Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 26 paź 2013, 11:45

Zakładam ten temat, aby w jednym miejscu gromadzić tytułowe informacje.
Choć cały świat nie jest jeszcze NWO w/g wizji Bush'a ani Jednością w sensie duchowym, to niewątpliwie jest bardzo wrażliwym systemem naczyń połączonych i gdy w USA rozleją mleko to w Chinach mogą dostać zatwardzenia. Można długo dyskutować, ale USA stoi na górze tej piramidy i gdy tam się coś sypie efekty mogą zaistnieć wszędzie, co udowodniło ostatnie "zamknięcie" rządu, choć kilkadziesiąt wcześniejszych przeszło bez echa. Dodatkowo wychodzi na to, że wrażliwość reszty świata mocno wzrosła na to, co dzieje się w USA, niewątpliwie jest to związane z dolarem, jako walutą transferową, ale nigdy wcześniej nie było to tak krytyczne.
Dlatego dla własnego dobra i wiedzy warto obserwować ichniejsze posunięcia, żeby wiedzieć jaki to może mieć wpływ na nas.
Powodem, który skłonił mnie do powyższego jest artykuł w "Veterans Today", który nieco wyjaśnia powody już 14 dymisji (ostatnio w krótkim czasie) wysokich dowódców w armii, często pod bzdurnymi, maskującymi zarzutami. Chyba wyjaśnia również drastyczną i nagłą zmianę strategii wobec Syrii, która wcześniej była "nakręcana" przez MOSAD. Być może to również jest przyczyną "wojny wywiadów", o której piszemy w wątku o "teoriach spiskowych".
Moim zdaniem bezwzględnie warto zapoznać się z tym artykułem, nawet poprzez Google tłumacza, da przegląd sytuacji.
Link:
http://www.veteranstoday.com/2013/10/24/dismemberment-of-command-americas-military-shakeup/
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 26 paź 2013, 14:47

Detroit- miasto duchów
dzisiaj "przypadkiem" włączyłem CNBS i oczom nie wierzę- ikona motoryzacji z 2mln. metropolii wyludniła się już do 700tys. :shock:
Bankructwo Detroit to dopiero początek
Data publikacji: 2013-07-25 07:00
Data aktualizacji: 2013-07-25 08:18:00
Bankructwo Detroit to dopiero początek
fot.Shawn Wilson/commons/creative
Podobny los jak Detroit, którego władze złożyły wniosek o uznanie upadłości w zeszłym tygodniu, może już wkrótce spotkać kilka innych większych metropolii w USA. Tak twierdzi Stephen Moore pracujący dla „The Wall Street Journal”.
Obrazek
Moore podkreślił, że Detroit nie upadło nagle, ale po trwającym prawie 40 lat „amoku”. Jego zdaniem, podobne problemy mają wszystkie większe miasta w Ameryce, ale zagrożonych upadłością może być od 10 do 15 z nich. Wszystkie borykają się z poważnymi problemami ekonomicznymi, wynikającymi w dużej mierze z rozrzutności władz miejskich. Stephen Moore uważa przy tym, że ogromne zadłużenie miast spowodował nadmierny dobrobyt i masowe świadczenia emerytalne dla pracowników miejskich.

W wywiadzie dla „Newsmax” stwierdził, że w wielu przypadkach ogłoszenie upadłości wcale nie jest złym rozwiązaniem. Mają one tak wiele długów i ponoszą ogromne koszty związane z ubezpieczeniem emerytalnym dla pracowników miejskich, że dla niektórych z nich ja naprawdę nie widzę innego wyjścia. Moore wyjaśnił, że wdrożenie procedury upadłościowej pozwala na renegocjowanie umów i ustanowienie korzystniejszych warunków spłaty zobowiązań.

Moore przestrzegł obywateli przed nieroztropnym kupowaniem obligacji komunalnych. Mówił, że jak pokazuje to przykład Detroit, nie są one pewnymi i bezpiecznymi papierami wartościowymi gwarantującymi zysk. Ludzie – przy zakupie obligacji - muszą zacząć zwracać uwagę na czynnik polityczny.

Przy okazji bankructwa Detroit Moore wskazał też pozytywne zjawisko. Stwierdził, że „patrząc na bilanse amerykańskich korporacji można ujrzeć naprawdę piękny obraz”. Amerykańskie firmy dotknięte recesją w latach 2007-2009 znacznie „odchudziły” swoje szeregi i stały się bardziej wydajne. Obecnie są najlepiej zarządzanymi firmami na świecie. Ogranicza je już jedynie fiskalizm i przeregulowanie prawne administracji Obamy. Wyższe podatki, a także zwiększona liczba rozporządzeń administracyjnych, powstrzymują je przed dynamiczną ekspansją.



Źródło: moneynews.com, AS.

Obrazek

Read more: http://www.pch24.pl/bankructwo-detroit- ... z2ipbZLyCe
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 29 paź 2013, 19:51

Te zebrane komentarze Davida Wilcocka przetłumaczyłem ze względu na bardzo istotne informacje, jakie one zawierają. Są to komentarze do kolejnego artykułu Bena Fulforda, który przejrzę później.
Warto zauważyć: potwierdzenie stwierdzenia Bena, że JP Morgan sprzedano Chińczykom - to jeden z 4 największych banków w USA! - ostatnio ma wiele problemów prawnych, łącznie zapłacił chyba 19 miliardów USD kar, z tego ostatnio 11 miliardów - i to jeszcze nie koniec dochodzeń!
Druga, moim zdaniem jeszcze ważniejsza kwestia, że Kabał będzie próbował wygenerować coś w USA na dużą skalę. Może nie będzie to projekt Blue Beam, ale jeden z nieprawdopodobnych pomysłów David omawia. Trzecie, że Obama "odciął się" od czapy Kabała i próbuje szukać współpracy z Putinem - prawdę mówiąc ostatnie zatwardzenia z zamknięciem rządu mogą o tym świadczyć, że próbują mu rzucać kłody pod nogi na każdym kroku



David Wilcock : komentuje post Bena Fulforda

28 października 2013
Channeler : David Wilcock

[ Myślę, że to musi być przeczytane przez lightworkers.... David otrzymuje channeling w jego snach..... flippyone ]

Kliknij w link, aby przeczytać wiadomość Fulforda (po angielsku):
http://jhaines6.wordpress.com/2013/10/28/ben-fulford-this-halloween-will-haunt-the-cabalists-for-a-long-time-october-29-2013/

Komentarz przez dwilcock na 29 października 2013 @ 00:35

Cieszę się, że jestem w stanie niezależnie potwierdzić, przez niezależnych informatorów, to, co Ben powiedział w ubiegłym tygodniu o JP Morgan, że został sprzedany Chińczykom. Bardzo istotne zdarzenia zachodzą teraz, i wydaje się, że w końcu zbliża się moment, na który my wszyscy czekaliśmy. Jest napisane na ścianie (powiedzenie).

Kabal planuje stworzenie mega – wydarzenia gdzieś w listopadzie, wcześniej niż później. Oczekują oni, że "będzie miało wpływ na 83 procent Amerykanów" przez to, dramatycznie, i że gdziekolwiek będziecie, kiedy to się stanie, to tam będziecie nadal - przez długi czas, który nadejdzie.

Biorę wszystkie te ostrzeżenia z łyżką ubitej soli, ale potem znowu, Słyszałem to samo, z trzech różnych niezależnych źródeł teraz. Mój informator powiedział to może być zapowiedź, że USA jest całkowicie w stanie upadłości. Kabal ma nadzieję, że może to zachęcić do "wojny rasowej", gdzie czarni powstaną przeciwko Latynosom i ich zetrą, a następnie czarni przejdą do białych, co umożliwi kontroli wojskowych wkroczyć i wyeliminować Murzynów.

To myślenie odpływa całkowicie w obliczu rozumu i zdrowego rozsądku. Nigdy bym nie wymyślił czegoś takiego na własną rękę - to jest tylko to, co usłyszałem. Dla mnie, to pokazuje, że te plany są mocno oderwane od rzeczywistości. Głównym punktem jest to, że mamy do osiągnięcia jakiś rodzaj finału. To jest "ostatnia, rozpaczliwa pozostałość mocy" , która może wystapić.

Ben również nie powiedział, że w Fukushima Niedawne trzęsienie 7.3 nie wydaje się być przypadkowe, ale prawdopodobnie zostało wywołane ponownie przez Kabała w nadziei na znacznie gorsze uszkodzenia. Na szczęście, to się nie udało. Nie wierzę, że ich inne plany raczej się powiodą.

Miałem wiele przeszkód w moim harmonogramie pracy, ale planuję zapisanie tego wszystkiego - i więcej - na mojej stronie w tym tygodniu. Ostatnia mowa Russell’a Brand’a jest dość znacząca. Jest pierwszym celebrytą, który w pełni zwerbalizował to, co dzieje się w takich jasnych i zwięzłych określeniach.

Jestem naprawdę ucieszony tym i będę zwracał bardzo baczną uwagę w następnym i pół tygodnia na to, co się dzieje. Ponownie, choć słyszałem te pogłoski z trzech różnych źródeł, nie sądzę, żebyśmy by zobaczyli poważny upadek społeczeństwa i zachęcam, aby nie wpadać w panikę, ale by mieć wiarę w dobroć człowieka i pozytywne zmiany, które to przyniesie.

Kabal nie wie, jak ta seria wydarzeń, którą mają nadzieję wygenerować odwróci się na nich. Oni najwyraźniej podejmują duży hazard, próbując to zrobić, czymkolwiek to jest. Ogłoszenie upadłości może być jedną rzeczą. Jeśli postarają się zrobić atak nuklearny, to nie powiedzie się, ponieważ ludzcy ET (obcy) są bardzo realni i blokowali każdy większy wysiłek wojenny, jaki Kabal próbował rozpocząć na dużym poziomie. To niesamowite, że oni wciąż myślą, że mogą wyciągnąć każdy rodzaj operacji na dużą skalę jeszcze w tym momencie, ale mam nadzieję, że wyskoczą z tego na wieczność.

