Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

ELYTY

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 24 wrz 2016, 21:13

Jan Śpiewak: Elity III RP są niczym gang albańskich złodziei kurczaków
Jerzy Stuhr synem prokuratora w czasach stalinowskich


Aktor Jerzy Stuhr niedawno wyznał w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, że jego ojciec był prokuratorem w czasach stalinowskich.

W wywiadzie udzielonym Grzegorzowi Wysockiemu z Wirtualnej Polski 3 sierpnia 2016 r. został zapytany o możliwość kariery politycznej:

Chyba z domu wyniosłem kompletną apartyjność. Proszę pana, mój ojciec potrafił być bezpartyjnym prokuratorem za Stalina, a ja miałbym być posłem za Kaczyńskiego i Dudy?

Nieprzypadkowe w tym kontekście wydają się niedawne drwiny J. Stuhra z „żołnierzy wyklętych”. A także utrzymujące się u Stuhra jako efekt „internacjonalistycznego” wychowania skrajne uprzedzenia antypolskie.

Już w wywiadzie dla „Tygodnika Solidarność” z 14 maja 1993 roku Stuhr uskarżał się na nasze społeczeństwo, w którym „panoszy się polactwo”


W wywiadzie dla „Newsweeka” z 10 listopada 2011 r. Stuhr powiedział:

„Antysemityzm, płytki katolicyzm
i histeryczny patriotyzm. Z tego składa się polskość (
)”

Antypolskie uprzedzenia Jerzego Stuhra najwyraźniej przejął po nim jego syn Maciej Stuhr (grający m.in. w „Pokłosiu”), który pisał, że to Polacy pod Cedynią przywiązali dzieci do machin oblężniczych.

Jerzy Robert Nowak

http://niezlomni.com/jerzy-stuhr-synem- ... inowskich/Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9245 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 20 paź 2016, 11:11

Chyba tu będzie pasowało:

75% rządzących Polską nie są Polakami - Jan Zbigniew hrabia Potocki
https://www.youtube.com/watch?v=R1dGEYxGVUg
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9245 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 18 sty 2017, 10:52

Bolesław Jasmin pisze:Bronisław Komorowski vel Szczynukowicz : archiwa IPN -przeczytaj!

Obrazek

Dziadek masona “hrabiego” Bronisława Komorowskiego, niejaki Osip Szczynukowicz – to rezun oddelegowany przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach pozaborowych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim.

W czasie wojny polsko-bolszewickiej, dziadek Komorowskiego był czekistą w armii Tuchaczewskiego i po sromotnym laniu w bitwie nad Niemnem w 1920r. dostał się do polskiej niewoli. Zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego.

W październiku 1920 dziadkowi Komorowskiego udało się zbiec i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku zginęli z rąk Rosjan, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie
ich nazwisko. Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii.

Po wyparciu Niemców z Litwy przez Armię Czerwona pod koniec roku 1944 Zygmunt Leon Komorowski wstępuje do wojska polskiego do armii Berlinga. Służy w 12 Kołobrzeskim Pułku Piechoty i błyskawicznie awansuje na stopień oficerski.

Bronek na temat swojego ojca na swojej stronie, pisze: “Zygmunt Komorowski, mój ojciec (1925-1992), za czasów tzw. pierwszej okupacji sowieckiej i za okupacji niemieckiej działał w konspiracji (pseudo Kor), a od jesieni 1943 roku był w AK. Pod koniec wojny ojciec przebijał się do Polski razem z Łupaszką.

Złapali go bolszewicy z bronią w ręku, ale nie rozstrzelali(?) jak stu innych, tylko wsadzili do więzienia. Za złoty pierścionek babuni strażnik wyprowadził go z celi, z której więźniowie trafiali pod stienku, do takiej w której siedzieli rekruci do armii Berlinga.

Niech Bronek wytłumaczy ten “cud nad cudami”, że oto żołnierz AK z oddziału Łupaszki, śmiertelnego wroga Sowietów i polskich zdrajców, złapany z bronią w ręku, w ciągu paru miesięcy zostaje oficerem L.W.P.

Jeżeli fakty podane przez Bronka, że jego ojciec był w oddziale Łupaszki są prawdziwe, to jedynym wytłumaczeniem tego “cudu” jest to, że Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława – był sowieckim agentem!

Był nim także i syn Bronek, który jak wskazuje przeciek z utajnionego aneksu do raportu o WSI, był sowieckim agentem działającym w polskich WSI.

I pewnie dlatego p.o. prezydenta RP – Bronisław Komorowski, w ciągu pierwszych godzin po katastrofie smoleńskiej, dopilnował aby utajniony aneks do raportu o WSI przechowywany w pałacu prezydenckim – znalazł się w jego rekach.

Komorowscy o Bronisławie Szczynukowiczu

Kłamstwo do „Bulu”

Nie mogę się dłużej opierać i muszę to potwierdzić: przodkowie Bronisława Komorowskiego wyłudzili od zaborców tytuł hrabiowski na podstawie sfałszowanych dokumentów.

