Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

MAFIA III RP

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12113 razy

MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 23 sie 2018, 15:10

NO TO POSŁUCHAJCIE...


https://www.youtube.com/watch?v=qKsQ-6eEa74
Pozdrawiam - THotal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13303
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 938
x 349
Podziękował: 13520 razy
Otrzymał podziękowanie: 20285 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 23 sie 2018, 16:18

dlatego nie wrócą.
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13303
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 938
x 349
Podziękował: 13520 razy
Otrzymał podziękowanie: 20285 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 23 sie 2018, 21:31

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4909 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 06 wrz 2018, 23:51

Ten temat świetnie będzie pasował do tego wątku.
FOZZ- nazywa sie to aferą lub matką wszystkich afer, a stworzyła go mafia III RP.

Przywieczerski związany nie tylko z FOZZ, także BIG Bank. Szewczak: "Zapoczątkował fazę rabunkowej prywatyzacji sektora bankowego"
Może rzucić ciekawe światło na to, jak przeprowadzano początki prywatyzacji sektora bankowego w Polsce, co działo się z ogromną szkodą dla majątku narodowego i z ewidentnymi, aferalnymi postaciami i działaniami w tle.
Przypomnijmy, że rząd pana premiera Jana Olszewskiego próbował podjąć wyjaśnianie tej tematyki, ale został skutecznie obalony. Moim zdaniem przyczyną tego była również obawa ówczesnych elit, że afera FOZZ zostanie wyjaśniona
—mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Janusz Szewczak (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych.
Ekstradycja Dariusza Przywieczerskiego może być kamieniem milowym w wyjaśnianiu afery FOZZ i innych afer związanych z byłym prezesem Universalu?
Janusz Szewczak: Ekstradycja Przywieczerskiego, jeśli będzie chciał złożyć obszerne zeznania, nie tylko otwiera szansę na wyjaśnienie prawdziwych „mózgów” FOZZ-u w tej sprawie i jej decydentów. Rzuca również światło na początki prywatyzacji sektora bankowego w Polsce.
Bo przypomnę, że zarówno Universal, jak i pan Przywieczerski wraz z czołówką firm związanych z późniejszym SLD byli udziałowcami i założycielami pierwszego istotnego banku. Był nim Bank Inicjatyw Gospodarczych, czyli BIG Bank.
O ile pamięć minie nie myli jednym z udziałowców był tam również pan Andrzej Olechowski, założyciel Platformy Obywatelskiej.
Pamiętajmy także, że ministrem finansów był wówczas prof. Leszek Balcerowicz, prominentny działacz Unii Wolności.
Dlaczego BIG Bank miał tak duże znaczenie?
Zapoczątkował fazę patologicznej, rabunkowej i bardzo aferalnej prywatyzacji sektora bankowego.
BIG Bank przejął zarówno łódzki Bank Rozwoju, jak i Bank Gdański.
To było wówczas szokiem, że mniejszy, świeżo założony bank przejmuje bank z tradycjami i o znacznie lepszej kondycji finansowej.
To już budziło wtedy bardzo poważne podejrzenia co do transparentności procesu prywatyzacji sektora bankowego.
Więc to nie jest tak, że to tylko proces wykupu polskich długów przez FOZZ, gdzie sprzeniewierzono na dzisiejsze pieniądze pewnie dziesiątki, jeśli nie setki miliardów złotych.
Ale równie bardzo ciekawy jest wątek dotyczący uwłaszczenia nomenklatury na sektorze bankowym i związanych z tym również późniejszych różnych transakcji. W tym udzielania kredytów dla rożnych wybranych podmiotów, które były praktycznie niespłacalne.
Dawało to gigantyczną przewagę takim firmom, jak choćby Universal, na rynku w możliwościach biznesowych, bo nie każdy mógł ten kredyt dostać. Miejmy nadzieję, że i tu się coś więcej dowiemy w tej sprawie, ponieważ znaczna część tych prominentnych polityków UW i SLD przecież nadal jest aktywna w życiu publicznym , biznesowym i gospodarczym.
Dlaczego wówczas nie reagowało Ministerstwo Finansów?
To ciekawe, bo już wówczas wielu analityków miało wątpliwości co do tego, dlaczego na początku lat 90. ówczesne Ministerstwo Finansów nie reagowało na pojawiające się informacje o aferze FOZZ-u.
Pamiętajmy, że w tle są tajemnicze zgony zarówno pana Michała Falzmanaa, jak i Waleriana Pańko, szefa NIK-u.
Przygotowywałem wówczas materiały do pracy doktorskiej dotyczącej sektora bankowego w archiwach Banku Handlowego.
Natrafiłem wtedy na niezwykle dziwne, podejrzane dokumenty, z których wynikało, że np. Bank Handlowy otrzymał 300 milionów dolarów i nie było śladu po tych pieniądzach, na co zostały one przeznaczone i jak je rozliczono.
To była szokująca zupełnie wiedza, którą nawet ciężko było się podzielić z opinią publiczna, tak była ona ryzykowna.
To potwierdziły późniejsze dziwne, dramatyczne wypadki, którym ulegały osoby zajmujące się tematyką FOZZ-u.
Wszystko wskazywało na to, że były to sfingowane zbrodnie.
Jeśli Przywieczerskiego uda się nakłonić do składania zeznań, to zburzy to spokój wielu czynnych nadal w życiu publicznym polityków?
Absolutnie tak i wcale to nie muszą być tylko politycy z dawnego kręgu SLD.
Ta sprawa, jak wspomniałem, może rzucić ciekawe światło na to, jak przeprowadzano początki prywatyzacji sektora bankowego w Polsce, co działo się z ogromną szkodą dla majątku narodowego i z ewidentnymi, aferalnymi postaciami i działaniami w tle.
Przypomnijmy, że rząd pana premiera Jana Olszewskiego próbował podjąć wyjaśnianie tej tematyki, ale został skutecznie obalony.
Moim zdaniem przyczyną tego była również obawa ówczesnych elit, że afera FOZZ zostanie wyjaśniona.
https://wpolityce.pl/polityka/411055-na ... e-big-bank
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13303
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 938
x 349
Podziękował: 13520 razy
Otrzymał podziękowanie: 20285 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 13 wrz 2018, 15:55

