Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Fala skalarna Tesli

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 23 cze 2014, 13:39

Nikola Tesla odkrył coś, co przekraczało możliwości pojęciowe jego współczesnych jak i dzisiejszych naukowców. Fale skalarne nie są to normalne fale elektromagnetyczne. Ich niezwykłość polega na tym, że mają cztery wymiary, czyli zawierają dodatkowy komponent – czynnik czasu. Fale skalarne mogą oddziaływać na czas albo na przestrzeń, jak też na obie te wielkości naraz. Oddziałują na pola świadomości. Stanowią idealny nośnik informacji, ponieważ ich energia nie maleje wraz z kwadratem odległości od nadajnika. Bariera prędkości światła nie jest dla nich żadną przeszkodą. Wielce prawdopodobne, że to właśnie te fale stanowią czynnik odpowiedzialny za szereg zjawisk uważanych przez naukę za paranormalne (fenomenologiczne), których nie da się wyjaśnić w ramach współczesnej nauki.
Tesla doszedł do wniosku, iż fale elektromagnetyczne zawierają pewien rodzaj energii, która niesie w sobie wszelkie informacje, jakie istnieją we Wszechświecie. Energia ta stanowi swego rodzaju „psychikę wszechrzeczy”. To właśnie dzięki niej fale przechowują ludzkie odczucia i nie traci się pamięci zdarzeń, choć wiele komórek w mózgu zawierających ich zapis – ginie. Ponieważ fala skalarna jest jednocześnie materią, informacją i czasem, potrafi nie tylko przesyłać pewne komunikaty, ale i tworzyć nowe, niezależne światy. Jest w Kosmosie tym, czym u człowieka mózg: nie tylko odbiorcą, ale i kreatorem zdarzeń.

Środowisko naukowe zrobiło wszystko, by badania te skompromitować i zniszczyć. Prawdopodobnie obawiano się publikacji faktu, że być może w mózgu każdego z nas drzemią siły, których uruchomienie może przynieść prawdziwą nieśmiertelność. A wykpiwana „magia” mogła się okazać zwykłym zjawiskiem fizycznym, magiczną choć bardziej zaawansowaną fizyką o szerszym widzeniu świata i zjawisk.
Fale skalarne to zjawisko będące u podstawy teorii Falowej Struktury Materii (ang. WSM), która oprócz zjawisk fizycznych doskonale wyjaśnia także wszelkie zjawiska niezwykłe w sposób matematycznie precyzyjny. Falowa struktura materii została przewidziana już 130 lat temu przez słynnego angielskiego geodetę, Williama Clifforda, który przemawiał przed Stowarzyszeniem Filozoficznym Cambridge w 1870 roku: „Wszelka materia jest po prostu pofałdowaniem struktury przestrzeni” (William Clifford). Rozwinął on tę koncepcję jako trójwymiarową dynamikę, która redukuje się do czterowymiarowej kinematyki opisującej materię, elektromagnetyzm i energię kinetyczną jako krzywiznę dynamicznej przestrzeni Riemanna. Jego praca, pierwowzór WSM i Ogólnej Teorii Względności, została zlekceważona. W rozumieniu Clifforda, masa i ładunek nie istnieją, lecz są właściwościami falowej struktury w przestrzeni. W skrócie, to fale przestrzeni są realne, podczas gdy masa i punktowe ładunki są zaledwie przejawami falowej struktury, nazywanymi Schaumkommen przez Schrödingera. Ich propozycje były spójne z obecną postacią teorii kwantowej, ponieważ matematyka kwantowa nie opiera się na wierze w cząstki lub ładunki.
Ernst Mach proponował około roku 1890, że prawo inercji zależy od wszelkiej masy we wszechświecie. Ta propozycja jest znana jako Zasada Macha. To było pierwsze spostrzeżenie, że prawa Natury zależą od kosmologii. Albert Einstein był pod silnym wpływem tych koncepcji, gdy obmyślał swoją Ogólną Teorię Względności. Paul Dirac nigdy nie był zadowolony z pojęcia Dyskretnej Punktowej Cząstki, ponieważ nieskończoności wynikające z obliczeń siły Coulomba musiały być korygowane przez "renormalizazję". Napisał on: „To po prostu nie jest sensowna matematyka. Sensowna matematyka pozwala na pomijanie wartości gdy jest zbyt mała, by mogła mieć znaczenie, a nie na pomijanie jej, gdy jest nieskończenie duża i niewygodna dla nas!” (Paul Dirac). Dirac wydawał się przepowiadać narodziny WSM.

