Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zastrzeżenia do pracy administracji

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: Kiara » środa 18 cze 2014, 21:28

Niech każdy robi to , co czuje...... ;) i czuje co robi..... ;) :D
Ja tez już wyrosłam od namawiania kogoś do czegoś, jestem TYLKO od przekazywania informacji i dobrze mi z tym.... :lol: :lol:

Zresztą..... inni za kulisami tego forum zrobili już za mnie, o mnie w moim imieniu chyba wszystko :lol: :lol:
No to na zdrowie czystą krystaliczną wodą ! ;) :D

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » czwartek 19 cze 2014, 11:52

Pozwolę sobie dodać do szacownej Kiary, że teraz już coraz trudniej będzie najpierw nabroić a później próbować hm starać sie naprawić, posklejać... :P
Emocjonalnie też.
Nikt nikogo nie skreśla to każdy skreśla się sam. 8-)
Dodać można ale dołączyć?
Chyba do stada :lol:
To Wiedza łączy, a Wiara dzieli :D
Kontakty nauczyłem się nawiązywać nie tylko fizycznie :lol:
Kłaniam się też w pas i zdróweczko pije szacownych :D
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 19 cze 2014, 12:26

Dodam do szacownego, iż żeby sklejać.... to uprzednio trzeba podzielić.... ;) :lol:

ludzie sami się dzielą , bo szukają dla siebie podobnego, a nie wszystko co jest w ich zasięgu uwagi jest tym podobnym.... :D zatem dzielą się oceniając to WSZYSTKO swoją miarą , albo miarą innych.
Co ja na to, niech idzie ten z tym , komu z kim po drodze..... ;) :D dróg wystarczy dla wszystkich takich i innych inności. :D

dzisiaj koktajl truskawkowy :D :D za zdrowie zbawionych i rozbawionych ;) :D :D

ponieważ u mnie sezon wielkiej wakacyjnej atrakcji ..... ;) :D zatem zmniejszam do minimum pisanie na forum. ;) :D


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 19 cze 2014, 14:02

A co was z tymi urlopami w tym czasie dopadło? Emeryci, nauczyciele, czy może piąta kolumna?
Jak tak dalej pójdzie z urlopowaniem to @Lady nie będzie miała kogo reprezentować, zostanie jej tylko Karat.
To pozdrawiam urlopowiczów, pogoda tutaj mocno i na dłużej się psuje.
Koktajl truskawkowy był wczoraj, to dziś chyba muszę dodać procentów.
Czymkolwiek, ale wasze zdrowie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 22 cze 2014, 21:36

blu -

Jak tak dalej pójdzie z urlopowaniem to @Lady nie będzie miała kogo reprezentować, zostanie jej tylko Karat.


To wiecej niz myslisz.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 22 cze 2014, 22:18

Wiem, nie mówiłem tego w złym znaczeniu, cały czas żyłem i żyję w otoczeniu wielu zwierząt.
Pochodzę ze wsi, konie też tam były, bo traktor był 1 na pięć wsi. Wiem, że jest związek emocjonalny z koniem, myślę, że na odległość działa to tak samo. I wiem, że to trudno wytłumaczyć.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Agatek
Posty: 3
Rejestracja: sobota 31 maja 2014, 23:42

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: Agatek » czwartek 18 wrz 2014, 17:52

Dlaczego ban został zmieniony na permamentny w stosunku do konta chlebo.
Wstyd mi że takie szerokie loty umysłowe prezentujecie niby ale zachować się w porządku nie potraficie. Do tej pory nie zostało jasno wyjąśniony rzetelny powód zbanowania to było jednostkowe widzimisie. Poza tym zostałem obrażany aż do insynuacji poczytalności umysłowej. Żenada.
Czemu więc napisane jest że zostałem zbanowany na 31 a jestem już na więcej niż 90 dni. Kolejna żenada. Parszywe gnojki jesteście i tyle.


Panie Agatek vel chlebo, samo wchodzenie na forum pod różnymi avatarami (pomimo wcześniejszego zbanowania) jest już naruszeniem regulaminu.
Naruszeniem zasad tutaj obowiązujących, jest także obrażanie kogokolwiek na tym forum, co jest wyraźnie widoczne w pańskim poście powyżej. Dlatego, iż w pana postępowaniu nie widać żadnych zmian ponownie banujemy dożywotnio pana konto.

A. KONTA I ZASADY OGÓLNE

Naruszone punkty regulaminu.
Punkt 2. Jeden użytkownik = jedno konto. W przypadku wykrycia posiadania przez jednego użytkownika większej
ilości kont, wszystkie oprócz pierwszego założonego zostaną skasowane.

C. ZAKAZANE TREŚCI

5. Zakaz zamieszczania materiałów i treści lżących osoby publiczne (art. 23 KC).
6. Zakaz zamieszczania materiałów i treści zawierających oszczerstwa, pomówienia, zarzuty wobec innej
osoby – informacji niepotwierdzonych przez Sąd (art. 23 KC).

KARY
Punkt 8. Ban „dożywotni” – dotyczy również „klonów”, czyli tej samej osoby pod innym nickiem.

Administrator Janusz.