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13303
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 938
x 349
Podziękował: 13520 razy
Otrzymał podziękowanie: 20285 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 28 wrz 2018, 19:47

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1415
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 69
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 1821 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 28 wrz 2018, 20:32

Niby właścicielem jest nasze ministerstwo finansów.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
BABA
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 228
x 134
Podziękował: 4254 razy
Otrzymał podziękowanie: 2557 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: BABA » sobota 29 wrz 2018, 22:50

Wykonałam ostatnio kilka krótkich podróży po tym wielkim placu budowy szumnie nazywanym Polską. Od kilkudziesięciu lat uczestniczymy w kolejnym rozbiorze Polski, dokonywanym jak zwykle z ogromnym udziałem - kiedyś sprzedajnej szlachty, dziś jeszcze bardziej sprzedajnych polityków. "Wyszarpać jak najwięcej dla Siebie tego płótna". Gołym okiem widać w czym uczestniczymy i dokąd zmierzamy. "Zachodni inwestorzy" konsekwentnie zniszczyli Nasz przemysł, rolnictwo, handel, przejęli banki. Staliśmy się rynkiem zbytu dla Ich towarów. Darmową, naukową myślą techniczną i wynalazczą chowaną do Ich sejfów. Teraz inwestują w drogi, kolej i duże miasta, które są dla Nich hotelami do pracy więc chcą je mieć na "komfortowym" dla Siebie poziomie, do którego są Swoim wygodnictwem przyzwyczajeni.

