Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Skromna sugestia i propozycja

Myśliciel
x 129

Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » niedziela 07 kwie 2013, 02:15

Jest coś co szczerze mówiąc leży mi na sumieniu.

A mianowicie w internecie istnieje wiele for z aktywnie udzielającą się społecznością użytkowników, które zapoznają czytelników z wiedzą filozoficzną, ezoteryczną i religijną od rozumnej strony poznania niekiedy ciekawej chodź mało uzasadnioną elementami logicznych argumentów. Mam na myśli kwestie teorii spiskowych czy teorii rodem wziętych z kosmosu jak np: istnieniu ufo i tym podobnym i owszem jest to ciekawe nawet bardzo prawdopodobne ale jeszcze bazuje na domysłach i relacjach bardzo małej grupy świadków, którzy mieli możliwość nawiązać z czymś takim kontakt bądź inaczej doświadczyć to zjawisko. Oczywiście zachowując odpowiednią dozę tolerancji można zwracać się do tego poważnie ale jeszcze z lekkim przymrużeniem oka. To jest postawa wypływająca z czystego racjonalizmu i wiele ludzi z takim też nastawieniem osobistym również się do nich odnosi. Obecne forum odbieram w podobny sposób tak jak sąsiednie także nawołujące do tematyki NWO, New Age, filozoficznych refleksji na temat bytu człowieka, relacjach z Bogiem, życiu po śmierci, doświadczeniach ze zjawiskami o charakterze metafizycznym i rozwoju duchowego w sensie samorealizacji miłości w sobie, własnego otoczenia i życiu innych ludzi kierując się głosem serca i pokorą wobec bliźniego swego. Z tego też powodu fora nawołujące do omawiania tejże dziedziny wiedzy na temat życia, człowieka i otaczającej go rzeczywistości można przyjąć za internetową działalność humanitarną raczej powstałą w celu uświadamiania ludzi i niesienia pomocy w postaci wiedzy o zjawiskach z którymi ludzie często mają do czynienia lecz nie potrafią ich zrozumieć, a czasami nawet nie bać się ich.

Wszystko to zapowiada się ładnie i pięknie, można poznać wiele ciekawych uduchowionych, uzdolnionych intelektualnie i wrażliwych przyjaźnie nastawionych ludzi lecz to jest ten najbardziej mylący pozór, który ma przyciągać uwagę odwiedzających gości i wcielić go w środowisko forum tak, aby przynależał do niego. Możecie się ze mną sprzeczać ale niestety tak właśnie jest, ponieważ administratorzy takich for na ogół zastrzegają sobie pewne prawa autorskie inaczej rozumując władzę absolutną ograniczoną do jednego organu, który rozwój forum ma sprawować pod nadaną przez siebie utrzymywaną kontrolę. Zgoda i współpraca między ludźmi zanika w tym momencie kiedy rozmawia się na przykład o połączeniu takich for w jedną wspólną działalność o jakiej posłuch mógłby trafić do maści ludzi w znacznie dalsze horyzonty poza internetowe. Wtedy moglibyśmy rozmawiać o forum, które w raz ze swoim potencjałem angażowało by się dla rozwoju ludzi nawet na globalną skalę humanitarną. To byłby dość ciekawy fenomen posiadający możliwości obalenia rzeszy kościelnej i wprowadzenia nowych ustrojów na temat wiedzy i rozwoju duchowego. Ale to daleka wizja raczej nie możliwa do wykonania z powodu braku umiejętności organizacji i ograniczonych możliwości z powodu ludzi, których interesuje jedynie pieniądz i chęć dominacji.

I to jest to co mnie nurtuje, że jeszcze nikt nie wpadł na to, aby zjednoczyć fora o tego typu tematyce i podjąć się otwartej współpracy w raz z innymi ludźmi. Począwszy od organizowania spotkań między sobą, wspólnych wakacji czy wycieczek w jakieś ciekawe miejsca to by się dopiero nazywała wzajemna współpraca, zżycie ze sobą, przyjaźń, zaufanie i jedna szanująca się wieź między ludzka dająca przykład innym ludziom w wielu aspektach rozwoju osobistego. Działalność charytatywna i humanitarna na rzecz rozwoju duchowego i uświadamiania ludzi. Gdyby chodź jednemu forum udało się osiągnąć takie światło wokół swojej aury to tylko coraz więcej przyciągało by do siebie osób. Ludzie nawet z kościoła by występowali, żeby uczestniczyć w życiu takiej społeczności. Ale to pytanie pozostaje skierowane do kogoś kto czuje się na tyle szlachetny, odpowiedzialny, kompetentny i bezinteresowny duchowo kto podołałby, żeby stworzyć centrum ośrodka duchowego w Polsce i przeprowadzić taką oto działalność. Wyda się to mało realne ale tak na prawdę w zasięgu ręki ludzi, którzy są na tyle uduchowieni, że potrafią pomagać ludziom i nawet wiedzą jak przekazywać swoje nauki w sposób zrozumiały i wiarygodny. Taką nadzieję można pokrywać chociażby w was, ludziach z tego miejsca, którzy posiadają ciekawe osobowości i szereg możliwości w kierunku uduchowiania ludzi ale jeszcze mogą być na takie coś nie zdecydowani i nie przygotowani przynajmniej dziś i teraz.