Od jakiegoś czasu eksperci od genealogii szlacheckiej (jak p. Feliks J. Grabowski, np. tutaj) naciskali na mnie, bym sprostował informację o pochodzeniu Marszałka Sejmu, kandydata na urząd prezydenta RP, p. Bronisława Komorowskiego. Opierałem się, nie chcąc podejmować tak ważnej decyzji wbrew oficjalnie uznanym opracowaniom. Jest jednak kilka ważnych poszlak by uznać, że wszystkie nadania tytułu hrabiowskiego dla przodków Bronisława Komorowskiego, przez dwory cesarskie (rosyjski i austriacki) opierały się na przesłankach fałszywych. Tak się składa, że nie ma obecnie nikogo, kto byłby uprawniony do anulowania nadania tytułu hrabiowskiego, bo zarówno Rosja, jak i Austria są republikami i nie uznają tych tytułów. Mamy jednak niezależnie kwestię herbu polskiego, który nie wynika z nadania, ale z odwiecznej przynależności rodowej. Sprawy te rozpatrzymy więc osobno.

Nowy Almanach Błękitny zmarłego niedawno Sławomira Leitgebera, podaje pod hasłem Komorowski h. Korczak, piszący się „z Liptowa” i „z Orawy”:
Linia wygasła: Nadanie: Piotr Komorowski mianowany został 1469 przez króla Węgier Macieja Korwina hrabią Liptowa i Orawy. Tytuł był związany jedynie ze sprawowaną funkcją. Po wygaśnięciu jego potomstwa, tytułu „hrabiego na Liptowie i Orawie” zaczął używać brat Piotra Mikołaj i jego potomkowie. Jeden z nich, Jakub (zm. 1781) miał uzyskać 1780 od króla Stanisława Augusta potwierdzenie tytułu hrabiowskiego.

Obrazek

Linia żyjąca: Potwierdzenie: Komorowscy otrzymali uznanie dziedzicznych tytułów hrabiów w Galicji w 1793, 1803 i w Austrii 1894 (dla linii litewskiej).
Linia żyjąca: Potwierdzenie: w Królestwie Polskim 1824, w Rosji 1844 (tylko dla Gałęzi II).

Według tejże pozycji, Bronisława Maria Karol hr. Komorowski (ur. 1952) należy do wspomnianej tu Linii Litewskiej i jest potomkiem Piotra Jana Komorowskiego (1838-1905), właściciela dóbr Radkuny, który poślubił w 1863 r. Felicję Komorowską herbu Korczak.

Wstępny obraz rzeczywistości jest więc następujący: p. Bronisław Komorowski, jako członek Linii Litewskiej Komorowskich ma potwierdzony dziedziczny tytuł hrabiowski jako potomek brata hrabiego liptowsko-orawskiego Piotra Komorowskiego. Oczywiście – jak wspomniano – hrabia liptowsko-orawski nie był w żadnym sensie dziedzicznym tytułem arystokratycznym, więc tym bardziej bycie potomkiem jego brata w żadnym sensie nie uprawnia do posługiwania się dziedzicznym tytułem hrabiego.

Jednak wydaje się, że kancelarie cesarskie potwierdzając tytuł hrabiowski Komorowskich były świadome tej „subtelności” i de facto uznały tenże tytuł ex post jako dziedziczny i tytularny (tzn. taki, który można nosić nawet nie sprawując władzy administracyjnej nad hrabstwem liptowsko-orawskim).

Przyjmijmy zatem, że potomkowie Mikołaja Komorowskiego, brata Piotra hrabiego liptowsko-orawskiego, mają obowiązujące prawo do posługiwania się tym tytułem. Czy p. Bronisław Komorowski jest jego męskim potomkiem?

Obrazek

Jak wspomniano, linia litewska otrzymała potwierdzenie w Austrii w roku 1894. Szczegóły tego dokumentu opisuje Sławomir Górzyński w pracy „Arystokracja polska w Galicji. Studium heraldyczno-genealogiczne”, DiG, Warszawa 2009. Wśród innych, których tego dotyczyło znajduje się Franz Anton von Liptawa und Orawa Komorowski wraz z rodziną otrzymał tytuł 13 kwietnia 1793. Ów Franciszek Antoni, urodzony 22 grudnia 1723 w Prusach, a zmarły 3 marca 1800 w Szirwytach, to praprapraprapradziadek w linii męskiej znanego nam wszystkim Bronisława Komorowskiego. Miał on być synem Jakub Bartłomieja Komorowskiego urodzonego 5 stycznia 1697 w Laszkach i Antoniny Zofii Pawłowskiej urodzonej 7 marca 1703 w Zaloczu, a wnukiem Michała Komorowskiego i Barbary Łopackiej.

Byłoby dobrze, ale
Owa Barbara Łopacka, spokrewniona ze mną na kilka sposobów (np. jej pradziadkiem był stolnik czerski Bartłomiej Grabianka, mój przodek w lini prostej, a jej prapradziadkiem był kasztelan zakroczymski Mikołaj Krzysztof Łopacki, również mój przodek w linii prostej) nie mogła być babcią owego Franciszka Antoniego Komorowskiego. Jej synem był wszak urodzony w 1724 r. kasztelan santocki Jakub Komorowski, który z pewnością nie był tym samym Jakubem Bartłomiejem Komorowskim, urodzonym rzekomo 27 lat wcześniej. Urodzony w 1724 r. kasztelan Jakub Komorowski to teść Szczęsnego Potockiego, ojciec tragicznie zmarłej jego pierwszej żony, słynnej Gertudy Komorowskiej i na pewno nie o niego chodzi. Wyjaśnię też, że cześnik owrucki Michał Komorowski poślubił Barbarę Łopacką w roku 1715, a więc mógł być co najwyżej ojcem Franciszka Antoniego urodzonego w 1723. Swoją drogą nadmienić warto, że kasztelan santocki Jakub Komorowski, istotnie miał syna Franciszka Antoniego, tenże urodził się jednak dopiero w roku 1766 i zmarł bezpotomnie.

