Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

WYBORY W POLSCE

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

WYBORY W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 08 maja 2015, 21:16

Nie jestem pewien czy jest sens zakładać osobny temat dotyczący wyborów (gdyby wątek się rozwinął, to administracja zawsze moze go wydzielić), a że mamy je za pasem więc może co nieco na ich temat, również od strony historycznej:
Białczyński pisze:Jak to było naprawdę z tym wyzwalaniem Polski w 1989 roku, czyli o całkowitym pomijaniu KPN i fałszerstwa przez Nową Solidarność tzw. Pierwszych Wolnych Wyborów
2 Maj 2015

Ten tekst miał się ukazać 13 grudnia zeszłego roku, ale postanowiłem go nie zmieniać i opublikować przed rocznicą Konstytucji 3 Maja i wyborami prezydenckimi 2015. Dlaczego? Teraz jest tak samo aktualny jak był, a może nawet i bardziej, a te wybory które przed nami wcale nie są nieważne. Mają niesłychaną wręcz wagę. NIEPODLEGŁOŚĆ jest kluczowym słowem dla Polski niezależnie co sobie podstawimy po drugiej stronie jako ten podmiot który tę niepodległość ogranicza. Czy będzie to ZSRR, Rosja, Niemcy, UE, USA czy co innego – to bez znaczenia.
Głosuj jak chcesz, ale nie głosuj na tego, który Cię choć raz oszukał!


CB


Obchodzimy właśnie rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce, który jako żywo przypominał to samo co działo się na Ukrainie w początkowej fazie Majdanu, zakończonej krwawą zbrodnią i ucieczką Janukowycza. Janukowycz i Jaruzelski – przypadkowa wymowa znaczenia tych dwóch nazwisk dla ludzi wtajemniczonych, dla znawców Matrixa musi być złowieszcza. Etymologia ich mian pokrywa się doskonale z ich życiowym dziełem. Wielu ludzi stąpających „twardo” po materialistycznie rozumianej Ziemi będzie razić dziwacznością ten wtręt. Oni oczywiście nie przeczuwają nawet, że Materia bierze się z Macierzy, a Macierz to nic innego jak zero-jedynkowa niematerialna Informacja zapisana jako Matrix w Przestrzenioczasie – w Zbiorniku Ciemnej Materii/Energii – Program, który nazywamy Bogiem/Energią. Porównanie tych dwóch postaci satrapów i morderców, z których jeden był na tyle skuteczny, że na niemal dziesięciolecie zablokował Wielką Zmianę, a drugi był na tyle nieudolny, że przesunął Proces Wielkiej Zmiany o lata świetlne do przodu, nasuwa się samo. Niech znawcy etymologii i mitologii dokonają rozbioru tych nazwisk, z których jedno bierze początek od „jar” – or, orz, orgon, a drugie płynie wprost od postaci Janusa. Końcówka „uzel” – węzeł. Końcówka „ukowycz” – nie kowacz, unykowycz, znikacz. Jarowit, Jaryło i Janus, jako patroni tak ciemnych postaci.

Przypomnijmy kilka faktów z przeszłości i kilka postaci, o których zapomniano w pop-propagandowych mediach w związku ze smutną rocznicą 13 grudnia 1981 roku w grudniu 2014.


Obrazek Leszek Moczulski, Kraków – twórca Konfederacji Polski Niepodległej, szczególnie znienawidzony przez wodzów ZSRS. Wykończony, jako osoba publiczna w czasach III RP, przez jej tajemne ramię, przez WSI = GRU.

http://www.videofact.com/moczulski16.htm

Rozmowa z Leszkiem Moczulskim
listopad 2009


MARK RUSZCZYŃSKI: Co było główną zasługą KPN?

LESZEK MOCZULSKI: – Główną zasługą KPN było wprowadzenie do życia programu niepodległości – niepodległości jako najbliższego celu.

Jeszcze w latach 70-tych, a właściwie do początku lat 80-tych, w społeczeństwie przeważało przekonanie, że nieodległość jest czymś nierealnym, a jeżeli tak, to za wiele pokoleń. Myślano, że najpierw trzeba poprawić gospodarkę, demokratyzować ustrój czy coś takiego, a niepodległość Polski jest nie do ruszenia, bo to zależy od Związku Radzieckiego. Tak twierdzili.

