Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

PiS - dokąd zmierzacie?!

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 09 cze 2016, 16:46

Za >devi<, która w dwóch osobnych postach ( viewtopic.php?f=22&t=1639&start=25#p52946 , viewtopic.php?f=10&t=54&start=275#p52947 ) zapodała bardzo ciekawe i intrygujące info dotyczące tej partyi postanowiłem utworzyć osobny wątek odnoszący się tylko do tych "przedstawicieli" narodu :( :shock: :

SOCJALNACJONALISTA pisze:SOCJALNACJONALISTA

Obrazek

Z przerażeniem obserwuję jak wielu ludzi, dotąd zajmujących właściwe, czyli bardzo krytyczne stanowisko wobec amerykańskich marionetek z PiS, zaczyna stopniowo łagodzić swoją retorykę, dostrzegając – jakoby – rzekome plusy działania tej partii. Co gorsza, ten trend można wyczuć na stronach, które do tej pory prezentowały bezkompromisowo polską rację stanu. Wielu dało się zwieść medialnej propagandzie, jakoby polska polityka „powstawała z kolan” i była bardziej niezależna. Zwiodła ich koncesjonowana kłótnia z Niemcami i anty-emigrancka retoryka, która ma jedynie uwiarygadniać PiS jako partię propolską. Postarano się nawet o wykreowanie rzekomego „antysemityzmu” wśród pisowskich post-KOR-owców, co z wiadomych względów jest kpiną ze zdrowego rozsądku.

http://monsieurb.neon24.pl/post/127311, ... cierewicza

Ja nie mogę zrozumieć jak można dać jakąkolwiek szansę partii otaczającej kultem Lecha Kaczyńskiego, który podpisał Traktat Lizboński – jedną z dwóch najbardziej katastrofalnych decyzji politycznych po 1989 roku, obok przyjęcia „planu” Sorosa.

Prawda jest jedna – geopolitycznie PiS reprezentuje obóz obcej racji stanu na terytorium RP i coraz bardziej zaciska pętlę na gardle duszącej się Polski. Już za krzywdy jakie wyrządziła Rzeczpospolitej w przeszłości należy jej się całkowita dyskwalifikacja i odsunięcie od jakichkolwiek spraw publicznych.

https://socjalnacjonalista.wordpress.co ... na-partia/

Prawo i Sprawiedliwość opowiada się stanowczo za stworzeniem oddziałów wojskowych Unii Europejskiej. Pretekstem do ich powstania ma być kontrola granic przed napływem emigrantów. Jest to milowy krok na drodze do tworzenia tzw. nowego porządku świata, którego kolejnym etapem ma być dążenie do jak najściślejszego powiązania świata atlantyckiego (USA i UE). Innymi słowy – ma powstać zalążek wojska Stanów Zjednoczonych Europy.

UE i USA są zabawkami tych samych bandytów – globalnej finansjery z wiodącą rolą żydowskiego lobby. Oni najpierw przeprowadzili eksterminację ludności arabskiej w państwach które nie godziły się na ich dyktat. Już wiele lat temu umyślnie zadbano by wciągnąć w tę zbrodnię jak najwięcej marionetkowych rządów europejskich. Potem sfinansowano proces przesiedleń ofiar tych rozbojów do Europy. Jednocześnie dokonano szeregu zamachów i prowokacji, obarczając winą właśnie ludność arabską. Między oficjalną propagandą zachęcającą Europejczyków do przyjmowania emigrantów, jednocześnie przemycono umiejętnie do lokalnych ruchów nacjonalistycznych skrajne nastroje anty-islamskie.

No i udało się. Z przerażeniem obserwuję jak Polacy, którzy mówią o sobie, że są „narodowcami” i „patriotami”, z euforią przyjmują te zapowiedzi. Ręce opadają. Pomyślcie sami – armia Europy do obrony narodów przed emigrantami? Przecież to kpina ze zdrowego rozsądku i nic innego jak robienie z ludzi debili! Tylko skończony ignorant mógłby uwierzyć, że właśnie to ma być realną funkcją armii jewropejskiej.

Innym etapem tworzenia „nowego porządku” w Europie jest tzw. umowa TTIP. Entuzjastyczne poparcie dla tej inicjatywy wyraził ostatnio minister Morawiecki, człowiek wybitnie zasłużony w drenowaniu polskiego kapitału za granicę.

http://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci ... owie-ttip/

TTIP to kolejny potężny cios w ostatnie resztki polskiej suwerenności, a skala jego szkodliwości może być, co najmniej, porównywana z Traktatem Lizbońskim. Wg zapisów umowy każda ustawa przyjęta w państwie może być podważona i wycofana przez międzynarodowy trybunał (ISDS) jeśli zagrozi to interesom korporacji. Treść wyroków i pertraktacji ma zostać całkowicie utajniona! W praktyce to oznacza całkowity kolonializm i ubezwłasnowolnienie. Ale o czym nie mówią w mediach, tym patriota polski się nie zainteresuje. Poza tym ważniejsza jest walka z „islamizacją” i obrona baśniowego „przedmurza cywilizacji łacińskiej”
..

https://socjalnacjonalista.wordpress.co ... arodowych/

PiS cały czas robi wszystko, aby sprowadzić do Polski obce wojska. Jest powiedziane jasno, że działanie to jest skierowane, tylko i wyłącznie, przeciwko Federacji Rosyjskiej, pomimo iż od początku gospodarczego rozbioru Polski w 1989 państwo to w żaden sposób nie przyczyniło się do katastrofalnej sytuacji naszego kraju. Oczywiście, straszenie jakąkolwiek mityczną interwencją Rosjan w Polsce jest bzdurą. Tworząc propagandę odwróconych pojęć legitymizuje się katastrofalną politykę łaszenia się do amerykanów i NATO. Ale to nie wszystko – jak bumerang powraca temat budowy tarczy antyrakietowej.

http://niezalezna.pl/74538-budowa-tarcz ... uszy-latem

Wg tej informacji kontrakt ma być podpisany w lutym. Jeśli dojdzie to do skutku, tarcza na ziemiach polskich zostanie na zawsze, a my tym samym nie będziemy mieli żadnej szansy wyrwania się spod amerykańskiej hegemonii, ani nawiązania chociażby normalnych stosunków z Federacją Rosyjską bez zgody protektora. Pozostaje mieć nadzieję, że Amerykanie odstąpią od tego zamiaru i oleją swoich namiestników z Polski.

Innym elementem „NWO”, które realizuje PiS jest wzmocnienie inwigilacji pod przykrywką „ustawy antyterrorystycznej”. Przypomina to działania władz USA po 9/11, z tą różnicą, że w Polsce nie miały miejsce żadne wydarzenia, które miałyby to legitymizować (inna sprawa, że wydarzenia 9/11 były prawdopodobnie prowokacją). Wystarczyło zainstalować ogólny strach przez islamskim terroryzmem.

Tak więc pomiędzy pseudo-patriotycznymi i miłymi dla Polaków hasłami i pustymi sloganami, amerykańscy namiestnicy z PiS-u realizują program nowego porządku światowego, w najbardziej agresywnej, ordynarnej i antynarodowej wersji. Apeluję więc jeszcze raz do was: Nie dajcie się nabrać na sprytne zagrywki i kłamstwa ludzi, którzy od lat prowadzą Polskę ku upadkowi!

Socjal-nacjonalista
https://socjalnacjonalista.wordpress.co ... u-polskim/

Uderz w fałsz! pisze:PiS – syjonistyczna partia, cz. I
05.13.15
by G

PiS jest na swój sposób groźniejszy od PO, gdyż o ile drugie z tych stronnictw sejmowych jest całkiem bezideowe, o tyle PiS jest proatlantycki, proamerykański oraz ,,antykomunistyczny” z przekonania. Po dojściu do władzy przeciwatlantystów w Polsce, partia ta musi zostać zdelegalizowana w pierwszym rzucie, gdyż podszywa się pod wartości patriotyczne oraz konserwatywne, myląc tym samym nieuświadomionych politycznie ludzi.

Obrazek
#1 Posłowie PiS głosowali za przekazaniem 65 miliardów dolarów żydom w USA.

Obrazek

#2 Klub poselski PiS złożył w Sejmie projekt uchwały, w której obwinia Władimira Putina o „zamach na cywilny samolot”. Projekt dotyczy malezyjskiego Boeinga-777, który rozbił się w Noworosji. „Dotychczasowe ustalenia wskazują, że odpowiedzialność za tę zbrodnię, do której doszło w czasie trwającej od kilku miesięcy agresji zbrojnej przeciwko Ukrainie, ponosi prezydent Rosji Władimir Putin.” – napisano w jego tekście.

Projekt uchwały poparł natomiast klub Sprawiedliwa Polska, złożony z parlamentarzystów Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro i Polski Razem Jarosława Gowina.

#3 Poseł PiS Stanisław Pięta domaga się zwrotu ok. 500 hełmów z kevlaru i 20 kamizelek kuloodpornych, zatrzymanych na przejściu granicznym w Zosinie wraz z dwoma obywatelami ukraińskimi, i umożliwienia ich dowozu na Ukrainę.

#4 Parlament Europejski przyjął symboliczną rezolucję w sprawie uznania państwa palestyńskiego, popierając „co do zasady uznanie państwowości palestyńskiej oraz rozwiązanie dwupaństwowe”. W głosowaniu, które odbyło się w zeszłym miesiącu, 498 posłów PE opowiedziało się za przyjęciem rezolucji, przy jedynie 88 głosach przeciwnych i 111 wstrzymujących się. Jak donosiły we wtorek portale izraelskie i syjonistyczne, wśród nielicznych posłów PE głosujących zgodnie z interesami Tel-Awiwu znaleźli się europarlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Media syjonistyczne przytaczają całą listę zasłużonych w głosowaniu Polaków. Wśród posłów PE głosujących przeciwko rezolucji wymieniani zostali: Ryszard Czarnecki, Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta RP), Anna Fotyga (b. szefowa MSZ), Dawid Jackiewicz, Marek Jurek, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Tomasz Poręba oraz Kosma Złotowski.

Na liście europarlamentarzystów, którzy wstrzymali się od głosu, znalazły się kolejne nazwiska członków PiS: Beata Gosiewska, Marek Gróbarczyk, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Stanisław Ożóg, Bolesław Piecha, Kazimierz Michał Ujazdowski, Jadwiga Wiśniewska, Janusz Wojciechowski.

Prof. Kranosdębski w debacie poprzedzającej głosowanie uzasadniał stanowisko PiS „szczególną wrażliwością Polaków na kwestię bezpieczeństwa narodu żydowskiego”.

#5 [Kaczyński] na spotkaniu z pobratymcami powiedział niezwykle istotną rzecz. Otóż stwierdził, że nawet jeśli PiS przegra wybory to polityka (w domyśle „polska”) wobec Izraela się nie zmieni. Powiedział to ponadto z niezwykłą pewnością siebie.Po prostu wiedział, że tak będzie. Ale wtedy jedyną „siłą” mogącą pokonać PiS była PO. I Kalkstein o tym wiedział. A jednak z niezachwianą pewnością siebie stwierdził, że nawet w takim wypadku polityka wobec Izraela (czytaj – służenie interesom Izraela) się nie zmieni. Kalkstein mógł to powiedzieć, bo po prostu doskonale wiedział, że PO ma tych samych mocodawców co PiS. A walkę pomiędzy sobą inscenizują po to, aby podzielić polskie społeczeństwo na zwalczające się obozy popierające rzekomo walczące ze sobą PO i PiS. I po to, aby na zmianę to jedna to druga agentura Izraela w Polsce rządziła. Ale przecież wiemy, że bez względu na to, która z tych agenturalnych partii wygra – polityka wobec Izraela się nie zmieni.

