Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 22 lut 2013, 23:44

Tusku twój czas już minął - „Anonimowi” ujawniają tajne dane!

Obrazek

Oto wykaz jakich spraw ujawnianych przez „Anonimowych" będą dotyczyły pozyskane dokumenty. ANONYMOUS twierdzą: „posiadamy ponad 200 GB informacji tajnych wrogiej działalności „polskiego rządu”, a więc będzie gorąco?

Obrazek

ANONYMOUS – wasz czas dobiegł końca – NIE DLA ACTA ! NIE DLA RZĄDU.

- Odbita CBA zyskuje nowe niekonstytucyjne uprawnienia, a do tego nie będzie juz zajmować się tylko zwalczaniem korupcji. „Pomysły są niebezpieczne i szkodliwe. To zamach na wolność obywatelską” – mówi „DGP” prof. Piotr Kruszyński, ekspert od prawa karnego oraz konsultant sejmowy

– Szef ABW, K. Bondyrak chciał utajnienia podsłuchów nawet przed operatorem telekomunikacyjnym. Wprowadził bazę danych o przesyłkach pocztowych i skaner który czyta listy bez ich otwierania. Wcześniej ten szef służb specjalnych pracował w Erze. Jego brat Marek organizował ogromne przemyty złota z Belgii do Kaliningradu.

– Wiceszefem ABW został Zdzisław Skorża, znajomy Edwarda Mazura, w „nocnej zmianie” mówi wyłącznie po rosyjsku!. Wcześniej był w SB.

– Podpułkownik Barbara P. popełnia samobójstwo bezpośrednio po rozmowie z przełożonymi z delegatury ABW w Poznaniu i centrali w Warszawie. W liście pożegnalnym oskarża szefów o mobbing. Jak twierdzą dziennikarze, podpułkownik Barbara P. odpowiadała w służbach za sprawy finansowe. Dlatego wielokrotnie miała być przesłuchiwana przez nowe kierownictwo służb, szukające dowodów na bezprawne działania szefów ABW w czasach rządów PiS: Witolda Marczuka i Bogdana Święczkowskiego – czytamy w „Dzienniku”.

– Platforma specustawą umożliwiła powrót nie zweryfikowanych pozytywnie żołnierzom WSI do Służb Kontrwywiadu Wojskowego i Służb Wywiadu Wojskowego.

– Nowym wiceszefem CBA zostaje osoba zamieszana w sprawę śmierci Olewnika.

– CBŚ na usługach „układu z Trójmiasta”. CBŚ zbierało dowody dla Kaczmarka, Kornatowskiego i Marca gdy już nie pełnili żadnej funkcji.

– Sprawa Wojciecha Brochwicza. Najbardziej wpływowa osoba w tajnych służbach, zanim odszedł obsadził wszystkie najważniejsze stanowiska swoimi ludźmi. Człowiek PO, były wiceszef MSWiA. On miał stać za aferą przez którą Cimoszewicz musiał zaprzestać kandydowania na prezydenta. Dziś jest adwokatem Janusza Kaczmarka (pamiętacie jak Kaczmarek kłamał, ze nie spotkał się w hotelu z Krauzym?), zasiada w zarządzie Biotonu jednej z najbardziej znanych firm R.Krauzego. Ryszard Krauze jest znany z kolekcjonowania dawnych agentów. Co ciekawe, do jego leśniczówki często przyjeżdżali na polowanie Komorowski i Palikot. Komorowski silnie lobbował w sejmie za nie rozwiązywaniem WSI

– ABW podsłuchiwało prywatne rozmowy dziennikarzy, Cezarego Gmyza i Bogdana Rymanowskiego z Wojciechem Sumlińskim.

– Głośna sprawa próby samobójczej Wojciecha Sumlińskiego w kościele. ABW zatrzymała dziennikarza który badał sprawę wycieku aneksu, sprawę w której marszałek Komorowski mieszał z zeznaniach i zatajał spotkania z dawnymi SBkami. Dziennikarzowi przeszukano dom a nawet wsadzono palec w odbyt aby sprawdzić czy nic nie ukrywa. Sam dziennikarz przyznał, ze już jest zniszczony, nawet jak okaże się niewinny to wszystko co miał było na kredyt który nie jest teraz w stanie spłacić. Ma żonę i dzieci. Zatrzymano go po oskarżeniach eSBka.

– Raport Pitery (dokument rządowy) ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Pitera pracuje ale nie wykryła jeszcze żadnej korupcji, jedynie dorsza za 8,20zł. Jej mąż to agent SB o pseudonimie TW „Piotr”

– PO dała pracę absolwentom MGIMO ? Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. Dyplom z tej uczelni wiązał sie z przepustka do kariery w KGB. 46 z nich pracuje w centrali MSZ a 37 w placówkach dyplomatycznych.

– Graś cieciem u Niemca którego firma nie istnieje od 20 lat a jednocześnie w tym czasie był koordynatorem do służb specjalnych. Co ciekawe, ten Niemiec Paul Rogler zawiązał inną spółkę z kolegą ministra Grada Franciszekiem Grybosiem i wydzierżawili od państwa atrakcyjny obiekt sportowy w jednym z najbarsziej malowniczych miejsc na Podlasiu. Gryboś posiada tez udział w spółce żony ministra Grada w której siedział on sam i jego syn Paweł. Gryboś i inni szefowie MGGP w 2005 dali 80tyś na kampanię dla Grada a w 2007 z racji limitów dali 42 tyś.

– MSWiA ma plan zmuszać ICP do zbierania danych o użytkownikach Internetu.

– Dodatkowo ma powstać czarna lista domen które maja być blokowane. Rząd szykuje art. 170a.

– Urząd Komunikacji Elektronicznej, bez naszej wiedzy, rozpoczął spis powszechny wszystkich Internautów w Polsce

– Z Polski do białoruskiego KGB wyciekły setki danych o transakcjach obywateli Białorusi w naszym kraju – pisze „Gazeta Wyborcza.

– Funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego pojawili się w urzędach miejskim, powiatowym i gminnym szukali informacji dotyczących majątku generała Waldemara Skrzypczaka (ma on certyfikat do tajemnic NATO) który ma krytyczny stosunek do rządów Bogdana Klicha.

– PO chce inwigilować obywateli, wiedzieć z kim i skąd dzwonią, kontrolować Internet. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje. Przeczytajcie art. „Obywatel w sieci pod lupą”

– Sprawa senatora Piesiewicza i udział tajnych służb, mężczyzna odpowiedzialny za szantaż zeznał, ze był agentem WSI.

– Projekt Pl.ID, wiele organizacji jest przerażonych wielkością zbieranych informacji przez MSWiA, baza będzie zawierać wszystko ,od ewidencji gruntów po akta stany cywilnego. przeczytaj art. „Wielka baza danych budzi kontrowersje”

– Projekt INDECT, wdrażany w Polsce. Wielki brat który będzie monitorował Internet w tym nawet p2p i Usnet, fora dosłownie wszystko. Analizował dane z kamer ulicznych, cyfrowo rozpoznawał twarze.

– Słynna już akcja internautów „Stop cenzurze”, która była pokłosiem afery hazardowej. pod apelem do prezydenta o zawetowanie ustawy podpisało się już ponad stu dziennikarzy, prawników i przedsiębiorców. Tusk debatował z wyselekcjonowanymi internautami.

– CBA powiedziało Rosołowi kiedy przyjdą przeszukać mu dom. Mimo że ten wyczyścił mieszkanie po skandalicznej wizycie tajnych służb to i tak odzyskano pendriva liste pytań jakie ma zadać komisja hazardowa Kamińskiemu.

– Major Szczęsny odwołany z funkcji eksperta po tym jak zaproponował oddanie prokuraturze sprawy narażania żołnierzy na niebezpieczeństwo utraty życia.

– Zaraz po katastrofie smoleńskiej (3 godziny) ABW na wniosek Komorowskiego wchodzi do domu zmarłych parlamentarzystów pod pretekstem zebrania DNA a zabrali dokumenty i laptopy.

Nowa ustawa przemocowa przewiduje zbieranie wrażliwych danych o rodzinach tylko na podstawie podejrzenia lub donosu tzw. Niebieska karta. Definicja przemocy: dawanie klapsów, zawstydzanie, krytykowanie, jednorazowe albo powtarzające się działanie lub zaniechanie naruszające wolność.Sprawa nazywana MEGA przekrętem, polska kupuje gaz od Rosji za 400 dolarów za 1000m3, Polska sprzedała prawa do gazu łupkowego za 1% wartości za 5,63 złotego za 1000m3. Szacuje sie że straciliśmy na tym 2 biliony złotych. Sprzedaliśmy bo nie mamy obecnie technologii wydobycia. Komorowski o wydobywaniu gazu mówił „Nie warto, bo mamy dobry kontrakt z Rosją”

– Polska umarza 1,2 miliarda złotych za transfer gazu w zamian Gazprom zmniejszy nam ceny o 1%. Ekonomiści juz wyliczyli, że ten 1 jest wart max 15 mln dolarów a my im umorzymy 1,2 miliarda zł. Winnych nie ma.

– PO zobowiązała nasz kraj do kupowania gazu od Rosji do 2037 roku w sytuacji gdy sami możemy być w niedługim czasie potęgą gazową. Nawet niemiecka prasa pisze o kontrowersjach. Transakcja ma wartość ok. 100 miliardów dolarów. Sprawę z gazu Tusk uzgodnił z Putinem w czasie spotkania w Smoleńsku, sami rosyjscy dziennikarzy byli zdziwieni.

– Państwo przeznaczyło 113 milionów złotych na reklamę matematyki ale tych reklam nie zobaczycie w TVP tylko TV4 która w 90% należy do Solorza i w 10% do ITI

– Prywatyzacja gdańskiej „Energii”. Firma przyniosła w 2009r 900mln zysku. Rząd PO chce ją sprzedać za 4,9mld. Czyli nabywcy wydatek zwróci się po 5 latach, spółkę chce kupić Kulczyk Investments.

– Pierwsza decyzja Tuska i NBP, 182 mln. euro w błoto

– PO zmniejsza składkę przekazywaną z OFE do ZUS, ekonomiści już twierdzą, ze w przyszłości może nam zabraknąć na emerytury! przeczytajcie art. „Rząd szykuje bombę emerytalną”

– Eureko zostało zwolnione z podatku od 4 miliardów złotych dywidendy.

– Upadek Stoczni. Rząd niezgodnie z prawem faworyzował w przetargu handlarza bronią z Kataru. Wynajął firmie PR do przygotowania upadku stoczni od strony medialnej w czasie gdy sam Tusk dawał jeszcze nadzieje stoczniowcom. UE odrzuciła rządowe plany naprawy stoczni bo rząd ich samodzielnie nie napisał a zlecił Ukraińcom. Polecam artykuł „Ustawa ułożona pod przekręt”

– Zlikwidowanie polskiej większości w spółce EuRoPol Gaz w porozumieniu z Gazpromem

– ITI dostaje 456 mln od miasta Warszawy. To najwyższa subwencja sportowa w historii stołecznego samorządu. Ekonomiści zgodnie podkreślają, że państwo na tym traci a drużyna piłkarska wchodzi niedługo na giełdę. Subwencja tylko podniosła jej wartość za która zostanie sprzedana. Wcześniej ITI była jednym ze sponsorów kampanii wyborczej HGW.

– Spółce J&S w której zarządzie zasiada Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy Obywatelskiej zmniejszono karę o pół miliarda złotych! Ale to nie wszystko, PO wynajmuje jego kancelarie do obrony swoich ludzi. Ostatnio zasłyną obrona Beaty Sawickiej której bronił za darmo i nawet pożyczył jej 300tyś na kaucję. Dodatkowo kancelaria dostała bez przetargu kontrakt na 600tys zł za pomoc prawną przy budowie stadionu.

– MSWiA pozbyła się resortowego osiedla na warszawskich Kabatach za 10% wartości. To kupił? Swoi, mieszkania służbowe wykupili współpracownicy G. Schetyny z ministerstwa w tym. K. Bondyrak i W. Brochowicz

– Hanna Gronkiewicz-Waltz buduje oczyszczalnie ścieków za 564 mln euro, najdroższą na świecie. To o 265 mln euro drożej niż w najtańszej ofercie. Ta sama firma buduje identyczna oczyszczalnię w Turcji za 108 mln euro. Podoba oczyszczalnia została wybudowana w Budapeszcie za 250mln. euro.

– Mirosław Drzewiecki, czyli słynny „Miro” lobbował za 50 krotnym zmniejszeniem podatku dla pól golfowych. Jan Wejchert, współwłaściciel „grupy ITI”, telewizji „TVN” i „Wejchert Golf Club” nie będzie teraz musiał zapłacić 700 tys. zł a niespełna 13 tys. podatku.

