Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zamachy terrorystyczne

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 18 sie 2017, 08:47

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 18 sie 2017, 11:13

..aha jeszcze jedna ważna sprawa do tego co się stało w Barcelonie,-
zamachy na Hiszpańskiej ziemi były wymierzone w Anglików/Brytyjczyków,-
dzielnica w której doszło do pierwszego zamachu- to znana dzielnica,-
zasiedlona/zamieszkana przez, w większości społeczność obywateli Bryt. :!:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

quetzalcoatl888
x 129

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » piątek 18 sie 2017, 11:59

http://polmedia.pl/czy-szef-isis-to-agent-mossadu/

isis podobno wraca do europy...co tu duzo mowic wywolali wojne w iraku, syrii, afganistanie a potem wypchneli "imigrantow" do europy (przewodzil temu bergolio..)...jaki to moze miec cel? postepuja zgodnie z apokalipsa czyli chca budowac 3 swiatynie, okupuja niepodlegla Palestyne i chca chipowac gojow...jakby ktos tego nie zauwazyl..ps w razie czego chca sie ewakuowac na ukraine albo do polski..
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 18 sie 2017, 12:08

Hiszpania, Francja, Niemcy to teraz takie gołe d...y do kopania przez mosss-ad i angoli..
Nie wierzę w te ''zamachy''.
Jeszcze im tam podrzucą z kilka milionów ''isis-ów'', na pewno nie będzie nudno.
Straszenia gawiedzi ciąg dalszy.
Wczoraj słyszałem o tym zamachu... Takie cykliczne i ''normalne''.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 18 sie 2017, 17:45

CAŁA PRAWDA O ZAMACHU w BARCELONIE - Wroński, Studnicka, Stankowski, Gromadzki

https://www.youtube.com/watch?v=F7I0zq3_VCk

Opublikowany 17 sie 2017
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 20 sie 2017, 10:11

Ataki w Barcelonie. Zamachowców mogło być więcej

Hiszpańskie media w oparciu o źródła policyjne podały w niedzielę rano, że grupa dżihadystów, która dokonała w czwartek i piątek zamachów w Katalonii, była większa niż przypuszczano. W skład związanej z Państwem Islamskim komórki mogło wchodzić nawet 15 osób.
Dotychczas hiszpańskie media informowały, że śledczy przyjęli założenie, iż grupa dżihadystów - obywateli Maroka i osób wywodzących się z tego kraju, liczyła 12 osób. Tezę tą obaliła jednak przeprowadzona w sobotę analiza DNA resztek pobranych w miejscowości Alcanar.
W środę, w przeddzień zamachu w Barcelonie, doszło tam do eksplozji gazu. Ujawniono, że w gruzach budynku znaleziono materiał biologiczny pochodzący od trzech, a nie od dwóch, jak wcześniej informowano, osób.
Mogło skończyć się "ogromną tragedią"
Śledczy potwierdzili, że niespodziewana eksplozja w Alcanar miała miejsce w budynku, który był bazą terrorystów i w którym gromadzone były materiały do przygotowania ładunków wybuchowych. Według telewizji TVE24 jednym z materiałów użytych podczas planowanego zamachu miał być aceton.
"Zastosowanie acetonu podczas aktu terrorystycznego mogłoby doprowadzić do ogromnej tragedii i dużej liczby ofiar" - ocenił hiszpański ekspert ds. bezpieczeństwa Pedro Banos.
Według policji nieoczekiwany wybuch w domu w Alcanar doprowadził do zmiany planów komórki dżihadystów i skłonił jej członków do przeprowadzenia zamachów w inny sposób, a także szybciej niż pierwotnie planowano.

Przywódcą islamski duchowny

W sobotę późnym wieczorem hiszpańskie media ujawniły w oparciu o policyjne źródła, że prawdopodobnym przywódcą grupy zamachowców z Katalonii był islamski duchowny, który mieszkał w Ripoll, miejscowości, z której pochodziła część zamachowców.
Policja przeprowadziła rewizję w mieszkaniu imama. W dalszym ciągu nieznany jest jego los. Choć według niektórych mediów przywódca religijny mógł być jedną z ofiar wybuchu w domu w Alcanar, to dziennik "El Pais" twierdzi, że muzułmański duchowny jest jednym z trzech poszukiwanych i nazywa się Abdelbaki As-Satty.
Madrycki dziennik ujawnił, że poza lokalnym duchownym, który mógł mieć wpływ na radykalizację pochodzących z Maroka dżihadystów, katalońscy islamiści mogli utrzymywać kontakt z przedstawicielami Państwa Islamskiego (IS) w Szwajcarii. Dowodem na to miała być niedawna podróż dwóch członków grupy do Zurychu.