W roku 1945 Wheeler i Feynman poszukiwali przyczyny promieniowania pochodzącego od przyspieszanego ładunku. Ich obliczenia zakładały, że ładunki powinny generować nadchodzące (przychodzące) i powracające (wychodzące) sferyczne fale elektromagnetyczne o jednakowej amplitudzie. Fale wychodzące wywoływały odpowiedź wszechświata; tak jest, powstawanie fal powracających od odbierających je ładunków z każdego innego miejsca we wszechświecie. Niemniej jednak, fale pochodzące od ładunków odbierających zaczynały się przed momentem przyspieszenia, jeszcze zanim przybyły fale źródłowe. Wyliczone siły stosowne do połączonych fal lokalnych i odbieranych zgadzały się ze wzorem empirycznym i wydawały się być przyczyną transferu energii. Wyniki ich obliczeń były znaczące i przyciągnęły sporą uwagę.
Tak czy inaczej, Wheeler i Feynman zwrócili uwagę na fakt, że ich teoria nie było dokładne wyjaśniona. W szczególności, nie istniały rozwiązania fal elektromagnetycznych we współrzędnych sferycznych. Po fakcie okazało się, że sukces obliczeń Wheeler i Feynman był po części winą przemilczenia wektorowego charakteru fal elektromagnetycznych sprawiając, że w efekcie obliczali oni skalarne (kwantowe) fale. Skalarne równanie falowe daje w wyniku dokładnie dwa rozwiązania - nazywając rzeczy po imieniu: przychodzące i wychodzące sferyczne fale. W teorii WSM zostało pokazane, że te dwie fale skalarne połączone razem mają wszystkie właściwości pozytronów i elektronów. Połączone fale stanowią elektron same w sobie i żadna punktowa masa czy ładunek nie są potrzebne.

Elektron mający strukturę falową, stanowi Rezonans Przestrzeni (ang. Space Resonance, SR) lub inaczej Sferyczną Falę Stojącą (ang. Spherical Standing Wave, SSW). Przestrzeń, którą wcześniej uważaliśmy za pustkę, o której mało wiedzieliśmy, jest ośrodkiem rozchodzenia się fal i gra główną rolę w naszej nowej fizyce wszechświata. Właściwości elektronów, innej materii i praw, którym one podlegają, można wyprowadzić z właściwości tego ośrodka, z przestrzeni.
Tak więc przestrzeń opisana przez WSM leży u podstaw wiedzy naukowej. Ciekawe, że podobną filozofię przyrody od tysiącleci głosi się na Wschodzie, gdzie pojęciem Akaśa określa się właśnie Przestrzeń, Próżnię Kosmosu w której jako jej fale pojawiają się żywioły materii i która sama w sobie jest podstawą wszystkich rzeczy, podstawą inteligentną. Chociaż teoria WSM w nauce nie zdobyła takiego uznania jak teorie Einsteina, to jednak jest godna zastanowienia, a to, co było powodem jej odrzucania przez część naukowców to fakt, że wyjaśnia zupełnie dobrze cały szereg zjawisk paranormalnych i parapsychicznych, co było dla nich prawdopodobnie zbyt trudne do zrozumienia i zaakceptowania.

