Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Silnik Grawitacyjny

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 10:01

Serdecznie Witam wszystkich na tym Forum.
Grawitacja i maszyna tą siłą napędzana to trudny temat do dyskusji a jeszcze trudniejszy do udowodnienia samą informacją na tym forum ze coś takiego zaprojektowałem zbudowałem i mam ten prototyp. Nie jestem naukowcem ani inżynierem ,za to zwykłym rzemieślnikiem z ponad 40 letnim doświadczeniem nabytym w budowaniu naprawie i projektowaniu różnych potrzebnych maszyn i rozwiązań w firmie którą prowadziłem.Taka wiadomość pewnie zaskoczy wielu a u innych zaświeci się lampka kontrolna i podejrzenie że jakiś cwaniaczek chce namieszać w głowach.Napiszę dlatego bardzo krótko i wyjaśnię na jakiej zasadzie to cudo działa.
Otóż cała konstrukcja ,jej każdy pracujący i stały element ,wymiary i kształty ,ilość ,wielkość, oraz proporcja .mieszczą się w prawach którymi rządzi się od zawsze natura i kosmos ,galaktyki i stopniowane pierwiastki które je tworzą. Tak jak i całe społeczeństwa które potrafią w pokoju i współpracy korzystać z tego daru do życia. .Tak zaprojektowane perpetumobile zdolne jest dać [życie] wieczny ruch martwym i stałym przedmiotom. A do tych informacji dodam tyle..Jak to zrobić? Gdzie znajduje się taka niezwykła wiedza ? Powiem tak. Jest ona zakodowana w kamieniu na terenie Egiptu . Co zrobić z tym urządzeniem ,czy nadszedł już czas by skorzystać z tego dobra i niebezpieczeństwa jakie ono ze sobą niesie?
Wdrożyć i ujawnić? Jak i z kim to zrobić? Kiedy i dlaczego ?Co Wy na to?
Zapraszam .możecie pisać na mój temat wszystko co tylko można tutaj czynić. Młodzi ,starzy ,mędrcy, biedni i bogaci.Wszystkie chwyty dozwolone ,dla naszego dobra. zło to tego nie czynić .Przejść obok ,To także żadna sztuka. ..Wiele przeszedłem i mam w tym temacie doświadczenie. Róbta co chceta jakby poiwiedział Owsiak.
Możliwe ze nie napisałem fachowo ,ale inaczej nie potrafię.Pozdrawiam.
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 18 mar 2013, 10:14

Ryszardzie, witam serdecznie:)
Pewnie zauważyłeś, że kręcimy się w temacie Rychnowskiego, Reicha i innych i że problemy energetyczne są nam bliskie.
Moim zdaniem wiedza powinna być dostepna dla każdego, jak powiadają chińczycy - "wiedza jest jak woda, gdy stoi, to śmierdzi".
Internet jest genialnym narzędziem do niesienia "kaganka oświaty" i właśnie tu jest miejsce dla propagowania nowych rozwiązań naukowych. Dobre wynalazki same zatroszczą się o własne życie, gdy są wolne dostają skrzydeł :D



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 10:17

Zgadzam sie z toba co do tej wiedzy.A co zrobisz jak nikt tego dobra nie chcę?
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 18 mar 2013, 10:19

Witaj Ryszardzie na naszym forum :) Dobrze trafiłeś,bo my tutaj przebywajacy mamy umysły otwarte .Piszemy na różne tematy i interesuje nas wszystko co innowacyjne.Myslę że wyrażam się w imieniu wielu z nas ( jesli nie to sorry).Dobrze by było gdybyś skontaktował się z Januszem Zagórskim i jego NTV bo tam sa ludzie którzy wysłuchają cię z uwagą .
Pozdrawiam serdecznie :)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 18 mar 2013, 10:20

Witaj Ryszardzie

Generatory Keshe z tego co można przeczytać działają już w Polsce w szczególności na politechnikach- jest parę info. na forum i w sieci,-
ciekaw jestem w świetle tego kamienia z Egiptu, czy ten patent Keshe też nie jest zapomnianą wiedzą starożytnych cywilizacji przez niego odnalezioną :?:

pozdrawiam i może opublikujesz coś nt. swojego wynalazku :!:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 10:24

