Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Do okolic Warszawy

Myśliciel
x 129

Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » czwartek 11 kwie 2013, 23:59

Witam.

Jeśli w składzie tutejszej społeczności znajdują się osoby lubujące się w muzyce np: potrafiący grać na jakimś instrumencie i chciałyby wykorzystać swoje możliwości to zapraszam na spotkanie i wspólną naukę gry. Osobiście zajmuję się grą na klawiszach, posiadam instrument pół syntezator ctk-900 gram nałogowo od kilku lat ale na poziomie amatorskim. Potrzebuję basistę, dodatkowego klawiszowca i gitary elektrycznej, jeśli ktoś z was czuję się na to powołany może śmiało pochwalić się swoimi rozwijanymi talentami publikując swoją twórczość w tym oto tutaj miejscu.

O ile znajdują się wśród was osoby o muzycznych ambicjach i zdolnościach możemy zorganizować kółko muzyczne. Zapraszam do współpracy osoby chętne i dyspozycyjne.
0 x



Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Szmer » piątek 12 kwie 2013, 03:40

No proszę ;) Gram na basie aczkolwiek klimaty takie że "o jezusiu" :) Aczkolwiek pochwalić się mogę... wprawdzie przed masteringiem i bez pełnego wokalu ale słuchać się da:

http://szm3r.webd.pl/szmer/Creativity-new.mp3
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 12 kwie 2013, 09:08

Może się zdziwisz Szmer ,ale to moje klimaty ;) Wow, super ! To twoja kapela ? masz takich więcej ? Sorry jestem troche chaotyczna i zadaję duzo pytań ,ale jestem naprawdę pod wrażeniem :)

edit:
Kiedyś i ja grałam w kapeli ,były to zamierzchłe czasy ;)

Sama gram na gitarze ,ale jestem z Krakowa to nie skorzystam z twojej propozycji Myślicielu :(
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Szmer » piątek 12 kwie 2013, 09:59

Wszystko niestety rozgrzebane... zaraz po wejściu do studia musieliśmy chwilowo zawiesić projekt bo naszemu gitarzyście synek się urodził. Także wszystko wstrzymane. Ale uruchomiłem jakiś czas temu nowy projekt, zapewne niedługo jakieś pierwsze bootlegi będziemy mieć ;)
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 12 kwie 2013, 10:31

Naprawdę fajne! :)

Jeśli potrzebne wam teksty w języku polskim, to jestem do dyspozycji.




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » sobota 13 kwie 2013, 02:36

Thotal pisze:Naprawdę fajne! :)

Jeśli potrzebne wam teksty w języku polskim, to jestem do dyspozycji.




Pozdrawiam - Thotal :)


Do jakiego gatunku muzyki są to teksty?

żegnam hip-hop od razu mówię.
0 x



Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » sobota 13 kwie 2013, 02:37

Szmer pisze:No proszę ;) Gram na basie aczkolwiek klimaty takie że "o jezusiu" :) Aczkolwiek pochwalić się mogę... wprawdzie przed masteringiem i bez pełnego wokalu ale słuchać się da:

http://szm3r.webd.pl/szmer/Creativity-new.mp3


Skąd jesteś? :)
0 x



Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » sobota 13 kwie 2013, 02:48

Czy perkusista też się znajdzie?
0 x



Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Szmer » sobota 13 kwie 2013, 04:12

Do jakiego gatunku muzyki są to teksty?

żegnam hip-hop od razu mówię.


ajć... widzę tutaj bardzo niemuzyczne nastawienie :(

Skąd jesteś? :)


z Warszawy...

swoją drogą... to chyba nie jest najlepsze miejsce do tworzenia zespołu. Radziłbym raczej poszukać tutaj:

http://forum.magazynperkusista.pl/
http://basoofka.net/
http://forum.magazyngitarzysta.pl/
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 13 kwie 2013, 10:06

Mogę pisaać na podstawie muzyki, klimaty muzyczne narzucają pewien obraz i tekst dołącza tworząc całość.
Podobnie jest z rytmiką tekstu, która narzuca taki a nie inny schemat i konstrukcję muzyczną.