#6 W Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę, której przytaczam wybrane fragmenty (cały tekst na stronie Instytutu) bez komentarza:

Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP [
] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. [
] Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami” (Wirtualna Polonia).

#7 Henryk Pająk o PiS:

(Tu był film, który został już usunięty - dopisek >abcd<)

#8 Żona kandydata PiS-u na prezydenta, Andrzeja Dudy, Agata Kornhauser-Duda to córka żydowskiego poety Juliana Kornhausera. Oto próbka poezji teścia Dudy:

„A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
żeby pana swego, Seweryna Kahane,
zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
[
]
Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.”

Czy w III RP jest możliwe, żeby do najwyższych urzędów państwowych nie kandydował Żyd lub Polak rodzinnie powiązany z żydami?

#10 Politycy PiS na obradach Knessetu w Krakowie:#11 Lech Kaczyński reaktywuje lożę B’nai B’rith.

Oto posłanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego do członków loży masońskiej, niedawno reaktywowanej w Warszawie, loży żydowskiej B’nai B’rith wygłoszone przez minister Ewę Junczyk-Ziomecką – [Warszawa, 9 września 2007 r.]

Panie i Panowie! Blisko 70 lat temu, w 1938 r., dekretem Prezydenta RP, w wyniku absurdalnych obaw, nieporozumień oraz wprowadzenia w błąd, zakazano działalności polskiej sekcji B’nai B’rith. Należy uznać za symboliczny gest, że dziś staję przed Państwem jako przedstawiciel Prezydenta RP, aby powitać Was i Waszą organizację, która po raz drugi rozpoczyna działalność w Polsce. Otwarcie loży B’nai B’rith w Rzeczypospolitej Polskiej, po tylu latach nieobecności, jest szczególnie ważne, również z innego względu. Organizacja ta, utworzona 164 lata temu w małej nowojorskiej kawiarni przez 12 żydowskich imigrantów z Niemiec, stała się dziś jedną z najważniejszych organizacji walczących z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobią. Polska jest wdzięczna za działania, jakimi Liga przeciw Zniesławieniom [Anti-Defamation League] założona przez B’nai B’rith, współpracując z Amerykańskim Kongresem Żydowskim, wsparła nasze starania o zmianę nazwy obozu Auschwitz i przeciwstawiła się używaniu określenia „polskie obozy koncentracyjne”. Jestem zadowolona, że tak, jak było w zwyczaju przed wojną, członkami B’nai B’rith są wybitni polscy obywatele: naukowcy, pisarze, osoby zaangażowane w działalność społeczną. W czasie, gdy stosunki między Polską a Izraelem należą do najlepszych w Europie, powinniśmy starać się o stałe polepszanie stosunków polsko-żydowskich. To wymaga stałych wysiłków i gotowości do kompromisu. Nie jest to łatwe, lecz wierzę w Państwa zobowiązanie, które będzie mieć znaczący wpływ na wzajemne zrozumienie Polaków i Żydów. W związku z tym pragnę odwołać się do statutów Waszego stowarzyszenia, które odnoszą się do „ducha tolerancji i harmonii” i utrwalenia „wspomnienia Holokaustu w społeczeństwie”. Mam nadzieję, że częścią wypełnienia tego programu będzie Wasza pomoc w zwalczaniu nieprawdziwych i szkodliwych poglądów, które pojawiają się w świecie, np. w postaci opinii o odpowiedzialności Polski za powstanie obozów koncentracyjnych. Mam również nadzieję, mimo iż statut Waszej organizacji nie przewiduje „utrwalenia pamięci o życiu i osiągnięciach polskich Żydów”, ta wyjątkowa historia obejmująca ponad 800 lat, zostanie uwieczniona przez Was w świadomości polskiego społeczeństwa i w świecie. Proszę pozwolić mi zakończyć cytatem słów Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI, który w grudniu 2006 r., przyjmując przedstawicieli B’nai B’rith, powiedział: „Nasz niespokojny świat potrzebuje świadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przeświadczeniem, że wszyscy z nas stworzeni na obraz Boga posiadają niewyobrażalną godność i wartość. Żydzi i chrześcijanie są powołani do współpracy w uzdrawianiu świata przez promowanie duchowych i moralnych wartości opartych na naszej wierze. Powinniśmy coraz bardziej być przekonani do dawania przykładu naszej owocnej współpracy”. Dziękuję, Panie i Panowie.Ewa Junczyk-Ziomecka, Podsekretarz stanu Kancelaria Prezydenta RP. –

Tłum. M. R.

Angielska wersja posłania znajduje się na stronie: http://www.bnaibr-ith.org. W „Wydarzeniach prasowych” zamieszczanych na oficjalnej stronie Prezydenta RP nie znalazła się informacja o spotkaniu minister Ewy Junczyk-Ziomeckiej ani tekst posłania.

#12 Lech Kaczyński wstrzymał ekshumację w Jedwabnem.

Lech Kaczyński swego czasu wstrzymał ekshumację w Jedwabnem, gdy okazało się, iż liczba ofiar będzie znacznie mniejsza, niż podawana przez Grossa, a w ziemi zaczęto znajdywać dowody świadczące o sprawstwie Niemców. Dzięki temu media i politycy całego świata mogli na Polaków wylewać wiadra pomyj i tą niemiecką zbrodnię przypisać Polakom. Jedwabne było potrzebne, bowiem to oskarżenie przyćmiło sprawę miasteczka Naliboki spacyfikowanego przez żydów w czasie wojny, o którym robiło się coraz głośniej w świecie, podobnie jak i o innych żydowskich zbrodniach dokonanych na Polakach. Czy Lech Kaczyński miał prawo wstrzymywać ekshumację w tak ważnej sprawie? Nie wiem, nie znam się na prawie tak dobrze, tutaj jednak jasno widać „polityczne zamówienie”.

#13 Podpisanie traktatu lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego.

W Polsce pamiętam haniebne podpisanie traktatu lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego. On sam mówił, iż owy traktat jest czymś złym, czymś dla Polski niedobrym, a jednak mimo to owy traktat podpisał.

#14 Zasługi Lecha Kaczyńskiego dla Muzeum Historii Żydów Polskich.

Na stronach Muzeum dyrektor muzeum Jerzy Halbersztadt wspomina jak pod koniec 2003 roku„ pod wpływem Lecha Kaczyńskiego „prawie cały klub PiS poparł” pomysł Muzeum „razem z SLD, Unią Pracy, Platformą Obywatelską, większością PSL-u i konserwatywnym SKL”. Dwa lata później, w 2005 roku, Lech Kaczyński pełniąc obowiązki prezydenta Warszawy, zaproponował ówczesnemu ministrowi kultury by Muzeum powołało wspólnie Ministerstwo, Żydowski Instytut Historyczny i miasto Warszawa. Lech Kaczyński zdecydował również, że Warszawa pokryje połowę kosztów budowy budynku. Wkład finansowy Warszawy w budowę Muzeum Historii Żydów Polskich wyniósł 40 mln zł w gotówce i działce o powierzchni 12 929 m2 w centrum Warszawy. Wkład finansowy Warszawy, o którym zadecydował Lech Kaczyński zmusił Ministerstwo Kultury do podobnego 40 mln zł wydatku.

#15 Posłowie PiS-u (a także PO) zgodzili się na emerytury dla ocalałych żydów mieszkających za granicami Polski.

Polski Sejm znowelizował w zeszłym roku prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego. O emerytury w wysokości około 100 euro będzie mogło ubiegać się blisko 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia: ofiary nazistowskich i sowieckich represji. Pierwsze świadczenia popłyną do Izraela na koszt polskiego podatnika latem tego roku.

Jak głosowali posłowie, oto wyniki:

POSIEDZENIE 59
głosowanie nr 79 (24-01-2014 13:20:58)

PO za 196, przeciw 0
PIS za 126 , przeciw 1
TR za 34, przeciw 0
PSL za 32, przeciw 0
SLD za 24, przeciw 0
SP za 15, przeciw 0

#16 Jarosław Kaczyński i inni politycy PiS na Majdanie.

Obrazek

Obrazek#17 PiS finansowane przez koncerny farmaceutyczne.

O tym, że partia Donalda Tuska jest proniemiecka opinia publiczna mówi głośnio. O tym, że partia Kaczyńskich jest proamerykańska także zostało przyjęte do wiadomości przez społeczeństwo. Ostatnio jednak Gazeta Polska w swoich wydaniach przedstawia dziwne wypowiedzi i artykuły dotyczące szczepień. Wiadomo, że główne firmy szczepionkarskie takie jak GSK czy Merck są amerykańskie. I tak: czołowy przedstawiciel PIS dr B.Piechota – [GBP] jako przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia przeforsował w ubiegłym roku “nowelizację” ustawy o chorobach zakaźnych. Nowelizacja ta praktycznie zlikwidowała system kontroli powikłań poszczepiennych. Ustawa pozwala bowiem na:
1. Przymusowe szczepienie całego społeczeństwa na wniosek jednego urzędnika.
2. Ukrywanie danych statystycznych o zachorowaniach.
3. Likwiduje system zbierania danych o powikłaniach.
A więc hulaj dusza, diabla nie ma, ale są pieniądze.


#18 Związki Jarosława Kaczyńskiego z żydowskim KOR-em.

KOR był sterowaną przez zachodnich dziennikarzy (pośredników) agenturą CIA i Mossadu. Był koniem trojańskim światowego syjonizmu. KOR – owcy byli w ogromnej większości Żydami. Ich zadaniem było wyrwać PRL spod dominacji sowieckiej i oddać ją w łapska syjonistów. Osiągnięto to w Magdalence i przy okrągłym stole


#19 Nagonka L. Kaczyńskiego na Łukaszenkę.

Brał aktywny udział w nagonce na prezydenta Białorusi – Łukaszenkę. Jedyną winą Łukaszenki było i jest nadal to, że nie chce on, wstępując do Unii i NATO, oddać Białorusi w łapska globalistów. Kaczyński honorował żydowską agentkę Borys, cmokał ją w rączkę w Belwederze. A fakty notorycznego odmawiania wiz wjazdowych do Polski setkom zasłużonych dla Związku Polaków na Białorusi działaczy ignorował. Nie tylko zresztą ignorował. Sam brał aktywny udział w wyciszaniu działalności nie agenturalnej wobec Żydów większości Polaków na Białorusi.

#20 Był pierwszym prezydentem, który zapalił świecę z okazji święta Chanuka w pałacu prezydenckim.Nawet Kwaśniewski/Stolzman nie okazał takiej gorliwości w promowaniu żydowskich tradycji i świąt w siedzibie Prezydenta RP. W grudniu 2008 r. jako pierwszy polski prezydent odwiedził synagogę Nożyka, centrum życia społeczności żydowskiej w stolicy, aby zapalić pierwszą świecę Chanuka. Brał niezwykle aktywny udział w wielu akcjach promowania żydów i ich kultury w Polsce.

#21 Kaczyński gorąco popierał udział polskich wojsk w brudnych wojnach USA, które prowadziła i prowadzi rządzona przez syjonistów Ameryka na podstawie fabrykowanych przez CIA i Mossad „fałszywek”. Kaczyński jest jednym z głównych współodpowiedzialnych za zhańbienie polskiego munduru udziałem w zbrodniczych okupacjach w napadanych przez USA suwerennych krajach.