Adam Boniecki, w uzupełnieniach do XI tomu swojego „Herbarza” cytuje jednak inny dokument, „wywód ze szlachectwa i tytułu hrabiowskiego, dokonany 1805 r., przed Deputacyą Wywodową litewsko-wileńską, przez potomków Franciszka Komorowskiego, strażnika wiłkomierskiego”. Tak, to właśnie ów Franciszek Antoni Komorowski, wspomniany praprapraprapradziadek marszałka Bronisława Komorowskiego. Czy jest możliwe, że choć wywód austriacki z 1894 był sfałszowany, to jednak wywód wileński z roku 1805 jest prawdziwy? Oba prawdziwe być przecież nie mogą, bo podają zupełnie inną genealogię Franciszka Komorowskiego. Do niedawna przyjmowałem, że tak. Potomek kasztelana santockiego Jakuba Komorowskiego, ś.p. Piotr hr. Komorowski, przekazał mi odpis tego wileńskiego wywodu z roku 1805, w którym czytam:
„wywodzący się powracają do Najstarszego Syna Stefana Rotmistrza Królewskiego, brata rodzonego Adama, Jana Hrabi Komorowskiego z Myszkowskiej Kasztelanki Bielskiej urodzonego, który jak się powyżej rzekło miał w zamęściu także Komorowską, ale herbu Łabędź y z nią spłodził synów dwóch, Franciszka bezpotomnie zmarłego y Michała Łowczego Buskiego, dziedzica na Susznie y Niestaniewiczach, Męża w działach rycerskich na wielu ekspedycjach wojennych doświadczonego, który z kilku żon, między innemi płci obojej Potomstwem najstarszego zostawił syna Jana = a ten z Zofii Pogańskiej Cześnikówny Sanockiej spłodził dwóch Bartłomieja i Marcina, z których starszy [tj. Bartłomiej] będąc od ojca wyposażonym z Dóbr Ojczystych jak o tym zrzeczna Kwitancyja tego Tranzakcya w roku 1702 nazajutrz po Feście Św-go Wojciecha 25 dnia kwietnia przed Akt Buskiemi dla ojca Jana, syna niegdyś Michałowego Hrabi Komorowskiego uczyniona y zeznaniem osobistym w owych że aktach stwierdzona poświadcza.

Sam wkrótce z Korony Polskiej przeniósł się na Litwę w powiat Wiłkomirski, gdzie połączony ślubnym związkiem z Teresą Hektora Dziembowskiego córką Oboźnego wziął po niej w wianie posagowym Dziedziczne Dobra: Rawiszki, Gikanie, Zośnica y Kołpaciszki, a z onych Zośnica i Kołpaciszki sprzedawszy, Rawiszki zaś i Gikanie przy sobie zatrzymał. Był Podczaszym Wiłkomirskim, jakowy Urząd w nagrodę zasług Krajowi Ojczystemu Ojczystemu panującym Monarchom pełnionym, Najjaśniejszy August III-ci Król Polski przywilejem swym 1742 Maja 12 dnia łaskawie mu konferował, z pomienioną Oziembłowską dziewięcioro spłodził potomstwa – synów czterech: Franciszka Strażnika Wiłkomirskiego, Hektora Miecznika także Wiłkomirskiego, Antoniego Starostę Małdyńskiego oraz Józefa w Zakonie Sw. Ignacego Societatis Jesu y córek pięć: Annę w zamęściu Ciecierską, Teresę I voto Szukową, Maryancellę w zamęściu Szemiotową Ciwunową Retowską Księstwa Żmudzkiego, Żmudzkiego Teodorę i Józefatę zakonnicę pierwszą w Konwencie Kowieńskim Sw. Franciszka, drugą w Konwencie Wileńskim Panien Wizytek.”

Czy istotnie zatem wspomniany tu Bartłomiej Komorowski pochodził z tej samej rodziny, co Komorowscy herbu Korczak, którzy otrzymali potwierdzenie (wątpliwego) tytułu hrabiowskiego? Wydaje się, że ta druga genealogia też jest fałszywa.

Adam Boniecki w swoim „Herbarzu” oryginalnie umieścił tę rodzinę Komorowskich (nazwijmy ją dla wygody „Linią Bronisława”) w rozdziale o Komorowskich herbu Dołęga (ściślej: Dołęga odmienna). Później zamieścił zagadkową erratę, pisząc:
„Idąc za wskazówkami podanemi przez pisarzy heraldycznych, o Komorowskich piszących, uważaliśmy, że wszyscy Komorowscy, powiat wiłkomierski zamieszkujący, są h. Dołęga odm. Tymczasem, z przedstawionego nam wywodu ze szlachectwa i tytułu hrabiowskiego, dokonanego 1805 r., przed Deputacyą Wywodową litewsko-wileńską, przez potomków Franciszka Komorowskiego, strażnika wiłkomierskiego, okazuje się, że obok Bartłomieja Komorowskiego h. Dołęga odm., syna Samuela (patrz Tom. X, str. 387), którego właśnie wzięliśmy za ojca Franciszka Komorowskiego, strażnika wiłkomierskiego, żył w tymże czasie, w powiecie wiłkomierskim, inny Bartłomiej h. Korczak, który przeniósł się z województwa bełskiego, w powiat wiłkomierski. Był on synem Jana i Zofii Polańskiej, cześnikówny sanockiej, a wnukiem Michała, o czem poucza nas akt, którym, opuszczając strony rodzinne, zrzekł się 1708 r. w aktach buskich majątku rodzicielskiego, na rzecz wymienionego ojca swego.”

