Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Forum - pytania/sugestie/pomysły

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 13 cze 2015, 23:12

Pomysł jest PRZEDNI... :)
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: analityczka » niedziela 14 cze 2015, 19:30

blueray21 pisze:Obojętne, czy są zatytułowane czy nie, to przenoszenie postów jest dość upierdliwe

Cierpliwa jestem. Mogę gdzieś poćwiczyć?
Nadal nie znam odpowiedzi na pytanie, czy moderator może zmieniać tytuły starych postów.

Ten post też skasuj, bo nie pasuje do wątku ;)
http://www.cheops4.org.pl/viewtopic.php? ... 467#p39467
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 cze 2015, 20:00

Moderator może zmieniać tytuły postów, tematów, edytować, przenosić i kasować posty, tematy i jeszcze trochę rzeczy.
Jak już wiesz gdzie jesteśmy to tamten post skasowałem.
Niestety nie ma możliwości trenowania, praca jest na "żywym organizmie" i można coś skasować lub przenieść donikąd, bezpowrotnie. Mnie też się zdarzyło. Dlatego ostatni pomysł ze skopiowaniem tematu przed oczyszczaniem jest dobrym zabezpieczeniem również na taką okoliczność.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 14 cze 2015, 20:06

Pytanie;
Według mojej wiedzy kazdy post ma swoje znamiona, adres itp.
Czy jesli zostanie wykasowany z Kopii to czy nie zniknie równiez z Oryginału ???
Kiedys podejmowałam taką obróbkę i niestety nie miałam dobrych efektów.
Doskonale natomiast sprawdzał sie pomysł z obróbką fragmentów, cytatów, extraktów.
A czas do obróbki ...np. dla usera do wydłużenia .
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 cze 2015, 20:25

Prawdę mówiąc nie wiem, kiedyś robiłem coś takiego i po zmianie tytułu tematu i jeszcze jakichś operacji kopia była samodzielnym tematem, dzięki za uwagę, trzeba to sprawdzić, choć nie wydaje mi się, żeby kopie były automatycznie synchronizowane i uzupełniane.
Tutaj czas obróbki jest ustawiany dla wszystkich jednakowo, poza moderatorami i adminami, którzy maja dostęp na okrągło.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: analityczka » niedziela 14 cze 2015, 20:57

Ja mam inną metodę. Zwłaszcza, gdy czuję się niepewnie.
Kopiuję cały post w nowe miejsce i tam obrabiam. Jak wszystko pójdzie ok, to następnego dnia/logowania kasuję podstawę - bez info, że przeniosłam. Zalogowany (takich lubię) widzi, gdzie coś nowego przybyło.
I nie moderuję postów młodszych nią kilka dni. 2-3 dniowy bałagan nikomu nie zaszkodzi. O wiele ważniejsze jest, żeby to było stale i konsekwentnie, a nie zrywami.
Od razu mówię, że interesuje mnie tylko Zdrowie fizyczne i med. niekonwenc.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 cze 2015, 21:14

Tutaj jednak można robić tak, jak pisałem - skopiowany temat dostaje nowy, aktualny numer i jest zupełnie niezależny, choć może być pod tym samym tytułem, przynajmniej początkowo.
Tak będzie dużo szybciej, bo przenoszenie postów to dużo klikania, albo szukanie numeru tematu.
Natomiast edycja jest natychmiastowa i zapisywanie zmian jest o wiele szybsze niż przenoszenie.
Zalogowany widzi, jeśli sprawdza nieprzeczytane posty, lub aktualne tematy. Widzi też twoją "robotę", chyba że korzystasz z działu ukrytego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 04 wrz 2015, 12:51

Szacowny zespole Administracyjno Moderatorski.
Kolory się w nickach pozmieniały, a i rangi niektórym.... :)
Dołączam życzenia i gratulacje z nadzieją na to aby te zmiany nie były jedynie kosmetyczne, a stały się korzystne dla Forum czyli dla nas wszystkich :D
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 04 wrz 2015, 19:47

