Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zmiana właściciela serwera

baba
x 129

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 14 kwie 2015, 06:13

Niestety rzadko kiedy jest tak, żeby ta tzw racja była wyłącznie po jednej stronie Blu. Dlatego należy rozmawiać. Przy całym szacunku dla Ciebie i reszty administracji. Robicie masę dobrej roboty, poświęcacie na to dużo czasu i sił. Rozumiem, że macie prawo czuć się sfrustrowani i rozgoryczeni ciągłymi atakami FL, rozumiem że słusznie.

Ale też niestety muszę przyznać, że mówienie użytkownikom "komu się tu nie podoba to nikt go tu nie trzyma" nie jest elegancką propozycją ze strony administracji. Jeśli administracji nie zależy na użytkownikach to po co forum? Tylko dla tych, którzy mają identyczne zdanie w każdym kawałku? To przecież jest inna forma idei bezwarunkowego posłuszeństwa (nam bo my wiemy lepiej), która nie ma nic wspólnego z prawdziwą wspólnotą i współodpowiedzialnością. I nie jest rozwojowa. Zdrowa grupa współpracuje harmonijnie, zawsze jest przyjazna nowym userom, nie ma problemów z konstruktywnym wchłanianiem nowych informacji czy idei korzystnych dla jej rozwoju i odrzucaniem szkodliwych, nawet jeśli przez jakiś czas były przydatne. W ten sposób rośnie i w siłę i w liczebność. Lepsze zawsze jest naturalnym "wrogiem" dobrego ale tworzy postęp więc nie warto się przywiązywać nawet do tego dobrego. Ono zawsze przydaje się tylko przez pewien czas, a potem staje się hamulcem rozwojowym.

Tak bardzo się cieszycie, bo jest lepiej niż "na starym", że już więcej tego "lepszego" nie chcecie? Dopóki są użytkownicy, którzy odchodzą z forum wyłącznie z powodu konfliktów personalnych - forum źle działa i traci potencjał. I być może to właśnie próbuje FL zasygnalizować. Że owszem, jesteśmy za ideami wspólnoty, demokracji bezpośredniej itdp, podobają nam się jako hasła, widzimy w nich szansę dla naszego kraju, wspieramy je, ale tylko dopóki jesteśmy po tej stronie która nie chce być rządzona odgórnie, tylko mieć rzeczywisty wpływ na decyzje dotyczące jej istnienia i przyszłości. I jednocześnie, nawet tutaj będąc w grupie dość zgodnej odnośnie wspólnych wartości, w funkcjonowaniu forum wciąż powielamy schematy My/Wy w opozycji do siebie. My administracja i Wy użytkownicy a pomiędzy nami mur podejrzliwości i nieufności, narzucanie warunków zamiast ich współtworzenia w taki sposób, żeby wszystkim odpowiadały i dla wszystkich były jednakowo korzystne.

Każde duże zaczyna się od małego. Jeśli naprawdę chcecie zmian na dużą skalę to trzeba zacząć od tych, na które mamy bezpośredni wpływ.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 14 kwie 2015, 14:41

belfanior pisze:...mieszkam w Irlandii...nie slyszalem ze tak mowia...dodam tylko od siebie:"Qrwa...dom wariatow!!!"


(Odnosi sie to do Waszej ugryzliwosci i walki...jak zwal,tak zwal...Cholerka...a taki jestem zmeczony...jakbym mial kaca,,,a pije regularnie...3 razy do roku...
...czy to koszmar???.czy ...Onet...?

tu jest teraz spoko, a niektorzy w okreslonych sytuacjach w pewnych miejscach mowia tak.. ;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 14 kwie 2015, 20:07