0 x



Awatar użytkownika
Angelrage
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 12:20
Lokalizacja: Alpha-Ori
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 152 razy
Kontakt:

"O wszelkiej maści GURU"

Nieprzeczytany post autor: Angelrage » piątek 12 gru 2014, 20:11

Blue21:...Nawet na bezludnej wyspie cię dopadną i dosłownie narobią na głowę. Reszta tak na prawdę jest kwestią oceny i kalkulacji opłacalności. Niestety w tych dualistycznych warunkach oceny są mocno ukierunkowane, więc nawet gdy czegoś nie lubimy, a właściwie szczególnie wtedy, trzeba się temu przyjrzeć i przyjąć, że istnieją okoliczności, które mogą nas wprowadzać w błąd. Inna strona medalu to te sławetne "lustra" z którymi walczymy. To mówi bardzo dużo.


K....: Pozornie łatwe ale ....to bardzo trudne , bo czym jest zaufanie?


CZY KTOŚ PRZYPADKIEM WIDZI PODOBNY STYL WYPOWIEDZI ?? :) :) :) :) :)

NIE MAM ZA GROSZ SZACUNKU DO TAKIEGO POSTĘPOWANIA BO JEST FAŁSZEM SAMYM W SOBIE I ŚWIADCZY O TYM, ŻE CHCEMY MANIPULOWAĆ ODBIORCĄ, PRZEKRĘCAĆ, UKRYWAĆ PRAWDZIWY SENS ITP - DODATKOWO TAKIE POSTĘPOWANIE JEST NARZĘDZIEM DO ROBIENIA Z LUDZI IDIOTÓW I URĄGA JAKIEMUKOLWIEK POSZANOWANIU WOBEC ROZMÓWCY.

W ten sam sposób całe społeczeństwa są ogłupianie pod płaszczykiem sprawiedliwości i wolności wypowiedzi- to nie jest tolerancja- to jest przyzwalanie na obsikiwanie kogoś i robienie różnych innych niegodziwości a jednocześnie wmawia się ze mamy na to nie zwracać uwagi...

Blue21: Ja nie chcę i nie mogę dociekać, że Zosia kogoś ugryzła pod ławką, bo zacznie się dyskusja dlaczego ugryzła i temat diabli wzięli - będzie przepychanka o racje - i to reguła.


To tylko wymówka i łasicza mowa. Nie trzeba nic dociekać bo na forum trudno ukryć „kopa pod ławką” i wielu użytkowników zwraca Ci na to otwarcie uwagę – więc skoro oni to widzą i czują na własnych kostkach to ty

PO PROSTU NIE CHCESZ WIDZIEĆ/tuszujesz sprawę – traktując użytkowników jako idiotów BO Z JEDNEJ STRONY MÓWISZ ŻE:

Blueray21: , nikt nie zakazuje tu nikomu protestów, dyskusji, czy spierania się - od tego jest forum.


a to ciekawe- bo dokładnie to robisz- pod warunkiem ze nie dotyczy to "skrzynki z prądem" - czyli rozumiem że działa to tak: ( po raz kolejny zresztą)

SKRZYNKA Z PRĄDEM MOŻE RAZIĆ KOGO SOBIE CHCE( I JEJ WOLNO) ALE INNYM JUŻ NIE WOLNO NAWET SPYTAĆ DLACZEGO TO ROBI
.. BO PRZYCHODZI TAKI TECHNIK-KONSERWATOR, KTÓRY ZAJMUJE SIĘ "BEZPIECZEŃSTWEM SKRZYNKI” I MÓWI: " PRZYKRO MI - MOŻECIE ZADAWAĆ PYTANIA ALE NIE ODNOŚNIE „SKRZYNKI Z PRĄDEM” TZN MOŻECIE BO REGULAMIN POZWALA DYSKUTOWAĆ I ZADAWAĆ PYTANIA ALE NIE MOŻECIE
.. INNYMI SŁOWY SZANOWNY BLUE21 MÓWI DO NAS WSZYSTKICH- MAM WAS ZA DEBILI !!!!

Jest takie słowo - HIPOKRYZJA ORAZ PROTEKTORAT - I TO NAWET NIE JAKIEJŚ KONKRETNEJ OSOBY TYLKO BRAKU ZASAD WZAJEMNEGO POSZANOWANIA.


Szczególnie że:

Bueray21: w tych demo-nstracjach, przejawach, pozorach, demo-kracji każdy mamrot ma takie same prawa, jak i ty. Od tego nie da się uciec.


A skoro ma takie same i nie da się uciec to przeczysz sam sobie i kompromitujesz swój tok myślenia.

Blueray21: Problem nie polega na różnicy zdań, tylko na sposobie wyrażania tej różnicy i tego tutaj, jako administracja pilnujemy. Obojętne kogo to dotyczy, wykraczanie poza ramy dość precyzyjnie napisanego regulaminu musi powodować interwencje


Tu należało by dodać miniaturowym druczkiem: "za wyjątkiem „skrzynki z prądem” " - czysta hipokryzja, bo takowej interwencji wobec skrzynki z prądem jak na razie nie zauważyłem- być może jednak, wynika to z tego, że użytkownicy nie dawali o nadużyciach -wobec swej godności wystarczająco głośno znać-

Dlatego też, Pozwolę sobie - zgodnie z regulaminem oraz PRZEDEWSZYTKIM zgodnie z oficjalną dyrektywą moderatora blueray21: :D :D :D

Blueray21: nikt nie zakazuje tu nikomu protestów, dyskusji, czy spierania się - od tego jest forum.