W każdym bądź razie nieoszlifowany diament jest w każdym z was. Jest w internecie takie miejsce dość podobne do tutejszego ale nie ogranicza się tylko do horyzontu wpływów projektu cheops, a jest to forum po prostu wielotematyczne, otwarte i tolerancyjne na znane już wam tematy i ludzi. Wiem, że w waszej społeczności znajduje się grono osób starszych i należy to szczerze sobie powiedzieć. Nie ma tak na prawdę dokładnie sprecyzowanego wieku co do określenia "osoba starsza" ale to jak ja rozumiem osobę starszą na pewno jest to człowiek blisko wieku emerytalnego, będący już mamą, tatą, babcią i dziadkiem i możliwe, że takich ludzi z powodu pewnych doświadczeń życiowych może interesować grono osób podobnych sobie. Dlatego chcę powiedzieć, że jest to forum z ludźmi otwartymi i kulturalnymi w wieku i z doświadczeniem życiowym przybliżonym do waszego. Ciekawi mnie tylko, że często mentalność takich osób mimo swojego wieku znajduje się na poziomie współczesnym i można odebrać takie wrażenie jakby pisało się z kimś zupełnie młodych i pełnym młodocianego wigoru, rzecz jasna przedstawiam to oczywiście z punktu widzenia osoby, która ma 25 lat, a przyznajcie, że nie każdy człowiek przejawia taką mentalność, kulturę osobistą i nastawienie wobec innych ludzi.

Powiem tak - jakkolwiek jesteście ze sobą zżyci, ilekolwiek znacie się już czasu i przywykliście do znajomości w takich okolicznościach jakie prowadzicie tutaj, po prostu uprzejmie chciałbym was zaprosić na forum, które mogłoby się wam przypodobać. Nie robię tego w ramach jakiejś autoreklamy, w celach promocyjnych tego forum i tym podobnym tylko z powodu czystej sympatii, tolerancji i sentymentu do was. (piszę "do was bo" nie jestem codziennym uczestnikiem tego miejsca, mam ograniczone możliwości do integrowania w życiu społecznym takich for). Wy się znacie od lat, wiecie o sobie znacznie więcej i przywykliście do siebie w takich okolicznościach w jakim mieliście okazję się poznać. Ja natomiast nie chodź rozumiem to, bo szanuję integracje międzyludzkie i wiem jakie zachodzą w tym procesy i relacje.

Jestem pewien, że na pewno chętnie witacie w swoim gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach do waszych, sposobie myślenia i charakteru i dlatego każda nowa znajomość jest ciekawym dla was doświadczeniem i przygodą. Myślę, że tutejsza społeczność na pewno polubi się z gronem osób z forum o którym już wspomniałem. Jeżeli będzie taka konieczność czy możliwość to na pewno zaproszę kogoś stamtąd tutaj do was ale przypuszczam chodź to może się komuś z was nie spodobać, że na pewno nie chętnie wcielą się w imię projektu cheops z czysto logicznego powodu, którego chyba sami się domyślacie. Po prostu Projekt Cheops to tylko Projekt Cheops, organizacja ludzi, która zamknęła się w swojej obranej wizji świata, działaniach na rzecz uratowania świata ( :roll: ) która widać jakim świeci autorytetem w odnośni do nauczanej przez nich miłości, a konfliktach i nie zgodzie jakie zaistniały między Lucyną Łobos, a Wójcikiewiczem dwóch najważniejszych osób, które stworzyły ten projekt.

Tyle z mojej strony, na dzień dzisiejszy. Od czasu do czasu wpadnę, szepnę wam coś do ucha i pewnie sobie znów pójdę. ;)

Cześć wam.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 07 kwie 2013, 13:54

Idea nie głupia ale mało prawdopodobna do wcielania w życie. Działaj młody człowieku myślę, że uda Ci się zrealizować przynajmniej część swych założeń. Życzę Ci powodzenia - z całego serca.

Co do Twojej opinii dotyczącej tego forum. Jak wielu innych nie zapoznałeś się z całością, a ograniczyłeś do nazwy i ogólnie krążącej opinii.
I tu się potknąłeś. ;)
Wiele już razy wyjaśnialiśmy tę sprawę, również na poprzednim forum i nie będę się napinał by ponownie ruszać ten temat.
Proponuję Ci zapoznać się dokładniej z tymi materiałami. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7355
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 247
Podziękował: 5968 razy
Otrzymał podziękowanie: 11576 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 07 kwie 2013, 14:39

Myślicielu,
chyba długo myślałeś nad tym co masz nam do zaoferowania, a wystarczyło tylko zaprosić do dyskusji.
Nie musisz niczego szeptać do ucha, po kryjomu wyłapywać potrzebnych Ci ludków, bo jeśli na forum o którym piszesz jest fajnie, to napewno jest i będzie, ze mną, czy bez...
Prostota w komunikacji jest najlepsza, nikt nie posądzi Cię o manipulacje, a wiarygodność też będzie na dużo wyższym poziomie.



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Szmer » niedziela 07 kwie 2013, 18:56

Myślicielu, pomysł fajny... na pewno dla Ciebie, ja tylko się zastanawiam - po co?

Wydaje mi się że mylisz pojęcia społeczności. Tak, są dwie... co najmniej. Ty chcesz wytworzyć społeczność, dzięki której coś się zadzieje... druga działa odwrotnie, coś się dzieje i powstaje społeczność. Różnica wbrew pozorom duża. Oczywiście nie znaczy to że jedna jest lepsza od drugiej... poza tym, jak ktoś chce to znajdzie ;)

Jestem pewien, że na pewno chętnie witacie w swoim gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach do waszych, sposobie myślenia i charakteru i dlatego każda nowa znajomość jest ciekawym dla was doświadczeniem i przygodą. Myślę, że tutejsza społeczność na pewno polubi się z gronem osób z forum o którym już wspomniałem.


Nie znajomość a osobowość... kolejna różnica, która zmienia postać rzeczy ;)

Jeżeli będzie taka konieczność czy możliwość to na pewno zaproszę kogoś stamtąd tutaj do was ale przypuszczam chodź to może się komuś z was nie spodobać, że na pewno nie chętnie wcielą się w imię projektu cheops z czysto logicznego powodu, którego chyba sami się domyślacie. Po prostu Projekt Cheops to tylko Projekt Cheops, organizacja ludzi, która zamknęła się w swojej obranej wizji świata, działaniach na rzecz uratowania świata ( :roll: ) która widać jakim świeci autorytetem w odnośni do nauczanej przez nich miłości, a konfliktach i nie zgodzie jakie zaistniały między Lucyną Łobos, a Wójcikiewiczem dwóch najważniejszych osób, które stworzyły ten projekt.


