Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » wtorek 10 kwie 2018, 22:07

Witam nie wiem czy jeszcze ktoś pójdzie tą samą drogą co ja że będzie dzielił się pomysłami .Ale gdyby się udało to proszę o bezpłatny egzemplarz wersji udoskonalonej .
--------------------------------------------
Na początek weźmy zwykłe wahadło które jak dziecko na huśtawce potrzebuje niewielkiego impulsu .
Co by się stało gdyby : / i tu kilka wersji /
1) Jako obciążenie wahadła zastosować magnes ale takie wahadła zastosować dwa /patrząc z boku : umieszczone były by w jednej płaszczyźnie)
rozsunięte tak by magnesy nie mogły się "skleić" tu powinny być dobrane tak ciężary ,odległości i siła przyciągania magnesów by nie zawisły .

2) Obciążenie wahadła to ferromagnetyk magnes umieszczony w połowie wysokości /i tu nie znam sprawy jak zachowuje się pole magnetyczne z diamagnetykami (np Bizmut ,grafit i inne) .chodzi o to że płyta z diamagnetyku umieszczona w pobliżu magnesu odcinała by pole sił magnetycznych tak by obciążnik wahadła mógł kontynuować swój ruch /sterowanie diamagnetykiem poprzez cięgna sprzężone z wahadłem.

3) Wahadło z obciążnikiem ale w ramieniu wahadła umieszczone magnesy .przy wahadle oddzielnie ale możliwie blisko umieszczone cewki których zadaniem było by zbierać prąd "poglądowo " (?) rysunek wahadła poniżej :o Magnesy wykonują ruch po wycinku okręgu .Prąd akumulowany
zasilałby elektromagnesy rozmieszczone również w okolicach skrajnego położenia wahadła .Tu dwie opcje elektromagnes na przyciąganie lub
wysuniętym trzpieniem ze sprężyną powrotną uderzałby w odpowiednim momencie w obciążnik dając impuls
____
| o | ← o = widok magnesu
| o | neodymowego
| o |
---------------
|obciążenie|
---------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Woda i podciąganie
Znane jest zjawisko zawilgocenia murów . Dzieje się min.n to z tego że zniszczona została izolacja pozioma ale dodatkowymi czynnikami są
zjawiska kapilarne czyli menisk wklęsły zwilża ścianki kapilary a siły cząsteczkowe np wody dążą do utrzymania tej cieczy w jednolitym (nierozdrobnionym) stanie .Następnym czynnikiem jest różnica potencjałów w murze pomiędzy piwnicą a górnymi warstwami muru budynku .
Zjawisko nazywa się elektroosmozą . Nawiasem mówiąc osuszano budynki zamieniając te potencjały na przeciwne wiercąc i wkładając w mur elektrody i podłączając do bardzo niskoprądowych zasilaczy . Dodatkowo po osuszeniu zalewano inne otwory wywiercone w murze odpowiednim preparatem czyniącym kapilary "szklistymi " a w takich kapilarach woda "dostawała " menisk wypukły . .
-----------------
Powyższe informacje wykorzystując + coś jeszcze można też pokusić się o demonstrację może mało wydajnego perpetuum (nie wiem to kwestia skali)
Do eksperymentu potrzebne ną jakieś materiały kapilarne niekoniecznie cegła , siporeks ;-)) np chyba wiskoza wykazuje takie właściwości produkowana w technologii nano ma b. dużo kapilar .
Zbiorniki nie za wysokie

Blacha miedziana i węgiel ( tu chodzi o elektroujemność tych materiałów zdaje się że te dwa materiały są stosunkowo tanie i mają możliwie do swojej ceny różnicę potencjałów .