Natomiast KPN twierdziła odwrotnie – bez niepodległości ani z gospodarką sobie nie poradzimy, ani ustroju nie poprawimy, ani demokracji nie wprowadzimy. Bo będąc zależni od tak zachłannego mocarstwa jakim jest ZSRR, to nic takiego nie będziemy w stanie zrobić.

Mówiliśmy, że pierwsza rzecz to uwolnić się od hegemonii sowieckiej, uwolnić się od sowieckiego władztwa; wtedy uzyskamy możność, żeby wszystkie polskie sprawy rozwiązywać.

KPN mówiła: wcale nie znaczy, że jak odzyskamy niepodległość, to wszystkie sprawy będą łatwe do rozwiązania. One będą równie trudne do rozwiązania i być może nie będziemy sobie z tym radzili, być może będziemy mieli słabe rządy, że sobie z tym nie poradzą itd., ale będziemy mieli taką szansę. Natomiast bez niepodległości nie mamy żadnej szansy i nic nie rozwiążemy.

W latach 70-tych i nawet jak się zaczynały strajki solidarnościowe, to ludzie jak gdzieś znajdowali ulotki KPN, to je niszczyli i mówili: „To jacyś wariaci – mówią o jakiejś niepodległości, a to prowokuje tylko władzę, a nam chodzi o to, żeby pensje podnieśli”.

I bardzo długo ani w opozycji, ani – co ważniejsze – w społeczeństwie zupełnie nie ceniono niepodległości, a przynajmniej uważano, że jest to nierealne. I w ciągu tych kilkunastu lat udało się KPN-owi przekonać większość społeczeństwa, że niepodległość to pierwszy cel. I potem, ludzie masowo opowiadali się za niepodległością.

[
]

Bardzo długo w znacznej części opozycji panowało przekonanie, że niepodległość jest czymś nierealnym. Niektórzy zresztą uważali, że nam w ogóle niepodległość nie jest niepotrzebna, bo niepodległość to jakiś taki nacjonalizm, faszyzmem śmierdzi czy coś takiego. I lepiej o tym nie mówić. Ale większość mówiła: „no tak, my się z wami zgadzamy, że dobrze by było, żeby Polska była niepodległa, no może w połowie XXI wieku to się uda, ale na razie jest to niemożliwe”.

Ostatnio Skubiszewski (pierwszy minister spraw zagranicznych w rządzie Mazowieckiego i w kolejnych rządach solidarnościowych aż do rządu Olszewskiego) w jednym z wywiadów przyznał się, zresztą powiedział to z własnej inicjatywy, nie trzeba było go przymuszać, że jak on układał politykę zagraniczną, to mówił: „Wie pan, musieliśmy być bardzo ostrożni z polityką zagraniczną, bo Związek Radziecki, bo wojska sowieckie u nas i w Niemczech i komuniści mają pełną władzę.” I mówił: “Ciągle się baliśmy”, że nazajutrz, najbliższego ranka nas obudzą nad ranem i nas internują. Dlatego, że komuna dojdzie do wniosku, że za daleko poszła i cofnie się. Tak jak to komuna wielokrotnie robiła, szła do przodu i potem sie cofała.

Taka przygoda była z Rokitą. Krzysztof Kozłowski z „Tygodnika Powszechnego” (pierwszy solidarnościowy minister MSW w rządzie Mazowieckiego) opowiadał, że 5 czerwca 1989 r. nad ranem po wyborach budzi go telefon, dzwoni Rokita. Rokita mówi: „Słuchaj, tragedia”. “Jak to tragedia, przegraliśmy wybory?” “Nie. Wszyscy na nas głosują. Komuna tego nie wytrzyma. Rano na pewno ogłoszą stan wojenny. Uciekaj. Chowaj się gdzieś, bo cię złapią. Ja już się wyewakułowałem”. Ten wstał, popatrzył, jeszcze ledwo świtało. Nigdy w życiu z konspiracją nie miał nic wspólnego. Pomyślał sobie, tak przynajmniej opowiadał: „No co ja zrobię, gdzie ucieknę i tak mnie złapią. No to niech mnie z łóżka wezmą, przynajmniej się wyśpię.” I poszedł spać.

