Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Forum - pytania/sugestie/pomysły

Awatar użytkownika
Kapłan 718
Posty: 67
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 15:20
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kapłan 718 » wtorek 15 sty 2013, 00:10

Dariusz, ładny masz ten nowy avatar z okiem, stare oko za bardzo mi przypominało NWO :P teraz podchodzi pod coś a'la Avatar :) miej więc na nasz paczenie...
0 x


Kapłan 718, Analityk Liczbowy Projektu Cheops 2005-2013

Awatar użytkownika
koliberek333
Posty: 441
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 09:18
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 146 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: koliberek333 » wtorek 15 sty 2013, 00:47

Szmerku, ten klawisz end i home, to do mnie jednak był..żem teraz dopiero wziął załapał...zawsze byłem nad wyraz inteligentny :lol: najważniejsze , że działa, jaka ulga! 8-)

zatem chylę się w podzięce
i gdybym problem podobny miał
proszę o takich podpowiedzi więcej ;)

:D 8-) :D
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 05 mar 2015, 12:52

Pytanie od strony technicznej. Wrzuciłam w wyszukiwarkę ale nie znalazłam.
Czy oprócz funkcji "cytuj" jest mozliwa funkcja "cytowanie selektywne" ?

Druga sprawa.
Gdy w treści naszego postu odnosimy się do postu bezpośrednio nad naszym niekonieczne chyba jest cytowanie tegoż postu ?
Czasami wywiązuje sie dyskusja między nami i robią się całe girlandy cytatów.
Jesteśmy w konkretnym wątku i wiadomo, że że sprawa jest ad rem.
Gdyby było cyt. selektywne (wiem, ze można sobie obrobić cały cytat i tak czynię, ale..) byłoby szybciej, prościej i może nie byłoby tych kompleksowych powtórzeń..
Zamiast kolejnych długich cytatów wystarczy podać pomocna linkę :) tym bardziej, że już na Forum o tym było. Naprawdę forum będzie czytelniejsze.
Przepraszam wszystkich tych, którzy mają te manierę :oops:
Edit;
Znalazłam krótką wymianę zdań w temacie viewtopic.php?f=17&t=1182&p=33548&hilit=cytowanie#p33554 ale to było tak przy okazji, a ja poddałabym do rozważenia.
Faktem jest, że na wielu merytorycznych Forach jest to ujęte w regulaminie jako nadużycie i zakaz.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 05 mar 2015, 17:47

Admini " techniczni " to Szmer i Janneth ,ale w tej chwili są nieosiągalni .Spróbuję skontaktować się z Janneth ale nic nie obiecuję ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 05 mar 2015, 19:57

@sandro w cytat możesz wstawić dowolny tekst, w tym fragment z poprzedniego posta, albo zacytować cały i wyciąć niepotrzebne kawałki, ale to jest dłużej. Więc robisz tak:
już w trakcie pisania postu możesz sobie zaznaczyć na podglądzie fragment poprzedniego, czy innego posta i klikasz kopiuj, albo CTRL C - masz kopiowany fragment w schowku. Teraz w pisanym poście klikasz "Quote" i wklej, albo CTRL V. Po robocie. Masz selektywny kawałek, który zaznaczyłaś jako cytat w twoim poście.
Jak wiesz kopiowaniu całości postów zdecydowanie się sprzeciwiam, nie będę już tu pisał dlaczego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 05 mar 2015, 20:18

Sandra napisała.....
Gdy w treści naszego postu odnosimy się do postu bezpośrednio nad naszym niekonieczne chyba jest cytowanie tegoż postu ?
Czasami wywiązuje się dyskusja między nami i robią się całe girlandy cytatów.

Szanowna Sandro masz całkowitą rację......dlatego :D

Tak jak już wcześniej pisał o tym blueray......
Szkoda czasu i miejsca na cytowanie całych postów poprzedników. Bo ludzie szukają skondensowanej informacji, a nie powielania często zupełnie nie istotnych rzeczy. Powielać można to, co jest najbardziej istotne.