#22 Nazywanie z mównicy sejmowej przez Kaczyńskiego wojny z Irakiem „naszą”. Polski żołnierz m.in. dzięki zaangażowaniu Kaczyńskiego uczestniczy w jankeskim ludobójstwie narodów arabskich.

#23 Publiczny podziw Kaczyńskiego dla Ariela Szarona, izraelskiego zbrodniarza – syjonisty i jednego z konstruktorów światowego „nowego ładu”.

#24 Kontakty Kaczyńskich i większości polskojęzycznych polityków (tzw: „pełniących obowiązki Polaka”) z George Sorosem i Fundacją Batorego.
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/ ... na-partia/


Uderz w fałsz! pisze:PiS – syjonistyczna partia, cz. II
11.21.15
by G

PiS jest na swój sposób groźniejszy od PO, gdyż o ile drugie z tych stronnictw sejmowych jest całkiem bezideowe, o tyle PiS jest proatlantycki, proamerykański oraz ,,antykomunistyczny” z przekonania. Po dojściu do władzy przeciwatlantystów w Polsce, partia ta musi zostać zdelegalizowana w pierwszym rzucie, gdyż podszywa się pod wartości patriotyczne oraz konserwatywne, myląc tym samym nieuświadomionych politycznie ludzi.

Obrazek

Część I: https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/ ... na-partia/

#1 Jarosław Kaczyński stwierdził publicznie, iż cieszy się z Oscara dla „Idy”, czyli filmu utrwalającego na świecie stereotyp Polaków jako katów żydowskich ofiar.

Kaczyński powiedział:

Nie widziałem filmu, ale dużo czytałem w tej sprawie. Cieszę się jako Polak z sukcesu, natomiast cieszyłbym się nieporównanie bardziej, gdyby Oscara zdobył np. film o rotmistrzu Pileckim, albo o rodzinie Ulmów, bo to byłby także wkład w dobrze rozumianą polską politykę historyczną.

#2 Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro oraz cały PiS są zdania, że należy wydać Amerykanom najwybitniejszego polskiego reżysera Romana Polańskiego, który jako jedyny reżyser w ostatnim dwudziestoleciu wyłamał się z antypolskiej polityki historycznej i w filmie o holokauście przedstawił Polaków w dobrym świetle. Może to dlatego z taką gorliwością po tylu latach Amerykanie go ścigają, bo Polański po prostu podpadł swojej diasporze i nie zrobił głośnego filmu o „polskich winach” w czasie II wojny światowej?

#3 Beata Szydło brała udział w programie szkoleniowym organizowanym przez amerykański odpowiednik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który kształci przyszłych liderów politycznych w „zaprzyjaźnionych” krajach. „The International Visitor Leadership” to szkolenia prowadzone przez Departament Stanu USA, do których wybierane są wyłącznie osoby mające szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu. Jak czytamy na stronie Ambasady USA, do programu nie można się zgłosić, tylko trzeba być wytypowanym przez stronę amerykańską.

#4 Wiceministrem MSZ w rządzie PiS został Jan Dziedziczak, autor poniższych słów:

W swoich wypowiedziach nigdy nie ukrywałem, że w konflikcie izraelsko-palestyńskim jestem po stronie Izraela. Przyczyn jest wiele: poczynając od przyczyn związanych ze „zderzeniem cywilizacji” – Izrael jest bramą dla radykalnego islamu do naszej cywilizacji, przez bycie na arenie międzynarodowej w jednym obozie ze Stanami Zjednoczonymi, a nie z W. Putinem, po zrozumienie, zwłaszcza jako poseł z kraju, który tyle lat był pod zaborami, ze naród żydowski ma prawo do swojego państwa – aby nie musiał tułać się po całym świecie – my Polacy wiemy to dobrze, bo wielu Żydów było kiedyś na naszych ziemiach. Dziś mają swój Izrael, nie muszą nigdzie uciekać, nie muszą uciekać np. do Polski. Wspierajmy go zatem dyplomatycznie w procesie bliskowschodnim.

#5 Witold Waszczykowski, szef MSZ w rządzie PiS, popiera utworzenie europejskiej armii.

Europejska polityka obronna jest wielce wskazana. Problem w tym, że nie ma w Unii wspólnej definicji zagrożeń. (
) PiS wiosną tego roku pozytywnie odpowiedział na apel Jeana-Claude’a Junckera w sprawie budowy europejskiej armii.


Armia europejska to definitywny koniec suwerenności Polski.

#6 Przywódca ADL, Jonathan Greenblatt, wystosował list do Beaty Szydło, w którym napisał: „Chociaż ta wypowiedź (Macierewicza) pochodzi sprzed wielu lat, wskazuje ona na głęboki i zajadły antysemityzm. Wierzymy, że nie pozwoliłaby Pani, by ktokolwiek o takich przekonaniach był członkiem Pani rządu”. Chodzi o wypowiedź Macierewicza w Radiu Maryja w 2002 r. na temat Protokołów Mędrców Syjonu, który miał powiedzieć, że „doświadczenie pokazuje, iż takie (opisane w ‚Protokołach Mędrców Syjonu’ – red.) żydowskie grupy istnieją”. Przewodniczący rady Związków Wyznaniowych Gmin Żydowskich, Krzysztof Izdebski, powiedział Jerusalem Post, że Macierewicz przeprosił później za uwagi, stwierdzając, że „przyjmuje bez wątpliwości”, że Protokoły są „fałszywe”.

#7 Oto, jak Macierewicz odpowiedział (a w zasadzie nie odpowiedział, tylko kompletnie przemilczał temat) na pytanie radiosłuchacza odnośnie żydowskiej loży B’nai B’rith:#8 W marcu 2012 roku zmarł we Francji Jan Winczakiewicz – poeta i malarz, wolnomularz loży „Kopernik”, mason 32. stopnia wtajemniczenia, prywatnie wuj Antoniego Macierewicza. Poseł Macierewicz zabrał głos na pogrzebie krewnego i mówił o swoich kontaktach z Bratem Janem i o jego patriotyzmie. W imieniu wszystkich Braci złożona została wiązanka kwiatów z napisem na szarfie: „CZ.°. L .°. COPERNIC”, ponadto nagrobek zdobi trójkąt masoński.

#9 Nowy szef MSWiA, Mariusz Błaszczak, w imieniu Polski poparł dalsze prace nad anty-obywatelskim projektem, w dodatku firmowanym przez znaną z inteligencji i błyskotliwości komisarz Bieńkowską – chodzi o rozbrojenie Polaków. Przeciwko były jedynie dwa kraje: Czechy i Finlandia.
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/ ... tia-cz-ii/
1 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 11 cze 2016, 00:15

Znów pozwolę sobie zamieścić post, który >devi< wstawiła w innym wątku ( viewtopic.php?f=10&p=52105#p52919 ).
Co prawda post ów odnosi się nie tylko do same PiS'u niemniej jednak wart zamieszczenia, a nóż pomoże w rozwinięciu tematu ;) :

devi pisze:Ja o żydach, ty o partiach...

A co to, tylko PO jest (pro)żydowskie? A PIS to co? Masz kilka postów wyżej, że Kaczyński przywrócił w Polsce Bnai Brith:

http://3obieg.pl/list-gratulacyjny-lech ... -warszawie

natomiast:

Bliski współpracownik Komorowskiego kieruje żydowską lożą - http://www.bibula.com/?p=20601

Znajdź różnicę?

I jedni, i drudzy biegają w jarmułkach, i jedni i drudzy palą chanukowe świece na znak uległości wobec żydów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do internetu, to korzystają z niego głownie młodzi, mało zainteresowani polityką i ‘kwestią żydowską’ – co najwyżej ją wyśmiewają, bo tak są właśnie przez media zaprogramowani. Ludzie w średnim wieku i starsi polegają na tym, co im telawizor i radio powiedzą, i czego nie ma w tv, to albo nie istnieje, albo teorie spiskowe. A jeśli już wejdą w internet, to namiętnie czytają onety, interie i inne polskojęzyczne szmatławce..

Widziałeś kiedyś w polskojęzycznych środkach masowego rażenia cokolwiek krytycznego na temat żyda/żydów/Izraela? (dlaczego np. wciąż trąbi się o pedofilii w kk, a o pedofilii wśród rabinów ci-cho-sza?) Co to według ciebie oznacza, że jest to najwspanialszy ‘naród’ na świecie, o którym po prostu nie sposób złego słowa powiedzieć? Widziałeś kiedyś w polskojęzycznych mediach choćby ułamek prawdy o tym, co się dzieje w Palestynie? Czytałeś gdzieś o tym? (mówię o oficjalnych źródłach dezinformacji, a nie niezależnych stronach).

Dla mnie papierkiem lakmusowym na niezależność medium od wpływów żydowskich jest to, czy pisze/mówi prawdę o Palestynie/Izraelu. Nie znam takich mediów w Polsce (niszowe siłą rzeczy się zupełnie nie liczą). Znamienne jest też to, że polskie niezależne strony internetowe nie funkcjonują na polskich serwerach, bo dawno by je zamknięto, a twórców ciągano po sądach.

Czy ty naprawdę uważasz, że jedyną gazetą pod żydowskimi wpływami w Polsce jest gówno wybiórcze?

Media całego zachodniego świata są syjonistyczne, informacje są przedrukowywane / tłumaczone z zaledwie kilku agencji prasowych, i jeśli są wszędzie takie same to nie dlatego, że są prawdziwe, ale właśnie dlatego, że pochodzą z tego samego źródła.

Naprawdę uważasz, że ludzie nie myślą tak, jak tego chcą żydzi? Spytaj się pierwszego lepszego Polaka o konflikt w Palestynie, antysemityzm w Polsce/na świecie, „naród” żydowski, „holokaust”, syjonizm, a będziesz miał czarno na białym, według czyich wytycznych myślą Polacy – no chyba, że sam jesteś zindoktrynowany, wtedy oczywiście nie zauważysz niczego niepokojącego, no bo niby jak, skoro nawet nie otarłeś się o prawdę? To oczywiście tematy bezpośrednio i widocznie związane z żydami, a spytaj się, co sądzą o zamachach z 11 września, wojnie w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, o Iranie, to też otrzymasz odpowiedź zgodną z żydowskim zamierzeniem.

Jeśli kiedykolwiek pojawi się partia, która zniesie ustawę o „kłamstwie oświęcimskim”, przyjętą tylko i wyłącznie w interesie żydowskim, to będę skłonna uwierzyć, że jest to partia polska, kierująca się interesem narodowym.

Tutaj ciekawy filmik – Amerykańskie media – terytorium okupowane:

https://www.youtube.com/watch?v=saPphBAKo2I

Śmiem twierdzić, że w Polsce jest jeszcze gorzej.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12113 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 12 cze 2016, 01:19

Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty?