Polska to mały kraj. Czy są Nam potrzebne aż wielopasmowe autostrady przecinające go wzdłuż i wszerz? Czy są Nam potrzebne mega nowoczesne i szybkie połączenia kolejowe? Tak. Za chwilę z powodu Naszego "zadłużenia" będą nimi wywożone za bezcen Nasze bogactwa naturalne, staniemy się jedną wielką kopalnią wydobywczą, w której za grosze będziemy niewolniczo pracować wycinając własne lasy i kopiąc własne bogactwa. Czy są Nam potrzebne miasta o luksusowym poziomie "światowym"? Tak, tylko znowu nie Nam bo korzystają z Nich obcokrajowcy - dla Nas są już zbyt drogie. Przynajmniej dla tych, którzy się jeszcze obcemu kapitałowi nie sprzedali pracując dla Nich na wewnętrznej emigracji.

Mogliśmy to wszystko inaczej poprowadzić gdyby. Gdybyśmy ciut więcej się szanowali i mieli mniej zawsze tego samego "cudze chwalicie - własnego nie znacie". Ani nie doceniacie. Gdybyśmy nie pożądali zachodnich niewiele wartych błyskotek. Gdybyśmy się nie zajmowali sąsiedzkimi, politycznymi, religijnymi i innymi swarami w stylu Polskiego piekła. Gdybyśmy pojęli tą elementarną prawdę, że zgoda buduje a kłótnie rujnują. Że potrzebna Nam jest wzajemna tolerancja i szacunek. I niestety sądzę, że dmuchanie w trąbkę Słowiańskiego patriotyzmu też nic nie daje. Nie wystarczy "obudzić" dumę narodową dawno minionej świetności. Historię piszą zwycięzcy. Ale nie tylko - przegrani też ją tworzą pod Swoje potrzeby idealizując to co było, bo Ich życzliwa pamięć usuwa z historii wszelkie jej niedoskonałości. Które przecież musiały istnieć skoro wojna została przegrana. Ani jedno ani drugie nie ma nic wspólnego z konstruktywnym myśleniem. Trzeba jeszcze nauczyć się jak wyciągnąć lekcję z tego co się stało i co tym razem zmienić, żeby tego bezustannie nie powtarzać: "Polak nowe przysłowie Sobie kupi że i przed i po szkodzie głupi".

Naprawdę nie wiem czy taki Naród, który nie wyciąga żadnych lekcji z Własnej historii jest wart przetrwania. Może faktycznie nie. Sorek za gorzkie słowa, zwyczajnie zniesmaczona jestem tym wszystkim i mocno rozgoryczona. Do tego osobiście zawiedziona bo ogólny poziom szacunku zaczyna się zawsze od poszanowania jednostek.
1 x


Można tak się zamknąć w zimie, że nie dostrzeże się wiosny. Ernst Zacharias

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1113 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Jancio » niedziela 30 wrz 2018, 12:47

A cóż to za demagogiczna i chora propaganda? Nie rozumiem pytania po co nam autostrady. Takie pytanie może zadawać tylko ktoś , kto siedzi w swoim grajdole i nic mu nie potrzeba. No może poza odpowiednim dofinansowaniem, by nie trzeba było pracować. Budowa infrastruktury państwa nie musi się odbywać kosztem nadmiernego zadłużania to po pierwsze Po drugie to trzeba być ślepym by nie widzieć, że infrastruktura służy rozwojowi państwa. Po trzecie to trzeba być bardzo opornym na wiedzę by nie wiedzieć jak wygląda nasz bilans wymiany zagranicznej a wystarczy poczytać. Poza miedzia i drogim węglem to tych bogactw tak wiele nie mamy. wiec i nie ma się bardzo czym przejmować. Pozatym miedź eksploatujemy i w Ameryce Południowej o czym też warto wiedzieć. NA marginesie masz samochód?
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12113 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 30 wrz 2018, 14:17

ze ślepym o kolorach nie pogadasz...
jeśli ktoś nie widzi, że za nasze pieniądze, za długi zaciągane przez "państwo" dla kogoś komu potrzebna jest infrastruktura i tania siła robocza, to na prawdę musi być ślepy, naiwny, albo współgrający z tą międzynarodową mafią i zainstalowaną grupą - kacyków...
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13303
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 938
x 349
Podziękował: 13520 razy
Otrzymał podziękowanie: 20285 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 30 wrz 2018, 14:23

