Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kocham Polskę

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 07 paź 2021, 17:40

Opuszczone i zniszczone POLSKIE MIASTA
Premiera rozpoczęła się 2 godziny temu

https://www.youtube.com/watch?v=D3Lpu4-7GGg

Globalista TV
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 18 paź 2021, 17:44

jc.jpeg
jc.jpeg (26.95 KiB) Przejrzano 3524 razy
Znany brytyjski dziennikarz motoryzacyjny Top Gear pisze w gazecie "Times" felietony. W ostatnim odniósł się do obecnego kryzysu w Wielkiej Brytanii, spowodowanego tzw. brexitem. W kraju występują poważne problemy w gospodarce, brakuje kierowców, a półki w sklepach czasami są niemal puste.

"Ameryka? Nie ma już czegoś takiego"
Clarkson zastanawia się, gdzie Brytyjczycy mogliby się wyprowadzić "w poszukiwaniu lepszego życia". Subiektywnie ocenił miejsca, do których na pewno nie warto wyjeżdżać. Z największą krytyką spotkały się Stany Zjednoczone.

Ameryka? Nie ma już czegoś takiego. To teraz są dwa kraje — jeden, wiedziony przez głupiego, starego człowieka w kierunku wiecznego bankructwa i drugi, gdzie wszyscy lubią budweisera. Nie chcę tam żyć — pisze Clarkson.
bEJkkPzH
Krytycznie odniósł się też do niektórych krajów europejskich. Jego zdaniem nie warto przeprowadzać się między innymi do Włoch, ponieważ tam "jest się okradanym co pięć minut", z kolei w Hiszpanii czy Grecji "system jest na krawędzi upadku". Dziennikarz wskazał jednak, że miejsce, w którym "wszyscy bylibyśmy szczęśliwi", to wschodnia Europa. - A konkretnie Polska - stwierdził.

"Dlaczego nie przeprowadzimy się do Warszawy?"
"Siedzimy i marudzimy, że wszyscy kierowcy ciężarówek i budowniczy wrócili do Polski. Jeśli tego właśnie chcemy — dobrze zbudowanych domów i regularnych dostaw papieru toaletowego — dlaczego i my nie przeprowadzimy się do Warszawy?" - pisze publicysta.

Clarkson chwali Polaków za poczucie humoru. "Kiedyś, nadając sprzed ich stadionu narodowego, powiedziałem do nich: skoro tylu was tu jest, to kto naprawia rury w Londynie? Wybuchnęli śmiechem" - czytamy.

bEJkkPzN
Wszyscy Polacy lubią żarty. Szczególnie o Niemcach - dowcipkuje Jeremy Clarkson.
Dania w restauracjach "po cztery pensy"
cd.- https://www.o2.pl/plotki/jeremy-clarkso ... 998676832a
1 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 03 sty 2022, 18:14

Dlaczego rzeki w Polsce tak często skręcają "w lewo"? / Motyl i Globus #30
26 gru 2021

https://www.youtube.com/watch?v=Z7o8wruS5rU

Motyl i Globus

Jak w tytule. Oczywiście może być też Dlaczego rzeki w Polsce tak często skręcają na zachód, albo północny zachód. Niewiele brakowało a Wisła czy Odra płynęłyby do Niemiec. Dlaczego?
1 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 01 lut 2022, 11:58

ZŁE PSY - Polak ( Potęga istnienia )

https://youtu.be/sf5zxiW2dNw


ZŁE PSY
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 12 mar 2022, 09:34

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 07 paź 2022, 11:44

Nasza forumowa koleżanka napisała ten tekst w 2018 roku .
POLSKA.. POLACY.. POLSKOŚĆ....
MY ..POLACY .. w oczach nie tylko Chińskiej nacji jesteśmy WYJĄTKOWYMI LUDŹMI, słyszałam już tą opinię wielokrotnie od przyjeżdżających do Polski nauczycieli duchowych z USA, PERU, ROSJI, FRANCJI i IZRAELA....
Niesiemy w sobie unikalność genetyczną , która wzmacnia się w nas gdy mieszkamy w POLSCE!
Od 5. X 2018. otrzymujemy olbrzymie wzmocnienie energetyczne od WENUS przez CZAKRAM WAWELSKI.
ENERGIA TA .. stymuluje czakrę życia Ziemi .. od niej idzie do wszystkich innych czakramów , ale bardzo szybko i bardzo mocno energetyzuje ziemie Polski...
To jest nasza unikalność .. unikalność POLAKÓW, którą chcą nam odebrać podstępnie CI... którzy matactwem , krętactwem, i bezprawiem dążą do przejęcia naszych ziem.
POLACY... po pierwsze ( bo mamy unikalne DNA i unikalne DNA MITOCHONDRIALNE) JESTEŚMY WZMACNIANI ENERGIĄ WAWELSKIEGO CZERWONEGO CZAKRAMU...
Ta energia tworzy w nas dużo większą moc, zwiększa poziom intuicji, inteligencji i mocy kreacji.
Mitochondrialne DNA .. to inaczej silnie płonący w nas OGIEŃ ŻYCIA ... wiadomo,że tam gdzie większy i jaśniejszy ogień .. tam inne możliwości i inna moc.
Kiara
.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 26 gru 2022, 12:39

..

Prof. Norman Davies: Co ma Piast w DNA? Polska nieustannie mnie zadziwia
pl.jpeg
pl.jpeg (26.28 KiB) Przejrzano 1146 razy
Znawca Polski i Europy Środkowej, profesor Norman Davies, o postępującej polaryzacji, populizmie, prawdzie, która wcale nie jest zero-jedynkowa. I dlaczego powinniśmy o tym pamiętać szczególnie w Polsce.
JACEK ŻAKOWSKI: – Coś pana jeszcze w Polsce dziwi?
NORMAN DAVIES: – Nieustannie.