16 maja 2016

Zapowiedzi dotyczące zbliżającego się lipcowego szczytu NATO w Warszawie zaczynają wyraźnie wskazywać, że celem sojuszu jest dziś przede wszystkim zastosowanie militarnego szantażu w celu niedopuszczenia do pojawienia się ruchów społecznych domagających się wyzwolenia Europy spod kurateli Stanów Zjednoczonych. Jak można sądzić, nieopatrznie wypowiedziane w „Financial Times” słowa jednego z wyższych dowódców Wojska Polskiego pokazują, jakich decyzji można oczekiwać latem. Są to decyzje całkowicie podważające nie tylko suwerenność Warszawy w dziedzinie polityki zagranicznej, ale także wyraźnie mówiące o tym, że od tej chwili NATO ma stać się żandarmem gotowym do udziału w pacyfikowaniu ewentualnych protestów społecznych, czy do ingerowania w sprawy polskiej polityki wewnętrznej.
Odkrywające faktyczne intencje ostatnich decyzji i planów Sojuszu zdania wypowiedział, szczerze i po wojskowemu, gen. bryg. Krzysztof Król, dowódca Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. Rzecz dotyczyła forsowanej od kilku lat przez Amerykanów koncepcji tzw. szpicy NATO, wytęsknionej przez polskich polityków rządu poprzedniego i obecnego. Oddajmy głos generałowi: „VJTF (ang. Very High Readiness Joint Task Force) działać będzie w ramach zadań określonych w art. 4 (Traktatu Północnoatlantyckiego – przyp. MP)”. Art. 4 mówi o współdziałaniu i konsultacjach państw członkowskich nie mających związku z opisywaną w art. 5 agresją zbrojną przeciwko któremukolwiek z nich, lecz dotyczących subiektywnego odczucia zagrożeń pozamilitarnych. O jakie przypadki chodzi? Gen. Król nie pozostawia wątpliwości: o wszystkie. „Opracowany plan dotyczy reagowania na zagrożenia hybrydowe na naszym terenie operacyjnym. Plany zależne będą od rozwoju sytuacji” – mówi „Financial Times”.
Pojęcie wojny hybrydowej czy działań hybrydowych zrobiło zawrotną karierę jako określenie działań Rosji po przewrocie 2014 roku na Ukrainie. Co ciekawe, nie doczekało się ono do tej pory jednoznacznej interpretacji naukowej, a różni autorzy i eksperci w rozmaity sposób definiują jego zakres. W „Financial Times” czytamy, że szpica NATO podjąć może działania w przypadku destabilizacji sytuacji wewnętrznej danego kraju, spowodowanej na przykład
protestami społecznymi.
Co to oznacza w praktyce? Każde zaburzenia wewnętrzne mogą zostać potraktowane i przedstawione przez rodzimych i amerykańskich spiskologów, jako część działań w ramach mgliście definiowanej wojny hybrydowej. Może się na przykład okazać, że takimi „działaniami hybrydowymi” są protesty przeciwko skutkom popieranej przez polski rząd umowy TTIP. Może się okazać, że „wojną hybrydową” będą protesty Polaków po popełnieniu przestępstwa przez żołnierzy US Army mających stacjonować w Polsce. Chora wyobraźnia Antoniego Macierewicza może podsunąć dziesiątki różnych teorii – przecież obecny minister obrony jest na tyle oderwany od zdrowego rozsądku, że stwierdził właśnie, iż Radosław Sikorski, inny proamerykański jastrząb, działał na rzecz
Moskwy. Niepokoje społeczne, protesty, strajki, próby podejmowania niezależnych od establishmentu działań informacyjnych, żądanie przejrzystości polityki obronnej i zagranicznej władz polskich – wszystko to może stanowić pretekst do takiego czy innego uruchomienia doradców z NATO (czytaj głównie z USA), którzy ochoczo okażą bratnią pomoc podporządkowanym sobie jednostkom i służbom polskim. W tej sytuacji pozostaje tylko liczyć na to, że ich oficerowie i funkcjonariusze nie zechcą pozostawać z amerykańskimi nadzorcami w stosunku oralnym (barwne wyrażenie wspomnianego Sikorskiego), przypomną sobie o godności polskiego munduru i odprawią mających „strzec naszego bezpieczeństwa” reprezentantów obcych interesów daleko, za Ocean Atlantycki. Tymczasem pozostaje nam jedno: głośno protestować i wszelkimi zgodnymi z prawem sposobami blokować realizację planów, które NATO ogłosi w lipcu w Warszawie. Warto też organizować ruch społeczny na rzecz wystąpienia Polski z tego paktu, jako warunku odzyskania elementarnej suwerenności państwowej i faktycznego poczucia bezpieczeństwa.Mateusz Piskorski

http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/
Pozdrawiam - Thotal :)
Ps. już chyba wszyscy się domyślamy dlaczego Mateusz nie może być na wolności, świadomość narodu wzrasta wraz z ilością tego typu zagrywek tzw "władzy".
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12113 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 13 cze 2016, 07:08

Max Kolonko mówi jak jest, mówi też jak naprawić to co jest...


https://www.youtube.com/watch?v=eH4ra2lMbpg

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 13 cze 2016, 08:26

http://wolna-polska.pl pisze:PiS – Prawo i Syjonizm
Opublikowano Czerwiec 11, 2016 Przez NS W Polska

Uważam się za człowieka niezwykle wyrozumiałego. I tolerancyjnego. Naprawdę, z biegiem czasu myślę, że wiele postaw ludzi mi nieprzychylnych jestem w stanie zrozumieć i wytłumaczyć. Podobnie jak tłumacze wykolejenia życiowe nawet tych, którzy sądzą, że im tego życzę. Wiem też czym kierują się ludzie, którzy działają na naszej nacjonalistycznej scenie i, wydaję mi się, że wiem jak do nich dotrzeć.
Oczywiście moje wynurzenia Was nie interesują, ale chciałbym podkreślić, że wiele chorób, a jest ich naprawdę sporo, drążących patriotyczne organizacje usprawiedliwiam i staram się oddać pełną empatię, by je zrozumieć.


Obrazek

Podobnie ma się rzecz, gdy rozmawiam z znajomymi na temat Prawa i Sprawiedliwości. Niewielu pozostało mi kolegów będących poza naszym ruchem, ale jeśli już ktoś się ostał, to przyznaje się dziś (jeszcze wczoraj było zupełnie inaczej) do wspierania PiS. Mówi to niejako z dumą, zakładając prawdopodobnie moją akceptacje takiej postawy, utożsamiając zwycięską partię z patriotyzmem. Ich też rozumiem, bo to ludzie pozbawieni jakiegokolwiek kręgosłupa ideowego, ograniczającego swoją polityczną wiedzę do podziału naznaczonego przez system. Ba! Nawet pojęcie systemu biorą od namaszczonych przez niego „antysystemowców”. Z punktu widzenia naszego działania są to ludzie pozbawieni znaczenia. Z całym szacunkiem (no dobra, nie z całym), ale dla idei ludzie ich pokroju, a więc 90% społeczeństwa to gówno, które przykleja się do statku zmierzającego akurat do złotego portu. Gdyby nacjonaliści mieli władze i pieniądze, oni byliby akurat nacjonalistami. Gdyby w telewizji pokazali podział walki pomiędzy nazistami, a pedofilami z dumą wypinaliby pierś z swastyką przypiętą jako symbol walki z degeneracją. To bardzo smutne, ale z biegiem czasu coraz wyraźniej to widzę: większość ludzi to motłoch. To kompletni idioci, dla których posługiwanie się kilkoma sloganami i obrazkami to intelektualno-ideowy Mont Everest. Lubiłem kiedyś myśleć, że Naród, o który walczymy jest po prostu ogłupiony. Dziś myślę, że on po prostu chce taki być. Bo być durniem, który ogranicza się do poglądów tak płytkich, że aż żenujących, jest bardzo łatwe. Nie zmusza do refleksji, czy – co szczególnie ważne dla dzisiejszego człowieka – autokrytyki.
Po prostu, łatwo być gównem przylepionym do statku.

Jeśli dobije do portu taka osoba na chwilę błyśnie i będzie mogła z pogardą patrzeć na swoich rozmówców nie rozumiejących zawiłości politycznych i tego jak bardzo ważne jest zwycięstwo, w którym brał udział. Jeśli akurat nie dotrze do celu, będzie mógł dalej liczyć się jako walczący z główną partią opozycjonista. Tak samo wygodne jak i głupie.

Nie powinniśmy się nimi przejmować. Kiedyś przylepią się do nas, wmawiając nam, że przecież właściwie zawsze byli nacjonalistami. Wstyd nie istnieje.

A jednak mimo zbyt długiego wstępu i prywaty, nie mogę znieść jednego typu człowieka. Nacjonalisty, działającego i wydaje się rozumiejącego idee narodową, dla którego szeroko pojęta prawica jest mniejszym złem. Czuję ogromną bezradność, gdy rozmawiam z towarzyszem walki, przekonującym mnie, że najważniejsze to jednak dokopać lewakom. W 2016 roku! Że KOD niszczy państwo (!) polskie (!!!) i najpierw trzeba rozprawić się z nimi. Zawsze popełniałem ten błąd, że traktowałem większość ludzi z naszej specyficznej sceny polityczno-ideowej śmiertelnie poważnie. A przecież w większości na to kompletnie nie zasługuje.

Jeżeli po latach działania nacjonalista rozróżnia dobrą prawicę i złą lewicę, to oznacza, że jest kompletnym kretynem i zamiast maszerować z nami przez tą wyboistą drogę cierniową, powinien dać sobie spokój i włączyć TV Republikę. Nacjonalizm tym między innymi różni się od demoliberalnych partyjek, że nie angażuje się w sprawy okupanta. Tym, że ciężko go kupić patosem polskości, jeżeli w rzeczywistości działa się na jej szkodę.

Tak jest w przypadku PiS i szczerze uważam, że partia ta jest testem dla wszystkich młodych działaczy. Nie chodzi o sceptycyzm wobec tej partii, chodzi o nienawiść do niej i wyznawanych przez nią wartości.

A te wartości są niezmienne bez względu na deklaracje, czy próby pisania nowej historii.

Drużyna Jarosława Kaczyńskiego od początku uczestniczyła w budowie Republiki Okrągłego Stołu, następnie przeobrażając się w prounijną, postsolidarnościową partię mającą zapewnić model amerykański wprowadzenia Nowego Porządku Światowego.

Gdy od kilku lat „patrioci” z PiS próbują nam wmówić, że Lech Kaczyński tak naprawdę musiał podpisać Traktat Lizboński to jeszcze próbuję zrozumieć ciężki do rozwiązania dla nich dysonans poznawczy jakiego doznają w związku z UE. Gdy jednak zdeklarowany nacjonalista porównuje walkę Żołnierzy Wyklętych z kontrmarszami KOD, to znaczy, że dla całego naszego ruchu pali się wielka czerwona lampa. Ratujmy naszą ideę, bo niedługo standardem w naszych organizacjach będzie tłumaczenie braku suwerenności polityczną potrzebą.

Jeszcze raz postaram się więc przypomnieć młodszym kolegom z nacjonalistycznego ruchu ważne kwestie dotyczące prawicy.

Nowi patrioci od początku wspierają Unie Europejską, ale przede wszystkim są amerykańską ekspozyturą na Polskę. Jeżeli ktoś ma awersję na słuchanie deklaracji lojalności to wystarczy spojrzeć na fakty. Dążenie do budowy amerykańskiego systemu obrony na naszych ziemiach, a także deklaracja wojny ramię w ramię z USA w przegranych wojnach i angażowanie się w kolejną wspierającą – co już żadną tajemnicą nie jest – terrorystów z ISIS.

PiS to również partia skrajnie prosyjonistyczna, która nie tylko reaktywowała w Polsce najbardziej niebezpieczną lożę masońską B’nai B’rith, ale i oficjalnie uznaje zwierzchnictwo Izraela jako starszego brata w wierze i modelowego rozwiązania. Syjonizm braci Kaczyńskich nie podlega żadnej dyskusji.

To, że służą jako lokaje w III RP w polityce zagranicznej niestety wpływa też na ich postawę wewnątrz kraju. To oni budowali i umacniają do dziś system kapitalistyczny, który doprowadził do nędzy miliony Polaków. Nie potrzebne są łaskawe resztki z stołu, którymi teraz obdarowują naszych rodaków, jeżeli zbudowany był sprawiedliwy system gospodarczy. System, w którym Polacy nie są najemnymi niewolnikami do pracy, lecz właścicielami.

