Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zastrzeżenia do pracy administracji

filiżanka
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 13:29
x 2
x 7
Podziękował: 646 razy
Otrzymał podziękowanie: 582 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: filiżanka » wtorek 16 gru 2014, 11:57

Proszę te niezmiernie "cenne" wypowiedzi , wręcz "perełki" intelektu piszących" na mój temat przenieść do odpowiedniego miejsca, to dotyczy dyskusji na temat książki "Selekcjonerzy".
Wielbiciele "Selekcjonerów"..... mieli szansę zaprezentować swoje uwielbienie dla nich i zrobili to.


Miłość jest szczęściem!
--------------------------------------------------------------------------------

Za ten post autor Kiara otrzymał podziękowania - 2
janusz (13 grudnia 2014, 00:47) • Dariusz (13 grudnia 2014, 00:28)Ocena: 25%

Rozumiem, że tu odniesień personalnych brak :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 16 gru 2014, 12:31

Nie nie brak. Trudno o brak odniesień personalnych, skoro przyczyną postu są właśnie odniesienia personalne. Tłumaczyłem już zasadę przyczyna - skutek. Admin przeniósł wszystko łącznie z tą wypowiedzią, dlatego, że i ona ma taki właśnie charakter, o jakiejś uszczypliwości nie mówiąc.
Mam nadzieję, że to już ostatnia wątpliwość w kwestii tego postu i przenoszenia, bo reszta, jak to nasz kolega określał, jest biciem piany, czyli zwyczajną stratą czasu i energii.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 17 gru 2014, 13:20

Blu, naprawdę łatwo jest skutek z przyczyną pomylić z tego tak zwanego boku patrząc. Każdy skutek ma swój głębszy poziom przyczyny. Np agresor>ofiara. Wydaje nam się, że świat byłby lepszy gdyby nie było agresorów. Akurat tą kwestię psychologia już rozpracowała. Świat będzie lepszy kiedy nie będzie "ofiar" bo sytuację przemocy zawsze kontrolują "ofiary". Oczywiście najpierw powstrzymuje się agresję ale kiedy to nie pomaga to znaczy, że trzeba grzebnąć głębiej. Trudniej jest przestać być ofiarą niż przestać być agresorem, są większe chore "korzyści" i trudniej z nich zrezygnować. Potem jest kolejne dno itd. :D

Poza tym nie wydaje mi się żeby jakiekolwiek rozpoznanie jakiejkolwiek konfliktowej sytuacji mogło być prawidłowe kiedy nie znamy faktów które znają OBIE strony konfliktu.

Właściwie wróciłam do tego tematu żeby dalej kwestię zgody międzypokoleniowej drążyć ale mi teraz umknęły. Znowu "kłótnie" górą. :roll:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9729
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14636 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 17 gru 2014, 16:57

Z psychologicznego punktu widzenia masz rację, tylko tam przyczyny bywają bardzo odległe od skutków.
Tutaj raczej mamy czystą fizykę i nie mogę domniemywać, że "ofiara" chce niepożądanego skutku.
Świadomość ofiary, to dla mnie bardziej abstrakcyjny lub filozoficzny temat. Ale nie zaprzeczę, że duża część populacji jest w nią w taki, czy inny sposób uwikłana.
Tak czy owak, najpierw stop agresji, potem szukać przyczyn i je uzdrawiać, czego już "z boku" dokonać się nie da.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 01 sty 2015, 16:29

Jako nowa na Forum...
Przeczytałam cały wątek, "post by post" i rzec muszę, że pięknie się różnicie.
Piękniej niż gdzie "indziej" tzn...na innych forach.
Może dlatego, że to forum trzeciej generacji....jak ktos był wspomniał mimochodem.
Nie wiedziałam od czego zacząć gdy przybyłam na Cheopsa, a potrzebę miałam nieodpartą poznać piszących userów zwyczajnych i szacowny zespół Administracyjno Moderatorski....choćby po wierzchu, naskórkowo... Tam gdzie iskrzy ponoć więcej widać.
Witam wszystkich serdecznie :)
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 01 lut 2015, 20:30

sandra -

Może dlatego, że to forum trzeciej generacji....jak ktos był wspomniał mimochodem.
Nie wiedziałam od czego zacząć gdy przybyłam na Cheopsa, a potrzebę miałam nieodpartą poznać piszących userów zwyczajnych i szacowny zespół Administracyjno Moderatorski....choćby po wierzchu, naskórkowo... Tam gdzie iskrzy ponoć więcej widać.


Fajnie, ze to napisalas, bo konflikty pokoleniowe sa bardzo namacalne. Zwlaszcza zawisc...

Choc nie bede tu juz aktywnie uczestniczyc (wylacznie w wiekszosci w roli obserwatora), to juz ciesze sie na Twoje posty!
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 02 lut 2015, 00:15

Łoj, bzdury pleciesz.
Nie obejdziesz się bez nas. ;) :lol:
A konflikty pokoleniowe, rzecz naturalna. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 02 lut 2015, 13:45

734128-img-1388731536-8.jpg
(60.3 KiB) Pobrany 582 razy
Bo u nas i w nas, jest mimo wszystko magiczna młodość :D
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 02 lut 2015, 18:11

Fair Lady,
Miło czytać,.....że ktoś czeka, chocby na moje posty ;)
Zawsze i wszędzie sa konflikty ale z tego co mnie życie nauczyło, znacznie lepiej się "pieknie różnić" aniżeli fałszywie zgadzać.
Najlepsze są melanże róznych pokoleń, bo ci , którzy przychodza sie uczyć skorzystaja najwięcej.
A pisząc "trzeciej generacji ", wiesz co miałam na mśli.
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 02 lut 2015, 20:49

sandra -

A pisząc "trzeciej generacji ", wiesz co miałam na mśli.


;)
Domyslilam sie odrazu.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 03 lut 2015, 00:37

sandra pisze....
A pisząc "trzeciej generacji ", wiesz co miałam na myśli.

Przecież to bardzo proste. To już jest trzecie z kolei nasze forum. ;)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 03 lut 2015, 00:44

janusz pisze:sandra pisze....
A pisząc "trzeciej generacji ", wiesz co miałam na myśli.

Przecież to bardzo proste. To już jest trzecie z kolei nasze forum. ;)


Wniosek : Sandra podglądała nasze forum już od dawna ,lub była już jego użytkownikiem wcześniej ;) co nie, Sandra ? :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