Już wspominałem, niewiele mamy już wspólnego z Projektem Cheops. Chociażby fakt utworzenia nowego forum miało być takim znakiem świadczącym o tym. Co do słowa "cheops"... to tylko słowo, które w związku z tym forum nabrało innego znaczenia.

Widzisz, forum, nazwa, kolory, "społeczność"... to nie ma znaczenia... bo szufladkuje. Ideą jest po prostu chęć pogadania. Nam się chce gadać i dlatego wytworzyła się społeczność ;)
Nie mniej jednak, Twój pomysł jest ciekawy, zapewne znajdą się wśród użytkowników tego forum osoby, które chętnie by wsparły projekt :)
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Myśliciel
x 129

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » poniedziałek 08 kwie 2013, 18:46

Widzisz, forum, nazwa, kolory, "społeczność"... to nie ma znaczenia... bo szufladkuje. Ideą jest po prostu chęć pogadania. Nam się chce gadać i dlatego wytworzyła się społeczność ;)


Masz na myśli zainicjowanie czatu na głównej stronie forum?
0 x



Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Szmer » poniedziałek 08 kwie 2013, 19:56

Myśliciel pisze:
Widzisz, forum, nazwa, kolory, "społeczność"... to nie ma znaczenia... bo szufladkuje. Ideą jest po prostu chęć pogadania. Nam się chce gadać i dlatego wytworzyła się społeczność ;)


Masz na myśli zainicjowanie czatu na głównej stronie forum?


Nie, nie to miałem na myśli... poza tym czat raczej nie sprawdziłby się w dyskusjach jakie prowadzimy... za dużo informacji ;)
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Myśliciel
x 129

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » wtorek 09 kwie 2013, 17:17

Szmer pisze:
Myśliciel pisze:
Widzisz, forum, nazwa, kolory, "społeczność"... to nie ma znaczenia... bo szufladkuje. Ideą jest po prostu chęć pogadania. Nam się chce gadać i dlatego wytworzyła się społeczność ;)


Masz na myśli zainicjowanie czatu na głównej stronie forum?


Nie, nie to miałem na myśli... poza tym czat raczej nie sprawdziłby się w dyskusjach jakie prowadzimy... za dużo informacji ;)


Ale integrowałby relacje między użytkownikami, udostępniał łatwiejszą komunikację i wzbudzał zainteresowanie gości odwiedzających forum i świeżo zapoznających się z jego treścią i społecznością.

(To tylko tak na marginesie)
0 x



Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Szmer » wtorek 09 kwie 2013, 18:06

Tu się nie zgodzę...

łatwiejsza komunikacja - i trudniejsza za razem. Czat nie pozwoli Ci na przekazywanie takich informacji jakie przekazujesz przez forum. W tym przypadku taki czat nazywam po prostu miejscem kontrolowanego spamu. Dyskusja na nim nie wiele wnosi do merytorycznej sfery forum. Luźna wymiana zdań, skróty myślowe... ciężko się ludziom będzie zrozumieć w ten sposób.

Integracja relacji między użytkownikami
- brak charakteru merytorycznego, brak sensu...

zainteresowanie gości, zapoznanie z treścią forum i społecznością - czy aby na pewno?

OS1 - Hej, co tam u Was?
OS2 - a nic, strasznie pada u mnie...
OS1 - u mnie tylko pochmurno
OS2 - uciekam, będę później... muszę jeszcze kilka spraw załatwić


takie dyskusje zastaniesz. Co mają wspólnego z charakterem forum? co merytorycznego wnoszą do ogółu forum? nic...

Wytwarzanie społeczności aby coś się zadziało... coś się dzieje i powstaje społeczność. To ta różnica. Żebyśmy się zrozumieli, nie neguję Twojego poglądu, neguję go jedynie w odniesieniu do tego forum.
Rozumiem już też co chcesz osiągnąć - portal społecznościowy, który by zrzeszał ludzi o podobnych zainteresowaniach - i OK. Tylku że tutaj działa inna idea - FORUM, wiele osób już zapomniało co oznacza to słowo.
Forum to nie społeczność. Poprzez forum może się wytworzyć społeczność ale nie jest to głównym celem. Na forum wyrażamy swoje opinie, dyskutujemy w sposób szeroki, kontrolowany i uporządkowany. To nie jest miejsce na luźną wymianę zdań. Dodatkowo, mówimy tutaj o forum o bardzo trudnej i skomplikowanej treści więc staramy się wyrażać bardzo dokładnie, musimy wiele rzeczy tłumaczyć. O wiele lepiej poznasz piątkę ludzi, która swój problem opisze wyczerpująco, w sposób czytelny i poukładany wypisując setki lub nawet tysiące zdań niż 500 osób, które napiszą... "tak, moja babcia też kiedyś widziała ducha". Dzięki temu możesz spokojnie usiąść, przeczytać, zapoznać się z tematem, przeanalizować go i kto wie, może Tobie też przyjdzie napisać 500 zdań na ten temat.

Zapewne teraz pomyślisz - "no tak, ale jedno nie wyklucza drugiego, można mieć forum i społeczność jednocześnie". Niby można... ale szybko zauważysz że jedno będzie wykluczać drugie. Te 5 osób, nawet jeśli wytworzy społeczność - samo znajdzie narzędzia do dodatkowej komunikacji ALE, ich cenne informacje zaczną gdzieś tonąć w natłoku nic nie wnoszących postów pozostałych 500 osób. To nie ich wina... ale też nie miejsce dla nich, przynajmniej nie do momentu aż sami nie zechcą zdobywać i dzielić się wiedzą. Nie jest to również moje "wydaje mi się". Od nastu lat mam styczność ze społecznościami w internecie, w znacznej większości sam je wytwarzałem... jednym albo drugim sposobem. To czego się nauczyłem po tych latach to fakt że "nie wszystko jest dla każdego". I nie ma się co obrażać (bo wielu tak robiło i robi) tylko trzeba się zastanowić czego sami oczekujemy.
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Myśliciel
x 129

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » wtorek 09 kwie 2013, 21:55

Podoba mi się twoja wypowiedź i powiem Ci szczerze, że idealnie opisałeś to zjawisko. Zgadza się to fakt. Jednak wszystko zależy od osób i sposobu w jaki z niego korzystają. Tobie najprawdopodobniej chodzi oto, aby bez takiego czatu podkreślić swoją wyjątkowość, niepowtarzalność, wartość forum w sensie skoncentrowania uwagi ludzi na jego zagadnienia i omawiania tego co istotne.