Polityka zagraniczna i wewnętrzna PiS to ciągle umacnianie okupacji naszego narodu. Bez względu na to jaką flagą będą machać, dla mnie zawsze będą takimi samymi wrogami jak śmiecie z KOD.

Dopóki sobie nie uświadomimy jak działa system i jak łatwo ubrać mu się w dowolny strój, dopóty zawsze pozostaniemy użytecznymi idiotami, których można wykorzystać w dowolnej potrzebie chwili.

Konrad Rekoj

Za: http://3droga.pl/polityka/konrad-rekoj- ... -syjonizm/

Data publikacji: 8.06.2016
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pis-p ... zm-2016-06
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1637
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 74
Podziękował: 730 razy
Otrzymał podziękowanie: 2810 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: devi » wtorek 28 cze 2016, 12:36

Krytyka Izraela? Dla Kaczyńskiego to „antysemityzm”

Obrazek

„Dziś mamy w Europie nową wielką falę antysemityzmu, czasem zupełnie jawnego, czasem takiego cichego, dyskretnego koncentrującego się na atakach na państwo Izrael. Otóż pamiętajmy: Państwo Izrael jest, można powiedzieć, przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie, świecie, z którym musimy współpracować i powinniśmy dążyć do tego, by nasze sposoby myślenia i nasze ideały się zbliżały. (
) Temu też musimy się przeciwstawiać - musimy ciągle mówić, do czego prowadzi antysemityzm w każdej formie - także tej dzisiejszej, ukrytej pod hasłem antysyjonizmu, czy wymierzonego w Izrael.” Takie oto słowa padły z ust prezesa rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego podczas uroczystości pod synagogą w Białymstoku. Dla wielu nacjonalistów nie są żadnym zaskoczeniem, umiłowanie w stosunku do żydostwa ze strony neokonserwatystów ze wspomnianej partii jest od dawna znane.

Nie oznacza jednak to że należy tego typu skandaliczne wypowiedzi ignorować, a wręcz trzeba na nie donośnie odpowiadać. Próbuje się nam wmówić, że antysemityzmem jest krytyka państwa Izrael, albo w ogóle jakakolwiek krytyka Żydów. Jeśli przyjmiemy taką definicję to owszem, tak jesteśmy antysemitami. I jesteśmy z tego dumni. Jesteśmy dumni z tego, że nie tolerujemy trwającego kilkadziesiąt lat ludobójstwa, rozstrzeliwania całych rodzin, wysiedlania, odpowiedzialności zbiorowej, prześladowania dziennikarzy i działaczy organizacji humanitarnych, zabójstw politycznych. Żydzi w tym konflikcie nie mają racji. Agresywnie przejęli te ziemię przeprowadzając rzezie, które nam Polakom mogą się kojarzyć wyłącznie z okrucieństwem Rzezi Wołyńskiej i nieprzerwanie wysiedlają zamieszkałych tam od setek lat Palestyńczyków. Nie jest przesadą czy uproszczeniem, że państwo Izrael stosuje hitlerowskie doświadczenia na swoich ofiarach.


http://autonom.pl/?p=15927
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 03 lip 2016, 07:50

Newsweek Polska pisze:Miażdżąca opinia KE o Polsce. "To kiepskie wieści dla PiS"
1 dzień temu

Obrazek © photo: Michał Bieniek/PAP/Rafał Guz/Thinkstock.com / source: Thinkstock

PiS ma ambicje reformowania UE, jednak Polska pod ich rządami nie będzie miała wpływu na Europę. To tak, jakby oszust nagle powiedział, że założy togę i będzie sędzią.

Prezydent powinien przyjąć przysięgę od trzech sędziów Trybunału wybranych przez poprzedni parlament, a rząd powinien publikować wszystkie wyroki TK. Przedstawiciele władz powinni też powstrzymać się od wypowiedzi podważających legitymację Trybunału – wynika z opinii Komisji Europejskiej na temat Polski.

Co to oznacza dla Polski?


Nie są to dobre wiadomości dla rządu PiS

Trzy wnioski nasuwają się z dokumentu Komisji Europejskiej. Nie są to dobre wiadomości dla rządu PiS. Ale są to dobre wiadomości dla Polek i Polaków, gdyż KE domaga się respektowania państwa prawa.

Po pierwsze więc, KE mówi dokładnie to, co mówi większość autorytetów prawniczych w Polsce - rząd musi w pełni respektować i wprowadzić w życie wyroki TK z 3 i 9 grudnia 2015 roku dotyczące wyboru sędziów. Prezydent ma obowiązek przyjąć przysięgę od trzech sędziów wybranych przez poprzedni parlament.

Co więcej, konieczne jest, aby polskie władze przestrzegały i opublikowały wyrok TK z 9 marca 2016 roku dotyczący jego funkcjonowania - uznano w nim, że nowelizacja ustawy o Trybunale przygotowana przez PiS jest w dużej części niekonstytucyjna itd. PiS do tej pory był głuchy na głosy polskich prawników i konstytucjonalistów. Pytanie, czy będzie nadal głuchy na stanowisko KE. A jeśli tak, to jaką cenę za to zapłaci Polska?

Po drugie, KE jasno mówi, że jeśli Polska chce cieszyć się przywilejami z bycia w UE musi respektować jej zasady. Jedną z kluczowych zasad Unii, wynikających z Traktatu o Unii, jest przestrzeganie praworządności przez kraje członkowskie. I wynikające z niej zasady: wolności, demokracji, równości, państwa prawnego i przestrzeganie praw człowieka. Kraj, który ignoruje lub łamie te zasady, sam stawia się poza Wspólnotą.

Last but not least, dziś rząd PiS i Jarosław Kaczyński wykorzystują Brexit, by sprzedawać na użytek wewnętrzny teorię, że mają pomyśl na reformę Unii Europejskiej. Że trzeba zbudować Unię od nowa. Politycy PiS znając zapewne tekst KE chcieli zastosować politykę ucieczki do przodu: odwoływali i Donalda Tuska i Jeana-Claudea Junckera. Polska pod rządami PiS, gdzie łamane są zasady praworządności, chce stanąć na czele reformatorów Unii Europejskiej. To tak, jakby oszust nagle powiedział, że założy togę i będzie sędzią.

Krótko: dokument KE to potwierdza, że w Polsce łamane są zasady praworządności. To także argument na to, że PiS nie ma żadnych szans, by stać się inicjatorem zmian, jakie z pewnością w wyniku Brexitu ruszą w Unii. Rząd, który łamie zasady państwa prawa we własnym kraju, nie będzie poważnie traktowany przy europejskim stole decyzyjnym. Zgodnie ze starą zasadą: lekarzu, najpierw wylecz się sam. PiS, by stać się poważnym graczem w Unii, musi zacząć przestrzegać prawa.

Jarosław Makowski - publicysta "Newsweeka"


Brexit jest darem niebios dla Jarosława Kaczyńskiego

Gdyby Brytyjczycy zagłosowali za pozostaniem w Unii, Parlament Europejski jeszcze w lipcu przyjąłby drugą rezolucje w sprawie zagrożeń dla demokracji w Polsce pod rządami PiS, zaś spór o Trybunał Konstytucyjny znów trafiłaby na czołówki europejskich gazet. Być może pod presją europejskiej opinii publicznej i instytucji unijnych rząd Beaty Szydło byłby bardziej skłonny do szybkiego rozwiązania sporu. Widmo Brexitu pozwala PiS nie tylko grać na czas, ale i utwardzić stanowisko.

Brexit jest darem niebios dla Jarosława Kaczyńskiego. PiS stracił jedynego poważnego sojusznika w Unii, ale zyskał więcej swobody i dodatkowe alibi w podchodach z Europą. Po pierwsze, rząd Szydło dużo łatwiej będzie się mógł teraz bronić przed naciskiem Brukseli argumentując, że nadmierne mieszanie się unijnej biurokracji w wewnętrzne sprawy suwerennych państw kończy się tak jak w Wlk. Brytanii – wzrostem eurosceptycyzmu i co się z tym wiąże, większym ryzykiem wyjścia z UE.

Po drugie europejskie „Oko Saurona” zwrócone jest teraz na Londyn. Dopóki nie wyjaśni się sprawa rozpoczęcia negocjacji rozwodowych z Wlk. Brytanią (nie wiadomo kiedy się zaczną i jak będą prowadzone), instytucje europejskie skupią się na problemie brytyjskim. W Europie nic nie dzieje się w próżni i jedne wydarzenia wpływają na bieg innych wydarzeń.

Niestety, obawiam się, że spór o Trybunał Konstytucyjny, który skłonił Komisję Europejską do objęcia Polski specjalną procedurą kontroli praworządności, daleki jest od rozstrzygnięcia. Z dokumentu, do którego dotarł „Newsweek” wynika jasno, że Bruksela nie zamierza ustąpić w kluczowych kwestiach jak choćby konieczność przyjęcia przez prezydenta przysięgi od trzech sędziów wybranych przez poprzedni parlament czy wydrukowania wyroku TK z 9 marca 2016 roku dotyczący jego funkcjonowania. Skądinąd od dawna wiadomo, że w tej sprawie nie ustąpi także Jarosław Kaczyński. Brexit znacznie ułatwi mu zadanie.

Jacek Pawlicki - szef działu Świat
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opi ... ar-AAhRhyB
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 03 lip 2016, 08:10

0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9337
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 401
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13528 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 03 lip 2016, 12:10

Pod względem zachowań PIS nie różni się od innych partii. Nawet nie warto przypominać, kto w poprzednich kadencjach był na czarnych listach PO.
Natomiast gdy się czyta "Newsweek"-a trzeba brać pod uwagę do kogo należy ta gazeta i jakiego państwa interesy reprezentuje.
Ludzie jednak faktycznie nie wiedzą, o co chodzi w tym sporze o Trybunał Konstytucyjny, oprócz tego, że stan obecny jest "korzystny" dla PIS-u.
Tymczasem to PO "podłożyła się" w poprzedniej kadencji produkując prawnego bubla, co stwierdził sam TK orzekając, że 2 członków TK w wyborach w poprzedniej kadencji zostało wybranych niezgodnie z prawem. Fakt.
PIS. a więc i Duda stanął na stanowisku, że aktu prawnego, który w części nie był zgodny z prawem, nie można uznać za zgodny z prawem w całości!
Choć zdania prawników w tej kwestii są nieco podzielone, w tym KE, to na logikę - nie można stanowić prawa z naruszeniem obowiązujących przepisów w żadnej części. Chcąc czegoś takiego dokonać organ, czyli Sejm, musiałby najpierw uchylić obowiązujące przepisy, uchwalając nowe, a czasu nie było, PO chciwie chciało mieć komplet w TK, więc dokonali wyboru 5-ciu zamiast 3-ch. Ewidentny bubel prawny. Natomiast PIS już w nowej kadencji uchylił zgodnie z prawem błędną uchwałę i uchwalił wybór kompletu w/g swoich preferencji. Tak to pazerność PO obróciła się przeciwko nim i teraz skarżą się wszędzie gdzie mogą.
Nie byłem sympatykiem PIS, nie głosuję na nich, ale nie można "przymykać oka" na bezprawne poczynania PO.
Nie oznacza to, że pochwalam wszystkie obecne działania PIS-u, nie są z mojej bajki, ale to już inna kwestia, jednak trzeba powiedzieć to jasno:
Pazerność PO naruszyła prawo i wygenerowała obecny spór o TK.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1207
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 790 razy
Otrzymał podziękowanie: 1321 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » niedziela 03 lip 2016, 13:05