Pierwszą rzeczą jaką po wyborach „Solidarność” zrobiła, to zaczęła wymyślać co zrobić, ponieważ przepadła lista krajowa w tych wyborach i iluś tam dostojników partyjnych nie dostało się do Sejmu. I „Solidarność” z wielkim wysiłkiem pomagała PZPR, żeby znaleźć jakieś rozwiązanie, żeby te mandaty jakoś komunistami obsadzić. Nie robili tego z dobrego serca, albo dlatego, że kochali komunistów; wręcz przeciwnie, bali się ich, bali się że ci powiedzą: “Dobrze, te wybory to była taka zabawa, taka próba. Nie wyszła próba, to panowie proszę bardzo do obozów, do internowania”.

[To powyżej, to na temat sfałszowanych wyborów w czerwcu 1989. W II turze wyborów dopisano po prostu tych gości z PZPR do list wyborczych i wprowadzono ich do Sejmu. CB]

Zasługą KPN było, iż w tej sytuacji KPN doprowadził jednak do tego, że jak już się zaczęły w 1989 roku toczyć wielkie wydarzenia, to ludzie nie chcieli zostać w demokratycznym PRL-u i nagle wszyscy zaczęli po prostu wprowadzać niepodległość w życie.

Rząd nie był pierwszy w tym wszystkim, bo bał się bardzo. Mazowiecki nagle został premierem, nie bardzo się tego spodziewał. Wziął z redakcji „Więzi” sekretarkę i jakiegoś radcę prawnego. W trójkę poszli do Urzędu Rady Ministrów. Zaczęli urzędować. Nawet dziewczyny co im tam kawę podawały traktowały ich jak wrogów. Oni byli absolutnie wystraszeni i absolutnie nie wiedzieli co robić.

Ja się później spytałem Mazowieckiego jak został premierem i jeszcze rządu nie stworzył: „Od czego Pan zacznie?”. Na to on mi odpowiedział: “Jezus Maria, panie Leszku, żebym ja to wiedział”.

Spytałem się go także, jaki będzie jego stosunek do KPN. Bo on jak został premierem, to zaprosił trzy osoby z opozycji politycznej: Moczulskiego z KPN, Lipskiego z PPS, i jeszcze kogoś, już nie pamiętam. I tłumaczył nam, jaki będzie ten jego rząd. Spytałem go: “Proszę powiedzieć, jaki pan będzie miał stosunek do PZPR i do KPN? Czy będą traktowane przez rząd tak samo?” Mazowiecki powiedział: “Panie Leszku, no nie może być takie same traktowanie, bo jak mam ministrów z PZPR w rządzie, a z KPN nie mam, nie chcę, nie mogę
” W tym rzędzie rzeczywiście przynajmniej od początków wszystkie najważniejsze resorty mieli komuniści.

Ja się wtedy roześmiałem i powiedziałem: ”Niech pan się nie martwi, z PZPR to my sobie poradzimy”. Mazowiecki nie potraktował tego poważnie.

Wtedy groziła sytuacja, że taki rząd PZPR, gdzie dopuszcza się opozycję, jak taka sytuacja już zostanie, jak PZPR będzie partią współrządzącą, a był przecież wtedy jeszcze zapis w Konstytucji o kierowniczej roli PZPR, to wystarczyło, żeby to troszczke potrwało, to taka sytuacja, że PZPR współrządzi utrwaliłaby się.

Natomiast KPN twardo mówiła: ”Uwolnić Polskę od sowieckiej hegemonii, obalając narzędzie tej hegemonii, czyli monopartyjną PZPR. I jak się okazało, że rząd Mazowieckiego jest bardzo ograniczony, boi się Rosjan, boi się bezpieki, boi się własnych ministrów, to parę miesięcy później przyczyniliśmy się do usunięcia tych ministrów. Zdobyliśmy materiały bezpieki, z których wynikało, że MSW szpiegowało ministrów z „Solidarności”. W czerwcu 1990 roku KPN opublikowała to w swoim piśmie „Opinia”. Prasa się bała przedrukować. W jakiejś gazecie była tylko notatka, że KPN znowu występuje nieodpowiedzialnie, publikuje jakieś rzeczy bez sensu, widocznie chcą popularność zdobyć itd. Jak KPN to już ujawniła, a sytuacja się zmieniała z dnia na dzień, to wtedy Mazowiecki już się pozbył komunistycznych ministrów. Oni się zresztą specjalnie nie bronili.