Po prostu odpisując do konkretnej osoby, w swoim poście zaznaczmy krótko o co nam chodzi, i nie będzie problemów. :D
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 05 mar 2015, 22:28

@blueray21, ten sposób, który podajesz jest do przyjęcia ...ale to średniowiecze, niestety tak robię ale mnie to trochę :evil: .
Wyżej napisałam, że jest to bezsensownie czasochłonne i bezzasadne.
Czy wersja phpBB na której stoi Forum daje mozliwości włączenia dodatku "cytowanie selektywne" ?

Ta modyfikacja zdecydowanie ułatwi edytowanie postów.

Kliknięcie na Nicka osoby, której chcemy odpowiedzieć, mogłoby się z automatu nadpisywać i pokazywać w okienku odpowiedzi :)
No ok' z tego mogłabym zrezygnować w zamian za "cytowanie selektywne"....
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 05 mar 2015, 22:37

O ile mi wiadomo, to PHPBB nie ma takowego, przynajmniej w standardzie i tak ten edytor jest raczej fatalny, ale @Szmer zna go od podszewki, niestety nie ma z nim kontaktu.
Fakt, że skrypt w tym przypadku zastępuje kopiuj i wklej, ale i tak materiału sam nie wybiera, więc na prawdę różnicy wielkiej nie widzę. Przy posługiwaniu się skrótami klawiaturowymi to jest błyskawiczne, bo z klikaniem kopiuj / wklej to bym też nie wyrabiał.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 05 mar 2015, 22:47

Dla mnie to o czym piszecie jest już skomplikowane ,ja otwieram sobie po prostu drugie okno forum i z niego kopiuję.Dla mnie ta opcja jest łatwiejsza. ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 05 mar 2015, 22:56

Jaka łatwiejsza? Musisz przełączać jeszcze okna, a i tak używasz kopiuj / wklej. To tylko kwestia przyzwyczajenia, a te jak wiadomo zmienić najtrudniej.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: goratha » czwartek 05 mar 2015, 23:01

blueray21 pisze:już w trakcie pisania postu możesz sobie zaznaczyć na podglądzie fragment poprzedniego, czy innego posta i klikasz kopiuj, albo CTRL C - masz kopiowany fragment w schowku. Teraz w pisanym poście klikasz "Quote" i wklej, albo CTRL V. Po robocie. Masz selektywny kawałek, który zaznaczyłaś jako cytat w twoim poście.


a ja po prostu zaznaczam w poscie innego uzytkownika ten kawalek do cytowania "na niebiesko" :D [jak do usuwania] i na jego poscie klikam na cytuj. I to sie elegancko samo przenosi na pisana przeze mnie odpowiedz
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 06 mar 2015, 00:04

No widzisz i mamy automat, zawsze się czegoś człowiek może nauczyć!!!
Dzięki @goratha, sandrze chyba o to właśnie chodziło.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 06 mar 2015, 11:40

Szanowni,
Ależ ja tak właśnie zrobiłam w pierwszym i kolejnych próbach (to właśnie byłoby cytowanie selektywne)...i niestety pomimo zaznaczenia wybranej treści i po kliknieciu "cytuj", i tak cytuje się cały post.
@goratha napisz mi dokładnie jak Ci się to udaje ?
Używam klawiszy skrótów i innych technik...radzę sobie ale brakuje mi tego co znam z innego forum gdzie wiele z tych dodatków jest włączonych i korzystanie z nich to przyjemność.
Wyglada na to, ze silniczek Cheopsa to najbardziej podstawowa wersja, a nie jego kolejna modyfikacje.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 06 mar 2015, 15:05

U mnie działa - zaznaczasz fragment i naciskasz "Cytuj" na poście, który podglądasz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 06 mar 2015, 15:20

blueray21 pisze:......na poście, który podglądasz.