Szacowni :)
Pozwolę sobie przypomnieć Wam, że Człowiek to nie tylko ciało fizyczne :D
Pozwolę też przypomnieć, że tzw świat energii istnieje 8-)
Dodam, że z tego co zauważam bardzo aktywnie zaczynają egzekwować się prawa tzw uniwersalne.
Dla nazwijmy to wierchuszki wszelakiej maści to zacznie być ten jakże często przyzywany przez nich armagedon.
Czy oni zwracają uwagę co mówią myślą.....czy dostrzegają zmiany?
Nawet jak coś ich tam zaniepokoi to proszę nie zmienia się nie zmienią tego co znane na to co trzeba poznać dotknąć nauczyć się.
Nie zrezygnują boć przecie podstawą ichnią tu i teraz dla nich jest kod własności - moja prawda moja racja mój kraj moje dobro mój skarb.
Cóż patrząc z punktu widzenia człowieka który jest śmiertelny choć hmn ma nieśmiertelną dusze to każdy dzień wygląda jeżeli nie tak samo to podobnie :D
Jak to jeden powiedział:... patrzycie a nie widzicie słuchacie a nie słyszycie ... " no coś w tym jest :D
Na pokrzepienie powiem, że nie tak dawno słyszałem w gronie swojaków sen;
...Sen
Widzę tłum ludzi po ,,drugiej stronie" po naszej ludzie zebrali się tez ale bardziej przypomina to obserwatorów jakiegoś zjawiska.
Widzę przejście które strzeże dwóch ,,naszych żołnierzy"
Przejście jest chronione ,,byle jak" w podobny sposób robotnicy oznaczają np wejście do studzienki ściekowej dwa kawałki prętów a na nich zawieszona pomalowana w biało czerwone paski deska.
Dziwię się, że ludzie po przeciwnej stronie ewidentnie chcący się tu do nas dostać nie rozbiegną się i nie sforsują płytkiego rowu rzadkiego lasku toć nie wyglądają na strzeżone, a żołnierzy jest tylko dwóch nawet jakiego auta przy nich nie widzę.
W pewnym momencie z tłumu obok ktoś tam pokazuje żołnierzom jakąś kartkę i zostaje wpuszczony.
Na jego twarzy widzę wielką ulgę i radość ..."
Szacowni taki mały fragment 8-)
Sami widzicie tylko dwóch żołnierzy żadnych zasieków i to do nas chcą się dostać nie my do nich.
Dodatkowo zobaczcie musi zostać wyrażona zgoda by mogli się tu znaleźć bo przecie jak by było inaczej to by nie skupili się tłumnie wokoło przejścia tylko rozbiegli by się i szukaj wiatru w polu itd itp :D
Oczywiście wiele osób pyta kiedy?
Kiedy to będzie namacalne tak by intelektem i ,,normalnym" wzrokiem to zauważyć....
Mogę opowiedzieć na takie pytania scenę z filmu akcji :lol: produkcji amerykanskej :D
Otóż w trakcie szkolenia którego zadaniem była weryfikacja kandydatów do elitarnej jednostki wojskowej instruktorzy znęcali się nad kursantami jak tylko mogli stosowali socjotechnikę kary cielesne normalnie zachowywali się jak bandyci czy też oprawcy.
Kursanci zgłaszali się sami rekrutacja była tylko ochotnicza nikt nikogo nie zmuszał by na ten kurs się zgłosić no jednym słowem nie było musu.
Mało tego w każdej chwili można było zrezygnować - wystarczyło podnieść rękę krzyknąć rezygnuje i uderzyć w gong.
No więc kiedy wydawało się że wszyscy wytrwają jeden z kursantów wstał krzyknął rezygnuje i szedł w stronę gongu inni go motywowali by został nawet jeden z instruktorów zaproponował mu by się zastanowił ten jednak w ten gong uderzył
Jeszcze dźwięk nie przebrzmiał dobrze gdy instruktorzy krzyknęli głośno ,, koniec szkolenia witamy na pokładzie"
Pozwolę sobie przypomnieć jeszcze iż rozwój jest indywidualny każdy sobie rzepkę skrobie tam jest człowiek gdzie jego myśl więc nie ma potrzeby skupiać się czyli zasilać jakichś tam partii politycznych czy jeszcze kogoś pozwólmy im wypić piwo które nawarzyli i tyle jak będziemy ich zasilać to b będzie się to opóźniać i tyle 8-)
To tyle co mogę Szacownym tak dla pokrzepienia serc przekazać ;)
to może pozdrawiam :D
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4906 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 03 lip 2016, 14:30

Cokolwiek sie nie zadzieje, to co raz słyszę wypowiedzi z róznych stron i z tej szczególnie zaKODowanej też;
"...znów sie im udało...."
"..to jest na rękę PIS..."
"...ale mieli fart..."

A ja odczytuję to jako pewne zjawisko, które napawa mnie nadzieją i optymizmem. Dzieje się samo ?
Ktoś przykłada do tego rękę ? Ktoś nad nami czuwa ?
Niechaj się dzieje. Alleluja i do przodu :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12113 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 03 lip 2016, 16:16

Spokojnie z tymi allelujami....
jak wyprowadzimy obce wojska, jak zlikwidujemy lichwę i pozbędziemy się korporacyjnego toku myślenia w całej gospodarce, to wtedy będziemy się allelujować, a teraz trzeba patrzeć na łapy każdego mini stra i czekać na możliwość rozliczenia...
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4906 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 03 lip 2016, 20:23

Ale, alleluja nie zaszkodzi :)
Czy to napewno jego ?
Obrazek
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 05 lip 2016, 16:16

Super User pisze:Haniebne antypolskie wystąpienie Dudy.
1 day 54 mins ago

Obrazek

4 lipca 2016 roku Duda pojechał do Kielc, aby dalej czapkować żydom i szkodzić Polsce, co chyba powoli staje się głównym zadaniem jego prezydentury.

Duda całkowicie przemilczał polskie ofiary - dziewięciu niewinnych ludzi; Polaków - zamordowanych przez żydowskie sądy wojskowe, które na posiedzeniach wyjazdowych w Kielcach skazały na śmierć tych nie tylko niewinnych, a często nieświadomych „uczestników pogromu”.Duda wyliczył za to wielokrotnie żydów jako „naród” (pięć razy), a Polaków ani razu. Za to bełkotał w koło – na wzór Beaty Szydło – słowo „obywatel” i jego odmiany gramatyczne (czternaście razy).

Duda jasno postawił wyższość „narodowości żydowskiej” i „obywatelstwa” nad Narodem Polskim i interesami Narodu Polskiego, którego ani razu nie określił narodem, a za to parokrotnie posłużył się słowem „POLIN”, co jest stygmatem wskazującym na żydowską antypolskość tego, który tym słowem - łajnem się posługuje.+

Duda zadeklarował agresję i restrykcje przeciwko wszystkim, którzy będą szkodzić - „choćby w najdrobniejszym przejawie” - i „żydom”, i „obywatelom”.

Z pewnością nie uszło to uwadze żydów, którzy słuchali tego strasznego antypolskiego bełkotu. Będą oni już potrafić odpowiednio wcielić w życie te zalecenia, które merytorycznie są w całkowitej jedności z wypowiedziami Józefa Stalina i Jakuba Bermana, którzy wzywali do zabijania antysemitów.

Żydzi już potrafią te słowa i zrozumieć, i wcielić w życie, a co przynieście intensyfikację żydowskiego ludobójstwa na Polakach.

Ale my też te słowa rozumiemy właściwie: ŚMIERĆ ZDRAJCY!

Red. Gazeta Warszawska

PS.

Poziom historycznej wiedzy, jaką Duda ujawnił w trakcie tego seansu nienawiści, jest na tak niskim poziomie, że tylko to niniejszym zaznaczamy, ale już nie podejmujmy jakiekolwiek wątku.

==========================

Obrazek
Duda: mowa nienawiści wobec Polski i Polaków

http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ ... o/26026717Całość przemówienie prezydenta:

Jestem dzisiaj tutaj, by w imieniu Rzeczypospolitej, naszego państwa, oddać hołd tym, którzy zostali zamordowani 4 lipca 1946 roku, 70 lat temu. Byłem przed momentem na tutejszym żydowskim cmentarzu, by pochylić głowę w zadumie i modlitwie nad zbiorową mogiłą tych, którzy tutaj zginęli.

Można powiedzieć - młodych ludzi, bo średnia wieku to, myślę, ok. 25-30 lat. A więc to byli młodzi ludzie, a co najważniejsze - to byli obywatele Rzeczypospolitej, żydowskiego pochodzenia. Ludzie, którzy często cudem przeżyli gehennę Holokaustu, tracąc często na własnych oczach swoich najbliższych. Jestem tutaj, by podkreślić, że niepodległa, suwerenna, wolna Rzeczpospolita oddaje hołd tym swoim obywatelom, bo Polska jest państwem wolności, wzajemnego szacunku i Polska jest państwem dobrego współżycia - wszystkich obywateli, niezależnie od narodowości, wyznania czy języka.

W wolnej i niepodległej Polsce nie ma miejsca na jakiekolwiek uprzedzenia: na rasizm, ksenofobię, nie ma miejsca na antysemityzm. Takie zachowania, choćby w najdrobniejszym przejawie muszą być w Polsce piętnowane, bo tylko wtedy Polska będzie prawdziwie wolnym państwem dla wszystkich swoich obywateli.

Jestem tutaj dzisiaj, bo ta tragedia pogromu kieleckiego sprzed 70 lat ma wymiar państwowy i społeczny. Zdarzyła się już po II wojnie światowej, po straszliwym doświadczeniu Holokaustu. Zdarzyła się w państwie, które miało nową władzę - komunistyczną. W państwie, gdzie w II wojnie światowej władze Polski Podziemnej karały wszystkich donosicieli, szmalcowników i tych, którzy nie byli solidarni wzajemnie: obywatel wobec obywatela. Solidarni w sprzeciwie wobec wspólnego wroga, jakim byli faszystowskie Niemcy i hitlerowcy okupujące polskie ziemie. Władze Polski Podziemnej ofiarowywali pomoc obywatelom narodowości żydowskiej, bo Niemcy chcieli zgładzić cały ten naród.

To władze Polski Podziemnej utworzyły Żegotę, (
) przenosiły do mocarstw światowych informacje o tym, co dzieje się na okupowanych przez Niemców ziemiach, że istnieją obozy zagłady, gdzie masowo, codziennie morduje się ludzi. W tym sensie państwowym, gdy przyszły władze komunistyczne, które niszczyły polskie państwo podziemne, to doszło do tej tragedii.Dlaczego o tym mówię? Dlatego, że władze państwa: wojsko, milicja, UBP zachowały się tamtego dnia w zdumiewający, a często bestialski sposób. To wojsko i milicja pierwsze otwarły tutaj ogień i wiele ofiar, które zginęły, zginęło od kul. To wojsko i milicja zamiast pomóc i chronić polskich obywateli, naszych współobywateli, nie tylko nie zapewniły ochrony, ale jeszcze zaatakowały i pozostawiły sprawę i UB przez wiele godzin nie reagowało. Dopiero wieczorem przyszło z ochroną.

Ale to także problem społeczny - nie tylko wojsko i milicja atakowały i tutaj były. Atakowali też ludzie
Pozostawiam ocenie historyków, socjologów, jak to się stało, dlaczego tak się stało, że ludzie zareagowali w taki, a nie inny sposób. Ale jedno chcę podkreślić: nie ma żadnego usprawiedliwienia dla antysemickiej zbrodni. Nie ma i nie będzie! Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla sytuacji, w której jeden człowiek podnosi rękę na drugiego, bezbronnego. To się nigdy nie może zdarzyć w praworządnym państwie. Dziś Polska jest państwem praworządnym i chce zapewnić wszystkim obywatelom bezpieczeństwo. (
) Wszystkim obywatelom Rzeczpospolita jest winna jednakową ochronę.

