Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Skromna sugestia i propozycja

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » środa 13 lis 2013, 21:19

Nie wiem, czy we wlasciwym watku pisze, ale wybralam tak "ad hoc".
Mam prosbe, aby Janusz poprzenosil wszystkie "wstawki" dotyczace Projektu Camelot. Bo z ciekawoscia poogladam, ale w wiekszosci sa to filmiki z YT (bez osobistych komentarzy... to nalezy juz do nas maluckich "uzytkowniczkow", ktorzy oraja to pole tego ... Forum).

Zalozylam osobiscie pewien temat w dziale MILAB o nazwie Projekt Camelot. I mowiac uczciwie chcialabym tam wlasnie o tym dalej czytac.
Janusz powstawial w roznych watkach (juz po utworzeniu mojego) i teraz tak na prawde nie moge znalezsc.

P.S. Janusz pisalam tez na watku o orbach, a channell w innych watkach (np. o Andegawenach).

Wolania na puszczy, czy nuda?? ;)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 13 lis 2013, 23:14

Nie jestem Januszem ,ale sprawdzę :D zwłaszcza te orby. Lady jakbyś mogła dla ułatwienia podac przykladowy link ? Forum jest duze i cięzko szukać ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » czwartek 14 lis 2013, 10:32

O Projekt Camelot mi chodzi.
4 dni temu znalazlam tam Twoj cytat chanell:
"Myślałam że Projekt Camelot zaprzestał juz swojej działalności ,bo ostatnio mało ich było w internecie ,a tu proszę ,najnowszy wywiad :o i to bardzo ciekawy ;)
Program nosi tytuł " bajki na dobranoc ' ,ale czy to są bajki ???? Podobno w każdej bajce jest trochę prawdy ;)"

To w watku o Lemurianach. Tego drugiego na razie jeszcze nie znalazlam, ale Janusz bedzie wiedzial gdzie wstawial, albo potem sprawdze jego posty dokladnie:)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 14 lis 2013, 12:33

Lady, kliknij na "Użytkownicy" na stronie głównej za "FAQ" na jasnoniebieskim tle, potem na "janusz" na liście, a potem wyświetlą się jego statystyki więc kliknij na "posty użytkownika", gdzieś po prawej stronie na środku i wyświetlą się wszystkie jego posty od ostatniego począwszy, wiele stron, będą wszystkie niezależnie, gdzie wstawiał. Wybierz te, które cię interesują. Kliknij prawym przyciskiem na filmie i wybierz kopiuj URL filmu, gdyby to nie wyszło, to kliknij na YT na dole po prawej stronie i wykonaj tą samą procedurę. Masz link do filmu i możesz go wstawić w swoim temacie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 14 lis 2013, 18:26

Podaję link do wyświetlenia wszystkich postów danego użytkownika

http://cheops.org.pl/search.php?keywords=&terms=all&author=barneyos&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

jeśli chcemy to przerobić na innego użytkownika, to słowo barneyos w linku zastępujemy nazwa użytkownika, który nas interesuje

np. dla @janusz a będzie to link:

http://cheops.org.pl/search.php?keywords=&terms=all&author=janusz&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 14 lis 2013, 19:08

Fakt, że linki są szybsze, ale kobitka dała sobie radę i tak.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 15 lis 2013, 00:00

Szanowna Fair Lady nie pisz do mnie w różnych wątkach tylko bezpośrednio na PW. :D
''Wstawki'' z Projektu Camelot to filmiki umieszczone w konkretnych tematach i łatwo je odnaleźć. Nie widzę też powodu do ich dublowania.
''Bajki na dobranoc'' promuje program Janusza Zagórskiego - NTV i tam oprócz naszego forum można najszybciej je oglądnąć. ;)
Serdecznie pozdrawiam Janusz.

P.S. Chanell, Blu i Barneyu dzięki wielkie za pomoc Szanownej w w/w :D
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 15 lis 2013, 10:23

Szanowna Fair Lady nie pisz do mnie w różnych wątkach tylko bezpośrednio na PW.