Główny cios w PZPR KPN wymierzyła na jesieni 1989 roku, zaraz po tym jak powstał rząd Mazowieckiego. KPN uważała: proszę bardzo, ministrowie mogą być w rządzie, ale nie ma powodu, żeby komuniści siedzieli w swoich komitetach. KPN zaczęła wyrzucać PZPRoowców z komitetów. Wyrzuciliśmy ich z prawie wszystkich komitetów wojewódzkich. Dokładnie to z 44. KPN wyrzuciła też PZPR z budynku KC. W Krakowie to ich wyrzucaliśmy dwa razy. Wyrzuciliśmy ich i te budynki przekazywaliśmy miastom na cele społeczne. Ale w Krakowie miasto się bało zająć ten budynek, podczas gdy na przykład w Lublinie miasto zajęło budynek natychmiast. Po tygodniu czy po dwóch komuniści po cichu wrócili. To KPN ich wyrzuciła drugi raz.

W tym całym wyrzucaniu chodziło KPN o to, żeby pokazać im, że oni są bezsilni, martwi i nie są w stanie nic zrobić. Mogą tylko opuścić swoje komitety. Najwyżej któryś z nich dywan ukradnie, ale niech z tym kradzionym dywanem ucieka do domu – i już go nie ma.

W ten sposób KPN głosiła program i pokazywała jak to robić. I to udało się osiągnąć. Był to nasz pierwszy cel. W 1989 roku większość Polaków uważała, że niepodległość jest realna i że po prostu należy ją brać. Metodą faktów dokonanych, metodą zmian z dnia na dzień nagle się okazało, że państwo jest już niepodległe.

I myślę, że było najważniejsze w tym co zrobiliśmy. Historia nie jest nigdy zdeterminowana. Może się toczyć w różnych kierunkach. Nikt inny poza KPN programu niepodległościowego nie chciał podnieść. Takiego programu, który KPN bardzo wyraźnie skonkretyzowała, co to jest dla nas niepodległość. Niepodległość uzyskujemy wtedy, kiedy uwalniamy Polskę od sowieckiej hegemonii, obalając dyktaturę PZPR.

I byli ludzie, którzy mówili “Ja też jestem za niepodległością, ale na razie to musimy uznać kierowniczą rolę partii, bo to jest w Konstytucji zapisane, a my nie możemy Konstytucji łamać, bo Konstytucja nam zapewnia rozmaite wolności.”

Gdyby takie stanowisko zwyciężyło, gdyby strach przed Sowietami i niewiara w niepodległość, gdyby KPN nie podniosła swojego programu, to prawdopodobnie nikt inny by też chyba go nie podniósł, bo się jakoś nie zgłaszał. Mielibyśmy to do dzisiaj.

[
]

MARK RUSZCZYŃSKI: Jaki był wpływ KPN na usunięcie z Polski Armii Czerwonej?

LESZEK MOCZULSKI: Po powstaniu rządu Mazowieckiego bardzo szybko okazało się, że boi on się ruszyć także Rosjan. Nawet na początku, w czerwcu-lipcu 1990 roku, już rok po wyborach, to jeszcze wtedy rząd mówił, że obecność armii sowieckiej w Polsce jest korzystna dla nas, bo chroni naszą granicę zachodnią i że ze względów geopolitycznych jest to dla nas korzystne. Już mieli dobre stosunki z Niemcami, umowę szykowali itd. To już było parę miesięcy po tym, jak się w Krzyżowej całowali z kanclerzem niemieckim, ale ciągle mówili, że to jest interes geopolityczny Polski, żeby wojska sowieckie w Polsce były. Bzdura.

I wtedy, od wiosny 1990 roku, KPN zaczęła, początkowo bardzo delikatnie i troche sprawdzając, najpierw jakieś drobne szykany w rosyjskiej komendzie w Legnicy, jakąś tam głodówkę protestacyjna przeciwko obecności wojsk radzieckich.

Powoli rozpoznawaliśmy, jak to wygląda i wreszcie zaczęliśmy późną wiosną blokady radzieckich garnizonów.