„Napisać co chcę” – WYRAŻĘ SWOJĄ OPINIĘ ORAZ ZAPROTESTUJĘ - ale tym razem nie wobec „skrzynki z prądem” ale:

Myślę że problemem jest nie tyle „skrzynka z prądem” ale "równe i równiejsze” postępowanie moderatora blue21
. którego postępowanie i ocena sytuacji jest stronnicza, hipokrytyczna i definitywnie „protektorancka”( wobec konkretnej osoby) – dodatkowo metodyka postępowania moderatora wskazuje ponad wszelką wątpliwość iż nie jest należycie i sprawiedliwie zastosowana w odniesieniu do regulaminu, ponieważ pozwala na łamanie tegoż regulaminu - bez konsekwencji (chocby i tylko „symbolicznego” upomnienia ) dla „wybranej” osoby.


Ponadto i zgodnie z nadanym WSZYSTKIM użytkownikom prawu „protestu” - art. 21 paragraf. 2 ustawy „wolności do protestów i dyskusji ”:

Blueray21: nikt nie zakazuje tu nikomu protestów, dyskusji, czy spierania się - od tego jest forum.


pragnę zauważyć, iż postępowanie moderatorskie bluearay21 prowadzi do poważnych nadużyć w formie „przykrywania pod dywanik” wypowiedzi innych użytkowników które narażają na całkowitą kompromitację wypowiedzi „skrzynki z prądem”. Odbywa się to poprzez rozwadnianie tematu i przykrywanie go swoimi „uwagami moderatorskimi”, które nie mają regulaminowego punktu odniesienia i są bezzasadne ponieważ użytkownicy stosują się do wypowiedzi zgodnie z regulaminem.


JEDNYM Z PRZYKŁADÓW JEST OBECNY TEMAT O TYTULE "O wszelkiej maści GURU" ORAZ INNE TEMATY W KTÓRYCH UŻYTKOWNICY WYPOWIADALI SIĘ KULTURALNIE, RZECZOWO I NA TEMAT WOBEC TEMATYKI PREZENTOWANEJ PRZEZ „SKRZYNKĘ Z PRĄDEM”. POPRZEZ TAKIE STRONNICZE I NIEPROFESJONALNE DZIAŁANIE MODERATORSKIE TEMATY TRACĄ JAKĄKOLWIEK WARTOŚĆ DYSKUSYJNĄ I PODWAŻAJĄ POWAŻNOŚĆ JAKIEGOKOLWIEK FORUM GDYŻ GODZĄ W INTELIGENCJĘ UŻYTKOWNIKÓW I CZYTELNIKÓW.

Na zakończenie pragnę nadmienić, iż powyższa wypowiedz jest zgodna z regulaminem oraz art. 21 § 1 2 i 3 tegoż regulaminu


Blueray21: Powinno być już jasne, że na tym forum każdy może napisać co chce, byle zgodnie z regulaminem.


Blueray21: nikt nie zakazuje tu nikomu protestów, dyskusji, czy spierania się - od tego jest forum.


Blueray21: I z naszego punktu widzenia powody i motywy tego kto pisze, ani jego przymioty są nieistotne.


To istotne uwagi I OBIECUJĘ SIĘ DO NICH STOSOWAĆ Z JESZCZE WIĘKSZĄ STARANNOSCIĄ ORAZ NAJLEPIEJ JAK POTRAFIĘ A PONADTO - GDYBY KTOŚ ZAPOMNIAŁ O ICH BRZMIENIU- TO BĘDĘ JE PRZYTACZAŁ DLA PRZYPOMNIENIA.

Dziękuję za uwagę i proszę o przestrzeganie przez moderatora blue21 swoich własnych i rzekomo uniwersalnych przepisów JEDNOCZEŚNIE NIE ROBIĄC ZA CZYJEGOŚ ADWOKATA ( OPIEKUNA) BO JEST TO UWŁACZAJĄCE ZARÓWNO OSOBIE NADMIERNIE „CHRONIONEJ” JAK I INTELIGENCJI UŻYTKOWNIKÓW ORAZ SAMEMU FORUM.



Szanowni forumowicze - Pamiętajcie, aby stosować się do regulaminu oraz przytoczonych przepisów przez moderatora blueray21, oraz w razie potrzeby przytaczać poniższe paragrafy.

Blueray21: Powinno być już jasne, że na tym forum każdy może napisać co chce, byle zgodnie z regulaminem.


Blueray21: nikt nie zakazuje tu nikomu protestów, dyskusji, czy spierania się - od tego jest forum.


Blueray21: I z naszego punktu widzenia powody i motywy tego kto pisze, ani jego przymioty są nieistotne.


