Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

CO2

cedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: CO2

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 08 cze 2020, 14:50

CO2 jest nieodłącznie związany chorobą wysokogórską. Poniższa książka będąca dużym zasobem wiedzy na ten temat rzuca też cień na COVID
https://ksiegarnia.wspinanie.pl/gory-me ... p-603.html
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: CO2

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 17 lip 2020, 10:41

Najdłużej zyjące zwierzęta na świecie-wszystkie bazujące na niskim tlenie i wysokim CO2
https://menway.interia.pl/obyczaje/nauk ... AId,376728
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: CO2

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 26 lip 2020, 12:10

https://www.carbogenetics.com/product/rejuvemate/
Transdermalny (przez skórę) CO2 kurczy guzy
PRZEZSKÓRNY DWUTLENEK WĘGLA INDUKUJE APOPTOZĘ MITOCHONDRIALNĄ I HAMUJE PRZERZUTY USTNEGO RAKA PŁASKONABŁONKOWEGO IN VIVO
"Przezskórne stosowanie CO2 hamuje wzrost SCC poprzez wywoływanie apoptozy"

"Wcześniej wykazaliśmy, że przezskórny system CO2 powoduje wchłanianie CO2 i wzrost ciśnienia O2 w leczonych tkankach, potencjalnie powodując "sztuczny efekt Bohra".

Terapia CO2 znacznie zmniejsza ekspresję zarówno HIF-1α, jak i VEGF u ludzi MFH, co sugeruje, że terapia CO2 zmniejsza niedotlenienie w leczonej tkance nowotworowej [9]. Na podstawie tych ustaleń zbadaliśmy, czy zmniejszenie hipoksji w środowisku SCC za pomocą przezskórnego CO2 indukuje apoptozę komórek nowotworowych i hamuje przerzuty limfogenne do regionalnych węzłów chłonnych za pomocą szlaku mitochondrialnego.

W tym badaniu, odkryliśmy, że przezskórne CO2 hamuje wzrost SCC poprzez wywoływanie apoptozy i znacznie hamuje przerzuty do węzłów chłonnych poprzez zmniejszenie niedotlenienia wewnątrznowotworowego i hamowanie potencjału przerzutowego.

Wyniki te są zgodne z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, że sam przezskórny CO2 znacznie zmniejsza wzrost guza poprzez wywoływanie apoptozy mitochondriów u ludzkich ksenograftów MFH [14] oraz że przezskórny CO2 zmniejsza częstość występowania przerzutów do płuc z kostniakomięsaka poprzez zmniejszenie miejscowego niedotlenienia [5]. Nasze odkrycia zdecydowanie wskazują, że mechanizmy, za pomocą których przezskórny CO2 wywołuje działanie przeciwnowotworowe, obejmują tłumienie przerzutów różnych nowotworów złośliwych i wywoływanie apoptozy komórek nowotworowych, oba mechanizmy obejmujące zmniejszenie miejscowego niedotlenienia"
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: CO2

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 04 lis 2020, 15:02

0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: CO2

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 13 lis 2020, 18:06

Nie po to człowiek zdrowo pije , zeby sie potem hiperwentylować ,ale inne toksyny-czemu nie.
https://newatlas.com/health-wellbeing/a ... r-up-fast/

"Dr Joseph Fisher demonstruje wykorzystanie ClearMate w swoim laboratorium, z pomocą dr Olivia SobczykUHN


Fascynujące nowe badanie proof-of-concept proponuje opowieść, tani i zaskakująco prosty sposób na szybkie obniżenie poziomu alkoholu we krwi. Badania sugerują, że urządzenie low-tech wspomagające bezpieczną hiperwentylację może ponad trzykrotnie więcej oczyścić niż normalna szybkość alkoholu usuwanego z organizmu.

Nasza wątroba jest zasadniczo odpowiedzialna za usuwanie alkoholu z organizmu. Jednak szybkość klirensu przez wątrobę jest stosunkowo stała, niezależnie od poziomu alkoholu we krwi. Może to czasami pozostawić osoby w niepewnie toksycznych pozycjach, gdy zbyt szybko spożywały zbyt dużo alkoholu.