Blokada polegała na tym, że nasze młodzieżówki blokowały wszystkie wejścia i wyjścia. I mówiliśmy: “Siedzicie w tej bazie, to siedźcie. Nie wolno wam tylko wychodzić na miasto. I nikomu nie wolno wchodzić do środka, bo do środka nikogo nie wpuszczamy. A poza tym, jak siedzicie w środku, to proszę bardzo.” A oni mówią: “Ale nam potrzebny chleb”. “To nie nasza sprawa – odpowiadała KPN. – Zbudujcie sobie piekarnię, to będziecie mieli chleb.”

Rosjanie byli bezbronni. Nie bardzo mogli w tej sytuacji coś zrobić. Byli bezbronni, bo wojny nie rozpoczną – to wiedzieliśmy. Ledwo ten Sojuz dyszał, bardzo zabiegał o pomoc amerykańską i nie mógł sobie na nic pozwolić.

MARK RUSZCZYŃSKI: I co oni w takiej sytuacji robili?

LESZEK MOCZULSKI: Dzwonili po milicję, żeby milicja przyszła ich ochronić. Bo się bali, że my ich chcemy wyrzucić z bazy. Nawet my ich byśmy chętnie wyrzucili, tylko że zazwyczaj w takiej bazie było parę tysięcy ludzi, a naszych przychodziło kilkudziesięciu, stu. Dwustu to już była potęga. Tam gdzie były małe grupy, na przykład w Dębicy, jakieś takie bazy wyspecjalizowane, łączności czy coś, to tam ich wygoniliśmy. Bo tam ich było niewielu. Ale w Warszawie siedziało ich w bazie 3 tysiące. To znaczy w mieście, bez mundurów, było ich więcej, ale w bazie w Rembertowie umundurowanych siedziało 3 tysiące.

W większości baz było podobnie. KPN zablokowała sporo tych baz. Oni najwyżej wzywali policję. Przyjeżdżała policja, stawała przed bramą, a KPN im mówiła: “Dobrze, że panowie przyjechaliście, bo tych Ruskich to trzeba pilnować; sami wiecie, to złodzieje i dobrze, że ich policja pilnuje”. Ci milicjanci mieli głupie miny. Jakiś oficer, który dowodził powiedział: “Ja tam nic nie widzę i nic nie słyszę, nic nie wiem, kazali – to pilnuję”.

Dla rządu polskiego to była sytuacja nieprzyjemna, ale do wytrzymania. Natomiast dla Rosjan taka sytuacja stała się niemożliwa. No bo jak to? My jesteśmy mocarstwem, a tu nasze bazy oblegają jacyś chłopcy, co nawet procy nie mają


Jak na jesieni 1990 roku, we wrześniu lub październiku, jak rząd Mazowieckiego podjął rozmowy z Rosjanami na temat wycofania, to KPN przerwała tę akcję, bo ona przyniosła swój skutek. Tak samo jak przestaliśmy wyrzucać PZPR-owców z budynków jak się PZPR rozwiązała.

MARK RUSZCZYŃSKI: Jakich celów nie udało się KPN zrealizować?

LESZEK MOCZULSKI: Mieliśmy dwa cele. Niepodległość i zrobienie państwa nowoczesnego, skutecznego państwa polskiego, przyjaznego ludziom. Takiego, z którego, jak mówiliśmy, Polacy będą mogli być dumni. Wprawdzie ostrzegaliśmy, że łatwiej jest uzyskać niepodległość niż zbudować dobre państwo i wszytkie problemy po kolei rozwiazywać , ale w tym naszym dążeniu przegraliśmy na całej linii.

Bo współczesna Polska jest państwem staroświeckiej, XIX-wiecznej demokracji. Na zewnątrz to ma elementy, że jest to nowoczesne państwo, ale to są wszystko instytucje jeszcze XIX wieku.

Dzisiaj to państwo jest zorganizowane staroświecko, źle, niefunkcjonalnie. Mechanizmy państwowe są i staroświeckie, i niedopracowane. Społeczeństwo jest skorumpowane. Ta korupcja została w znacznej mierze przeniesiona z komuny. W latach PRL było takie powiedzenie, że kumoterstwo to ostatnie ludzkie uczucie w socjalizmie. Otóż to ostatnie ludzkie uczucie przeżyło socjalizm. W ostatnich 10 latach PRL straszliwie się rozpleniło. Władza popierała to wszystko. Dawali pieniędze, te półdarmowe kredyty tylko swoim, po uważaniu i kto potrafił, to sobie załatwił przedsiębiorstwo. W komunie w latach 80-tych przedsiębiorstwa prywatne świetnie funkcjonowały. I odziedziczyliśmy całą korupcję.