Przetestowałam.
Zgadza się. Dziekuję wszystkim za pomoc.
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 07 cze 2015, 20:24

Czasem okazuje się, że na Forum funkcjonują blizniacze lub bardzo podobne tematy, o czym informują userzy, to czy jest mozliwość połączenia/scalenia tychże ?
Pomijam chronologie, która przy równolegle prowadzonych wątkach mogłaby namieszać w ciągłości treści ale są sytuacje czyste i pomimo tego wątki nadal pozostają rozdzielnie.
Może jest jakiś sekretny powód albo co lepiej "teoria spiskowa"... :lol:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 07 cze 2015, 21:00

Spisku tu nie widzę. Robimy to zawsze, gdy zakres tematyczny jest identyczny, gdy nie jest, raczej czekamy na decyzję autorów, bo wiele razy oberwaliśmy "po paluchach" za "samodzielne" scalania i podziały też. Największe problemy są w tematach ezoterycznych, bo tam jest niezwykle trudno podążać za pomysłem autora. Z boku pewne rzeczy wyglądają na bardziej oczywiste, niż ze środka.
Z drugiej strony nie jesteśmy limitowani ani ilością tytułów, ani miejsca, ani czasem, więc pokrewne tematy często zostawiamy takimi, jakie są.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 07 cze 2015, 21:15

sandra pisze:Czasem okazuje się, że na Forum funkcjonują blizniacze lub bardzo podobne tematy, o czym informują userzy, to czy jest mozliwość połączenia/scalenia tychże ?
Pomijam chronologie, która przy równolegle prowadzonych wątkach mogłaby namieszać w ciągłości treści ale są sytuacje czyste i pomimo tego wątki nadal pozostają rozdzielnie.
Może jest jakiś sekretny powód albo co lepiej "teoria spiskowa"... :lol:


Witaj sandra :) Jesli na takie trafisz, zawsze możesz zgłosić moderatorom z podaniem linków do połaczenia. Nie siedzimy na forum 24 h i nie czytamy wszystkich tematów ,to po prostu jest niemożliwe. Dlatego bardzo proszę zgłaszaj ( zgłaszajcie ) . Najlepiej na PW
;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 07 cze 2015, 22:16

blueray21 pisze:Spisku tu nie widzę. ......
Z drugiej strony nie jesteśmy limitowani ani ilością tytułów, ani miejsca, ani czasem, więc pokrewne tematy często zostawiamy takimi, jakie są.

Na temat "spisku" to miał byc żart, bo ostatnimi czasy gdzieś się juz cos takiego ukociło :lol:
Ale to, że pokrewne są oddzielnie to juz nie za fajnie dla poszukujących info.
Treści się dublują, wklejki z netu powtarzają itd itp...
Jako namiętny czytacz tego arcy ciekawego Forum widzę pewnie więcej na początku...
Autor tworzy temat NOWY i chwała mu za to, a potem tenże idzie do zamrażarki i śpi przez kolejne miesiące.
Podam przykład.
Tak mamy z tematem "ODROBACZ SIĘ list otwarty dr.Ozimka"
viewtopic.php?f=16&t=1363 oraz kolejnymi dziesiątkami wpisów na temat odrobaczania w wątku, który mieści wszystko czyli "Nasze porady zdrowotne i opinie", aż szkoda aby tak ważny temat nie był właśnie kontynuowany pod tym listem..w jednym wątku.
Ale może być tak jak jest ....pewnie przestanę za jakiś czas na to zwracać uwagę i się przyzwyczaję.
UP TO YOU jak mawiają starożytni amerykanie 8-)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 07 cze 2015, 22:54

Widzisz @sandra problem w tym, że absolutnie najtrudniejszą rzeczą na tym forum jest sprowokować użytkowników, aby pisali w odrębnych tematach, nawet jeśli one istnieją. Czasami da się przenieść posty, ale najczęściej poruszają po kilka tematów i odpowiedzi też poruszają po kilka tematów i klapa, bo dzielenie i przenoszenie postów nie było tu w ogóle brane pod uwagę. A i tak nazbieraliśmy wiele batów za przenoszenie postów do właściwych tematów.
Niestety tu z "dyscypliną" jest krucho, przenosimy tylko ewidentne offtopy.
Posiekać teraz "nasze porady..." byłoby trudno, coś może i dałoby się przenieść, tylko czy będzie to warte nakładu włożonej pracy? A wątek docelowy też składny nie będzie wtedy.
Lepiej już chyba byłoby porobić cytaty, aby tematyczny wątek był bardziej kompletny.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 08 cze 2015, 09:49

Ostatnie uwagi.