@belf..., jak @chanell zauważyła, my się tu wcale nie kłócimy, bo i nie ma o co.
@baba, ty jesteś oblatana i wiesz, że pierwszą zasadą na każdym forum jest "1. Admin ma zawsze rację."
A jak nie ma racji to patrz p. 1. Wprawdzie do admina jeszcze nie dorosłem, ale też mogę zawsze mieć rację, a co mi tam.
A na poważnie, to tak w ogóle to w ostatnim poście chyba nieco kota odwracasz ogonem, jak wszystkie "baby" robią.
W naszym regulaminie stoi jak byk, ze forum jest prywatne i demokracja nie ma tu zastosowania. Więc nie jestem przekonany, czy właściciele chcą "demokratycznych" reform, zresztą mnóstwo for się na tym "przejechało". Sama to chyba znasz. I w tym zakresie moje zdanie się nie zmieniło - po co reformować na siłę coś starego, czy nie lepiej stworzyć coś nowego? Dziś to nie musi nic kosztować oprócz nakładów czasowych. Taka jest naga prawda.
Więc skoro jestem na forum prywatnym u kogoś, to nie przestawiam mu mebli, chyba że mnie o to poprosi. To wałkowaliśmy z @FL już kilka razy. Począwszy od starego forum.
Wiem, że łatwiej jest "wysunąć" starych i mieć gotowca, ale mając na uwadze doświadczenia innych i nasze z poprzedniego forum, zrobiliśmy taki, a nie inny regulamin forum i każdy rejestrując się tu zobowiązał się go przestrzegać.
A wracając do @FL, lubię kobietę i próbuję, może w niezbyt delikatny sposób, ale za to łatwy do zapamiętania, spowodować, aby się nie "podkładała", sprawdzała to co pisze, a nie wierzyła, że jest tak, jak ona wymyśliła. Błędy popełnia każdy, ale nie są one problemem dopóki ktoś nie usiłuje ich bronić. Wyobraźnia nie zawsze jest dobrym przewodnikiem, przy tworzeniu tak, ale przy naprawianiu już nie.
Oczywiście jako administracja nie lubimy tracić użytkowników, ale też nie możemy ulegać presji, czy wręcz szantażom, jak się zdarzało. Stoimy twardo na stanowisku, że każdy może wyrażać na forum to co chce pod warunkiem zachowania zasad regulaminu i tego zawsze broniliśmy, nawet kosztem strat.

Forum było bardziej ezoteryczne, fakt. Niestety ta tematyka osłabła po różnych niespełnionych oczekiwaniach wobec 2012.
Jednak jest to ważny dział i może metodą "Wałęsy" trzeba wzmocnić "lewą nogę". To takie moje przemyślenia, choć nie mam rozwiązania na dziś, jeśli o to wzmacnianie chodzi.
Trochę chciałem rozszerzyć wiedzę o podstawach zdrowotnych, a teraz to przerasta oczekiwania, ale nawet na wielkich forach też tak jest. Nie przeszkadza to nikomu w niczym, bo przestrzeni nikomu nie brakuje, ale u "starych wiarusów" może tworzyć pewien niedosyt.
Rozhulałem się nieco, ale się poprawię.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 14 kwie 2015, 21:35

A na poważnie, to tak w ogóle to w ostatnim poście chyba nieco kota odwracasz ogonem, jak wszystkie "baby" robią.
W naszym regulaminie stoi jak byk, ze forum jest prywatne i demokracja nie ma tu zastosowania. Więc nie jestem przekonany, czy właściciele chcą "demokratycznych" reform, zresztą mnóstwo for się na tym "przejechało".

Nie znam. Nie miałam okazji doświadczyć w pełni demokratycznego forum czy innej tego typu wspólnoty. Mam pewne wyobrażenia w tym temacie ale z tego co mówisz, nie ma sensu tu o nich dyskutować bo nie ma z kim. Faktycznie dość naiwnie sądziłam, że nie tylko domagacie się demokracji ale też macie chęć i dowagę z nią eksperymentować i szukać jakiejś formy. Dać sobą przykład. Być tą zmianą, której się domagacie. Co nie dzieje się wcale drogą rewolucji i "przejmowania gotowego", to są stare metody, już wiemy, że się nie sprawdzają. Wam chyba też się nie sprawdziły. Osobiście zawsze staram się stosować do rad dawanych innym i we własnym życiu postępować tak, jak chciałabym, żeby ze mną postępowano. A Wy powielacie to przeciwko czemu protestujecie i nawet tego nie widzicie? Czyli to forum po prostu pozostaje w sferze marzeń i pobożnych życzeń. To faktycznie może lepiej żeby zajmowało się wyłącznie ezoteryką, również tylko w sferze marzeń, życzeń, nie spełnionych obietnic i ciekawostek pozostającą.