Wciąż na wolności

Według stołecznej gazety w dalszym ciągu na wolności pozostają trzej terroryści, w tym Junes Abujakub, który jest domniemanym autorem zamachu w Barcelonie.
W czwartek na popularnym wśród turystów deptaku Las Ramblas w stolicy Katalonii furgonetka staranowała kilkuset przechodniów. W efekcie ataku śmierć poniosło 13 osób, a ponad 120 zostało rannych.
W piątek nad ranem policja zastrzeliła pięciu zamachowców w Cambril. Byli oni powiązani z autorem barcelońskiego ataku. Terroryści wjechali tam autem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Jedna z nich zmarła na skutek odniesionych obrażeń.
Łącznie w czwartek i piątek hiszpańska policja zabiła pięciu terrorystów i aresztowała czterech.

Marcin Zatyka




Śledczy potwierdzili, że niespodziewana eksplozja w Alcanar miała miejsce w budynku, który był bazą terrorystów i w którym gromadzone były materiały do przygotowania ładunków wybuchowych. Według telewizji TVE24 jednym z materiałów użytych podczas planowanego zamachu miał być aceton.



Większych bzdur nie czytałam ! Piszący chyba ma nas wszystkich za idiotów :evil: Wygląda na to że policja znała miejsce pobytu i doskonale wiedziała że coś planują ! Nie rozumiem tego ,dlaczego wiedząc to wszystko ,po prostu ich nie deportowała ???
Ach ! rozumiem ......policja chciała sobie do nich postrzelać ,bo przecież zabiła ich 5-ciu.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-atak ... moglo-byc-
wiecej,nId,2430801#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

edit: podobno ludzie się skarżą że,niektóre komentarze na interii są blokowane .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 20 sie 2017, 12:59

Link już nie aktualny, szybko teraz działają w mendiach.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 02 paź 2017, 23:19

Atak w Las Vegas. Relacje świadków: - Ścigaliśmy się ze śmiercią. Zasłoniłem dzieci własnym ciałem
Maciej Orłowski 02 października 2017

Strzelanina w Las Vegas. 64-letni Stephen Paddock z Nevady otworzył ogień z broni automatycznej. Z 32. piętra pokoju celował do ludzi bawiących się na koncercie country. Zginęło co najmniej 58 osób, a ponad 500 jest rannych.

- To było szaleństwo. Położyłem się na moich dzieciach, zasłaniając je własnym ciałem. Pomyślałem: "żyłem dobrym życiem" - relacjonuje jeden z uczestników koncertu w Las Vegas. Przeżył. Ale w ataku 64-latka, który otworzył ogień do tłumu, zginęło co najmniej 58 osób, a ponad 500 zostało rannych.

Tego nie spodziewał się nikt z ponad 20 tys. uczestników festiwalu muzyki country, który odbywał się w pobliżu kasyna i hotelu Mandalay Bay w Las Vegas. Ok. godz. 22.30 czasu lokalnego (6.30 czasu polskiego), w trakcie występu gwiazdy tego gatunku Jasona Aldeana, rozległy się strzały. W wyniku ataku zginęło co najmniej 58 osób, a rannych zostało ponad 500, co czyni ten atak największym w historii USA.

Jak poinformowała policja, sprawcą był 64-letni Stephen Paddock z Nevady - "samotny wilk", wcześniej niekarany i nieznany służbom. Do tłumu strzelał z 32. piętra hotelu. Gdy policja wtargnęła do jego pokoju, obok martwego ciała znalazła 10 naładowanych strzelb. Organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie wydała komunikat, w którym twierdzi, że Paddock był jej żołnierzem i że miesiąc temu przeszedł na islam. Jednak FBI dementuje, jakoby sprawca był powiązany z grupami terrorystycznymi.

"Ścigaliśmy się ze śmiercią". Relacje ataku w Las Vegas

Relacje świadków są dramatyczne. Rachel De Kerf za pomocą telefonu komórkowego zaczęła kręcić film tuż po pierwszych strzałach. Na ponadpięciominutowym nagraniu nieprzerwanie słychać strzały. - Trwały 10-15 minut. Po prostu ścigaliśmy się ze śmiercią - powiedziała telewizji informacyjnej CNN.

