Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Awatar użytkownika
Baro063
Posty: 291
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 15:32
x 14
x 1
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podziękowanie: 247 razy

Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: Baro063 » niedziela 06 wrz 2015, 14:32

Witam, nie wiem czy w odpowiednim dziale tworzę temat.
Ale być może ktoś będzie chętny, interesuję się nie tylko zdrowiem ale i informatyką.
Potrafię w ciągu kilku-kilkunastu minut przyśpieszyć komputer/laptop, zoptymalizować do takiego stanu aby szybko się uruchamiał, nie powodował żadnych błędów, nie zacinał się.
Wielu osobom już pomogłem w taki sposób i to przez internet. Kolegom, koleżankom, rodzinie.
Na czym to polega, wszystko odbywa się za pomocą darmowego programu o nazwie Teamviewer
https://www.teamviewer.com/pl/
Działa on na zasadzie zdalnego udostępniania pulpitu,prezentacji,transferu plików, może i ktoś zna ten program albo ma go już zainstalowanego.
W systemach operacyjnych są zawarte tak zwane szpiegi, które kontrolują nasz system i nasze statystyki są wysyłane właśnie do Microsoftu, przez co jesteśmy narażeni na różne typu wirusy, wyłudzające nasze dane z komputera i wiele więcej powodujących szkód w naszym systemie.
Mamy je w przeglądarkach internetowych i pochowanych w różnych miejsach.

Ale je bardzo łatwo usunąć, stworzyłem specjalny skrypt który w kilka sekund usuwa wszystkie szpiegi z naszego komputera, i działa on na wszystkich systemach operacyjnych począwszy od Windows XP a skończywszy na Windows 10.
Nam się wydaje że jesteśmy bezpieczni bo mamy zainstalowany antywirus i że on sobie poradzi ze wszystkim, nawet i one przepuszczają bardzo łatwo wszystko, na swoim laptopie mam taki program który bije wszystkie antywirusy i wszystko czyści bez żadnego przepuszczania.
Nie dawno pomogłem Cioci z Raciborza która pracuje w biurze,i zepsuła się im drukarka w kilku pokojach, nie chciała działać błędy jakieś wyskakiwały i wiele więcej.
A z tego że Ciocia wie że się interesuję informatyką zadzwoniła do mnie i właśnie powiedziała mi o tym problemie. No i połączyliśmy się przez ten program i jednocześnie rozmawialiśmy przez telefon, chociaż w tym programie też jest opcja rozmowy poprzez mikrofon.
Nie minęło 25 min a ja wszystko zrobiłem, a ciocia się zdziwiła i powiedziała mi że poprzedniego dnia było trzech informatyków magistrów i siedzieli przy tym kilak godz i nie mogli tego zrobić, a ja to zrobiłem bardzo szybko. I jeszcze zoptymalizowałem, przyśpieszyłem ich stare komputery i się dziwili że tak szybko chodzą właśnie przez ten program, którego pracownicy tego biura także używają go.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to chętnie pomogę, wystarczy zainstalować ten program i później podać ID i hasło.

Bezpośredni link do pobrania programu
http://download.teamviewer.com/download ... tup_pl.exe

Instalacja:

Obrazek

Obrazek

Okno: Konfiguruj ustawienia nienadzorowanego dostępu zamykamy, również to samo można zrobić z prawym oknem.

Obrazek

Obrazek

No i jak widać na złączonym obrazku, mamy swój ID I hasło.
Także można ustawić swoje osobiste hasło co widać na obrazku, te hasło się zmienia po zakończeniu udostępniania więc nie ma obawy że ktoś nam wejdzie, zresztą to widać jeśli ktoś wchodzi, ale jak wspomniałem wcześniej hasło się zmienia po każdym udostępnianiu więc nie ma możliwość takiej, a tym bardziej jak się ustawi osobiste hasło.
Osoba która udostępnia widzi co wszystko jest robione, można rozmawiać przez mikrofon, pisać na czacie.
Jeśli ktoś chce to chętnie, uczciwie mogę pomóc, w usuwaniu wirusów, szpiegów i w ogólnym zoptymalizowaniu, przyśpieszeniu systemu i to zaledwie w ciągu kilku-kilkunastu minut.
Lubię pomagać, rajcuje mnie to, i robię to od serca.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 06 wrz 2015, 22:27

Brawo, @Baro!
Mamy wprawdzie temat "Komputer - jak to zrobić" w dziale dla początkujących forumowiczów, gdzie tłumaczyliśmy różne techniczne sprawy z zakresu wstawiania czegoś na forum, ale i typowych porad dotyczących komputerów.
Ten temat jest nieco inny i ma większy zakres usprawnień.
Korzystałem kiedyś z czegoś podobnego o nazwie "Soluto", ale potem wprowadzili odpłatność i ich pożegnałem.
Muszę nad tym pomyśleć, bo mój staruszek czasami przestaje się wyrabiać, chyba zbyt mocno przytył i trzeba mu trochę ciężarów byłoby odjąć.
A teraz prywatne pytanie, jeśli nie chcesz, nie odpowiadaj - studiujesz coś związanego z tą branżą, informatykę, lub coś podobnego?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 06 wrz 2015, 22:39

wszystko ok ,ale właśnie się zastanawiałam czy nie przenieść tematu do działu " praktyczne informacje dla forumowiczów,chociaż tu też może być. ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Baro063
Posty: 291
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 15:32
x 14
x 1
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podziękowanie: 247 razy

