Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Fort Trump i legendarna głupota Polaków

slepy77
Posty: 26
Rejestracja: sobota 08 kwie 2017, 10:35
x 5
x 4
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy

Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: slepy77 » piątek 12 paź 2018, 11:35

W projekcie ustawy o budżecie Pentagonu na rok budżetowy 2019, przyjętym niedawno przez Komisję Sił Zbrojnych Senatu USA, znalazła się rekomendacja, by sekretarz obrony określił „wykonalność i celowość stałego stacjonowania brygadowego zespołu bojowego amerykańskiej armii w Polsce”. Krótko mówiąc, ma poinformować, ile to kosztuje.

A póki Senat USA rozważa możliwość rozmieszczenia bazy wojskowej w Polsce, polski rząd już gotów zapłacić 2 mld $ i tę decyzję Andrzej Duda ogłosił podczas spotkania z Donaldem Trumpem. «Panie Prezydencie, chcielibyśmy mieć stałą bazę amerykańską w Polsce». Pokiwał głową, ale nie zareagował –przypomina sobie Andrzej Duda. Kiedy jednak dodałem: «ale jesteśmy gotowi przeznaczyć 2 miliardy dolarów, żeby ją przygotować», zobaczyłem błysk w oku. Już była inna rozmowa — mówi prezydent.

Naturalnie że biznesmena i miliardera Donalda Trumpa zainteresowała możliwość otrzymania grubej kasy od tak oddanego wasala jak Polska, lecz będąc człowiekiem mądrym wciąż rozważa on możliwość budowy bazy nie mając na to potrzeby.

„A swoją drogą Polacy to też ciekawy naród – nigdy nie uczą się na historii. Prezydent Trump nie raz słyszał o legendarnej głupocie Polakow. No, ale skoro chcą się bronić w momencie, kiedy nikt nie atakuje, to czemu nie” – komentuje wahania prezydenta USA Marek Michalski dziennikarz polskojęzycznej gazety codziennej w USA Nowy dziennik (Polish daily news).

Były dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie generał Ben Hodges również pisze w brukselskim „Politico”, że „rozlokowanie stałej bazy USA w Polsce naruszyłoby jedność w NATO i spowodowało niepotrzebny wzrost napięcia z Rosją. Generał podkreśla, że źródłem dotychczasowych sukcesów NATO jest jedność i spójność jego członków. Dlatego uważa, że wszystko, co mogłoby tę spójność podminować, powinno być traktowane ze szczególną ostrożnością. Dałoby to Moskwie łatwą okazję do stwierdzenia, że NATO jest agresorem i sprowokowania do jakiejś reakcji, chroniącej rosyjską suwerenność” – zauważa gen. Hodges.

Jego zdaniem propozycja Polski, by na jej terytorium stacjonowały na stałe wojska USA jest właśnie tego rodzaju kwestią i mogłaby być podjęta tylko wówczas, gdyby wszyscy sojusznicy zgodzili się, że przyczynia się do wzmocnienia zdolności odstraszania NATO i poprawy jego bezpieczeństwa. „Jest to jednak mało prawdopodobne” – dodaje.

Generał przekonuje także, że stałe rozmieszczenie Grupy Bojowej w Europie Wschodniej jest niewykonalne. Powód? Utworzenie stałej bazy wymagałoby wybudowania amerykańskich instalacji a także całej infrastruktury, gotowej do przyjęcia rodzin – wymagałoby to albo rozbudowy obecnie istniejącej amerykańskiej armii, co jest – jego zdaniem – mało prawdopodobne, albo przeniesienia do Polski już istniejącej grupy bojowej, np. z Teksasu lub Kolorado. To zaś spotkałoby się z silnym oporem kongresmenów z tych stanów. A właśnie to zdaniem części członków NATO, mogłoby zostać odebrane jako naruszenie Aktu Stanowiącego NATO-Rosja z 1997 r. – Ciągłe uderzanie w jeden bęben i jedynie domaganie się wydatków na poziomie 2 procent PKB przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Myślę, że są inne rzeczy, które moglibyśmy zrobić, aby uzyskać odpowiednie zdolności, które są potrzebne – podsumował Ben Hodges.

Budowa zagranicznej bazy wojskowej zawsze oznacza ograniczenie suwerenności. I na przykład, Niemcy to rozumieją, dlatego ostatnio aktywnie usiłują pozbawić się bazy USA i dążą do rozmieszczenia swoich wojsk w Polsce!

– Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność – powiedziała w kwestii wzmacniania wschodniej flanki NATO kanclerz Niemiec Angela Merkel. Merkel od początku była zwolenniczką planu stacjonowania sojuszniczych (w tym w dużym procencie niemieckich) wojsk na terenie Polski. Podkreślała też gotowość do dialogu z Rosją.

Największe zagrożenie dla Europy stanowią chore wizje i paranoja antyrosyjska. Trucizna giedroycia niszczy Polaków i Polską kulturę na Ukrainie i Litwie. Lecz dlaczego nikt nic nie mówi o naszych sąsiadach? Na Białorusi i Rosji, u dwóch znienawidzonych „dyktatorów” polska mniejszość ma się dobrze a polscy działacze nie są traktowani jako osoby stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa (tak jak na Litwie i Ukrainie). Jakoś nie słyszymy o groźbach z Rosji w kierunku Polski. Natomiast, nie tak dawno jeden z ukraińskich generałów groził Poslce, że imigranci ukraińscy i mniejszość ukraińska chwycą za broń jak będzie taka potrzeba.