Z najbardziej prymitywną korupcją to sobie władze jeszcze jakoś radzą. Ale ta mniej prymitywna, to ona ciągle jeszcze funkcjonuje.

Ma powstać jakaś komisja do spraw korupcji, ale nie będzie się zajmować zwalczaniem korupcji, tylko ma ustalić, która z partii pierwsza te rzeczy zaczęła robić i która najwięcej mogła na tym skorzystać. Bedzie zatem spektakl, kto kradł i wziął więcej, a nie jakie są źródła korupcji, która w Polsce istnieje. Mamy tutaj państwo, które nie jest w stanie bronić się przed korupcją.

Nie było ani jednego rządu w ciągu 20 lat, który by przeżył wybory. To znaczy, że jak minęła kandencja, to ludzie byli zawiedzeni i nie chcieli na ten sam rząd głosować.

To po prostu pokazuje, jak te rządy były złe, wszytkie po kolei. Były lepsze, były gorsze, ale żaden rząd nie przeżył wyborów.

W Polsce więcej niż połowa rządów, to nawet nie dotrwała do końca kadencji parlamentarnej. Do rekordów należał rząd Olszewskiego.

MARK RUSZCZYŃSKI: Jego ludzie mówia, że to KPN obaliła ich rząd i dlatego Olszewski nie mógł nic zrobić.

LESZEK MOCZULSKI: Bzdura. Rząd obalił sam Olszewski. Bo Olszewski głównie doprowadził do utraty poparcia.

W momencie, kiedy rząd Olszewskiego był wybierany, to wszystkie partie prawicowe w Sejmie głosowaly za nim. Poparcie miał duże nie tylko posłów, ale i wyborców. Miał poparcie okołu 300 posłów, to jest mniej więcej 2/3 posłów w parlamencie. A niespełna pół roku później jak upadał, to miał poparcie 120 paru posłów. Spadł z 300 na 120 parę w pół roku. To najlepszy dowód, jak źle rządził.

Będąc premierem każdemu obiecał, każdemu nie dotrzymał, tutaj coś obiecał a równocześnie próbował nóż w plecy wbić. Nic dziwnego, że w niecałe sześć miesięcy całkowicie stracił popularność. A dzisiaj , po latach, to oczywiście można robić legendę. Młodzi ludzie, 20-paroletni, którzy się koło niego kręcą robią taką legendę. Tylko, że oni mieli parę lat wtedy, jak on był premierem.

[
]

MARK RUSZCZYŃSKI: Oficjalna wersja historii ostatnich kilkunastu lat PRL pomija rolę KPN w procesie obalenia komunizmu i odzyskania niepodległości. Dlaczego?

LESZEK MOCZULSKI: Dlatego, że dzisiaj dominują w polityce ludzie, którzy chętnie by sobie przypisali zasługi, że to oni zrobili. To są rozmaici ludzie. Nie tylko tacy, którzy kiedyś dołączyli do opozycji, ale Jaruzelski też sobie tę zasługę przypisuje; że gdyby nie on, to by te zmiany nie nastąpiły i że on chciał tego od początku. No jak chcial, to miał szansę. Wiele lat miał szansę, żeby to zrobić. Tylko, że coś nie robił.

To że rozmaici ludzie z postkomuny też wystawiają piersi do orderów, to jeszcze pół biedy.

Natomiast są też tacy ludzie, którzy nic nie robili w opozycji i dopiero zaczęli robić w opozycji wtedy, kiedy już było bezpiecznie i kiedy już było wolno.

Do jesieni 1986 roku trzymano więźniów politycznych. Ale od 1986 roku nie było więźniów politycznych. I jak ktoś zajmował się opozycją, to mógł mieć kłopoty w pracy, mieszkania nie dostał, paszportu mu nie dali. Choć paszporty to przeważnie dawali, ale mogli go jakoś szykanować. Ale zamknąć, to go już nie zamykali. Było bezpiecznie już zajmować się opozycją, ponieważ już nie zamykali.

