Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Mam prośbę do Administratora

Hashiramasenju
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 08:39
Otrzymał podziękowanie: 6 razy

Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: Hashiramasenju » wtorek 25 lis 2014, 17:37

Mam prośbę nie mogę wysyłać wiadomości prawdopodobnie dlatego że mam kilka kont. Nie umiem reszty usunąć. Proszę o zostawienie tylko Hashiramasenju a resztę proszę o usunięcie. I żebym mógł z tego konta na priv wiadomości wysyłać
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 25 lis 2014, 17:56

Żeby wysyłać wiadomości PW musisz mieć co najmniej napisane 3 posty.
Podaj adminowi inne nicki, jakie tu zarejestrowałeś, żeby przez przypadek nie usunął kogoś zamiast ciebie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Hashiramasenju
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 08:39
Otrzymał podziękowanie: 6 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: Hashiramasenju » wtorek 25 lis 2014, 18:40

ok to mój jeszcze Hutier i Mikoshi1
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 25 lis 2014, 19:48

Tylko dla "hutiera" podałeś mail, który jest zablokowany, lub już nie istnieje, sprawdź co wpisałeś teraz, żeby administrator miał z tobą kontakt.
Otwieranie kilku kont jest niezgodne z regulaminem, ale skoro to zgłosiłeś, to zapewne będzie traktowane jako brak doświadczenia i niedoczytanie regulaminu.
Mam nadzieję, że pobyt na naszym forum będzie ci służył i zapraszam do dzielenia się swoją wiedzą w formie postów.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Hashiramasenju
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 08:39
Otrzymał podziękowanie: 6 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: Hashiramasenju » wtorek 25 lis 2014, 20:50

Przepraszam po prostu myślałem że jak założę nowe konto będę miał w końcu PW dostępne przepraszam. I proszę cie blueray odpisz mi na PW .
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 28 lis 2014, 17:42

Hashiramasenju pisze:ok to mój jeszcze Hutier i Mikoshi1

A @sqnik i @Kizuraki nie są Twoje?
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 28 lis 2014, 18:30

Usunąłem @ Hutier'a i @Kizuraki - to też jego konto, natomiast nie ma konta Mikoshi1, a widziałem, ze taki się rejestrował. :shock:
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Etznab
Posty: 112
Rejestracja: piątek 21 lis 2014, 13:32
Podziękował: 657 razy
Otrzymał podziękowanie: 187 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: Etznab » wtorek 16 gru 2014, 12:49

Witam:)
Nie jestem szczególnie "uzdolniona" technicznie i dlatego nie bardzo wiem, jak mogę podziękować innym za posty? Szukałam takiej opcji i niestety nie znalazłam, czy mógłbyś mi pomóc jak to zrobić technicznie? :(
Pozdrawiam
Etznab
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 16 gru 2014, 14:04

W każdym poście na górze, za tytułem masz taki rządek różnych ikonek - wybierasz tą z prawej strony - rączka z kciukiem. Klikasz i masz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Etznab
Posty: 112
Rejestracja: piątek 21 lis 2014, 13:32
Podziękował: 657 razy
Otrzymał podziękowanie: 187 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: Etznab » wtorek 16 gru 2014, 17:18

Bardzo dziękuję za pomoc :)
0 x



sqnik2
x 129

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: sqnik2 » środa 10 cze 2015, 13:43

Dariusz pisze:
Hashiramasenju pisze:ok to mój jeszcze Hutier i Mikoshi1

A @sqnik i @Kizuraki nie są Twoje?



Nie, sqnik jest mój i nie mogę się na niego zalogować ani przypomnieć hasła.
Przed chwilą stworzyłem to konto (sqnik2) aby móc napisać o tym. :P
Proszę o skasowanie tego konta (sqnik2)
I zrobienie coś aby mi hasło przyszło na maila, do kórego przypisane jest konto sqnik.
Pozdrawiam.