Blueray21:Więc proszę nie liczyć na to, że administracja, będzie zakazywała komuś uczestniczenia w jakimś temacie.
:mrgreen: :mrgreen:

Ależ wręcz absolutnie liczę na to że każdy będzie mógł i zamierzam to sobie wziąć do serca ;) -ACZKOLWIEK BEZ TWOJEGO ZAMIATANIA POD DYWANIK, ROZWADNIANIA I PROTEKTORANCTWA. POZWÓL SZANOWNY OPIEKUNIE ABY Dzieci same się zajęły "niegrzeczną Zosią" "po swojemu" - oczywiście na drodze grzecznej dyskusji ;)
0 x


Et lux in tenebris lucet et tenebrae eam non comprehenderunt

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

Re: "O wszelkiej maści GURU"

Nieprzeczytany post autor: goratha » piątek 12 gru 2014, 20:58

@ algenrage-
sorry, ale chyba ja tez doloze do tego cos od siebie :| Bo nie ma dla mnie, i sadze, ze dla innych tez nie za bardzo- najmniejszego znaczenia,czy Ty , Ramzes, Filizanka ,Kiara i inni maja w/g siebie, swoja najswojsza racje. Czy wlasnie nie maja, bo Ty wiesz, ze nie.Ale kazdy ma inaczej. Wykonujesz co post gigantyczna prace, zeby udowodnic co? - komu? -sobie? Z tego co piszesz, mimo pieczolowitego dbania o jednie sluszna , uczciwa , droge dla prawdy, ktora sie nie moze przebic pod plaszczykiem itp..napotykasz na mur pisaniny takich kanalii, ktore zaklamuja .... I robisz to dla dobra sprawy[ jakiej? jest cos aby na pewno jak dobro absolutne? ] Wez i wyluzuj, prosze. :( Nikt tu nie zmusza nikogo do wierzenia w kazde slowo , napisane na forum. .Kazdy potrafi sobie , dla siebie, w sercu pojac, czy mu pasuje i co go moze wzniesc, a co jest tylko popisem oratorskim -albo dokladaniem sobie waznosci . I czy wiecej w tym zlosci, niecheci, albo jakichs odniesien prywatnych. Bo wlasnie jakies takie przeczucie mnie ogarnia, ze sa to jakies, brzydkie, pozaforumowe zagrywki bardzo-osobiste :?
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: "O wszelkiej maści GURU"

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 12 gru 2014, 21:02

Angelrage -

Myślę że problemem jest nie tyle „skrzynka z prądem” ale "równe i równiejsze” postępowanie moderatora blue21
. którego postępowanie i ocena sytuacji jest stronnicza, hipokrytyczna i definitywnie „protektorancka”( wobec konkretnej osoby) – dodatkowo metodyka postępowania moderatora wskazuje ponad wszelką wątpliwość iż nie jest należycie i sprawiedliwie zastosowana w odniesieniu do regulaminu, ponieważ pozwala na łamanie tegoż regulaminu - bez konsekwencji (chocby i tylko „symbolicznego” upomnienia ) dla „wybranej” osoby.


Na tym polega cala polityka - "blizsza koszula cialu" - i niestety dziala rowniez na takich platformach jak fora dyskusyjne :roll:

Kto kogo zna osobiscie przebija sie ta "pesudo maczeta" poprzez gaszcz dzungli, aby ... wygrac.

//Angelrage to nic innego niz "rat-race" // ... ktos chce WYGRAC, aby przegral KTOS. O punktacje koncowa chodzi w lozy studia :lol: .
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: "O wszelkiej maści GURU"

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 12 gru 2014, 21:23

Pierwsza rzecz na jaką chciałem zwrócić uwagę, to to, ze ten post bardziej pasuje do tego tematu: viewtopic.php?f=38&t=1042
Myślę, że zostanie tam przeniesiony jednak na tę chwilę chciałbym dodać co nieco do treści >angel'a<.

Nie do końca zgadzam się z twoim twierdzeniem, że >blu< próbuje zamiatać pod dywan.

Rozpatruję to z punktu widzenia człowieka przynajmniej o pokolenie starszego od ciebie >Angel< (tak cię odbieram) ;) , a w czasie mego pobytu na tym forum dowiedziałem się, że >blu< jest troszkę starszy ode mnie (przepraszam >blu<, że o tym wspominam) więc pozwolę sobie na przedstawienie tego "problemu" z punktu widzenia nas, "starych pierdziochów".