Źródło: http://ag.108.pl/index.php/wiedza-nauka ... arna-tesli
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 23 cze 2014, 17:29

Prof. Meyl jest jednak teoretykiem, używałem anten dipolowych w zakresie długości fal 2 - 80 m (fale krótkie i ultrakrótkie) ale w życiu mi nie przyszło do głowy, żeby cokolwiek mierzyć obok anteny. Zresztą byłbym zapewne niezłym odbiornikiem tych kilkuset watów ładowanych w antenę i zapewne nieźle by mnie "rozgrzały".
Anteny dipolowe z założenia muszą być dopasowane wielkością, zestrojone z częstotliwością promieniowania lub odbioru. Jednak zbyt idealnie tego zrobić się nie da, bo tzw. dobroć - obrazowo mówiąc charakterystyka / krzywa anteny dipolowej jest niska i niezbyt ostra. Więc w okolicy anteny z konieczności powstanie sporo śmieci i interferencji, które mogą mieć różny charakter - w/g profesora fal skalarnych. Jednak to się kończy, zapewne najdalej w odległości 1 długości fali od anteny, ale nie ma w tym nic dziwnego, jako że natężenie pola maleje z kwadratem odległości od źródła. Nie przeczę zjawisku, ale nie bardzo je widzę jako zasadę i zmianę charakteru fali po drodze. Nie jestem teoretykiem.
Wydaje mi się, że druga część wykładu profesora byłaby ciekawsza, jednak mój niemiecki pozwala mi tylko na zakup benzyny na stacji lub cukru w sklepie i niewiele więcej. Zawsze bardziej interesuje mnie praktyczne wykorzystanie zjawiska, niż samo zjawisko.
Temat z pewnością jest przyszłościowy, ale jak wspomniałem mocno blokowany przez różne frakcje i dostępność informacji jest póki co mocno ograniczona. Widać to idealnie przez zablokowanie dostępu / usunięcie informacji w raz z upłynnieniem jego zapisków z apartamentu, gdzie mieszkał, natychmiast po jego śmierci.
Teoria spiskowa zresztą głosi, że to Otto Skorzenny zakończył życie Tesli, aby nie doszła do skutku jego oferta wobec rządu Stanów Zjednoczonych.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 23 cze 2014, 23:07

bluray21 -

Ten ARTYKUL, ktory tu wstawilam nie pochodzi od profesora Meyla, skad przyszlo Tobie to do glowy???
żeby cokolwiek mierzyć obok anteny


Historia lubi sie powtarzac... ale ja juz nie mam ochoty na globalne nauczanie. Wiec na koncowce powiem, ze trzeba bardziej wziac pod uwage role pol bliskich i dalekich. A jak widze juz na nie tylko tym FORUM kojarzone jest to z O D L E G L O S C I A od anteny... i to swiat inzynierow...
Przeczytal, rzucil okiem, skojarzyl, ale nie ROZPOZNAL.

A ja czekam ;)

P.S. Dla blu zapoznaj sie dokladnie z klatka Faraday'a - moze sie cos rozswietli pod deklem ;) bo jak znajde czas to opisze co nieco.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 24 cze 2014, 00:10

http://www.youtube.com/watch?v=XRnK5NZuSVM

prof. Meyl jest rowniez inzynierem, kontynuuje idee Tesli.

Ten wyklad jest po niemiecku. Moje tlumaczenie siega do parenastu minut.

"Wyklad – Prof. K. Meyl
2:50 – Profesor wita sie z publicznoscia i w skrocie opowiada o tym, ze juz
od ponad 10-ciu lat prowadzi wyklady na tematy rezonansu, przesylu
informacji oraz przeprowadza (m.in) techniczne eksperymenty glownie w
nawiazaniu do badan Nikola Tesli.


To, co to jest w końcu?