– Grupa Eskadra, agencja reklamowa, która była zaangażowana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej dostaje zlecenia z rządu. W większości bez przetargu

– Norbert Wojnarowski PO jest jest prywatnie udziałowcem firmy handlującej długami szpitali i wspólnie z żoną ma 48% udziałów w firmie Progres. Zgłosił ustawę w której wierzyciele mogą przejąć szpital za długi.

– NFZ zabrał 80tyś. obłożnie chorych domowe pielęgniarki.

– Wielka dziura w ZUS, brak pieniędzy na bieżące wypłaty. Deficyt funduszy ubezpieczeniowych w zeszłym roku przekroczył 9 mld zł. Trzeba było powiadamiać UE. prof. Stanisław Gomułka z BBC twierdzi, ze to wina rządu.

– Europejska Agencja do spraw Leków odrzuca wszystkie argumenty resortu zdrowia, który nie chce kupić szczepionek na nową grypę. A Ewę Kopacz nazywa populistką. Lobbysta firm farmaceutycznych zasiadła w ławach sejmowych podczas debaty o szczepionkach.

– Mirosław Sekuła z PO umorzył długi a następnie sprzedał hutę Zabrze za 750tyś zł. Biznesmen który kupił hutę zaraz sprzedał zarabiając kilkaset razy więcej.

– Resort finansów przygotowuje rewolucyjne zmiany w opłatach za samochody. Najwięcej zapłacą kierowcy jeżdżący motoryzacyjnymi starociami: 3 tys. zł za auto sprzed 1992 r. Właściciele pojazdów, których wiek nie przekracza 9 lat, zapłacą około 500 zł

– Ministrowie naciskali na Urząd Skarbowy aby nie egzekwował 900 milionów zł podatku od Rafinerii Trzebinia której szef zamieszany jest w nielegalny handel i oszukiwanie fiskusa. CBA i prokuratura bada sprawę.

– Narodowy Fundusz Zdrowia zakazał leczenia chemioterapia niestandardową tym szpitalom, w których nie pracują wojewódzcy konsultanci ds. onkologii. Liczba placówek w których można uzyskać pomoc gwałtownie się zmniejszyła. Zaprzestanie Leczenia oznacza progresję choroby a to oznacza odmowę NFZ na kontynuacje leczenia.

– Ministerstwo rolnictwa blokowało inwestycje IKEI za 380mln euro jak sie później okazało do inwestycji jednak doszło. Minister nie chciał oddać ugorów pod fabrykę nazywając cenne rolniczo.

– Kolejna restrykcja, aby dostać becikowe matka musi przedstawić dokument, że od 10 tygodnia ciąży jest pod opieka ginekologa. Nie przewidziano tylko, że niektóre kobiety miesiączkują będąc w ciąży lub nie chcą na siłę iść do lekarza.

– Jeśli ktoś płacił w czasie swojego życia częściowo KRUS i ZUS to jeśli będzie chciał np. dostac emeryturę z KRUS to składki wpłacone za ZUS przepadają.

– Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją – alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej.

– Od początku rządów koalicji PO-PSL zatrudnienie w administracji wzrosło o 10 procent – pisze „Rzeczpospolita” wynagrodzenia dla urzędników doszły do kwoty 25 miliardów złotych.

– Rząd sprzedaje akcje PZU po zaniżonej cenie, kupujący od razu zyskują 231%

– Obecny minister MSWiA Jerzy Miler bez przetargu wybrał system informatyczny za 4 miliony

– Sikorski kupił 76 foteli po 10tys każdy

– Nieoczekiwane odwołanie przez premiera Przemysława Guły z funkcji szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wywołało lawinę rezygnacji. W geście protestu z pracy odeszło 10 osób, w tym wszyscy eksperci z kluczowego wydziału analiz zagrożeń

Bruksela zarzuca Polsce, że nie wdrożyła dyrektywy przeciwpowodziowej i mamy co mamy.- Afera Kudryckiej ? kontrola na UJ w związku z jedną pracą magisterską

– Donald i Grzechu grali w piłkę zamiast głosować. Tego dnia głosowano nad emeryturami dla policjantów

– Ponad 300 naukowców napisało „List w obronie rozumu” do Minister Jolanty Fedak

– Umorzenie śledztwa Kulczyk ? Auganow

– Powstała czarna lista działaczy polonijnych którzy krytykują rząd.

– Cofnięcie nakazy aresztowania dla Ryszarda Krauze bo sam się zgłosił, odmówił złożenia zeznań, z powrotem wrócił zagranicę

– Siłowe usuniecie ludzi z KDT

– Podręczniki do polskiej historii tylko te uzgodnione z Niemcami i Rosją.

– Ministerstwo Edukacji chciało aby z jedynkami można było przejść do następnej klasy. nauczyciele w szoku.

– Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica ? łup wyborczy Platformy Obywatelskiej. Działacze partii Tuska wzięli wszystkie kluczowe stanowiska w państwowej spółce.

– Ryszard Makowski satyryk z kabaretu OTTO stracił pracę w domu kultury bo naśmiewał się z PO

– Należące do Skarbu Państwa spółki węglowe oraz koncern PKN Orlen finansowały działalność fundacji Instytut Studiów Strategicznych żony Bogdana Klicha.

– Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji.

– „Chłopcy Drzewieckiego” ze spółki PL.2012 dali sobie premię, 110 tysięcy 846 złotych netto dla każdego członka zarządu.

– Senator Jan Olechaza za ponad 30 metrowe pomieszczenie płaci gminie niecałe dwieście złotych miesięcznie. Co najmniej pięć razy mniej niż przeciętna cena rynkowa,

– Miliony złotych na nagrody, 8 z 17 ministerstw wypłaciło już ponad 30 milionów zł nagród za 2009r.

– Tuska na mecze wożą trzy rządowe limuzyny.

– Komisja „Przyjazne Państwo” zgłosiła projekt ustawy tzw. „Szczypiorkowej”, w myśl której można by wsadzić do więzienia babcię handlującą na ulicy szczypiorkiem ? ustalił „Wprost24″. To nie żart.

– Senatorowie PO chcą walczyć z szarą strefą wśród rolników, którzy sprzedają własne sery, dżemy czy wędliny i nie płacą od tego podatków.

– Przekazy dnia aby politycy wiedzieli co mówić.

– Posłanka PO Krystyna Skowrońska głosowała na 4 ręce, ale nie ma afery. Gdy zrobili to politycy SLD skończyło sie na odebraniu immunitetów.

– Prezydent Szczecina Piotr Krzystka PO, pozwał do sądu internautów którzy go krytykowali. Teraz pozna ich tożsamość. Komentarze to finał afery mieszkaniowej w którą Krzystek był uwikłany (wyrok sądowy zmusił go do oddania 170-metrowego mieszkania komunalnego, które w 2000 r. bezprawnie otrzymał, a potem za grosze wykupił na własność). W zawiadomieniu do prokuratury cytował wpisy: „kompletny gamoń”, „zakłamany drań i oszust”, „łgarz” czy „nędzny złodziejaszek”.

– Maciej Grabowski doradzał zarówno Platformie, jak i doradzał i pracował dla Casinos Poland Sobiesiaka, największej sieci kasyn w Polsce. Grabowski jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi PO, współtwórcą jej sukcesów w wyborach. To on przygotował Donalda Tuska przed ostatnimi wyborami do wygranej debaty telewizyjnej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

– Ministerstwo Sportu zorganizowało szkolenie dla samorządowców ws. Euro w
hotelu Marriott za 691zl za noc. Oprócz drogich noclegów i posiłków podatnicy ufundowali im salę fitness, basen i saunę. W zawiadomieniu o warsztatach przestrzegano ich uczestników, by ?podczas pakowania podróżnych bagaży? nie zapomnieli slipek. Impreza kosztowała 29 800 a polegała na wysłuchaniu konferencji na której wystąpiła pro-gejowska organizacja.

– Miasto Warszawa hojnie wspiera duże imprezy. Dali dotacje 600tys zł na dofinansowanie koncertu AC/DC, 1,4 miliona na turniej tenisowy.

– Miasto Warszawa wydało prawie 440tyś zł na szkolenia pracowników ratusza z języka angileskiego. Bez przetargu bo urzędnicy zajmują sie powodzią i nie mieli na to czasu.

– Miasto Warszawa za sponsorowało spotkanie „integracyjno-rekreacyjne” dla pracowników Metra Warszawskiego i ich rodzin za 200tyś. Firma która je organizowała dostała zlecenie bez przetargu.

– Druga afera pompowania kół. Pierwsza miała miejsce przed rządami PO, wtedy G. Schetyna zapisywał do partii fikcyjnych ludzi i nieboszczyków. Teraz jak PO rządzi znowu robią jaja, politycy PO za jednym zamachem chcieli zapisać do partii 4,5 tys. fikcyjnych członków! Próbę ostatecznie udaremniły władze Platformy. Najwięcej dusz było w Krakowie, Katarzyna Matusik-Lipiec i Łukasz Gibała chcieli zapisać 700 osób. W Gorzowie Wielkopolskim (szefową regionu jest posłanka Bożenna Bukiewicz), doszło do próby dopisania 500 fikcyjnych członków.

– Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną – ujawnia „Dziennik Gazeta Prawna” A mówili obniżymy podatki a polisa ma wzrosnąć do 12%. Czy ta prywatna polisa medyczna nie jest początkiem prywatyzacji medycyny?

– Nowe podatki od gazu, prądu i paliwa pod płaszczykiem ochrony środowiska. Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich mówi wprost: rząd chce wprowadzić tylnymi drzwiami kolejne daniny

– PO i PSL wstrzymało sie od głosu w sprawie debaty o krzyżach co dało pole do popisu zwolennikom usuwania krzyży ze szkół.

– Szef Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy wygrał w sądzie z Kopacz za niepłacenie za zabiegi. Duża część szpitali myśli nad tym samym. Po przekroczeniu limitu NFZ juz nie płaci szpitalom za wykonane zabiegi które nie ratują życia a pacjenci przychodzą. Szpital w Wolsztynie (Wielkopolska) odwołał ponad 150 operacji ponieważ nie było pewne czy ratują życie.

– Pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydawcy i bibliotekarze – ok. dwustu osób podpisało się pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska protestującym przeciwko likwidacji bibliotek w małych miejscowościach. Minister Hall chce likwidować biblioteki ponieważ nie przynoszą zysku.

– Minister zdrowia zmieniło listę leków dostępnych dla punktów aptecznych. Inne leki może sprzedawać apteka w mieście a inne apteka na wsi.

– Rząd PO-PSL przekroczył wszystkie granice, za wyjazdy urzędników za granice płacimy 1 miliard zł. Nasi urzędnicy upodobali sobie kraje egzotyczne na wyjazdy na szkolenia. Nepal, Korea południowa, Wietnam, tam wyjeżdżają urzędnicy z ministerstwa pracy mimo że takie same szkolenia odbywają się w Europie. Ministerstwo Kultury upodobało sobie Senegal, Togo i Kubę, a celem wyjazdu jest
ochrona polskich zabytków i dóbr kultury. Tak ogromne sumy przeznaczane na zagraniczne wyjazdy dowodzą całkowitej nieodpowiedzialności polskich urzędników w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi – mówi Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma 516 służbowych aut, ZUS ponad 300 aut. We wszystkich ministerstwach jest ponad 100tyś służbowych telefonów.

– Po raz pierwszy Polska dopłaciła do budżetu Unii, i to 1,5 miliarda. fachowcy z PO-PSL nie wykonali nawet swojego budżetu, pozyskali mniej o 20 miliardów. Przeczytaj art. „Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii”

– PO, Zbigniew Chlebowski po aferze zabunkrował się w domu na dwa miesiące ale sam sobie napisał usprawiedliwienie i dostał 25tyś poborów z czasu gdy nie pracował.

– Wojewoda PO nie dopuścił do usunięcia pomniku wdzięczności dla armii czerwonej w Legnicy.

– Polityk PO „W życiu tak już jest, że nie raz planujemy różne rzeczy, a potem natrafiamy na trudności. Dzieciom to nie zaszkodzi (zabranie z domu) nauczy je odporności na podobne problemy w przyszłości”

– Lobbyści z TESCO napisali sobie ustawę w ramach przyjaznego państwa Palikota

– Lobbyści z stowarzyszenia „Bez Dioksyn” napisali sobie projekt nowelizacji ustawy w ramach komisji Palikota.

– Komandosi GROM grali w piłke z Tuskiem. To niewyobrażalny skandal – ocenił w Radiu ZET Jerzy Szmajdziński z SLD

– Ministerstwo Środowiska płaciło za sponsorowane artykuły Gazecie Wyborczej. Kosztowało to 61,22tyś zł. W sumie były to dwa artykuły za 47,8 tys. zł i wyświetlenie na stronie gazety za 13,42 tys. zł.