A teraz?
Najbardziej zmiana stosunku Polaków do Ukraińców. Absolutnie tego nie przewidywałem.

Bo nie słychać pretensji o Wołyń? Czy dlatego, że pojawił się podziw wobec ich postawy w tej wojnie i przycichł postkolonialny polski paternalizm?
Bo Polacy przyjęli parę milionów uchodźców i na razie nie widać większych napięć.

Cud?
Brytyjska prasa szaleje, że w tym roku na Wyspy przyjęliśmy pół miliona uchodźców z całego świata. A jest nas o połowę więcej i jesteśmy bogatsi.

Dziwi pana zmiana naszego stosunku do Ukraińców, czy to, że zagrożenie ze strony Putina wyciszyło polsko-ukraińskie żale?
Ludzie inaczej czują, widząc uciekające kobiety i dzieci, które straciły domy, niż kiedy kłócimy się o odległe, abstrakcyjne krzywdy. Ale dziwi mnie, jak mało pojawia się starych żalów i jak ofiarna jest praktyczna pomoc. Jestem zaskoczony, szczęśliwy i dumny, że ludzkie podejście tak zdecydowanie przeważa.

Polityka 52.2022 (3395) z dnia 19.12.2022; Rozmowa Polityki; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Co ma Piast w DNA?"
n.d.jpeg
n.d.jpeg (26.31 KiB) Przejrzano 1146 razy
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 02 lip 2023, 05:40

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 14 lip 2023, 09:40

Polskie Drogi 01-23: Brytyjski generał i poleskie bekasy.

Chris Miekina
53,8 tys. subskrybentów
https://youtu.be/OfqAIuWcU4c
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 21 lis 2023, 08:09

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 21 lis 2023, 10:48

songo70 pisze:
piątek 14 lip 2023, 09:40
Polskie Drogi 01-23: Brytyjski generał i poleskie bekasy.
problem polega na jakiejkolwiek obecności brytolskich oficerów-psychopatów.
od kilkuset lat tu brużdżą i ślinią się na nasze, ukraińskie i ruskie złoża.
mają swoje wrzosowiska, a tam bekasów szukać i popierdywać po five o clock

cholerne imperium faszystowsko-rasistowskie.
z pejsa zniknął materiał o ozdobach z czaszek afrykańskich tubylców
które taki szlachciura puddingowy złodziej banksterski na ścianie sobie wywiesił > z..b !
najpierw wyprodukowali Adolfa a potem podpalili cały świat,
faktycznie ''bohaterowie''.

to jakaś laurka dla tego żołnierzyka, któremu się nawet szkoły nie chciało
skończyć, bo aż trząsł się do zabijania ???
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 10 sty 2024, 22:24

Lubię oglądać vlogi zagranicznych turystów o Polsce . Cieszy mnie ich zachwyt nad przyrodą i architekturą naszego kraju . Dzisiaj YT podrzucił mi jeden z takich właśnie filmików . Reakcję Brazylijczyków na filmik o naszym kraju. Ten film przedstawia 10 najpiękniejszych miast w Polsce według tego vlogera . Jakież było moje zdziwienie oglądając ten materiał ,kiedy podczas prezentacji kolejnych miast zauważyłam wstawki z innych .Na przykład pokazują Łódź, ale wstawiają zdjęcia z Warszawy i Krakowa. Pokazują Kraków, ale wstawiają zdjęcia z innego miasta. To samo tyczyło się innych miast.
Najbardziej zdziwiłam się wstawką z Krakowa . Otóż do Krakowa wstawili Katedrę Santa Maria del Fiore. To Katedra we Florencji we Włoszech . To jakieś ......bagatela ,1400 km od Krakowa . Szczęka mi opadała . Ktoś kto nie zna Polski będzie szukał takiego kościoła w Krakowie a w Łodzi będzie szukał Pałacu Kultury .

edit: Odkryłam jeszcze ruiny amfiteatru z Turcji w Krakowie ,Katedrę św.Jakuba z Santiago de Compostella -Hiszpania w Gdańsku ,Wstawki z Zamościa w Lublinie .....eh....nie chce mi się już odkrywać więcej .
Napisałam do niego maila bo na prawdę się wkurzyłam .
Cześć :)
Przykro mi to pisać ale w Twoim filmie o miastach Polski wszystko jest pomieszane, co czyni film mało wiarygodnym.
Na przykład pokazujesz Łódź, a wstawiasz zdjęcia z Warszawy i Krakowa. Pokazujesz Kraków, ale wstawiasz zdjęcie katedry z Santa Maria del Fiore z Włoch .
To jest niedopuszczalne . To około 1400 km od Krakowa i w dodatku w innym państwie . Pokazujesz Lublin a wstawiasz zdjęcia z Zamościa .Pokazujesz Gdańsk a wstawiasz zdjęcie Katedry świętego Jakuba z Santiago de Compostela w Hiszpanii a to jakieś 3500 tysiąca kilometrów od Gdańska . Mówisz w tym filmie ,że Gdańsk jest blisko Danii a Bydgoszcz Blisko Moskwy . Zdaję sobie sprawę ,że dla kogoś z USA to małe odległości ale tak nie można . Takich błędów w tym filmie jest jeszcze kilka ale nie chcę się już denerwować .Proszę o poprawienie tego filmu ponieważ to jest niedopuszczalne i wprowadza widzów w błąd .
Pozdrawiam z Polski z Krakowa
Może jeszcze ktoś z was drodzy forumowicze napisze do tego vlogera ?

To ten film . 1.29 minuta filmu

https://youtu.be/yS5sdkm1vHM

Destination Wonders

to według vlogera jest Kraków

Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