Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Forum - pytania/sugestie/pomysły

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kiara » środa 09 sty 2013, 21:41

szmer podoba mi się twoje motto;Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą! jest z jajem! :lol: :lol:


Kiara :) :)
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kapłan 718
Posty: 67
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 15:20
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kapłan 718 » środa 09 sty 2013, 22:40

dobra, jest lepiej, a do Janneth taka malutka uwaga, TO NIE TOBIE MA SIĘ PODOBAĆ, ALE UŻYTKOWNIKOM :)

jak już tak ludzie zgłaszają prośby, to może by tak "phpBB modifed by Przemo"?

P.S. dołączam się do prośby Kiary, 15 minut na edycję posta to za mało....
0 x


Kapłan 718, Analityk Liczbowy Projektu Cheops 2005-2013

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 09 sty 2013, 22:57

Kapłan pisze:P.S. dołączam się do prośby Kiary, 15 minut na edycję posta to za mało....


Mili forumowicze, myślę, że przeoczyliście pewien istotny szczegół dostępny podczas pisania, tworzenia posta. Otóż istnieje tam opcja "podgląd", dzięki której możemy zobaczyć jak będzie wyglądała wiadomość i nim klikniemy "wyślij" możemy dokonać najróżniejszych modyfikacji. Możemy na to poświęcić nawet godzinę i nic nam nie umknie.
Opcję modyfikacji świadomie ograniczyliśmy do owych 15 min. by uniknąć sytuacji, jakie miały miejsce na starym forum i nie zmienimy tego.
by uniknąć pomówień i niesnasek. ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Kapłan 718
Posty: 67
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 15:20
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kapłan 718 » środa 09 sty 2013, 22:59

teraz zrozumiałem powód i się z nim zgadzam, ktoś coś pisał, nie cytował, obrażał kogoś, a następnie zmieniał treść zanim ktoś zgłosił modom... słusznie
0 x


Kapłan 718, Analityk Liczbowy Projektu Cheops 2005-2013

Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Szmer » środa 09 sty 2013, 23:17

To w takim razie może warto pomyśleć o funkcji automatycznego łączenia postów jeśli użytkownik napisał dwa pod rząd. Mi o to przede wszystkim chodziło.
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 09 sty 2013, 23:26

Szmer pisze:To w takim razie może warto pomyśleć o funkcji automatycznego łączenia postów jeśli użytkownik napisał dwa pod rząd. Mi o to przede wszystkim chodziło.


A jest taka możliwość.
Na starym forum czyniłem to niestrudzenie, ale ręcznie.
Tu odstąpiliśmy od tej metody.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Janneth
Posty: 47
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 21:43
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Janneth » środa 09 sty 2013, 23:37

Szmer pisze:To w takim razie może warto pomyśleć o funkcji automatycznego łączenia postów jeśli użytkownik napisał dwa pod rząd. Mi o to przede wszystkim chodziło.


Anti double post ;)

Zainstaluję i sprawdzę, czy działa, ale...
Na dzień dzisiejszy do 19 stycznia z forum muszę zniknąć.
Wszystko stoi i dla większości z was chyba działa. Zaległych instalacji mam od groma, a jak Szmer już sam zdążył powiedzieć - w stylach niestandardowych (takich, jak ten u nas) wprowadza się je manualnie, modyfikując kod w wielu plikach na serwerze, co pochłania mnóstwo czasu.
Jak uporam się z obowiązkami, wrócę i to porobię, a póki co świat się nie wali.