Siostra De Kerf, Monique Dumas, mówiła, że kiedy rozległa się pierwsza seria, wszyscy od razu przykucnęli. - Zespół opuścił scenę, a reflektory skierowały się w stronę tłumu. Po prawej stronie sceny ktoś został ranny i wołał lekarzy i ochronę. Potem znowu rozległy się strzały - opowiadała kobieta. - Gdy na chwilę zrobiło się cicho, ludzie z ochrony zaczęli krzyczeć do innych: "Biegnijcie!". Ale strzały rozległy się ponownie - dodała.

- Ludzie po prostu upadli na ziemię. Wydawało się, że to się nie skończy - powiedział agencji Reuters 45-letni Steve Smith z Phoenix w stanie Arizona. Jak mówił, strzelanina trwała przez dłuższy czas - Usłyszałem około stu strzałów, po czym jakby ktoś przeładowywał, i znowu się zaczęło - powiedział.

Storme Warren, dziennikarz radia SiriusXM Country, stał z boku sceny, gdy rozpoczęła się masakra. - Myślałem, że to eksplozja fajerwerków, ale potem to się powtórzyło. Gdy dźwięki rozległy się po raz trzeci, wiedzieliśmy, że coś jest nie tak - powiedział.

Świadek strzelaniny w Las Vegas: - Pomyślałem: "żyłem dobrym życiem"


Jedna z uczestniczek koncertu mówiła CNN, że ludzie wzajemnie się tratowali, starając się uciec ze strefy ostrzału. - Mój mąż i ja pobiegliśmy do naszego samochodu. Ukrywali się pod nim ludzie - powiedziała. - Jeden z mężczyzn został postrzelony i poprosił mnie o pomoc. Położyłam go w samochodzie i wpuściłam pięć innych osób, które chciały uciec - relacjonuje.

Na koncercie był także Mike McGarry, doradca finansowy z Filadelfii. - To było szaleństwo - położyłem się na moich dzieciach, zasłaniając je własnym ciałem. Mają po 20 lat, ja mam 53. Pomyślałem: "żyłem dobrym życiem" - wspomina mężczyzna. Na koszulce ma ślady butów ludzi, którzy tratowali go podczas ucieczki.

21-letnia Taylor Benge była na koncercie razem ze swoją siostrą. Nagle usłyszała serię "200-300 strzałów". - Moja siostra rzuciła się w moim kierunku i powiedziała: "Kocham cię, Taylor" - relacjonowała dziewczyna. - Nawet półtorej godziny później nie wiedziałam, czy jestem bezpieczna - mówiła wstrząśnięta stacji CNN.

http://wyborcza.pl/7,75399,22457613,zam ... adkow.html

Niemożliwe! Aż nie chce się wierzyć kim był zamachowiec z Las Vegas
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 2, 2017

Obrazek

Zabił 60 osób. Ponad 500 jest przez niego rannych. Kim był człowiek, który dopuścił się najgorszej strzelaniny w historii USA?

Sąsiedzi znali Stephena Paddocka jako spokojnego i bezproblemowego emeryta. Mieszkał wraz z partnerką w małej miejscowości niedaleko Las Vegas o nazwie Mesquite. Morderca należał do niewielkiej i zamkniętej społeczności, do której nie mogły przynależeć ani dzieci ani osoby poniżej 55 roku życia. Jej mieszkańcy mieli do dyspozycji pola golfowe, baseny oraz centrum rekreacyjne. Sam Paddock poza piękną rezydencją posiadał także dwa samoloty.

Morderca z Las Vegas przez trzy lata pracował jako audytor wewnętrzny w firmie Lockheed Martin i zarządzał zespołem budynków mieszkalnych w Mesquite w stanie Teksas.

W 1969 roku ojciec Paddocka był na liście najbardziej poszukiwanych przez FBI przestępców. Powodem była ucieczka z więzienia, w którym przebywał za rabowanie banków. Odnaleziono go 9 lat później i zdiagnozowano jako psychopatę o tendencjach samobójczych.

Partnerka mordercy, 62-letnia Marilou Danley, została zatrzymana przez policję. Sam Paddock został znaleziony martwy w pokoju hotelowym, z którego dokonał masakry. Póki co przyczyny zbrodni są nieznane. Choć przyznało się do niej Państwo Islamskie, policja wyklucza powiązania mordercy z międzynarodowymi grupami terrorystycznymi.