Bądźcie dobrze - i spoglądajcie na post jeszcze w tym tygodniu. Cieszę się z powrotu na ring !
- David
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Komentarz przez dwilcock 29 października 2013 @ 00:37
Oh... Pragnę również powiedzieć, że kiedy byłem w Boulder (Kolorado), filmujac sześć nowych odcinków moich występów telewizyjnych, nauk mądrości, (wisdomteachings.com ), mężczyzna podszedł do mnie w sklepie ze zdrową żywnością. Słyszał. że wspomniałem o Drudge Report. On powiedział mi, że któregoś następnego dnia, "Cały Kongres wpadnie na Florydę, aby wziąć udział w pogrzebie jakiegoś faceta, który jest tak naprawdę bez znaczenia, i czy nie jest to ciekawe, że mają ćwiczenia katastrofy zaplanowane na ten sam czas w obszarze DC (Waszyngton). "
Byłem zaskoczony, gdy zobaczyłem, że Ben również wspomina o tym. Z trochę kopania i powinno być łatwo odkryć więcej o tej historii.
- David
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Komentarz przez dwilcock 29 października 2013 @ 00:42
Jednym z obszarów, w których są ostre rozbieżności między tym, co usłyszałem i co załoga Bush’a powiedziała Benowi jest to, że podobno Obama współpracuje z Putinem – nie z Kabałem. On jest bardzo uwięziony w środku katastrofalnej sytuacji. Chciałbym powiedzieć, że jeśli Bush’owe powiedzieli Benowi jedną rzecz, to coś odwrotnego jest prawie na pewno prawdą - w tym przypadku miałem niezależne potwierdzenie, że Obama rozpoczął współpracę z Putinem, aby pokonać Kabał. To tylko plotka, i mam nadzieję, że zobaczymy rezultaty.
- David
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Komentarz przez dwilcock 29 października 2013 @ 01:09
Klasyczna gra Cabal to jest stworzenie wyborów, w których mogą winić ludzi za to, co sami robią. Bush był wyraźnym wyjątkiem od tej reguły, ze względu na to, jak potężnym był.
Niemniej jednak, gra zawsze było taka, że wprowadzali osby w biura, które były mocno ograniczane przekupstwami, szantażem, groźbami, morderstwami, wymuszeniami i tym podobne. Aby uzyskać dobre wyniki wyborów z Obamą, żeby on naprawdę wierzył w to, co robi i miał szansę na wygraną, nigdy nie powiedzieli mu, w co on się pakuje. Tak się nie stało, aż do spotkania, które miał ze wszystkimi byłymi prezydentami.
Wróćcie do archiwum i poszukacie tego spotkania. Przekonacie się, że Bush Senior usiadł z Obamą na 25 minut, jeden na jeden, w prywatnym pokoju. To było wtedy gdzie, oczywiście, Bush zaczął krzyczeć na niego, nazywał go słowem na N wielokrotnie, i powiedział: " Słuchaj, F..N N...ER, pracujesz dla NAS i będziesz robić, co ci F... mówimy ! Jeśli kiedykolwiek NAWET pomyślałeś, że mógłbyś próbować być F...ING BOHATEREM będziemy gwałcić i mordować twoje N...ER CÓRKI, a ty będziesz musiał to oglądać! "
Obama oszołomiony wyszedł z pokoju na końcu załamał się łzami i powiedział: " Mój Boże, zrobili ze mnie N...ER kozła ofiarnego. " Mamy dwóch różnych informatorów, który poinformowali, że byli świadkami tego wydarzenia.
To są bardzo niepokojące rzeczy, i przykro mi, że musiałem to powiedzieć, ale gra, ponownie, polega na zwaleniu całej winy na kogoś, kogo oni podpuścili do myślenia, będzie on robił wielkie usługi, ale tylko dowie się, że jest użyty jako kozioł ofiarny.
Jeśli wrócicie do nagrania wiadomości z dnia, gdy wyznaczyli termin tego spotkania, kobieta pyta Bush’a seniora, jak się czuje. On wydaje się być bardzo zdenerwowany, mówi: "W porządku" w sposób przypominający kogoś o ekstremalnym niepokoju, a kiedy dochodzi do podania rąk, miał chusteczkę w dłoni. To było dla zmniejszenia potu. Jeszcze gdy ktoś na jego poziomie był tak mocno zdenerwowany z powodu "operacji" jaką miał wykonać, ponieważ istniała możliwość, że Obama może wpaść we wściekłość, wskoczyć na stół, zacząć go dusić i ewentualnie uszkodzić go - jak wybić mu oko - lub nawet go zabić. To oczywiście się nie stało.
Jestem zawsze bardzo podejrzliwy wobec jakiegokolwiek źródła wiadomości, które próbuje powiedzieć Obama jest na i jednym z "Dobrych Starych Chłopców" w świetle tego i innych fragmentów danych, które otrzymałem od bardzo bezpiecznego, wysokiej klasy źródła poufnych informacji.
- David
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Komentarz przez dwilcock 29 października 2013 @ 01:23
To nie są zabawne rzeczy do oglądania, gdyż wchodzimy w wiele negatywnych aspektów, ale ogólnie przechodzimy poprzez ogromny proces uzdrawiania planety i wszystko będzie znacznie lepiej.
Wszyscy myślą, że te rzeczy będą stopniowane, aż Najważniejsze Wydarzenie będzie miało miejsce. Wydaje się, że jesteśmy teraz na granicy, i nie jednego, ale serii Wydarzeń.
Wyglądam ich.
- David

http://lightworkers.org/channeling/190605/david-wilcock-responds-ben-fulford
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 31 paź 2013, 10:11

Z tym wyjazdem Kongresu wyszło nieco inaczej. W efekcie poleciało 35 osób (mniej niż 10%), bo wszyscy otrzymali "ostrzeżenie" z którejś agencji o "planowanym" zamachu na samolot. Nie mam informacji, czy ktoś z Kongresu poza tymi, co polecieli jeszcze się tam udał.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 01 lis 2013, 12:13

Bezkarność zaczyna kosztować
niedziela, 27 października 2013 21:03
AKTUALIZACJA 29 października 2013
Jest pewne zamieszanie informacyjne, czy rezygnacja Cheneya z przyjazdu do Kanady
dotyczy kwietnia przyszłego roku, czy o jego wystąpienia 31 października na Toronto Global
Forum, prowadzonym przez International Economic Forum. Faktem jest list pewnej kanadyjskiej
kancelarii prawnej oficjalnie przesłany na ręce komendanta policji oraz głównego prokuratora
Kanady. Autor żąda aresztowania Cheneya jako człowieka, który autoryzował i akceptował
tortury więźniów. List jest dokumentem prawnym, który jest skonstruowany jak akt
oskarżenia - zawiera zestaw informacji prawnych i odnosniko do stosownych przepisów w
prawie kanadyjskim. Nie jestem prawnikiem, ale jeśli jest on poprawnie skonstruowany, to
obydwaj adresaci maja małe pole do manewru. Być może to było przyczyną odwołania wizyty
przez Cheneya. Link do listu jest tutaj.
WPIS Z 27 PAŹDZIERNIKA
Dick Cheney, były wiceprezydent USA odwołał swoje wystąpienie planowane na kwiecień
przyszłego roku w Kanadzie. Oficjalnie w obawie przed „gwałtownymi wystąpieniami” niejako
zapominając, czego one dotyczą. Obydwaj prezydenci – Cheney i Bush są uznawani przez
coraz większą część opinii publicznej za winnych zbrodni przeciw ludzkości.
Pomijając ich rolę w zamachach 11 września 2001 (a trudno to pominąć) są odpowiedzialni za
śmierć pół miliona Irakijczyków zamordowanych przez wojska amerykańskie za posiadanie
broni masowego rażenia, której nie posiadali.
Kanadyjczycy darzą ich szczególną niechęcią. We wrześniu kiedy Cheney pojawił się na
zamkniętym spotkaniu w Vancouver musiał tam spędzić 7 godzin, dopóki policja nie opanowała
zamieszek przez drzwiami budynku, w którym przebywał. Pan W. Bush musiał zrezygnować już
także z wystąpienia w Kanadzie i w Szwajcarii. Gdy Pan Obama wystąpił do rządu Szwajcarii o
immunitet dla Pana Busha, rząd podobno odpowiedział, że prawo szwajcarskie nie daje mu
możliwości narzucenia swojej woli parlamentowi, który musiałby wyrazić na to zgodę.
Warto pamiętać, że skądinąd egzotyczny, ale skuteczny trybunał Kualalumpur War Crimes
Tribiunal (Trybunał Zbrodni Wojennych w Kualalumpur) wydał na obydwu panów wyrok
skazujący za zbrodnie przeciwko
ludzkości i zaapelował o ich aresztowanie.

1 / 1

http://schodamidonieba.pl/index.php?opt ... Itemid=125
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 12 gru 2013, 20:01

W sumie jakby nie było poniższa wiadomość dotyczy wojska, choć tutaj nie zmieniają się na lepsze - z własnej inicjatywy.
W głównych mediach o tym nie było! Wojskowa Baza Obrony Narodowej w Fort Worth, Texas w dniu 21 maja 2013 - została "wyciszona" - bardzo efektownie jak można zobaczyć poniżej.
W komentarzu do pierwszego filmiku mówią, że jest to sprawka galaktycznych, bo USA mimo nagabywań nie chciało zaprzestać użytkowania jakiejś technologii, coś związanego z Afganistanem. Padają tam różne określenia tej sytuacji od klapsa począwszy.
I od razu mówię, że tego widoku na tak wielkim obszarze nie da się wytłumaczyć jakimiś zwarciami elektrycznymi!



Drugi jest z jednej kamery w wyższej rozdzielczości.

0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 12 gru 2013, 20:55

E tam, chłopaki ogrodzenie spawają :lol:



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 12 gru 2013, 21:01

No to sporo ekip spawalniczych mieli, tylko czemu po nocy?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » czwartek 12 gru 2013, 21:30

Bo za dnia uczyli ich jak spawać po ciemaku. :lol:
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 08 lut 2014, 11:48

Kult wolnego rynku to patologia - Paul Craig Roberts. 7 Luty 2014

Kult wolnego rynku to patologia
Filed under — iza @ 12:57
Rafał Woś
gazeta prawna.pl
Kult wolnego rynku to patologia. Neoliberalizm prowadzi do samozniszczenia – wywiad z Paulem Craigiem Robertsem
31 stycznia 2014
Obrazek
Paul Craig Roberts: Wstyd mi za neoliberalizm, ten patologiczny kult wolnego rynku