Zbiorniki umieszczamy na różnych poziomach nawet myślałem o tym że mniejszy zbiornik (kuweta czy cokolwiek) umieszczony w większym ( tu być może kwestia odizolowania prądowego ale być może to że są kuwety np z plastyku może być wystarczające) w tych kuwetach powinny znaleźć się te materiały dające potencjał jeden w jednym zbiorniku drugi w drugim

Odcinki (możliwe że nawet ręczniki papierowe kuchenne ) powinny być zwilżone i od dolnego zbiornika z wodą poprzez krawędź w górnym lub wiskoza rozłożyć na jakimś odcinku lub na całości dostępnej krawędzi

Woda powinna być posolona /nad morzem nie ma problemu ;) /
Istnieje obawa że woda nie będzie chciała opuścić tego nośnika być może pomogło by nasączenie i wysuszenie małego odcinka w górnym zbiorniku poza krawędzią spływu płynem hydrofobowym .( jest taki Sarsil , może silak , lub inne hydrofoby )
-----------------------------------------------
Oświadczam że żadnego eksperymentu nie przeprowadzałem wszystko powyższe jest efektem rozważań ,przetworzeń projekcji myślowych

Jeśli będzie kogokolwiek coś interesowało w szczegółach proszę pytać dopowiem jak to widzę . Dużo szczegółów świadomie nie opisywałem bo jest to czasochłonne .
Następny pomysł jest dość "gruby " i dość trudny do wykonania chociaż poza jednym elementem wszystko dostępne i łatwe ....
Następnym razem.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 10 kwie 2018, 22:38

Witaj na forum :) Nie znam się na tym ,ale pisz a napewno kogoś wciągniesz w dyskusję ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 10 kwie 2018, 22:54

Witaj @feniks na forum.
Wahadło jest najlepiej przebadanym przyrządem z fizyki. Dzięki prawu powszechnej grawitacji, stanie wcześniej lub później, wcześniej gdy dołożysz obciążenie w jakiejkolwiek formie.
Piszesz o stratach czasu, a jednocześnie wstawiasz temat, który jest stratą czasu z założenia.
Z kapilarami jest podobnie, woda fajnie "wchodzi" do góry, ale po zasyfonowaniu wcale nie chce spadać, bo trzyma ją kilka czynników z napięciem powierzchniowym włącznie. Wyjątkiem są chyba żywe rośliny, które "płaczą".
Na twoim miejscu jednak wykonywałbym doświadczenia / eksperymenty, które cie interesują. To doskonale stabilizuje poglądy na daną sprawę.
Co do innych, jeśli nie opiszesz tematu dokładnie, nikt nie będzie w stanie odtworzyć twojego toku myślenia i go przeanalizować, o eksperymentowaniu nie wspominając. Więc musisz poświęcić więcej czasu na opisy, aby były zrozumiałe.
Nie piszę, aby cię zniechęcać, ale chodzę dostatecznie długo po tej ziemi i jestem praktykiem.
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » wtorek 10 kwie 2018, 23:18

Blueray21
ogromnie się cieszę i dzziękuję za słowa krytyki
Jeśli chodzi o kapilary to miało im pomóc nasączenie i wysuszenie hydrofobami pierszy raz w tej chwili pomyślałem i czymś w rodzaju igły w kapilarze może ścianki przegradzającej lub cokolwiek zmniejszające napięcie .THX doskanała podpowiedź z tymi roślinami co one maja takiego że " płaczą"

Oczywiście piszę głupoty ale też traktuję to jako "burzę mózgów" gdzie każdy najbardzij idiotyczny pomysł może być inspirujący.
Wahadło nieby tylko samoistnie się poruszało to juz będzie sukces a dalej sie pomysli
Liczę też na to że dotychczas nie znane były różne "sposoby" a rozwój techniki idzie naprzód może da się coś nowego zaprząc.
---------------
Jeśli chodzi o mnie to jestem "lewus" albo dwie lewe ręce a i zapał słomiany . (Do kapilar kupiłem mopa z wiskozy z rok albo dwa temu no i kupiłem ...... czyli dalej nic )

Opiszę gdy będę wiedział co jest problemem co zbyt powierzchownie ująłem

Jeszcze raz dziękuję i cieszę się z każdego wytknięcia czy pokazania co stanowi barierę którą należy pokonać .
Pozdrawiam
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » piątek 13 kwie 2018, 10:30

Widzę że wciągnąłem całe tłumy dyskutantów i jest dla kogo się wysilać ;-o))