– Warszawa nie lepsza, HGW daje kontrakt Agorze na 220tys, mowa nie została opublikowana w Księdze Zamówień Publicznych

– Polska odnotowuje wielka porażkę w UE w czasie gdy Sikorski nie wiedział czy kandyduje na szefa NATO. Chodzi o projekt kształtu służb zewnętrznych UE (EEAS) w której nie be dzie miejsca dla Polaków.

– Senator PO z Wrocławia wynajął pomieszczenie biurowe od magistratu za 300zł gdzie za taka cenę trudno znaleźć studentowi mieszkanie i to w nienajlepszym miejscu. A senator wynajął pomieszczenie na biur w atrakcyjnym miejscu w którym stawka za m2 to min. 50zł

– Afera z PARP, pieniądze nie dostali najlepsi a pierwsi z listy.

– Bronisław Komorowski żądał od byłej szefowej Kancelarii Sejmu przekazywania sprawozdań o wizytach u posłów. Nie ugięła się, więc straciła stanowisko. Ceniona przez posłów wszystkich partii politycznych, Fidelus-Ninkiewicz pracowała w Kancelarii Sejmu 11 lat.

– Bocheńskie starostwo płaciło agencji reklamowej „Wenecja” za poprawienie wizerunku urzędy, właścicielem agencji jest żona Andrzeja Wyrobca, obecnego skarbnika Platformy Obywatelskiej

– Premier zamiast głosować o dodatku do emerytur grał w piłkę. PO i PSL przegłosowali brak dodatku.

– Pijani ludzie Komorowskiego nad grobem Anny Walentynowicz

Na Damiana Raczkowskiego (szef podlaskiej PO) głosowało więcej osób niz było wyborców. Skandal.- Naciski na prokuratorów aby oskarżali poprzednia ekipę za czasów PIS „To mnie za to przeniosą do Gołdapi lub Suwałk” za to, ze prokurator nie chciał oskarżyć Ziobry,

– Odwołano szefową Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie za brak postępów i nie wszczynanie sprawy „łapówkarskiej” przeciwko Kamińskiemu

– Czuma mianował na prokuratora krajowego Edwarda Zalewskiego, eSBka który szantażem wymuszał współpracę z bezpieką. Trzeci minister sprawiedliwości zanim powołał nowego prokuratora generalnego to obsadził na stanowiskach nowych prokuratorów ludzi Edwarda Zalewskiego.

– W sprawie Olewnika trzech morderców i strażnik więzienny popełniają samobójstwo.

– Samobójstwo popełnia dyrektor generalny Kancelarii Premiera Grzegorz Michniewicz, w trakcie badania przez prokuraturę ewentualnego przecieku z kancelarii premiera ws. afery hazardowej.

– Samobójstwo popełnia „Iwan” świadek ws. zabójstwa Papały. Media piszą, że bał sie o rodzinę.

– Samobójstwo przez głodówkę Rumuna zatrzymanego Claudiu Crulica zatrzymanego za domniemana kradzież, po śmierci znajduje się świadek który dał mu alibi.

– Prokuratura wszczyna postępowania dyscyplinarne dla prokuratorów krytykujących swoich przełożonych. Zarzuty usłyszała Małgorzata Bednarek prezes stowarzyszenia „Ad Vocem”. Obwinionym jest też prokurator Jarosław Duś. Przed sejmową komisją śledczą powiedział, że jest szykanowany przez swoich przełożonych. Zaś mediom ujawnił, że nie pozwolono mu przesłuchać Stefana Niesiołowskiego z PO. Kłopoty ma też słupski prokurator Marcin Natkaniec, który chciał stawiać zarzuty lokalnemu wójtowi

– Warszawski prokurator zaproponował kobiecie seks w zamian za umorzenie sprawy. Przyłapano go, gdy w swoim gabinecie stał rozebrany do slipów i zamierzał odbyć stosunek ze sklepową złodziejką. Mimo że od tych zdarzeń minęło półtora miesiąca Konrad P. nadal nie ma postawionych zarzutów!!!

– 178 aptekarzy wytoczy proces ministerstwu zdrowia. Chodzi o przepisy pełne wad które mogą świadczyć o niekompetencji urzędników.

– Rodziny ofiar żołnierzy z Afganistanu prowadzą własne śledztwa w sprawie śmierci ich członów rodzin. Robią tak ponieważ wykryli, ze wojsko kręci wałki nt. ich śmierci. Opowiastki wojskowych nie zgadzają się z sekcja zwłok. Jest też wątek w którym ludzie Bogdana Klicha wysłał chorążego aby dowodził oficerami ponieważ chorąży bez doświadczenia nie będzie negował wskazówek dowództwa.

– UE skazała nas na karę 31 799 euro za każdy dzień zwłoki w poprawieniu ustawy regulującej hazard

Ministerstwo Sprawiedliwości odkryło nieprawidłowości w ochronie tajnych danych w kilku prokuraturach. Zamiast sprawdzić pozostałe, kontrole zawieszono, a kontrolerów wyrzucono z pracy – ustalił „Dziennik Gazeta Prawna”. Szefem resortu był wtedy Zbigniew Ćwiąkalski

A to wypowiedzi polityków:

Palikot

„Prezydent jest chorym, tragicznym człowiekiem. Powinna mu pomóc rodzina. To chora i psychopatyczna postać.”„Kaczyńscy są małymi zakompleksionymi ludźmi, którzy nigdy tego nie zrozumieją.„Apeluję do Lecha Kaczyńskiego, żeby wytrzeźwiał i wreszcie przedstawił opinii publicznej, co naprawdę myśli w pełni swoich przytomnych sił. „„Czy prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu? Czy prawdą jest, że jego pobyty w szpitalach mają związek z terapią antyalkoholową? Czy ucieczki do Juraty i czerwone wino to nie środki terapeutyczne, stosowane przezeń w reakcji na problemy w relacjach rodzinnych z bratem i matką? „„Działacze Solidarności sami zachowują się jak wieprze, bo chcą tylko dla siebie. Sami sobie przykleili ten świński pysk.”„Ja ? niepytany ? oświadczam, że jednoznacznie preferuję kobiety. A Pan, Panie Jarosławie? „„Czy Jarosław jest Jarosławą? Czy Jarosław Kaczyński jest kobietą”„Wśród bliźniaków jednojajowych często jedno z nich jest homoseksualistą. Tak przynajmniej twierdzą medycy. Jarosław, w przeciwieństwie do Lecha, nie ma żony, dzieci, z kobietami trudno go spotkać, a mieszka z mamą i kotem. „„On zachowuje się jak człowiek z podpalona głową, z płonącym mózgiem.”„Przykro mi, że prostytucja w polityce sięga nawet pani minister Gęsickiej. „

„Raz na kilka miesięcy ożywiona hałasem partyjnego wołania podnosi się z politycznych katakumb Zyta Gilowska. Dziwne to jakieś: strzygą, horrorem i cmentarzyskiem zalatuje.”

„W szlachetnym geście postanawiam ratować ich złajdaczony honor, i niniejszym publicznie ogłaszam, iż chętnie mieszkanie od Zbigniewa Ziobry odkupię, aby mógł jak mężczyzna długi swoje spłacić i odejść bez rozgłosu oraz wstydu dla kolegów.

Prezydent odniósł sukces w Brukseli, bo zdobył krzesło. Jeśli to ma być miarą jego sukcesu, to ja bym się na jego miejscu spalił ze wstydu. (Bronisław Komorowski)

Prezydent może być niski, ale nie mały. (Radosław Sikorski)

Jest pytanie o znaczenie pecha w polityce, gdyż rzeczywiście pan prezydent Kaczyński ma pecha, to widać, że ma pecha. Kolejne wizyty, i coś tam szwankuje. (Bronisław Komorowski)

Lech Kaczyński potrzebuje kuracji, która doprowadzi jego systemnerwowy do porządku. Pytanie, czy to chwilowa zapaść, nerwica czy trwałe uszkodzenie, które wcześniej czy później skończy na komisji lekarskiej. (Stefan Niesiołowski)

Jeśli to zamach, to bym powiedział: jaka wizyta, taki zamach. Bo żeby nie trafić z 30 metrów w samochód to trzeba ślepego snajpera. (Bronisław Komorowski)

Bolszewicki temperament Kaczyńskiego i socjalistyczne poglądy na rolę państwa i na gospodarkę upodabniają go, nawet nie do Kwaśniewskiego, lecz do starszych kolegów byłego prezydenta, tych których nazywano kiedyś betonem PZPR ( Donald Tusk)

Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować ? to jest filozofia PiS. Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi. (Donald Tusk)

Ja „poza krawatami i opalenizną” nie jestem w stanie rozróżnić Jarosława Kaczyńskiego od Andrzeja Leppera. (Donald Tusk)

Jarosław Kaczyński jest zakompleksiony(W. Bartoszewski)

Kaczyńscy są źródłem wszelkiego zła. Zwłaszcza Jarosław Kaczyński (Niesiołowski)

Kiedy ktoś mnie po pijaku obrzyga w autobusie, to nie jest obraza. To jest obrzydliwość. Nie każdy może mnie obrazić. Prezes PiS nie ma życiorysu, który by mu na to pozwolił. Jestem ponad to. (W. Bartoszewski)

Konferencja Jarosława Kaczyńskiego to żałosny pisk zazdrości i zawiści. (Sławomir Nowak)

Jeżeli by Polska miałaby spaść do rangi zainteresowania, jakim obdarzana jest Ruanda, Burundi w świecie, to byłby najlepszy argument za wybraniem człowieka, który ma doświadczenie w hodowli zwierząt futerkowych. Natomiast nie ma doświadczenia bycia ojcem czegokolwiek i czyimkolwiek (W. Bartoszewski)

Nie warto frustratów komentować. To temat dla psychoanalityka. Takimi sprawami można się zajmować w kategoriach psychologicznej traumy, którą ten pan, odkąd przestał być premierem, przeżywa. (Niesiołowski)

Podobieństwo Kaczyńskiego do Gomułki jest uderzające (Niesiołowski)

Tak sobie myślę już po ludzku, ten chłop chociaż powinien się cieszyć, że bratu odpadł naprawdę groźny konkurent. (D. Tusk)

Nienawiść zalewa mu mózg. (Niesiołowski)

Widok Jarosława Kaczyńskiego w kąpielówkach uwłaczałby godności i powadze PiS (Paweł Graś)

Jestem ze Śląska, czyli Znikąd. Bo kim są Ślązacy? Trochę mówią po polsku, trochę po niemiecku. Odporni na mity niepodległościowe. Naród niewolników, naród pracy. (Kutz)

Kaczyńscy mają w sobie to szczególne nawiedzenie. Widać w dzieciństwie mieli jakieś fatalne zabawki i zamiast jeździć na rowerze i kopać piłkę, czytali patriotyczne czytanki. I to im się w tych głowach zalęgło.(Kutz)

Palikot jest politykiem nowej generacji, przyszedł do polityki z literatury, z Gombrowicza. W pojedynkę wodzi za nos całą opozycję. Więcej Palikotów. (Kutz)

To są maniery Mao Tse-Tunga: kandydat na prezydenta w czerniach, pani też cały czas w żałobie. (Kutz)

Warszawa jest bardzo brzydka. Jest pewien żart ? przyznaję okropny ? że to takie miejsce między Moskwą a Berlinem, gdzie krowa zrobiła kupę i jeszcze w tę kupę wdepnęła. (Kutz)

Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy, wygramy tę batalię (Sikorski)

Można być prezydentem, ale można być też chamem. (Sikorski)

Jest prezydentem jednej partii. Stronniczym, zacietrzewionym, mściwym. Wykreśla z listy znajomych Władysława Bartoszewskiego, kompromituje Polskę za granicą, wdaje się w awanturę o kartofla (Niesiołowski)

Jeśli ktoś nie pił taniego wina, to dla mnie jest podejrzany. Bo albo był wychowany w jakimś obrzydliwym luksusie i nie zna życia, albo nigdy nie był młody. (Niesiołowski)

Kaczyński zachowuje się jak Komunistyczna Partia Polski (Niesiołowski)

Pan Bóg tak stworzył kurczaki, że są inteligentniejsze od kaczek. Podobno kaczki są dość tępe. (Niesiołowski)

Pan Kaczyński, z nową fryzurą, że tak powiem, mógłby bardziej fantazyjnie się uczesać. Natomiast te trzy egerie są bardzo mało wiarygodne, ponieważ jedna kłamie, druga ujada, a trzecia nie ma nic do powiedzenia. (Niesiołowski)

Ten pakt należy nazwać ?paktem trzy razy P? ? politycznego paranoika, przestępcy i przestraszonego. (Niesiołowski)

Więcej warte było hasło Aleksandra Kwaśniewskiego „wspólna Polska”. Bo to coś znaczyło. A „najważniejsza Polska” – czy są ludzie, dla których ona nie jest ważna? Przeciwko komu to jest skierowane? (Niesiołowski)

To jest konwergencja, teoria biologii. Jeżeli upodabnia się do ryby, chociaż nie pochodzi foka od ryby, to Kaczyński upodobnił się do Gomułki, choć PiS nie pochodzi od PZPR. (Niesiołowski)

Ty, jak to szło, guten morgen ? butem w mordę? (Niesiołowski)

Wydawałoby się, że z Lechem Kaczyńskim niewiele mnie łączy, ale to nieścisłość. W latach 70. zajmowaliśmy się Leninem, tyle że ja wysadzałem w powietrze jego pomniki, a on cytował jego dzieła w swojej pracy doktorskiej. (Niesiołowski)

- „Pośredniak platformy Obywatelskiej” poszukajcie w sieci, działacze PO nie maja problemów ze znalezieniem pracy w administracji.