Będzie pan przepraszał za Ronalda Reagana i jego reaganomikę?
Nie. Ale jest mi wstyd z powodu tego, co wydarzyło się potem.
To znaczy?
Wstyd mi za neoliberalizm. Ten patologiczny kult wolnego rynku, który wprowadził zachodnie gospodarki, w tym USA, na ścieżkę samozniszczenia.
Chwileczkę! Przecież to nie kto inny, tylko Ronald Reagan był ojcem neoliberalizmu! Pan jako jeden z jego najbliższych współpracowników powinien to chyba wiedzieć najlepiej.
Ronald Reagan był ojcem reaganomiki. Była ona dokładnym przeciwieństwem reform neoliberalnych.
To musi pan sam wyjaśnić, bo nikt mi nie uwierzy, jak zacznę opowiadać, co usłyszałem z ust architekta reaganomiki.
My, reaganowcy, przejmowaliśmy władzę na przełomie lat 70. i 80. Był to moment, w którym przestała działać stosowana od lat 30. keynesowska polityka pobudzania popytu. Ekonomiści i politycy działali dotąd według prostego schematu: gdy gospodarka zwalniała i pojawiały się problemy z bezrobociem, to oni zajmowali się pobudzaniem popytu. Starali się, by konsumenci znowu mieli trochę więcej pieniędzy i stymulowali gospodarkę swoimi wydatkami. A gdy ta przyspieszała, powodując ryzyko inflacji, ograniczali popyt.
Aż do momentu, gdy pojawiła się stagflacja. Czyli zabójcza mieszanka recesji, bezrobocia i wysokiej inflacji.
Ten problem trawił Amerykę i Europę przez całe lata 70. Nawet najbardziej zatwardziali keynesiści czuli, że walą głową w mur. Coś musiało się zmienić. A my wymyśliliśmy, na czym ta zmiana ma polegać. To była tzw. rewolucja podażowa.
Czyli?
Już w czasie kampanii wyborczej Reagan powiedział, że problem polega na tym, iż zbyt wiele dolarów goni za zbyt małą ilością dóbr. I to było celne stwierdzenie. Bo pokazywało nasz cel. To znaczy: dość manipulowania przy popycie. Czas zająć się zwiększaniem podaży.
Co konkretnie zrobiliście?
Zaczęliśmy od podatków osobistych oraz od zysków kapitałowych. Obniżyliśmy wszystkie stawki. Tu nie chodzi tylko o to, by ludzie w sumie płacili mniej. Naszym celem było stworzenie takiej sytuacji, w której opłaca się pracować i produkować więcej niż dotychczas. Bo dotąd każdy dodatkowy dolar był opodatkowany na tyle wysoko, że nie warto było pracować więcej. A jak nie pracowano więcej, to było mniej oszczędności i mniej pieniędzy na inwestycje. Logiczny wniosek, że taki system promował bierność zamiast pracy i konsumpcję zamiast inwestycji. Więc myśmy tę sytuację odwrócili. Niższe podatki od wyższych dochodów sprawiały, że brak pracy i konsumpcja stały się nagle bardziej kosztowne. A inwestycje bardziej opłacalne. Keynesistom się to nie podobało, ale gdy zobaczyli, że nasza recepta działa, musieli złożyć broń. Bo nagle amerykańska gospodarka ruszyła z miejsca. Pojawiła się też praca. Dobra, solidna praca dla zwyczajnych Amerykanów. A stagflację udało się w końcu przełamać. I to było nasze wielkie zwycięstwo.
Jak dotąd wszystko było, jak rozumiem, w porządku. A czy pamięta pan moment, w którym zauważył pan, że rewolucja podażowa skręca w niewłaściwym kierunku?
Kłopoty zaczęły się w momencie upadku Związku Radzieckiego. To była kompletna katastrofa dla amerykańskiej gospodarki.
Nie wierzę. Reaganowiec żałuje zwycięstwa w zimnej wojnie.
Kiedy to prawda! Wraz z upadkiem ZSRR dotychczasowe reguły gry wywróciły się do góry nogami. I nie mówię tu tylko o sytuacji geopolitycznej. Chodzi przede wszystkim o gospodarkę. Chcąc nie chcąc, reszta świata musiała bowiem ugiąć kark przed zwycięzcą. I otworzyć się na zachodni kapitał, udostępniając mu ogromne zasoby swojej niesamowicie taniej siły roboczej. Choćby w komunistycznych Chinach czy socjalistycznych Indiach. Towarzyszyło temu powtarzane jak mantra przekonanie, że nie ma alternatywy dla zachodniego kapitalizmu. Amerykańskie korporacje musiały z tej okazji skorzystać. Szybko zauważyły, że neoliberalizm daje im niesamowite możliwości maksymalizacji zysków. Czyli również maksymalizacji premii dla najwyższej kadry menedżerskiej. To był bezlitosny proces, bo nawet gdyby amerykański biznes nie chciał uciekać z kraju, to i tak zostałby do tego
zmuszony.
Zmuszony? Przez kogo?
Przez Wall Street. Bo inwestorzy powiedzieli do firm: zobaczcie, tam są niesamowite szanse na krociowe zyski. Nadal ich nie widzicie? To my zaraz pójdziemy do waszych konkurentów i sfinansujemy im przejęcia waszego biznesu. Więc i tak wasze firmy trafią do Chin. Ale już niestety bez was na pokładzie. Więc lepiej zróbcie to, co wam mówimy! Ta presja działała również w branżach, które z pozoru nie podlegają outsourcingowi. Weźmy sieci handlowe takie jak Wall Mart. One mogły postawić swoich dostawców przed dosadnym ultimatum. Stawki w Chinach są takie i takie. Chcecie, żebyśmy zostali z wami? To zbliżcie się do ich poziomu! W ten sposób nakręcał się ten piekielny wyścig do samego dna.
Zaraz, przecież to powinno pana cieszyć! Czy reaganowcy nie twierdzili, że rynek najlepiej alokuje zasoby?
To nie tak. Dla nas rynek nigdy nie był celem samym w sobie. On miał być drogą do osiągnięcia pewnych celów. Już panu mówiłem, że w naszym wypadku tym celem było odtworzenie amerykańskich miejsc pracy, które zabijała stagflacja. Chcieliśmy wprowadzić do gospodarki zasadę, że firmy walczą o uzyskanie przewagi konkurencyjnej. A nie przewagi absolutnej. Powtarzam, to nie miał być wyścig do samego dna!
Jaki był skutek tego wyścigu?
Pamiętam, że przyglądałem się wtedy regularnie miesięcznym statystykom dotyczącym amerykańskiego rynku pracy. I patrzyłem ze zgrozą, jak na moich oczach znikają solidne miejsca pracy w sektorze produkcji, potem w usługach biznesowych, projektowaniu, logistyce, badaniach. Czyli wszystkich tych dziedzinach, w których pracę znajdowali kiedyś absolwenci amerykańskiego systemu edukacyjnego. To przecież były dokładnie te miejsca pracy, o których stworzenie walczyła reaganomika! I to przez nie wiodły tradycyjne ścieżki awansu społecznego w amerykańskim społeczeństwie. A więc to, z czego Ameryka była przez dziesiątki lat taka dumna i na czym opierał się ten słynny „amerykański sen”. Bez nich USA nie są już krajem obietnicy wielkich nieograniczonych możliwości. To się skończyło. Globalizacja i niczym nieograniczona swoboda kapitału prowadzą więc w prostej konsekwencji do skostnienia relacji społecznych. W praktyce dobrą pracę mogą więc dostać tylko ci, którzy wywodzą się z dobrych rodzin. Natomiast ci na dole z coraz większym prawdopodobieństwem na tym dole pozostaną. Podobnie jak ich potomkowie. Smutne, ale prawdziwe.
A nie jest tak, jak przekonują zwolennicy wolnego rynku? Że globalizacja, owszem, niszczy stary porządek, ale w jego miejsce buduje nowy i lepszy.
Bzdura. Wystarczy rzut oka na statystyki. Owszem, w ciągu ostatnich dwudziestu lat w USA pojawiły się nowe stanowiska pracy. Ale głównie w najsłabiej płatnym segmencie usług. Wśród kelnerów, sprzedawców, barmanów albo sprzątaczek. I owszem, profity z globalizacji też się pojawiły. Ale zgarnął je wielki biznes. A rachunek został wystawiony i przesłany rodzimej sile roboczej. I dlatego wszędzie zasada jest taka sama. Im bardziej neoliberalna gospodarka, tym wyższy poziom bezrobocia. Według najnowszych statystyk 40 proc. amerykańskiej populacji zarabia mniej niż 40 tys. dol. rocznie. A granica biedy w tym kraju to jakieś 24 tys. 3 proc. populacji w ogóle nie ma pieniędzy na żadne wydatki prócz pokrycia najbardziej podstawowych potrzeb. Oni właściwie nie uczestniczą w obrocie gospodarczym i są na dodatek potężnie zadłużeni. Rosną tylko dochody absolutnie najbogatszych. Tego symbolicznego już jednego procentu. Tylko czy to jest powód do radości w rzekomo najbogatszym i najpotężniejszym gospodarczo kraju na ziemi? Przecież w tej sytuacji nie ma absolutnie żadnych szans na ożywienie gospodarcze. Bo skąd ono ma się wziąć?
Ale tak z ręką na sercu. Kiedy zaczął pan dostrzegać te wszystkie procesy? Jeszcze przed wybuchem obecnego kryzysu czy już po nim?
Pisałem o tym już w latach 90. Kiedy zacząłem dowodzić, że outsourcing to przekleństwo, pierwszą reakcją były zaprzeczenia. Mówiono, że tak wygląda przyszłość, że trzeba się dostosować i że nie ma alternatywy. Niestety, obecny kryzys tylko potwierdził te czarne scenariusze. USA mają dziś najwyższe od lat bezrobocie. A i tak te statystyki są mylące, ponieważ nie biorą pod uwagę ludzi, którzy porzucili poszukiwanie stałej pracy, chwytając się prac dorywczych, niedających im żadnego bezpieczeństwa.
Pytam o kryzys, bo jak się szuka praprzyczyn jego wybuchu, to można znaleźć wiele tropów prowadzących do was, reaganowców. To wy jako pierwsi rzuciliście przecież hasło, że gospodarkę trzeba deregulować.
To, co mieliśmy na myśli, mówiąc o deregulacji, z dzisiejszej perspektywy wydaje się trudne do uwierzenia. Nam chodziło raczej o eliminację tej całej niepotrzebnej papierkowej roboty dla biznesu. Zwłaszcza dla przedsiębiorców drobnych i średnich. Zapewniam pana, że absolutnie ostatnią rzeczą, jakiej chcieliśmy, była deregulacja systemu finansowego. Nie przypominam sobie ani jednej rozmowy na ten temat z czasów, gdy pracowałem w Departamencie Skarbu. Ani jednej! Owszem, były pewne kosmetyczne zmiany (czasowa zmiana regulacji Q – red.). Ale jedynie jako reakcja na politykę monetarną szefa Fed Paula Volckera. Jeśli szukać autorów liberalizacji amerykańskiego sektora finansowego, to trop wiedzie tutaj wprost do dwóch nazwisk.
Po pierwsze, demokrata Bill Clinton.
Tak jest! Weźmy słynną ustawę Glassa-Steagalla z lat 30., którą uchwalono po to, żeby ukrócić poziom spekulacji i pokusę nadużycia na rynkach finansowych. W 1999 r. za czasów Clintona to prawo zostało ostatecznie zmienione. Od tamtej pory każdy bank mógł zacząć działać w branży inwestycyjnej i używać depozytów swoich klientów do finansowania nawet bardzo ryzykownej działalności.
A potem nastał republikanin George W. Bush.
I deregulacyjne szaleństwo ruszyło pełną parą. Już na samym początku jego administracja zniosła regulacje derywatów (czyli instrumentów pochodnych, np. kontraktów terminowych albo swapów – red.) znajdujących się w obrocie pozagiełdowym. Potem bushowcy zdecydowali, że w ogóle nie interesuje ich ograniczanie działalności spekulacyjnej. I tak zmienił się świat finansów. Bo jeszcze w latach 80. operacje o charakterze czysto spekulacyjnym szacowane były na jakieś 15 proc. rynku. A dziś w wielu dziedzinach dominują. Kulminacją tej orgii zniszczenia było zniesienie wszelkich ograniczeń dotyczących relacji długu do kapitału. Banki mogły więc lewarować jeszcze bardziej niż dotychczas.
Trudno mi uwierzyć w to, co słyszę. Głównie dlatego, że bushowcy chętnie i często odwoływali się do dziedzictwa Reagana.
Nazywanie polityki bushowskiej kontynuacją reaganomiki to wielkie i nieuprawnione nadużycie. Po pierwsze, bushowcy dopuścili do tego, że z Ameryki uciekły najlepsze miejsca pracy dla klasy średniej, a wszystkie zyski z tego tytułu trafiły do najbogatszych korporacji. W tej sytuacji nie zadziałają już żadne obniżki podatków czy ułatwienia dla przedsiębiorców. I ta banda chciwych republikanów to wiedziała! Po drugie, nawet ich reformy podatkowe były sprzeczne z duchem reaganomiki. Bo oni podatki obniżyli. Ale tylko dla najbogatszych. Twierdząc na dodatek, że to jest ekonomia strony podażowej. Nonsens! Ale największą zbrodnią tamtej administracji była ich durna imperialna polityka zagraniczna.
Sądziłem, że to by się Reaganowi spodobało. Wojna z terroryzmem jako kontynuacja wojny z radzieckim imperium zła.
Dokładnie odwrotnie! Uważam, że nie tylko w gospodarce upadek ZSRR okazał się dla naszego kraju kompletną katastrofą. Brak przeciwwagi doprowadził do tego, że amerykańskie elity polityczne poczuły się po prostu bezkarne. Zaczął się etap hegemonicznej dominacji Stanów Zjednoczonych. Na jej potrzeby wymyślono sobie papierowego wroga w postaci rzekomego terroryzmu islamskiego. Rozdmuchano jego znaczenie, by uzasadnić wiele haniebnych posunięć. To był dramat nie tylko dla nas, ale i dla całego świata. Również dla kilku dużych krajów muzułmańskich. Taka inwazja na Irak nigdy nie miałaby miejsca, gdyby istniał Związek Radziecki.
Wróćmy do gospodarki. Mówi pan o zwycięstwie ideologii wolnorynkowej. Dlaczego właściwie ona wygrała? Dlaczego amerykańskie elity i społeczeństwo uwierzyły, że rynki same się uregulują?
Przyczyna jest prozaiczna. Wielki kapitał, a zwłaszcza sektor finansowy, zainwestował wiele w to, by do globalizacji dorobić opowieść pod tytułem „To jest w interesie każdego z nas. Nikt na niej nie straci, a wszyscy zyskają”.
Jak to zrobili?
Pieniędzmi. Wielki kapitał po prostu kupił sobie amerykańską klasę ekonomiczną. Uczynił z niej swoich lobbystów. Stworzył sieć grantów badawczych, think tanków. Niektórzy ekonomiści przechodzili wręcz do biznesu, zasiadając w zarządach spółek finansowych. Ekonomia w latach 90. i na początku XXI wieku przestała być nauką. Stała się propagandą.
Brzmi to jak jakaś teoria spiskowa.
To nie ma nic wspólnego ze spiskiem. To przejaw degeneracji amerykańskiego życia publicznego. Ameryka stała się państwem lobbingowym.
Lobbing to część demokracji.
Tak. Ale może też przemienić się w jej śmiertelne zagrożenie. W USA kampanie wyborcze są finansowane z datków prywatnych. Kilka lat temu Sąd Najwyższy tylko to utwierdził, uznając, że prawo do wspierania kampanii wyborczych przez korporacje nie może być ograniczone. Bo byłoby to – uwaga, uwaga – naruszenie ich „prawa do wolności wypowiedzi”. W efekcie nie mamy więc dziś żadnych ograniczeń na tym polu. I efekt jest taki, że korporacje w majestacie prawa mogą kupować sobie wybory oraz rządy.
Bez przesady.
Mówię to poważnie jako emerytowany waszyngtoński insider. W Stanach niezależnie od politycznego rozdania rządzi więc kilka potężnych organizacji lobbystycznych. Najważniejsza z nich to Wall Street, a więc banki i instytucje finansowe. Drugą jest sektor militarny oraz bezpieczeństwa. Wyjątkowo groźny dla reszty świata, co pokazały wypadki sprzed dekady. Trzeci blok to potężne lobby izraelskie. Potem jeszcze lobby górniczo-naftowe. Szczególnie wpływowe od czasów George’a W. Busha, który postawił wielu nafciarzy na czele powiązanych z rządem ogranizacji zajmujących się środowiskiem. Na tym przykładzie dobrze widać, jak działa ta „neoliberalna deregulacja”. To znaczy nafciarze w imieniu rządu regulują swój własny sektor. I niech pan zgadnie, w którym kierunku to regulują! Oczywiście robią to w taki sposób, żeby większa część kosztów ich działalności została przerzucona na innych. W tym przypadku na środowisko. W ten sposób ich produkty mogą być śmiesznie tanie. A sektor bankowy? Dokładnie ta sama historia. Pozwolono bankom w imię wolności rosnąć do rozmiarów, gdy stały się zbyt duże, by upaść. I teraz rząd musi je ratować za każdym razem, gdy wpadną w kłopoty. I to nie tylko poprzez bailouty. O wiele częściej odbywa się to w sposób dużo bardziej zakamuflowany. Przez dłuższy czas Fed musiał wpuszczać w gospodarkę ciężkie miliardy dodatkowych dolarów. W efekcie na Wall Street panuje niespotykana hossa. A realna gospodarka jak tkwiła, tak tkwi w kłopotach. Na rynek wewnętrzny to się w ogóle nie przekłada. To nie jest żadna deregulacja. To jest samoregulacja.
Gdy się tego słucha, to aż trudno uwierzyć, że Amerykanie nie wyszli jeszcze masowo na ulice.
Szczerze? Bo nie ma w tym kraju żadnych wolnych mediów.
Aż tak?
Rynek medialny to również rynek. I jego nie ominęły wielkie procesy konsolidacji kapitału z ostatnich dwóch dekad. Mieliśmy kiedyś w Ameryce tysiące niezależnych od siebie tytułów. Wzajemnie się uzupełniających i niezależnych. I to był prawdziwy pluralizm. Dziś całe amerykańskie media są skoncentrowane w mniej więcej pięciu kluczowych megakoncernach. Wiem, co mówię, bo współpracowałem kiedyś blisko z „Wall Street Journal”. Dziś ten szacowny tytuł należy do
megakoncernu Ruperta Murdocha. Tymi tytułami nie rządzą już dziennikarze, tylko specjaliści od marketingu i reklamy. Zniknął też słynny mur oddzielający pion biznesowy od merytorycznego. Rząd zaś zabezpiecza się przed nadmierną krytyką ze strony tych tytułów, kontrolując system licencji na nadawanie. Jeśli pan nie wierzy, mogę dać przykład.
Proszę.
Jeszcze w latach 70. media były w stanie zmusić do rezygnacji prezydenta Richarda Nixona. I to za co? Bo kręcił, w którym właściwie momencie dowiedział się o mało istotnym włamaniu do siedziby partii demokratycznej. Z którym – dodajmy – nie miał nic wspólnego. Trzy dekady później prezydent George Bush rozpoczyna wojnę, opierając się na kłamstwie dotyczącym broni masowego rażenia. Dość szybko wszyscy się orientują, że on kłamie. W Iraku nie ma żadnej broni. I co się dzieje? Nic. Absolutnie nic. Podobnie jest teraz. Amerykańskie służby naruszają własne prawa, a nawet łamią konstytucję USA, stosując tortury i podsłuchując całą resztę świata. I znów nikomu nawet włos z głowy nie spada. Przecież Obama powinien być za to wszystko pociągnięty do odpowiedzialności. Jest chyba tylko jedno przestępstwo, które może w tym kraju złamać karierę polityka.
Chyba się domyślam