Hip-hop, to też ciekawe wyzwanie :)



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » niedziela 13 paź 2013, 13:44

Ja gram na trójkącie 8-)
to pozdrawiam :D
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 13 paź 2013, 17:11

Przebiśnieg pisze:Ja gram na trójkącie 8-)
to pozdrawiam :D


O to chyba nie od dzisiaj , grasz na tym trójkącie..... ;) :lol: , a on ma brzmienie dźwięków trójmiasta.... :) :lol:

no , to, buziaczki ,piwny Książę..... ;) :lol:


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » piątek 07 lis 2014, 00:08

O no proszę znalazłem swój stary post sprzed roku :)

A skoro nadarzyła się okazja to w dedykacji dla http://www.cheops4.org.pl pozostawię skromny utworek zagrany na mojej zabawce pod tytułem casio ctk-900 :)

Zaprezentuję singielek pod tytułem "Love System" założę się, że co niektórzy będą pamiętać to od zespołu The Twins :)

Także podobnie jak kolega wyżej zajmujący się basem, ja dokładam klawisze : o). Tylko pytanie czy twój bass zsynchronizuje się z taką spokojną nutką :P ? Mikrofon mi się zepsuł i nie dałem rady zaśpiewać więc zostawiłem wersję karaoke z napisami :)

http://youtu.be/CJt2248sn4s

Pozdrowienia dla PCH :)
0 x



Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » sobota 29 lis 2014, 11:43

A oto najnowszy utwór o tonącym tytaniku :) Jest to odzwierciedlenie obecnego stanu ducha Polaków, że jeżeli nie zaczną sobie ufać i wzajemnie się szanować to zatoną pod sobą. Inaczej mówiąc to już najwyższy czas odstawić chrześcijanizm na bok, a wejść na ścieżke iluminizmu czyli poznania boga i siebie samego zwyczajnie drogą rozumu. No nic zapodaje kawałek :)

Pietras Maestro - Terra Titanic
https://www.youtube.com/watch?v=Ebt2przpATI
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 29 lis 2014, 20:14

Piękne wykonanie i podziwiam młodych, którzy się budzą, i chcą przekazać coś w swej twórczości.
Uważam jednak, że powinniśmy pójść nieco dalej i miast krzewić "zniewolenie" nas przez saksów, kultywować ich sztuczne
narzucanie nam ich angielskiego języka, winniśmy bardziej dążyć do korzeni, które są w naszej słowiańszczyźnie.
Nie wstydźmy się naszej polskiej mowy!
Naszą twórczość jawmy w naszym rodzimym języku, a każdy niechaj sobie to tłumaczy na swój język,
jak my to zmuszeni jesteśmy czynić - choćby poprzez "koślawego" tłumacza google.
Nasza słowiańska kultura jest podstawą współczesnej cywilizacji i musimy to sobie wreszcie uświadomić,
pomimo nagonki, która ma za cel uwstecznienie nas - Słowian!!


Edycja;

myślę, że powinieneś ten utwór zamieścić również w tym temacie: viewtopic.php?f=25&t=729
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » niedziela 30 lis 2014, 20:42

Dziękuję abcd, skoro mówisz, że Ci się podoba to wrzucam nowy klip w takim razie. Tym razem jest to powtórka Love System, ale zremiksowałem barwy i zrobiłem coś ala muzyka relaksacyjna ;) Mam nadzieję, że to też wam wejdzie pod gust :D

https://www.youtube.com/watch?v=Bo6KrCU ... e=youtu.be
0 x



Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » niedziela 30 lis 2014, 21:37

Dziękuję abcd, skoro mówisz, że Ci się podoba to wrzucam nowy klip w takim razie. Tym razem jest to powtórka Love System, ale zremiksowałem barwy i zrobiłem coś ala muzyka relaksacyjna ;) Mam nadzieję, że to też wam wejdzie pod gust :D

https://www.youtube.com/watch?v=Qbm1o3E ... e=youtu.be
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 30 lis 2014, 22:44

Ładne, fajne.
Podobają mi się takie klimaty tylko mam jedno pytanko - jako człek, któremu słoń na ucho nastąpił i który o muzyce wie tyle, że ktoś ją wykonuje ;) :lol: - czy dałoby się ująć tych "technicznych" dźwięków i dodać troszkę głębi w brzmieniu?
Rozumiem, ze syntezator ma swoje ograniczenia ale moze jakby to przepuścić przez jakiś mikser, to byłoby mniej techniczne, płaskie.