Kanadyjski naukowiec Joseph Fisher spojrzał na płuca jako możliwe rozwiązanie przyspieszając zdolność organizmu do usuwania alkoholu. Od prawie wieku wiadomo, że etanol i inne lotne związki są obecne w wydychanym powietrzu. Więc Fisher hipotezę hiperwentylacji może być sposobem na przyspieszenie organizmu tempo usuwania toksyn, takich jak alkohol.

"Ale nie można po prostu hiperwentylować, ponieważ za minutę lub dwie staniesz się lekkomyślny i zemdlejesz", mówi Fisher, anestezjolog z Toronto General Hospital Research Institute.

Powodem, dla którego mamy zawroty głowy lub zawroty głowy, gdy hiperwentylować jest to, że szybkie tempo oddychania eliminuje dwutlenek węgla z naszej krwi szybciej niż organizm może go zastąpić. Powoduje to stan zwany hipokapnią.

Aby umożliwić osobie bezpieczne hiperwentylowanie bez rozwoju hipokapnii Fisher i zespół kolegów wynalazł urządzenie o nazwie ClearMate. Prosty wynalazek dostarcza uczestnikom mieszankę dwutlenku węgla i tlenu, umożliwiając hiperwentylację bez negatywnych skutków ubocznych.

"Jest to bardzo proste, low-tech urządzenie, które może być wykonane w dowolnym miejscu na świecie: nie jest wymagana elektronika, nie są wymagane komputery ani filtry", mówi dr Fisher. To prawie niewytłumaczalne, dlaczego nie próbowaliśmy tego dekady temu."

Urządzenie zostało początkowo opracowane w leczeniu zatrucia tlenkiem węgla, a w 2019 fda zatwierdziła ClearMate jako zbywalne leczenie w tym celu po kilku badaniach klinicznych pokazujących, że urządzenie jest skuteczne.

Nowe badania, opublikowane w czasopiśmie Scientific Reports, opisują bardzo mały eksperyment proof-of-concept testujący zdolność urządzenia ClearMate do wyeliminowania alkoholu z ludzkiego ciała. Do badania zrekrutowanych zostało pięciu uczestników.

Każdy uczestnik przeszedł dwa dni doświadczalne, jeden testował szybkość klirensu alkoholu we krwi przez normalną wentylację, a drugi testował szybkość stosowania clearmate przez okres do trzech godzin. Każdy z uczestników spożywał napój na bazie wódki, aby doprowadzić alkohol we krwi do 0,1 procent przed rozpoczęciem eksperymentu. Badania wykazały, hiperwentylacja zwiększa szybkośc eliminacji alkoholu we krwi więcej niż trzykrotnie.

Naukowcy zauważają, że potrzeba więcej pracy, aby lepiej potwierdzić wyniki badań, ale sugeruje się, że może to być stosowane do ustawień klinicznych jako rodzaj ostrego leczenia zatrucia alkoholem. Fisher i kilku innych badaczy pracujących nad projektem założyło firmę Thornhill Medical, która miała skomercjalizować technologię ClearMate.

Podczas gdy wyniki skutecznie pokazują, jak kontrolowana hiperwentylacja może przyspieszyć zdolność organizmu do usuwania alkoholu, nie jest jasne, czy ta metoda może być użytecznie wdrożona klinicznie. Wcześniej stwierdzono klinicznie przydatne do zatrucia tlenkiem węgla, ale trudno wyobrazić sobie, jak półprzytomny podmiot cierpiący na ostre zatrucie alkoholem może aktywnie hiperwentylować do trzech godzin.

W badaniu, naukowcy hipotezę mocno odurzonych pacjentów może być podawany leczenie poprzez intubacji dotchawiczej. Sugeruje się, z wentylacją ręczną, w krytycznym otoczeniu opieki, poziom alkoholu we krwi może być zmniejszona do poniżej śmiertelnego zakresu w mniej niż 40 minut.

Nowe badania zostały opublikowane w czasopiśmie Scientific Reports.

Źródło: Uniwersyteckie Sieci Zdrowia"
0 xODPOWIEDZ