Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

MAFIA III RP

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 03 paź 2018, 18:43

..czyli oszczędzasz 70min, co jest jak najbardziej wymierne. :)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 03 paź 2018, 21:52

Jancio pisze:
środa 03 paź 2018, 18:36
JA zarabiam bo rano do Warszawy dojeżdżam w 50 minut, a nie 120 jak wprzódy ;)
A nie wolałbyś mieć równie korzystnej pracy tam gdzie mieszkasz i nie dojeżdżać nawet tych 50 minut?
Nie wszyscy z całej Polski mogą dojeżdżać do pracy do większych miast choć faktycznie z tego co widzę dookoła Siebie Warszawa jest już teraz jednym wielkim hotelem pracowniczym. Więc kiepsko się tu mieszka. No, ale zawsze ten własny kawałek nosa jest najważniejszy to i poglądy na sprawę się róznią. ;)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 04 paź 2018, 07:48

Z punktu widzenia użytkownika, to ja też się cieszę z tej nowo budowanej infrastruktury, ja też będę miał łatwiej i wygodniej, ale koszty budowy przekraczające możliwości finansowe są przerażające. To jest myślenie wielu niedojrzałych ludzi, którzy kupując bez opamiętania na kredyt, nie mogąc go spłacić, znajdują się na drodze do nikąd.
Ilość samobójstw jest właśnie tego rezultatem...



Pozdrawiam - THotal :)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 04 paź 2018, 11:45

..no są różne punkty widzenia, np. ktoś daje nam pożyczkę "pieniądze jako dług",-
abyśmy wybudowali drogi u siebie dla nich(też) i my włąsnym wysiłkiem za paierowe/cyfrowe,-
waluty budujemy te np drogi dokładając prace, potem spłacając dłużne pieniądze i na koniec oddając drogi do użytku,-
wszystkim??
hmm
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Jancio » czwartek 04 paź 2018, 13:34

GRACZ pisze:
środa 03 paź 2018, 21:52
Jancio pisze:
środa 03 paź 2018, 18:36
JA zarabiam bo rano do Warszawy dojeżdżam w 50 minut, a nie 120 jak wprzódy ;)
A nie wolałbyś mieć równie korzystnej pracy tam gdzie mieszkasz i nie dojeżdżać nawet tych 50 minut?
Nie wszyscy z całej Polski mogą dojeżdżać do pracy do większych miast choć faktycznie z tego co widzę dookoła Siebie Warszawa jest już teraz jednym wielkim hotelem pracowniczym. Więc kiepsko się tu mieszka. No, ale zawsze ten własny kawałek nosa jest najważniejszy to i poglądy na sprawę się róznią. ;)
Pytanie retoryczne z tych czy chciałbyś być piękny, zdrowy, mądry i bogaty i coś tam jeszcze ;) Nie wszyscy maja ten komfort by pracować na miejscu, albo inaczej Nie wszyscy chcą zmieniać miejsce zamieszkania w zależności od miejsca pracy. 35 lat mieszkałem w Warszawie i z premedytacją się z niej wyprowadziłem, bo mieszkanie w niej mnie nie rajcuje. Z racji swoich dojazdów widzę jak ten kraj się rozbudowuje, za jednych szybciej za innych wolniej, ale nóż mi sie w kieszeni otwiera jak byle pętak twierdzi ze nic się nie budowało . Jak ja widzę że w ciągu ostatnich 15 lat w samych tylko Alejach Jerozolimskich 5 wiaduktów przybyło, a w całej Warszawie pewnie koło 100
PS
Należę do tych farciarzy co do pracy maja 2 minuty piechota :D Do stolicy muszę jeździć w delegacje bo wszystkiego się na wsi nie załatwi.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 04 paź 2018, 18:28

OK Jancio. Skoro nie chcesz być ani piękny, ani mądry, ani bogaty to faktycznie nie ma czym o gadać bo szkoda Twojego cennego czasu kiedy musisz aż tyle pisać o wszystkim jak leci żeby Mi przekazać co o Mnie myślisz. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 12 paź 2018, 20:13

Już w 2012 roku przedsiębiorcy naftowi alarmowali rząd Tuska, że mafia przejmuje rynek paliw. Reakcji nie było!
Obrazek
Po co szukać mafii gdy w samym centrum, najważniejsi w rządzie to byli ich główni mocodawcy :shock:
https://wpolityce.pl/polityka/416297-uj ... -paliwowej
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 15 paź 2018, 14:41