To teraz napiszę o nieobliczonej bzdurze
Mamy dostępne pompy wodne
Szukamy takiej o możliwie wielkiej wydajności w l/min tu strzelam wydajność Q=10 l/min przy wysokości podnoszenia powiedzmy ok. 3,5 m i możliwie dużej sprawności przyjmijmy że będzie potrzebowała 0,5 kW
Stawiamy koło młyńskie chyba nasiębrne (?) średnicy 3m połączone z generatorem wolnoobrotowym zakładam 1 KW
Woda pompowana do góry powoduje obrót koła generator wytwarza prąd .
Użycie koła powoduje to że dostajemy dość duży moment obrotowy
Jest w stanie teoretycznie ktoś podważyć tę koncepcję ? Wiem że za mało danych ale jakiś praktyk może dość łatwo wykazać
Sprawność koła nasiębrnego jest 50 do 70% ( nie mam pewności czy nie jest więcej zależy od kierunku zasilania przyjmijmy 70%
Pytanie czy ten układ da sumarycznie więcej niż 100% sprawności ?

Jak pisałem podane parametry są z sufitu dopiero znawca tematu może cokolwiek doprecyzowywać chodzi o ideę czyli o to czy nad takim czymś nie warto by się zastanowić bo poprzez koło wodne dostajemy przełożenie
Wiem że Ameryki tu nie odkrywam i na pewno wielu się zastanawiało ale ja chciałbym zrozumieć gdzie leży największa trudność i haczyk

Pozdrawiam
feniks
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 13 kwie 2018, 11:12

@feniks- tu akurat nie szukaj sztucznych problemow, bo to nie forum krytyki,-
ja sam jestem teoretykiem, a tez nie wiem czy chociaz dobrym. Z ta sprawnaoscia,-
to juz sa rozwiazania w zasadzie dziecinnie proste- np. klasyczny uklad zasilany na zasadzie spalania,-
jakiegos paliwa, I to daje nam energie- szczelam ~50-60% efektynej zamiany paliwa na energie,-
ale mozna I sa uklady, ktore nie puszczaja pary w gwiadek w "kosmos", ale gorace gazy dalej oddaja energie,-
w ukladzie rozbudowanym o odpowiedni wymiennik.


rowniez pozdr. :)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » piątek 13 kwie 2018, 18:04

Songo 70 Dziękuję za Twoją reakcję Jest mi niezmiernie trudno się odnieść do Twojej wypowiedzi . Nie ogarniam .
Czy tu na tym forum nie mogę liczyć na wyrażenie Waszych opinii ? . To w ogóle podważa ideę istnienia forum .
To co ja tu robię ? ...
Pozdrawiam
feniks
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 13 kwie 2018, 18:38

Nie przejmuj się, pisz dalej. :)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 13 kwie 2018, 19:18

@feniks, ja też nie wiem co tutaj robisz, nie jesteś w takim myśleniu samotny.
A na poważnie, to chyba wszyscy myślą sobie, że się nudzisz i zwyczajnie sobie z nas jaja robisz wystawiając tak trywialne "rozwiązania". Po co ci prądnica, silnik i pompa elektryczna, przecież każde z tych "ogniw" ma wymierne i wcale nie małe straty energetyczne. Rozważ sobie teoretycznie, czy twoje młyńskie koło z jego korytkami, czy miseczkami potrafi podnieść do góry do poziomu z którego jest zasilane, choćby taką samą ilość wody jaką jest zasilane. Potrafi? Oczywiście możesz użyć dowolnych mechanizmów zasilając je za pomocą przekładni, które są wysokosprawnymi przekaźnikami energii.
Jeśli już jesteś teoretykiem, to publikuj tylko te pomysły, których działanie teoretycznie potrafisz udowodnić, bo inaczej wszyscy pomyślą, że testujesz naszą inteligencję, a przynajmniej poprawne technicznie myślenie.
Tylko nie załamuj się, a przejdź do konkretów, bo ludzie dla bzdetów nie chcą nawet stuknąć w klawiaturę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » piątek 13 kwie 2018, 19:56