Pomysły podrzucajcie - bylebym później kilkunastu stron z nimi czytać nie musiała :D
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 09 sty 2013, 23:39

Dla mnie taki automat nie miałby sensu. Są tematy, gdzie kolejne posty traktują o czymś innym, na przykład dwa różne przekazy. połączenie tego zrobiłoby mismasz, więc lepiej oddzielnie.
Co do edycji, z praktyki wiem, że nawet z podglądem przy wstawianiu długiego posta znajdę błędy lub braki w formatowaniu (z którego póki co niewiele tu jest) po wysłaniu posta. W tym układzie 15 minut to dość mało.
Nie spodziewam się tutaj takich klasycznych "pyskówek" i takich zachowań jak wymienialiście, bo nałożyliśmy na nie regulaminowe ograniczenia, a jeśliby zaistniały będą wyjątkami.
Gdybyśmy mieli się tym kierować, to lepiej wyłączyć edycję w ogóle, bo błędny post można usunąć, wcześniej kopiując całą jego zawartość kombinacją klawiszy i wstawić do nowego posta.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Enigma
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 19:50
x 3
x 18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 176 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Enigma » środa 09 sty 2013, 23:58

Kapłan 718 pisze:co za lenistwo! czytaj całość to się dowiesz, że Janneth właśnie myśli nad galerią, ja od siebie poproszę "tamten Egipt" do galerii bo na pewno będę chciał go mieć u siebie :)


To że ktoś myśli nad galeria, nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Jeden może myśleć, a drugi wiedzieć. I zanim oskarżysz kogoś o lenistwo popatrz się na siebie. Możesz się popłaszczyć żeby 'ktoś coś zrobił' , napisałam ze wstępie że przepraszam, że nie czytałam wątku, więc czego się czepiasz? Pisałam tamten post o w półdo drugiej nad ranem, a wstaje 5:30, więc pomyśl odrobinę zanim zechcesz komuś przyganiać.
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 10 sty 2013, 00:40

Może ktoś ma dużo czasu na pisanie jednego postu i poprawianie go w trakcie pisania pięć razy, ja tak nie robię , często piszę w między czasie... i wracam do czynności korekty za pol godziny , a nawet później. Zresztą dopiero przy takim czytaniu zauważam błędy stylistyczne , oraz częste przestawienie liter.
I już koniec , kropka taki post musi zostać.

Darek , to nie jest normalne i naturalne , brak dostępu do swojej pracy i brak możliwości korekty. Nie można zakładać na wstępie iż ktoś chce zmienić tekst bo.... zresztą nie było takich sytuacji poza tamtym, starym, domniemanym incydentem. Nie można gloryfikować niczyich kompleksów kosztem utrudnień i ograniczeń dla wszystkich forumowiczów.
Nawet gdy ktoś napisze coś brzydkiego na cudzy temat i wykasuje to, to ma do tego prawo , ma prawo zmienić swoje zdanie i ma prawo że tak powiem "otrzeźwieć" w swoich zapędach słownych i zmienić tekst napisany. Nie ma rzeczy niezmiennych na ziemi.
To forum nie ma chyba roli linczowania nikogo za nadpobudliwość czy swoje niedoskonałości? Gdy pojawią się takie naganne zachowania , trzeba zareagować , regulamin , to regulamin , ale nie można doprowadzić do paradoksu z brakiem dostępu do własnego postu z powodu cudzego maniakalnego strachu.

Przestańcie , o to was nie podejrzewałam... :lol:


Kiara :) :)
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 10 sty 2013, 10:51

Wydaje mi się, że jest pewna droga obejścia tej niedogodności.
To forum oferuje zapisywanie kopii roboczych. To powinno być z łącznie ze sformatowaniem.
Ten post będzie testem. [jest sformatowane - to dopisuję po odtworzeniu kopii roboczej]
Zgadzam się, że w trakcie pisania i sprawdzania na podglądzie i tak pomija się swoje błędy.
Jednak sytuacje o których Darek wspomina zaistniały, ostatnio zrobił to Piotr wycinając tytułowego posta, a reszta wyszła na wariatów.
Dla mnie 15 min też jest zbyt mało.
Niestety, sprawdziłem teraz, że po tych 15 min użytkownik nie może również skasować swojego posta - więc musiałby prosić adminów / modów o skasowanie poprzedniej wersji wstawiając poprawioną kopię roboczą. Co staje się nieco upierdliwe i skomplikowane, ale w sumie działa.
Niestety skrypt nie rozróżnia czy post jest długi, czy krótki, więc pozostaje nam powalczyć o pół godziny na edycję.
W innych przypadkach, np. konieczności wyjścia w trakcie pisania proponuję korzystać z zapisywania kopii roboczych - wczytać można zawsze, każdą wersję, dopóki się jej nie skasuje - co robi się przez jej wczytanie, lub w profilu użytkownika.