Re: Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: Baro063 » niedziela 06 wrz 2015, 23:15

Możecie przenieść tam gdzie jest odpowiednie miejsce.
Ja już długi czas się interesuje informatyką od podstawówki, więc dużo wiem.
Ja używam sprawdzonych+ swoje sztuczki. Tworzę też swoje systemy operacyjne, czyli modyfikuję je i wiele więcej.
Nie ma sprawy, jeśli chcesz to możemy się nawet jutro albo w któryś dzień umówić, podasz na PW id i hasło, kilka/kilkanaście minut i przyśpieszymy maksymalnie.
Spokojnie dlaczego miałbym nie odpowiedzieć, tak masz rację chodzę do szkoły informatycznej, kursy itd, klubu lekkoatletycznego i tak to wszystko sobie dzielę.
Sport, zdrowie, informatyka.
To co w szkołach uczą to ja już mam to opanowane. Zaskakuję nauczycieli.
Więc bez obaw, jeśli ktoś chce to wystarczy napisać do mnie na PW i umówimy się na jakąś godzinę i wejdę i pomogę, podobna jest opcja w Skype tylko że samo udostępnienie bez żadnej kontroli `myszką` drugiej osoby.
Teamviever to najlepszy program do sterowania zdalnego itd.
Wyżej pokazałem jak instalować, bo to nie jest program do przyśpieszenie itd, tylko do zdalnego sterowania.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 06 wrz 2015, 23:40

Z przenosinami tematu zobaczymy, ale chyba lepiej jak dwa tematycznie podobne będą obok siebie.

Spokojnie, po "awansie" wcięło mi uprawnienia do pisania PW na forum, mogę tylko otrzymywać, więc chwilę poczekamy, ale jestem zdecydowany spróbować.

To świetnie, że udaje ci się pogodzić kilka aktywności, w tak młodym wieku to rzadkość.
A zdrowia jeszcze chyba nie zdążyłeś zbytnio nadwyrężyć, więc nie ma co przywracać, bo ono jest, tylko teraz wiesz więcej czego unikać, a gdzie możesz się załapać na niedobory.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Baro063
Posty: 291
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 15:32
x 14
x 1
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podziękowanie: 247 razy

Re: Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: Baro063 » poniedziałek 07 wrz 2015, 00:01

No dobrze rozumiem.
Albo gdziekolwiek podać id i hasło, ale dokładnie nic na siłę,poczekamy.

No też się z tego cieszę, czy ja wiem,ale w sumie się zgadza, moi znajomi z dawnych szkół i po prostu ludzie z którymi mam na co dzień styczność, to nie wydaję mi się aby interesowały się własnym zdrowiem.
Dokładnie, jest tak jak piszesz.
0 x



kasio121
Posty: 4
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 17:34
Lokalizacja: Wawa
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: kasio121 » piątek 02 wrz 2016, 17:37

Te linki nie działają, dajcie coś co działa aktualnie :) Bo tez by mi sie przydało troche przyspieszyć komputer, bo strasznie muli...
0 x


Pozdrawiam :mrgreen:

nowakowski912
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 23 cze 2020, 09:06

Re: Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: nowakowski912 » wtorek 23 cze 2020, 10:07

Spróbuj usunąć niepotrzebne pliki temp robi się to wciskając kombinację klawiszy Windows+R i wpisujemy tam frazę "temp" usuwamy wszystko co się da. Następnie "%temp%" również usuwamy co się da i ostatecznie "PreFetch" tam robimy to samo (są to niepotrzebne pliki śmieci, kompletnie nie potrzebne do pracy systemu) (temp z ang. Temporary tzn. chwilowe) po usunięciu ich i updateowaniu wszystko powinno dzialać dwa razy szybciej.fotografia ślubna Katowicefotografia ślubna Krakówfotografia ślubna Kielcefotografia ślubna Warszawafotografia ślubna Przemyśl
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 23 cze 2020, 18:00

za pomocą programów polecam bezkosztowo "Odkurzacz",-
a za odpowiednią kwotę zamiana dysku systemowego na SSD! :D :D
to jak przesiadka z malucha do Porsche.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Kacperros
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2023, 11:24
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: Kacperros » wtorek 25 kwie 2023, 12:07

Ja mam taki problem, że wszystko działa dobrze, ale jedna gra wczytuje się strasznie długo.
Komputer dobry, szybki dysk SSD, internet też (gra MMORPG), a jak przechodzę na inną mapę, to czekam kilka minut. Nawet jak kilka razy chodzę na te same mapy, to czasami czekam kilka sekund, a czasami kilka minut.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Przyśpieszanie komputera, systemu operacyjnego.

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 25 kwie 2023, 21:24

Ctrl + Alt trzymać i uderzyć Alt, wybrać menedżer zadań i będziesz widział co ci obciąża komputer i jakich zasobów brakuje.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