Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Problemy i Uwagi Techniczne

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 16 sty 2013, 12:03

Naciśnij pełny edytor w szybkiej odpowiedzi lub wybieraj czerwone odpowiedz zamiast szybkiej odpowiedzi - wtedy więcej widzisz i jest suwak, jeśli tekst jest długi, po za tym w pełnym edytorze są dostępne drobne w tej chwili możliwości formatowania a także wstawiania obrazków, filmów i emotikonek. :o
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 16 sty 2013, 12:09

Po przesunięciu suwakiem do dołu, widok tekstu i tak automatycznie powraca do góry zasłaniając aktualnie pisany fragment.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 16 sty 2013, 12:36

Nigdy czegoś takiego nie zauważyłem, a posty miewam bardzo długie.
Może zamknij przeglądarkę i uruchom ją ponownie za ok pól minuty. Przedtem też możesz na wszelki wypadek usunąć ciasteczka witryny - jest napis do klikania na dole każdej strony.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 27
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 16 sty 2013, 13:36

Thotal pisze:Pisząc odpowiedź, w momencie przekroczenia powierzni "ramki", ucieka pisany tekst poza nią.
Nie widać pisanego aktualnie wiersza, co jest bardzo kłopotliwe :(


Pozdrawiam - Thotal :)


Kiedyś też tak miałem, na drugim forum, ale to był wynik jakichś wad w ustawieniach mojego kompa, nie systemu. Jednak nie wząb nie pamiętam jak to zmieniałem, chyba jakiś magik od kompów mi to zrobił.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16988
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1088
x 546
Podziękował: 17190 razy
Otrzymał podziękowanie: 24275 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 05 lis 2013, 10:29

oprócz znikających postów pojawia się również klonowanie
Obrazek
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 05 lis 2013, 13:19

Faktycznie, ja usunąłem tego posta, bo quetz go zduplikował, a ponieważ nie pamiętałem nr śmietnika, to go nie przenosiłem, tylko nacisnąłem krzyżyk.
To jednak kiepski, ale jest dowód, że kasowane posty nie znikają.
Brzydko podejrzewam jednak błędy serwera, które jakoś uszkodziły skrypt forum. Więc chyba wgranie go na nowo będzie rozwiązaniem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 27
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 11 gru 2013, 22:52

Post @blu o znikających postach przeniosłem do:"Znikające" posty >>
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16988
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1088
x 546
Podziękował: 17190 razy
Otrzymał podziękowanie: 24275 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 06 lut 2014, 11:13

czasami tj dzisiaj/teraz mam taki problemik, ciekawe czy inni na forum też tak widzą,-
to było przed napisaniem tego i poprzedniego postu,-
wylogowuje się i nie mogę pisać do ponownego logowania, ale jestem widoczny na dole strony forum jak zalogowany użytkownik,-
może ktoś ma podobne historie..
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

baba
x 129

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 06 lut 2014, 11:24

Mnie też często wyrzuca z zalogowania w trakcie pisania postów i mnie to irytuje bo jak się zapomnę i nie skopiuję posta przed wysłaniem, to przepada, po cofnięciu dalej mam stronę logowania. I nie chce mi się drugi raz pisać, nie lubię się powtarzać.. :lol:
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16988
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1088
x 546
Podziękował: 17190 razy
Otrzymał podziękowanie: 24275 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 06 lut 2014, 11:26

baba pisze:Mnie też często wyrzuca z zalogowania w trakcie pisania postów i mnie to irytuje bo jak się zapomnę i nie skopiuję posta przed wysłaniem, to przepada, po cofnięciu dalej mam stronę logowania. I nie chce mi się drugi raz pisać, nie lubię się powtarzać.. :lol:

to typowy mankament, ja nic nie poradzę, może admin techniczny,-
ale może taki urok tego serwera..
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

baba
x 129

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 06 lut 2014, 11:31

Aaaa, dzięki, się przyzwyczaję, na wszystko są sposoby, będę kopiować systematyczniej. :D
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » czwartek 06 lut 2014, 11:53

songo -

u mnie dzis chodzi jak w zegarku :D
ale skoro poruszyles zagadnienie techniczne, to powiem Ci, ze z Twoim kontem jest cos nie tak, bo gdy przyznaje Ci "kciuka" to mnie wlasnie wyrzuca i wskazuje na "error", ale ja cofam to i powtarzam, wtedy dziala. To tylko w Twym koncie.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16988
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1088
x 546
Podziękował: 17190 razy
Otrzymał podziękowanie: 24275 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 06 lut 2014, 11:56

Fair Lady pisze:songo -

u mnie dzis chodzi jak w zegarku :D
ale skoro poruszyles zagadnienie techniczne, to powiem Ci, ze z Twoim kontem jest cos nie tak, bo gdy przyznaje Ci "kciuka" to mnie wlasnie wyrzuca i wskazuje na "error", ale ja cofam to i powtarzam, wtedy dziala. To tylko w Twym koncie.

to nie wiem, ale całe życie tak mam,-
coś nie tak, ale w końcu to "poligon" Ziemia.
;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » czwartek 06 lut 2014, 12:14

songo -

to nie wiem, ale całe życie tak mam,-
coś nie tak, ale w końcu to "poligon" Ziemia. ;)