Byłem na forum we Wrocławiu w 2008r .Janusz Zagórski teraz. 2013r obiecał ze to popchnie do przodu.Ale jak zawsze ciężko to idzie.
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 18 mar 2013, 10:35

Jak będziemy rozmawiać, drążyć temat, to coś z tego dobrego wyniknie...
W szufladzie wynalazek ma cieżkie życie :D



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 10:47

Tak porozmawiać , popisać, można i należy .Tylko jaki to da efekt.?
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 18 mar 2013, 11:06

Ryszard pisze:Tak porozmawiać , popisać, można i należy .Tylko jaki to da efekt.?


jeżeli działa- to trzeba to propagować i rozpowszechniać :!:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 18 mar 2013, 11:08

Dobrze by było żebyś miał patent na ten wynalazek za nim go zaprezentujesz,bo jeszcze ktos ci go ukradnie. :(
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 11:17

Był zgłoszony do UPRP ale odmówili podobnie jak Łągiewce a i takze dlatego ze pewne dane zataiłem aby nie wykradli było tak zrobione w porozumieniu z naukowcem który w tym temacie ze mna współpracowal.Pózniej dałem sobie spokój a teraz chcę wdrożyć nie patrzac na nic.
Bedą fundusze to temat ruszy.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 18 mar 2013, 11:30

..a może rejestracja w UE, tam gdzie zgłosił patenty Keshe,-
tylko ile to tam kosztuje, choć może się okazać, że mniej i łatwiej o rejestrację.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 18 mar 2013, 11:31

Może jednak warto przypomniec się panu Januszowi,kiedys w jednym z programów odnośnie wolnej energii , wspominał o Łagiewce i kimś jeszcze z Polski ( nazwiska nie pamiętam )kto zajmuje się silnikami grawitacyjnymi.Może to było o tobie ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 18 mar 2013, 11:34

Wszystko rozbija się o kasę.
Wielkim nie zależy na wprowadzaniu innowacji, a wręcz ukrywaniu jej wszystkimi możliwymi sposobami.
Gdyby to była prosta rzecz, rozniosła by się natychmiast, każdy sam stosowałby ją w życiu, ale tu potrzebni są inwestorzy.
Trzeba jak najszerzej uderzać do niezależnych mediów, propagować, pokazywać jak działa, a rozwiązania same przyjdą, cierpliwości...
Najważniejsze żeby zabezpieczyć tą wiedzę w mądry sposób, żeby nie można jej było "zabetonować".
Keshe, ma plan, w którym pewnego dnia roześle pełną dokumentację w możliwie jak naj więcej miejsc, tak, żeby na pewno to nie zginęło. Tu też trzeba tak zrobić, przetłumaczyć na kilka języków i do przodu.



Pozdrawiam - Thotal :)

Ryszard, napisz coś o tym egipskim kamieniu, bardzo mnie tym zaciekawiłeś.
0 x



Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 11:47

chanell pisze:Może jednak warto przypomniec się panu Januszowi,kiedys w jednym z programów odnośnie wolnej energii , wspominał o Łagiewce i kimś jeszcze z Polski ( nazwiska nie pamiętam )kto zajmuje się silnikami grawitacyjnymi.Może to było o tobie ?

Możliwe ze tak .Rozmawiałem kilka tygodni temu na ten temat i myślę że coś dobrego z tego spotkania wyniknie.oby tylko nie było problemów z innymi.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » poniedziałek 18 mar 2013, 11:53

Aby zabezpieczyć tą wiedzę należy ją rozpropagować. Było już wiele przypadków, że wynalazca trzymał plany i prototypy tylko u siebie i w "cudowny" sposób wszystko przepadło, często z samym wynalazcą. Nie traktuj tego jako wyroczni Ryszardzie, ale warto jakoś to rozsądnie wykorzystać.
Może zrób tak, jak twórca ogniwa Joe'go albo J. DeMeo z orgonem. Skoro i tak nie przyznają Ci patentu więc rozpropaguj to w necie. Ta wiedza przeznaczona jest dla ludzi, nie dla elit i niech oni to propagują. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 12:02

Thotal pisze:Wszystko rozbija się o kasę.
Wielkim nie zależy na wprowadzaniu innowacji, a wręcz ukrywaniu jej wszystkimi możliwymi sposobami.
Gdyby to była prosta rzecz, rozniosła by się natychmiast, każdy sam stosowałby ją w życiu, ale tu potrzebni są inwestorzy.
Trzeba jak najszerzej uderzać do niezależnych mediów, propagować, pokazywać jak działa, a rozwiązania same przyjdą, cierpliwości...
Najważniejsze żeby zabezpieczyć tą wiedzę w mądry sposób, żeby nie można jej było "zabetonować".
Keshe, ma plan, w którym pewnego dnia roześle pełną dokumentację w możliwie jak naj więcej miejsc, tak, żeby na pewno to nie zginęło. Tu też trzeba tak zrobić, przetłumaczyć na kilka języków i do przodu.