Tak, to jest świat inżynierów, nie potrafią dyskutować o teoriach, których nie mogą potwierdzić fizycznie lub mentalnie, opierają się na swoich doświadczeniach, to chyba normalne.
Profesor robił sam jakieś eksperymenty fizyczne, ale ich nie prezentuje, więc trudno sledzić jego myślenie, nie mając tych informacji, które on ma.
Odległość jest tu relatywna, bo pole bliskie dla fali skalarnej w odległości może mieć wiele kilometrów.
A klatką Farraday'a mnie zaciekawiłaś, bo nie widzę związku z falami skalarnymi, oprócz tego, że nie działa na nie, tak jak działa na fale poprzeczne i zapewne w szczególnych przypadkach nie działa wcale.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 24 cze 2014, 09:36

Nic nie napisales, ze moja wiadomosc doszla, u mnie nie pokazuje sie w "skrzynce", myslalam, ze odnosisz sie do posta, a nie tej wiesci na priv, bo inni tez tego wiedziec nie mogli. Ale teraz rozjasnilo sie i z checia podyskutuje.
K. Meyl jest praktykiem, napisal parenascie ksiazek, w ktorych dokladnie opisuje te doswiadczenia, i nie tylko o fale skalarne chodzi, wogole elektronike, komunikacje bezprzewodowa, oraz fizyke wirowa. A szczegolnie interesuje sie wplywem elektrosmogu na uklady biologiczne, a to nie jest mile widziane.

Napisze pozniej wiecej.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 24 cze 2014, 10:52

Wysyłałaś mailem, żeby dostać wiadomość także na swojego maila musisz mieć odhaczony kwadracik (wyślij wiadomość również do mnie). Gdyby mail nie dotarł do mojej skrzynki w swojej skrzynce otrzymałabyś odpowiedni komunikat, co występuje, gdy adres był błędny, lub z jakiegoś powodu serwer poczty odrzucił wiadomość. Komunikacja mailem jest dość niezawodna.

Nie jestem teoretykiem, więc w prace profesora zagłębiał się nie będę, na brak zajęcia nie narzekam.
Natomiast powyższy artykuł jest dla mnie informacyjny i też dotyczy teorii, nazwałbym to chyba teorią pola, ale daleko mi do zainteresowania tymi tematami. Na elektronice był taki przedmiot i dotyczył on oczywiście pola elektromagnetycznego w tym klasycznej teorii falowej.

Wracając do profesora Meyla i jego praktycznych stron to oczywiste, że korporacjom analiza elektrosmogu jest nie na rękę. Trzeba byłoby wyeliminować całe Wi-Fi i GSM jakie istnieją, a jeszcze coś pewnie by się znalazło, jak mikrofalówki np. Przecież żadnych długotrwałych badań w tym zakresie nikt nie robił i wszystko poszło na "hurra", a wpływ w/w na żywe organizmy jest niezaprzeczalny. Gdzieś pisałem jak dziewczynki z Danii udowodniły, że nasiona rzeżuchy przy routerze Wi-Fi w ogóle nie powschodziły nawet, a co mówić o oddziaływaniu na bardziej skomplikowane organizmy.
Może odeszliśmy nieco od tematu, ale wracamy.
Wspomniałaś o klatce Farradaya. Jeżeli obserwacje Meyla są poprawne (a nie mam podstaw aby wątpić), to taki router zamknięty w klatce np. żelbetowej konstrukcji domu musi produkować fale skalarne, które wielokrotnie zwiększają efekt niszczący z samej zasady przenoszenia ładunku, na
dodatek wiele z tego jest odbijane przez metalowe elementy konstrukcji, jak również odchylane / zmieniany kierunek. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w naszym rozumieniu są to fale bardzo krótkie (centymetrowe) to w pomieszczeniu mamy niezły koktail. A są już ludzie fizycznie uczuleni na ten zakres fal. Więc na prawdę Wi-Fi nikomu nie służy dobrze, oprócz dostawców usługi i ... podsłuchiwaczy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 24 cze 2014, 21:22

bluray21 -

Wysyłałaś mailem, żeby dostać wiadomość także na swojego maila musisz mieć odhaczony kwadracik (wyślij wiadomość również do mnie). Gdyby mail nie dotarł do mojej skrzynki w swojej skrzynce otrzymałabyś odpowiedni komunikat, co występuje, gdy adres był błędny, lub z jakiegoś powodu serwer poczty odrzucił wiadomość. Komunikacja mailem jest dość niezawodna.