Mysle, ze problem lezy w Twej funkcji moderatora, blad w kodzie, ktory pojawia sie tylko za pierwszym razem, po powtorzeniu jest nieaktywny.
Tlumaczenie ezoteryczne to takie - "Drogi Ziemianinie mianem songo nadajemy ci w imieniu Galaktycznych Istot Swiatla Wlascicieli Przestrzeni Kosmicznej i Calego Stworzenia funkcje moderatora , tak abys mogl slusznie zadbac o owieczki, ktore zglosza sie do Twego stada, abys im wskazal droge, napoil wiedza i nakarmil dobrym swiatlem plynacym prosto z Twego bezkresnego serca wypelnionego jedyna sluszna wola i bezkresna, bezwymiarowa Miloscia. Pamietaj tez, ze funkcja ta zobowiazuje Ciebie do skromnosci, nie wywyzszania sie, pokorze, ktora okazuj na codzien w stosunku do otaczajacej Ciebie wszechmogacej fali nieskonczonego dobra, pamietaj rowniez, abys oparl sie wszelkim pokusom i nie chelpil gromadzeniem dobr, tudziez punktow przyznawanych przez wspoluzytkownikow. Komu bedzie na prawde zalezalo na wyroznieniu Twych postow kciukiem do gory nie przerazi sie meldunkami jakoby funkcja ta nie dzialala. Ostan w pokoju! Wierny druhu i ziemski awatarza."

;)

P.S. songo - czesto, gdy jestes zalogowany nie widac Ciebie w linijce zalogowanych.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 06 lut 2014, 12:59

Trochę odlecieliście, a tu temat techniczny. Dla tych co ich wylogowuje automatycznie - gdzieś tam (chyba w profilu) jest czas logowania - proszę sobie ustawić na "zawsze", albo... nie narzekać.
Błąd wyświetlany po "kciuku" to dość nagminna sytuacja, to raczej błąd skryptu, nie należy się nim przejmować, tylko nacisnąć "back" przeglądarki, a potem "odśwież" i wszystko będzie OK.
Skrypt na dole strony indeksu pokazuje statystykę z ostatnich 10 minut i ma jakiś czas odświeżania, więc można siebie nie zobaczyć po zalogowaniu i widzieć dość długo po wylogowaniu - to normalne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 06 lut 2014, 14:55

:lol: Trochę poleciałaś z nadinterpretacją chyba Fair Lady. ;) Ja też tak mam i to przy wszystkich użytkownikach, wada jakaś. Świat nie jest doskonały.. :D
Blu nie ma takiej opcji, sprawdzałam, jakiś stary serwer. Czy cuś. :D
Poza tym to nie zależy od tego jak długo jestem na forum, bardziej od czasu pisania posta, ciut za krótki dla mnie, wolno myślę... ALE DOKŁADNIE!! :mrgreen: :lol:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 06 lut 2014, 17:45

Faktycznie nie ma opcji w logowaniu, może to było na starym forum?
Mnie jeszcze w życiu samo nie wylogowało tutaj.
Ale może to jest opcja dostępna do ustawiania użytkownikom dla admina, gdy Szmer się zjawi, będzie wiedział.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7784
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1426
x 407
Podziękował: 14246 razy
Otrzymał podziękowanie: 13845 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 06 lut 2014, 23:45

baba pisze:Mnie też często wyrzuca z zalogowania w trakcie pisania postów i mnie to irytuje bo jak się zapomnę i nie skopiuję posta przed wysłaniem, to przepada, po cofnięciu dalej mam stronę logowania. I nie chce mi się drugi raz pisać, nie lubię się powtarzać.. :lol:

miałam podobny problem kilka dni temu :)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 06 lut 2014, 23:56

Nie wiem dlaczego tak macie - ja mam wybrane "loguj mnie automatycznie" i gdy tylko wgram przeglądarkę to mnie loguje, wiszę sobie cały czas, gdy komputer i przeglądarka są włączone i nigdy nie miałem takiego problemu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 28 kwie 2014, 22:38

Znowu forum ma czas "angielski", godzina mniej po zmianie czasu na letni. Może ktoś z adminów przestawi?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 27
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » wtorek 29 kwie 2014, 19:43

Już próbowałem, nie dałem rady.
W ubiegłym sezonie prosiłem @szmer'a, ale milczy od kilku miesięcy, jak zaklęty.
:D

W wolniejszej chwili jeszcze popróbuje.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7784
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1426
x 407
Podziękował: 14246 razy
Otrzymał podziękowanie: 13845 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 30 kwie 2014, 21:18

Dariusz pisze:Już próbowałem, nie dałem rady.
W ubiegłym sezonie prosiłem @szmer'a, ale milczy od kilku miesięcy, jak zaklęty.
:D

W wolniejszej chwili jeszcze popróbuje.


Napisałam do Szmera maila ,ale na razie nie mam odpowiedzi,spróbuje złapać Janneth na skype ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 27
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 04 maja 2014, 13:38

blueray21 pisze:Znowu forum ma czas "angielski", godzina mniej po zmianie czasu na letni. Może ktoś z adminów przestawi?

Ślęczę właśnie nad tym i ... przed zalogowaniem wyświetla właściwy czas, natomiast po zalogowaniu jest o godzinę krótszy. :(
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16988
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1088
x 546
Podziękował: 17190 razy
Otrzymał podziękowanie: 24275 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 04 maja 2014, 14:37

Dariusz pisze:
blueray21 pisze:Znowu forum ma czas "angielski", godzina mniej po zmianie czasu na letni. Może ktoś z adminów przestawi?

Ślęczę właśnie nad tym i ... przed zalogowaniem wyświetla właściwy czas, natomiast po zalogowaniu jest o godzinę krótszy. :(

może serwer jest już w strefie Angielskiej(czasowej).. :?:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Problemy i Uwagi Techniczne

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 04 maja 2014, 15:42

Kochani, więcej wiary, przecież zapowiadali w przekazach, że czas będzie fiksował. A forum działa dobrze.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

ODPOWIEDZ