Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

"Znikające" posty

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1613
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1312 razy
Otrzymał podziękowanie: 2584 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: forester » poniedziałek 02 kwie 2018, 05:52

blueray21 pisze:
sobota 31 mar 2018, 09:34
Nie było awarii serwera na 4-m forum, w której tracilibyśmy jakieś dane - były problemy z połączeniami, nawet niedawno.
autor: blueray21 » niedziela 09 kwie 2017, 10:31

Jednak posty z forum rzeczywiście znikają bez śladu!.
Napisałem parę zdań w odpowiedzi @Ambitnemu, sprawdzałem, czytałem nawet po wysłaniu, a teraz nie ma i nie widać nawet w innych tematach, gdyby ktoś przez pomyłkę przeniósł.
Dziwne, bo w treści posta niczego kontrowersyjnego nie było, a w przypadki nie wierzę.
viewtopic.php?f=8&t=1905&p=67048#p67048
autor: janusz » poniedziałek 22 maja 2017, 17:10 Dzisiaj o godzinie 00.30 pokazał się komunikat o awarii serwera. Trwało to chyba do 9.30. Możliwe, że to było powodem zniknięcia powyższych postów. :?: Siły wyższe zadziałały. :( Kopię zapasową zrobiłem dopiero o 12.49. Dobrze, że nie stało się nic gorszego.
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... era#p70120



Nie wiedziałem, że istnieje taki temat,i że już wcześniej był problem ze znikającymi postami :o


Mam Wielką prośbę do Administracji -

O przeniesienie ostatnich kilku wypowiedzi z tematu '' Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki'',dotyczących znikających postów,
- [Tu, delikatnie mówiąc, nie pasują]- do tego miejsca;

http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... era#p67052


Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 02 kwie 2018, 12:43

Więc przeniosłem tutaj dyskusję o znikających postach.
Generalnie do lipca 2017 robiliśmy backupy rzadko od raz na kilka miesięcy do kilku na miesiąc, gdyż dostawca hostingu zapewniał jakoby automatyczne backupy co tydzień. Owszem automat robi to co tydzień, nadpisując poprzedni, czyli zawsze jest tylko ostatni, ale po przeanalizowaniu możliwości jego użycia wyszło, że można stracić jeszcze więcej danych używając go, niż nie używając, więc od tamtej pory kolega @janusz wykonuje regularnie codzienne backupy danych, a ja bardziej z doskoku backupy załączników obrazków i skryptów forum.
Tak więc codzienne backupy mamy od 14-go lipca 2017. Wcześniej nieregularne.
Wracając do tematu o Tesli, zostało w nim wykorzystane 49 numerów postów a widoczne były 44 lub 45 łącznie z tymi, które przeniosłem tutaj.
To oznacza brak 4-5 postów, choć mogą w tym być również numery nie wykorzystane, gdy ktoś zaczął pisać, ale posta nie wysłał, oraz posty zwyczajnie skasowane przez użytkownika (dopóki może edytować) oraz administrację gdy skasował ktoś jakiegoś bzdeta lub przeniósł coś w inne miejsce (licznik się nie cofa).
Niestety mieliśmy trochę błędów przy przenoszeniu postów, ale wtedy one są nadal widoczne na listach użytkowników,
a w tym przypadku takowych śladów nie ma. A powinny być, tylko przy próbie ich wyświetlenia byłby komunikat - "żądany temat nie istnieje".
Krótko mówiąc nie wiem jak to się dzieje. Teoretycznie awarie serwera nie powinny tego powodować, bo dane są zapisywane w kilku miejscach, przynajmniej 2-ch i gdy jedno jest uszkodzone lub łączność z nim jest zablokowana, dane są pobierane z drugiego i relokowane do pierwszego serwera w inne miejsce jeśli serwer odpowiada lub w jego kopii, jeśli nie ma odpowiedzi.
Nie bardzo wierzę w czyjeś ręczne usuwanie postów, bo to masakryczna robota, jeśli mają zniknąć wszelkie powiązania i odnośniki, a tutaj też ich brak.
Stawiałbym na przypadkowe ich skasowanie lub przeniesienie do innej lokalizacji, ale to pierwsze bo byłyby widoczne na listach postów użytkownika.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 02 kwie 2018, 13:07

Wczoraj sprawdziłam wszystkie posty @ forester od początku i nie znalazłam tych filmów . Jeden post był w śmietniku ,ale nie związany z tematem Tesli . Nie wiem o co chodzi ,choć pamiętam ten mój post o którym piszesz @forester :) Spróbuję go odnaleźć u siebie ,choć będzie to trudne zadanie bo mam ich kilka tysięcy . Może mi podpowiesz w jakim przedziale daty mam szukać ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1613
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1312 razy
Otrzymał podziękowanie: 2584 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: forester » poniedziałek 02 kwie 2018, 13:27

chanell pisze:
poniedziałek 02 kwie 2018, 13:07
Może mi podpowiesz w jakim przedziale daty mam szukać ?