Czy istotnie było dwóch Bartłomiejów Komorowskich, jak podaje ów wywód? Wydany pod red. prof. Andrzeja Rachuby spis Urzędnicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, tom I, woj. wileńskie XIV-XVIII wiek (DiG, Warszawa 2004) wymienia owego Bartłomieja Komorowskiego, który 12 maja 1742 został nominowany na stanowisko podczaszego wiłkomierskiego z piastowanego wcześniej urzędu skarbnika zakroczymskiego.

Niestety, ziemia zakroczymska interesuje mnie bardzo, ze względu m.in. na to, że w owym 1742 roku sędzią ziemskim zakroczymskim był Antoni Radzicki, prapraprapradziadek mojej babci Zofii z Radzickich Minakowskiej. Zarówno ja, jak i moi koledzy, przeglądaliśmy księgi sądowe (grodzkie i ziemskie) zakroczymskie z tego okresu, nie znajdując tam żadnego skarbnika zakroczymskiego Bartłomieja Komorowskiego. Skarbnik ziemski zakroczymski był zresztą bardzo niskim urzędem jak na pana hrabiego Komorowskiego.

Nie ma też żadnego powodu, by Komorowscy herbu Korczak tam żyli, chyba że weszli w związki ze wspomnianymi wcześniej Łopackimi i Grabiankami, ale ta genealogia została już przez nas wcześniej odrzucona. Nie udało się znaleźć żadnych wiarygodnych dokumentów, które stwierdzałyby, że istotnie ów Bartłomiej Komorowski przyjechał do powiatu wiłkomierskiego z Korony. Ów Jan, rzekomo żonaty z Zofią Pogańską cześnikówną sanocką, nie jest skądinąd znany. Wydaje się zatem, że wbrew owemu wywodowi Bartłomiej Komorowski, przodek linii Bronisława, istotnie pochodził z Komorowskich herbu Dołęga z powiatu wiłkomierskiego.

Najważniejsze jednak że przyjęcie że Bronisław Komorowski nosi herb Dołęga i nie należy do rodziny hrabiów na Liptowie i Orawie wyjaśnia bardzo wiele. Spójrzmy, kim był ów wiłkomierzanin (nie zakroczymianin) Bartłomiej K. Był to syn zmarłego w roku 1689 marszałka Trybunału Litewskiego Samuela Komorowskiego i Katarzyny Dunin-Rajeckiej. Wnuk księżniczki Elżbiety Druckiej-Sokolińskiej i jej męża marszałka lidzkiego Teofila Dunin-Rajeckiego. Jego prababcią była Marianna Sapieżanka (z „tych” Sapiehów), córka Mikołaja Sapiehy kuchmistrza wielkiego litewskiego (1548-1611), a pradziadkiem był zmarły w 1655 wojewoda miński Krzysztof Rudomina-Dusiatski.

I to ta właśnie genealogia jest dla mnie największym dowodem, że Bronisław Komorowski nie ma herbu Korczak tylko Dołęga odm. – jego wiłkomierscy przodkowie byli rodziną niewątpliwie bogatą i wpływową. Kiedy nadeszły zabory postanowili utwierdzić swoją pozycję i nie mogąc dzierżyć zlikwidowanych już tytułów litewskich, „przyznali się” do rodziny Komorowskich herbu Korczak i ich wątpliwego hrabiostwa liptowsko-orawskiego. Można uznać, że gdyby nie zabory, nie musieliby tego robić. Co – rzecz jasna – wcale nie pozwala na stwierdzenie, że skoro zabory przyszły, to zrobić to musieli. W tę stronę non sequitur.

Sam pomysł na „przyklejenie się” do linii hrabiowskiej wziął się jednak już wcześniej: brat Franciszka Antoniego (a właściwie Franciszka, bo drugie imię nadano mu chyba dopiero po śmierci), Antoni Komorowski, był dworzaninem należącego do Korczaków prymasa Adama Komorowskiego i przy elekcji Stanisława Augusta (1764) podpisał się jako jako Antoni z Liptowy i Orawy Komorowski.