Obrazek

źródło: wprost.pl

http://pikio.pl/niemozliwe-az-nie-chce- ... las-vegas/
0 x



quetzalcoatl888
x 129

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » wtorek 03 paź 2017, 12:12

o tym ze to antifa tez moze byc falszywe info choc to prawdopodobne tz ktos mial w tym cel, w kazdym razie us juz od jakiegos czasu przygotowywana jest do wojny domowej..dziel i rzadz...albo porzadek z chaosu jak wszedzie..
w Polsce kod narazie rzucal sie pod samochody..teraz podobno przechodzi czesc na strone pisu..w kazdym razie zniknal tak szybko jak sie pojawil.

http://yournewswire.com/las-vegas-video ... e-shootes/

http://yournewswire.com/antifa-payment-george-soros/

http://yournewswire.com/antifa-las-vegas-shooting/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 03 paź 2017, 23:53

Co tam się dzieje? Przerażenie i panika w Paryżu
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 3, 2017

Obrazek

Minęły zaledwie dwa dni od kiedy we Francji doszło do ostatniego ataku, mającego znamiona „czynu terrorystycznego”, a mieszkańcy kraju znów muszą zmagać się z paniką. Paryskie służby dokonały właśnie przerażającego odkrycia.

Minister spraw wewnętrznych Francji, Gerarg Collomb przyznaje, że w tej sprawie zatrzymano już 5 osób. Mogły one być odpowiedzialne za podłożenie bomby pod budynek mieszkalny.

Dokonane przez paryskie służby odkrycie zmroziło krew w żyłach mieszkańców stolicy Francji, wśród których wybuchła panika i strach przed kolejnym atakiem. Ładunek wybuchowy został znaleziony w nocy w ekskluzywnej, 16. dzielnicy Paryża.

To jednak nie wszystko. W budynku, pod który podłożona została bomba, znajdowały się butle z gazem, wyposażone w zapalnik. Potencjalny zamachowiec najprawdopodobniej chciał wysadzić w powietrze cały budynek.

Służby nie podają oficjalnej informacji o tym, kto jest odpowiedzialny za podłożenie bomby. Wiadomo, że jedna z pięciu zatrzymanych osób była „zradykalizowana”.

źródło: rmf24.pl

http://pikio.pl/przerazenie-i-panika-w- ... cja-sluzb/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 04 paź 2017, 22:25

Co się dzieje?! Potężna eksplozja przed ambasadą w Paryżu
Autor: Przemysław Terlecki - Paź 4, 2017

Obrazek

Tragiczne wiadomości docierają do nas z Francji. W centrum miasta doszło do groźnego wybuchu, który całą ulicę zalał ogniem. Na miejscu już jest policja, która bada miejsce zdarzenia.

Do groźnego zdarzenia doszło pod ambasadą Jordanii w samym sercu Paryża. Zaparkowany pod budynkiem motocykl niespodziewanie wybuchł i przy okazji zniszczył zaparkowane w jego pobliżu samochody.

Ulica w jednym momencie zlana została ogniem. Na szczęście nikogo jednak nie było wówczas w pobliżu, brak więc jakichkolwiek ofiar eksplozji. Przynajmniej policja i personel ambasady Jordanii podaje, że nic nie wie o tym, by ktokolwiek miał ucierpieć na skutek wybuchu.

Przedstawiciele ambasady Jordanii podali już, że najprawdopodobniej doszło do niebezpiecznego wypadku. Nie podejrzewają, by ktokolwiek miał powody do tego, by ich atakować. Potwierdzają to francuskie władze, które dodają, że jordańscy dyplomaci już na wszelki wypadek otrzymali odpowiednią ochronę i nic im nie grozi.

Na tę chwilę nie wiadomo nic więcej. Jak powiedzieli funkcjonariusze, muszą teraz sprawdzić nagrania z pobliskich kamer monitoringu, by zbadać, kto ustawił motocykl pod ambasadą. Nieznana jest także przyczyna wybuchu pojazdu.

źródło: wprost.pl

http://pikio.pl/co-sie-dzieje-potezna-e ... -w-paryzu/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 22 paź 2017, 17:22

Horror! Terroryści urządzili masakrę, 54 policjantów nie żyje
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 21, 2017

Obrazek

To jedno z najbardziej krwawych starć z terrorystami. Według doniesień medialnych, co najmniej 54 policjantów zginęło w wymianie ognia. Tak krwawej masakry nie było tam od dwóch lat.