Oczywiście nie krytykuję cię, a jestem pełen podziwu, wyrażam tylko swoje "nieuctwo". ;)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » poniedziałek 01 gru 2014, 00:07

abcd pisze:Ładne, fajne.
Podobają mi się takie klimaty tylko mam jedno pytanko - jako człek, któremu słoń na ucho nastąpił i który o muzyce wie tyle, że ktoś ją wykonuje ;) :lol: - czy dałoby się ująć tych "technicznych" dźwięków i dodać troszkę głębi w brzmieniu?
Rozumiem, ze syntezator ma swoje ograniczenia ale moze jakby to przepuścić przez jakiś mikser, to byłoby mniej techniczne, płaskie.

Oczywiście nie krytykuję cię, a jestem pełen podziwu, wyrażam tylko swoje "nieuctwo". ;)


Szczerze mówiąc to dziękuję Ci za zainteresowanie. Prawdę mówiąc to tworzę muzykę z przesłaniem "Zaufaj Sobie", bo taki ma w sobie urok ta dziedzina sztuki. To co wykonuję tworzę tak na prawdę pod wpływem intuicji. I masz rację co do tego, że co dwie pary rąk to nie cztery.

Chodzi oto, że gdy człowiek zaczyna sobie ufać to wtedy się przed sobą otwiera. ;)
0 x



Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » piątek 12 gru 2014, 04:46

czy dałoby się ująć tych "technicznych" dźwięków i dodać troszkę głębi w brzmieniu?
Rozumiem, ze syntezator ma swoje ograniczenia ale moze jakby to przepuścić przez jakiś mikser, to byłoby mniej techniczne, płaskie.


Może być? :)

https://www.youtube.com/watch?v=HnFl_lrWACE
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 12 gru 2014, 13:47

Oj tak. Zdecydowanie przyjemniejsze brzmienie.
Choć słucham tylko przez kompa, nie przez kolumny, to fajniej.

Dzięki i powodzenia młody muzyku. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » środa 24 gru 2014, 16:30

Kolejny klip odegrany na casio ctk-900

Pietras Maestro - Spokojne Sny :)
https://www.youtube.com/watch?v=xTzDcpMaOJQ
0 x



Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » środa 24 gru 2014, 20:10

A to wersja dla dorosłych :)

Pietras Maestro - Taka Prawda


Mała prośba, proszę o nie wstawianie na forum takich prawd. Niektórzy forumowicze sobie tego nie życzą. Ze względu na tekst, powyższy filmik usuwam.
Administrator Janusz.
0 x



Myśliciel
x 129

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » środa 24 gru 2014, 22:28

ponoć wolna wola i jednak wychodzi na jaw, że regulamin to pozory jednak każdy ma tutaj coś do powiedzenia :) i taka tolerancja i prawda się szanuje.

Siedzę cichutko już jak coś :)
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Do okolic Warszawy

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 25 gru 2014, 02:05

Myśliciel pisze:ponoć wolna wola i jednak wychodzi na jaw, że regulamin to pozory jednak każdy ma tutaj coś do powiedzenia :) i taka tolerancja i prawda się szanuje.

Siedzę cichutko już jak coś :)

Nie mogę otworzyć tego linku, jednak z treści twojej jak i admina wnoszę, ze poruszyłeś zagadnienia sprzeczne z regulaminem.
Uważam, że można wyrażać się na rózne sposoby nie "przeginając pały" więc twórz dalej, a uniwersalniej. ;)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

ODPOWIEDZ