NIC u mnie nie ma. Ani sladu, ze pisalam do Ciebie. Ale to juz nie pierwszy raz. Do niektorych uzytkownikow widze informacje o wyslanych mailach, a do niektorych nie ma zadnego sladu korespondencji, wiec zawsze pytam sie, czy doszlo? ;)

Ale nie o tym chce teraz napisac.
Jak slusznie zauwazyles, w drugiej czesci wykladu byly ciekawsze tematy, nawet kiedys chcialam dalej tlumaczyc, ale zniechecilam sie negatywizmem odbiorcow i zarzucaniem mi zlego formulowania, tak bylo najprosciej, bo idee profesora ( i Tesli) sa niewygodne do przyjecia.

Ja zaakceptowalam te teorie fal skalarnych, bo jest wiarygodna dla mnie, tlumaczy wiele zjawisk, ktorych sama bylam swiadkiem w roli ofiary, oraz eksperymentatora, wtedy nie wiedzialam jak sie pola nazywaja i wogole jak dziala systemy nadawczo-odbiorcze. Gdyz jest to wiedza z wyzszej poleczki, ale zawzielam sie i poswiecilam mase czasu, rozmyslan, tlumaczen, poszukiwan itd., aby zrozumiec jak to dziala i im dalej uczylam sie tym jasniej robilo sie w mej glowie.
Trudno w jednym poscie opisac rozne eksperymenty, doswiadczenia i techniki. Ale podam taki przyklad, o ktorym pisze profesor.

Czy kuchenka mikrofalowa jest rowniez klatka Faraday'a? ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 24 cze 2014, 21:45

Nawet jest co najmniej podwójną klatką Farradaya, gdyby nie była, to bez problemu gotowałaby również użytkowników. To są mikrofale (2,4 GHz) i rozchodzą się po liniach prostych, praktycznie się nie uginają, ale odbijają się doskonale od metalowych powierzchni. Z generatora te fale są przesyłane przez kanał, który pełni rolę krótkiego falowodu / ekranu do komory kuchenki, gdzie działają trafiając na żywność (która zawiera wodę) bezpośrednio, lub po odbiciach od ścian, czy drzwiczek komory.
Czy powstają tam fale skalarne, nie wiem, wiem że jest duży falowy bajzel w tym tyglu. Fala ma długość 12,5 cm, więc komora ma kilka węzłów fali, w tym rozumieniu nie jest to pole bliskie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 24 cze 2014, 22:08

Ale, czy oficjalne "wzory" mat-fiz uwzgledniaja takie mozliwosci :o Zwlaszcza, ze tworzacy te (do dzisiejszego dnia obowiazujace :shock: ) teorie - wielokrotni zdobywcy nagrod w tym i Nobla, nie byli konfrontowani ze swiatem wspolczesnym... :oops:
Czyzby ponad sto lat temu wiedzieli o takich urzadzeniach, ktore nas beda otaczac???
Odpowiedz pozostwaiam kazdemu uzytkownikowi.

Na dowod tych ogolnie uznanych praw proponuje prosty eksperyment.
Prosze wlozyc sowoj telefon komorkowy do kuchenki mikrofalowej (bez urochamiania ;) i zadzwonic...