[Dopisek późniejszy]
Nie miał wątpliwości Seweryn hr. Uruski w swoim herbarzu Rodzina wymienia te osoby explicite w rozdziale „Komorowski h. Dołęga odm.” wiedząc o ich pretensjach, co wyraził słowami:
„Bartłomiej, dziedzic Rawiszek, podczaszy wiłkomierski 1734 r., zaślubił Teresę Oziębłowską i z niej pozostawił synów: Franciszka [to przodek m.in. marszałka Bronisława], Hektora, miecznika wiłkomierskiego 1761 r., Józefa, Jezuitę, i Antoniego, starostę meldyńskiego, podstolego 1766 r., a ostatnio 1781 r. wojskiego wiłkomierskiego, żonatego z Agnieszką Morykoniówną, który w 1764 r. podpisał elekcyę z pow. wiłkomierskim, pisząc się dowolnie z Liptowa i Orawy.” [S. Uruski, Rodzina, t. VII, s. 138]
Co istotne, tom ten został opublikowany w roku 1910, a więc już po publikacji Bonieckiego i 16 lat po uzyskaniu przez tę linię potwierdzenia tytułu hrabiowskiego w Austrii


P.s.
Zwrócono mi uwagę, że kilka tygodni temu informacja o pochodzeniu B. Komorowskiego od średniowiecznych hrabiów Korczak-Komorowskich zniknęła ze strony http://www.bronislawkomorowski.pl/moja-rodzina.html . Nie zauważyłem wcześniej tej zmiany tym bardziej że kilka dni temu (z datą 15 czerwca 2010) ukazał się w tygodniku „Polityka” artykuł o tytule jednoznacznym: Kandydat herbu Korczak.

Podwójne Alibi Komorowski – Kaczyński czytaj tutaj

archiwaipn.hvs.pl/
https://rpolska.wordpress.com/2017/01/1 ... rzeczytaj/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 18 sty 2017, 15:37

Bez inwokacji. Lewandowski uważa Polaków za bałwanów. Wzywa rząd do poparcia Tuska, choć obydwaj nieprzerwanie obrzucają polskie władze błotem
Jeden z najgłówniejszych pogromców polskiej gospodarki Janusz Lewandowski, wystąpił dziś w Strasburgu przed kamerami, by wezwać polski rząd do bezwzględnego poparcia Donalda Tuska w jego staraniach o drugą kadencję w Brukseli.

Pewnie gość zwariował do reszty. Przypomina to sytuację, gdy facet z wielce zaszarganym życiorysem proteguje swego szefa o podobnych manierach na jakieś ważne stanowisko w przedsiębiorstwie, które właśnie wspólnie obrobili. I jakby tego nie było jeszcze dość, rozsyłali wszędzie donosy na zarządzających tą firmą, domagając się przeciwko nim akcji policyjnej.

Panie Lewandowski Januszu! Kiedy wypowiedział się Pan dobrze o swej ojczyźnie, w szczególności o wybranych przez Polaków władzach? Wówczas, gdy rządziła ekipa z tak świetnie udokumentowanym przez kelnerów zapracowaniem? Taka ponad wszelkie standardy uczciwa, gardząca korupcją i moralnym zepsuciem? Wiem, że w Pana otoczeniu słowo honor nie tylko nic nie znaczy, ale w ogóle nie istnieje. Dlatego też nie namawiam Pana do grzebania po bibliotekach w poszukiwaniu kodeksu napisanego przez słynnego niegdyś i praktykowanego autora, którego nazwisko zaczyna się na literę B. Bo zapewne nic Panu ono nie mówi. I nie powie już nigdy. Koniec.

autor: Tomasz Domalewski

Wieloletni redaktor krakowskiego "Dziennika Polskiego".

http://wpolityce.pl/polityka/323769-bez ... dze-blotem
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 23 lut 2017, 06:56

Komu naprawdę służy Janusz Lewandowski? Ordynarna połajanka Polski przez byłego komisarza i jawne przymilanie się do Angeli Merkel!


Maski opadły! Eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski przymila się do kanclerz Niemiec Angeli Merkel i atakuje polski interes narodowy. Z niekłamanym uwielbieniem wychwala niemiecką przywódczynię i atakuje Polskę za jej nieustępliwość w bronieniu własnego interesu i wizję, która nie odpowiada biurokratom pokroju Tuska, czy Timmermansa.


Od momentu, w którym Janusz Lewandowski przechadzał się w spocie wyborczym Platformy Obywatelskiej i obiecywał Polsce 300 miliardów z funduszy unijnych minęło ledwie pięć lat, ale postawa Lewandowskiego wobec własnego kraju diametralnie się zmieniła. Zniknął przyjacielski uśmiech „dobrego wujka”, który gwarantuje miliardy dla Polski. Wróciła zaciętość i przywiązanie do prawdziwych mocodawców eurodeputowanego. W rozmowie z radiem TK.FM nawet nie ukrywał swojej niechęci do własnego kraju i służalczości wobec kanclerz Merkel.

On (nastrój) się ujawnił już na Malcie, kiedy ostatni Mohikanin jedności całej Europy, czyli Angela Merkel oświadczyła, że rezygnuje pod wpływem Brexitu, pod wpływem wybryków Orbana, czy Kaczyńskiego. Przyjechała z misją ostatniej dobrej woli do Warszawy, gdzie usłyszała raczej recepty na dalsze osłabienie i psucie Unii ze strony polskich władz
Wiec pociąg odjeżdża, a spotkanie czterech państw bez Polski jest tego świadectwem.

– histeryzował Lewandowski niemal rozpływając się w swoim zachwycie dla Merkel.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:Międzynarodowa kompromitacja Lewandowskiego! „PE patrzy na Aleppo, powinien patrzeć na ulice Warszawy”. WIDEO

Lewandowski z żalem ubolewa, że jego własny kraj przestał być jedynie przystawką dla niemieckich, globalnych interesów. Nie zauważył biedaczek, że Polska wyrasta na twardego i samodzielnego partnera na scenie europejskiej. Dla niego to prawdziwy „dramat”.