Oczywiście skandal seksualny. Jeśli masz żonę i idziesz do łóżka z inną kobietą, to wypadasz z gry. W innym wypadku potężne siły nie dadzą ci zginąć. Oczywiście dopóki robisz to, co ci każą.

Paul Craig Roberts, amerykański ekonomista uważany za jednego z twórców reaganomiki, w latach 1981–1982 zastępca sekretarza skarbu USA. Wykładał później na wielu czołowych amerykańskich uczelniach. Ceniony również jako publicysta i autor kilkunastu książek, m.in. słynnej „The Supply Side Revolution: An Insider’s Account of Policymaking in Washington” („Rewolucja podażowa. Wspomnienia waszyngtońskiego insidera”) z roku 1984. Jego ostatnia książka to „The Failure of Laissez Faire Capitalism and Economic Dissolution of the West” („Upadek kapitalizmu leseferystycznego i ekonomiczna dezintegracja Zachodu”).

źródło- http://pracownia4.wordpress.com/2014/02 ... #more-8132

to jest obraz jak amerykanie rządzą światem.. nawet ideologie ekonomiczne są narzędziem.. by tworzyć imperium z odpowiednimi służbami .. by dominować ..
i ludzie którzy kiedyś tworzyli idee i programy a także medialną papkę.. o celowości działań.. po przetarciu oczu widzą.. zło jakie współtworzyli . trochę im wstyd..
NO ale nadal jest to bałamutne i ten artykuł też jest jakby na zamówienie ciemnych kapeluszy..
A może wśród starych lisów szuka się odtrutki .. na IMPERIUM ZŁA - tak Reagan nazwał ZSRR ..dziś sami amerykanie tak mówią o swoim kraju zdominowanym przez siły tworzące światowe imperium zła..
DWA centra zła . Finanse i Media.
No jak to jest krzyczy pan Paul.. taki Nixson.. padł .. a Obama jest winien obecnemu ładowi i nic, nie ponosi odpowiedzialności... jest bezkarny.... to jest właśnie medialna papka... do której dopisuje się znany ekonomista....
Ale jak ktoś żyje tylko na poziomie 3D i nie widzi innych przemian..i nie wie co znaczy "Wydarzenie", to nic dziwnego...




Opublikowano 5 hours ago, autor: adept
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 24 mar 2014, 07:57

Mówię, jak jest: Waszyngton jest największym zagrożeniem dla życia na Ziemi
Filed under: Polityka,Różne,Zagrożenia dla Ziemi,Świat wokół nas — iza @ 14:50
Paul Craig Roberts
Institute for Political Economy
Poniedziałek, 17 marca 2014 15:56 CDT
Obrazek


Waszyngtoński plan zajęcia Ukrainy i eksmisji Rosji z ich bazy morskiej na Morzu Czarnym nie powiódł się. Jak to mawiał Lenin: ”Dwa kroki do przodu, jeden krok wstecz”.

Pamiętacie te mocne wypowiedzi pochodzące od Johna Kerry’ego, Błazna w Białym Domu, Hilary Clinton i wazeliniary Merkel o surowych sankcjach, które ”poważnie nadszarpną” rosyjską gospodarkę, o ile Rosja nie powstrzyma referendum na Krymie. To było bredzenie, kolejny ferment i pustosłowie marionetek Białego Domu i kanclerz Niemiec, która jest hańbą dla narodu niemieckiego. Jak Rosjanie powtarzali Johnowi Kerry’emu, sankcje nałożone na Rosję zniszczą Europę, a szkody dla Rosji będą znikome.

Żałuję, że Rosjanie nie zatrzymali tego dla siebie. Nie mogłem się doczekać, kiedy to kretyni z Waszyngtonu zniszczą NATO przez zastopowanie europejskiej gospodarki.

Oczywiście, skoro się udawało twardzieli i macho, trzeba zrobić coś, co waszyngtońskie presstytutki mogłyby nagłośnić jako nałożenie sankcji, więc Waszyngton sankcje nałożył, ale nie na Rosję, tylko na jedenaście osób: obalonego prezydenta Ukrainy, doradcę obalonego prezydenta, dwóch krymskich urzędników i siedmiu Rosjan.

Wybór tych osób jest całkowitą tajemnicą. Owych siedmiu Rosjan to asystent Putina, doradca Putina, czterech członków rosyjskiego parlamentu (Dumy) i wiceminister. Co ci ludzie mają wspólnego z referendum na Krymie, nikt nie wie.


Co więcej, sankcje dotyczą tylko zagranicznych kont bankowych, które tych 11 osób może mieć poza Rosją. Najprawdopodobniej dotknie to jedynie obalonego prezydenta Ukrainy, jeśli wierzyć całej propagandzie o nim. Według innych doniesień, sankcje mają obowiązywać tylko przez najbliższych sześć miesięcy.

Jeśli kryminaliści z Waszyngtonu i UE zawłaszczą pieniądze tych osób, rosyjski bank centralny może uzupełnić ich konta o skradzione sumy.

Tymi, którzy zdecydowali, że Krym oddzieli się od Ukrainy i wróci do Rosji, byli sami obywatele Krymu. Zgodnie ze sformułowaniem głupich kar Obamy, jego sankcje powinny mieć zastosowanie do krymskiego społeczeństwa, które głosowało za oddzieleniem się od amerykańskich pachołków w rządzie w Kijowie.

Ponadto, sankcje Obamy stosują się do niego samego i jego reżimu, oraz jego marionetek z NATO, ponieważ to Zachód obalił demokratycznie wybrany rząd Ukrainy, a nie Rosja czy Krym. Amerykanie oczywiście nigdy nie stosują prawa do siebie.

Innymi słowy, sankcje są zupełnie bez znaczenia. Jednak Głupiec z Białego Domu oświadczył: ”Jeśli Rosja będzie nadal ingerowała na Ukrainie, jesteśmy gotowi do nałożenia dalszych sankcji”.

Hipokryzja Obamy sprawia, że człowiekowi chce się puścić pawia. Bo to właśnie Głupiec z Białego Domu ingeruje w sprawy Ukrainy. To Waszyngton sfinansował i zorganizował obalenie legalnie wybranego rządu Ukrainy, wykorzystując dobrze zorganizowane i uzbrojone grupy neonazistów do zastraszenia rządzącej partii i nieuzbrojonej policji, otwierając tym samym Waszyngtonowi drogę do obsadzenia nielegalnego i niewybranego rządu swoimi dobrze opłacanymi marionetkami.

Ten niekompetentny Głupiec przeoczył jednak, że południowa i wschodnia Ukraina to Rosjanie, a nie Ukraińcy, więc zamach tych głupców doprowadził do odejścia Krymu i wywołuje powszechne protesty we wschodniej Ukrainie przeciw samozwańczemu rządowi w Kijowie. Marionetkowy rząd w Kijowie ustanowiony przez USA powołał ukraińskich miliarderów i oligarchów, którzy mają swoje prywatne siły bezpieczeństwa, na burmistrzów prorosyjskich miast w celu stłumienia protestów. Jeśli przeciw rosyjskiej społeczności zostanie użyta siła, prawdopodobnie rezultatem będzie przejecie kontroli nad wschodnią Ukrainą przez wojska rosyjskie.

Jeśli wschodnia Ukraina wróci do Rosji, Waszyngton pozostanie z ultranacjonalistami z zachodniej Ukrainy, czyli ludźmi, którzy walczyli dla Hitlera podczas Drugiej Wojny Światowej. UE nie chce ultranacjonalistów, jako że sami są zajęci wykorzenieniem nacjonalizmu i dążeniami do suwerenności państw europejskich. Niemniej jednak, Waszyngton zdobędzie strategiczną przewagę nad Moskwą, bo będzie mógł umieścić pociski antybalistyczne i bazy wojskowe na granicy zachodniej Ukrainy z Rosją, zamykając tym samym waszyngtoński krąg otaczający Rosję wrogim wojskiem i bazami rakietowymi.

Rosja zneutralizuje amerykańskie bazy, atakując je rakietami Iskander, które nie mogą być przechwycone przez ABMs.

I jedyne, co osiągnie Głupiec z Białego Domu, to nie pozostawienie Rosjanom i Chińczykom śladu wątpliwości co do tego, że Waszyngton ma ich na swojej liście, ponieważ oba te państwa stoją na drodze do hegemonii Waszyngtonu nad światem.

Można się tylko zastanawiać, dlaczego Putin nie wyprzedzi nadchodzącego ataku wojsk USA na Rosję przez zniszczenie NATO ekonomicznie bez jednego wystrzału. Żeby to osiągnąć, wystarczy, że Putin odetnie Europę od energii. Waszyngtonowi trzy lata zajmie stworzenie możliwości dostarczenia gazu ziemnego z USA, wydobywanego przez szczelinowanie, co doprowadziło zniszczenia zasobów wody w Ameryce. W tym czasie rządy członków NATO prawdopodobnie zostaną obalone z powodu masowego bezrobocia i kryzysu gospodarczego. Putin może także przejąć wszystkie aktywa zagraniczne w Rosji i szybko sfinalizować uzgodnienia z Chinami, Indiami, Brazylią i Południową Afryką w sprawie porzucenia dolara w rozliczeniach międzynarodowych.

Dolar amerykański jako światowa waluta rezerwowa jest źródłem amerykańskiego imperializmu. Pięć krajów składających się na BRICS obejmuje połowę ludności świata. Mogą prowadzić swoje interesy gospodarcze bez dolara.