Ale pomyśl również o popularności tego miejsca, o jego posłuchu, o możliwości gromadzenia ludzi o bogatym zasobie wiedzy psychologicznej i filozoficznej. Społeczność takiego forum służy również temu, aby nadawać jemu sens, a sens zaczyna pojawiać się wtedy kiedy piszą na nim ludzie i najlepiej kiedy jest ich jak najwięcej. To społeczność rozpowszechnia o nim rozgłos, tworzą się profile facebookowe gromadzące coraz więcej interesujących się nim ludzi.

Z jednej strony mówisz coś takiego:

Ideą jest po prostu chęć pogadania. Nam się chce gadać i dlatego wytworzyła się społeczność ;)


A z drugiej:

Dodatkowo, mówimy tutaj o forum o bardzo trudnej i skomplikowanej treści więc staramy się wyrażać bardzo dokładnie, musimy wiele rzeczy tłumaczyć.


Jeżeli masz na myśli "bardzo trudną i skomplikowaną treść" w sensie jej bogatego przesłania, cennej wiedzy i wartości moralnych to pomyśl jak może się ona przydać, oświecić innych ludzi tym niewtajemniczonym o ile jest to według ciebie coś ważnego do przekazania. Niewtajemniczonym można nazwać kogoś kto szuka wiedzy, ważnych pytań, a nawet ludzi podobnych sobie (mentalność, uosobienie). W ten sposób forum spełnia nie tylko oczekiwania ludzi od strony filozoficznej (zdobyć wiedzę, poznać i zrozumieć siebie) ale i psychologicznej (pytać o wsparcie, czuć się zrozumianym). Chyba, że mówisz tylko o samym wygadaniu się w sensie wygadania się, ale takim tylko wygadaniem się można nazwać nawet to zjawisko o którym napisałeś wcześniej np: "Moja babcia też widziała kiedyś ducha".

Być może konwersacja typu:

OS1 - Hej, co tam u Was?
OS2 - a nic, strasznie pada u mnie...
OS1 - u mnie tylko pochmurno
OS2 - uciekam, będę później... muszę jeszcze kilka spraw załatwić


Jest dla Ciebie niczym wartościowym i cokolwiek wnoszącym. Ale bierz też pod uwagę również fakt, że w takiej konwersacji uczestniczysz "Również Ty" i dlatego miej świadomość swojej odpowiedzialności na wpływanie tematu rozmowy. Jeżeli wypowiadasz się w imieniu całej tutejszej społeczności określając się "społecznością wygadującą się o bardzo trudnych i skomplikowanych treściach" to za pewne temat główny czatu również będzie ilustrowany przez taką myśl przewodnią.

Bardzo trudne i skomplikowane treści niekiedy można odnieść do danych problemów z jakimi ktoś chciałby się podzielić i otworzyć, a wiadomo, że taka wymiana łatwiej przepływa przy konwersacji na żywo.

Co prawda nasze teorie mogą się różnić, no ale widzę po Twoim potencjale wypowiedzi, że może nadawałbyś się na psychologa i kogoś kto potrafiłby zapanować nad tłumem i wprowadzić temat o takiej treści jaką omawiasz także na forum. W ten sposób wzbogacasz portal o gadżet pełniący funkcję edukacyjną. Masz możliwość przemawiać do świadomości ludzi i omawiać z nimi takie "skomplikowane i bardzo trudne tematy" które z jednej strony pomogły by im otworzyć oczy i przekonać do tego, że są one warte poświęcenia swojej uwagi i zaznajomienia z nimi.
0 x



Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Szmer » wtorek 09 kwie 2013, 22:47

heh, zapowiada się ciekawa dyskusja ;)

Tobie najprawdopodobniej chodzi oto, aby bez takiego czatu podkreślić swoją wyjątkowość, niepowtarzalność, wartość forum w sensie skoncentrowania uwagi ludzi na jego zagadnienia i omawiania tego co istotne.


Tak, w ten sposób działa Forum. Cieszę się też że szybko doszliśmy o co nam chodzi ;)

Ale pomyśl również o popularności tego miejsca, o jego posłuchu, o możliwości gromadzenia ludzi o bogatym zasobie wiedzy psychologicznej i filozoficznej. Społeczność takiego forum służy również temu, aby nadawać jemu sens, a sens zaczyna pojawiać się wtedy kiedy piszą na nim ludzie i najlepiej kiedy jest ich jak najwięcej. To społeczność rozpowszechnia o nim rozgłos, tworzą się profile facebookowe gromadzące coraz więcej interesujących się nim ludzi.


Zdanie pierwsze... jak to się mówi - jak ktoś szuka to znajdzie. Popularność, tak między nami, to wcale nie taka pozytywna cecha ;)
Kolejne zdania... jak słusznie zauważyłeś - Społeczność nadaje sens... albo nie nadaje ;) Możesz mieć społeczność ale bez idei nie utrzymasz jej. Piszesz dalej... tworzą się profile, gromadzą się ludzie... i co dalej? :)
Rośnie "potęga", popularność, wspaniały ruch... to była idea? gdzie miejsce dla tej wiedzy? Czy wiedzy jest potrzebna popularność, rozgłos? Spójrzmy na to z innej strony. Wyobraźmy sobie 2 profesorów jakiejś tam dziedziny, którzy pracują nad przełomową technologią i chcą przedstawić sobie do czego doszli w ciągu ostatniego miesiąca badań. Jak myślisz? Wybiorą dyskotekę i zostaną tam królami parkietów czy spotkają się w zacisznym miejscu gdzie będą mogli spokojnie przeanalizować swoje ciężkie do zrozumienia wnioski? hmm? :)
Nie żebym tutaj porównywał siebie czy innych użytkowników do wielkich profesorów (chyba że takowi są wśród nas, to przepraszam :D), próbuję jedynie zobrazować sytuację.