– W spółce Elewarr w Wąbrzeźnie pracuje Andrzej Kłopotek, brat posła Eugeniusza Kłopotka z PSL, specjalista ds. kontraktacji – wykształcenie podstawowe.

– Wiesław Raboszuk, radny PO z warszawskiego Targówka został szefem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Jest osobą bez doświadczeń w zarządzaniu funduszami. Wśród zatrudnionych jest ok. 60 działaczy PO z rodzinami.

– Ministerstwo Finansów ogłosiło w lutym konkurs na naczelników 201 urzędów skarbowych ale to nic nie dało. Prymusi zostali odrzucenie bo nie mieli zaufania ministra. Dariusz Przysucha zdobył najwięcej punktów w konkursie, od 15 lat pracuje w skarbówce, nie dostał żadnej posady. Andrzej Jarosiński zdobył najmniejsza liczbę punktów i dostał pracę, był wcześniej w ABW.

– w zespole doradców strategicznych premiera Tuska pracują dzieci wysoko postawionych osób zaprzyjaźnionych z Michałem Bonim min. Paweł Bochniarz, syn Henryki Bochniarz, prezes Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, współpracującej z Bonim w rządzie Bieleckiego.

Pracuje w nim też Mikołaj Herbst, syn Ireny, byłej wiceminister gospodarki, a obecnie doradcy zarządu Lewiatana

– Wiceminister Finansów Jacek kapica wsadza swoich ludzi. Wszyscy robią błyskawiczne kariery i awanse w państwowych spółkach. Średnio trzy stopnie awansu w trzy lata.

– Po prostu tu jestem – mówi o swojej nowej posadzie Tomasz Mencina (PO), były burmistrz Ursynowa. Odchodził z urzędu w niesławie, bo naraził miasto na gigantyczną stratę. Teraz dostał strategiczną posadę w warszawskich wodociągach.

– Neporyzm w NFZ w Gdańsku, znajoma dyrektora, bez kwalifikacji, robi straty na miliony złotych.

– Szefem jednej z największych spółek podległych marszałkowi województwa Max-Film (zarządza kinami w całym kraju) został Lech Jaworski, radny PO, jeden z najbliższych współpracowników Hanny Gronkiewicz-Waltz.

– Piotr Chajderowski i Marian Gawrylczyk zarabiają na życie jako członkowie rad nadzorczych Lotosu i Cefarmu Wrocław. Obaj byli kiedyś współwłaścicielami spółki Signum Promotion, którą założył obecny szef gabinetu politycznego premiera. Sławomir Nowak w Kontrwywiadzie RMF FM stwierdził, że nie ma z tym nic wspólnego.

– Lokalny polityk PO Arkadiusz Gierałt oprócz dyrektorskiej pensji bierze pieniądze za zasiadanie w aż czterech radach nadzorczych spółek podległych KGHM. Żaden z awansowanych polityków w KGHM i spółkach zależnych nie brał udziału w konkursie na dyrektorskie stanowisko. Inkasuje miesięcznie 50tyś.

– Senator PO Tadeusz Maćka, który został dyrektorem do spraw pracowniczych w podległej KGHM kopani. Sprawa budzi kontrowersje, bo ten były prezydent Lublina jest oskarżony o narażenie miasta na stratę 1,6 miliona złotych

– Norbert Wojnarowski z PO wsadził swoja żoneędo KGHM bez konkursu, wynagrodzenie 30tys. miesięcznie

– Karol Szczepaniak, radny Platformy Obywatelskiej z Głogowa. Bez konkursu został dyrektorem w spółce zależnej od KGHM – Pol-Miedź Trans

– członek PO z Legnicy i były radny Jerzy Bednarz został wiceprezesem w zarządzie spółki-córki KGHM Inova

– radny Platformy Eric Alira, dostał pracę w należącym do KGHM klubie piłkarskim Zagłębie Lubin

– Marcin Kulicki, działacz mazowieckiej PO, były ZOMOwiec został szefem państwowej Krajowej Spółki Cukrowej nie mając doświadczenia.

– nepotyzm w Totalizatorze Sportowym, Michał Chyczewski na szefa TS wybrał znajomego a ten na członka zarządu kolejnego znajomego.

– Sprawa Stanisława Gawłowskiego

– Nepotyzm Klicha to juz historia, przytoczę tylko nazwiska, Jarosław Hodura, Marcin Idzik, Krzysztof Kuczmański,Marcin Pyzik, Marcin Dulian, Grzegorz Lipiec, Grzegorz Stawowy, Katarzyna Góralczyk czy egzotyczny Kajetan d’Obyrn

– Nepotyzm ministra sprawiedliwości Czumy, Bogusław Mazur i jego synalek (znany też z listy kapusiów)

– „Układ Pawlaka” wpiszcie w Google bo to tez juz historia

– Elżbieta Lanc, w przeszłości wpływowa działaczka PSL, dziś w sejmikowym klubie PO dostała z kolei pracę w Przedsiębiorstwie Gospodarki Maszynami „Warszawa”. – Szukałam pracy, zapisałam się do klubu PO i udało się – wyznała „Gazecie” Lanc, z wykształcenia polonistka.

– Sejmikowy radny PO Krzysztof Skolimowski, historyk z wykształcenia został oddelegowany do rady nadzorczej warszawskiej spółki miejskiej Szybka Kolej Miejska i jak powiedział „od zawsze interesował się ogólnie rozumianym transportem”.

– Szefem PERN Przyjaźń, właściciela strategicznych ropociągów, pompujących rosyjską ropę do rafinerii w Polsce i Niemczech został Robert Soszyński z PO. Wcześniej minister odwołał prezesa wyłonionego w konkursie

– W oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa w Gorzowie dyrektorem został Tomasz Możejko, sekretarz lubuskiej PO – z zawodu nauczyciel historii. Wygrał dopiero w drugim konkursie, w pierwszym komisja rekrutacyjna uznała, że nie ma kwalifikacji. To zaufany człowiek poseł Bożenny Bukiewicz, szefowej lubuskiej PO.

– W Łodzi zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska podzieliły między siebie rządzące w sejmiku województwa łódzkiego PO i PSL. Prezesem jest Andrzej Budzyński (wiceszef PO w Opocznie). Wiceprezesem m.in. Wiesław Łukomski (PO), nauczyciel historii.

– W Toruniu szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest szef toruńskiego PSL Andrzej Gross

– Julian Golak – b. radny wojewódzki PiS – przeszedł w połowie ub. roku do obozu PO i zaczął popierać koalicję w dolnośląskim sejmiku. Trafił do rady nadzorczej spółki Avista Media (ta należy Dialogu, własności KGHM). Ma średnie wykształcenie, skończył trzyletnie Archidiecezjalne Studium Teologiczne. I zaprzecza, że pracę zawdzięcza przejściu do klubu PO. – Po prostu wysłałem podanie i zostałem przyjęty.

– Elżbieta Zakrzewska (Unia Pracy) – w marcu 2008 r. dołączyła w sejmiku do klubu PO, w czerwcu została dyrektorką szpitala MSWiA w Jeleniej Górze.

– Robert Banasiak został wiceprezesem Dialogu. To zaufany człowiek wicepremiera Grzegorza Schetyny, który wcześniej pracował w dolnośląskim urzędzie marszałkowskim jako dyrektor departamentu spraw społecznych.

– Szef Biura Informacji Sejmu Krzysztof Luft (PO) w radzie nadzorczej Radia Gdańsk

– W zarządzie PERN i radzie nadzorczej Portu Gdańskiego znalazł się Marek Litka, ekonomista – członek PO. Prezesem Morskiego Portu Gdańsk jest Ryszard Strzyżewicz, skarbnik gdyńskiej PO

– Prezesem Gliwickiej Agencji Turystycznej jest wiceszef sejmiku z PO Marcin Kędracki.

– WORD w Bielsku Białej dostał b. poseł PO Edward Płonka (znany z tego, że trzymał na żółwia łańcuszku).

– Śląskim Ogrodem Zoologicznym kieruje Jolanta Kopiec, była posłanka SLD (w sejmiku SLD jest w koalicji z PO).

– Wojewódzkim Parkiem Kultury i Wypoczynku kieruje Andrzej Kotala (PO).

– W śląskim oddziale regionalnym Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji w Częstochowie wiceszefem został Bartłomiej Sabat (PO), szef klubu częstochowskich radnych PO, były asystent europoseł Małgorzaty Handzlik i były dyrektor biura częstochowskiego posła PO Grzegorza Sztolcmana. Agencja to jego pierwsza praca poza partią.

– PKS w Radomiu to Leszek Ruszczyk, radny Sejmiku z PO. Niedawno zatrudnił na szefa stacji obsługi Wojciecha Lisa, brata minister zdrowia Ewy Kopacz. Lis jest mechanikiem samochodowym. Nie było konkursu. – Złożył podanie, jak ktoś szuka pracy to znajdzie – tłumaczy nam Ruszczyk.

– Wiceszefem Agencji Nieruchomości Rolnych w Rzeszowie został matematyk Jerzy Borcz czynny polityk PO, radny sejmiku wojewódzkiego. Nim wystartował w konkursie podkarpacka PO pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę.

– Wiceszefową Agencji Nieruchomości Rolnych w Olsztynie została bez konkursu w 2008 r. Janina Filipiuk z PSL.

– Szefem Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Ochrony Środowiska jest poseł PSL Adam Krzyśków. Pensję bierze z Funduszu, nie z Sejmu – bo jest większa. W radzie nadzorczej Funduszu jest też poseł Platformy Miron Sycz – nie pobiera pensji. Ale w ubiegłym roku stowarzyszenie żony parlamentarzysty dostało dotację z WFOŚ na drewnianą wiatę. Sprawa budziła kontrowersje i doprowadziła do zawieszenia posła w klubie PO.

– Prezesem wydającego dziesiątki milionów złotych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska został Wojciech Piekarczyk z PSL, jego zastępcą Andrzej Gajak z PO.

– w kierownictwie oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Lublinie dyrektorem oddziału został Leszek Świętochowski – członek zarządu wojewódzkiego PSL, jego zastępcami po konkursach: Grzegorz Kurczuk (b. minister sprawiedliwości z SLD, prawnik) oraz Leszek Daniewski (miejski radny PO). Niedługo potem szefem KRUS został b. lubelski poseł PSL Henryk Smolarz.

– PSL ma też firmę PKS „Wschód” – Teresę Królikowską z PSL wskazała wojewoda Tokarska – zamiast Tomasza Fulary z PO. Ta zmiana oburzyła posła Janusza Palikota. Dlatego wiceprezesem PKS został Leszek Piotr-Krajecki, sekretarz zarządu regionu PO. Niedawno zrezygnował ze stanowiska.

– PKS w Radomiu przejmuje radny sejmiku z PO Leszek Ruszczyk.

-Do rady Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Radomiu trafiło dwóch polityków PO – Włodzimierz Konecki, radny Radomia, i Marek Kordecki, radny Siedlec

– Na Mazowszu, na 30 nowych dyrektorów spółek państwowych wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski (PO) 15 to członkowie koalicji rządzącej.

– We władzach Herbapolu pojawiła się Teresa Bogiel, była radna PSL w powiecie płockim i zaufana współpracowniczka Adama Struzika (PSL), marszałka Mazowsza. Z partyjnej rekomendacji zasiada też w radzie nadzorczej Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych.

– Do rady Państwowych Magazynów Usługowych w Pruszkowie dostał się Andrzej Łuczycki, były senator PO z Radomia

– Lasy Państwowe obsadzone z klucza politycznego PO. Mariana Pigana został szefem, jego opublikowane CV składa się z siedmiu zdań.

– Jan Harhaj, sekretarz Platformy na Warmii i Mazurach dostał pracę w radzie nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

– Miejska spółka ciepłownicza płaciła pensje sportowcom i trenerom trzecioligowej Stali Kraśnik, której prezesem jest poseł PO. Piłkarze pracowali tylko na papierze ? twierdzi NIK

PO zwolniła fachowca a by wsadzić swojego do Poczty Polskiej. Przeczytajcie art. „Platforma czyści pocztę Polska”- Afera hazardowa. Wszyscy zamieszani w wałki na hazardzie znali się od dawna. Chlebowski, Schetyna, Sobiesiak, Drzewiecki, Rosół. Stenogramy i dużo info jest w internecie. Dodatkowo spotkania na cmentarzu i wkręcanie córki Sobiesiaka do totalizatora. Sama śmietanka Platformy to wałkarze. Straty podatników to 500mln zł. Jest tez drugie dno, oni robili interesy już dużo wcześniej przy wyciągach z prezesem koła PO w Czorsztynie Lechem Janczym.