To forum jest trzecią generacją (pierwszej nie znam, bo zwyczajnie nie zachowało się archiwum), które stara się uniknąć błędów czy też niesnasek, które miały miejsce na poprzednich.
Jako doświadczeni życiem widzimy pewne sprawy z zupełnie innej perspektywy niż wy, młodzi - choć często zdarzają się i nasi rówieśnicy, którzy są równie niedojrzali i tylko szukają pretekstu do wojenek; niedojrzałości młodych nie postrzegam jako coś urągającego, a raczej jako pretekst do chęci uczenia się, zdobywania doświadczenia, którego inaczej nie zdobędą jak słuchając nas, starszych. Niestety dzisiejszy świat tak nami wszystkimi kieruje by wyrugować z nas człowieczeństwo, a co bardziej "podatni" dają się w to złapać :( - , a nauczeni doświadczeniem kolaboratyzmu (komunizm) i wieloma innymi z tym związanymi zjawiskami, które miały na celu zaognianie niemal wszelkich sytuacji, potrafimy odróżnić mącicieli od dyskutantów.
Pomijając "skrzynkę elektryczną", wszelka ingerencja administracji obecnego forum w tego typu "rozgrywki" jest i tak umiarkowana.
Znam fora, na których bez zbędnych ceregieli za krzewienie treści innych z przyjętymi na nim (nie są to fora katolickie czy innowyznaniowe ale stosujące identyczne manewry), gość jest banowany.
Tu tego zjawiska nie zaobserwowałem, a za to widzę ogromną pracę administracji w staraniach utrzymania porządku.
Jak widać po twoim wpisie owe starania nie każdemu się podobają, ale tu właśnie upatruję siłę tego forum.
>Blu<, oczywiście moim zdaniem, nie tyle stara się zamieść pod dywan i chronić "skrzynkę elektryczną" co na wszelkie możliwe sposoby, często niezrozumiałe dla młodzieży i żądnych wojenek osób, łagodzić w "zarodku" konflikty.
Jak widać z "powyższego obrazka" często obraca się to przeciw niemu, ale jego intencje są daleko inne od tych, które starasz się mu przypisać.

Rozumiem, ze dla młodych "białe jest białe, a czarne czarnym" ale musimy uświadomić sobie fakt, ze życie składa się z całej palety innych barw, w skład których wchodzą również wszelkie odcienie szarości, a które to odcienie my, "stare pierdziochy" nauczyliśmy się dobrze rozpoznawać.

Tak że kategoryzowanie czegoś i kogoś tylko dlatego, ze to nie oscyluje z moimi poglądami, z moim widzeniem świata/zagadnienia, nie oznacza, że ten ktoś stoi po przeciwnej stronie barykady.
Jeśli do tego dołożymy jeszcze funkcję "nadzorcy porządku" na forum to ... dla laika, dla młodzieży jest to ... często ciężkie do zaakceptowania.

To forum, jak rozumiem, zostało utworzone po to by każdy mógł tu zamieszczać swoje bardziej i mniej prawdopodobne teorie, wizje widzenia świata itp.d., ale żeby sprostać temu celowi należy brać pod uwagę wszytskie czynniki, a nie tylko biało czarną kolorystykę. ;)

To to widzę w dość dużym uproszczeniu, a że mam tendencje do upraszczania więc o niuanse mnie nie pytaj. :lol: ;) :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: "O wszelkiej maści GURU"

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 12 gru 2014, 21:55

@Angel.. stosujesz starą zasadę przenoszenia wszystkiego na płaszczyznę personalną, nie jesteś jedyny, ale co rusz to robisz i wiele razy powielasz te same cytaty.
Zapominasz tylko cytować inną część wypowiedzi - "byle były zgodne z regulaminem" - co jakoś twojej uwadze uchodzi.
Nie zapominaj też, że jestem autonomiczny i mam tak samo jak ty swoje prawo pisać, co chcę i chronić lub popierać kogo chcę, jeżeli chcę, albo ci się wydaje - zgodnie z regulaminem. I twoje "wytyczne" co mam zamiatać, a co nie są po prostu psu na budę, choć i pies miałby z tym problemy.
Cieszę się, że stałem się twoim GURU, skoro poświęcasz mi tyle czasu w takim temacie.

Jedyną rzeczą, jak do tej pory, o którą apelowałem nie tylko do ciebie, ale do wszystkich jest nie stosowanie odniesień personalnych. Kropka.
Resztę niech Zosia między bajki włoży.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: "O wszelkiej maści GURU"

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » sobota 13 gru 2014, 19:01

goratha pisze:@ algenrage-
sorry, ale chyba ja tez doloze do tego cos od siebie :| Bo nie ma dla mnie, i sadze, ze dla innych tez nie za bardzo- najmniejszego znaczenia,czy Ty , Ramzes, Filizanka ,Kiara i inni maja w/g siebie, swoja najswojsza racje. Czy wlasnie nie maja, bo Ty wiesz, ze nie.Ale kazdy ma inaczej. Wykonujesz co post gigantyczna prace, zeby udowodnic co? - komu? -sobie? Z tego co piszesz, mimo pieczolowitego dbania o jednie sluszna , uczciwa , droge dla prawdy, ktora sie nie moze przebic pod plaszczykiem itp..napotykasz na mur pisaniny takich kanalii, ktore zaklamuja .... I robisz to dla dobra sprawy[ jakiej?