Userzy często więcej widzą, bo wchodzą i szukają..., ale na ogól nie piszą o pomysłach do Wasz Szacowni z różnych powodów.
Ja mam skrzywienie zawodowe ;)
Wiele lat jestem na innym Forum i przeszłam wszystkie funkcje, wiem jak trudno panować nad tym chaosem ale przypominanie dawało efekty.
Jedni drugich pilnowali, a zespół Adm/Moder sprzatał co się dało posprzątać.
Obawianie się, że "dostanie się po łapkach ..lub baty" ?
Podejmowanie decyzji nie zawsze popularnych ?
Taka również jest rola Administracji aby to miało sens i było w miarę czytelne.
Każde info na PW od usera było bezcenne, bo pomagało, a nie wprowadzało zamieszanie.
Bardzo cenię pracę każdego z Was, wiem ile kosztuje to czasu i wysiłku i bardzo dziękuję za to FORUM. :D
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

admini forum

Nieprzeczytany post autor: analityczka » piątek 12 cze 2015, 19:20

blueray21 pisze:praca to dopiero będzie, bo zamierzam nieco oczyścić tematy (...). Ale to przy takim skrypcie forum jaki jest zajmie mi to z rok, albo więcej

Bez sensu. Tak jak tracący czas adwokat przy ksero, czy lekarz przy odkażaniu narzędzi. Masz tak dużą wiedzę chemiczną, że marnowanie czasu na sprzątanie jest grzechem nawet dla ateisty. Poza tym akurat do układania, porządkowania, systematyzowania możesz nie mieć kwalifikacji ;)
Jak bajzel cię razi, to może mógłbyś kogoś poprosić, żeby choć z grubsza pozamiatał?
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: WITAMINA "D"

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 12 cze 2015, 19:50

Ja akurat jestem z "bałaganiarzy" i małe odstępstwa mnie nie rażą. A jesteś chętna do sprzątania? Bo z tymi chętnymi jest malutki problem. Z moimi kwalifikacjami też nie problem, jestem jak "kobieta pracująca - żadnej pracy się nie boję" i bardzo wiele dziwnych rzeczy już robiłem.
A na takie dość radykalne posprzątanie mam pewien pomysł, może będzie dużo szybszy niż poprzedni.
To post techniczny przy sprzątaniu usuniemy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

admini forum

Nieprzeczytany post autor: analityczka » sobota 13 cze 2015, 16:22

blueray21 pisze:jesteś chętna do sprzątania? (...),A na takie dość radykalne posprzątanie mam pewien pomysł, może będzie dużo szybszy niż poprzedni.
To post techniczny przy sprzątaniu usuniemy.

Łatwiej usuwać/przesuwać, gdy są prawidłowo tytułowane ;)
Do sprzątania i porządkowania mam niezłe kwalifikacje, ale nie znam skryptu. Strony wiki umiem robić, to i ten może rozgryzę, choć sprzątanie kojarzy mi się raczej z zajęciem na długie zimowe wieczory.
Możemy spróbować
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 13 cze 2015, 20:37

Obojętne, czy są zatytułowane czy nie, to przenoszenie postów jest dość upierdliwe. Skrypt nie pozwala postów kopiować, tylko całe tematy.
Więc wpadłem teraz na pomysł aby temat skopiować, dodać z przodu nazwy np archiwum, żeby mieć pod ręką oryginał, zaś w temacie zasadniczym edytować posty i zwyczajnie wycinać to, co ewidentnie do tematu nie należy. Takie działania są bardzo szybkie w przeciwieństwie do przenoszenia.
Natomiast w archiwum można zrobić podobnie i istotne treści poprzenosić do właściwych tematów, albo cytatami, co nie wymagałoby wcześniejszego kasowania fragmentów, albo normalnie jako posiekane posty, tyle, że wtedy wejdą w temat zgodnie ze swoją datą i godziną.
Jedziemy w tym "bałaganie" ponad 2 lata więc do zimy możemy poczekać, byle nie jak "tatka do latka".
Oczyszczenie tematów może być b. szybkie, na oko w godzinę można zrobić parę stron postów, analiza i przenoszenie do właściwych tematów, fragmentów postów z "archiwum" będzie dużo dłuższe, ale przy cytowaniu nie potrzeba nawet być moderatorem, może to robić każdy user, a jeszcze lepiej gdyby to zrobił autor oryginalnego posta, ale każdy może go wyręczyć.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