– Wiceprzewodniczący PO Waldy Dzikowski był podejrzany o korupcje przy inwestycjach za 5mln. ale PO nie pozwolił na uchylenie immunitetu aby proces mógłby sie rozpocząć. Sprawa będzie umorzona do czasu wygaśnięcia immunitetu.

– Afera Tomasza Misiaka i firmy Work Service. Biznes na zwolnionych stoczniowcach bez przetargu i pisanie ustawy pod firmę. Misiak robił też interesy z poczta na kwotę 12 mln gdy w tym samym czasie pracował nad zmianami w poczcie.

– Spółka MGGP żony Grada i kolegi wygrywa rządowe przetargi. Kosztuje to polskich podatników 400mln unijnej kary

– Afery korupcyjne Prezydenta Sopotu. PO broni swojego człowieka. Gangsterzy zatrudniają syna członka PO.

– Afera Zbigniewa Pawłowicza, senatora PO. 10 milionów państwowej dotacji dla swojej kliniki.

– Radny PO Leszek N. chronił gangsterów ze Szczecina

– Cezary Jakubowski z PO to złapany łapówkarz

– Radny Majdan chciał udowodnić przed sądem, że policjant chciał mu dać „z główki” w kolano ale sąd nie dał wiary i go skazał.

– Sprawa kupna aneksu do raportu o likwidacji WSI i niechlubna rola w nim Komorowskiego i jego kolegi dwukrotnie szkolonego przez KGB w latach 80, miotanie się w zeznaniach Komorowskiego

– Szef krakowskiej PO Paweł Sularz zamieszany w sprawę prania brudnych pieniędzy w spółce Creation. Spółka wykręciła wałek na 50 milionów euro.

– Prezes ZUS Sylwester R z PO zatrzymany za korupcję przy budowie siedziby za 30 milionów. Grozi mu 10 lat.

– Michał Ł. i Cezary A złapani za posiadanie narkotyków. Ten drugi ja sam mówił, dorobił sie pierwszego miliona pracując fizycznie zbierając truskawki za granicą. Chyba były ze złota.

– przyjazne państwo i ustawa o odrolnieniu działek. Czyli jak zbić fortunę w jeden dzień

– Lody Palikota (jest on wiceprzewodniczący partii) i Zdrojewskiego w warszawskich łazienkach

– Lody Palikota i Studentów co wpłacali na jego kampanię po 20tyś ze swojego kieszonkowego. Dziś ci studenci pracują w urzędach.

– Lobbyści Tesco napisali sobie ustawę pod przykrywka komisji Palikota.

– Krzysztof Grzegorek, wiceministrowi usnęło się na podłodze korytarzu a Sławomira Miłeka z pijaństwa zabrała karetka. Dodatkowo Grzegorek podejrzewany o przekupstwo i mataczenie.

– Wiceminister Maciej Trzeciak i jego wały na dopłatach UE

– Wałki przy zakupach w MON, wynegocjowane ceny za Bryzy były trzy razy większe niż ich rynkowa wartość. Klich chciał kupić łudź podwodna bez przetargu i bez zapoznania się z parametrami technicznymi.

– Syn ministra kultury Stanisław Z. dwa razy został złapany na handlu narkotykami, został zwolniony bo to była niska szkodliwość społeczna czynu

– wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski wygrywa konkurs współorganizowany przez MEN i otrzyma 650 tys. zł publicznej dotacji

– Żona wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego robi interesy z ministerstwem środowiska

– Miliard euro straciliśmy ponieważ resort pisał ustawę pod fundacje ministra, Maciejowi Nowickiemu miało zależeć, by ogromnymi pieniędzmi ze sprzedaży praw do emisji gazów cieplarnianych obracała fundacja, której był prezesem przez 15 lat.

– Afera senatora PO Abgarowicza. Wielokrotnie kłamał i wykręcił wała na 700tyś zł.

– Poseł PO Norbert Wojnarowski handlował długami szpitali i jednocześnie pracował nad ustawa o ZOZach

– Piotr Czubiński PO podejrzewany o korupcję

– Sprawa Długów Posła Chlebowskiego w Żarowie. Nowy burmistrz od razu zrezygnował z funkcji gdy zobaczył, ze długi sięgają 70% rocznych dochodów.

– Łukasz Lorentowicz, były asystent posłanki Beaty Sawickiej, twierdzi, że Sawicka, a także Mirosław Drzewiecki, naciskali na niego, by składał korzystne dla Platformy zeznania.

– Wałki przy budowy orlikow, faworyzowano konkretne firmy. Sprawa zajęła się CBA

– NIK stwierdził, że ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz ustawiała konkursy w ratuszu pod konkretnych ludzi.

– Łukasz J. Brud, sekretarz warszawskiej Platformy i szef ochockiego OSiR-u ma zarzuty prokuratorskie.

– Doradcą Kopacz, Jan Gołąb opłacany przez koncerny farmaceutyczne. Inny doradca Lech Barycki opłacany przez firmę Falck Medycyna

– Posłanka PO Lidia Staroń kupiła działkę pod swoim pawilonem usługowym za 749zł. Ziemie miała w dzierżawie. Okazuje się, ze wszystkie dokumenty o wybudowaniu pawilonu zniknęły. Dodatkowo zataiła dochody z oświadczeniu majątkowym.

– Mirosław B z PO, były dyrektor departamentu mienia i inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie chciał sprzedac za łapówkę pałac Potockich w Olesinie koło Kurowa. Złapali go. Chciał 80tyś a pałac warty 8 milionów.

– Senator PO Roman Ludwiczuk wywiną wała na 138 531 zł miastu Wałbrzych

– Poseł Miron Sycz z PO wykręcił wałka na 40tyś Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska

– Sawimed, spółka M.Sawickiego (PSL) i jego żony stara się o 4,5mln. zł od wojewody mazowieckiego
tez z PSL. Wcześniej Już spółka wywineła wałka przy nabywaniu ziemi w ustnym przetargu gdzie M.Sawicki był wójtem.

– Piotr Czubiński z PO usłyszał zarzuty w związku z nieprawidłowościami w finansach SUK i braki w kasie. Prokuratura ma też podobno mocne dowody na jego korupcję ale na razie nic nie ujawniają, czekają na ekspertyzę. Broni go Palikot.

– Krzysztof Lisek to prominentny polityk PO i jeden z bliskich współpracowników premiera Donalda Tuska. Jest on członkiem Rady Krajowej oraz wiceprzewodniczącym Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej. Pierwszy polski Europoseł pozbawiany immunitetu.

– Firma Zony Sławomira Nitrasa (PO) E-Plus dostaje zlecenia państwowe w zachodniopomorskim, sprawę bada CBA. Chodzi tez o spółkę Żwirex, w której udziały ma ojciec radnego PO i szwagra Nitrasa Stanisław Gzyl

– Przedsiębiorca, który wygrał ponad pięćdziesiąt przetargów na budowę boisk, ma zarzuty korupcyjne. Chodzi o Konrada Sobeckiego, i jego firma Tamex, prokuratura postawiła mu sześć zarzutów tzw. korupcji czynnej. Wszystkie mają związek z zamówieniami publicznymi na budowę lub modernizację obiektów sportowych

– Marcin Rosół z PO, człowiek z przeszłością który bardzo szybko awansował. Potchneła mu się noga gdy chciał wkręcić córkę Sobiesiaka do władz totalizatora.

– Szczeciński radny PO Paweł Gzyl zataił dochody w swoim oświadczeniu majątkowym. Zapomniał dopisać, ze że zasiadał w dwóch radach nadzorczych: Pogoni Szczecin i Bioenergetyki Polskiej S.A i że w ciągu roku wzbogacił się o 1,5 miliona złotych ale CBA przyłapało radnego.

– Lokalni politycy PO z podwrocławskiego Milicza szantażowali i zwalniali z pracy niewygodnych aby zapewnić sobie rządy. Próby szantażu zostały nagrane.

– Brat „Mira” Drzewieckiego Dariusz składał propozycje kontraktów na orliki, budowę stadionów na Euro i odcinka autostrady A2 austriackiej spółce. Dareczek nie jest głupi, jest restauratorem a do koordynacji projektów wynajął wille pod Łodzia. Został złapany przez CBA.

– Wały w szefostwa Terminalu Promowego Świnoujście, zamieszani politycy z platformy, Bartłomiej Pachis, szef polickiej PO, działacz PO Jarosław Siergiej. Chodziło o umowę na ponad 500 tys. zł zawartą z Danielem Dziwulskim, wieloletnim współorganizatorem kampanii wyborczych poseł PO Magdaleny Kochan

– Agenci CBA zatrzymali w poniedziałek kierownika szprotawskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Mirosława K., jednocześnie szefa PO w powiecie żagańskim.

– Treść listu gen. Petelickiego do premiera Tuska i wały Bogdana Klicha, warto poczytać.

Posłanka PO Iwona Guzowska ma poważne kłopoty. Niegdyś sportsmenka (Kick-boxing) oraz celebrytka (Brała udział w programie „BAR V.I.P), stanęła przed sądem jako oskarżona o oszustwo.
Obrazek
TO TYLKO NIECAŁE O,5 % SPRAW NA KTÓRE MAMY DOKUMENTY

ANONYMOUS

Źródło: e-mail przysłany do redakcji Niezależnej Polskiej Agencji Informacyjnej.
http://fiatowiec.salon24.pl/386090,tusk ... tajne-dane

Jestem ciekawa czy spełnią groźby ? czyli dzieje się ?

edit:
zmieniłam tytuł wątku -chanell
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: Polska polityka

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 09 mar 2013, 10:38

Piechociński: Duda chce obalić rząd. Strajk generalny jest przesądzony

"Strajk generalny związkowców z Piotrem Dudą na czele jest już przesądzony" - mówi w Przesłuchaniu w RMF FM wicepremier i szef PSL Janusz Piechociński.
Mariusz Piekarski: Strajk generalny jest nieunikniony czy przekona pan związkowców, że ten rząd nie jest ich wrogiem publicznym numer jeden?

Janusz Piechociński: - Nie ten rząd ani nie ten parlament. Chociaż widzimy, że tam cele polityczne są wyraźnie zarysowane, bo choćby przewodniczący Duda mówi, że jego zasadniczym, strategicznym celem jest doprowadzenie do przedterminowych wyborów i obalenie tego rządu...

Cokolwiek rząd by nie zrobił, "Solidarność" będzie parła do strajku generalnego?


- Widać wyraźnie, że część działaczy związkowych ma także chęć w większym niż dotąd stopniu uczestniczyć w polityce. Przypomnę, że Piotr Duda wygrał z panem przewodniczącym Śniadkiem, mówiąc, że "będziemy dystansować się od bieżącej polityki", a w praktyce jest to trochę coś innego. Nie jest najlepszym mechanizmem w obronie miejsc pracy wzywać do strajku generalnego.

Duda buduje w ten sposób swoją pozycję?

- Jestem przekonany, że ta ostatnia konferencja z Jarosławem Kaczyńskim była symboliczna, bo widzieliśmy starego lidera prawicy i nowego lidera prawicy, który się zaktywizuje szczególnie po upadku misji prof. Glińskiego, a stało się to w piątek.

Czyli nie będzie pan rozmawiał ze związkami przed 16-tym, kiedy chcą w stoczni, w sali BHP rozmawiać ze wszystkimi - jak mówią - poszkodowanymi przez ten rząd? Pan pojedzie, będzie próbował odwieść od pomysłu strajku generalnego?

- Nie jestem wśród poszkodowanych przez rząd, w tej formule nie mogę występować, choćby ze względu na zwykłą logikę. Prowadzimy długotrwałe, intensywne rozmowy z komitetem protestacyjnym na Śląsku, tym regionalnym. Ciągle tam przybywa różnych dodatkowych argumentów, a jednocześnie na szczeblu centralnym mamy już de facto przesądzone, że protest będzie.

Czyli protest będzie, cokolwiek pan by powiedział.

- Muszę apelować tylko o jedno: aby wszelkie akcje protestacyjne nie uderzały w kondycję ekonomiczną przedsiębiorstw, bo podcinanie gałęzi, na której siedzą tysiące pracowników polskich firm, jest bezproduktywne.

To może, skoro - jak pan twierdzi - protest będzie i jest nieunikniony, to warto dokończyć reformę emerytur górniczych? Nie rozmawiać ze związkami, tylko zrobić to, co trzeba.