Dzięki goratha, że przy mojej skromnej liczbie postów znalazłem się na Twojej Top liście aż na drugim miejscu. A tak przy okazji zastanów się troszeczkę czy to co napisałem Ci w dziale "Miałem sen" może mieć cokolwiek wspólnego ze swoją najswojszą racją :lol: :lol: :lol:

Adaś Mickiewicz też droga goratho zastanawiał się nad sensem szarpania młodych ze "skostniałymi" umysłami po czym zaczął pisać: "Bez serc, bez ducha to szkieletów ludy... :o
0 x



Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: goratha » sobota 13 gru 2014, 23:46

alez calkowicie sie z Mickiewiczem zgadzam i dobrze, ze go przywolales-"szkieletem " jest sie bez serca i ducha.O roli nadrzednosci mozgu ,[ wytworcy idei i wszelakich podzialow ] jakos nie wspomnial. Za to pozostawil to : " miej serce i patrzaj w serce". :)
a pozostala czesc Twojego postu, mily Ramzesie- przemysle :|
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

baba
x 129

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 14 gru 2014, 10:37

ABCD: Rozumiem, że dla młodych "białe jest białe, a czarne czarnym" ale musimy uświadomić sobie fakt, ze życie składa się z całej palety innych barw, w skład których wchodzą również wszelkie odcienie szarości, a które to odcienie my, "stare pierdziochy" nauczyliśmy się dobrze rozpoznawać.

Aaa, to ja w tym miejscu pozwolę sobie wziąć "młodych" w obronę. Bo. :D

Oni mają rację ABCD. Białe jest białe a czarne jest czarne. Albo coś jest prawdą albo nie jest. Nie ma żadnych pół i ćwierć ani innych subtelności. I to co określasz "odcieniami szarości" najczęściej jest wypadkową naszych kompromisów, na które zgodziliśmy bo uznaliśmy że więcej się nie da zrobić. Na pewno mieliśmy rację wtedy, w tamtej sytuacji się nie dało, ale przecież sytuacje się zmieniają a my projektujemy na nowe sytuacje swoje stare sposoby. Przystosowaliśmy się po prostu. Poddaliśmy się w pewnym sensie w wielu obszarach i żeby nie było to tamto, żeby nie mieć poczucia winy wyszukujemy furę tzw "okoliczności łagodzących i usprawiedliwiających". To czy tamto co trzeba "zrozumieć i się z tym pogodzić" bo my już "wiemy" że więcej się nie da. No to jaka jest szansa, żeby z takim podejściem udało nam się coś naprawdę zmienić? Mówiąc im tak okradamy ich z ich wiary że jednak się DA.

Żyjemy w piekle bo zaczęliśmy wynagradzać siebie i innych za "dobre intencje" a nie za konkretne, namacalne efekty ich działań. Tak powstał ogromny obszar nadużyć do wszelkich szkodliwych manipulacji (bo jest i dobra odmiana, którą też widać "po owocach") na sobie i na innych ludziach. Oni to widzą jeszcze bo jeszcze nie ulegli i protestują. Młodzi się buntują na to przystosowanie, nie chcą żadnych kompromisów bo chcą lepszego świata niż jest. Trudno się z tym nie zgodzić, prawda? My też byśmy chcieli. Mówimy im - my jesteśmy starsi, mamy więcej doświadczenia, wiemy lepiej. A skąd ta pewność? Przecież to oni przychodzą z "przyszłości" po to żeby wnieść tutaj nową wiedzę, która da tej rzeczywistości odpowiednią korektę. Nie utrudniajmy im tego, wysłuchajmy ich i nie obrażajmy się za formę, po prostu nie potrafią znaleźć odpowiedniej dlatego właśnie, że są młodzi i niedoświadczeni. Im bardziej głusi jesteśmy na to co chcą nam powiedzieć tym głośniej i agresywniej próbują krzyczeć, żeby się przebić bo też nie rozumieją tego, że im głośniej się na nas wrzeszczy tym bardziej głuchniemy i się wycofujemy.

A co oni nam krzyczą tak naprawdę? Urządziliście nam taki świat i twierdzicie, że wiecie lepiej?
Mnie osobiście ten ich zdrowy gniew i niezgoda na jakikolwiek fałsz bardzo się podoba. Jedyny problem tkwi w tym, że młodzi nie wiedzą co z tym gniewem zrobić, gdzie go skierować, jak go wykorzystać konstruktywnie i w tym my właśnie ze swoją dojrzałością i większym doświadczeniem możemy im bardzo pomóc.

To moja "rada" na ten moment jest taka. Gniew jest energią, którą trzeba kierować w górę. Wy to instynktownie czujecie i faktycznie tam kierujecie - przeciwko różnym autorytetom. Ale są też inne, niż "zewnętrzne" autorytety, które wszyscy mamy "wprogramowane" przez wiele pokoleń traum w naszych genach. Dla własnego rozwoju najlepiej jest ten gniew zatrzymać w sobie i podwyższyć swoją energię. To świetny sposób, żeby pozbyć się wszelkich wewnętrznych "pasożytów". Niech się zagotuje. Nic nie trzeba robić, jak ktoś chce to może coś zrobić symbolicznie, w wyobraźni np. Wy to często robicie np w grach komputerowych i to też jest sposób na pozbycie się nadmiaru. Ale im więcej da się przeżyć bez robienia czegokolwiek tym lepiej. Najlepiej to traktować jak medytację np - czuję gniew, sprawia mi przyjemność i jednocześnie po prostu go obserwuję neutralnym okiem, nie oceniam.