..wstawiłem kilka materiałów o gazowaniu węgla, o naszych złożach gazu(Przemyśl),-
miedzi jest więcej, tylko że niżej ale jest technologia zamrażania i będzie dalsza eksportacja,-
dlatego mieliśmy wizytę z ChRL najwyższego szczebla.
Co do dróg to się w końcu buduje :D

PS. to trochę późno i tak- Hyperloop, pociągi napędzane wodorem, ilość aut zablokuje nawet RFN w ciągu parunastu lat.
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1113 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Jancio » niedziela 30 wrz 2018, 17:01

Thotal pisze:
niedziela 30 wrz 2018, 14:17
ze ślepym o kolorach nie pogadasz...
jeśli ktoś nie widzi, że za nasze pieniądze, za długi zaciągane przez "państwo" dla kogoś komu potrzebna jest infrastruktura i tania siła robocza, to na prawdę musi być ślepy, naiwny, albo współgrający z tą międzynarodową mafią i zainstalowaną grupą - kacyków...

Pól biedy jak ślepy, gorzej jak tylko zaślepiony zawiścią z której ma wyłącznie wątpliwa wdzięczność. Pamiętam jak za PRL-u nikomu nic nie było potrzebne, niczym na Kubie, a pralka automatyczna i lodówka z zamrażalnikiem to był wymysł zgniłych kapitalistów. Ciekawe dlaczego wtedy panowało przeświadczenie że gdyby nas wypuszczono to ostatni gasił by światło na ten zgniły zachód z ich autostradami i szybkimi kolejami.Tak jak dziś aratowie ryzykują śmierci na morzu by na ten zgiły zachód dojechać.
PS
Naiwny to ten niestety, który ma nadziejże jak przyjdzie nowy wójt to nagle kraj będzie mlekiem i miodem płynący, bo wszystkie grabie grabią do się a nie od się.Polecam Młynarskiego z Dudka o Wójcie. Tania siła robocza zawsze była i będzie, a tylko komuniści wmawiali ciemnemu ludowi ze chcą coś zmienić, by dorwać sie do władzy. Dla głosów wyborczych premier jest gotów skłamać. Długi zaciągane są głównie na korupcje polityczną i skok na kasę dla swoich, albo chorych sojuszy by za gaz płacić duzo więcej niż normalnie.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
BABA
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 228
x 134
Podziękował: 4254 razy
Otrzymał podziękowanie: 2557 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: BABA » niedziela 30 wrz 2018, 21:00

Budowa jednego kilometra autostrady kosztuje w Polsce średnio 9,6 miliona euro - tak podała właśnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To więcej niż w Czechach (8,86 mln euro za km), Niemczech (8,24 mln euro), Słowenii (7,29 mln euro) oraz Danii (5,89 mln euro), ale nieco mniej niż średnia europejska, która wynosi ok. 10 mln euro.

Czytaj więcej: https://dziennikzachodni.pl/ile-kosztuj ... /ar/755251
Jest pewna kolejność inwestowania Jancio. Priorytetem zawsze są potrzeby a potem możliwości rozwojowe pochodzące z wypracowanych wcześniej zysków. Naprawdę uważasz że to akurat jest najpilniejsza inwestycja potrzebna do rozwoju Naszego kraju? Co tymi autostradami potrzebujemy wozić skoro nie mamy ani przemysłu ani rolnictwa? I z czego te inwestycje robimy? Na czym te miliardy tak intensywnie zarabiamy?