- Ale żeby była jasność: skierowaliśmy do menedżerów firm, nie tylko państwowych, ale i prywatnych - bo mamy już takie w polskim górnictwie - ofertę, aby razem z reprezentacją załogi przejrzeli listę stanowisk i doprecyzowali - biorąc pod uwagę także zmiany technologiczne - kim jest dzisiaj górnik dołowy, a kim...

Pan się nie zgodzi na to, żeby każdy górnik, który zjeżdża na dół, pod ziemię, miał zagwarantowaną wcześniejszą emeryturę?

- Ale patrzmy na to racjonalnie, bo to nie jest kwestia rozwiązania ustawowego, tylko dotyczącego konkretnego miejsca pracy, bo także w górnictwie następuje automatyzacja procesów, mechanizacja tych procesów. W związku z tym warto ograniczyć pola konfliktu. A jednocześnie nie chcę mówić o emeryturach górniczych w kategoriach przywilejów.

Ale obiecał pan górnikom i związkowcom, że emerytury, przywileje górnicze nie będą ruszane?

- Ale nie traktujmy tego jako przywileje. Traktujmy to - z racji na specyfikę miejsca, wyzwań tego zawodu, przypisanego do konkretnych miejsc, nie do każdego górnika ogólnie, tylko tego, który rzeczywiście nim jest...

Nie każdy, który zjeżdża pod ziemię...

- ... nie każdy, który zjeżdza pod ziemię, szczególnie ten, który nie zjeżdza codziennie, co tydzień, co miesiąc, musi być na liście specjalnych preferencji jeśli chodzi o rozwiązania. Ale uwaga - wokół tego trzeba przeprowadzić rzetelną dyskusję, w zakładzie pracy, a potem te uzgodnienia przekładać na ewentualne zmiany legislacyjne.

Czy ZUS powinien przejąć nasze pieniądze zgromadzone w OFE - 5, 10 lat przed ich wypłatą?

- Wracamy do starej dyskusji wokół OFE.

To PSL wraca?

- Nie.

A kto wraca?

- Wracamy w postaci wyrwanych z kontekstu propozycji czy sugestii. Zwracam uwagę, że w tej chwili najważniejsze jest jedno - żeby nie destabilizować systemu w żadnym wymiarze, podnosić jego efektywność, stąd zachęcam do dyskusji,

PSL będzie za zmianami w systemie OFE, w którym roku?

- Poczekajmy aż pomysł, który gdzieć pojawi się w publicystyce zostanie przełożony na język konkretów.

To nie jest pomysł PSL-u?

- Nie jest to pomysł PSL-u. Za dużo ostatnio pojawia się wyrwanych z kontekstu pomysłów. Wystarczy przypomnieć wiele wystąpień tzw. ekspertów czy kandydatów do rządu technicznego, którzy w oderwaniu od siebie rzucali w dużych ilościach pomysły zdroworozsądkowe, fajne, ale nie zbilansowane. Na pewno rząd, koalicja, nie powinna tak funkcjonować. Ale i cała polska polityka...

Powie pan: "Nie ruszajmy na razie OFE"?

- Powiem wyraźnie, że czas mówić o zmniejszeniu kosztów funkcjonowania OFE. Jednocześnie trzeba koncentrować się na tym, aby środki z OFE pracowały na rzecz polskiej gospodarki.

Panie premierze: 14,4 - to najwyższa stopa bezrobocia od 6 lat. Premier słusznie mówi - priorytet dla rządu to: praca, praca, praca. A co minister gospodarki ma do zaproponowania, żeby tych miejsc było więcej? Gdzie jest ten mityczny inwestor motoryzacyjny z Azji?

- Powoli. Jak pan wie, przyciskacie mnie do ściany tak, jakby inwestycje, decyzja polityczna, menadżerska czy biznesowa - która jest wpompowaniem do polskiej przestrzeni gospodarczej co najmniej 1,5 mld euro - była łatwa i prosta. Szczególnie, że rynek motoryzacyjny w Europie jest kryzysie.

Ale jest oczekiwana.

- Powoli. Ja wiem, że jest oczekiwana, ale pracuję bez tego krzyku. Proszę zwrócić uwagę: opel caskada to będzie kilka tysięcy w tym roku. Ale w nim jest 40 procent polskich części podzespołów.

Wkrótce pełny tekst rozmowy z ministrem gospodarki
RMF24

Nie wiem jak wy ,ale mam mieszane uczucia co do strajków,bo przypomina mi to zryw solidarności z ubiegłego wieku.Zryw był ,dostaliśmy szansę na życie w wolnym kraju ,ale niestety do władzy dorwali się niewłaściwi ludzie i mamy jak mamy. Może lepsze będą protesty na ulicach,tak jak w Portugalii,Hiszpanii czy Bułgarii. Pierwszy ma być 20 marca,ktoś idzie ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9314
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 400
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13450 razy

Re: Polska polityka

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 09 mar 2013, 12:33

Jest bardzo duża różnica między strajkami w 1980 i teraz. Przedtem byliśmy my i oni, a proporcje były blisko przysłowiowych 99% do 1%.
Obecnie sytuacja sytuacja jest zagmatwana, bo te 99% post solidarnościowców się podzieliło i stworzyli frakcje. Tak na prawdę strajki będą tym podcinaniem sobie gałęzi, o której Piechociński mówi.
Mało tego tzw. kapitał będą na tym zbijać ci, którzy siedzą dość cicho czyli ogólnie lewica.'
Czy nowe wybory mogą coś rozwiązać? Zdecydowanie NIE. Jeśli wróci frakcja Jarka to będzie powtórka z wątpliwej rozrywki. Obecna frakcja też już przestaje się sprawdzać. Ewentualna wygrana Palikota spali się jeszcze szybciej niż PO.
Tak naprawdę nie wiadomo, czego to nasze społeczeństwo oczekuje, na pewno nie drugiej Japonii, jeśli się połapie jaki system pracy tam obowiązuje. Zapewne wszystkim odpowiadałby model Francji, ale on teraz się wali na łeb na szyję.
Generalnie obecnie jestem przeciwny strajkom, zwłaszcza generalnym, bo strajkujący bardziej jak widać reprezentują ambicje przywódców, a nie rzeczywiste poglądy społeczeństwa, które tak na prawdę jest tym wszystkim zmęczone. To kolejne próby dzielenia zbyt małego tortu, aby starczyło dla wszystkich. Stąd pojawiają się próby rozwiązań siłowych.
To mocno osłabi naszą stosunkowo dobrą w Europie pozycję gospodarczą, ale tego akurat związkowcy nigdy i nigdzie nie pojmują. Rzeczywiście potrzebna byłaby tutaj Japonia - tam nie ma związków zawodowych.
Obecnie strajki nic nie rozwiążą, strajkom mówię NIE.
Popieram natomiast masowe protesty, jeśli będą organizowane np. przeciw GMO, trującym szczepieniom i wielu innym patologiom tego kraju i świata.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19593 razy

Re: Polska polityka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 09 mar 2013, 19:31

..tak na marginesie "ciekawe" rzeczy wyprawia bratanek Orban,-
a tu strona na której podobno można coś zdziałać-
http://obywateledecyduja.pl/
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: Polska polityka

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 11 mar 2013, 11:13

PrOporcjonalni - Ewa Kołodziej

"System wyborczy reprezentacji proporcjonalnej odziera posła z odpowiedzialności osobistej. Czyni zeń maszynę do głosowania, a nie myślącego i czującego człowieka
" Karl Popper
Zapraszamy na film z cyklu: "Proporcjonalni"
http://www.facebook.com/Zmieleni

Masakra ! co to jest ? to brzmi jak referat w szkole podstawowej ,czy ta pani nie pomyliła instytucji ? Kurcze ktoś taki żyje za nasze pieniądze ! Wstyd !
ps :Żeby było jasne ,nic nie mam do Katowic,Górnego Śląska i sportowców
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Myśliciel
x 116

Re: Polska polityka

Nieprzeczytany post autor: Myśliciel » wtorek 30 kwie 2013, 01:21

chanell pisze:PrOporcjonalni - Ewa Kołodziej

Masakra ! co to jest ? to brzmi jak referat w szkole podstawowej ,czy ta pani nie pomyliła instytucji ? Kurcze ktoś taki żyje za nasze pieniądze ! Wstyd !
ps :Żeby było jasne ,nic nie mam do Katowic,Górnego Śląska i sportowców


Ktoś taki żyje za nasze pieniądze, bo sami na to pozwalamy ;)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19593 razy

Re: Polska polityka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 30 kwie 2013, 08:55

chanell pisze:PrOporcjonalni - Ewa Kołodziej

"System wyborczy reprezentacji proporcjonalnej odziera posła z odpowiedzialności osobistej. Czyni zeń maszynę do głosowania, a nie myślącego i czującego człowieka
" Karl Popper


http://www.facebook.com/Zmieleni

Masakra ! co to jest ? to brzmi jak referat w szkole podstawowej ,czy ta pani nie pomyliła instytucji ? Kurcze ktoś taki żyje za nasze pieniądze ! Wstyd !
ps :Żeby było jasne ,nic nie mam do Katowic,Górnego Śląska i sportowców


..żenada, w sejmie mamy 460 posłów, a ilu aktywnie zabiera głos?,-
nie liczyłem, ale mały % całości, reszta to taka bezimienna masa każdej partii, nie mówiąc już o senacie
:roll:
0 x


panta rhei

Komandos045
Posty: 27
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 11:47
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Re: Polska polityka

Nieprzeczytany post autor: Komandos045 » niedziela 05 maja 2013, 10:06

I za co te Osły biorą tak duże gaże poselskie ? Skoro są bezproduktywni i niekompetentni ? Żenada !!! Jak na to długo pozwolimy. Dosyć!
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: Polska polityka

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 15 gru 2013, 11:34

Robią nas w konia: Unijne dotacje - ostro!

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 14 sty 2014, 12:13

Robią nas w konia: TUSK: Polska będzie w gronie 20 najbogatszych krajów do 2022rOpublikowano 13 sty 2014

Manipulacja, hipokryzja i obłuda są w mediach wszechobecne. Czas zacząć się przed tym bronić... Wyłącz tv - włącz myślenie.


podziemnaTV
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9314
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 400
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13450 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 14 sty 2014, 12:58

Nieźle jak na Tuska.
Jeżeli wpadniemy pod Jarka to z pewnością w 2020 będziemy na czele 20-tki najbardziej skłóconych wewnętrznie krajów. Fakt, na bazie politycznej przeszłości.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19593 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 15 sty 2014, 07:44

"mamy 500mln.€ od UE na drogi, kolej, itp.,itd.... :lol:
Polska bankrutuje na naszych oczach, czy to już czas na ewakuację?

admin, wt., 2014-01-14 16:24

Skala zjawiska: lokalne

Źródło: 123rf.com
Mimo, że media głównego i jak to zwykle bywa w Polsce, mętnego nurtu starają się jak mogą implementować propagandę sukcesu, staje się coraz bardziej jasne, że nasz kraj bankrutuje. Na dno ciągnie nas upadający system emerytalny i zadłużenie, które jest głównym osiągnięciem kilku rządzących nami band zwanych politykami.

Obrazek

Jak mówi stare porzekadło, nie ma takiej niegodziwości, do której zdolny jest liberalny rząd, gdy brakuje mu pieniędzy. A lewacki rząd? Bo chyba nikt nie powie, że mamy liberalny rząd. Ludziom wmówiono, że w Polsce upadł komunizm, podczas gdy on tylko wyewoluował w kierunku systemu socjalistyczno-kolesiowskiego i tkwimy w tym do dzisiaj.

Po chwilowym okresie wolności gospodarczej zapoczątkowanym ustawą Wilczka, w kolejnych sejmach ciężko pracowano, aby jak to nazwano „uszczelnić” cały system, czyli powrócić do poziomu prawnego z czasów poprzedniego ustroju. W takim systemie interesy mogą robić tylko znajomi tak zwanego królika. I udało im się, obecnie, jak za PRL liczą się znajomości, a jak na kogoś jest urzędnicze zlecenie, to biurokraci zaczynają działać jak rój atakujący intruza.

Psucie polskiego prawa osiągnęło już taki poziom, że coraz więcej młody Polaków stwierdza, że szkoda czasu na życie w Polsce. Jeśli nie ma się majętnych rodziców, którzy mogą pomóc w życiowym starcie, to egzystencja w tym państwie staje się uciążliwa. Upadająca służba zdrowia, postępująca pauperyzacja społeczeństwa i gigantyczny eksodus Polaków za granicę to namacalny dowód, że w naszym kraju dzieje się bardzo źle.

