca z tyglem, nawet małym, to może taki stop bez problemu wykonać.
Skala trudności nie jest duża, choć potrzebna cierpliwość, tak jak przy pieczeniu ciasta, tylko temperatury trochę wyższe.
Komponenty nie są drogie, srebro w/g autora można zastąpić niklem, jest tam też używany żużel powstający przy wytopie miedzi, jako sproszkowana substancja porowata, ciekawe czym można byłoby to zastąpić, może keramzytem, jeśli ktoś zna jego strukturę, bo wydaje mi się, że to coś podobnego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » wtorek 29 kwie 2014, 19:29

Zaglądałem tam, ale to nie po naszemu i odpuściłem.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 29 kwie 2014, 21:20

Ale do tego wielka znajomość języka nie jest potrzebna. Nie próbowałem, ale sądzę, że Google tłumacz tutaj wystarczy.
Jest kilka metali, są proporcje, sposób wykonania stopu prawie cały opisałem, ale mogę dokładnie to przetłumaczyć , jeśli ktoś będzie miał możliwość wykonania takiego stopu. Trudne to nie jest, ale trzeba mieć piec z tyglem, gdzie jest dostęp do tygla z góry.
Jeszcze 15 lat temu, to nie byłoby dla mnie problemem, bo znałem ze 3 takich co mogli to zrobić, ale dziś stare "rzemiosło" wymarło, a nowe częściej zajmuje się komputerami i monitoringiem niż tego typu działaniami. Ale posprawdzam, czy staruszkowie wszystko już zdążyli wyrzucić na złom.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 30 kwie 2014, 06:48

Na wszelki wypadek to zapisałam. Może się kiedyś przyda a z sieci zniknie. :D
0 x



MarkizII
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 20:25
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: MarkizII » niedziela 26 kwie 2015, 20:37

blueray21 pisze:Ale do tego wielka znajomość języka nie jest potrzebna. Nie próbowałem, ale sądzę, że Google tłumacz tutaj wystarczy.
Jest kilka metali, są proporcje, sposób wykonania stopu prawie cały opisałem, ale mogę dokładnie to przetłumaczyć , jeśli ktoś będzie miał możliwość wykonania takiego stopu. Trudne to nie jest, ale trzeba mieć piec z tyglem, gdzie jest dostęp do tygla z góry.
Jeszcze 15 lat temu, to nie byłoby dla mnie problemem, bo znałem ze 3 takich co mogli to zrobić, ale dziś stare "rzemiosło" wymarło, a nowe częściej zajmuje się komputerami i monitoringiem niż tego typu działaniami. Ale posprawdzam, czy staruszkowie wszystko już zdążyli wyrzucić na złom.


Czy propozycja z tłumaczeniem wciąż jest aktualna ? Jestem zainteresowany tematem i mam możliwość wykonania tego ale potrzebuje dokładne informacje jak to wykonać. Czy chciało by Ci się przetłumaczyć patenat ?

http://free-energy.ws/pdf/freedman2927856.pdf

Albo chociaż tego bloga:

http://chemalloy.blogspot.com/2012/01/c ... edman.html
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: ex-east » wtorek 21 mar 2017, 01:56

Moze nie napisze o TYM czy INNYM metalu rozkladajacym wode ... ale o tym, ze na swiecie bardzo sie interersuja mozliwosciami jakie kryje woda pod katem wykorzystania jej jako paliwa !
Ze strony fb Nassima Harameina :(tlumaczenie moje)

(..): paliwa sloneczne, marzenie poszukiwaczy wolnej energii, zostaly ... ziszczone ( stworzone/wykonane) poprzez uzycie JEDYNIE swiatla slonecznego, wody oraz dwutlenku wegla. Badacze sprawdzili szeroki zakres materialow pod katem mozliwosci ich wykorzystania jako paliwo z ktorych jedna z nich jest produkcja wodoru z hydrolizy wody.
Kazda wodna czasteczka sklada sie z atomu tlenu oraz dwoch atomow wodoru. Czysty wodor jest wysoce latwopalny co czyni z niego idealne paliwo. Jesli moglbys znalezc sposob by wyekstrahowac wodor z wody mialbys do dyspozycji zrodlo odnawialnej energii, jest jednak problem, poniewaz molekula wody nie rzpada sie pod wplywem swiatla slonecznego - jesli by tak bylo , to oceany nie pokrywalyby 3/4 powierzchni ZIemi. Jest jednak sposob na to - malenka pomoc ze strony katalizaotra "

https://resonance.is/new-materials-turn ... el-future/
i drugi link
http://www.nextbigfuture.com/2017/03/ne ... -into.html
W tym drugim opisano obszerniej o jaki rodzaj katalizatora chodzi. CHodzi o stop zwany FOTOANODA, ktory umozliwialby odzyskiwanie energii ze swiatla slonecznego. W sklad takiego stopu wchodzi WANAD, TLEN oraz , jak to ujeto " trzeci czynnik" ( pewnie tajemnica firmowa co to jest) ktory jest szalenie swiatloczuly. Przetestowano 200 mozliwych kombinacji wanadu, tlenu z owym "trzecim czynnikiem" i w koncu desygnowano az ... 12 stopow fotoanodowych ! - owych katalizatorow do procesu hydrolizy wody przy udziale wylacznie swiatla slonecznego.
To juz sie dzieje i to nie na jeden, ale na dwanascie roznych sposobow :)
0 x



Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Metal rozkładający wodę na HHO

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » czwartek 23 mar 2017, 23:58

O wykorzystaniu wody jako paliwa do napędu pojazdów kosmicznych Anunnaki mówią już teksty sumeryjskie tzn. miała do tego służyć woda i "ognisty kamień".
0 x



ODPOWIEDZ