Mam Swoje lata i pamiętam te różne afery kiedy np nie wolno Nam było wydobywać ropy bo była "zbyt blisko granicy". Niewiele się zmieniło tylko łapa inna, bardziej przebiegła i w białej rękawiczce. Jesteśmy na "niepoprawnym politycznie" forum więc odsyłam do poczytania Tutaj

W czytanej przez Ciebie prasie raczej tego nie ma. Nawet jeśli te są przesadzone to czy jesteś pewien że w Twojej są wszystkie informacje?
1 x


Można tak się zamknąć w zimie, że nie dostrzeże się wiosny. Ernst Zacharias

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13303
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 938
x 349
Podziękował: 13520 razy
Otrzymał podziękowanie: 20285 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 30 wrz 2018, 21:43

GRACZ pisze:
niedziela 30 wrz 2018, 21:00

Mam Swoje lata i pamiętam te różne afery kiedy np nie wolno Nam było wydobywać ropy bo była "zbyt blisko granicy". Niewiele się zmieniło tylko łapa inna, bardziej przebiegła i w białej rękawiczce. Jesteśmy na "niepoprawnym politycznie" forum więc odsyłam do poczytania Tutaj

niezależna i silna RP nie jest nikomu na ręke- taka prosta prawda, pamiętam wycieczke do portu północnego lata 80'
cała infrastruktura była gotowa od Śląskich kopalń do w/w portu, który w tamtych latach wyposażono w rozmrażarki na podczerwień,-
ja teraz mam na ścianie takie ogrzewanie, kto o czymś takim słyszał w tamtym czasie. :?:
To była podpisana umowa "węgiel za rope" z Irakiem chyba, i co?
też mld. w błoto, bo wielki brat nie pozwolił. dzisiaj inny w.brat też nie chce Polskiej niezależności energetycznej,-
ale czasy zupełnie inne i to już nie kwestie regionalne, ale planetarne.
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
BABA
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 228
x 134
Podziękował: 4254 razy
Otrzymał podziękowanie: 2557 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: BABA » poniedziałek 01 paź 2018, 08:22

niezależna i silna RP nie jest nikomu na ręke (…) ale czasy zupełnie inne i to już nie kwestie regionalne, ale planetarne
I tu jest ten "pies pogrzebany". Silny i niezależny kraj od zawsze nikomu nigdzie nie jest na rękę. To myślenie typu "silny sąsiad = potencjalny Mój wróg i agresor". Większość Narodów to zrozumiała i broni Swojej narodowości przed ekspansją obcych kultur czy obcych interesów w sposób dość oczywisty a dla Nas jakoś kiepsko zrozumiały. Że ważniejsze jest w każdej "kłótni" to co Nas łączy od tego co Nas różni. Tego typu świadomość najpierw rozwijaną w Rodzinie, potem regionalnie powinniśmy "uplanetarnić" żeby w końcu było Nam tu wszystkim dobrze.
0 x


Można tak się zamknąć w zimie, że nie dostrzeże się wiosny. Ernst Zacharias

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13303
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 938
x 349
Podziękował: 13520 razy
Otrzymał podziękowanie: 20285 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 01 paź 2018, 08:30

..czy większość to zrozumiała? raczej obraz zach. Europy pokazuje coś innego, zgadzam się, że każdy ma swoje miejsce na tej planecie,-
trzeba widzieć sprawy globalnie i regionalnie jednocześnie.
Zamieniłem słowo z jednym Polakiem i mówi mi, że RFN od lat już przygotowuje się do kryzysu, tylko ciekawe jak?
ściągając tys. uchodźców?
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
BABA
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 228
x 134
Podziękował: 4254 razy
Otrzymał podziękowanie: 2557 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: BABA » poniedziałek 01 paź 2018, 08:46

Może inaczej. Silne są te kraje, które mają duże poczucie Swojego narodowego interesu i wspólnoty, której My niestety jeszcze się nie dopracowaliśmy. Ale nawet dominujące mocarstwa dalej tkwią w plemiennej mentalności "duży może więcej" i to się nie przekłada na globalną współpracę czy zwykłą tolerancję i poszanowanie tylko na zwykłą walkę o interesy - chcę jeszcze WIĘCEJ bo Mi wszystkiego za mało!!! Niemcy były silnym krajem właśnie przez tą Ich jedność narodową więc też stali się obiektem ataku Songo i tak tą migrację trzeba spostrzegać. Tak czy siak mamy wszyscy jako Ludzie do wyboru - albo się tego nauczyć albo zniszczyć Ziemię. No może nie aż tak, myślę, że Ziemia Sobie poradzi, nawet z Nami... co najwyżej bez Nas. Jak już wiele razy wcześniej bywało.