Blueray 21
Tylko ktoś b. życzliwy może tak napisać . Dziękuję i to najpoważniej bez żadnych podtekstów .
Dla mnie jest to konstruktywna krytyka i powód do zastanowienia się oraz ustalenie swojego poziomu wiedzy i podejścia do tych zagadnień . Wniosek 1: mój poziom wiedzy jest b. niski niemal zerowy.
Wniosek 2 : zanim coś napiszę powinienem się bardziej zastanowić a nie liczyć na to że ktokolwiek będzie wytykał błędy o czym już pisał Songo 70
Może liczyłem na to że ktoś jeszcze się przyłączy i wydyskutujemy rozwiązanie lub też ktoś wykaże rzeczywistą niemożliwość danej koncepcji .
Zastanowię się nad tym wszystkim .
Pozdrawiam
feniks
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 13 kwie 2018, 21:10

Sorki, w ogóle źle przeczytałem i zrozumiałem tytuł topiku :lol: :oops:
Tak czy inaczej masz ciekawe podejście do tematu.

Powodzenia

PS. Oczy już nie te i pisze z telefonu.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » wtorek 24 kwie 2018, 01:41

Ja kombinowałem a ktoś to po prostu wymyślił .
Wahadło i stawidła i jak dobrze mu to wyszło
https://www.youtube.com/watch?v=aHVBu77jz4w

I co nie da się ? ;-o)))
a ile jeszcze demonstracji działających z magnesami ?
Pozdrawiam
frniks
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » wtorek 05 cze 2018, 12:49

Wolną energią zajmuję chyba od pół roku stąd nieraz infantylne i nieobliczalne a często już sprawdzone "pomysły" czyli plagiaty
Jako że coraz mniej wierzę w tę wolną energię ,która jeśli jest to w małym stopniu osiągalna ,droga i mało sprawna to dorzucę jeszcze jeden "kwiatek "
W 1974 r Janusz Wojciechowski wydał czwartą edycje książki "Nowoczesne zabawki -elektronika w domu ,pracy ,szkole"
Pośród wielu różnych konstrukcji na 550-ciu stronach tej książki zafrapowała mnie idea JONOLOTU to pozwolę sobie dołączyć skan dwóch stron traktujących o tym

[url=https://ibb.co/dmVbHohttps://preview.ib ... onolot.jpg[/url]

Gdyby różnica bilansu energii włożonej do uzyskanej była na korzyść uzyskanej to mieli byśmy perpetuum .
O czym myślę ? Czyli jak wykorzystać ten jonolot ?.
Można sobie wyobrazić że jonolot zasilany ultra wysokim napięciem unosi odpowiednio dobrany do możliwości udźwigu jonolotu ciężar .
Dalej przy odłączeniu zasilania działa grawitacja czyli opadanie ciężaru z jednoczesnym napędem generatora(ów) . Coś w rodzaju windy ...
Nie dotarłem jeszcze do obliczeń od czego i na jakich parametrach miałby pracować taki "JONODŹWIG " ale wydaje się że są to
1) Napięcie przyłożone do konstrukcji
2) Powierzchnia
a w mniejszym stopniu chyba wilgotność powietrza
Z tym że relacje tych dwóch pierwszych powinny zawierać się w określonych granicach tak by "nasycenie potencjałem " /cóż za "naukowe" określenie " / było wystarczające .
W powyższym opisie brak jest jakichkolwiek popartych wiedzą wyliczeń to czyste chciejstwo i ewentualnie taka ciekawostka

Pozdrawiam

Przepraszam za niezbyt fortunne umieszczenie obrazka ale nie chcę się rejestrować po coraz to innych stronach po to by sporadycznie cokolwiek zamieszczać jeśli by ktoś poprawił tak jak należy to byłbym wdzięczny.