Spadamy z wysokiego konia. Byliśmy strategicznym partnerem w Unii, w tej chwili jesteśmy w jej strukturach, ale tak jakby nas tam w ogóle nie było.

– użala się Lewandowski w radiu z Czerskiej.

Ten były komisarz europejski ds. programowania finansowego i budżetu w KE uważa, że polska staje się „problemem” Europy i boleje nad „dylematem” unijnych biurokratów, czy ukarać nasz kraj sankcjami za samodzielność i własne zdanie. Jego zdaniem wszystkiemu winien jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Komisja Europejska ma bardzo poważny problem i staje przed wyborem, czy iść dalej z procedurą, która nie rokuje na forum przywódców UE, bo wiadomo, że Viktor Orban nie poprze sankcji (wobec Polski). Zresztą i ja za nimi nie jestem. Teraz jesteśmy zakładnikiem Kaczyńskiego, który znacjonalizował swoje obsesje i swoją mściwość wobec Tuska. Ale obsesje są prywatne, a straty narodowe. Na tym polega problem, przed którym staje Komisja Europejska: czy iść z sankcjami czy odpuścić? Ale jak się odpuści, to tak jakby się przyznało, że w Polsce wszystko jest w porządku, a w to nikt nie uwierzy.

– szalał Lewandowski na falach TOK.FM.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:NASZ WYWIAD. Poręba o donosie na Polskę do KE: „To zawoalowana prośba, aby rozważyć wstrzymanie środków europejskich dla naszego kraju”

Gdy pomyśli się, ze Janusz Lewandowski był jednym z najważniejszych polskich polityków w Komisji Europejskiej, włos jeży się na głowie. Jawne połajanki wobec własnego rządu, atakowanie linii polityki zagranicznej Polski i występowanie wbrew jej racji stanu całkowicie dyskwalifikują Lewandowskiego jako europosła. Dziś jednak przynajmniej wiemy komu naprawdę służy ten brukselski biurokrata. Im więcej takich wypowiedzi jakie prezentuje Janusz Lewandowski, tym pewniejsze jest, że linia rządu w polityce europejskiej jest słuszna. Takim jak on pozostał już tylko jazgot.

WB,TOK.FM

autor: Zespół wPolityce.pl
http://wpolityce.pl/polityka/328678-kom ... eli-merkelPozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9245 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 24 lut 2017, 10:17

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 24 lut 2017, 20:37

Czarnecki ujawnia kulisy debaty w PE: Polityk PO krzyknął do Tuska "szmata"


Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie "Burza Polityczna" zdradził kulisy jednej z debat w tej instytucji. Według Ryszarda Czarneckiego Donald Tusk miał wówczas stwierdzić, że droga prowadząca do nałożenia na Polskę sankcji jest "optymalna". - Jeden z posłów Platformy Obywatelskiej krzyknął wtedy do Tuska "szmata". (...) Był tak oburzony tą sytuacją - twierdzi europoseł PiS.

Czarnecki zapytany został o ewentualne poparcie polskiego rządu w staraniach Donalda Tuska o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Polityk stwierdził, że największym wrogiem Donalda Tuska jest on sam. Jak dodał, chce powiedzieć publicznie coś, o czym nikt nie mówi i co nie przebiło się do opinii publicznej w Polsce.

– Bo już po prostu denerwuje mnie, że państwo nie śledzicie jego wypowiedzi – zwrócił się do dziennikarki. – Donald Tusk w Parlamencie Europejskim oficjalnie mówił o tym, że procedura wobec Polski, która może się skończyć sankcjami jest optymalna. Czyli polityk z Polski opowiada się za tym, żeby wybrać drogę, która może zakończyć się ukaraniem Polski. To jest absolutny skandal. To się jeszcze nigdy nie zdarzyło w historii Unii Europejskiej, żeby polityk atakował publicznie własny kraj na arenie międzynarodowej – podkreślał wiceprzewodniczący parlamentu Europejskiego.

Czarnecki przywołał także reakcję europosła wywodzącego się z PO, któremu bardzo nie spodobały się słowa Tuska. – Jeden z posłów Platformy Obywatelskiej krzyknął "szmata". (...) Był tak oburzony tą sytuacją – mówił. Polityk nie chciał jednak zdradzić o którego posła chodziło.


http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opi ... spartanntp
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xRamzes3
Posty: 583
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 65
Podziękował: 2522 razy
Otrzymał podziękowanie: 1241 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » piątek 24 lut 2017, 22:00

Korwin-Mikke: Sprzedali Polskę PiS za 500+
Rzeczpospolita

"Ludzie, którzy gotowi są pozabijać bliźnich za złotówkę, sprzedali Polskę Unii za 200 zł/ha, a PiS-owi za 500+" - pisze na swoim profilu na Facebooku lider partii Wolność (d. KORWiN) Janusz Korwin-Mikke.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opi ... id=SK2MDHP
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 08 mar 2017, 20:31

Wyszła prawda o Tusku! To po jego interwencji wszczęto procedurę wobec Polski


W momencie, kiedy Komisja Europejska (KE) sprawdzała, czy może rozpocząć wobec Polski procedurę badania praworządności, służby prawne Rady Europejskiej zgłosiły poważne zastrzeżenia. Między innymi takie, że komisja wychodzi w ten sposób poza swoje kompetencje. „Po interwencji Tuska zastrzeżenia te zostały wycofane i od tamtej pory procedura ta jest wobec Polski prowadzona” – ujawnił na portalu Naszeblogi.pl europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.