EDIT

Ewolucja stwarza wiele możliwości i różnych dróg bo nie chodzi o to jaką fizyczną formę przyjmie. Trochę chyba potrzebujemy to zrozumieć, że nie jesteśmy w tym wszystkim aż tak ważni jak Nam się pyszałkowatym "panom stworzenia" wydaje...
0 x


Można tak się zamknąć w zimie, że nie dostrzeże się wiosny. Ernst Zacharias

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12113 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 01 paź 2018, 09:50

to szczególny przekaz z którego wynika, że Polska jest własnością syjonistycznej firmy, a ta firma inwestuje w to co chce na jej terenie, chociażby w infrastrukturę...https://www.odkrywamyzakryte.com/iiirp/
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9337
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 401
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13532 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 01 paź 2018, 10:03

A któż w Niemczech (jakie Niemcy - spółka GMBH) mógłby chcieć jakiegokolwiek przewrotu, przecież im wszystkim dobrze w tym niewolniczym systemie, że nawet płotu z drutami kolczastymi nie widzą, jak i baz USA. Tłumaczą im np., że zarabiają 4 razy więcej od Polaków i to prawda, widzą jak Polacy u nich żebrzą o pracę i tak można byłoby długo wyliczać.
Więc chyba obrabiany gdzie indziej Aron ma rację, tylko nachodźcy są wstanie wywalić ten "doskonały" system, niestety ze stratami w ludziach, ale coś za coś, jak to się mówi -wymiana energii. Pewnie nie będzie to jutro, bo muszą umocnić przyczółki.
Więc póki co budujemy dla Niemców, zresztą za swoje, ale to dość szybko może się zmienić. Pewnie, że powinny być inne priorytety, ale na władzy może je tylko wymusić ulica, nie znam innych równie skutecznych sposobów.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13303
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 938
x 349
Podziękował: 13520 razy
Otrzymał podziękowanie: 20285 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 01 paź 2018, 13:59

to jest w temacie:
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_tech ... 1091466427

we wczorajszych Wiadomościach było również o badaniach leków/szczepionek klinicznych o ich skuteczności/szkodliwości dla ludzi,-
Polska jest aktualnie jednym z niewielu krajów w Europie gdzie się ich nie prowadzi. :!: :o
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1113 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 01 paź 2018, 16:39

GRACZ pisze:
niedziela 30 wrz 2018, 21:00

Jest pewna kolejność inwestowania Jancio. Priorytetem zawsze są potrzeby a potem możliwości rozwojowe pochodzące z wypracowanych wcześniej zysków. Naprawdę uważasz że to akurat jest najpilniejsza inwestycja potrzebna do rozwoju Naszego kraju? Co tymi autostradami potrzebujemy wozić skoro nie mamy ani przemysłu ani rolnictwa? I z czego te inwestycje robimy? Na czym te miliardy tak intensywnie zarabiamy?

Mam Swoje lata i pamiętam te różne afery kiedy np nie wolno Nam było wydobywać ropy bo była "zbyt blisko granicy". Niewiele się zmieniło tylko łapa inna, bardziej przebiegła i w białej rękawiczce. Jesteśmy na "niepoprawnym politycznie" forum więc odsyłam do poczytania Tutaj