Na Białorusi nie ma zagranicznych (rosyjskich) baz, a Łukaszenka wyraźnie dąży do zachowania takiego stanu rzeczy (udało mu się odmówić Rosjanom budowy bazy lotniczej, chyba w Baranowiczach, mimo wspólnego systemu obronnego).

A więć mając bazę skierowaną przeciw Rosji, zdecydowanie stajemy się PIERWSZYM w Europie celem rosyjskiego zmasowanego ataku i to ataku potężnego – bo na to Rosję stać i TA baza po paru godzinach przestanie istnieć, a połowa kraju legnie w gruzach z tysiącami ofiar! Lecz nie ma żadnych przesłanek by Rosja nas zaatakowała, bo mają nadmiar przestrzeni życiowej, a my bogactw nie posiadamy. Rosja potrzebuje do swego rozwoju spokoju, wysoko kwalifikowanych kadr i menadżerów oraz zachodniej techniki i technologi – NIE wojny(sic!) – to samo czego my potrzebujemy.

A tymczasem ktoś znowu dąży do kolejnego rozbioru Polski… Co Panowie myslą o tezie: stała obecnosc wojsk niemieckich gwarantuje bezpieczeństwo Polski, albo jeszcze silniejsze: stała obecność wojsk chińskich najpewniej gwarantuje nasze bezpieczeństwo, albo może: stała obecność wojsk Izraela gwarantuje bezpieczeństwo Polski. Żadnej różnicy?

MARCIN SZYMAŃSKI
2 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11993 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 12 paź 2018, 12:15

Pan porezydent Andrzej D. ,miele ozorem bez zastanowienia i bez pytania suwerena o zdanie .Mielismy juz bazy wojskowe z zaprzyjaźnionego mocarstwa ze wschodu ,teraz próbuje się nam wcisnąć wojsko z " zaprzjaźninego " mocarstwa zza oceanu .Pani adolfina makrela marzy o wojskach IV rzeszy w Polsce ??? Masakra, nic się nie nauczylismy ?


Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19591 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 09 mar 2019, 19:25

no to będzie nas kosztować..:
Może to zabrzmieć absurdalnie, ale klienci z USA mogą potrzebować 50% więcej za "przywilej" hostowania tych maszyn wojennych na ich terytorium. Sfrustrowani spóźnionymi sprzymierzonymi sojusznikami sojuszników, administracja Trumpa podobno wysuwa żądania, aby kraje, w których stacjonują wojska amerykańskie, płacą pełne koszty - a potem niektóre - za "przywilej". Biały Dom wysuwa żądania, by Niemcy, Japonia, Korea Południowa i każdy inny kraj "przyjmujący" wojska amerykańskie na swoją ziemię płacili "koszt plus 50" - 150 procent - za utrzymanie, w tym pensje żołnierzy, donosi Bloomberg , cytując "tuzin" źródeł w administracji Trumpa.
https://kochanezdrowie.blogspot.com/201 ... ownie.html
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11993 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 09 mar 2019, 21:13

No tak ,my mamy kupę kasy i na pewno zapłacimy :evil:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19591 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 14 mar 2019, 11:51

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19591 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 26 cze 2020, 10:15

Żołnierze USA w Polsce Będą PONAD PRAWEM. Zapłacimy Za Ich Obecność - Analiza Komentator Fort Trump

https://youtu.be/Xro1TAnKEiE
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9314
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 400
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13450 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 26 cze 2020, 21:52

Byliśmy już prawie całkowitymi niewolnikami Niemców, ale obecna ekipa "rządząca" wyrwała nas z pod skrzydeł jednego Donalda pod skrzydła innego Donalda. Nie płakałbym nad kosztami za "opiekę" i nabyty bezwartościowy złom wojskowy, bo niemieckie dojenie kosztowało nas i jeszcze kosztuje dużo więcej. Dzięki temu możemy jednak zrealizować układ Trójmorza i zostać końcowym hubem Jedwabnego Szlaku, co zmieni zasadniczo zarówno warunki życia w tym kraju jak i relacje międzypaństwowe w regionie.
I w zwiększaniu kontyngentu w Polsce nie chodzi wcale o ochronę przed Rosją, choć takie pozory są publikowane, ale raczej przed głupimi pomysłami Niemiec, które właśnie wdepnęły w potężny kryzys na kilku frontach od gospodarczego począwszy, choć jeszcze tak nie myślą, to już sobie to wypracowali.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19591 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 29 cze 2020, 19:55

fort.jpg
fort.jpg (39.73 KiB) Przejrzano 1610 razy
https://youtu.be/mUEOOz8fFLY
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19591 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 18 sie 2020, 18:31

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19591 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 21 wrz 2020, 15:31

Początek Okupacji Polski? PIS Przepchnął Przez Sejm Bardzo ZŁĄ Umowę Polska USA - Analiza Komentator

https://youtu.be/OTJz9ZF_FcE
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12952
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12888 razy
Otrzymał podziękowanie: 19591 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 05 gru 2020, 17:52

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6444
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11527 razy
Otrzymał podziękowanie: 11993 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 05 gru 2020, 18:15

może i dobrze ,bo po co nam obce wojska ,już to przerabialismy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9314
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 400
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13450 razy

Re: Fort Trump i legendarna głupota Polaków

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 05 gru 2020, 19:37

Trudno powiedzieć czy dobrze, czy nie, wojska USA w Polsce za czasów Trumpa mają zupełnie inną role do spełnienia, w każdym razie nie zaczepianie Rosji. Inna rzecz, że nas to dużo kosztuje.
Trump może zawetować te ustawy i z pewnością to zrobi, oczywiście pozostanie na drugą turę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