Świat musi zrozumieć, że neokonserwatywny rząd USA to Trzecia Rzesza na sterydach. To wroga siła, bez żadnego poczucia sprawiedliwości i szacunku dla prawdy, prawa i ludzkiego życia. Wystarczy zapytać o to mieszkańców Iraku, Afganistanu, Libii, Syrii, Palestyny, Pakistanu, Jemenu, Somalii, Libanu, Hondurasu, Wenezueli, Kuby, Iranu. Nawet zwiedzeni obietnicami zachodni Ukraińcy szybko załapią o co chodzi. (przyp. tłumacza: myślący Polacy dawno już załapali o co chodzi, reszta dalej buja w obłokach.)

Obama osobiście oświadczył, że USA to ”wyjątkowy naród”. Jest to neokonserwatywna wersja deklaracji Hitlera, że naród niemiecki jest wyjątkowy, a zatem ponad wszystkimi innymi. Jedyna różnica między Waszyngtonem i nazistowskimi Niemcami jest taka, że Waszyngton ma o wiele silniejsze państwo policyjne i broń nuklearną.

Pycha i arogancja, które wynikają z przekonania Waszyngtonu, że jest to rząd ”niezastąpionego i wyjątkowego narodu”, oznacza, że Waszyngton nie ma szacunku dla jakiegokolwiek innego kraju ani dla prawa – czy to własnego, czy międzynarodowego. Mogą oni najechać kraje bez przyczyny, co jest zbrodnią wojenną. Mogą porywać i torturować ludzi, co jest zbrodnią w świetle prawa amerykańskiego i międzynarodowego. Waszyngton może ignorować samostanowienie narodów, takich jak Krymianie. Kim są ci Krymianie, żeby głosowali w sprawie własnej przyszłości bez zgody i decydującego głosu Waszyngtonu? Waszyngton deklaruje samostanowienie krymskiego społeczeństwa ”nieważnym i nielegalnym” i odmawia uznania ich prawa do samostanowienia, udając jednocześnie, że USA są ojczyzną ”wolności i demokracji”.

Żaden rząd w historii ludzkości nie może równać się stopniem hipokryzji i złej woli z Waszyngtonem. Uzbrojony w broń nuklearną i doktryny wojskowe prewencyjnego nuklearnego pierwszego uderzenia, Waszyngton stanowi największe zagrożenie dla życia na Ziemi.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT.net: Telling it as it is: Washington is the biggest threat to life on Earth

About these ads

http://pracownia4.wordpress.com/2014/03 ... #more-8157
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 13 maja 2014, 17:53

No to rząd Amerykański ma problem dotyczący ataków 9/11. Wysokiej klasy lotnik, ex-pilot CIA itd. złożył w sądzie pisemne oświadczenie pod przysięgą, gdzie punktuje po kolei dlaczego Boeingi 767 nie mogły uderzyć w wieże. Teraz rząd musi punkt po punkcie udowodnić, że ekspert nie ma racji, a większości punktów nie mają szans przewrócić. Wtedy staną się one w Amerykańskim systemie oficjalną prawdą i trzeba będzie przyznać, że rząd Busha i komisja NIST kłamały.
Link do artykułu:
http://neonnettle.com/news/211-ex-cia-pilot-gives-sworn-testimony-that-no-planes-hit-the-twin-towers
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 17 maja 2014, 14:47

Według świetnego informatora Daniela Ellsberga, w Waszyngtonie miał miejsce cichy zamach stanu i obecnie panuje galopujący militaryzm. Pentagon prowadzi obecnie „operacje specjalne” – sekretne wojny – w 124 krajach. Tymczasem w domu rosnące ubóstwo oraz utrata wolności są historycznym następstwem nieustającego stanu wojny. Dodajcie do tego ryzyko wojny nuklearnej, a nasunie się pytanie: dlaczego to tolerujemy?
http://www.johnpilger.com
Tłumaczenie: PRACowniA
artykuł na SOTT.net: John Pilger: In Ukraine, the US is dragging us towards war with Russia

http://pracownia4.wordpress.com/2014/05 ... #more-8225
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 17 maja 2014, 15:29

Ja bym zadała pytanie dlaczego się tak dzieje i co jest celem finalnym takich zachowań?


Jak dla mnie, zawsze to samo... BRAK ENERGII NA SZCZYCIE ZARZĄDZAJĄCYM ZIEMIĄ I NIE TYLKO NIĄ.
Te wszystkie zadymy mają doprowadzić do zablokowania na ziemi zmian, obniżenia wibracji i zwiększenia jej ilości przez ( niskich potencjałów) , które produkują wojny.
poniekąd to bardzo dobry symptom, uświadamia nam iż "zarząd syntetyków" pada z głodu.... gaśnie z braku energii. Ten brak spowodował działania niekontrolowane w systemie usiłujące gdzie się da wywołać wojny. Ludzie są już bardziej świadomi ,wybierają inne wartości , blokują gry wojenne, mamy aż nadto traumatyczne doświadczenia, nie chcemy ich więcej!

Dlatego odkrywane są karty przekrętów co nas wzmacnia,manipulantom wypadają z rąk dawne atuty, czyli wszystkie opcje strachu. Człowiek przestaje się bać, szuka innych rozwiązań, i o to nam chodziło. "Wirus" miłości rozwala system. :lol: :lol:


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 18 maja 2014, 21:30

blueray21 pisze:No to rząd Amerykański ma problem dotyczący ataków 9/11. Wysokiej klasy lotnik, ex-pilot CIA itd. złożył w sądzie pisemne oświadczenie pod przysięgą, gdzie punktuje po kolei dlaczego Boeingi 767 nie mogły uderzyć w wieże. Teraz rząd musi punkt po punkcie udowodnić, że ekspert nie ma racji, a większości punktów nie mają szans przewrócić. Wtedy staną się one w Amerykańskim systemie oficjalną prawdą i trzeba będzie przyznać, że rząd Busha i komisja NIST kłamały.
Link do artykułu:
http://neonnettle.com/news/211-ex-cia-pilot-gives-sworn-testimony-that-no-planes-hit-the-twin-towers


nie tylko on tak twierdzi ,mówIł o tym były pracownik KGB ,chyba nawet na forum jest o tym film
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 18 maja 2014, 21:37

Owszem, wielu tak twierdzi, ale złożenie pisemnego oświadczenia eksperckiego pod przysięgą i nie obalenie któregokolwiek z punktów skutkuje w systemie prawnym w USA przyjęciem tego punktu oświadczenia za prawdę. A to stworzy prawdziwą lawinę skutków prawnych m. in. dla ofiar rodzin, ale również w szerszym zakresie.

Edit: Oświadczenie takie ma swoją nazwę prawną , bodajże "affidavit" i nie ma odpowiednika po polsku.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 16 sie 2014, 14:04

CK. chcieliby zatrzeć historię swojego barbarzyństwa, ale tak się nie stanie.. :P
PRACowniA 15 Sierpień 2014
Furia imperatora: Niech na świecie zapanuje chaos!
Filed under: Polityka,Różne,Wydarzenia bieżące,Świat wokół nas — iza @ 22:17
Tags: amerykański imperializm, New American Way
Dr James Petras
Boiling Frosts Post
30 lipca 2014 05:53 CDT
Obrazek


© Juan Valdez Leal
Gdy wściekli przywódcy w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz ich państwa klienckie i sojusznicy nie przestają prowadzić ludobójczych wojen – wojny najemników w Syrii, terror izraelskich bombardowań Gazy, wojny zastępcze na Ukrainie, w Pakistanie, Iraku, Afganistanie, Libii i Somalii – na świecie panuje i rozprzestrzenia się chaos..

Dziesiątki milionów uchodźców uciekają z miejsc całkowitego zniszczenia. Nic nie jest oszczędzone. Nie ma sanktuariów. Atakuje i niszczy się domy, szkoły, szpitale i całe rodziny.

Zaplanowany chaos
W centrum chaosu prezydent Obama o dzikich oczach uderza na ślepo, nie zważając na konsekwencje, gotów ryzykować katastrofą finansową czy wojną atomową. Narzuca sankcje wobec Iranu, nakłada sankcje na Rosję, ustawia bazy rakietowe pięć minut od Moskwy, wysyła zabójcze drony do Pakistanu, Jemenu i Afganistanu, zbroi najemników w Syrii, trenuje i wyposaża Kurdów w Iraku i płaci za barbarzyństwa Izraela wobec Strefy Gazy.

Nic nie działa.


Prezydent Chaosu jest ślepy na fakt, że głodzenie przeciwników nie gwarantuje ich poddania się – jednoczy ich w oporze. Zmiana reżimu, narzucanie na siłę i podstępem zastępczych rządów może zniszczyć tkankę społeczną złożonych społeczeństw: milion chłopów i robotników staje się wysiedlonymi uchodźcami. Narodowe ruchy społeczne są zastępowane przez zorganizowane grupy przestępcze i bandyckie armie.

Ameryka Środkowa – produkt kilku dziesięcioleci amerykańskich bezpośrednich i pośrednich interwencji wojskowych, które uniemożliwiły najbardziej podstawowe zmiany strukturalne – stała się dla milionów ludzi chaotycznym piekłem, gdzie nie daje się żyć. Dziesiątki tysięcy dzieci uciekają od powszechnej biedy, jaką przyniosły „wolny rynek”, zmilitaryzowane państwo i przemoc gangsterów. Dziecięcy uchodźcy na granicy USA są masowo zatrzymywani i więzieni w prowizorycznych obozach, gdzie są maltretowani psychicznie, fizycznie i seksualnie przez urzędników i strażników. Na zewnątrz zaś, te nieszczęsne dzieci są narażone na rasistowską nienawiść przestraszonego amerykańskiego społeczeństwa, nieświadomego zagrożeń, przed którymi te dzieciaki uciekają, i roli rządu USA w stworzeniu tego piekła.

Wspierane przez USA kijowskie służby nadzorujące ruch w przestrzeni powietrznej kierowały samoloty międzynarodowych pasażerskich linii lotniczych nad najeżone bronią przeciwlotniczą strefy działań wojennych, a w tym samym czasie kijowskie bombowce bombardowały zbuntowane miasta i miasteczka. Jeden samolot został zestrzelony, zginęło prawie 300 cywilów. Przez zachodnie media natychmiast przelała się fala oskarżeń z Kijowa, obwiniającego rosyjskiego prezydenta Putina, nie mając na potwierdzenie żadnych faktów, które wyjaśniałyby tę tragedię i zbrodnię. Opętany żądzą wojny prezydent Obama i śliniący się durni premierzy UE rzucali ultimatum za ultimatum, grożąc zmienieniem Rosji w państwo-pariasa. „Sankcje, sankcje, wszędzie sankcje
ale najpierw
Francja musi zrealizować swoją wartą 1,5 miliarda dolarów sprzedaż dla rosyjskiej marynarki wojennej”. A Londyn zwalnia z „sankcji” rosyjskich oligarchów, biorących udział w londyńskim praniu brudnych pieniędzy – pasożytniczej gospodarce FIRE (Finance, Insurance and Real Estate, czyli “wirtualna” gospodarka finansów, ubezpieczeń i nieruchomości). [Dla ciekawych, parę słów na ten temat po polsku tutaj.] Zimna wojna powróciła i przyjęła paskudny obrót
dla wszystkich, z wyjątkiem
biznesu.

Konfrontacja między mocarstwami jądrowymi jest nieuchronna, a najgłośniejszy ryk dochodzi z maniakalnych państw nadbałtyckich i Polski, nawołujących do wojnyz Rosją, bez zważania na swoje usytuowanie na linii frontu spopielania


Każdego dnia machina wojenna Izraela przeżuwa kolejne ciałka gazańskich dzieci, wypluwając jednocześnie kolejne kłamstwa. Dopingujący izraelscy Żydzi siadają na swoich ufortyfikowanych wzgórzach, żeby świętować każdy atak rakietowy na mieszkania i szkoły w gęsto zaludnionej dzielnicy oblężonej Gazy, Shejaiya. Grupa ortodoksyjnych i świeckich przedsiębiorców w Brooklynie organizuje grupowe wycieczki w celu odwiedzania świętych miejsc w dzień i napawania się pirotechnicznymi widowiskami w Gazie nocą
ze specjalnymi okularami dostępnymi za niewielką dodatkową opłatą, żeby móc oglądać uciekające matki i palące się dzieci


Senat USA znowu jednogłośnie wyraził poparcie dla najnowszej izraelskiej kampanii masowego mordu – żadna zbrodnia nie jest dość niemoralna, żeby mogła wzbudzić skrupuły u przywódców Ameryki. Trzymają się możliwie blisko reguł 52 Prezydentów Głównych Amerykańskich Organizacji Żydowskich. Wspólnie tworzą Bestię z Apokalipsy, żrącą krew, mięso i kości Palestyny​​.