Do horroru doszło w Egipcie, na południowy zachód od Kairu. Tragiczne dane dotyczące krwawej masakry podała amerykańska agencja prasowa Associated Press. Egipskie MSW podaje znacznie niższe liczby. Według resortu w starciu zginęło 16 policjantów i co najmniej 15 terrorystów.

Strzelanina wywiązała się w piątek wieczorem, w prowincji Gizy. Siły bezpieczeństwa, wiedzione informacjami wywiadowczymi, poszukiwały w rejonie Wahat el-Bahrija, ok. 135 km od Kairu, kryjówki bojowników islamskich. Wszystkie dane wskazują na to, że policja wpadła w dobrze przygotowaną pułapkę. Wobec powyższego toczy się obecnie śledztwo, mające wyjaśnić zajście.

W starciu sił policyjnych z islamskimi terrorystami życie straciło wielu funkcjonariuszy wysokich rangą. Jak podaje portal rmf24.pl, zginęło dwóch brygadierów, pułkownik i dziesięciu podpułkowników egipskiej policji. Na dodatek, liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć.

To pierwsze od dwóch lat tak krwawe starcie służb z islamistami. Poprzednim razem bojownicy ISIS dokonali serii skoordynowanych ataków na siły wojskowe i policyjne w lipcu 2015 roku na półwyspie Synaj. Zginęło wówczas najmniej 50 osób. Także wtedy władze podawały zaniżoną liczbę ofiar, twierdząc, że życie straciło jedynie 17 żołnierzy, za to zabito setki terrorystów.

Źródło: rmf24.pl

http://pikio.pl/horror-terrorysci-urzad ... -nie-zyje/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 22 paź 2017, 18:46

Terroryzm powraca! Zakładnicy w galerii handlowej, panika i chaos
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 22, 2017

Obrazek

Niestety, często terroryści i przestępcy szykując się do zamachu, na celownik biorą centra handlowe. To dlatego, ponieważ znajdują się w nich największe skupiska ludzi. Z dokładniej tej strategii skorzystał mężczyzna, który w jednym z tego typu centrów przetrzymuje aktualnie zakładników.

Przerażające informacje docierają do nas z Wielkiej Brytanii. W Nuneaton, w środkowej Anglii mają miejsce dantejskie sceny. Uzbrojony napastnik wdarł się do tamtejszego centrum handlowego.

Ze wstępnych, podawanych przez media informacji wynika, że wziął zakładników. Przetrzymuje ich na terenie kręgielni. Jest uzbrojony w strzelbę.

Motywy działania oraz narodowość napastnika pozostają nieznane. Na miejscu obecne są służby. Kordon policji oraz pogotowie otaczają centrum handlowe. Reszta przebywających w nim osób została ewakuowana w bezpieczne miejsce.

źródło: rmf24.pl

http://pikio.pl/terroryzm-powraca-zakla ... a-i-chaos/
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 22 paź 2017, 22:47

polskieinformacje.pl pisze:SZOK! To niemiecka policja zorganizowała zamach w Berlinie! Są dowody!
20 października 2017

Obrazek

Prawie rok temu całym naszym krajem oraz światem wstrząsnęła informacja nt. zamachu terrorystycznego, który miał miejsce podczas jarmarku świątecznego w Berlinie. Ciężarówka mająca polskie numery rejestracyjne wjechała w tłum. W efekcie działania zamachowcy rannych zostało ponad sto osób, a dwanaście straciło życie.

Wykonawcą zamachu był Anis Amri, imigrant z Tunezji. Dziś się jednak okazuje, że do całego zadania przekonała go… policja.

Wedle pewnych informacji okazuje się, że tym, kto namówił Amriego do masakry był funkcjonariusz policji – agent Urzędu Kryminalnego (LKA) w Nadrenii Północnej-Westfalii o kryptonimie VP-01, którego zadaniem była infiltracja środowiska skupionego wokół radykalnego imama, Abu Walaa.

O tych rewelacjach poinformowała niemiecka telewizja RBB i dziennik „Berliner Morgenpost”. Urząd Kryminalny w Nadrenii-Północnej Westfalii, z którego wywodził się VP-01, nie skomentował tych informacji. Podał jedynie, że w wyżej wymienionej sprawie prowadzone jest aktualnie śledztwo.