Adres obrazka jest nieprawidłowy. Proszę w następnym poście podać dobry adres ADM. Janusz
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 05 cze 2018, 13:06

do odkrycia "wolnej" energii trzeba dystansu polegającego na odrzuceniu wszelkich doktrynalnych metod pojmowania.
Krótko mówiąc trzeba mieć dostęp do "kosmicznej wiedzy" :) oraz pozbyć się chciejstwa materialnych sukcesów stojących za potrzebą zaprogramowanego umysłu. Jak znajdziemy sposób na ujarzmienie pędzącego umysłu, to wolna energia przyjdzie sama do naszych rąk... :)



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » wtorek 05 cze 2018, 22:00

Thotal nie rozumiem co oznacza u Ciebie >>doktrynalnych metod <<
Jeżeli masz na myśli oficjalna naukę to nie da się jej pominąć a nawet ona oferuje nam bardzo dużo energii tyle że mocno rozproszonej .
np Fale elektromagnetyczne , czy energia wynikająca z różnic potencjałów elektrod zakopanych głęboko w ziemi i anteny wysoko w powietrzu czy też różnic potencjału wynikającą z elektroujemności , Nie mówiąc o ogniwie Peltiera
Blueray 21 tłumił mój zapał do włączenia tych drobnych ogniw chyba nieskutecznie bo nadal "chodzi mi to po głowie " tym bardziej że są to rzeczy znane od 1962 (to data pierwszego wydania) z książki Janusza Wojciechowskiego pt. "Nowoczesne zabawki elektroniczne".
Poniżej linki na skany ze stronami z tej książki odnoszące się do niektórych z wymienionych zjawisk
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/f5d9eeb1b259794f
https://www.fotosik.pl/zdjecie/4b028f5b99b2f4a9
https://www.fotosik.pl/zdjecie/7647e4791bccfb6d

Natomiast w moim rozumieniu nie doktrynalne metody też są b. ciekawe mam tu na myśli ten film https://www.youtube.com/watch?v=31bsduG0B3k&t=868s I kto by pomyślał że woda ma "uczucia " ;-o)))

Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 06 cze 2018, 00:05

usiądź, odetchnij, poczuj wszystko to co cię otacza, a potem przyjmij z ulgą wszelkie niedogodności jako znak połączenia z naturą...
jak osiągniesz stan spokoju umysłu, jak osiągniesz stan w którym rozgraniczysz ciało, umysł i ducha będziesz miał możliwość życia bez straty energii.
długa praca przed każdym z nas, wyścigi są dobre dla pionierów. :)



Pozdrawiam - Thotal :D
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » środa 06 cze 2018, 13:25

Thotal to ciekawa propozycja zwłaszcza dla mnie
>> usiądź i odpłyń DO KRAINY WIECZNYCH ŁOWÓW tam osiągniesz to co Ty dalej opisujesz <<
Czy to forma takiej szczególnie dla mnie propozycji ? 8-)

Pozdrawiam
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » środa 06 cze 2018, 13:33

Dwa posty wyżej zalinkowałem na schematy odbiorników fal /energii z książki Janusza Wojciechowskiego .
Dzisiaj pojechałem do sklepu by kupić te elementy do "zbudowania " tych układów .
Niestety sprzedawca oznajmił że już nic z tych rzeczy / diody germanowe , tranzystory / nie produkuje .
Należało by przystosować te układy do obecnie produkowanych elementów .
Czy znalazłby się tutaj ktoś kto potrafiłby to zrobić ?
Jest to moja prośba o zamieszczenie tu na forum takich schematów dotyczących odbiorników fal bez zewnętrznego zasilania

Pozdrawiam
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Ja dam pomysły a Wy krytykujcie i wyśmiewajcie

Nieprzeczytany post autor: feniks » poniedziałek 11 cze 2018, 22:25

Następny pomysł związany jest linkami jakie dzisiaj zamieściłem a dotyczy to wykorzystania fal akustycznych do wywołania / wzbudzenia anty grawitacji .
Samo zjawisko narzuca trywialne rozwiązanie . Energią akustyczną unosimy ogromne ciężary na platformę lub dwie platformy sprzężone ze sobą Gdy jedna u góry to druga na dole połączone linami .Platforma taka opadając na listwie zębatej poprzez swoje koło zębate napędzała by generator.
Czy temat AKUSTYCZNO-GRAWITACYJNY nie jest interesujący?
Pozdrawiam
0 x



ODPOWIEDZ