Ale sacre bleu! francuscy syjoniści wzięli górę nad „socjalistycznym prezydentem” Hollande. Paryż zbanował wszystkie antyizraelskie manifestacje pomimo niepodważalnych raportów o ludobójstwie. Demonstranci popierający ruch oporu w Gazie są traktowani gazem i atakowani przez specjalne oddziały prewencyjne policji – „socjalista” Hollande posłusznie spełnia żądania potężnych organizacji syjonistycznych, depcząc republikańskie tradycje swojego kraju i jego święte „Prawa Człowieka”.

Młodzi protestujący w Paryżu bronili się wznosząc barykady i rzucając kamieniami brukowymi zgodnie z najlepszymi tradycjami Komuny Paryskiej, powiewając flagami wolnej Palestyny​​. Nie było ani jednego „czerwonego sztandaru” w zasięgu wzroku – francuska „lewica” schowała się pod łóżka albo wyjechała na wakacje.

Z dala od morderczych pól walki też widać złowieszcze znaki. Giełda idzie w górę, podczas gdy gospodarka jest w stagnacji. Na scenę powrócili dzicy spekulanci w całej swojej świetności, pogłębiając przepaść między fikcyjną i realną gospodarką, zanim nastanie „potop”, chaos kolejnej nieuchronnej katastrofy.

W onegdaj wielkim Detroit z czasów przemysłowej Ameryki czysta woda jest odcięta dziesiątkom tysięcy ubogich obywateli, którzy nie są w stanie płacić za podstawowe usługi. W środku lata miejskie rodziny muszą załatwiać się na korytarzach, w zaułkach i pustostanach. Z braku wody toalety są zatkane, dzieci nie są myte. Roscoe, mistrz hydraulik mówi, że ilość pracy przekracza jego możliwości.

Według naszych słynnych ekonomistów, gospodarka Detroit „wraca do normy
zyski rosną, to tylko ludzie cierpią”. Produktywność wzrosła dwukrotnie, spekulanci są usatysfakcjonowani. Emerytury są obniżone, a płace spadły, ale Detroit Tigers jest na pierwszym miejscu w rozgrywkach ligowych.

Szpitale publiczne wszędzie są zamykane. W Bronksie i Brooklynie pogotowia są zatłoczone. Chaos! Stażyści pracują na 36-godzinnych zmianach
a chorzy i okaleczeni próbują uzyskać pomoc od przepracowanych i niedospanych lekarzy. Tymczasem na Manhattanie mnożą się prywatne kliniki i pełnopłatne ekskluzywne praktyki lekarskie dla elity.

Skandynawowie zaakceptowali zagarnięcie władzy w Kijowie przez puczystów. Szwedzki minister spraw zagranicznych Bildt drze się o nową zimną wojnę z Rosją. Duński emisariusz i przywódca NATO, Rasmussen, ślini się nieprzyzwoicie na perspektywę zbombardowania i zniszczenia Syrii w ramach powtórki „zwycięstwa” NATO nad Libią.

Niemieccy przywódcy popierają trwające izraelskie ludobójstwo w Gazie – ich sumienie wygodnie chronione jest przez ich nostalgiczne „poczucie winy” za zbrodnie nazistowskie popełnione 70 lat temu.

Finansowani przez Arabię Saudyjską terroryści dżihadu w Iraku okazali swoje „nieskończone miłosierdzie”
wywożąc tysiące chrześcijan ze starożytnego Mosulu. Prawie 2 tysiące lat nieprzerwanej obecności chrześcijan to wystarczająco długo! Przynajmniej większość uciekła z nieobciętą głową.

Wszędzie chaos
Ponad sto tysięcy agentów Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA jest opłacanych za szpiegowanie dwóch milionów muzułmańskich mieszkańców USA. Ale za wszystkie te dziesiątki miliardów wydanych dolarów i dziesiątki milionów nagranych rozmów ściga się islamskie organizacje charytatywne, a filantropów zwabia się w zasadzki.

Nikt nie wie, gdzie spadną bomby, ale ludzie uciekają. Miliony ludzi uciekają od chaosu.

Tylko że nie ma dokąd uciec! Francuzi najeżdżają pół tuzina krajów afrykańskich, ale uchodźcom odmawia się schronienia we Francji. Tysiące ludzi umierają na pustyni albo toną, próbując przepłynąć Morze Śródziemne. Ci, którym się udaje, otrzymują miano przestępców lub są odsyłani do gett i obozów.

Chaos panuje w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Środkowej i Detroit. Cała granica USA z Meksykiem stała się zmilitaryzowanym aresztem, wielonarodowym obozem więziennym. Takiej granicy nasze pokolenie nigdy wcześniej nie widziało.

Chaos panuje na rynkach. Chaos ukrywa się pod sankcjami handlowymi – wczoraj Iran, dzisiaj Rosja, jutro Chiny. Waszyngtonie, miej się na baczności! Twoi przeciwnicy zaczynają znajdować wspólną płaszczyznę, handlują ze sobą, podpisują umowy, budują strategie obronne. Ich więzi są coraz silniejsze.

Chaos panuje w Izraelu. Ogarnięci obsesją wojny Izraelczycy odkryli, że Wybrany Lud Boży również może krwawić i umrzeć, stracić kończyny i oczy w uliczkach Gazy, gdzie słabo uzbrojeni chłopcy i mężczyźni bronią swoich praw. Czy kiedy wiwaty zmienią się zniewagi lub szyderstwa, ponownie wybiorą Bibiego, swojego aktualnego koszernego rzeźnika? Zamorscy bracia, zbieracze funduszy, lobbyści i werbalni fotelowi zabójcy automatycznie zaakceptują jakąś nową twarz, bez pytań, żalu czy (broń, Panie Boże!) samokrytyki – jeśli coś jest „dobre dla Izraela i Żydów”, to musi być słuszne!

Chaos panuje w Nowym Jorku. Orzeczenia sądowe sprzyjają rozbójnikom i ich funduszom spekulacyjnym, domagającym się tysiąca procent zwrotu z inwestycji w stare obligacje Argentyny. Jeśli Argentyna odrzuci ten szantaż finansowy i nie dotrzyma zobowiązań, przez światowe rynki finansowe przetoczy się fala wstrząsu. Wierzyciele będą drżeć w niepewności. Będą rosły obawy przed nową katastrofą finansową. Czy wycisną kolejny bilion dolarów na dofinansowanie?

Ale gdzie są te pieniądze? Prasy drukarskie pracują 24 godziny na dobę. Jest tylko kilka łodzi ratunkowych
wystarczy ich dla bankierów i Wall Street, pozostałe dziewięćdziesiąt dziewięć procent będzie musiało przepłynąć wpław lub nakarmić rekiny.

Skorumpowana prasa finansowa doradza teraz panom wojny, jaki kraj zbombardować, a politykom, jak nałożyć sankcje gospodarcze. Nie dostarczają już rzetelnych informacji ekonomicznych ani nie doradzają inwestorom na giełdach. Swoimi tyradami w felietonach będą zachęcać inwestorów do zakupu największych na rynku materaców do wypchania kasą, jak zaczną upadać banki. [Wygląda na to, że już najwyższy czas, bo USA szykują się do wprowadzenia bail-in dla banków. Pamiętacie Cypr? – przyp. tłum.]

Prezydent USA jest na skraju załamania nerwowego: Jest kłamcą proporcji Münchausena, cierpiącym na fatalne połączenie paranoi politycznej, histerii wojennej i megalomanii. Postradał zmysły i ryczy jak osioł: „Przewodzę światu. Albo przywództwo USA, albo chaos”. Tymczasem świat coraz lepiej widzi, że mamy USA i chaos.

Wall Street porzuca go. Rosjanie go wykiwali. Chińscy handlowcy robią teraz interesy wszędzie, gdzie kiedyś byliśmy i ciągle powinniśmy być. To oni rozdają karty. Uparci Somalijczycy odmawiają podporządkowania się Czarnemu Prezydentowi – odrzucają tego „M. L. Kinga z dronami”
Niemcy ssą kciuka w całkowitym odrętwieniu, kiedy Amerykanie monitorują i rejestrują każdą ich rozmowę
dla ich własnego bezpieczeństwa! „Nasze korporacje są niewdzięcznikami po tym wszystkim, co dla nich zrobiliśmy” – skomli pierwszy czarny prezydent. „Uciekają od naszych podatków, kiedy my subsydiujemy ich działalność!”

Ostateczne rozwiązanie: Koniec chaosu
Jedynym wyjściem jest kontynuacja. Chaos rodzi chaos. Prezydent stara się zaplanować swoje „przywództwo”. Zadaje swoim doradcom bardzo trudne pytania: „Dlaczego nie możemy zbombardować Rosji, tak jak Izrael bombarduje Gazę? Dlaczego nie zbudujemy w całej Europie Żelaznych Kopuł i nie zestrzelimy rosyjskich pocisków nuklearnych, kiedy już wypalimy w Moskwę z naszych nowych baz na Ukrainie? Które kraje będzie chronić nasza Kopuła? Jestem pewien, że ludzie z Europy Wschodniej i krajów bałtyckich są gotowi na najwyższe poświęcenie. Wszakże ich przywódcy byli na samym czele toczących pianę do wojny z Rosją. Ich nagroda – odpady jądrowe – będzie niewielką ceną za zapewnienie nam sukcesu!”

Syjonistyczne lobby będzie nalegać, żeby nasza Żelazna Kopuła objęła Izrael. Ale Saudyjczycy mogą próbować przekupić Rosjan, żeby oszczędzili pola naftowe, kiedy Moskwa weźmie na cel amerykańskie bazy rakietowe w pobliżu Mekki. Nasi radioaktywni sojusznicy na Bliskim Wschodzie będą musieli się przeprowadzić do nowej Ziemi Świętej.

Czy Obama i jego doradcy wyobrażają sobie redukcję populacji azjatyckiej o miliard lub dwa? Czy planują kilkaset Hiroszim, ponieważ Chińczycy przekroczyli „czerwone linie” prezydenta USA? Gospodarka i handel w Chinach rosły zbyt szybko, rozszerzyły się za daleko, były zbyt konkurencyjne, zbyt kompetentne, zbyt sprawne w zdobywaniu udziałów w rynku, a do tego ignorowały nasze ostrzeżenia i naszą niezrównaną potęgę militarną.

Większość Azji będzie wdychać pył atomowy, miliony Hindusów i Indonezyjczyków zginą jako nieuniknione ofiary wśród ludności cywilnej. Ci, którzy przeżyją, będą żywić się napromieniowanymi rybami ze świecącego morza.

Po drugiej stronie Chaosu – Po amerykańsku inaczej
Ponieważ nasza „Żelazna Kopuła” zawiedzie, będziemy musieli wyłonić się z toksycznych popiołów i wyczołgać z naszych bunkrów, marząc o Nowej Ameryce, wolnej od wojen i nędzy. Rządy Chaosu będą należały do przeszłości. Na cmentarzysku niepodzielnie zapanuje „spokój i porządek” .

Imperatorzy zostaną zapomniani.

I nigdy nie dowiemy się, kto odpalił pocisk w ten przeklęty malezyjski samolot z 300 pasażerami i członkami załogi na pokładzie. Stracimy rachubę tysięcy rodziców i dzieci palestyńskich w Strefie Gazy, zgładzonych przez Wybrany Lud Izraela. Nie dowiemy się, jak skuteczne okazały się sankcje wobec Rosji.