Sandro :D Gratuluję spostrzegawczości. Będzie dobrze. ;)
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 04 wrz 2015, 20:53

Ale nasz bezcenny blueray21 jest nadal "cieniutki" zamiast być "wyboldowanym" jegomościem w kolorze stosownym dla Adminów.
Wszyscy pozostali modero i admini są kolorowi, wypasieni i grubi...ino blue jest cieniutki.
Oj chyba się czepiam, ale lubie go widzieć odrazu, a jakoś mi znika i ginie pomiedzy zwyczajnymi userami....np z listy Nowe posty ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 04 wrz 2015, 22:05

Ja tam za czerwonym akurat nie przepadam, ale nie martw się sandro, wszystko kiedyś się unormuje.
Póki co sam sobie zrzuciłem zieloną koszulkę w ramach prób i doświadczeń nowych możliwości.
Ale są i minusy, póki co na PW nie mogę odpowiadać i naprawić tego też nie mogę, ale co tam, gorsze są te przerwy w dostępie do forum po 4 albo więcej godzin.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

cholesterol - techniczne

Nieprzeczytany post autor: analityczka » czwartek 10 wrz 2015, 11:35

Z innego temayu, żeby nie śmiecić:
blueray21 pisze:post @Thotala jest znacznie starszy i wyjdzie "Cholesterol i statyny".
Posty "techniczne" potem usunę.


Sam "cholesterol" byłby lepszy, bo szerszy - nieśmiało podpowiadam. I w dziale zdrowie fizyczne.
Posty techniczne na tym forum są bardzo rzadko usuwane.
Sądziłam, że powód jest racjonalny - forum z większą liczbą postów jest lepsze od forum z mniejszą liczbą wypowiedzi.
Jeżeli brak sprzątania wynika z braku czasu i cierpliwości, to powtarzam swoją propozycję. Chętnie pomogę, bo w sprzątaniu, układaniu, segregowaniu, grupowaniu i katalogowaniu jestem niezła ;)

Tu by się proste kasowanie przydało, bo rzecz została wyjaśniona i załatwiona (w innym temacie)
viewtopic.php?f=17&t=1082&start=175#p42471
I tylko temat Borelioza zaśmieca.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

dom90
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2016, 18:11
x 1
Otrzymał podziękowanie: 19 razy

Re: Brzuch boli... żyć nie daje

Nieprzeczytany post autor: dom90 » środa 05 paź 2016, 12:33

Do blueraya21:
Blueray21, mogę wiedzieć czym Ty się zajmujesz? Jaki masz zawód? Skąd ta Twoja ogromna wiedza na tematy zdrowotne, skąd ją czerpiesz?
Skąd masz czas, skąd kasa na utrzymanie forum, bo życie nauczyło mnie, że nikt nie robi nic za darmo.
Pozdro
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Brzuch boli... żyć nie daje

Nieprzeczytany post autor: barneyos » środa 05 paź 2016, 15:33

dom90 pisze:Skąd masz czas, skąd kasa na utrzymanie forum, bo życie nauczyło mnie, że nikt nie robi nic za darmo.


Odpowiem tylko w tej części: forum prowadzone jest przez zespół administracyjny bezpłatnie, nikt na tym nie zarabia. Na koszty prowadzenia forum (kilkaset złotych rocznie) zrzucają się wszyscy chętni użytkownicy, ale nie ma przymusu, płaci ten kto chce. Nikt nie otrzymuje żadnych gratyfikacji z tytułu polecania czegokolwiek. Reszta pytań skierowana jest bezpośrednio do Blu. Posty do przeniesienia do działu technicznego.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Brzuch boli... żyć nie daje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 05 paź 2016, 19:19