Ale dziękuję że mi rozjaśniłeś w główce, też jak widać mocno bujałam w obłokach.
Więc skoro jestem na forum prywatnym u kogoś, to nie przestawiam mu mebli, chyba że mnie o to poprosi.

I tu tkwi mój błąd. Zbyt mocno jestem nastawiona na spełnienie swoich oraz zachęcanie innych do spełniania ich marzeń, więc odebrałam Wasze jako tą właśnie "prośbę". Tym chętniej, że mamy podobne marzenia.

Ale rzeczywiście wkładanie energii w stare nie ma żadnego sensu. Każde miejsce jest w porządku takie jakie jest, bo ludzie są na różnych etapach rozwoju i różne formy są im potrzebne po drodze. Choćby po to żeby mogli ich doświadczyć i z nich zrezygnować. Co już wielu zrobiło. Mam pytanie ezoteryczne, Ziemię też zostawiamy taką jaka jest jej "właścicielom"? Kto jest faktycznym właścicielem tego forum bo zdaje się, że rozmawiam ciągle wyłącznie z figurantami, którzy o niczym sami nie decydują ani nawet nie chcą decydować tak naprawdę?

"Moja klatka jest otwarta, moje nogi nie są skute, tylko dusza niewolnika jest strażnikiem - do drzwi kluczem"

Nie wszyscy chcą zmieniać siebie, wolą zmieniać innych lub domagać się zmian od innych. Ja też jak widać popełniłam ten błąd. Po terapiach przyzwyczajona jestem do ludzi pracujących nad zmienianiem siebie i pewnie mam chorobliwie skrzywiony obraz rzeczywistości. Sorek. Zastanowię się co z tym fantem zrobić. Mam bardzo dużą zdolność przystosowywania się ale nie zawsze mam ochotę. Nie podoba mi się kiedy ludzie są dla regulaminu a nie regulamin dla ludzi.

To akurat nic osobistego, już dawno o tym rozmawialiśmy i mówiłam, że lubię Was, szanuję i jestem Was ciekawa jako ludzi, ale nie zgadzam się z Waszymi administracyjnymi decyzjami. Być może nie są całkiem Wasze?

Heh, kiedy ja wreszcie skończę tą swoją życiową terapię. I jak? Nie zamierzam się przystosowywać do świata, który mi się nie podoba. :(
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 14 kwie 2015, 21:45

Jedno ci tylko @baba powiem na takie dictum: życie to nie terapia, ani nawet nie to forum.
Problem, jak go przedstawiasz leży głębiej, w poprzednim forum, a może jeszcze wcześniej, tobie dane nie było, ale my to przeszliśmy, ja bez tego "jeszcze wcześniej", ale też mi wystarczyło.
Szkoły są dwie, albo walczysz, albo idziesz na kompromis. Na tym forum nie ma z kim walczyć, bo i po co?

Edit: Wbrew pozorom ten regulamin jest właśnie dla ludzi, a nie przeciwko nim. Po prostu nie pozwala na wyskoki personalne i parę innych. Nikt nie zabrania nikomu różnicy zdań, zabrania pewnych sposobów wyrażania tej różnicy, uznanych za naganne .
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 14 kwie 2015, 23:25

Moje życie jest terapią. I chciałabym ją wreszcie skończyć. Oby z sukcesem. Zmęczona jestem. :(
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 15 kwie 2015, 08:35

Nie rozumiem ,po co w tym wszystkim doszukiwać się drugiego ,trzeciego i czwartego dna ,skoro wszystko jest jasne i proste jak drut.
Pisze ogólnie ,nie personalnie. Ludzie czasem bardzo komplikują sobie życie.