GRACZ pisze:
czwartek 04 paź 2018, 18:28
OK Jancio. Skoro nie chcesz być ani piękny, ani mądry, ani bogaty to faktycznie nie ma czym o gadać bo szkoda Twojego cennego czasu kiedy musisz aż tyle pisać o wszystkim jak leci żeby Mi przekazać co o Mnie myślisz. 8-)
Co o Tobie myślę to nie ma żadnego znaczenia dopóki dyskutujemy. Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia w którym się z Twoim nie zgadam i podałem swoje argumenty. Po prostu nie mogę się zgodzić z powielaniem nieprawdziwych informacji, które ktoś wymyślił sobie do celów politycznych.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 26 paź 2018, 13:08

Jancio pisze:
poniedziałek 15 paź 2018, 14:41
Co o Tobie myślę to nie ma żadnego znaczenia dopóki dyskutujemy. Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia w którym się z Twoim nie zgadam i podałem swoje argumenty. Po prostu nie mogę się zgodzić z powielaniem nieprawdziwych informacji, które ktoś wymyślił sobie do celów politycznych.
Myślę jednak, że doskonale zdajesz Sobie sprawę z języka jakim się Sam posługujesz. Ja go słyszałam już zbyt wiele razy w wykonaniu "gadających głów" prezentujących kolejne poglądy różnej maści, wychwalających to co Im samym odpowiadało i zawsze to była mowa o "dyskusji na rzeczowe argumenty", choć tak naprawdę był to język przemocy i agresji służący do stłamszenia "przeciwnika" i sprowokowanie Go lub zamknięcie Mu ust.

Mam Swoje poglądy, wyznaję Swoje wartości, stosuję się do Swoich norm, mam do tego pełne prawo i jakoś nie zauważyłam, żebym to Ja była poprawna politycznie w tej akurat "dyskusji". Ty masz Swoje i podobnie zaś konsensus jest możliwy tylko tam, gdzie istnieje poszanowanie Swojego Rozmówcy a nie spostrzeganie Go jako irytującego "przeciwnika do pokonania" bo Ty masz czegoś dość. To Twoja sprawa czego masz dość. Mogę Ci co najwyżej współczuć bo wiem jakie są tego konsekwencje - siejąc pogardę nikt nie ma szansy zebrać szacunku do Siebie samego.

Mój czas też jest dla Mnie cenny, szkoda Mi go na jałowe, do niczego nie prowadzące dyskusje gdzie Mój Rozmówca próbuje wyłącznie odwracać kota ogonem i szuka Moich "słabych punktów" więc zdecydowanie wolę go poświęcić na to co Mnie inspiruje i faktycznie wzbogaca stosownie do Moich priorytetów, norm i wartości. Dlatego właśnie przestałam tu zaglądać i odpowiadać na Twoje posty. I ten kurs będę trzymać dalej. Żegnam.
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 26 paź 2018, 15:40

@GRACZ,
Czytałam Twoje wpisy i bardzo mi przykro, że już ich może nie być, a może rozważ to jeszcze i proszę zostań z nami.
Nie jeden pan @przyzwoity na Forum.
Piszesz piękną polszczyzną, budujesz ciekawe hipotezy i aby podjąć polemikę konieczna jest wiedza nie płynąca mainestreamem z telewizora ;)
....siejąc pogardę nikt nie ma szansy zebrać szacunku do Siebie samego
..a pod tym się podpisuję.
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 26 paź 2018, 16:26

Przepraszam jeśli mało precyzyjnie się wypowiedziałam. Bardzo lubię to Forum od dawna już i nie zamierzam nigdzie odchodzić a nawet wręcz przeciwnie, udzielać się w miarę czasu i możliwości w wielu bardziej interesujących wątkach.... i rozmowach. ;) 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: Jancio » piątek 26 paź 2018, 18:07