Praktycznie najlepiej zrobić tak. Przeczytałam coś od czego mi dym uszami poszedł. Nie odpowiadam natychmiast. Robię sobie takie oglądanie/przeżywanie. W trakcie przeżywania gniewu u mnie np bardzo wzrastają zdolności intelektualne, które sprzyjają zrozumieniu różnych kontekstów i znaczeń zdarzenia, ogarniam szerszą perspektywę. Kiedy informacje dotrą, gniew znika. I wtedy dopiero decyduję czy mam ochotę odpowiadać na to co mnie tak zdenerwowało, czy nie i ewentualnie w jaki sposób. Najlepiej taki właśnie "możliwy do przyjęcia". ;) 8-)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 gru 2014, 11:14

Przyznałbym ci prawie całkowitą rację, ale...
Zgadzam się co do młodych i patrzenia w ostrzejszych kategoriach.
My zbudowaliśmy ten stary świat przede wszystkim dla siebie, a nie "dla dzieci" jak niektórzy uważają.
Takie mieliśmy warunki i możliwości, po prostu na naszą miarę i czasy. Oni też muszą budować, bo wszyscy muszą.
Chodzi mi tutaj o bezsens budowania nowego gmachu na rozlatujących się fundamentach. Dobrze wiesz, że podstawą każdej budowli jest fundament, nie wieża. Starożytni te informacje przekazali nam bezbłędnie.
Więc błędem byłoby kierować energię młodych na naprawianie starego. Niech się to stare kula swoim rytmem i tak się kiedyś rozpadnie w proch.
Jeżeli pozwolimy młodym naprawiać nasze stare, to oni pracują dla nas, nie dla siebie, a o uwstecznieniu psychicznym nie wspomnę. Z drugiej strony niszczenie czegoś (starego), co jeszcze skutecznie działa też nie ma sensu, bo do budowy nowego trzeba mieć jakieś zaplecze.
Więc próbujmy kierować tą energię młodych na budowanie czegoś nowego, ale nie niszczenie starego, bo przy braku doświadczenia wylądują na pustyni.

Tak to ogólnie widzę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

filiżanka
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 13:29
x 2
x 7
Podziękował: 646 razy
Otrzymał podziękowanie: 582 razy

Re: "O wszelkiej maści GURU"

Nieprzeczytany post autor: filiżanka » niedziela 14 gru 2014, 11:31

goratha pisze:@ algenrage-
sorry, ale chyba ja tez doloze do tego cos od siebie :| Bo nie ma dla mnie, i sadze, ze dla innych tez nie za bardzo- najmniejszego znaczenia,czy Ty , Ramzes, Filizanka ,Kiara i inni maja w/g siebie, swoja najswojsza racje.

Goratha
Racja (ani prawda) nie jest moja :)
i oby mnie ominęło takie szaleństwo. :)
Ponieważ wywołałaś mnie ponikąd do tablicy to wyjasnienie dlaczego usiłuję nawiązać tutaj polemiczną dyskusję jest w postach przeniesionych do offtopa. :)
dziękuję za szklankę chłodnej wody
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 14 gru 2014, 13:32

..kocham filiżanki i szklanki..
Obrazek
to już nie o chodzi co widzimy, bo to nasza percepcja/projekcja, więc można ją zmienić,-
a już jak najbardziej nasz stosunek do tego.


PS. na wyspie ciągle ciepło(4-6C) w dzień, spokojnie bo blisko kontynent,-
nie słuchać TV, bo straszą huraganami z Atlantyku, ale to jeszcze robota CK.

to pozdrówka od królowej na święta ;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 14 gru 2014, 18:26

goratha pisze:alez calkowicie sie z Mickiewiczem zgadzam i dobrze, ze go przywolales-"szkieletem " jest sie bez serca i ducha.O roli nadrzednosci mozgu ,[ wytworcy idei i wszelakich podzialow ] jakos nie wspomnial. Za to pozostawil to : " miej serce i patrzaj w serce". :)
a pozostala czesc Twojego postu, mily Ramzesie- przemysle :|


Fajnie, że wspomniałaś o nadrzędności mózgu. Co prawda zacny Wieszcz nie wspomniał o nim wprost ale o jego roli wypowiedział się mniej więcej tak: "czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko". Może nie dla każdego to powiedzenie jest słuszne ale jednak ma swoje zalety. Otóż gdyby tak mózg odstawić na bocznicę z całym jego dobrodziejstwem typu logiczne rozumowanie, dzielenie, ocenianie to bez zbędnych emocji pozostałoby przyjmowanie wszystkiego na wiarę a to zapewne dawałoby człowiekowi lepsze samo-po-czucie :D
A wtedy już tylko "młodości ty nad poziomy wylatuj" a tu cholewcia abcd podetnie człowiekowi skrzydła i zrobi z niego "starego pierdziocha" :lol: Nie wiem skąd wytrzasnąłeś ten program bo dla mnie druga młodość zaczyna się dopiero po setce ale tej mierzonej w latach nie w promilach :lol:
0 x



Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: goratha » niedziela 14 gru 2014, 20:07