Nie będzie to miało znaczenia w post-nuklearnej erze, po Chaosie


Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł z komentarzami na SOTT.net: The emperor’s rage: Let chaos envelop the world!

http://pracownia4.wordpress.com/2014/08 ... uje-chaos/
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 16 sie 2014, 14:29

Mocne!
Oczywiście zatarcie śladów lejami atomowymi, już nie wchodzi w rachubę, ale ekonomiczny chaos mogą jeszcze nam zapewnić.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 09 sty 2015, 21:24

Gra skończona, amerykański dolar umiera - to tytuł wywiadu z jednym z edytorów strony poświęconej metalom szlachetnym.
W poniższym linku mamy skrót tego wywiadu ograniczony do istotnych części pytań i wypowiedzi.
Dość mocna rzecz. Zapowiedź ruchów po początku nowego roku w Chinach.
Wujek Google przetłumaczy to chyba wystarczająco dobrze dla zrozumienia.
http://www.gramsgold.com/news/jim-willie-its-game-over-the-dollar-is-dying
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 11 sty 2015, 15:27

JAN 9
Jak upada imperium - 07.01.2015.
Dmitry Orlov
ClubOrlov
30 grudnia 2014

Niektórzy ludzie lubią, kiedy przedstawia się im bieżące wydarzenia na świecie w możliwie szerokim kontekście. Z przyjemnością wyjdę na przeciw tej potrzebie. Największą nowiną 2014 roku jest to, że – najogólniej mówiąc – angloimperialiści zostali wreszcie zmuszeni do opuszczenia Eurazji. Skąd to wiemy? Oto szersza perspektywa – najlepsza, jaką udało mi się znaleźć. A znalazłem ją w najnowszym artykule pisarza, publicysty i aktywisty,Nikołaja Starikowa.
Zacznijmy od zdefiniowania sobie kilku pojęć. Przez angloimperialistów rozumiem kombinację Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Kiedy Wlk. Brytania podupadła, USA przejęły nad nią kontrolę i zrobiły z niej swój protektorat. Teraz upadają i Stany Zjednoczone i nie ma na horyzoncie żadnych nowych angloimperialistów, którzy mogliby przejąć pałeczkę. Ale przez cały czas ich strategia pozostawała ta sama: pseudoliberalny pseudokapitalizm dla swoich oraz militarna dominacja i gospodarcza eksploatacja dla wszystkich pozostałych.
Jeśli chodzi o konkrety, to ich strategia zawsze obejmowała przeprowadzenie pewnego matactwa, kiedy w końcu spalał na panewce ich plan zdominowania i eksploatacji danego kraju. Wycofując się, robią, co w ich mocy, żeby narazić na szwank i osłabić porzucany obiekt, zadając mu trwale ropiejące polityczne rany. „Zatruć wszystkie studnie” to ostatnia pozycja na ich liście zadań do wykonania przed wyjazdem.
Kiedy Brytyjczycy zostali wyrzuceni ze swoich amerykańskich kolonii, zrobili wszystko – wykorzystując kombinację preferencji importowych i brytyjskiej “miękkiej siły” (wpływów i perswazji) – żeby wzmocnić gospodarkę plantacyjną amerykańskiego Południa, tym samym pomagając zmontować z niego swego rodzaju anty-Stany Zjednoczone, czego ostatecznym rezultatem była amerykańska wojna secesyjna.
Kiedy Brytyjczycy zostali wyrzuceni z Irlandii, zrobili z Belfastu coś w rodzaju anty-Irlandii. W efekcie popłynęło mnóstwo krwi.
Kiedy Brytyjczycy zostali wyrzuceni z Bliskiego Wschodu, ustanowili państwo Izrael. Następnie USA zrobiły z niego swój protektorat, a ten od tamtego czasu zatruwa regionalną politykę. (Dziękuję Kristinie za wskazanie tego w komentarzu.)
Kiedy Brytyjczycy zostali wyrzuceni z Indii, założyli Pakistan jako swego rodzaju anty-Indie, doprowadzając do paskudnej gorącej wojny, po której nastąpił nie zażegnany spór o Kaszmir.
Kiedy USA straciły Chiny na rzecz komunistów, wyprowadziły chińskich nacjonalistów na Tajwan i utworzyły tam coś w rodzaju anty-Chin, a nawet przydzieliły mu chińskie miejsce w ONZ.
Cel jest zawsze ten sam – jeśli sami nie mogą gdzieś robić tego, co chcą, postarają się, żeby inni też nie mogli. Osiągną to, wzniecając tam konflikt, na którego rozwiązanie nie ma szans. Jeśli więc widzicie, jak angloimperialiści wychodzą z siebie i wydają mnóstwo pieniędzy, żeby gdzieś zatruć polityczną studnię, możecie być pewni, że szykują się do odwrotu. Mówiąc prosto – oni nie wydają mnóstwa pieniędzy na stworzenie trudnych problemów, które mieliby sami rozwiązać. Zawsze robią to dla innych.
Jeśli przeskoczymy do roku 2014, zobaczymy, jak angloimperialiści usiłują z Ukrainy stworzyć coś w rodzaju anty-Rosji. Wzięli słowiański kraj, w większości rosyjskojęzyczny, i wydali miliardy dolarów, deprawując jego politykę tak, żeby Ukraińcy zaczęli nienawidzić Rosję. Przez dobrą chwilę przeciętny Ukrainiec mógł zarobić miesięczną pensję po prostu pojawiając się w Kijowie na antyrosyjskiej demonstracji. Mówiło się, że nikt na Ukrainie nie idzie protestować za darmo, wszystko było opłacane przez Departament Stanu USA i powiązane z nim amerykańskie agencje pozarządowe. Rezultaty zobaczyliśmy w tym roku: krwawy zamach stanu i pełna okrucieństw wojna domowa. Ukraina przechodzi zapaść gospodarczą, elektrowniom brakuje węgla, wszędzie są wyłączenia światła, a w tym samym czasie Ukraińcy są wcielani do wojska i indoktrynowani, żeby chcieli walczyć z „Moskalami”.
Ale, jak widać, sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem. Najpierw Rosji udało się dać sympatyczny drobny przykład w postaci samostanowienia Krymu – jeśli możliwe było w Kosowie, dlaczego nie miałoby być możliwe na Krymie? Och, angloimperialistyczna elita chce traktować każdy przypadek z osobna i w tym konkretnym wypadku nie uznają prawa do samostanowienia? Toż byłby to podwójny standard, prawda? Świat powinien to odnotować: Kiedy Zachód mówi o sprawiedliwości i prawach człowieka, jest to jedynie gadka-szmatka.
Następnie Rosjanie dostarczyli trochę wsparcia – m.in. w postaci broni, ochotników i pomocy humanitarnej – wschodnim ukraińskim prowincjom, Donieckiej i Ługańskiej, które ogłosiły się ludowymi republikami i w walce z ukraińską „operacją antyterrorystyczną” udało im się doprowadzić do sytuacji patowej i chwiejnego zawieszenia broni. Co bardzo istotne, Rosja całkowicie odmówiła zaangażowania się militarnie, wstrzymała się z oficjalnym uznaniem obu republik, odmówiła brania pod uwagę podzielenia Ukrainy i, choć kule wciąż świszczą, wytrwale obstaje przy narodowym dialogu i procesie pokojowym. Według Putina Ukraina musi pozostać „sąsiednią przestrzenią polityczną”. Tak więc na próbę zrobienia z Ukrainy anty-Rosji przez angloimperialistów Rosjanie odpowiedzieli ustanowieniem anty-Ukrainy w postaci DRL i ŁRL. Tym manewrem angloimperialistyczną próbę sprowokowania wojny pomiędzy Ukrainą i Rosją przetoczyli na boczny tor wojny domowej na Ukrainie.
Być może zauważyliście też, że angloimperialiści wpadli we wściekłość. Robili wszystko co możliwe, żeby oczernić Rosję, porównując Putina do Hitlera i tak dalej. To dlatego, że im zawsze chodzi o pieniądze, tymczasem nie dostali tego, za co zapłacili. Deprawując ukraińską politykę, angloimperialiści płacili za miejsce przy samym ringu na walkę pomiędzy Ukrainą i Rosją. Zamiast upatrzonego sobie najlepszego miejsca dostali stołek z dwiema nogami na barową bójkę pomiędzy wschodnią i zachodnią Ukrainą. Wschodnia Ukraina odpowiada za jedną czwartą ukraińskiej gospodarki, produkuje większość węgla, który zapewniał oświetlenie w pozostałej części kraju, i to tam mieści się większość przemysłu, który uczynił Ukrainę zindustrializowanym krajem. Zachodnia Ukraina jest położona na nieszczęsnym kuperku Galicji, gdzie polityczna gleba jest tak płodna, że rodzi neonazistów. Tak więc płacenie miliardów za oglądanie, jak masy Ukraińców daremnie walczą ze sobą nawzajem, podczas gdy Rosja ma okazją grać rolę rozjemcy, nie jest tym, czego angloimperialiści chcieli, i z tego powodu sinieją ze złości. Jeśli nie dostaną wojny, za którą zapłacili, i to cholernie szybko, po prostu ograniczą straty, spakują się i wyniosą, po czym zrobią to co zawsze – będą udawali, że dany kraj nie istnieje, co – biorąc pod uwagę, jak rozwija się sytuacja na Ukrainie – będzie bliskie prawdy.
Zwróćcie uwagę, że scenariusz obejmujący wyniesienie się, a następnie udawanie, że dane miejsce nie istnieje, był ostatnio często realizowany przez angloimperialistów. Kiedy wynosili się z Iraku, udało im się stworzyć swego rodzaju anty-Irak w postaci irackiego Kurdystanu – ale nie wyszło im to na dobre. Próby stworzenia anty-Syrii czy anty-Libii umarły w zarodku, wygląda też na to, że angloimperialiści nie mają zupełnie żadnego planu co do Afganistanu, chyba że jest nim staranne i dokładne powtarzanie dosłownie każdego błędu, jaki popełnili tam Sowieci.
Co więcej, zaczyna wyglądać na to, że zostaną zupełnie wykopani z Eurazji. Większość głównych euroazjatyckich graczy – Chiny, Rosja, Indie, Iran, przeważająca część Azji Środkowej – cementują swoje więzi w obrębie Szanghajskiej Organizacji Współpracy, do której USA nie są przyjęte nawet w roli obserwatora. Jeśli chodzi o Unię Europejską, obecny rzut unijnych polityków jest na dobrą sprawę kupiony i będzie opłacany przez angloimperialistów aż do emerytury, ale jedynym powodem, dla którego wciąż utrzymują się oni przy władzy, są liczni starsi wiekiem wyborcy w Europie Zachodniej – starsi ludzie mają bowiem tendencję do trzymania się tego, co znają, nawet jeśli to przestaje działać – dla nich, a zwłaszcza dla ich dzieci. Gdyby zależało to od młodych, angloimperialiści spotkaliby się z otwartym buntem. W rzeczywistości trendy wyborcze pokazują, że ich odejście z tego regionu jest tylko kwestią czasu.
A teraz zapowiedź atrakcji, jakich możemy być świadkiem. Odchodząc, angloimperialiści będą oczywiście próbowali ustanowić anty-Europę i najlepszym kandydatem jest w tym wypadku Wlk. Brytania. Ze wszystkich krajów europejskich to Brytania jest najbardziej manipulowana przez swoich anglosaskich kuzynów zza wielkiej wody. Niewiele będzie ich kosztowało zaszkodzenie Brytanii ekonomicznie, a następnie rozpoczęcie kampanii propagandowej, mającej za zadanie obciążenie winą kontynentu europejskiego za fatalny stan gospodarki. Nawet nie będą musieli zatrudniać tłumaczy swojej propagandy, wystarczy prosty system autokorekty [w oryginale „spelling-chequer”, nieprzetłumaczalna gra słów, sugerująca czeki bankowe] (czy coś w tym rodzaju). Z kolei Europa, żeby zagwarantować sobie, że nie powiedzie się ich plan sprowokowania niezwykle niszczącego, zaogniającego się konfliktu na wielką skalę pomiędzy Brytanią i Europą, powinna ustanowić w Brytanii anty-Brytanię.
Wybór oczywiście powinien paść na Szkocję, gdzie ostatnie referendum w sprawie niepodległości zakończyło się fiaskiem z powodu
oporu starszych głosujących. Linia podziału pomiędzy Angloimperium i Eurazją przebiegająca wzdłuż Kanału Angielskiego/La Manche byłaby katastrofą dla Europy, natomiast przesunięcie jej na zachód od Bermudów byłoby nie lada wyzwaniem. Z drugiej strony załóżmy, że linia przebiegałaby wzdłuż Wału Hadriana, z tradycyjnie wojowniczymi i kłótliwymi Szkotami, uzbrojonymi w resztki ropy i gazu Morza Północnego i trzymającymi sztamę z kontynentem, podczas gdy Anglia pozostaje na zawsze wiernym wasalem angloimperialistów. Zredukowałoby to wewnątrzkontynentalny konflikt do – jak lubią to nazywać Amerykanie – prostackiej pyskówki nie wartej wysokiej ceny biletu na przedstawienie. Faktycznie, z obu stron padłyby mocne słowa, byłaby szarpanina i wrzaski przed barami, pewnie nawet podbite oczy i wybite zęby, kiedy zawiedzie dyplomacja, ale na tym skończyłyby się szkody. Taki moim zdaniem byłby efekt w najlepszym wypadku.
Tak widzę sytuację w przededniu 2015 roku, który z pewnością będzie niezwykle burzliwy. Nie chodzi tu o prognozę co do czasu (bez obaw, takiej nigdy ode mnie nie dostaniecie!), ale 2015 może być rokiem, kiedy angloimperialistyczna franczyza w końcu zacznie się wyraźnie zamykać. Wiemy, że ostatecznie będzie musiała się zamknąć, ponieważ ciągłe porażki nie sprzyjają jej przetrwaniu. Pytanie, jakiego rodzaju anty-Amerykę ustanowią te pasożyty wewnątrz Ameryki, zanim porzucą żywiciela i rozbiegną się po świecie do swoich warownych posiadłości o nieujawnionej lokalizacji? A może zwyczajnie odpuszczą sobie ten punkt i po prostu sprowokują wojnę wszystkich przeciwko wszystkim?
Przypuszczam, że przynajmniej spróbowaliby wykorzystać czerwono-niebieski podział na obszarze Stanów Zjednoczonych, którego stworzenie sporo ich kosztowało. Ten fałszywy kulturowo-polityczny podział, z całą tą pseudoliberalną / pseudokonserwatywną indoktrynacją oraz uniwersyteckim i kościelnym praniem mózgu, które pozwoliło go zainstalować, kosztował ładny grosz. Został on zaprojektowany w celu stworzenia wrażenia możliwości wyboru na okoliczność elekcji, przy czym jednocześnie gwarantował, że takiej możliwości nie będzie. Czy jednak nie dałoby się go zaprząc do służby w jakiś bardziej ekstremalny sposób? Co powiecie na wykorzystanie go do zorganizowania jakiejś wściekle homofonicznej, rasistowskiej, fundamentalistycznej, separatystycznej enklawy gdzieś na Południu? A może enklawa gdzieś na Północy, w której zoofilia jest obowiązującą normą, podczas gdy stosunek heteroseksualny wymaga specjalnego zezwolenia od komisji obsadzonej absolwentami studiów kobiecych? A teraz, walczcie, idioci! Nie widzicie, jak dobrze sprawdziłoby się to w praktyce? Czy zmarnowaliby taką świetną okazję do stworzenia systemu kontrolowanego chaosu? Myślę, że nie!
Wam pozostawiam decyzję, czy spróbujecie sobie to wyobrazić.
Szczęśliwego Nowego Roku!
Komentarz SOTT: Zgadza się, fascynujące będzie przyglądanie się w 2015 roku, jak wielcy światowi gracze zaczynają na serio poruszać się po tej wielkiej szachownicy. Wygląda to na scenariusz z rodzaju “wszystko albo nic”.
Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł z komentarzami na SOTT: The imperial collapse playbook
Komentarz Pracowni: Treść artykułu (po rosyjsku), do którego odwołuje się Orlov, zawarta jest także w poniższym wykładzie Starikowa (wykład po rosyjsku, angielskie napisy). Warto!
https://pracownia4.wordpress.com/2015/0 ... #more-8596