Jak już zauważyliśmy, mówimy tutaj o dwóch pojęciach - Forum i Portal Społecznościowy. Idea wytwarza społeczność i społeczność wytwarza ideę. Oba zjawiska potrzebne ale na tyle różne że nie mogą ze sobą istnieć. To nie znaczy że użytkownicy nie mogą uczestniczyć w obu społecznościach... ten profesor po wymianie swoich doświadczeń może później iść się później bawić z osobami podobnymi sobie, Ba! może nawet prowadzić dyskusje na te swoje tematy z tymi ludźmi i zachęcać je do wzięcia udziału w projekcie "forum". Ale wszystko ma swoje miejsce i sprzyjające warunki ;)
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Myśliciel
x 129

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » środa 10 kwie 2013, 02:57

Idea wytwarza społeczność i społeczność wytwarza ideę.


Połącz to w jedną całość i masz pozytywny efekt. Optymisto bądź pesymisto jak wolisz :).

OS1 - Hej, co tam u Was?
OS2 - a nic, strasznie pada u mnie...
OS1 - u mnie tylko pochmurno
OS2 - uciekam, będę później... muszę jeszcze kilka spraw załatwić


Cóż za ciekawa konwersacja, aż normalnie wiem jaki poruszyć dalszy bieg rozmowy jeśli wiem o czym chcę rozmawiać i w ogóle wiem po co tutaj jestem.
0 x



Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Szmer » środa 10 kwie 2013, 03:41

Połącz to w jedną całość i masz pozytywny efekt. Optymisto bądź pesymisto jak wolisz :).


Ahh, już widzę gdzie leży problem, rozpatrujesz to skrajnościami :) Realia bywają jednak inne i życie dosadnie pokazuje że te dwa sposoby nie mogą istnieć jednocześnie... nie w jednym miejscu. Próby połączenia zawsze, prędzej czy później skończą się na rozłamie i wytworzy się osobna idea i pozostanie społeczność. Kontakt pozostanie ale platformy będą dwie.

Dzisiaj też dzięki rozmowie z jednym z forumowiczów przypomniałem sobie o jeszcze jednej ważnej zasadzie, która idealnie się wpasowuje w całą naszą dyskusję. Przypomniałem sobie też o temacie na tym forum, zachęcam do zapoznania się:

viewtopic.php?f=20&t=136

Czym jest forum? Miejscem gdzie rzuca się problem i każdy o nim wypowiada swoje zdanie i przedstawia swoją wiedzę. Problem w tym że ta wiedza często u każdego jest inna i następuje konflikt. Każdy przedstawia swoje wersje, później zaczyna się negowanie innych poglądów, próby wyjaśnień, próby zrozumienia... i mimo że nie zawsze ludzi dochodzą do porozumienia to po takim konflikcie/dyskusji są bogatsi w wiedzę i być może w nowe przekonania. A że forum to ma taki a nie inny charakter, często w tych dyskusjach na szali stawiamy swoje ideologie, wierzenia, nasz sens życia... dyskusje stają się bardzo... energiczne ;)
Jak to mówią... człowiek by z drzewa nie zszedł gdyby nie konflikty. Cóż... trzeba mieć dystans, do wszystkiego i do każdego. To nie miejsce na kumplowanie się. To nie znaczy że poza forum czy nawet na PW nie możemy sobie inaczej porozmawiać. Ale tutaj jest forum i ktoś właśnie obala twój sens życia a Ty się z tym kompletnie nie zgadzasz. Oczywiście, możesz to zignorować ale gdzie chęć pozyskiwania wiedzy? Nie interesuje Cie dlaczego ktoś tak myśli? Może to i brzmi nieprawdopodobnie ale wystarczy przyjrzeć się jak wyglądały dyskusje na starym forum... jakież tam walki były prowadzone! Tak, traktuje się to serio... śmiertelnie serio i bynajmniej nie ma w tym nic dziwnego.

Także... forum jako skrypt internetowy nie czyni jeszcze z niego forum. To treści i idea, to wiedza i chęć poznania wiedzy wytwarzają forum. Ja wciąż obstaję przy tym że obie platformy są ważne i wnoszą coś do naszego życia ale nie mogą istnieć jednocześnie. Dodam też, co by ponownie zachwiać twoje skrajności, obie platformy mogą egzystować obok siebie, nie muszą się przenikać ale mogą się dostrzegać i w jakimś stopniu akceptować... to już piękna idea, nie sądzisz? :)
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Myśliciel
x 129

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » czwartek 11 kwie 2013, 19:57

Wszystko zaczyna nabierać zupełnie innych kształtów jak w grę wchodzą pieniądze. Chciałbym poznać Twoje zdanie, gdyby ktoś zaoferował Ci współpracę i w zamian za to wynagrodził w satysfakcjonujący sposób. Albo inny przykład: Ktoś oferuje Ci współprace na korzystnych dla ciebie warunkach. To układ, który wypromuje Twoje forum i przyczyni się do gwałtownego wzrostu aktywnych na nim użytkowników. Ciekaw jestem w którym momencie kończy się granica Twojej ustanowionej woli co do stosowanej u Ciebie praktyki administrowania forum. Rozumiem, że opierasz się na swoim kilkuletnim doświadczeniu obcowania w środowisku internetowym ale na pewno istnieje jakaś pokusa, która zdołałaby zburzyć Twoją obecnie podtrzymywaną wizję i w pewnym momencie zmieniłbyś decyzję całkowicie sprzeczną co do niej.