Wystarczy popatrzyć dookoła. Urzędnicy poczuli władzę i to oni będą teraz decydować kto nadaje się na bycie rodzicem. Rośnie liczba przypadków, gdy system zabiera dzieci z rodzin i umieszcza je w domach dziecka. Coraz częściej dzieje się tak, że urzędnicy uznają, że rodzice są zbyt biedni, aby mieć dzieci. Oczywiście to socjalizm i horrendalne opodatkowanie spowodowało, że ludzie są tak bardzo biedni, ale ogólne zidiocenie powoduje, że na problemy wywoływane przez socjalizm jedyną odpowiedzią tych biurokratycznych chochołów może być tylko
więcej socjalizmu.

Gdy słucha się bełkotu lewicowych polityków, ( czyli w naszym kraju praktycznie wszystkich) można dojść do wniosku, że jedynym rozwiązaniem na problemy powodowane przez wszechobecny w Polsce socjalizm jest więcej socjalizmu. Ludzie są biedni? No to znaczy, że trzeba zabrać pieniądze tym, którzy jeszcze nie są biedni, zatrudnić dodatkowych darmozjadów pierdzistołków, którzy rozkradną 70% tego haraczu, a z 30% pozostałych gasić pożary w ogołoconych podatkami budżetach domowych nędzarzy, rozdając pańską ręką ochłapy kasy wyciągniętej bynajmniej nie ze swojej kieszeni.

Przecież nie trzeba być specjalnym geniuszem, aby zrozumieć, że jeśli kilka milionów ludzi, przeważnie młodszych, wyjechało z tego kraju, a pozostali raczej niechętnie mają dzieci, to upadek polskiego systemu emerytalnego jest tylko kwestią czasu i to niedługiego. Może wytrzyma jeszcze 10 lat, ale to jest nierealistyczne, żeby ZUS nie zbankrutował. To dlatego robi się te wszelkie świństwa w stylu ogałacania naszych oszczędności z Funduszu Rezerwy Demograficznej i z OFE. To już nie ma znaczenia co będziemy robili, bo system emerytalny na 100 % wkrótce zbankrutuje.

Jak można jednocześnie twierdzić, że jako rząd będzie się tworzyć nowe miejsca pracy (co jest oczywistym absurdem, chyba, że stworzą miejsca w urzędach) i na jednym wydechu stwierdzać, że trzeba zlikwidować te złe umowy „śmieciowe’, które są po prostu normalnymi umowami. Nasi rządzący albo są chyba w większości niepełnosprawni umysłowo, bo wygląda na to, że naprawdę wierzą w to, że dobrobyt powstaje od zwiększonego opodatkowania.

Pracodawcy śmieją się z idiotyzmu naszych władców, ale pomysły wedle których to urzędnik będzie decydował co jest kosztem dla prowadzącego działalność gospodarczą, mogą szybko zmyć uśmiech z twarz prawdziwych wytwórców polskiego PKB. Okazuje się, że nasi okupanci stwierdzili, że teraz nastąpi uznaniowość decyzji aparatu fiskalnego w kwestii co można traktować w kategorii unikania opodatkowania. Jak wiadomo według socjalistów podstawowym celem prowadzenia działalności gospodarczej nie jest zarabianie, tylko płacenie podatków, najlepiej jak najwyższych.

Jednak mam złe wieści dla siepaczy obecnego reżimu, to już nie te czasy co kiedyś. Jeśli fiskus będzie zbyt agresywny w stosunku do przedsiębiorców, a na to się zanosi, to znacznie się nasili i tak już poważny wypływ firm z Polski. Obecnie nie jest dużym problemem, aby mieszkać w Polsce, a firmę mieć zarejestrowaną w Hong Kongu, albo nawet w Londynie. Na przykład na Wyspach Brytyjskich urzędnicy są po to, aby pomagać w funkcjonowania biznesu, a nie po to aby go zniszczyć, co przyświeca fiskusowi polskiemu.

Po co zatem się męczyć i denerwować, że pazerne i bankrutujące państwo nie chcąc iść na dno spróbuje w niegodziwy sposób okraść swoich obywateli? Lepiej od razu pomyśleć i założyć firmę gdzieś gdzie jest i kwota wolna od podatków na normalnym poziomie i nieopresyjny aparat państwowy. Postawa rządzących względem pracodawców przypomina tę jaką prezentowali średniowieczni feudałowie w stosunku do swoich chłopów pańszczyźnianych. Różnica polega tylko na tym, że coraz więcej osób rozumie, to w jakiej znalazło się pozycji i duża część z nich może podjąć jakieś kroki, których nie mogli wykonać chłopi pańszczyźniani, czyli wyjechać do normalnego kraju.

Już wkrótce do mieszkańców Polski dotrze, że cudowne fundusze unijne doprowadziły do katastrofalnego zadłużenia państwa. Z systemu emerytalnego już nie będzie co ukraść. Oba te czynniki wkrótce się skumulują i wybuchną nam w twarz poważnym kryzysem. Rządzący już dawno to zrozumieli i jeszcze udają, uśmiechają się do złej gry, ale pokerowe „sprawdzam” jest coraz bliżej i nie wystarczy zaklinać, że jest dobrze mimo, gdy się doprowadziło do takiego stanu w jakim jest obecnie nasz nieszczęsny kraj.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polsk ... -ewakuacje
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19593 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 16 sty 2014, 15:34

ROZBIÓR POLSKI STAŁ SIE FAKTEM !!! – obce służby na polskich ulicach – przegłosowane10.01.2014

http://miziaforum.wordpress.com/2014/01 ... 0-01-2014/
Zapamietajcie dobrze tą datę 10.01.2014 i tych którzy głosowali za tą zdradziecką ustawą! W głosowaniu ustawę poparło 286 posłów z PO, Twojego Ruchu, PSL i SLD. Przeciw było 140 z PiS i Solidarnej Polski. I proszę niech nikt mi więcej nie mówi: że ci w sejmie wszyscy są tacy sami!

Projekt ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych

Przepisy zawarte w projektowanej ustawie umożliwią funkcjonariuszom i pracownikom państw członkowskich Unii Europejskiej oraz innych państw objętych regulacjami Schengen i państw trzecich udział we wspólnych działaniach odbywających się w Polsce.
08.01.2013 Tagi: frontex bezpieczeństwo schengen
Przywróć domyslny rozmiar tekstu
Powiększ tekst na stronie
Powiększ tekst na stronie
Drukuj
Chodzi o działania prowadzone przez funkcjonariuszy lub pracowników Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Państwowej Straży Pożarnej.

Współpraca obejmie sytuacje wymagające międzynarodowej pomocy lub wsparcia odpowiednich służb w zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa publicznego, zapobieganiu przestępczości lub współdziałania podczas zgromadzeń, imprez masowych, katastrof czy klęsk żywiołowych. Zgodnie z obecnym stanem prawnym, udział we wspólnych operacjach i działaniach ratowniczych na terytorium RP może odbywać się przede wszystkim na podstawie umów międzynarodowych.

We wniosku o udział obcych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych działaniach lub operacjach w Polsce konieczne będzie uwzględnienie podstawowych informacji na temat planowanej operacji czy wspólnych działań ratowniczych.

Przewidziano trzy kategorie podmiotów, które mogą wystosować wniosek do organu państwa wysyłającego (państwa członkowskie UE oraz państwa stosujące dorobek Schengen):

jeden z komendantów głównych: Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Chodzi o sytuacje, gdy przewidywany pobyt zagranicznych funkcjonariuszy nie przekroczy 90 dni od dnia wjazdu do Polski, a liczba funkcjonariuszy lub pracowników nie będzie większa niż 200 osób;
minister spraw wewnętrznych z urzędu lub na wniosek komendantów lub szefów Policji, SG, PSP, ABW, BOR. Chodzi m.in. o: dłuższy niż 90 dni pobyt na terenie Polski funkcjonariuszy z państw UE oraz państw objętych regulacjami Schengen w liczbie przekraczającej 200 osób;
Rada Ministrów na wniosek ministra spraw wewnętrznych – w tym przypadku chodzi o udział zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników z państw niebędących członkami UE lub państw niestosujących dorobku Schengen (pobyt przekraczający 90 dni od dnia wjazdu do Polski lub grupa większa niż 20 osób).
Rozróżnienie ww. kategorii podmiotów wnioskujących o udział zagranicznych funkcjonariuszy we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych związane jest nie tylko z długością okresu ich pobytu w Polsce, zależy także od tego, czy pochodzą oni z państw członkowskich UE, czy z państw niestosujących dorobku Schengen. Generalnie – im dłuższy pobyt, tym wyższy poziom w hierarchii decydentów wystosowujących wniosek.

W projekcie ustawy zawarto szczegółowe zapisy dotyczące informacji, jakie powinny znaleźć się we wniosku. Oprócz informacji o organie państwa wysyłającego wniosek, powinny być uwzględnione również informacje o m.in.: celu i rodzaju wspólnej operacji/działania ratowniczego, przewidywanym okresie pobytu, rodzaju sił uczestniczących, a także rodzaju oczekiwanej pomocy. Wniosek powinien zawierać również dane personalne oraz stopień funkcjonariusza dowodzącego wspólną operacją/działaniem ratowniczym.

Wspólne operacje lub działania ratownicze, zgodnie z projektem ustawy, ma koordynować właściwy miejscowo komendant wojewódzki Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej bądź dyrektor delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zgodnie z projektem ustawy, podczas pobytu w Polsce zagraniczni funkcjonariusze i pracownicy będą zobowiązani do przestrzegania prawa polskiego. Będą ponadto podlegać ochronie prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy Policji. Będą mogli nosić mundur służbowy oraz okazywać legitymację służbową. Będą poza tym korzystać z ulg na przejazdy środkami transportu zbiorowego.

Użycie służbowej broni palnej, środków przymusu bezpośredniego oraz materiałów pirotechnicznych (za zgodą dowodzącego operacją) będzie obwarowane stosowaniem odpowiednich przepisów ustawy o Policji. Zagraniczni funkcjonariusze i pracownicy, mający uczestniczyć we wspólnej operacji, będą przeszkoleni przez właściwe jednostki organizacyjne Policji, Straży Granicznej, BOR lub ABW w zakresie obowiązujących w Polsce przepisów prawnych, form i procedur działania – szczególnie dotyczy to zasad użycia broni palnej i środków przymusu bezpośredniego. W nagłych przypadkach, wystarczające będzie przesłanie (w języku angielskim) wyciągu z polskich przepisów, odnoszących się w szczególności do zasad i warunków użycia broni i stosowania środków przymusu bezpośredniego.

Projekt ustawy dostosowuje polskie prawo do aktów prawa wspólnotowego dotyczących współpracy w zakresie zwalczania terroryzmu i przestępczości transgranicznej oraz współpracy państw członkowskich w sytuacjach kryzysowych (decyzje Rady 2008/615/WSiSW, 2008/616/WSiSW i 2008/617/WSiSW).

Nadzór nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem wspólnych operacji lub działań ratowniczych sprawować będzie, w zależności od rodzaju działań, szef właściwej służby.

Przepisy projektowanej ustawy nie będą odnosić się do działań koordynowanych przez Europejską Agencję Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej „FRONTEX”.

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/d ... ml#content
POLICJA NIEMIECKA I ROSYJSKA TWORZĄ LISTY ARESZTOWAŃ POLAKÓW W POLSCE na podstawie nadanych im uprawnień ustawy 10 66 -polskiego sejmu !!

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 16, 2014

8 Votes

informacja dla każdego polskiego obywatela mieszkającego na terytorium polski

ANALIZA PRAWNA WYKONANA PRZEZ 2 PRAWNIKÓW SPEC. PRAWA KARNEGO

JAK WSZYSCY WIEMY POLSKI SEJM W DNIU 10 STYCZNIA 2014

WPROWADZIŁ W ŻYCIE USTAWĘ NUMER 1066

tu szczegółowy art. z linkami do stron rzadowych zawierających treść ustawy

http://miziaforum.wordpress.com/2014/01 ... 0-01-2014/

USTAWA TA NADAJE “ZAPROSZONYM SŁUŻBĄ POLICYJNYM I SPECJALNYM UPRAWNIENIA IDENTYCZNE Z TYMI JAKIMI DYSPONUJE POLSKA POLICJA !!

to proszę zapamiętać bo będzie bardzo istotnym w dalszej części arta. świadomość że policje obce są upoważnione do stosowania wszystkich metod polskiej policji na terytorium III R.P w stosunku do polskich obywateli .

UPRAWNIENIA , METODY DZIAŁANIA , PROCEDURY

I ŚRODKI ZGODNE Z POLSKIM PRAWEM

POZWALAJĄCE NA DZIAŁANIE SWOBODNE

===============

SKUPIMY SIĘ TU TYLKO NA KRAJACH NIEMCY I ROSJA

==========================

PRAWO DO ARESZTOWANIA I ZATRZYMANIA KAŻDEGO OBYWATELA POLSKIEGO NA 48 GODZIN Z WYJĄTKIEM POSŁÓW SENATORÓW I INNYCH OSÓB OBJĘTYCH IMMUNITETAMI.

