Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Ameryka Łacińska -co tam się dzieje ?

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6545
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1146
x 330
Podziękował: 11830 razy
Otrzymał podziękowanie: 12203 razy

Ameryka Łacińska -co tam się dzieje ?

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 03 wrz 2020, 11:54

Proszę wstawiać wszelkie wiadomości na temat Ameryki Łacińskiej .


Sytuacja na całym świecie jest bardzo poważna .Wszyscy zajmujemy się zamieszkami w USA a tymczasem w Ameryce Łacińskiej też panuje chaos .Nawet nie wiem czy nie większy niż u wujka Sama .
Mam trochę wiadomości z pierwszej ręki ,od znajomego który mieszka w stolicy Peru w Limie .Rozmawialiśmy o Stanach i Trampie a potem rozmowa zeszła na Peru .Przepraszam ,tłumaczyłam przez tłumacza Google dlatego tekst nie jest doskonały .
Oto co mi napisał :
Tutaj, w Peru, jak być może widzieliście, sytuacja również się pogorszyła z powodu złych skorumpowanych rządów i wzrostu tak wielu imigrantów będących obywatelami Wenezueli, których wielu przybyło bez nadzoru w ich przeszłości, co daje im tak dużą wolność, a liczba przestępców wzrosła w Peru ponieważ dostrzegali luki prawne w dalszym robieniu swoich występków w Peru, a rząd przymyka oczy, ponieważ już otrzymał łapówkę i nie dba o jego konsekwencje i nie robi nic, aby dobrze zarządzać sprawami, do tego Pandemia i brak miejsc pracy zwiększyły przestępczość . Ludzie potrafią użyć broni palnej i zabić po to by odebrać ci telefon komórkowy .
W Peru panuje niesprawiedliwość, że teraz prawa człowieka bardziej sprzyjają przestępcom niż pokrzywdzonym ofiarom, policja, gdy schwytają przestępcę i wsadzą go do więzienia, a kiedy jest przesłuchiwany przez sędziego i prokuratora, zostawiają go na wolności ponieważ mówią, że nie mają dowodów i używają prawa, już tutaj, ponieważ są dobrze poinformowani, że używają tych sztuczek, aby wyjść na wolność, oczywiście przygotowując torbę z pieniędzmi dla tych skorumpowanych sędziów i prokuratorów, aby wyszli na wolność .Jest to niewytłumaczalne i niesprawiedliwe, dlaczego im na to pozwalają .Wolny rząd jest podobno w porządku jednak nic nie robi żeby to zakończyć .
https://youtu.be/VPdLbdfkIFo
naTemat.pl

Czy nie przypomina wam to sytuacji w Polskim wymiarze sprawiedliwości ? Skorumpowani obywatele na wyższych szczytach władzy. Nie będę wskazywać palcem ale wiecie zapewne kogo mam na myśli.

Dzieje się tak dlatego, że niestety jesteśmy bardziej otoczeni ludźmi złymi niż dobrymi a ludzkość przekroczyła już wiele granic. Zadaję sobie pytanie ,czy to aby na pewno są jeszcze ludzie ? Sami chyba nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z nimi .

Czekam na dalsze wieści z Peru i z innych państw A.Ł.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