Pozdrawiam - Thotal :)

Ryszard, napisz coś o tym egipskim kamieniu, bardzo mnie tym zaciekawiłeś.

Nie ma jeszcze powszechnych mediów i wolnych .To co jest to za mało by ruszyć temat.
A co do tych kamieni to Sfinks i piramidy.i jeszcze jedno chciałbym powiedzieć .Pewnie wszystkich to dziwi dlaczego nikt dotad na to nie wpadl. Ano dlatego ze w naturze człowieka była i jest zachłanność po prostu i chcieli za dużo jak na jeden raz. Myslę że to był główny powód i drugi zmyłka w informacji o przeznaczeniu piramid.Ale to już było zrobione celowo.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 18 mar 2013, 12:11

Myslę że to był główny powód i drugi zmyłka w informacji o przeznaczeniu piramid.Ale to już było zrobione celowo.


O tak ! Tego że piramidy nie są i nie były grobowcami jesteśmy od dawna pewni ,ale na przykład ja ,nie ma jasnosci co do ich przeznaczenia.Może są to " gwiezdne wrota " z portalem czasowym ,może to generatory energii ? Nie wiem ,ale bardzo chcę się dowiedzieć.Skłaniam się raczej ku generatorom energii , coś na kształt wież do przesyłania energii ,które wynalazł Nikola Tesla.Co o tym myslisz ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 12:15

chanell pisze:
Myslę że to był główny powód i drugi zmyłka w informacji o przeznaczeniu piramid.Ale to już było zrobione celowo.


O tak ! Tego że piramidy nie są i nie były grobowcami jesteśmy od dawna pewni ,ale na przykład ja ,nie ma jasnosci co do ich przeznaczenia.Może są to " gwiezdne wrota " z portalem czasowym ,może to generatory energii ? Nie wiem ,ale bardzo chcę się dowiedzieć.Skłaniam się raczej ku generatorom energii , coś na kształt wież do przesyłania energii ,które wynalazł Nikola Tesla.Co o tym myslisz ?

Możliwe ze i taka role spełnią.Ja twierdze z doswiadczenia ze to jest sposób na WSZYSTKO.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 18 mar 2013, 12:46

Na wszystko ? może przybliz trochę, proszę ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 12:51

chanell pisze:Na wszystko ? może przybliz trochę, proszę ;)

Napiszę Tak.To jest uniwersalny kod jak ludzkie i nie tylko DNA na którym oparte są wszystkie prawa fizyki matematyki chemii jakie rządzą we wszechświecie.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 18 mar 2013, 13:04

Ryszard,jesteś tajemniczy ,ale w tym przypadku to akurat rozumiem.Rozbudziłes moja ciekawość i rozgrzałeś do czerwoności :D :oops:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 14:07

chanell pisze:Ryszard,jesteś tajemniczy ,ale w tym przypadku to akurat rozumiem.Rozbudziłes moja ciekawość i rozgrzałeś do czerwoności :D :oops:

Z tym co cytujesz zgadzam się.Ten czas na ujawnienie tego sposobu i mozliwości jaką się przed nami otwierają był wyznaczony.
Uważam że dotychczas zdobyta wiedza przy korzystaniu z kopalnych paliw dała wiele dobrego nauce ścisłej itp..
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » poniedziałek 18 mar 2013, 16:03

Mili państwo, fajnie prawicie, ale dyskusje o celu i sposobie wykorzystania piramid moze przenieśmy w odpowiedniejsze i istniejące już miejsce >>. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 191
Rejestracja: sobota 16 mar 2013, 15:20
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Silnik Grawitacyjny

Nieprzeczytany post autor: Ryszard » poniedziałek 18 mar 2013, 16:08

Piszcie o tym gdzie tylko jest to możliwe .
0 x



ODPOWIEDZ