źródło: RMF.fm, pikio.pl
https://polskieinformacje.pl/index.php/ ... sa-dowody/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 28 paź 2017, 23:31

PODWÓJNY ZAMACH bombowy! Na parlament i hotel
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 28, 2017

Doszło do ogromnej tragedii. Równocześnie dokonano zamachu na dwa ważne obiekty. A ludzie wciąż jeszcze nie pozbierali się po poprzedniej tragedii, która pochłonęła ponad 350 ofiar.

Mogadiszu jeszcze nie ochłonęło po potwornym zamachu bombowym sprzed 2 tygodni. Zginęło wtedy ponad 350 osób. Teraz podwójny zamach wstrząsnął tym miastem. Równocześnie wysadzono dwa samochody pułapki w dwóch bardzo ważnych punktach miasta.

Pierwszy samochód wjechał w hotel. Zaraz potem eksplodował. Niemalże równocześnie tuż obok somalijskiego parlamentu wysadzono drugi samochód-pułapkę. Zamach był skoordynowany i zakrojony na szeroką skalę. W pobliżu znaleziono trzeci samochód wypełniony ładunkami wybuchowymi. Służby wykryły w czas jego położenie i zapobieżono kolejnej eksplozji.

Kto za tym stoi?

Nie wiadomo dokładnie, ile osób ucierpiało w zamachu. Służby medyczne podają informację o 15 osobach zabitych i rannych. Dane te jednak mogą być bardzo niedokładne. Jak podają media, na miejscu wciąż znajduje się wiele osób, które nie dają oznak życia.

Na razie nie są znane motywy i przynależność zamachowców. Żadna organizacja nie przyznała się do przeprowadzenia zamachu. W sprawie wypowiedziało się biuro prasowe Al-Kaidy, które jednoznaczne zaprzecza, by zamach był zorganizowany przez nich.

Źródło: warszawawpigulce.pl
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 31 paź 2017, 21:12

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 31 paź 2017, 22:17

W prognozie na miesiąc listopad wróżka Alis wyczytała to z tarota :shock: viewtopic.php?f=7&p=78534#p78534

edit: o USA w około 50 minucie.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 01 lis 2017, 00:33

Zmasowany atak! Rozjechali ludzi ciężarówką, strzelają do uciekających
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 31, 2017

Doszło do koszmarnego ataku. Najpierw napastnicy wjechali w grupę ludzi ciężarówką, potem otworzyli ogień do uciekających przerażonych ludzi. Na miejscu pracuje mnóstwo policjantów, są ranni.

Na Manhattanie w USA doszło do szokującego ataku. Kierowca samochodu najprawdopodobniej celowo wjechał na ścieżkę rowerową. Zabił co najmniej 2 osoby, a wiele innych ranił.

Równocześnie w chaosie informacyjnym część mediów mówi, że nie ma postrzelonych, a wszyscy ranni zostali potrąceni przez samochód. Inne media informują o strzelaninie, w której co najmniej 5 osób zostało postrzelonych.

Chaos informacyjny

Nie jest znany stan rannych, jednak media mówią o tym, że kilka osób ma krytyczne obrażenia. W mediach panuje chaos informacyjny. Część portali informuje o zatrzymaniu kierowcy samochodu. Ma on, według słów przedstawicieli Policji Nowego Jorku, przebywać w areszcie.

Inne media mówią o strzelcu, który wciąż jest w ruchu. Trudno stwierdzić, czy ataki są ze sobą powiązane, albo czy kierowca i strzelec to jedna osoba. Nie wiadomo ilu jest terrorystów, ani jakie są ich motywy. Dziennikarze podają informacje o jednym terroryście zatrzymanym i jednym zabitym.

Sumaryczny bilans na chwilę oceną to co najmniej 2 osoby zabite i dziesiątki rannych, w tym także ciężko lub krytycznie ranni.

Na miejscu panuje chaos i panika. Operuje tam ogromna liczba policjantów, jest też pogotowie. Ludzie biegają w panice lub próbują udzielać pomocy rannym leżącym na ulicy. Należy podkreślić, że tzw. Państwo Islamskie ostrzegało, że w Halloween planują przeprowadzić serię ataków.

http://pikio.pl/zmasowany-atak-rozjecha ... ekajacych/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 01 lis 2017, 23:17

Horror w Londynie! Ludzie konają przygnieceni, „Taksówka Diabła” wbiła się w tłum, a potem…
Autor: Wiadomości Pikio - Lis 1, 2017

Przerażające informacje dobiegają do nas z zagranicznych mediów. W Londynie doszło do wstrząsającego zdarzenia. Na miejscu obecne są dziesiątki funkcjonariuszy.