Mówisz, że na 100 osób wolałbyś rozmawiać nawet z jedną, gdyby tylko ona jako jedyna z całej pozostałej setki spełniała Twoje oczekiwania w prowadzonej konwersacji na dane tematy jakie Ty spostrzegasz "Bardzo poważnymi i skomplikowanymi" i ciekaw jestem cóż to może być co uważasz za bardzo poważne i skomplikowane zagadnienia. Dzisiaj możesz o sobie powiedzieć jako człowieku wyróżnionym, wyspecjalizowanym, kompetentnym w takiej dziedzinie wiedzy jaką prezentuje tutejsze forum ale nie zapominaj, że kiedyś też byłeś początkujący i do wszystkiego dochodziłeś od nowa i rozmowa z Tobą też mogła nie interesować kogoś kto już wtedy mógł mieć tyle w głowie ile Ty masz dopiero teraz no chyba, że w tym zakresie uważasz się za kogoś wyjątkowego ale to już pierwszy przejaw swojej dumy czyli świadectwo o własnym mniemaniu wygórowanym przez Ego. O właśnie padło słowo "Ego" psychologiczne pojęcie bardzo dobrze znane ludziom wtajemniczonym w strefę filozofii rozwoju duchowego, która zdaje się być myślą przewodnią tutejszego miejsca.

No więc kiedyś mogło Cię to nie interesować albo nie wiedziałeś o czymś co dopiero teraz rozumiesz, że jest skomplikowanym i bardzo poważnym tematem i dlatego to doceniasz i szanujesz. Ale też musiałeś napotkać się z impulsem, który zapoznał Cię wiedzą jaką obecnie rozwijasz. No więc dajmy na to, że na te 100 osób jest ta jedna co wyraża podobny Tobie światopogląd, bagaż wiedzy i doświadczeń, a pozostałe 99 to mogą być ludzie niewtajemniczeni, którzy czekają jeszcze na ten impuls, a za co odpowiedzialny będziesz Ty.

I tutaj rodzi się sens rozwijania swojej społeczności, bo wtedy nawet Ty sam możesz zrozumieć jaki jest sens znanej Ci już wiedzy do czego jeszcze można się nią wysłużyć. Druga strona medalu jest natomiast taka:

Udało Ci się rozwinąć forum i sprawić, że jest znane i wypowiada się na nim bogaty zasób ludzi. (bogaty w przybliżeniu kilka set bo bogaty to określenie nieokreślone tak samo jak Bogacz - jeden ma milion złotych, a drugi miliard, a i tak obydwu określi się tak samo). No więc mamy sobie bogaty zasób społeczności na forum, udostępniasz czat i faktycznie jest tak jak mówisz. Zaczyna się całkowity spam off-topiców, które można odebrać jako przynudzające i degradujące pewną wartość moralną przesłania forum inaczej mówiąc: Ludzie zamiast pisać o tym co na forum i głównie o tym, bo na tym głównie się koncentruje jego treść zaczynają przeprowadzać ze sobą rozmowy typu:

A: Cześć co jadłeś na śniadanie?
B: Bułkę z masłem, a Ty?
A: A ja płatki na mleku.
B: Aha
A: A co dzisiaj będziesz porabiał, bo ja na przykład zamierzam pojechać do sklepu.
B: Jeszcze nie wiem ale pewnie pójdę spać tylko pierw rozwiąże sobie krzyżówkę.
A: Aha

No ale nagle z tych 100 spamowców pojawia się jeden taki, który podobnie jak pozostali trafił tutaj na forum dzięki jego posłuchu, a posłuch wiadomo, że poszerzają ludzie i dzięki większej liczbie ludzi zwiększa się również posłuch. No i ten jeden na stu posiada na prawdę ciekawą, rewolucyjną wiedzę, dysponując bogatszą od Ciebie wiedzą i argumentami w świetle logiki, którym nie masz szans się sprzeciwić. To jest wiedza czy informacje, które wprawiają Cię w zachwyt i udostępniają Tobie możliwość odnalezienia odpowiedzi na poszukiwane przez Ciebie pytania. Ten człowiek sprawił, że w swoich poszukiwaniach i rozwoju osobistym postawiłeś jakiś znaczący dla Ciebie krok do przodu. Niech to będzie wiedza, którą również można nazwać "skomplikowaną i bardzo poważną" i taką która całkowicie Cię interesuje i okazuje się być bardzo pomocnym materiałem dla ciebie materiałem.

I masz odpowiedź na to czy warto w cenie tych 100 spamujących ludzi poznać też takiego jednego, kto zdołałby nie tylko tym 100 osobom otworzyć oczy ale nawet i Tobie. No chyba, że już uznajesz siebie za niedościgniony i nieomylny autorytet ale uwaga samoocena może być jednak zbyt pochopna, a udowodni Ci to już tylko taki człowiek, który zdoła wykontrargumentować Cię i naświetlić Twój brak kompetencji w danym omawianym temacie.

I w tym momencie jakie masz mniemanie o sobie? Chcesz powiedzieć, że nie mylisz się w tym co mówisz?
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 404
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13791 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 11 kwie 2013, 20:42

czat był na starym forum i nie zdał egzaminu ,nikogo tam nigdy nie było
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » czwartek 11 kwie 2013, 22:12

Myśliciel pisze:...
No ale nagle z tych 100 spamowców pojawia się jeden taki, który podobnie jak pozostali trafił tutaj na forum dzięki jego posłuchu, a posłuch wiadomo, że poszerzają ludzie i dzięki większej liczbie ludzi zwiększa się również posłuch.
...


Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze.
Ktoś taki, o jakim wspominasz, nie wchodzi na takie czaty, strony.
Nawet jeśli do odwiedzenia danej strony skusi go szumny, uduchowiony tytuł, to po kilku wersach natychmiast się wycofuje, nie marnując energii.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Szmer » piątek 12 kwie 2013, 00:19

Jak Darek napisał - jak ktoś szuka wiedzy to szuka WIEDZY a nie społeczności.
Co do reszty twojego postu Myślicielu. Na początku wspominasz o pieniądzach... tu źle trafiłeś, wydaje mi się że akurat u mnie ta granica nie istnieje... albo jest tak wysoko postawiona że nawet ja jej nie dostrzegam :) Chociaż swoją wiedzę wykorzystuje w pracy i jest ona wielce pomocna... ale to inna sfera ;)
Swoją pierwszą stronę zaprogramowałem w wieku 8 lat... po latach nauki postanowiłem że nigdy nie będę traktował informatyki czy webmasteringu jako pracę. Po prostu jest to moje hobby i nie chcę go łączyć z pracą... sprawa skomplikowana także jak kogoś interesuje to zapraszam na PW albo zróbmy inny wątek o tym ;)
Co do bycia początkującym... nigdy się nie odzywałem jak nie miałem nic do powiedzenia. No może jak miałem 10 lat ale tutaj mówimy o forum o tematyce, która raczej 10 latka nie zainteresuje... na pewno będzie dla niego niezrozumiała. Ludzie dorośli to grupa docelowa na tym czy innym forum o takiej tematyce... nie oszukujmy się, aby dyskutować tutaj trzeba mieć wyrobiony jakiś światopogląd, swoje zdanie i przede wszystkim - posiadać jakąś wiedzę - a tą zdobywa się długo :) Jeżeli ktoś jej nie ma to nie ma o czym pisać... może jedynie czytać.
Dyskusja może się odbywać... ale na portalu społecznościowym i nie na temat. Tu miejsca na to nie ma. Nie wyobrażam sobie aby na tym forum nagle zaroiło się od dyskusji na temat bułek czy pogodzie.

Reasumując... masz marzenie, stworzyć społeczność idealną, też kiedyś takie miałem, też próbowałem. Nie neguję, życzę powodzenia, na prawdę... szczerze. Ale wiem z doświadczenia że jest to niemożliwe. Może się mylę ale jestem już tak przekonany o tym że nie zamierzam tego próbować więcej. Kierując się tym zacząłem tworzyć inne społeczności, które funkcjonowały lub funkcjonują nadal bezproblemowo co tylko potwierdza moją teorię.
Tak czy inaczej - nie przekonasz mnie ;) Przeglądałem też Twoje forum i nie wyobrażam sobie aby dyskusje tutaj były w ten sposób prowadzone. Pomijając już niektóre tematy... sam wiesz :>
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Myśliciel
x 129

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » piątek 12 kwie 2013, 01:23

Reasumując... masz marzenie, stworzyć społeczność idealną, też kiedyś takie miałem, też próbowałem. Nie neguję, życzę powodzenia, na prawdę... szczerze. Ale wiem z doświadczenia że jest to niemożliwe. Może się mylę ale jestem już tak przekonany o tym że nie zamierzam tego próbować więcej. Kierując się tym zacząłem tworzyć inne społeczności, które funkcjonowały lub funkcjonują nadal bezproblemowo co tylko potwierdza moją teorię.
Tak czy inaczej - nie przekonasz mnie ;) Przeglądałem też Twoje forum i nie wyobrażam sobie aby dyskusje tutaj były w ten sposób prowadzone. Pomijając już niektóre tematy... sam wiesz :>


O nie mój drogi moim marzeniem nie jest nic tych rzeczy, moim szczerym marzeniem jest zajęcie którym zajmuje się na co dzień, a działalność forumową sprowadził bym co najwyżej do sfery zainteresowań ale nie marzeń ;)

Po prostu mamy inne podejście do ludzi i oczekiwania względem nich i ok tak niech zostanie. Ale wkrótce jak znajdę czas to pozwolę się poznać od zupełnie innej strony niż byś się spodziewał. Opowiem o sobie dlaczego tutaj jestem, co mnie sprowadziło i jakie mam względem tego oczekiwania ale to w innym wątku i wolę o tym opowiedzieć przez mikrofon i powiem to, żeby ktoś zainteresował się tym co mam do powiedzenia i co mi chodzi. Uwierz mi bracie, że nie zatracałbym sobie głowę tylko po to, żeby gadać, aby tylko gadać. Ty napisałeś, że "chcę się nam wygadać" ok ja też się wygadam ale o czymś co czuję, żeby wam opowiedzieć, a co może nadać sensu temu miejscu, dowiesz się jakiego.
nie oszukujmy się, aby dyskutować tutaj trzeba mieć wyrobiony jakiś światopogląd, swoje zdanie i przede wszystkim - posiadać jakąś wiedzę - a tą zdobywa się długo :) Jeżeli ktoś jej nie ma to nie ma o czym pisać... może jedynie czytać.


No więc mam nadzieję, że uda mi się tą wiedzę przekazać w sposób zrozumiany, bo istnieje możliwość, żeby pojąć to rozumem. Ale niech ten post będzie zapowiedzią czegoś co może przykuć twoją uwagę, a gwarantuję Ci, że mam o czym powiedzieć inaczej nie było mnie na tym forum. Ale spokojnie daj mi czas sam się przekonasz o co chodzi.

Przeglądałem też Twoje forum i nie wyobrażam sobie aby dyskusje tutaj były w ten sposób prowadzone. Pomijając już niektóre tematy... sam wiesz :>


Nie zależy mi na tym, żeby robić karierę prowadząc forum w internecie ale na tym, żeby udało mi się przemówić do rozumu ludzi, żeby zorganizować społeczność na zasadzie wspólnoty religijnej, pewnej wiedzy i możesz być święcie przekonany, że dokonam tego, bo nie zjawiam się z pustymi kieszeniami. Nie odbieraj tych słów w postaci zadufanej pewności siebie ale pewności tego co się wie. Nawet nie wyobrażasz sobie jakie niespodzianki czekają to miejsce. Zbyt długo siedziałem w cieniu i możliwe nawet, że lekceważyłem swoje powołanie ale teraz już wiem, że to jest odpowiedni moment. Ale opowiem o co chodzi za jakiś czas i na tych słowach się zatrzymam, bo może to brzmieć w niezrozumiały sposób.