Opublikowano 2 days ago, autor: adept

0 Dodaj komentarz

KochaneZdrowie KOMPUTER I TWOJE ZDROWIE /telewizor też/ wszystko o sposobach jak być w pełni sprawnym i zdrowym siedząc dużo przy komputerze.Wystarczy zmienić nasze zachowania ,śmiało i z wielkim pożytkiem. Spot - "ODDYCHANIE VI" najważniejszy od niego rodzi się TWÓJ SUKCES. Zapraszam do wspólnego redagowania tego bloga. "Musisz być zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie". Mahatma Gandhi

Klasyczny Karta Magazyn Mozaika Pasek Boczny Migawka Pasek Czasu
JAN
11
10.01.2015 Droga Miłości zostanie ukończona. Część I. ASANA MAHATARI (Mistrz Saint Germain)
CZĘŚĆ I

Ukochani Ludzie,

W tych Dniach wyłania się to co JEST,

pokazuje się to co długo pozostawało ukryte i w tych Dniach wypełnia się Droga Miłości i ukończy się Droga Miłości u wszystkich którzy weszli na nią już dawno temu.
Mama..

dziś niedziela
odwiedź mamę, zadzwoń, ucałuj


za wszystko ...

foto: etsy.com

Mama. Osoba dzięki której jesteśmy na tym świecie. Która opiekowała się nami od samego początku. Do której zawsze wracaliśmy gdy działo się coś złego. Mama zawsze jest dla nas. Zawsze wysłucha. Pocieszy.
WIBRACJE - przerwy w informacjach./// Cosmiczny Promień przepięć, GMO | S0 Aktualności 11 stycznia 2015
11.01.2015

Dzień dobry drodzy przyjaciele i czytelnicy,od wczoraj w nocy 03 °° CET nie mieliśmy już !!! skurcze złamać

Ja również biorę Obojętnie pomiar dzisiaj po przerwie i pytam czy kiedykolwiek czułem się tak czysto w tych wartościach.
1
Duch Nauki - Ewolucja
podwodna sala balowa
To unikalne miejsce, które znajduje się pod posągiem jest jedyne w swoim rodzaju. Coś pięknego i nieprawdopodobnego.

Gigantyczny posąg Neptuna znajduje się na szczycie podwodnej kopuły, która jest dachem sekretnego pomieszczenia, znajdującego się pod jeziorem.
O królu i trzech synach – Miłość.


zapytaj..
Falun Dafa - Wprowadzenie - Wywiad
MOŻESZ BYĆ PIERWSZYM










Przyszłość








POZWÓL BOSKOŚCI DOŚWIADCZAĆ


Jedno istnienie..



rozwój serca





Ho'Oponopono
Nikola Tesla przeciwko iluminatom [PL]
darmowa energia blokowana przez konsorcja naftowe i NWO




Przestań być WIĘŹNIEM swego umysłu (Alan Watts)


Rozmowy Zaawansowane - Boska energia kosztuje 07-01-2015


Geometria dźwięku [PL-13minut]






Domowy syrop, czyli jak w jeden dzień wyeliminować kaszel








1
Jeff Dunham i jego lalki..






JAN
10
Duch Nauki - Boska matematyka
przytulone..~ o lustrzanej komnacie..
Uczeń zapytał mistrza:

– Mistrzu, czy świat jest wrogi dla ludzi? Czy niesie zło czy dobro?

– Opowiem ci historię o tym, jak świat odnosi się do człowieka, powiedział mistrz. Był sobie kiedyś wielki król, który kazał zbudować piękny pałac. Było tam wiele wspaniałości.
pocałunki.. są fajne..
"Pocałunki są tym, co pozostało z języka raju" -

powiedział Joseph Conrad.

Są takie, które świadczą o trosce, sympatii albo szacunku..

Są też takie, które wyrażają miłość i pożądanie.
metamorfoza.. przed i po..


niesamowite ścieżki..


fajny wynalazek..


Inne światy








WODA (eksperyment dr Emoto)
10.01.2015 WIBRACJE./// Przestrzeń-pogoda, Geoinżynieria | S0 Aktualności 10 stycznia 2015




60 Sekund kręgów zbożowych z 2014 roku- 09 stycznia 2015
Kryon: "Przyrodzone - objawione"






JAN
9
Piękny ,potężny wzrost wibracji... /// Zachodnie Wybrzeże Wstrząsy, Delta Krajobrazy | S0 Aktualności 02 stycznia 2015
09.01.2015

Drodzy przyjaciele i czytelnicy naszych wartości pomiarów ...
2
Jak upada imperium - 07.01.2015.
Dmitry Orlov

ClubOrlov

30 grudnia 2014

Niektórzy ludzie lubią, kiedy przedstawia się im bieżące wydarzenia na świecie w możliwie szerokim kontekście. Z przyjemnością wyjdę na przeciw tej potrzebie.
Prawda zawstydza...
"TEN 700 LETNI WIZERUNEK "

1492 idzie w dół jako rok, że cała planeta została oszukiwana przez Kościół rzymskokatolicki JESZCZE RAZ!

W czasie kadencji Aleksandra VI chrześcijanie walczyli, prowadzili tzw. Świętą krucjatę przeciwko tzw niewiernym.
Atlantyda - moja miłość - Michał Papierski - 8.01.2015
czwartek, 08. Styczeń 2015

Atlantyda – ostatnia wolna ziemska kolonia wielkiej kosmicznej cywilizacji. Wysoko rozwinięta kraina zamieszkała przez przedstawicieli wielu gwiezdnych ras.

Woda. Kiedy cofam się świadomością do czasów Atlantydy, na planie pierwszym pojawia się woda.
Duch Nauki - Projekcje astralne
przytulone.. ~ o napiętym łuku..
Satsang z Mooji'm - Najlepsza mantra - Musisz być silny - Potwierdzaj to w kółko i w kółko, aż do końca
Praktyka






”A gdy Anioły płakały wciąż padał deszcz



o siedmiu mnichach..
Anioł i Śmierć


Mądry koń..
Dbanie o siebie i miłość do siebie
Toyota udostępnia patenty na baterię paliwową i tym wyróżnia się na CES..styczeń 2015


Nocne niebo przewodnik dla stycznia 2015
Bieżące wartości rosną gwałtownie .../// Burza magnetyczna G3| S0 Aktualności 08 stycznia 2015


Duch Nauki - Medytacja
..dobro i zło..



Wczytywanie
Szablon Dynamic Views. Technologia Blogger.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 21 kwie 2015, 14:43

ponoć prywatna firma FED vel USA zbankrutowało..:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 23 maja 2015, 19:39

Rozpoczął się jak to autor nazywa "Masowy Exodus" prezesów i innych ważnych person w spółkach w USA.
Lista liczy ponad 500 osób teraz i wcale to nie są nic nie znaczące spółki. Prezesi odchodzą masowo na "emeryturę". Oczywiście jest to publikacja niezależnych mediów i autor w/g teorii spiskowej domniemywa, że jest to ucieczka przed odpowiedzialnością, że ów establishment na swoje bunkry w Wirginii i że nawet Pentagon przeniósł swój sztab do bunkrów w górach Cheyenne używanych w okresie zimnej wojny. Krótko mówiąc w USA na coś dużego się przygotowują.
Oto link do artykułu, Google tłumacz wystarczy i jest pełna lista nazwisk i firm, która ciągle się szybko powiększa:
http://allnewspipeline.com/Mass_Exodus_CEOs_Bug_Out.php
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 24 maja 2015, 12:40

robaczki uciekają do swoich dziurek, może nie czytali apokalipsy św.Jana,-
że nic i nikt się nie ukryje nawet pod ziemią..
:P
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 12 mar 2016, 23:40

OBAMA ogłasza koniec CHRZEŚCIJAŃSTWA i początek ISLAMSKIEJ Ameryki!?

Barack Obama jest bez wątpienia, jedną z najbardziej zagadkowych postaci całego świata. Niejednokrotnie zarzucono mu bycie islamistą, tajnym agentem, działającym na szkodę państwa, a nawet antychrystem, którego zadaniem według Biblii jest przekonanie do siebie ludzi, po czym wykorzystanie ich zaufania i przejęcie władzy nad światem.

I choć wiele z tych zarzutów może się wydawać zupełnie absurdalnych to niejednokrotnie zachowanie prezydenta Stanów Zjednoczonych potrafiło zszokować nawet największego niedowiarka. Dziś prezentujemy Wam bardzo ciekawy materiał, dotyczący licznych wystąpień i ogłoszeń Baracka Obamy, z którego dowiadujemy się m.in. o tym, że na specjalne przemówienie prezydenta w Uniwersytecie Georgetown w całym budynku trzeba było zakryć krzyże i święte napisy, po czym przykryć je trójkątami lub też słyszymy liczne przemowy Obamy, na których naprawdę ogłasza On koniec znanej nam Ameryki, jako kraju chrześcijańskiego, a nawet zdradza jakoby bardzo chciał przygarnąć do swojego kraju jak największą liczbę muzułmanów, by Ameryka stała się, jednym z największych muzułmańskich krajów na świecie

Zachęcamy do obejrzenia całości materiału, bo naprawdę potrafi zszokować. Oczywiście, jak zwykle czekamy na Wasze opinie i przemyślenia, co do tego filmu.


https://www.youtube.com/watch?v=b-Eutbe_HGQ

http://www.zjawiskaniewyjasnione.pl/201 ... j-ameryki/
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Polityczne, wojskowe i ekonomiczne zmiany w USA

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 12 mar 2016, 23:46

Czyli... coś jest na rzeczy.
Najpierw papa wychyla się,a teraz Barak.
Nie odpuszczają skurczygnaty. :lol:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

ODPOWIEDZ