To może pozdrawiam ( jak pisze nasz szacowny Przebiśnieg ) ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7355
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 247
Podziękował: 5968 razy
Otrzymał podziękowanie: 11576 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 15 kwie 2015, 09:39

No wszystko bardzo ładnie, ale czerwona płachta wyskakuje nam każdego dnia... :(
Ja wiem że jest okres przedwyborczy, że lewica też chciałaby mieć miejsce w naszym świecie i czerwienią manifestować ideologię na Maxa Engela, ale My ideologie wszelkiej maści, jako świadomi ludzie nowej ery mamy przecież w czarnej dziurze!!! ;)



Pozdrawiam - Thotal :D
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 15 kwie 2015, 09:52

Widzisz @chanell, dla jednych to jest proste, a dla innych jak widać nie. Podłoże ma charakter raczej filozoficzny, a nie czysto techniczny, jak powinno być w tym konkretnym przypadku i dotyczy niezadowolenia z działania administracji, czy też ze sposobów działania administracji.
Ponieważ kieruję się zasadą: "nie pozostawiać niedomówień", aby zapanowała jasność w zrozumieniu w/w działania to po raz kolejny rozkminiam to na elementy. Nie wiem, czy potrafię tą jasność zapewnić, ale próbuję z odwołaniami do przeszłości. Bo inaczej się po prostu nie da.
Więc pewnie sobie tu przy okazji jeszcze podyskutujemy z @baba, aby nasze wzajemne zrozumienie było pełniejsze.

@Thotal, ja widziałem ostatnio wczoraj. Jak widać nowy właściciel serwera chyba poszukuje "byka" stosując tą czerwoną płachtę, może jest z SLD.
Jednak wszystko jest na dobrej drodze, administracja jest już w bezpośredniej komunikacji z obsługą serwera i próbują tego "byka" znaleźć, co by już owe czerwone obwieszczenia nie były potrzebne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 15 kwie 2015, 11:07

Oj tam, oj tam zaraz "komplikować". Świat jest pełen różnorodności i dla każdego coś miłego. Nie jestem jedyną osobą, która ma jakąś pasję dziwaczną i niezrozumiałą dla innych. :mrgreen:

Są różnego rodzaju prostoty i uproszczenia. Ja się zaparłam na tą swoją całościową syntezę wszystkich doświadczeń i mam nadzieję że możliwości też, a to spora układanka i wszystko musi znaleźć swoje miejsce. Czasem w dużym działaniu matematycznym trzeba zbudować ogromny, wielopiętrowy ułamek z niewiadomymi, pierwiastkami, potęgami itdp, który w efekcie końcowym da się maksymalnie skrócić i przyniesie to najprostsze rozwiązanie pasujące do wszystkiego. Sądząc po tym jaki teraz podpis uznałam za inspirujący, jest szansa, że to już może niedaleko. Początek końca. ;)

Też mam dość, marzy mi się zwyczajne spokojne życie. Z jakąś kolejną pasją trochę przyjemniejszą od tej. Hodowla rybek. Klejenie zamków z zapałek. Malowanie na ścianie. :D

Spokojnie Blu, myślę że przynajmniej do następnych świąt mamy spokój, bo jak widzę wszelkie niepokoje i napięcia wewnętrzne mi się w czasie tych cholernych kk świąt aktywują. Pomimo tego że ich nie obchodzę i się im nie kłaniam..........., O!!! :!: a może własnie dlatego?? :lol:

No to mam trochę czasu do "BN", może da się coś zdziałać, żeby kolejnej powtórki już nie było. 8-)
Bo wcale tego nie lubię, z przyjemnością oddam, może ktoś chętny??? Jakiś inny drobny masochista z zapotrzebowaniem? :lol:
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 15 kwie 2015, 13:52

baba uważaj bo przed nami 1 i 3 maja :P
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

baba
x 129

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 15 kwie 2015, 15:28

Ale to nie jest przecież święto kościelne...... czy czegoś nie wiem? :?
Oprócz tych "głównych" nie kojarzę innych świąt jako nigdy nie praktykująca, nie mam pojęcia kiedy są i jakie. ;)