Pobawimy się w pewną zgadywankę. Każdy będzie się czegoś uczył od siebie. Zatem do usłyszenia.
0 x



Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Szmer » piątek 12 kwie 2013, 02:43

ok ja też się wygadam ale o czymś co czuję


i o to chodzi ;)

pewności tego co się wie

Oj a to Cie kiedyś może zgubić ;) Temat wielokrotnie wałkowany na naszym forum, zapraszam do zapoznania się... sam też tam się udzielałem ;)

Pobawimy się w pewną zgadywankę. Każdy będzie się czegoś uczył od siebie. Zatem do usłyszenia.

hmm... już wcześniej to zauważyłem, próbujesz prowadzić jakąś grę, celowo wypowiadasz się tajemniczo... taka rada ode mnie, chcesz rozmawiać to rozmawiaj, nie prowadź gier bo pamiętaj że zawsze trafią się lepsi gracze. Nie wiem też jak inni ale ja nie zamierzam się bawić w żadne zgadywanki, póki co przychodzisz z tymi "pustymi kieszeniami" także czekam z niecierpliwością na to co chcesz przekazać, hmm? :>
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 21 kwie 2013, 21:19

Posta napisanego przez @Thotal wydzieliłem jako niezależny wątek: Czas lrtni - czas zimowy >>.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Sventer
Posty: 75
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 15:49
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Kontakt:

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Sventer » piątek 27 wrz 2013, 04:54

Boże widzisz, a nie grzmisz. Nawet tutaj ludzie tego parszywego pajaca dotarli... Nowa prawica... Dobre sobie. Poszukaj sobie kolego gdzie indziej poparcia, bo to jest żałosne co robicie w tej Nowej Prawicy...
0 x


Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 27 wrz 2013, 09:10

Sventer pisze:Boże widzisz, a nie grzmisz. Nawet tutaj ludzie tego parszywego pajaca dotarli... Nowa prawica... Dobre sobie. Poszukaj sobie kolego gdzie indziej poparcia, bo to jest żałosne co robicie w tej Nowej Prawicy...


A mógłbyś tak troszkę jaśniej?
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Sventer
Posty: 75
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 15:49
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Kontakt:

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Sventer » piątek 04 paź 2013, 08:57

Jeśli korzystasz z YouTuba, a ja bardzo często korzystam, oglądam różne filmiki to nie raz, nie dwa znajduje komentarze ludzie z takim logiem jaki ma ten koleś + to, że zazwyczaj te komentarze mają powyżej 50 like(polubień) i mnóstwo pochlebnych komentarzy odnośnie nowej prawicy, a kompletnie nic odnośnie filmu pod którym widnieją ów komentarze. Ci ludzie z NP właśnie tak działają, dodatkowo zakładają sobie po dziesiątki kont na większych serwisach i spamują swoją propagandą. Tyle.

Pewnie zapytasz co w tym złego co wyrażają ale ja mam swoje powody. Przecież Korwin Mikke itd. nie mają zielonego pojęcia o życiu, a jedyne co robią przez całe życie to żyją z tego, że udają polityków i prowadzą fatalną politykę partyjną sprzeczną jakimikolwiek ideologiami WOLNEGO CZŁOWIEKA. A nazwa, to tylko synonim Prawicowy nie mający nic wspólnego z tym.
0 x


Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16884
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1083
x 540
Podziękował: 17141 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 04 paź 2013, 09:42

Sventer pisze:Jeśli korzystasz z YouTuba, a ja bardzo często korzystam, oglądam różne filmiki to nie raz, nie dwa znajduje komentarze ludzie z takim logiem jaki ma ten koleś + to, że zazwyczaj te komentarze mają powyżej 50 like(polubień) i mnóstwo pochlebnych komentarzy odnośnie nowej prawicy, a kompletnie nic odnośnie filmu pod którym widnieją ów komentarze. Ci ludzie z NP właśnie tak działają, dodatkowo zakładają sobie po dziesiątki kont na większych serwisach i spamują swoją propagandą. Tyle.

Pewnie zapytasz co w tym złego co wyrażają ale ja mam swoje powody. Przecież Korwin Mikke itd. nie mają zielonego pojęcia o życiu, a jedyne co robią przez całe życie to żyją z tego, że udają polityków i prowadzą fatalną politykę partyjną sprzeczną jakimikolwiek ideologiami WOLNEGO CZŁOWIEKA. A nazwa, to tylko synonim Prawicowy nie mający nic wspólnego z tym.


Sventer masz racje, ale nie ma co dolewać oliwy do ognia,-
bo im właśnie o to chodzi, co do wolności- to też racja, bo jak można o niej mówić promując wciąż uparcie system "pan-niewolnik"


PS. opcja ignoruj jest najlepsza na to mącenie.

pozdrówka :)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 04 paź 2013, 10:34

Songo, ode mnie też masz palucha, bo faktycznie im chodzi o skupianie uwagi (czytaj energii) na nich.
To właśnie jaskrawy przykład wampiryzmu energetycznego, omawianego tu w innym temacie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Kiara » piątek 04 paź 2013, 11:00

przetrzymywanie uwagi na temacie to nie tylko wampiryzm, to również zatrzymywanie zmian , blokowanie , wydłużanie czasu, jednym słowem zamulanie umysłów ludzi żeby nie mogli dokonywać analiz, żeby nie zauważali dziejących się istotności.
A tak naprawdę robi się inne rzeczy po za ich plecami , uwaga, a reszta jak stado baranów o fakcie meczy w protestach, które nic nie dają!


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

ODPOWIEDZ