P.S. Siemka Dariusz ;D
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 10 cze 2015, 22:54

Witaj sqnik2 :) hasło do forum zmieniasz sam .Przy logowaniu jest opcja " nie pamiętasz hasła ?" klikasz i zmieniasz ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 10 cze 2015, 23:02

Witaj sqnik :D
Nowe hasło wysłałem na twego maila. Konto ''sqnik2'' oczywiście skasuję, gdy powiadomisz o aktywności swojego konta ''sqnik''. Pozdrawiam Janusz.
0 x



sqnik
Posty: 1
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 08:45
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: sqnik » poniedziałek 15 cze 2015, 12:53

Gra i buczy ;D
Dzięki.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 15 cze 2015, 13:42

To super :D Konto sqnik2 kasuję.
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: analityczka » środa 16 wrz 2015, 16:54

Post @grety i inne trafiły do "Jedzenie..."

Tak bym chciała - choćby teoretycznie - wiedzieć, bo nie konkretnego posta, ale mechanizmu dotyczy.
1. czy przy takim przenoszeniu można (przy okazji) zmieniać tytuł posta?
2. dlaczego takie techniczne info zamieszcza się na forum a nie prv autora?
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 16 wrz 2015, 18:19

Moderator i admin może zawsze zmienić każdy tytuł, każdego posta (edytować), ale nie w operacji przenoszenia tylko odrębnie.
Info się zamieszcza, żeby wiedzieli wszyscy czytający, a nie tylko autor.
Mam nadzieję, że już wiesz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: baba » piątek 13 maja 2016, 23:38

Jak w tytule. 8-)
Moja prośba jest następująca:
Zgodnie z regulaminem punkt 9.c. (użytkownik ma prawo zlikwidować swoje konto).
Proszę o zamknięcie konta "baba" (zrobienie na nim adnotacji, że jest to konto "zamknięte").
Ten okres mojego życia uważam już za definitywnie zamknięty. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 14 maja 2016, 16:38

Przykro, ale na ponawianą prośbę użytkownika zamykam konto ''baba'' :(
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 14 maja 2016, 17:52

szkoda :( ale twój wybór baba wróć kiedy będziesz gotowa :)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Myśliciel
x 129

Prośba o usunięcie konta

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » piątek 03 cze 2016, 21:07

Witam

Ponieważ chciałbym uniezależnić się od rzeczy, które mnie przerastają w związku z taką tematyką jaką omawia się w tym miejscu także z powodu tego, że robię porządki w internecie uprzejmie proszę o usunięcie z bazy mojego konta z forum cheops4.org.pl.

Wiele lat temu interesowałem się takimi rzeczami zarówno jak Projektem Cheops. Wyszło jak wyszło, a ja nie dość, że czuję już dawno z tego wyrosłem to robię porządki w internecie.

Proszę przychylić się do tej prośby.

Dzięki wielkie

Ps. Nie chce nic sugerować, ani nie wnikam w powód dla jakiego po raz trzeci to forum zostało otwarte ale ostatnio padłem ofiarą hakerstwa, a wierzę, że to miejsce nie jest celą więzienną i nie trzeba być tu na siłę. Po prostu wolę, aby moje konto zostało usunięcie z tego forum.

uprzejmie proszę o wyrozumiałość.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Prośba o usunięcie konta

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 03 cze 2016, 22:49

Trudno, ale rozumiem. Konto zostało usunięte. :(
0 x



Wavuka
x 129

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: Wavuka » sobota 30 lip 2016, 08:34

Ps. Nie chce nic sugerować, ani nie wnikam w powód dla jakiego po raz trzeci to forum zostało otwarte ale ostatnio padłem ofiarą hakerstwa, a wierzę, że to miejsce nie jest celą więzienną i nie trzeba być tu na siłę. Po prostu wolę, aby moje konto zostało usunięcie z tego forum.