Polacy i Żydzi na tych ziemiach to tysiącletnia tradycja współżycia dwóch narodów, kultur, często małżeństw, pokrewieństwa, przyjaźni, znajomości. 1000 lat wspólnej historii i trwania razem - w Polin, ziemi przyjaznej żydowskiemu narodowi. (
) 1000 lat historii, w której Polacy, polscy obywatele narodowości żydowskiej stawali w obronie Rzeczypospolitej: w postaniach, wojnach 1920 i 1939 roku, całej II wojnie światowej. Na różnych frontach: zachodnim i wschodnim, w Polskim Wojsku. W kampanii wrześniowej, w Powstaniu Warszawskim. Wszędzie tam byli, ramię w ramię walczono za wolność Polski. Razem przelewano krew.

Chcę z całą mocą podkreślić - ci, którzy tej zbrodni dokonali, przez ten czyn wykluczyli się z naszego społeczeństwa, z Rzeczypospolitej przyjaciół. Bo jak oni chcieliby spojrzeć w oczy tym wszystkim Polakom narodowości żydowskiej, którzy zginęli za naszą wolność? Przez tyle lat
Jak chcieliby spojrzeć w oczy rodzinie Ulmów i tym, którzy w II wojnie światowej, ratując Żydów, oddali swoje życie, ryzykowali często, cierpieli. Jak chcieliby spojrzeć w oczy uczciwym polskim obywatelom? Uczciwym ludziom? Nie mogą spojrzeć w oczy, bo takie zachowanie, jak było wtedy, nigdy nie znajdowało i nigdy nie znajdzie akceptacji.

Rzeczpospolita takich ludzi wyklucza - nie ma dla nich miejsca w naszym wspólnym państwie, w naszej wielkiej wspólnocie polskich obywateli. Jeszcze raz składam hołd wszystkim tym, którzy zginęli. Dziękuję tym, którzy na przestrzeni dziesięcioleci budowali i budują dobre relacje między narodami - polskim i żydowskim, którzy kultywują pamięć i pokazują piękną historię. (
) Dziękuję tym, którzy przyczynili się do powstania muzeum Polin w Warszawie. Wspomnę pana prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego, wielkiego orędownika polsko-żydowskiej przyjaźni i współistnienia, wielkiego orędownika Rzeczypospolitej przyjaciół.

Chciałbym, by to muzeum - obok Muzeum Powstania Warszawskiego - stało się w Warszawie stałym punktem szkolnych wycieczek. Żeby młodzież odwiedzała to muzeum. By budować świadomość tego wielosetletniego współżycia, świadomość istnienia Rzeczypospolitej Przyjaciół. Dziękuję tym, którzy przyczynili się do budowy muzeum Polaków Ratujących Żydów. Mamy najwięcej drzewek w Yad Vashem - dziesiątki tysięcy Polaków pomagali w czasie wojny Żydom. Dziękuję za ich upamiętnianie, bo to ważny element historii. Dbajmy o to, co było ważne, co było piękne, ale i o to, co było trudne. By pamięć nie zginęła, by na tym, co trudne budować wnioski i jak najlepsze relacje współżycia i przyjaźni. By nigdy nie dopuszczać do wrogości bezpodstawnej, pustej i prymitywnej. Dziękuję bardzo.http://wpolityce.pl/historia/299301-pre ... e?strona=2
http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/ ... ienie-dudy
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 13 lip 2016, 09:01

Obrazek
1 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4906 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 13 lip 2016, 09:58

Oto link do strony gdzie podano, ze w Wykazie leków obowiązującym od 1 lipca 2016 lek ów jest refundowany w całosci :o
http://www.sluzbazdrowia.com.pl/leki.ph ... Szukaj%21+

Dokąd zmierzacie Totalna Opozycjo..... :lol:
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 19 lip 2016, 09:42

75% rządzących Polską nie są Polakami – Jan Zbigniew hrabia Potocki
https://www.youtube.com/watch?v=ft9PLjQ4Ik0

http://porozmawiajmy.tv/75-rzadzacych-p ... a-potocki/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 20 lip 2016, 21:31

Nie będę powielał ale warto zapoznać się z tym artykułem:

viewtopic.php?f=24&t=91&start=125#p54276
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 20 lip 2016, 23:16

0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15955
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 868
Podziękował: 29765 razy
Otrzymał podziękowanie: 24005 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 20 lip 2016, 23:43

Obrazek ....I JEDNYM I DRUGIM ;)
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4906 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 21 lip 2016, 09:46

Ważnym jest , to, że się w porę zreflektowali....ktoś tam jednak myśli.
Nalezy zweryfikować te informacje na temat podwyżek ......
http://wyborcza.pl/1,75398,20427888,klu ... rzadu.html

Co prawda gdy o tym usłyszałam, moja pierwsza reakcja była taka.
Pierwszym Damom sie nalezy "jak kozie kapusta", ale nad pozostałymi bym się poważnie zastanowiła.
W dobrze działajacym przedsiębiorstwie jest olbrzymie zróżnicowanie w wynagrodzeniach i podobnie powinno być w Rządzie, a zasadę co do tych różnic nie problem jest określić z grubsza. Każdemu wg zasług.
Jeden z ekspertów wypowiadał sie, ze funkcja wiceministra to nie jest stanowisko stricte polityczne, a raczej menadżerskie i tak nalezy go oceniać.
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 04 sie 2016, 09:22

Czy rzeczyiście zreflektowali się:

Anna Wiejak pisze:Radni stołeczni PiS zdradzili Redutę
21 czerwca 2016

Obrazek

Wydawało się, że Reduta Ordona jest uratowana. Niestety, jej los nadal wisi na przysłowiowym włosku ze wskazaniem na porażkę. A to za sprawą sesji Rady Warszawy z 16 czerwca.

„Jeden z wiceprezydentów Hanny Gronkiewicz-Waltz już na wstępie zaproponował pośpiech, bo o godz. 21 jest mecz piłkarski w Paryżu, co zostało przyjęte zgodnym chórem rządzącej PO i opozycyjnego PIS. Jednym z ostatnich punktów sesji była kwestia przyjęcia proponowanego przez PO/Ratusz podziału obszaru w Planie Miejscowego Zagospodarowania Terenu Szczęśliwic (Reduty) na dwie części: I – pod jak najszybszą zabudowę apartamentowcami, II – teren właściwej Reduty, której sprytnie przyszła funkcja nie została określona tj. czy zagwarantowane ma być upamiętnienie, czy jednak tam też mogą stanąć apartamentowce” relacjonują przedstawiciele Stowarzyszenia Reduta Ordona.

Otóż zebrana na widowni publiczność – obrońcy Reduty liczyli, że mecz nie przeszkodzi Reducie. Zakładali, że radni zwłaszcza PIS, którzy mieli zabierać głos w dyskusji nad projektem PO, staną na wysokości zadania. Tymczasem prowadząca sesję sprytnie rzuciła w eter jakiś numer porządku obrad znany tylko radnym. Publiczność nie miała w ręku porządku obrad tym bardziej, iż był on „krojony” pod termin meczu w trakcie sesji. Prowadząca spytała, czy kluby chcą zabrać głos, czy ktoś indywidualnie chce wypowiedzieć się. Nikt nie podniósł ręki. Błyskawicznie zarządzono głosowanie. Projekt PO wsparło PIS. Dopiero po głosowaniu publiczność zorientowała się, że jednogłośnie radni stołeczni nowej koalicji PO-PIS przegłosowali bezsensowny projekt podziału Reduty.

„Gdyby doszło na sesji do dyskusji wypłynęłyby na jaw mankamenty arbitralnego, bezsensownego podziału terenu w „Planie Zagospodarowania”. Otóż poprzedni Woj. Konserwator Zabytków wpisując Redutę Ordona do rejestru zabytków z wadami prawnym, kto wie czy nie uczynił tego celowo dając tzw. pocałunek śmieci. Teraz wpis do rejestru jest oprotestowywany przez wszystkich – zwolenników budowy apartamentowców, a także obrońców Reduty, przede wszystkim zaś przez prywatnych właścicieli działek i zagranicznych deweloperów. Zatem głosowanie radnych stołecznych nad bezsensownym projektem przed uprawomocnieniem się wpisu Reduty do rejestru zabytków, a co za tym idzie przed ostatecznym określeniem granic ewentualnych przyszłych obu stref – było celowym, bezprawnym nadużyciem” dodają.

Granicę południową Reduty Ordona arbitralnie wyznaczono w projekcie podziału wzdłuż furtek i bram wejściowych do posesji po nieparzystej stronie Na Bateryjce – tym samym absurdalnie „odcinając” mieszkańców od dostępu do ulicy, która w całości znalazła się w obszarze wpisanym do rejestru zabytków.

„Szkoda, że nie przyjęto lansowanej od lat przez Stowarzyszenie Reduta Ordona propozycji przeniesienia granicy ochrony Reduty Ordona przynajmniej na tylną – południową linię działek po nieparzystej stronie ulicy Na Bateryjce (włączają całe posesje do strefy ochronnej). Wówczas nie byłoby problemu dla części mieszkańców tej błotnistej 3-metrowej szerokości tzw. ulicy. A tak problem istnieje dodatkowo zwielokrotniony faktem ukrywania przez decydentów wyników wykopalisk archeologicznych z 2011 r. właśnie po nieparzystej stronie ulicy. Znaleziono tam fragmenty umocnień i liczne artefakty z okresu Insurekcji Kościuszkowskiej – z 1794 r. (obrona Warszawy). I wreszcie – jak można przyjąć absurdalny podział terenu bez uprzednich wykopalisk archeologicznych na tyłach wspomnianych posesji, by definitywnie ustalić, gdzie faktycznie przebiega wał Reduty, fosa, wilcze doły oraz przedpole bitewne. Dopiero wówczas – po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków – można przystąpić do dzielenia „tortu apartamentowców”.” zauważają, dodając, iż pośpiech wskazany jest wyłącznie przy łapaniu pcheł, a nie przy tak ważnej dla Polaków sprawie.

„A co będzie jeśli koparki zaczną brutalnie (jak to miało już miejsce) wydobywać kości żołnierzy na części terenu pod apartamentowce? Wtedy znów powtórzy się sytuacja z meczetem postawionym „na kościach”, na Reducie, protestami społecznymi, wstrzymaniem inwestycji, zaskarżaniem decyzji, medialną burzą i
kolejnymi zmianami we wpisie do rejestru zabytków. A cała ta „zabawa” radnych odbędzie się na koszt warszawskiego podatnika” zastanawiają się.

„Szanowni Radni PO-PIS, albo jesteście bezradni (zainteresowani tylko grą w
piłkę), albo bardzo sprytni. Niby zostawiliście Redutę Ordona „w spokoju”, ale bez żadnych gwarancji, że i tutaj nie wjadą koparki i betoniarki w przypadku pozytywnych decyzji dla deweloperów skarżących wpis do rejestru zabytków.” stwierdzają. I pytają: „Dlaczego konstruując budżet Warszawy na 2016 nie wpisaliście oczywistej potrzeby wyasygnowania odpowiedniej kwoty na wykup działek na Reducie od prywatnych właścicieli i zagranicznych właścicieli-deweloperów?”, zauważając, iż tylko wtedy można REALNIE bronić Reduty przed apartamentowcami. „A wiecie dobrze, że bez wykupu ochrona Reduty jest palcem na wodzie pisana. Chyba, że Wam właśnie o to chodzi, by odżyło znane powiedzenie: Wasze są tyko ulice, ale nasze kamienice” konstatują, odnosząc się do radnych.