KE prowadzi procedurę badania praworządności od 2016 r. Zgodnie z traktatem o UE, procedura nadzoru składa się z trzech etapów. W pierwszym Komisja Europejska analizuje i ocenia wszystkie informacje dotyczące ewentualnego zagrożenia praworządności w danym kraju. Jeżeli Bruksela uznałaby obawy za słuszne, wówczas w drugim etapie rozpoczęłaby dialog z Warszawą w sprawie przyczyn takiej sytuacji. KE nakreśliłaby zalecenia zmian, które musiałyby zostać wprowadzone w wyznaczonym przez komisarzy terminie. Gdyby po tym etapie Komisja Europejska uznała działania za niewystarczające, wówczas zgodnie z art. 7 Traktatu o UE może zwrócić się do Rady Europy z wnioskiem o stwierdzenie naruszenia wartości unijnych w kraju członkowskim. Gdy Rada przychyli się do wniosku KE, wówczas dany kraj zostaje objęty sankcjami.

O kulisach wszczęcia procedury wspomniał we swoim wpisie na portalu naszeblogi.pl europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Wobec Polski nie tylko nie jest neutralny, ale wręcz szkodzi naszemu krajowi, o czym się świadczy jego zaangażowanie, a w zasadzie wręcz skłanianie Komisji Europejskiej, aby rozpoczęła wobec nas procedurę badania praworządności.

W momencie, kiedy KE badała czy może rozpocząć wobec Polski tę procedurę, służby prawne Rady kierowanej przez Tuska, zgłosiły poważne zastrzeżenia, między innymi takie, że Komisja wychodzi w ten sposób poza swoje kompetencje.

Po interwencji Tuska zastrzeżenia te zostały wycofane i od tamtej pory procedura ta jest wobec Polski prowadzona (w tej chwili trwa II jej etap), a sam przewodniczący Rady przemawiając na ten temat w PE pod koniec grudnia 2015 roku, powiedział, że procedura, która formalnie może się skończyć odebraniem Polsce głosu na posiedzeniach Rady, jest jak to zgrabnie ujął „optymalna”

– czytamy na naszeblogi.pl.


http://m.niezalezna.pl/95059-wyszla-pra ... Q.facebook
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 16 mar 2017, 06:47

zdezorientowana elyta...


https://www.youtube.com/watch?v=cG2Xp76yWiI

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6439
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11515 razy
Otrzymał podziękowanie: 11987 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 22 mar 2017, 23:09

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1238
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 77
x 87
Podziękował: 2377 razy
Otrzymał podziękowanie: 2844 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: św.anna » piątek 31 mar 2017, 14:51

0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9245 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 02 maja 2017, 20:27

Hanna Elzbieta Trochimiuk pisze:CIĄGLE MACAM PO TEMATACH
2 maja 2017 o 16: 14

Głównymi podejrzanymi są Jezuici i załgany kościół oraz żydzi lub ich podróbki chazarskie, którzy to żyją sobie w symbiozie. Dlatego głośno myślę, bo to powoduje burzę mózgów, a wiadomo, że z burzy może by potężna ulewa.

Teraz tak, przypominam sobie pewne zdarzenie z przeszłości. Otóż zdaje się Kwaśniewski był w 2009 roku w Charkowie. Zanim tam doleciał, to zdążył się doprowadzić do stanu nieużywalności. Ale co ważne leciał z Głódziem. Czy przypadkiem Głódź vel flaszka zaprawiony w bojach specjalnie nie upił Kwaśniewskiego?

Kwasniewski - Pijanstwo w Charkowie.mpeg

https://youtu.be/JmMqqrYPXQI
https://youtu.be/JmMqqrYPXQI
https://www.facebook.com/trochimiuk?hc_ ... ED&fref=nf
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15567
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29125 razy
Otrzymał podziękowanie: 23429 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 18 maja 2017, 22:01

Świat jest inny odc. 40 - Nietykalne kasty

https://www.youtube.com/watch?v=P1rj6nHLnm8

Opublikowany 16 maj 2017
Politycy, urzędnicy, sędziowie. W Polsce można stworzyć każde prawo, bez względu na to czy jest ono zgodne z wolą narodu i racją stanu. A za skutki wprowadzenia takiego negatywnego prawa nikt nie odpowiada. Sprzedali nasz kraj za garść srebrników.
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 29 cze 2017, 08:36

światowe elyty... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=kCz5CU2ZEW4


Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 05 lip 2017, 10:15

MOCNY FILM - o tym jak abp Kazimierz Nycz wprowadził diabła do kościoła - Maciej Zień.