Niczego nie trzeba "sugerować" bo sprawa jest oczywista, jak dla Mnie przynajmniej. Chociaż bomby Nam na głowy nie lecą, żyjemy w czasach wojny. A czasy szlachetnej partyzantki, którą można w lesie uprawiać już dawno minęły bo we współczesnym świecie możliwości inwigilacji są prawie nieograniczone i takich lasów już nie ma. Więc wszelkie miejsca "niepraworządne" istnieją za cichym przyzwoleniem "możnych" tego świata bo im służą w pewien sposób. To tzw wentyle bezpieczeństwa jak np w komunie kabarety czy nielegalny handel, trzymanie ręki na pulsie żeby mieć orientację jaką wiedzą opozycjoniści dysponują, wychwytywanie ludzi o odmiennych poglądach czasem mogących stanowić potencjalne zagrożenia itd. Zwyczajnie trzeba się z tym liczyć ale nie przejmować się tym nadmiernie. W ocenie "możnych" jesteśmy niegroźni bo oni już wiedzą, że tzw większość ludzi myśli "racjonalnie" i w tego typu "bzdury" nie wierzy i nie uwierzy. Po prostu sprawdzają czy i kto ewentualnie za samymi słowami nie prowadzi jakiejś szerszej działalności wywrotowej. 8-)
1 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 30 lip 2016, 20:56

Myślę, że w swoich insynuacjach posuwacie się dużo za daleko.
Po pierwsze nie znam takiego przypadku, aby użyto forum do zhakowania czyjegoś komputera, to bezsens. Samo forum owszem, było przedmiotem ataków hakerskich, jedną datę macie zapisaną - wtedy, kiedy było najwięcej "użytkowników" na forum. Niejaka @Fair Lady też była zwolenniczką inwigilacji, a nawet sugerowała, że administracja forum ma z tego korzyści. Pytam tylko po kiego grzyba ktoś miałby kogoś inwigilować przez forum?
Macie prawie wszyscy konta na FB, łącznie ze wspomnianą, gdzie sami wstawiacie dużo więcej niż potrzeba do precyzyjnego namierzenia was i scharakteryzowania - łącznie z preferencjami seksualnymi i wieloma innymi, znają was lepiej niż wy sami siebie.
Poglądy typu forum = wentyl bezpieczeństwa dla "możnych" - są już mocno zatęchłe. To mogło tak działać, gdy polskie fora można było policzyć na palcach. W czasie pierwszego forum, jeszcze bywało, że miały one "opiekunów", czy "agentów". Obecnie takich for są tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy, a blogów o podobnej, choć węższej tematyce pewnie te wspomniane dziesiątki tysięcy - nie ma szans, nie dadzą rady. Jeśli od 2-go forum jacyś "agenci" na nim istnieli, to raczej agenci kościoła, a nie "władz". Wbrew pozorom jest kilka analitycznych możliwości pozwalających wykryć takiego "kreta", nie mówiąc o odczuciach energetycznych.
Obecnie rolę tychże "agentów" przejęły w całości komputery, jeśli ktoś czyta poważne publikacje z branży IT, to czasami się dowie jakiego typu programy zakupiła policja, czy inne "służby". To programy szukają kluczowych słów, wyrażeń, w całym internecie, łącznie z tym i wszystkimi innymi forami i z waszymi mailami też. Nie ma już partyzantki, czy samotnych strzelców.
Myślę, że czas zdać sobie z tego sprawę i przestać prezentować niczym nie poparte domniemania.
Na pytanie "dlaczego powstało 3-cie forum", a nawet czwarte odpowiedź jest prozaiczna i prymitywnie prosta:
bo znalazła się garstka takich (tu wstaw dowolny epitet), którym się chciało. Koniec tematu.

Myślę że dalsze dywagacje na temat agentury na forum nie są potrzebne i jeżeli insynuacje nie będą poparte merytorycznie - zostaną uznane za szkodliwe dla forum.
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mam prośbę do Administratora

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 30 lip 2016, 21:42

Jak wiadomo ofiarą hakerstwa, można także zostać porzez odwiedzanie podejrzanych serwisów, pobierania plików, infekcji z pendrivów itp, itd.....Komputera nie można zabezpieczyć w 100%, ale mimo wszystko powinniśmy stosować jakąś jego ochronę. Jeśli o to nie dbamy i nie kontrolujemy to często dochodzi do jego zawirusowania. Nawet sukcesywne instalowanie aktualizacji i zwykłe przeskanowanie pomaga w polepszeniu jego pracy. :D
0 x



ODPOWIEDZ