„Ciekawe, jaki jest stosunek Szanownego Pana Jarosława Kaczyńskiego, szefa partii, szanującego naszą historię i tradycję, rodowitego warszawiaka – syna Powstańca Warszawskiego 1944 r. – do postawy stołecznych radnych PIS i ich bezkrytycznego głosowania pod dyktando PO w sprawie braku szacunku dla miejsc pamięci narodowej, jakim jest niewątpliwie sławna Reduta Ordona?” pytają.


WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
https://prawy.pl/32926-radni-stoleczni- ... li-redute/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15955
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 868
Podziękował: 29765 razy
Otrzymał podziękowanie: 24005 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 06 sie 2016, 22:58

REDUTA ORDONA WYKREŚLONA Z REJESTRU ZABYTKÓW!

Szczęście osób związanych z ochroną miejsc pamięci, a także Archeologów Polskich, którzy wnioskowali o wpis Reduty Ordona do rejestru zabytków nie trwało długo. Właściciele działek na których terenie znajduje się część Reduty zaskarżyli decyzję wskazując uchybienia w procesie. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał im rację i nakazał wykreślenie Reduty Ordona z rejestru oraz skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Obrazek

„Reduta Ordona – wpis do rejestru zabytków uchylony przez MKiDN!” – Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich Oddział w Warszawie – „W kwietniu 2014 roku nasze stowarzyszenie złożyło do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora zabytków wniosek o wpis do rejestru „
fragmentu pola bitwy – pozostałości po umocnieniach wojennych Warszawy z czasów Powstania Listopadowego zwanego w terminologii wojskowej Redutą (dziełem) nr 54, a w pamięci Polaków zakorzenionej pod nazwą „Reduta Ordona”.
W kwietniu 2015 roku uzupełniliśmy nasz wniosek postulując objęcie ochroną większego obszaru. W naszym wniosku argumentowaliśmy by wpisu dokonać zgodnie z art. 6 ustawy o ochronie zabytków (ust.1 pkt1 lit.h) „Ochronie i opiece podlegają, bez względu na stan zachowania: zabytki nieruchome będące, w szczególności miejscami upamiętniającymi wydarzenia historyczne bądź działalność wybitnych osobistości lub instytucji” nie zaś jako zabytek archeologiczny. Na załączniku graficznym obrysowaliśmy jako jeden blok – obszar proponowany do objęcia ochroną – jako fragment pola bitwy.

W listopadzie 2015 roku konserwator mazowiecki wydał decyzję nr 1202/2015 z dnia 16 listopada 2015 r. o wpisie do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego: DZIEŁA FORTYFIKACYJNEGO NR 54 (REDUTA) _ pozostałości po umocnieniach obronnych Warszawy, MIEJSCA WALK STOCZONYCH 6 WRZEŚNIA 1831 ROKU W CZASIE POWSTANIA LISTOPADOWEGO
” Jednocześnie w opisie decyzji jak i na załączniku graficznym dokonał podziału na dzieło obronne Redutę oraz pole walk – co według MKiDN nie zostało właściwie uzasadnione. Zmieniło to tym samym zakres merytoryczny podjętej procedury, która dotyczyła fragmentu pola bitwy – jak to zaznaczono na załączniku SNAP gdzie nie wyodrębniono osobno szańca.

Decyzję o wpisie – zaskarżyli właściciele działek, które zostały objęte ochroną.
Ministerstwo w swej decyzji wykazało szereg uchybień proceduralnych i skierowało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Należy przyznać, że MKiDN w świetle opisanych uchybień i obowiązującego prawa nie mogło postąpić inaczej.

Załączamy zdjęcia decyzji MKiDN. O dalszych działaniach w sprawie Reduty będziemy Państwa informować.”


Obrazek

Obrazek
Cyfrowa wizualizacja Reduty nr 54 Ordona na podstawie badań archeologicznych. Fot. Andrzej Szwedzik

http://warszawawpigulce.pl/reduta-ordon ... -zabytkow/
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze ... u-zabytkow
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9246 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 12 sie 2016, 08:50

newsweek.pl pisze:Pomnik smoleński? W razie oporów Kaczyński załatwi go ustawą
jk
11-08-2016 , ostatnia aktualizacja 11-08-2016 09:29

Obrazek Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim. Jak co miesiąc, 10 bm. po mszy świętej w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela, odprawionej w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, ulicami stolicy przeszedł przed Pałac Prezydencki Marsz Pamięci. / fot. Radek Pietruszka / źródło: PAP

Spór wokół budowy pomnika smoleńskiego? - Racja jest po naszej stronie - przekonywał wczoraj na Krakowskim Przedmieściu. Tym, którzy się z tym nie zgadzają nie pozostawia złudzeń. W razie czego PiS przepchnie konieczną ustawę.

Przemawiając w środę wieczorem przed Pałacem Prezydenckim w 76. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej prezes PiS nawiązał do sporu wokół budowy pomników upamiętniających Ofiary Katastrofy oraz Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

"Musimy być czujni, musimy pamiętać, że ci, którzy wydawałoby się już się cofnęli, już skapitulowali, tak naprawdę chcą walczyć dalej, chcą przeciwstawiać się temu co jest naszym celem, tzn. prawdzie o Smoleńsku i uczczeniu pamięci ofiar Smoleńska" - mówił Kaczyński. "Nie pozwolimy, by na to, co zostało już osiągnięte podniesiono rękę, by zablokowano dalsze przedsięwzięcia, dalsze inicjatywy" - zaznaczył lider PiS.

"Ci, którzy obrażają, ciągle chcą obrażać, (...) ci ludzie są poza Polską, poza polską kulturą!" - oświadczył Kaczyński. Zebrani przed Pałacem skandowali: "Hańba! Hańba!"

"Ale damy sobie z nimi radę. Tylko powtarzam - musimy być zdeterminowani, musimy wiedzieć, że nasz cel jest możliwy do zrealizowania, musimy wiedzieć, że racja jest po naszej stronie. Musimy wiedzieć, że droga do sprawiedliwej, silnej, demokratycznej Polski, choć trudna, jest otwarta. Idziemy tą drogą i będziemy szli dalej" - zapowiedział Kaczyński.

"Wobec tego wyzwania musimy znowu stanąć z całą determinacją, z całą determinacją odrzucić te wszystkie żądania, te wszystkie działania pseudoadministracyjne, pseudoprawne. Musimy wiedzieć, że racja, całkowita racja, jest po naszej stronie" - dodał.

Kaczyński przypomniał, że kiedy przemawiał podczas lipcowej miesięcznicy katastrofy "wydawało się, że droga, która jest przed nami, jest już prosta". "Jak każda trudna droga prowadzi pod górę, ale większych przeszkód już nie będzie. Trzeba tylko cierpliwości, trzeba ofiarności" - mówił.


Jak dodał, wtedy się wydawało, że comiesięczne marsze będą odbywały się "w przekonaniu, że cel jest blisko, że ten trwający sześć lat i siedem miesięcy marsz przynosi rezultaty, że cierpliwość, że przywiązanie do zasad, przywiązanie do Polski, przywiązanie do tego wszystkiego, co nazywamy patriotyzmem przyniosło efekty".

"Dziś ze smutkiem, wielkim smutkiem, muszę powiedzieć, że ta droga będzie trudniejsza niż nam się wydawało. Wiemy już dziś, że ci którzy kiedyś działali, znów podnoszą głowę, próbuję doprowadzić do zablokowania naszych inicjatyw, próbują doprowadzić do tego, by - jak twierdzą - na jakiś czas, a w pewnych wypadkach już w ogóle - pomniki, czy te zaczątki pomników, zaczątki upamiętnienia, które zostały już stworzone choćby tutaj za mną, przed Pałacem Prezydenckim zostały zlikwidowane" - zauważył prezes PiS.

"Nie dadzą rady, my damy radę" - oświadczył Kaczyński. W tym momencie rozległy się oklaski i zgromadzeni zaczęli wykrzykiwać: "damy radę, damy radę!".

Prezes PiS zaznaczył, że jeśli będzie taka potrzeba to ta racja zostanie umocniona poprzez akty normatywne, poprzez ustawy. "Ale chcemy wiedzieć, my parlamentarzyści, że mamy wasze poparcie, że mamy poparcie wszystkich patriotycznych Polaków" - podkreślił Kaczyński.

Na przeciwko Pałacu Prezydenckiego przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji zorganizowali kontrmanifestację; trzymali transparenty m.in. z napisami: "Nie dla kłamstwa smoleńskiego, nie dla obelg i pomówień, nie dla pomników; tak dla odpowiedzialności za słowa, tak dla prawa i tolerancji, tak dla godności i wolności", czy: "Kaczyński koniec łgarstw, obelg i manipulacji. Jesteśmy tu w imię prawdy, wolności i godności".

Wcześniej w Archikatedrze Warszawskiej św. Jana Chrzciciela odbyła się uroczysta msza św. Proboszcz archikatedry ks. Bogdan Bartołd w kazaniu podkreślił, że "spoiwem życia narodu, społeczeństw jest pamięć o tych, którzy odeszli". "Ta pamięć dzisiaj nas tutaj gromadzi, bo źródłem pamięci jest miłość i wdzięczność" - mówił.

Przed mszą św. przed archikatedrą była kontynuowana rozpoczęta rano w środę zbiórka publiczna na budowę dwóch pomników: Ofiar Tragedii Smoleńskiej oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wiceszef klubu PiS Marek Suski poinformował PAP, że rano zebrano ok. 5 tys. zł.

Warszawski ratusz wyklucza budowę pomników na Krakowskim Przedmieściu ze względu na negatywną opinię stołecznego konserwatora zabytków. Według władz stolicy Krakowskie Przedmieście to przestrzeń zamknięta, nie ma w niej miejsca na nowe elementy.

W środę wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak poinformował PAP, że wkrótce stołeczny konserwator zabytków wyda decyzję o usunięciu z dziedzińca budynku przy pl. Bankowym głazu z tablicą ku pamięci b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią. Delegacja udawała się do Katynia na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
http://www.newsweek.pl/polska/jaroslaw- ... 122,1.html

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11663
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 71
x 567
Podziękował: 27315 razy
Otrzymał podziękowanie: 17603 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 12 sie 2016, 12:50

Chyba przyblokowali portal Wolna Polska na dobre.. :evil:

„W dniu dzisiejszym sąd, na wniosek prokurator Anny Karlińskiej z Mazowieckiego Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji, przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt dla naszego lidera, dr. Mateusza Piskorskiego”. Pełny tekst, link:

http://wps.neon24.pl/post/133182,oswiad ... skorskiego

Kilka tygodni temu do Prezydenta RP Andrzeja Dudy napisało list kilkunastu posłów Europarlamentu z frakcji Lewicy i GUE/NGL. W liście domagają się oni poszanowania przez Polskę wolności słowa i przekonań oraz natychmiastowego zwolnienia zatrzymanego. Listu nie opublikowała żadna polska gazeta i nie wspomniała o nim żadna polska telewizja. Prezydent, mainstreamowi politycy i media po prostu udają, że żadnego listu nie ma”.

Pełny tekst na blogu Stanislava, link:
http://wps.neon24.pl/post/133156,dranst ... o-wiatraka

Skończyła się wolność słowa!
Nastała PiS-dokracja.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ODPOWIEDZ