Edit: zmieniłem treść ostatniego zdania z powodu działania kopii roboczych, jak niżej.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 10 sty 2013, 11:01

Uwaga!
Dotyczy kopii roboczych.


Wczytana kopia robocza znika! Taka właściwość tutaj ma miejsce.

Więc przy pisaniu "na raty" trzeba - zapisywać aktualną wersję kopii roboczej, przed robieniem następnej przerwy w edycji!
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 10 sty 2013, 11:28

Jeszcze jedna kwestia która mnie nurtuje,-
czy jest taka możliwość, aby forum samo się odświeżało po pojawieniu się nowego postu w przeglądarce użytkownika bez jego ręcznego działania na swoim kompie?
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Kapłan 718
Posty: 67
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 15:20
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kapłan 718 » czwartek 10 sty 2013, 15:18

blueray21 pisze:Uwaga!
Dotyczy kopii roboczych.


Wczytana kopia robocza znika! Taka właściwość tutaj ma miejsce.

Więc przy pisaniu "na raty" trzeba - zapisywać aktualną wersję kopii roboczej, przed robieniem następnej przerwy w edycji!


ja prdl! i jeszcze 15 minut max na edycję posta ?! PORAŻKA!!! szkoda słów, będą więc krótki posty....
0 x


Kapłan 718, Analityk Liczbowy Projektu Cheops 2005-2013

Awatar użytkownika
Kapłan 718
Posty: 67
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 15:20
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kapłan 718 » czwartek 10 sty 2013, 15:19

:twisted:
0 x


Kapłan 718, Analityk Liczbowy Projektu Cheops 2005-2013

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 10 sty 2013, 15:26

Przez 15 minut od wysłania posta możesz go zmieniać, potem klawisz znika.
Przygotowywać i podglądać możesz ile chcesz czasu - maks 60 000 znaków.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kapłan 718
Posty: 67
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 15:20
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kapłan 718 » czwartek 10 sty 2013, 16:47

blueray21 pisze:Potem klawisz znika.


no i o tym mówię, nie wygląda to fajnie, kłody pod nogi :roll:
0 x


Kapłan 718, Analityk Liczbowy Projektu Cheops 2005-2013

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » czwartek 10 sty 2013, 21:21

Kapłan pisze:no i o tym mówię, nie wygląda to fajnie, kłody pod nogi :roll:


Nie przejmuj się, tylko tym, którzy chcą coś namącić i ukryć.
Teraz już takich "niewiniątek" nie będzie. :D ;)
A Czasu na dopracowanie posta masz bez liku, nim klikniesz wyślij. ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 10 sty 2013, 21:25

"Niewiniątek" nie da się uniknąć zapewne, ale mają mniejsze szanse na rozwój sytuacji.
A posługując kopiami roboczymi możesz posta obrabiać do końca świata, albo dłużej.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 11 sty 2013, 17:59

jest jeszcze jeden problemik, który zauważyłem,-
a właściwie ciężko go dostrzec- tj. wyróżnienie/odróżnienie zwykłych liter od tych pogrubionych..?
a może wzrok mi słabnie
;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 11 sty 2013, 19:04

To tutaj dość dziwnie zależy od wielkości czcionki jaką sobie ustawiłeś, jeśli masz małą to prawie nie widać różnicy, trzeba się domyślać.
Myślę, że potem Janneth przywoła więcej możliwości formatowania i edycji tak, jak było na starym forum, i tym tutaj na tym próbnym przedtem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
koliberek333
Posty: 441
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 09:18
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 146 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: koliberek333 » sobota 12 sty 2013, 02:34

nie wiem komu dziękować, Janethce, Januszowi.., ale mam wreszcie łapki do gwiazdkowania. bądźcie zatem błogosławieni za ten dar nagradzania; wreszcie poczuję się choć trochę bogiem :lol:

:D :D :D

i jeszcze jedno: czy żeby zejść na dół strony do ostatniego postu muszę przeciągać cały tekst myszką, nie ma innej możliwości zejścia w dół?
0 x



Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Szmer » sobota 12 sty 2013, 04:43

Klawisze "End" i "Home" :)
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Awatar użytkownika
Enigma
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 19:50
x 3
x 18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 176 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Enigma » niedziela 13 sty 2013, 00:29

Z tego co pamiętam z innych for, możliwość edycji posta była zawsze - różnica była tylko czy taka zmiana była odnotowana przez system pod postem iż takowy został zmieniony. Najlepszym rozwiązaniem z którym się spotkałam wyglądało mniej więcej:
- do 15 min można było dokonać szybkiej korekty (często literówki, orty) które zwracają uwagę bardziej od treści. (nie było jeszcze wtedy auto-korekty i wbudowanych słowników). Więc jeśli ktoś zrobił głupiego byka, i inny czytelnik zamiast skupić się na treści, miał powód aby się ponatrząsać z nieznajomości pisowni. Dlatego taka zmiana nie pozostawiała śladu - w formie podpisu pod postem iż był on zmieniony. Istotnie bowiem do kilku minut od wysłania, trudno wymyśleć dodatkowe sentencje, człowiek zastanawia się głównie, czy aby przelana na monitor myśl prezentuje się odpowiednio.

- po 15 minutach, kiedy zazwzyczaj pojawiają się już odpowiedzi na wysłaną treść, każda zmiana w poście była odnotowana systemowo - pod jego spodem, ażeby było wiadomo, że ktoś grzebał/zmieniał w treści.

System ten działał o tyle sprawnie, że drobna korekta pisowni, nie pociągała podpisu o zmianie, a co za tym idzie podejrzeń czytających - że ten kto edytuje co drugi post, w zasadzie nie może się zdecydować co chce napisać, lub że chce się z czegoś wycofać.

Blokadę całkowitej edycji postu uważam za złą, po przemyśleniach każdy ma prawo się poprawić.
Natomiast używanie dopisku Edit> to generalnie kwestia dobrych manier i przyzwyczajenia, ażeby nie mącić we własnych postach. Zresztą mało kto czyta przecież wysłaną treść 'do tyłu'
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 13 sty 2013, 10:34

Było chyba o tym trochę wcześniej, ja też uważam, że czas edycji powinien być dłuższy, ale niezbyt wiele, proponowałem 2 godziny, może trochę na wyrost.
Za systemem relatywnie krótkiej edycji przemawia kilka czynników. Przede wszystkim blokada możliwości poważnych zmian treści lub jej wycięcia, co zrobił ostatnio np. Piotr na starym forum.
Istotne jest, że edytowany post nie jest rejestrowany przez system w tym sensie, że nie ma go na żadnej liście, nowych postów, nieprzeczytanych lub tematów - w związku z tym jest 99% szans, że zmiana nie zostanie zauważona przez obserwujących temat. I to jest dla mnie największy minus możliwości długiej edycji.
Jeśli autor zmieni zdanie co do treści zawsze może poprosić moda / admina o usunięcie posta i wstawić ponownie zmienioną treść (lub nie).
Nie ma żadnych ograniczeń ilości, czy czasu wstawiania postów, więc poprawioną wersję może wstawić pod spodem.
Można też robić kopie robocze (zachowują formatowanie) i je zachowywać, mimo, że system kasuje je automatycznie przy przywołaniu. To tylko kwestia "oswojenia się" z tą opcją.
Blokada edycji może wyglądać na ograniczenie, czy "dmuchanie na zimne", ale gwarantuje integralność tematu.
Usunięcie posta tutaj skutkuje zachowaniem go w wersji niewidocznej, a na poprzednim forum lądował w śmietniku, skąd "opozycjoniści" przywoływali go ponownie.
W sumie ten system uważam za lepszy, choć wykonawcą decyzji autora o skasowaniu musi być moderator lub admin.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