Ze wstępnych informacji wynika, że auto nazwane już przez internautów „taksówką diabła”. wjechało w tłum przechodniów. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Covent Garden.

Ranni leżą na ziemi

Zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia są bardzo niepokojące. Widać na nich leżących na ulicy ludzi. Obok nich zatrzymana jest czarna taksówka. To ona miała wjechać w tłum przechodniów. Stąd też kontrowersyjna nazwa.

Na miejscu obecne są dziesiątki funkcjonariuszy. Internauci zamieszczają zdjęcia z okien, na których widać ambulanse.

Z informacji podawanych przez zagraniczne media wynika, że część osób potrąconych przez auto nadal znajduje się pod nim. Służby nie informują o potencjalnych przyczynach zdarzenia. Motywy kierowcy (lub ich brak) nie są znane.

źródło: telegraph.co.uk/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 10 lis 2017, 23:26

Nastolatkowie leżą w kałużach krwi! Szalony zamach na szkołę
Autor: Maria Wieczorek - Lis 10, 2017

Do naprawdę szokujących, tragicznych wydarzeń doszło właśnie we Francji. Służby nieoficjalnie potwierdzają, że ucierpiało w nich co najmniej kilka młodych osoby, które akurat znalazły się w pobliżu miejsca zdarzenia. Kierowca przyznał, że działał w umyślny, zaplanowany sposób.

W Tuluzie leżącej w południowej Francji doszło do wstrząsających zdarzeń. Kierowca samochodu wjechał w tłum ludzi zebranych pod miejscową szkołą. Całkowicie zmiażdżył grupę, bezlitośnie przejeżdżając po swych ofiarach. W chaosie informacyjnym pojawiają się doniesienia, że w zdarzeniu ucierpiało co najmniej trzech nastolatków. Ta liczba bardzo szybko może wzrosnąć.

Z relacji naocznych świadków wynika, że obrażenia ofiar są tak poważne, że leżąc na ziemi, zaczęły rosnąć wokół nich kałuże krwi.

Kolejny dramat w Europie

Osoba kierująca pojazdem, który staranował grupę, tuż po zatrzymaniu samochodu, potwierdziła, że zrobiła to umyślnie. Została już zatrzymana przez policję. Jak donoszą media, jest to 28-latek, który był już znany służbom.

W najbliższym czasie służby wydadzą z pewnością oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Wtedy dowiemy się także, jakiej narodowości był sprawca. Jeżeli jednak sam kierowca stwierdził, że chciał zranić albo nawet zabić liczną grupę młodych ludzi zgromadzonych przed szkołą, zdarzenie to bez wątpienia klasyfikować możemy jako zamach.

http://pikio.pl/nastolatkowie-leza-w-ka ... na-szkole/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 21 lis 2017, 23:52

Makabryczny zamach! Ludzie PŁONĄ ŻYWCEM, smród ludzkiego, palonego mięsa
Autor: Przemysław Terlecki - Lis 21, 2017

Potworny zamach, do którego doszło podczas modłów w jednej ze świątyń, wstrząsnął całym krajem. Władze wskazują, że to wina dżihadystów. Wynika z tego, że to kolejny krwawy epizod w przeciągającej się walce między rządem a islamistami. W tej batalii najbardziej cierpią niewinni ludzie.

Obrazek

Do detonacji bomby doszło w północno-wschodniej Nigerii w regionie Adamawa. Jednym z większych miast w tamtym rejonie, Mubi, nagle wstrząsnął silny wybuch. Okazało się, że do meczetu wszedł uzbrojony zamachowiec, który w samobójczym ataku zamordował 50 modlących się wiernych. To był potworny zamach.

Napastnikiem był, według ustaleń lokalnej policji, 17-letni chłopak, który do islamskiej świątyni wszedł razem z innymi wiernymi. Gdy ludzie odmawiali modły ku czci Allaha, ten nagle zdetonował ładunek. W potężnej kuli ognia, która ogarnęła niemal cały budynek, spłonęło żywcem 50 osób. Część zdołała wybiec z meczetu i płonęła jeszcze przed nim, wywołując panikę na ulicy.