Eeeeeeeeeee tam, na mnie tylko te "główne" oddziałują. I też naprawdę nie jestem pewna czy to tylko "moje". Mnóstwo ludzi źle się czuje psychicznie i emocjonalnie w święta, to może tylko ten mój cholerny "zasysacz mentalno-emocjonalny" takie psikusy mi robić. :roll:

Następne zadanie do wykonania - nauczyć się go wyłączać!! Kicham na empatię, teraz będę pozytywnym samolubem! :D :lol:
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 15 kwie 2015, 17:15

Egoizm to pierwsze uczucie, które sie objawia po naszym przyjściu na Świat....
Gdyby nie było potrzebne, to nie byłoby "zaszyte" w którejś z naszych licznych warstw kory mózgowej.
@baba, to jest doskpnały wybór.
baba pisze:Kicham na empatię, teraz będę pozytywnym samolubem!
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7355
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 247
Podziękował: 5968 razy
Otrzymał podziękowanie: 11576 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 15 kwie 2015, 20:50

@Sandra,
egoizm to nie jest uczucie, to program wbudowany od pierwszych dni w życiu... :(



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 15 kwie 2015, 21:58

baba pisze ....
Ale to nie jest przecież święto kościelne...... czy czegoś nie wiem? :?
Oprócz tych "głównych" nie kojarzę innych świąt jako nigdy nie praktykująca, nie mam pojęcia kiedy są i jakie.


Ano są :D

W Kościele katolickim 1 maja obchodzone jest wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika[2] (Robotnika). Wspomnienie to wprowadził do kalendarza liturgicznego papież Pius XII w 1955 roku jako alternatywę dla laickiego Święta Pracy.

Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919[1] oraz ponownie w 1990[2], w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

W prawdzie to święto narodowe ,ale Polska to katolicki kraj w której rządzi kler ,to zapewne mamy obowiązek klęczeć na kolanach
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

baba
x 129

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 15 kwie 2015, 22:30

Święto Konstytucji to kojarzę.. :D

Ale że pierwszomajowe kk sobie też zawłaszczył to nie wiedziałam. Ale szarpanina tych co to chcą żebyśmy się do nich modlili albo ich ideom hołdy składali. :lol:
Thotal pisze:@Sandra,
egoizm to nie jest uczucie, to program wbudowany od pierwszych dni w życiu... :(


Thotalu ja myślę, że wszyscy "jedziemy" na jakichś programach bo bez nich nie da się tutaj funkcjonować. Ty też. ;)
I dobrze, oby tylko nie stać się ich niewolnikiem to nie ma się czego bać.

Każdy program da się wykorzystać dla swojego i innych dobra. Jak spostrzegasz człowieka, który kompletnie nie dba o siebie? Czy to jest dobre dla niego i jego otoczenia? Taki "pozytywny samolub" po prostu dba o siebie, lubi siebie, co sprawia że innych ludzi też lubi, szanuje siebie i innych też, nie pozwala się krzywdzić ani wykorzystywać. Innym ludziom możemy tak naprawdę dać tylko to co sobie dajemy, bo w każdym innym przypadku po prostu tego w sobie nie mamy w dostatecznej ilości i jest nam trudno. A z pustego to i Salomon... Samolubiący się samolub wcale nie musi być egoistą w negatywnym tego słowa znaczeniu czyli "samolubem", który innych wykorzystuje bo "lubi" tylko siebie. Tego typu "samolub" tak naprawdę wcale siebie nie lubi dlatego innym wydziera. Chyba że narcyz, ale ten to już nikogo do szczęścia nie potrzebuje, lusterko mu wystarcza. To chyba też nikogo nie krzywdzi. Siedzi sobie w samotności i się sobą zachwyca. :lol:

No i jeszcze jest taki myk. Każde uczucie istniejące w nas ma swoje tło, przeciwstawne jak kontrast. Dla egoizmu to jest altruizm. Więc im większy zdrowy egoizm tym większą też mamy zdolność do poświęcenia dla innych. W ważnej sprawie kiedy sytuacja tego wymaga bo takie są warunki tło bierze górę i zamieniają się rolami. Tak to jakoś widzę. 8-)