@chanell, na prawdę nie pamiętam kiedy to było,nie umiem nawet określić daty w przybliżeniu,przykro mi... ;)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 02 kwie 2018, 14:08

to niestety szukanie igły w stogu siana :(
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: feniks » środa 09 maja 2018, 16:15

Witam dzisiaj wstawiłem swoją odpowiedź Blueray 21 w Dziale WYNALAZKI - Temat DARMOWA ENERGIA - LUŹNE DYSKUSJE
na koniec pisania postu pojawiło się okienko Czy zapisać kopię roboczą Dałem tak żeby nie tracić swoich " wypocin"
Teraz jeśli daję przeglądarkowe WSTECZ to przez chwilę pojawia się okienko KOPIA ROBOCZA ZOSTAŁA ZAPISANA i 2 inne opcje Wróć do tematu wróć do działu ..
Jak z tego wybrnąć ? żeby ten wpis wstawić ?
Pozdrawiam
feniks
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 09 maja 2018, 17:19

Cześć :)

Jesli masz zapisane to skopiuj i wstaw raz jeszcze .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: feniks » środa 09 maja 2018, 18:11

Chanell Dziękuję za zainteresowanie moim problemem .
Nie było by problemu Miałem tylko okienko >>Twoja kopia robocza została zapisana <<
Ale już gdzie to jest nie mam pojęcia ...
A przewijanie wstecz już dalej nie " sięgnęło "
Myślałem że to z poziomu moderatorów czy administracji można odzyskać .
Już takiej odpowiedzi tam nie udzielę bo zazwyczaj piszę emocjami i nie odtworzę o czym pisałem ..
Pozdrawiam
feniks
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 10 maja 2018, 00:04

Oczywiście, że można odzyskać. Jeśli kliknąłeś zapisz kopię roboczą to tekst posta został zapisany, ale nie wysłany. aby go wysłać musisz wczytać kopię roboczą i wysłać.
Kopia robocza jest zapisywana na serwerze forum. Jest zapisywana jako post z nr tematu i nr forum/działu.

Pytanie skądinąd czy można zrobić temat dostępny tylko dla 1 użytkownika (oprócz administracji) - można.
Drogą pośrednią, tworząc grupę, przyporządkowując jej zasady dostępu itd. - ale nie chciałbym tego robić!.
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: feniks » czwartek 10 maja 2018, 11:08

Blueray21 Dziękuję za odpowiedź .
Problem w tym że szukałem i nie znalazłem jakiegoś dostępu do Kopii Roboczej

To teraz rodzi się pytanie
Gdzie jest w tej chwili kopia robocza ? Jak ją znajdę ?
Pozdrawiam
zen
0 x



beadnorsi
Posty: 1504
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2993 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 27 paź 2022, 21:26

Pytanie,nie mozna byloby rozciagnac biezacych tematow,postow czy wiadomosci?

np.mam ciekawy post ale nie chce ,zeby post kolegi @cedrika "salicylany"zostal zastapiony moim i nikt czy mniejsza ilosc odwiedzajacych go przeczyta?


Chcialbym cos wrzucic na temat koronawirusa no ale automatycznie post @cedrika "przesunie sie"i przestanie byc widoczny,mozna to jakos inaczej rozwiazac?
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 27 paź 2022, 21:39

Z lewej strony u góry masz zakładkę "więcej " Jeśli w nią klikniesz pokażą się tematy
Twoje posty
Nowe posty
Nieprzeczytane posty
Aktywne tematy
itd..
Można codziennie a nawet kilka razy dziennie sprawdzić co jest nowego i kto coś napisał .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

beadnorsi
Posty: 1504
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2993 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 27 paź 2022, 21:45

To wiem,tylko ludzie sa wzrokowcami i przyciaga ich to,co napisane jest wlasnie "teraz",wiec nie chcialbym zalewac forum wiadomosciami odsuwajac inne ciekawe tematy innych zainteresowanych.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 27 paź 2022, 21:54

Jeśli masz coś interesującego w temacie to wstawiasz, nie przejmując się poprzednikami. Każdy kogo temat interesuje przeczyta twój post i te wyżej również, bo ma sygnalizację, że nie były przeczytane.
Nasz kolega potrafił wstawiać podwójne i potrójne posty, byle jego były ostatnie, to działa tylko na ludzi nie zainteresowanych, który ewentualnie czytają tylko nagłówki postów.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1613
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1312 razy
Otrzymał podziękowanie: 2584 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 23 kwie 2023, 18:21

Nie wiem co z licznikiem postów, jeszcze godzinę temu miałem 1270 postów,
a teraz jeden wyparował i jest 1269 - nie wiem który i z jakiego powodu?
no z tym co teraz napisałem z powrotem 1270, nie mniej jeden post zniknął :?:
i znowu jeden post ubyło,czy ktoś może mnie informować które posty i z jakiej przyczyny są usuwane...

pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
forester
Posty: 1613
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1312 razy
Otrzymał podziękowanie: 2584 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 23 kwie 2023, 20:23

@ chanell, Dział "ZDROWIE FIZYCZNE " nadal w trakcie porządkowania .
już znam powód zniknięcia moich postów
przepraszam za zamieszanie ;)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 28 kwie 2023, 11:23

@forester ,uprzedzałam o tym tu w tym temacie ,już dawno : http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... =37&t=2958
Cały czas trwają prace porządkowe . Forum jest przepełnione pustymi filmikami ,dlatego jej usuwam . Posty które piszecie ,nie są usuwane i nie będą .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