Islamiści atakują muzułmanów – straszny zamach

Jak poinformował Othman Abubakar, rzecznik lokalnej policji, nikt jeszcze nie przyznał się do zorganizowania tej krwawej masakry. Wszystko wskazuje jednak, że w akcję zamieszani są bojownicy islamistycznej bojówki Boko Haram, która jest prawdziwym koszmarem w Nigerii. Istniejąca od 2002 roku organizacja terrorystyczna sieje prawdziwe spustoszenie w kraju, próbując zmusić jego władze do wprowadzenia prawa szariatu na całym terytorium.

Do 2009 roku organizacja walczyła jedynie z zachodnią edukacją, ale od 2009 roku przyjęła bardziej radykalne środki walki. Kilka lat później złożyła przysięgę-hołd przywódcy Państwa Islamskiego. Od tamtego czasu w Nigerii dochodzi co rusz do tragicznych zamachów. Pod tym względem najbardziej krwawy był rok 2015, kiedy przeprowadzono kilka zamachów, w których zginęło po niemal 100 osób w każdym. Zaczęło się od zamachu z początku lipca 2015 roku. Później wyszło na jaw, że organizacja do swoich ataków wykorzystuje nawet małe dziewczynki.

Potworny bilans ofiar

Działalności Boko Haram od lat nie jest w stanie ukrócić żaden z rządów Nigerii. Liczący 170 mln osób kraj boryka się z terrorystami od lat i końca tragicznej historii nie widać. Ataki bojówki już pochłonęły 20 tys. ofiar, a kolejnych 2,6 mln ludzi musiało opuścić swe domy, uciekając przed zamachowcami. Boko Haram nie zna żadnej litości. Terroryści atakują nawet w okresie świąt Bożego Narodzenia.

źródło: bbc.com
0 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 25 lis 2017, 00:44

Egipt: Wielki atak terrorystyczny, mnóstwo ofiar: http://xportal.pl/?p=31821
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 31 mar 2018, 16:30

Masoneria i FBI za zamachami "islamskimi":

http://ram.neon24.pl/post/143032,masone ... islamskimi

Obrazek
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 24 sie 2018, 22:48

Francuski Obóz „Antyterrorystyczny” w Polsce

https://youtu.be/s07mPKNToFE

Stefan Tompson
Opublikowany 24 sie 2018
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zamachy terrorystyczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 26 sie 2018, 22:53

USA. Strzelanina w Jacksonville na Florydzie. Nieoficjalnie: 4 osoby nie żyją, 11 jest rannych

Obrazek
Strzelanina na turnieju gier wideo w USA (Facebook.com, Fot: Malik Brunson)

Do strzelaniny doszło w Jacksonville na Florydzie. Napastnik zaczął strzelać do osób podczas turnieju gier komputerowych Madden 19. Media podają, że co najmniej 4 osoby nie żyją, a 10 jest rannych. Biuro szeryfa apeluje: "zostańcie w domu".

Strzelanina w centrum handlowo - rozrywkowym Jacksonville Landing. Odbywał się tam turniej gier wideo Madden 19. Uczestnicy rywalizowali na symulatorze NFL. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że w pewnym momencie usłyszeli ok. 20 strzałów. Na turnieju zapanował chaos, ludzie chowali się gdzie popadnie. Na miejscu jest już policja, SWAT, karetki pogotowia oraz straż pożarna.

Biuro szeryfa podało, że jest "wiele ofiar śmiertelnych". Wyjaśniono, że jeden z napastników nie żyje. W tej chwili nie wiadomo, czy działał sam. Służby apelują do wszystkich mieszkańców miasta o unikanie miejsca, gdzie doszło do strzelaniny.

Pojawiło się także kontrowersyjne nagranie z turnieju gier. Widać na nim dwie osoby, który rywalizują w meczu NFL. Nagle słychać strzały i nagranie się urywa. Niektórzy sugerują, że osobą, która oddała strzały, był jeden z zawodników turnieju gier.

https://www.youtube.com/watch?v=_1k4Xh79XQA

Według telewizji News4JAX, w strzelaninie zginęły 4 osoby, a 10 innych jest rannych. Biuro szeryfa podało, że na miejscu działa jednostka sił specjalnych SWAT, która przeczesuje okolicę. Apelują, aby osoby, które ukryły się w centrum handlowym spokojnie czekały na funkcjonariuszy.

Madden 19 to turniej gier komputerowych, w którym gracze rywalizują na symulatorze futbolu amerykańskiego NFL. Rozgrywki są zawsze transmitowane przez internet.

Obrazek

https://wiadomosci.wp.pl/usa-strzelanin ... 567723649a
0 x



ODPOWIEDZ