Ja myślę, że Sandra ma rację, ten program jest nam bardzo potrzebny choć faktycznie trudny w obsłudze. :D
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7355
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 247
Podziękował: 5968 razy
Otrzymał podziękowanie: 11576 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 21 kwie 2015, 07:03

W dalszym ciągu są przerwy w dostępie do naszej witryny, o co chodzi? :(



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 21 kwie 2015, 10:55

Niestety dostepnosc jest utrudniona. Ciekawe, ze zawsze o tych samych porach. Nie wiem, czy jest to przypadek, czy celowe utrudnianie...
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 21 kwie 2015, 13:35

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze......
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 21 kwie 2015, 14:40

...zastanawia mnie inna kwestia, ponieważ niem mam nadal sieci w domu, korzystam często z dostępu w bibliotece,-
jednak tam praktycznie strona się nie wyświetla- tylko komunikat który wcześniej zamieściłem,-
a jak wezmę lapka ze sobą do centrum handlowego to jestem na forum..
:?:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 21 kwie 2015, 15:18

chyba zależy to od miejsca Waszego wpięcia w Internet, od tzw.routerów brzegowych (to już jest część Infostrady). One muszą mieć aktualne dane o domenach, jeśli mają stare dane, to odeślą Was pod nieistniejący adres i zonk. Ja miałem czerwony obraz tylko w 1-szym dniu po zmianie, od tego momentu do dzisiaj wszystko smyka, że hej.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7355
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 247
Podziękował: 5968 razy
Otrzymał podziękowanie: 11576 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 21 kwie 2015, 16:06

A u mnie znowu była godzinna przerwa... mimo że wcale nie wychodziłem, strona spadła podczas "przeskakiwania" z tematu na temat. :(



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 21 kwie 2015, 17:11

Z tego co się orientuję, to zwykły informatyk nie jest w stanie przeskoczyć tego tematu, potrzeba speca "wyższej klasy".
Mnie również kilka razy wyskoczyła ta czerwona płachta ale jakoś szybko znikła, może po 5, 10 min. miałem juz dostęp.

FL pisze:Niestety dostepnosc jest utrudniona. Ciekawe, ze zawsze o tych samych porach. Nie wiem, czy jest to przypadek, czy celowe utrudnianie...

Celowym postrzegam Twoje wkładanie kija w mrowisko.
Gdyby to i wiele innych for było obsadzone samymi specami od "elektroniki" to .... ciekawym jakich haczyków byś wówczas próbowała użyć. ;) :lol:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 21 kwie 2015, 17:13

Oj tam....oj tam... :mrgreen:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Zmiana właściciela serwera

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 21 kwie 2015, 17:15

Barney może masz farta, po prostu.
Ta czerwona płachta wskazuje, że żądanie dostępu dotarło do serwera, na którym jest umieszczone nasze forum w jakimś tam katalogu.
Tylko że tzw, "serwery nazw" na tym serwerze nie przekierowały już tego żądania do owego katalogu.
Możliwości jest kilka i jak mi się wydaje wszystkie leżą po stronie właściciela / obsługi serwera.
Korzystaliśmy z tego serwera grzecznościowo, czyli bez wnoszenia opłat. Właściciel się zmienił, o ile wiem nikt opłaty nie zażądał. Być może jest to stary trick stosowany w takich sytuacjach, że pseudolosowo co któreś żądanie dostępu jest wywalane na czerwoną płachtę - zwyczajnie dla zniechęcenia nas z darmowego korzystania z ich serwera.
Sieci zewnętrznej nie podejrzewam bo na serwerze żądania dostępu lądują zawsze, ale nie zawsze są właściwie obsłużone. Komunikat jest jaki jest, katalog na serwerze istnieje, jak istniał.
Może to być tez niezawiniony błąd programowy obsługi w serwerach nazw, ale to rzadkość, stosuje się raczej bardzo sprawdzone rozwiązania.
To co odpisali @Etznab jest wykonane dawno, może zmniejszyło częstotliwość tego zjawiska.
U mnie jest to zwykle przestój w pojedynczych minutach, lub kilkadziesiąt sekund.
Nasi admini teraz mają techniczną zagwozdkę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