Ramzes3 pisze: Otóż gdyby tak mózg odstawić na bocznicę z całym jego dobrodziejstwem typu logiczne rozumowanie, dzielenie, ocenianie to bez zbędnych emocji pozostałoby przyjmowanie wszystkiego na wiarę a to zapewne dawałoby człowiekowi lepsze samo-po-czucie :D

dziecko tak ma wlasnie- zakladajac , ze wychowuje sie w kochajacym domu.
I , nie uwierzysz- tak samo, po paru , czasem bardzo wielu miesiacach - zaczynaja wierzyc w dobroc ludzi psy po przejsciach, z ogromna trauma, bite i glodzone itp. Widac, jak na przekor doswiadczeniom, zakodowanym w mozgu- po tygodniu zaczynaja podchodzic do czlowieka, po paru tyg prosza same o dotyk, poglaskanie- ale na to, zeby sie calkiem otworzyly, zaufaly, odkryly to co dla nich najwazniejsze- czyli podbrzusze ,polozyly sie na boku, ufnie ,mozna czekac ponad rok.Ale potem samo- poczucie maja swietne - a i ja, przy okazji.
Ale Tobie chodzilo o inny rodzaj wiary ;) .I tez sie zgadzam- nadmiar serca bez rozumu i odwrotnie- nic dobrego nie wrozy we wszystkich aspektach zycia ..
.
Ramzes3 pisze:dla mnie druga młodość zaczyna się dopiero po setce

"dla mnie, kobiety , zaczyna sie wczesniej, czyli po osiemdziesiatce, czyli juz niedlugo :lol:
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 14 gru 2014, 21:17

Ramzes pisze:Otóż gdyby tak mózg odstawić na bocznicę z całym jego dobrodziejstwem typu logiczne rozumowanie, dzielenie, ocenianie to bez zbędnych emocji pozostałoby przyjmowanie wszystkiego na wiarę a to zapewne dawałoby człowiekowi lepsze samo-po-czucie :D

Zapewne masz ciutkę racji w tym twierdzeniu, jednak byłoby to samooszukiwanie się, jak wmawianie nam, ze "królestwo boże" uczyni na s szczęśliwymi.
Stąd moje twierdzenie, że "stare pierdziochy" potrafią odróżnić fikcję od fałszu, zniewolenie jakie nam serwują bogi biblijne od rzeczywistej wolności (oczywiście nie wszysktie "pierdziochy" to widzą czy też chcą widzieć, jest wielu młodych, którzy lepiej to dostrzegają niż owi "weterani"). ;)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 gru 2014, 21:22

Zapomniałeś chyba o liczbie moherowych beretów. Niestety.

Coś mi się widzi, że ten wątek też jest do sprzątania.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: goratha » niedziela 14 gru 2014, 21:36

blueray21 pisze:Zapomniałeś chyba o liczbie moherowych beretów.


ale to sa skrajnosci- czyli fanatyzm.Moze byc inteligentny[ dla korzysci, panowania i kasy] i bezmozgi lub myslacy z o.o. ;) -czyli do strzyzenia.Mohery sa sztandarowym przykladem- i swiadcza o powierzchownym potraktowaniem tematu. Czy sa czyms gorszym od mlodziezy katolickiej? pewnie glownie tym, ze tradycja przeslania im mozg -no i maja , z racji wieku nieco wiecej kasy do utrzymywania czarnej " mafii" ;)
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 14 gru 2014, 21:56

blueray21 pisze:Zapomniałeś chyba o liczbie moherowych beretów. Niestety.

Coś mi się widzi, że ten wątek też jest do sprzątania.


Starożytni Grecy mawiali, że nadmiar demokracji prowadzi do tyranii a moim skromnym zdaniem nadmiar porządków do bałaganu ale mogę się mylić :D

"I , nie uwierzysz- tak samo, po paru , czasem bardzo wielu miesiacach - zaczynaja wierzyc w dobroc ludzi psy po przejsciach, z ogromna trauma, bite i glodzone itp. Widac, jak na przekor doswiadczeniom, zakodowanym w mozgu- po tygodniu zaczynaja podchodzic do czlowieka, po paru tyg prosza same o dotyk, poglaskanie- ale na to, zeby sie calkiem otworzyly, zaufaly, odkryly to co dla nich najwazniejsze- czyli podbrzusze ,polozyly sie na boku, ufnie ,mozna czekac ponad rok.Ale potem samo- poczucie maja swietne - a i ja, przy okazji"

Ależ wierzę goratho z powodu pomocy porzuconym psom szczególnie dokarmiania ich narobiłem sobie u sąsiadów wystarczająco dużo złości a u niektórych nawet nienawiści, zwłaszcza u tych najbardziej "bogobojnych" :cry:
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 15 gru 2014, 19:28

..właśnie skończyłem przekaz od Kryona(Blue, dzięki),-
i jak tu poprawić jakość naszej egzystencji na planecie Gaja>ziemia,-
skoro wywołujemy tyle niby nie ważnych negatywnych emocji,-
to jest kluczowy moment dla "Victory of Light",-
pomóżmy temu w jak największej ilości, albo chociaż nie popsujmy tego,-
choć i tak to jest nie do uniknięcia dla zwycięstwa, ale możemy to przyśpieszyć lub opóźnić,-
wybór w naszych rękach, właściwie w SERCACH.


PS. na wyspie prawie wiosna zimą :D ale jazda :D
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