Janusz , wogole nie zwrocilam uwagi na taki tytul "Bajki na dobranoc", ale gdybym to zobaczyla w temacie Projekt Camelot, to co innego.
Zreszta ten drugi filmik w Paleoastronautyce :shock: zostal zdjety przez uzytkownika, taki meldunek widzialam na kompie, wiec go sciagnelam z neta i w chwili wolnej obejrze, bo mnie to interesuje.

Na priv to chcialam pisac w zwiazku z tym co opisywales na starym forum w zwiazku z orbami.
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 18 lis 2013, 18:51

Zrobiłam jak mówiłeś , wpisałam Kiara i się nie wyświetliło... :(

http://cheops4.org.pl/search.php?keyword ... mit=Szukaj


a teraz się wyświetliło!!! :D :D


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 18 lis 2013, 18:56

Ale moją metodą ci się wyświetli, tak jak na starym forum. Może w linku wstawiłaś jakiś odstęp albo zmieniłaś coś z małych / dużych liter.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: feniks » środa 09 maja 2018, 00:25

Witam
Nie wiem czy uległo to poprawie / zmianie na lepsze ; ale szlag mnie trafia jeśli ktoś cytuje niemal cały post .Dla mnie to pachnie spamerstwem .
Odechciewa się czytania takich tematów .
Pozdrawiam
feniks
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja ShoutBox

Nieprzeczytany post autor: feniks » poniedziałek 11 cze 2018, 17:02

Czy na tym forum nie rozważał ktoś aby założyć dodatkowe okienko ShoutBox'a ? Na takie bardziej luźniejsze i krótkie wypowiedzi zapytania , sugestie etc.
Jeśli administracja odczuwa również taką potrzebę a jest to w miarę nie trudne to bardzo bym się ucieszył .

Pomysł wzorowany na innych forach przyszedł mi do głowy .gdy chciałem się zwrócić do innych użytkowników tego forum o podanie linka na stronę jeśli na taką natrafią zawierająca mniej więcej następującej treści (cyt . z pamięci)
>> Chłopcy podejrzeli gdy ... uderzał "prętem " w kamień ........<< wydaje mi się że chodziło o Edwarda Leedskalnin'a
Niemniej teraz chciałbym tam trafić by dokładniej doczytać. .
Głupio tak zajmować miejsce na forum i zaśmiecać w ten sposób. (wystarczy że w inny sposób zaśmiecam :oops: )
Gdyby jednak ktoś natrafił na podobny fragment proszę dać znać . Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 11 cze 2018, 18:42

..nie wiem czy skrypt naszego forum ma taką opcje, ale to już pytanie do admina techn.,-
przy okazji- schowek na załączniki jest zapełniony,-
może da się coś z tym zrobić- opróżnić, albo powiększyć ?
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: feniks » poniedziałek 11 cze 2018, 22:31

songo70 Raczej te fora PHB mają tę możliwość .
Jeśli chodzi o zapełnienie skrzynki to możliwe że wiele tematów zatem i przestrzeni pamięci zostało powielonych .
Sam na pewno się do tego przyczyniłem .Należało by pousuwać zdublowane .

Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 11 cze 2018, 22:43

Kiedyś byl taki pomysł ale raczej czat nam nie jest potrzebny .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 12 cze 2018, 00:18

Skrzynka powiększona, a czat tutaj psu na budę potrzebny. Szybciej jest umówić się na Skype jeśli komu potrzebna szybka, bezpośrednia komunikacja za darmo.
Wystarczą ogłoszenia globalne dostępne dla administratorów, jeśli taka potrzeba zaistnieje.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: feniks » wtorek 12 cze 2018, 10:13

chanell , blueray21 . Dziękuję za Waszą reakcję . Przyjmuję te wyjaśnienia ze zrozumieniem i pokorą .Tylko miałem na myśli większy poziom wpisów w tematach ,których " długość życia " jest znacznie dłuższa. Tak iżby aktualne "pierdółki" ich nie zaśmiecały .
Pozdrawiam .
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Skromna sugestia i propozycja

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 15 lut 2023, 08:38

Przypominam o podawaniu linku do oryginalnego tekstu jeśli wstawiamy cytat z innego źródła,-
chyba że jest to tekst własny.

Dziękuje wszystkim za zrozumienie

Załoga "G"- tzn. forum ;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