GRACZ pisze:
piątek 26 paź 2018, 13:08


Mój czas też jest dla Mnie cenny, szkoda Mi go na jałowe, do niczego nie prowadzące dyskusje gdzie Mój Rozmówca próbuje wyłącznie odwracać kota ogonem i szuka Moich "słabych punktów" więc zdecydowanie wolę go poświęcić na to co Mnie inspiruje i faktycznie wzbogaca stosownie do Moich priorytetów, norm i wartości. Dlatego właśnie przestałam tu zaglądać i odpowiadać na Twoje posty. I ten kurs będę trzymać dalej. Żegnam.
Nie widzę przeciwwskazań skoro nie potrafisz obronić swoich argumentów MAsz bardzo wysokie mniemanie o mnie i moich możliwościach, ale tego nie będę komentował bo nie uchodzi. Ja nigdzie nie wyszukiwałem Twoich słabych punktów tylko przestawiałem swój punkt widzenia poparty moim zdaniem odpowiednimi argumentami. Niestety różniącymi się diametralnie od Twoich To że dla poparcia swoich argumentów podpierasz się hasłami od dziesięcioleci nazywanymi demagogicznymi to też nie moja wina. Lubie nazywać rzeczy po imieniu i zdaje sobie sprawę że niektórym @akuratnym to nie w smak. Podobnie jak stosujesz socjotechniki np obrażania się. POzdrawiam.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 26 paź 2018, 19:27

Czasem wstaję lewą nogą, nie chce Mi się pracować i wtedy z nudów z przyjemnością się nad Tobą jeszcze trochę poznęcam. Bo przyznam, że mam w Sobie ciut sadystki i faktycznie lubię dokuczać nadętym Panom. Rzeczowe argumenty ślicznie ominąłeś i zignorowałeś dążąc wyłącznie do konfrontacji ale spokojnie - nie obraziłeś Mnie, nie schlebiaj Sobie aż tak. Litości też mam dużo. Uznaję istnienie Ludzi żerujących na konfliktach, choć nie zawsze czuję chęć, żeby Ich dokarmiać. ;) 8-)
0 x


Ascezo minD

DariuszKowalski
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 16 mar 2020, 17:04

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: DariuszKowalski » wtorek 31 mar 2020, 16:38

Jancio pisze:
niedziela 30 wrz 2018, 17:01
Thotal pisze:
niedziela 30 wrz 2018, 14:17
ze ślepym o kolorach nie pogadasz...
jeśli ktoś nie widzi, że za nasze pieniądze, za długi zaciągane przez "państwo" dla kogoś komu potrzebna jest infrastruktura i tania siła robocza, to na prawdę musi być ślepy, naiwny, albo współgrający z tą międzynarodową mafią i zainstalowaną grupą - kacyków...

Pól biedy jak ślepy, gorzej jak tylko zaślepiony zawiścią z której ma wyłącznie wątpliwa wdzięczność. Pamiętam jak za PRL-u nikomu nic nie było potrzebne, niczym na Kubie, a pralka automatyczna i lodówka z zamrażalnikiem to był wymysł zgniłych kapitalistów. Ciekawe dlaczego wtedy panowało przeświadczenie że gdyby nas wypuszczono to ostatni gasił by światło na ten zgniły zachód z ich autostradami i szybkimi kolejami.Tak jak dziś aratowie ryzykują śmierci na morzu by na ten zgiły zachód dojechać.
PS
Naiwny to ten niestety, który ma nadziejże jak przyjdzie nowy wójt to nagle kraj będzie mlekiem i miodem płynący, bo wszystkie grabie grabią do się a nie od się.Polecam Młynarskiego z Dudka o Wójcie. Tania siła robocza zawsze była i będzie, a tylko komuniści wmawiali ciemnemu ludowi ze chcą coś zmienić, by dorwać sie do władzy. Dla głosów wyborczych premier jest gotów skłamać. Długi zaciągane są głównie na korupcje polityczną i skok na kasę dla swoich, albo chorych sojuszy by za gaz płacić duzo więcej niż normalnie.
@DariuszKowalski po co cytujesz tego posta ? Dla reklamy ? Usunełam twój podwójny post z reklamą .Jak jeszcze raz to zrobisz to zostaniesz zbanowany - chanell
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: MAFIA III RP

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 31 mar 2020, 23:57

Łatwo wszystko zamknąć, trudniej ratować gospodarkę. Wolność w Remoncie #89
Warsaw Enterprise Institute

https://www.youtube.com/watch?v=Nt9-_cV44kQ

Opublikowany 26 mar 2020
#89 Podcast Warsaw Enterprise Institute. W roli głównej Prezes Tomasz Wróblewski
0 x



ODPOWIEDZ