( tu dojdzie dopis ważny )

*

PRAWO DO PROWADZENIA WSTĘPNYCH CZYNNOŚCI ŚLEDCZYCH – PRZESŁUCHANIE , FOTOGRAFOWANIE , ZEBRANIE ODCISKÓW PALCÓW.

*

PRAWO DO UŻYCIA ŚRODKÓW PRZYMUSU BEZPOŚREDNIEGO ORAZ UŻYCIA BRONI PALNEJ SŁUŻBOWEJ W UZASADNIONYCH PRZYPADKACH – REGULOWANYCH ODRĘBNYM PRZEPISEM

=====================

W ZWIAZKU Z PRZYZNANYMI W/W PRAWAMI ODCYM SŁUŻBĄ NA TERENIE R.P – REG. USTAWĄ 1066

POLICJE ZARÓWNO NIEMIECKIE JAK I ROSYJSKIE ROZPOCZĘŁY BUDOWANIE BAZ DANYCH NA TEMAT OBYWATELI POLSKICH ZAMIESZKAŁYCH NA TERYTORIUM POLSKI

KTÓRE UZNAJĄ BEZ POTRZEBY KONSULTACJI Z POLSKIMI WŁADZAMI ZA OSOBY NIEBEZPIECZNE ZAGRAŻAJĄCE BEZPIECZEŃSTWU I PORZĄDKOWI PUBLICZNEMU

CZYLI TAK ZWANE LISTY ZATRZYMAŃ I ARESZTOWAŃ !!

takie same jakimi dysponowały wkraczające w roku 1939

do Polski oddziały NKWD i GESTAPO – SS

BUDOWA TEJ BAZY DANYCH ZAWIERAJĄCEJ ADRES DANE OSOBOWE

SŁUŻBY W/W KRAJÓW BND i KGB BUDUJĄ PRZY - OFICJALNIE NIE ŚWIADOMEJ??? WSPÓŁPRACY

(ROSJANIE Z STOWARZYSZENIEM “NIGDY WIĘCEJ”

NIEMCY DELAGATURAMI “ANTIFY” NA TERENIE POLSKI)

WSZYSTKIE DANE ZBIERANE TERAZ DOTYCZĄ RUCHÓW NARODOWYCH W POLSCE – “ZWANYCH “FASZYSTOWSKIMI”

ANTIFA I ST. NIGDY WIĘCEJ ZBIERA TAKIE DANE JUŻ OD LAT

CZASAMI JE PUBLIKUJE W INTERNECIE – ADRESY NAZWISKA I TP..

DZIŚ TE DANE STANOWIĄ RDZEŃ TWORZENIA LIST ARESZTOWANIA

=============

SKUTKI

ZAPROSZONE PRZEZ POLSKIE WŁADZE SIŁY POLICYJNE MUSZĄ BYĆ ZAKWATEROWANE W JEDNYM MIEJSCU W BUDYNKU TYPU KOSZAROWYM POSIADAJĄCYM MIEJSCE DO ROZWINIĘCIA ŚRODKÓW ŁĄCZNOŚCI , POMIESZCZEŃ SZTABOWYCH , ORAZ MIEJSCE DO ZAARANŻOWANIA TYMCZASOWEGO ARESZTU I POKOJÓW PRZESŁUCHAŃ

( WRACAJĄC DO POCZĄTKU OBYWATEL POLSKI MOZE ZOSTAĆ ZATRZYMANY W ZAIMPROWIZOWANYM ARESZCIE AŻ DO MOMENTY ODEBRANIA GO PRZEZ POLSKA POLICJE
CZAS NIE OKREŚLONY
MOWA TU DO 12 GODZIN OD ZATRZYMANIA CO SWOBODNIE UMOŻLIWI , PRZESŁUCHANIE ZATRZYMANEGO , WYKONANIE ZDJĘĆ , POBRANIE ODCISKÓW PALCÓW , A NAWET MAT. DNA

OBYWATEL POLSKI JEST ZOBOWIĄZANY PRAWNIE DO DOBROWOLNEGO PODDANIA SIE TYM CZYNNOŚCIĄ !!!!!

============================

CZYLI ZGODNIE Z NADANYMI UPRAWNIENIAMI ROSYJSKIEJ I NIEMIECKIEJ POLICJI

MOŻEMY W E WŁASNYM KRAJU BYĆ BICI , ZATRZYMYWANI POD BYLE POWODEM NA OKRES


12 ? GODZIN 47 GODZIN??

MOGĄ NAM NIEMCY ZAŁOŻYĆ SWOJĄ KARTOTEKĘ POLICYJNĄ !!

I WAŻNE NIE MUSZĄ PRZEKAZYWAĆ TYCH ZGROMADZONYCH MATERIAŁÓW POLSKIEJ POLICJI!!!

====================

PONADTO POSIADAJĄC PEŁNE I NIE SKREPOWANE UPRAWNIENIA W DZIAŁANIU NA TERENIE POLSKI

MOGĄ SWOBODNIE BEZ POWIADAMIANIA POLSKIEJ POLICJI

DOKONYWAĆ ARESZTOWAŃ W MIESZKANIACH , ZAKŁADACH PRACY ULIC

SŁOWEM WSZĘDZIE TAM GDZIE MOŻE TO ROBIĆ POLICJA NA PODSTAWIE UZASADNIONEGO PODEJRZENIA POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA !

powołanie sie na w/w uzasadnione podejrzenie
pozwala na obejscie prawa wymogu nakazu prokuratora lub sadu !!

=========================

TO WSZYSTKO A NAWET WIĘCEJ WYNIKA Z UPRAWNIEŃ W JAKIE WYPOSAŻYLI OBCE POLICJE POSŁOWIE POLSCY????

=====================

TAK WIEC NA TERENIE III R.P MAMY JAWNIE I LEGALNIE DZIAŁAJĄCE DELEGATURY BND I KGB

ZBIERAJĄCE I PRZEKAZUJĄCE DANE O POLSKICH OBYWATELACH

=======================

MACIE ZNAJOMYCH PRAWNIKÓW TO POPROŚCIE ICH O DOKONANIE ANALIZY PRAWNEJ TEGO TU PROJEKTU

tu strona rządowa !!

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/d ... ml#content

niema tu zadnej – gadki typu ale , moze nie przesadzaj

NIE PRZESADZAM PRAWO TO JEST JASNE KONKRETNE I JEDNOZNACZNE

================

MAJĄ TAKIE SAME PRAWA JAK POLKA POLICJA !!!

W POLSCE !!!


http://miziaforum.wordpress.com/2014/01 ... ego-sejmu/
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 29 sty 2014, 10:52

Robią nas w konia: Pajac z TVN o DŁUGU PUBLICZNYM - MASAKRA!!!

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1625 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 05 lut 2014, 12:12

Posta zamieszczonego przez @songo pozwoliłem sobie wyodrębnić, jako niezależny temat: ZUS >>
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 05 lut 2014, 14:54

udostępnione na FB -profil Lemingopedia


Obrazek


Drodzy Rodacy! Szanowne Lemingi! Stało się. Właśnie do 17.00 wszystkie fundusze miały czas przekazać 51,5% swoich aktywów na rzecz upadającego molocha (czyt. ZUS). Bardzo ładnie brzmi, prawda? Takie "soft" złodziejstwo. A teraz z polskiego na polski. Dla Ciebie oznacza to, że jeśli do tej pory odkładałeś pieniądze w OFE to miło mi poinformować - że właśnie zostałeś okradziony z połowy uzbieranych tam pieniędzy. W sumie chodzi o kwotę 120-150 mld. Jak wskazują pewne źródła, za tą kwotę można byłoby zbudować ok. 3000 km autostrad lub też zlikwidować PIT na 3 lata. Czas na krótką listę podziękowań! Gratulujemy wyborcom Platformy Obywatelskiej sukcesu! Cieszcie się albowiem wielka jest Wasza nagroda w biedzie! Gratulujemy ekonomicznym masochistom! Właśnie zostaliście wydymani na grubą kasę - tak jak lubicie! Rządowi również gratulujemy! Na taką skalę, bez konsekwencji w postaci utraty członka i głowy nie kradł jeszcze nikt i nigdzie! Panu Rostowskiego gratulujemy politycznej intuicji! Wiedział kiedy spier***! Panu Bronisławowi gratulujemy umiejętnego kreowania wizerunku! Że niby wątpliwości, że się oburza, że skieruję do TK... Taki troskliwy, dobry, z wizją... Monż Stanó - tak po prostu. PODPISAŁ bez mrugnięcia okiem - i to bezbłędnie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje również umiejętne podtrzymywanie stereotypu "polak - złodziej". Panie i Panowie urzędujący na Wiejskiej - bijemy ukłony! Z dedykacją! Od rządu dla obywateli! Aloe Blacc - I Need A Dollar Udostępniajcie! Budźcie ludzi bo do ratowania czegokolwiek zostało już naprawdę mało czasu.


Gdyby obrazek zniknał ze strony FB mam zapisany i jeżeli zajdzie taka potrzeba to wstawię
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Ramzes3
Posty: 583
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 65
Podziękował: 2522 razy
Otrzymał podziękowanie: 1241 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » środa 05 lut 2014, 22:24

Jako, że "Polak nowe przysłowie kupił, że przed szkodą i po szkodzie głupi" i tak zagłosuje jak poprzednim razem :lol: :lol: :lol:
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9314
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 400
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13450 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 05 lut 2014, 22:38

Myślę, że to należy zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego, widzę dużą szansę na powodzenie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Ramzes3
Posty: 583
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 65
Podziękował: 2522 razy
Otrzymał podziękowanie: 1241 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » czwartek 06 lut 2014, 22:36

blueray21 pisze:Myślę, że to należy zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego, widzę dużą szansę na powodzenie.


Być może znajdzie się ktoś kto zechce cały temat zaskarżyć ale można zadać sobie pytanie o zasadność tego kroku. Wymieniona instytucja, która powinna stać na straży praworządności robiąc ukłon w stronę miłościwie panujących złamała dwie fundamentalne zasady prawne:
- zasadę, która mówi, że prawo nie może działać wstecz oraz
- zasadę praw nabytych. :evil:
Tych zasad nawet nie ważyła się tknąć "jedyna słuszna" PZPR za czasów Gierka.
Od tego momentu słowo praworządność w naszym systemie prawnym przeszło do historii a mówienie, że żyjemy w państwie prawa (przy okazji demokratycznym) stało się nieporozumieniem. :cry:
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 07 lut 2014, 20:00

Robią nas w konia: KREDYTY i spirala ZADŁUŻENIA - niewolnictwo XXI w

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19593 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 08 lut 2014, 19:26

taak, to zbyt śmieszne nie jest.. :evil:
Obrazek
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9314
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 400
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13450 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 08 lut 2014, 19:42

Biznes to biznes, układ to układ, nie ma lekko, ani nic darmo, przynajmniej nie w polityce.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19593 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 08 lut 2014, 20:11

blueray21 pisze:Biznes to biznes, układ to układ, nie ma lekko, ani nic darmo, przynajmniej nie w polityce.

przecież to właśnie klasyczny przykład jak można dostać darmowe 6 baniek Obrazek
tak jak Madonna dostała dofinansowanie darmowe swojego występu Obrazek
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9314
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 400
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13450 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 08 lut 2014, 20:27

Tak, to polityka = szambo. Trzeba się odpłacić, bo ... nie wybiorą.
Niestety, nie ma u nas dobrej opcji politycznej, ale teraz chyba wszędzie tak jest - więc staramy się wybierać mniejsze zło, na początku zwykle to działa, a potem obrastają w piórka.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11995 razy

Re: Polska polityka -czyli jak robią nas w konia !

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 09 lut 2014, 15:52

Obrazek

304 euro dziennie zarabia polski europoseł w polskim Sejmie. Za lewą listę obecności

Polscy europosłowie biorą nie tylko pieniądze za obecność w Brukseli. Mają również możliwość pracy w Sejmie. Bruksela funduje im bowiem za to specjalne diety w wysokości 304 euro dziennie. TVN24 przyłapała europosła Marka Migalskiego, jak podpisał listę obecności na posiedzeniu jednej z sejmowych komisji i od razu z niego wyszedł. Dzięki temu zarobił 304 euro. Co robią nasi przedstawiciele w UE "na Wiejskiej"? Biorą udział w pracach komisji sejmowych zajmujących się sprawami zagranicznymi. Wystarczy podpis na liście obecności. Tak jak Marek Migalski.

Europoseł PJN tłumaczył się kuriozalnie: "Miałem umówione spotkanie w Katowicach. Nie wiedziałem, że obrady zaczynają się tak późno". Poczym dodał: "Jak przyszedłem, to co miałem zrobić?"

Jeszcze dziś TVN24 poda nazwiska innych europosłów, którzy w ten sposób dorabiają.

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/a ... nosci.html
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