https://youtu.be/tn9jb91ceN0
Prowokuję i zapraszam do dyskusji.
Piątkowa noc, Dzień Męki Pańskiej: zamknięty pokaz mody w kościele św. Augustyna w Warszawie. Rozpromieniony Maciej Zień, modelki w kusych sukienkach, muzyka z filmów "Dziecko Rosemary" i "Tajemnica Brokeback Mountain". Obecność na pokazie przedstawicieli środowisk gejowskich, homoseksualnych oraz warszawskich celebrytów.
Sobotnia noc: "Księża pracujący w parafii św. Augustyna wraz z Kurią Warszawską wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia."
Cytat z Nowego Testamentu: „Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas, sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska! » "
Edyta Herbuś, Natalia Siwiec, Joanna Horodyńska, które pozowały uśmiechnięte na rozstawionej przy kościele ściance, nazwały show wspaniałym widowiskiem, pan Madox też. "Ja będę prawdziwym projektantem i kreatorem rzeczywistości" -powiedział Maciej Zień. Profanacja czy krok do przodu nowoczesnego oblicza 'KK'? Pomieszanie sacrum i profanum.
Obudź się Polsko! Powróć do Boga! bo jutro będzie za późno! Komunizm rozwija się pod opieką tuska, na celowniku Kościół Katolicki, księża, patrioci i znienawidzeni przez Donalda kibice. Pod płaszczykiem tolerancji, pięknych haseł i gestów wraca do nas "CZERWONE ŚCIERWO". Znieważanie krzyża, to znieważenie samego Boga i Męki Chrystusa. Genitalia na krzyżu nikogo nie obrażają, ani czerwonej hołoty ani panów w togach. Po trwającym niemal 8 lat procesie, gdańska artystka Dorota Nieznalska została uniewinniona od zarzutu obrażenia uczuć religijnych.Sądy tuskie w podarciu biblii nie dopatrują się nic złego i uniewinniają satanistę Nergala
Niedawno Półgłówek kopulujący z krucyfiksem, niejaki Markiewicz pseudoartysta. A w piątkowy wieczór dnia 08.11.2013 odbył się satanistyczny spektakl w warszawskim kościele św. Augustyna.

Tomaasz Lis inwigilacja - Tygodnik Wprost, Mowa nienawiści, media: TVP1, TVP2, TV Polonia, TVN24, Polsat, RMF/FM, Radio ZET, Tok FM, Super Stacja, Gazeta Wyborcza, antypolacy, polonofoby, esbeckie metody, komuniści, zdrajcy, Zomo, dziennikarskie hieny: Tomasz Lis, Monika Olejnik, Janina Paradowska, Żakowski, Niesiołowski, Wprost, prof.Bauman, gen. Wojciech Jaruzelski, prof. Bartoszewski, Adam Michnik, Aron Szechter, Solorz Żak, ANTIFA,lewackie bojówki,komunizm, stalinowscy zbrodniarze, zdrajcy, sowiecka agentura Bronisław Wildstein, Cezary Gmyz, Rafał Ziemkiewicz, Michalkiewicz, Sakiewicz,Terlikowski, Warzecha, Jan Pospieszalski, Wojciech Cejrowski, prof. Krystyna Pawłowicz,prof. Zybertowicz, prof. Wolniewicz, mówię jak jest, Powstanie Warszawskie, godzina W, kibole, faszyści, naziole, mohery, bydło, narodowcy,Polska, patriotyzm, Marsz Niepodległości, "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!", Ruch Narodowy, ONR,
Gazeta Polska, Telewizja Trwam, Telewizja Republika, prawica, Bosak, Artur Zawisza, Paweł Kukiz, Robert Winnicki, zamieszki, zadyma, Żyleta, Legia Warszawa, Ruch Chorzów, Wisła Kraków, Lech Poznań, Staruch Staruchowicz, Jacek Karnowski,

Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 11 lip 2017, 06:48

obnażanie matrixa...


https://www.youtube.com/watch?v=aNSLGd2Wab4
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4902 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 22 lip 2017, 21:19

Obrazek
Najwyższy z ELYTY....brukselskiej...
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1112 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Jancio » sobota 22 lip 2017, 23:45

Co ma znaczyć ten epitet? problemy seksualne autora ? :lol:
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 23 lip 2017, 00:35

Nie, seksualne problemy ma egzemplarz z wybałuszonymi oczyma, bo chyba sam nie zdawał sobie sprawy jak wydymał POLSKĘ!!!Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4902 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 23 lip 2017, 08:48

@Thotal, takiej zgrabnej riposty sie nie spodziewałam :lol:

Obrazek
A jakie problemy miał autor tego mema ?

Obrazek
A może łatwiej będzie zdiagnozować problemy tego autora ? .. :lol:
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1112 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Jancio » niedziela 23 lip 2017, 11:56

Thotal pisze:Nie, seksualne problemy ma egzemplarz z wybałuszonymi oczyma, bo chyba sam nie zdawał sobie sprawy jak wydymał POLSKĘ!!!Pozdrawiam - Thotal :)

To faktycznie argument nie do odparcia :D Merytoryczny bardzo. :lol:
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 23 lip 2017, 12:54

Wykastrowany świecznik w głębokiej zadumie :D

Obrazek

Prawdziwi ''polacy''
Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1112 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 24 lip 2017, 15:16

Który którego wywali z piaskownicy? Bo prezes nie skory do darowania niegodziwosci :lol:
Obrazek
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: ELYTY

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 24 lip 2017, 22:58

Widzę dłoń i mam prośbę do chiromantów o zdiagnozowanie...
To co widzę nie napawa mnie entuzjazmem.
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xODPOWIEDZ