@dom, skoro jesteś ciekawa / ciekawy, bo nie wiem które z was pisze, to postaram się waszą ciekawość zaspokoić, choć wiele tych informacji na forum gdzieś jest.
Z wykształcenia jestem elektronikiem i działam w tej branży, obecnie w małej, jednoosobowej firmie.
Czasu, jak widzisz mam mało, a co za tym idzie pieniędzy też mało, bo te 2 rzeczy chodzą w parze, choć to pojęcie względne, dla jednych mało to tysiąc, a dla innych milion, takie czasy.
Koszt działania forum kolega wyjaśnił, choć dokładnie to było kilkaset złotych pierwszego roku, a przez 2 następne po kilkadziesiąt zł.
Wiedzę czerpię z internetu, oczywiście bez używania wyszukiwarki wujka Google, no może poza tłumaczeniem łacińskich nazw. Są ogólnodostępne portale, jak "Earthclinic", wielu lekarzy, którzy zmienili zapatrywania, jak często tu cytowany dr Last, dr Hulda Clark itd. Abonuję niektóre newslettery, niektóre płatne, ale mam dostęp do ich baz danych, mam już potężne archiwum u siebie na dysku. Jeśli chodzi o używanie tej wiedzy, to uważam, że po prostu mam dar kojarzenia faktów, nic więcej.

Skoro twierdzisz, że w życiu nic nie ma za darmo, to mogę ci tylko współczuć trudnego życia, bo ja twierdzę, że najlepsze w życiu rzeczy są za darmo: powietrze, słońce, miłość, szczęście, radość itd., co by nie kontynuować tej listy zbyt długo. Zdziwilibyście się wiedząc, jak dużo ludzi robi jak wiele rzeczy za darmo.
W każdym razie forum nie jest pomysłem na biznes, jak widzicie nie pozwalamy nawet na żadne reklamy i sami ich nie eksponujemy.
Mam nadzieję, że te odpowiedzi rozproszyły wasze wątpliwości.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Prośba !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 06 sty 2017, 15:17

..mam prośbę do wszystkich dających linki do FB, żeby albo dali streszczenie do art. na forum,-
albo zrzuty ekranu z FB wklejali, bo ja np. zlikwidowałem konto na FB i nie wszystko mi się otwiera bez logowania.


z góry W.dzięki :)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Forum - pytania/sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 12 sty 2017, 20:49

Wydaje mi się czy wątek "polecane filmy" gdzieś się zawieruszył?
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Forum - pytania/sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 12 sty 2017, 20:55

Nie wiem co tu się dzieje. Przedtem zniknęła większość postów z "Wody", były przeniesione do jakiegoś innego tematu.
Teraz w temacie woda znowu jest pusto, ktoś się uparł, czy co? Ciekawym, czy je gdzieś znajdziemy, czy tylko w kopiach zapasowych, ale to mnóstwo roboty, żeby wyciągnąć posty z jednego tematu. Na razie na to się nie piszę, szukajcie, może znowu gdzieś powędrowały.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Forum - pytania/sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 12 sty 2017, 23:17

abcd ,czy o ten wątek ci chodziło ?

viewtopic.php?f=25&t=820&start=75


Jak to znikają ? :shock: czy to powtórka z rozrywki ? Już wiem to pewnie KSJ działa z ukrycia :o
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Forum - pytania/sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 12 sty 2017, 23:55

Dzięki.
Widocznie jaka ćma mi na oczy siadła. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Forum - pytania/sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » piątek 20 kwie 2018, 20:57

Gdzie się podział Grzegorzadam :?:
brakuje go tutaj....
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Forum - pytania/sugestie/pomysły

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 22 kwie 2018, 18:54

Basia7 pisze:
piątek 20 kwie 2018, 20:57
Gdzie się podział Grzegorzadam :?:
brakuje go tutaj....
Nie ma go tutaj ,bo Grzegorzadam nie zadaje pytań ,tylko "od kopa "realizuje swoje pomysły :D :D :lol:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