Odezwie sie, czy nie? :roll:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 24 cze 2014, 22:33

Zależy jak daleko jest od najbliższego nadajnika. Klatka jest konstruowana na 2,4 Ghz, a nie pasmo 470, czy 900 MHz w telefonach. To różnica kilka razy, więc dla telefonu ta klatka nie będzie tak skuteczna, jak dla mikrofal. Głównie chodzi o to co jest w drzwiczkach, są różne rozwiązania.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » środa 25 cze 2014, 09:16

Oto definicja za wiki:
"Ponieważ na powierzchni idealnego przewodnika potencjał musi być w każdym punkcie równy, nie następuje wnikanie pola elektrycznego do wnętrza metalu, a tym samym pole elektryczne nie przenika przez metal. Dzięki temu we wnętrzu klatki, niezależnie od tego jak silnie jest ona naładowana, nie ma pola elektrycznego. W praktyce metale mają dostatecznie dużą przewodność elektryczną, aby płynące w nich prądy natychmiastowo kompensowały wymuszane różnice potencjału."

I to juz dzis nie wystarcza! Bo tym nosnikiem informacji jest wlasnie fala skalarna (w polu elektrycznym), i jak widac kazdy to wie, a oficjalne teorie swoje! ;)
Tu glownie chodzi o zmiany w nomenklaturze (przestarzalej), bo reszte mozna zbadac doswiadczalnie.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 25 cze 2014, 09:57

To nie do końca tak jest, może wyciągniesz też inne wnioski. Definicja jest poprawna w określonej sytuacji, chodzi o to, że w klatce nie ma pola elektrycznego, które istnieje na zewnątrz niej, czyli klatka "chroni" swoje wnętrze przed zewnętrznym polem elektrycznym - bo z elektromagnetycznym może już nie działać, ponieważ składowe magnetyczne fal mogą przenikać przez ścianki klatki, które nie są z materiału ferromagnetycznego i te składowe spowodują wewnątrz klatki częściową odbudowę fali elektromagnetycznej. To jest jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ nawet w materiałach nie ferromagnetycznych, składowa magnetyczna fali spowoduje powstanie prądów wirowych, więc zostanie mocno osłabiona, ale nie można przyjąć, że całkowicie - to zależy od energii, grubości ścianek i jeszcze paru innych czynników.
Jednak kuchenka mikrofalowa nie jest doskonałą klatką Farradaya, ma drzwi z szybą. Szyba jest przesłonięta siatką, albo coraz częściej tylko siatkową metalizacją na tej szybie. Jak wspomniałem jest to liczone dla bardzo krótkich fal, dłuższe fale będą bez problemu przez tą siatkę przenikać, jak w doświadczeniu z telefonem. Ale to jeszcze nie są wcale fale skalarne.
Dla prawdziwej fali skalarnej - długiej - taka klatka nie stanowi problemu, czyli przeszkody - o ile nie znajdzie się w węźle fali stojącej / skalarnej. Skalarna może ją zniszczyć, jeśli przenosi dostateczną energię, zwykła (poprzeczna), stojąca - od niej się odbije.
Myślę, że to powinno ci nieco rozjaśnić zachowanie się klatki Farradaya.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Fala skalarna Tesli

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » środa 25 cze 2014, 11:41

Dzieki serdeczne bluray21 !

Pozwole sobie rozszerzyc temat o tzw. eksperyment tunelowy (bo to o to chodzi m. in. w tych mikrofalowkach i falach skalarnych), ktory rozslawil profesor Günter Nimtz z Uniwersytetu w Kolonii.
Fizyk ten specjalizuje sie w badaniu ponadswietlnych tuneli.
Rzucam tylko haslo i wstawiam na chybcika pare rysunkow z neta, ale niedlugo opisze ten eksperyment, bo bedzie potrzebny do zrozumienia prawdziwego "oblicza" fal skalarnych.

Obrazek

Nadajnik - Falowod - Tunel - Falowod - Odbiornik

Obrazek
0 x



ODPOWIEDZ