W czytanej przez Ciebie prasie raczej tego nie ma. Nawet jeśli te są przesadzone to czy jesteś pewien że w Twojej są wszystkie informacje?
Skąd ten pomysł że w ogóle jakaś prasę czytam :lol: To co jest napisane w internecie to nie zawsze prawda, a powiedziałbym że bardzo rzadko. Co do ciągów komunikacyjnych to szybkie trasy jak autostrady, obniżają choćby tylko koszty produkcji, ale nie tylko. Moza by na ten temat napisać prace licencjack. Państwo pobiera podatki ma obowiązek przeznaczać je na obronność bezpieczeństwo i tzw Infrastrukturę do której należą zarówno drogi jak i kolej. Przypomnę tylko ze rozwój przemysłowy budował się wokół szlaków komunikacyjnych, czy się z tym zgadzasz czy nie takie sa fakty. Podstawowe pytanie to takie czy prowadzisz działalność gospodarczą? NA autostrady wydajemy połowę ich wartości po średnio ponad 50% to dofinansowanie Uni To tzle w temacie komunikacji. Teraz co do zasobów naturalnych Kuwejtem nie jesteśmy wiec i tej ropy co mamy na niewiele nam starczy. Bo widzsz szanowny kolego w ekonomi w jakiej żyjemy nie sztuka coś wyprodukować, czy coś mieć sztuka to sprzedać. I tu zaczynają się schody bo co z tego że np Ursus mógł wyprodukować 1000000 ciągników w roku jak zapotrzebowanie jest na poziomie 20 X mniejszym. MOze spróbuje to wyjaśnić tylko prosił bym bez obrazy jak będzie za dosadnie. Wyprodukowanie tych traktorów kosztuje jakąś sume x sprzedać je można za jakąś sume y i wszyscy sa zadowoleni,ale. Suma Y jest do osiągnięcia kiedy popyt jest porównywalny z podażą Kiedy następuje zachwianie i podaż (produkcja) jest wyższa niż popyt to ceny zaczynają spadać i może się okazać e wartość jest mniejsza od wartości X. Dlatego też Rosjanie nie rzucają na rynek więcej złota iż jest w stanie wchłonąć by nie zaniżyć jego ceny. Podobnie jest z innymi surowcami. Ponieważ masz już swoje lata to pamiętasz, że jeszcze nie tak dawno na hałdach górniczych leżały tony wegla, którego nikt nie chciał kupić w przeciwieństwie do lat PR. Gdzie byliśmy czwartą potęga węgla na świecie sprzedawanego za bezcen dla uzyskania dewiz.
Przepraszam brak czasu dokończę za czas jakiś
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
BABA
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 228
x 134
Podziękował: 4254 razy
Otrzymał podziękowanie: 2557 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: BABA » poniedziałek 01 paź 2018, 19:17

Przypomnę tylko ze rozwój przemysłowy budował się wokół szlaków komunikacyjnych, czy się z tym zgadzasz czy nie takie sa fakty.
Wyjątkowo się z Tobą zgodzę. Tylko po co te szlaki NAJPIERW powstawały? Czy to nie kupcy przypadkiem je wydreptywali żeby był przepływ towarów? Tak czy siak wracamy ciągle do tego samego pytania - co ma "płynąć" Naszymi szlakami.
0 x


Można tak się zamknąć w zimie, że nie dostrzeże się wiosny. Ernst Zacharias

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1113 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Jancio » wtorek 02 paź 2018, 22:24

I dlatego A2, A4 i A1 jest potrzebna bo zarabiamy krocie na przeładunku do Rosji zatrudnienie ma kilka tys osób. Czy to nam się podoba czy nie jesteśmy krajem tranzytowym. No własnie kupcy. Liczy się czas, bo czas to pieniądze. NIkt nie każe ci jeździć autostradami zresztą rowery i tak nie mają tam wjazdu ;) Ale oszczędności można zrobić w innych dziedzinach, tylko trzeba chcieć.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13303
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 938
x 349
Podziękował: 13520 razy
Otrzymał podziękowanie: 20285 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 02 paź 2018, 23:01

projekt A1,2,4 to plany jeszcze 3reszki, dokończane teraz, abstrahując od twórców,-
ma swoje zalety, pytanie kto na tym najwięcej zarabia summa summarum ?
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1113 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Jancio » środa 03 paź 2018, 18:36

JA zarabiam bo rano do Warszawy dojeżdżam w 50 minut, a nie 120 jak wprzódy ;)
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

ODPOWIEDZ