I wtedy nagle w tej opozycji pojawili się tacy ludzie, którzy dzisiaj odgrywają rolę polityczną. Jarosław Kaczyński nagle się pojawił. Ja pierwszy raz usłyszałem, że istnieje Jarosław Kaczyński w grudniu 1988 roku. Była jakaś opozycyjna impreza w Gdańsku, gdzie przyjechałem. Było to robione jawnie i normalnie to wszystko szło, z plakatami i z zapowiedziami. Na Uniwersytecie Gdańskim było spotkanie różnych grup opozycyjnych i dowiedziałem się, że ma być jakiś Kaczyński, który będzie reprezentował „Solidarność” Gdańska, bo to nowa gwiazda, która się koło Wałęsy pojawiła.

Ale nie przyszedł ten Kaczyński. Czy bał się, czy coś, nie wiem. W każdym razie nie przyszedł. Szef „Solidarności” ze stoczni, który był jednym z organizatorów tej dyskusji, dzwonił na parafię do księdza Jankowskiego, bo tam był sztab „Solidarności” i pytał, dlaczego on nie przychodzi. Przyszedł po tym telefonie, taki zdziwiony i mówi: “To chyba jakieś żarty”. Ja dzwonię i pytam czy jest Kaczyński a oni pytają się “który Kaczyński?”

Wtedy pierwszy raz usłyszałem, że jest jakiś Kaczyński. I to jeszcze nagle w dwóch osobach się pojawił.

Ale niektórzy to przyszli jeszcze później, nie tylko po wyborach 1989 roku. Zgłaszali się “do opozycji” jak Wałęsa został prezydentem. Albo po pierwszych wyborach, kiedy już została pierwsza kadencja parlamentu wybrana.


Jak się rozwiązał Związek Radziecki, to nagle wszyscy byli niepodległościowcy. Wtedy Olszewski nagle stał się niepodległościowcem. Zresztą, on do dziś nawołuje, żeby uwolnić Polskę spod sowieckiej hegemonii, mimo że Polska od 20 lat jest niepodległa a Związku Radzieckiego od 18 lat nie ma.

Ci ludzie, których jest pełno i którzy dominują teraz w życiu publicznym w Polsce, to oni sobie chcą najchętniej przypisać zasługi.

Dzisiaj w Polsce czytam w życiorysach – “uczestnik demokratycznej opozycji od połowy lat 70-tych”. Ja znam całą opozycję od połowy lat 70-tych, bo sam w niej byłem, a o facecie słyszę pierwszy raz. On może miał najlepsze intencje, może miał wielką ochotę, może czytał nasze gazetki. No i może on tak uważał, że jak on czytał nasze wydawnictwa, to był w opozycji. Nasi chłopcy kolportowali na ulicach gazetki, ludzie się bali brać, ale nie wszyscy się bali, niektórzy brali. To może on był ten odważny, co wziął gazetkę, uciekł do domu i ją czytał. Ale jeszcze nie był w opozycji.

Ludzie sobie chcą dorobić jakąś przeszłość i przeszkadzają im ci, którzy coś robili. Stąd też podważa się rolę wszystkich tych ludzi, którzy naprawdę odegrali jakąś rolę w opozycji.

O KPN się zapomina oraz stara się przede wszystkim KPN przemilczeć. To jest pierwsze.


A po drugie to opluskwić ludzi. Dzisiaj KPN się opluskwia szczególnie chętnie. W Łodzi była także sesja naukowa organizowana przez IPN , no i tam człowiek z IPN miał referat “Co bezpieka wiedziała o KPN”. No okazuje się, że wiedziała wszystko, bo tak było napisane. I że KPN jest właściwie niegroźna, oni nic nie robią, kłócą się między sobą. A w ogóle to jest ich czterech na krzyż. Wprawdzie mają jakąś drukarnię, której znaleźć nie można, ale poza tym to ich nie ma, nie wiadomo czy warto przeciwko nim sprawę prowadzić. Centrala im kazała, więc warto.

Po czym zabrali głos ludzie i mowili: owszem były różne grupy, ale nie dlatego, że to była rozpadająca się struktura tylko, że to były równoległe do siebie i działające niezależnie struktury, żeby utrudnić działalność bezpieki. Że była jedna z głównych drukarni pracujących na całą Polskę, pracowała przez lata w Łodzi i produkowała bardzo dużo. I bezpieka jej nie potrafiła znaleźć. Faceta, który tym kierował, to nawet go rozpoznawali, ale doszli do wniosku, że był niegroźny. “On tam krzywo patrzy na władzę, nawet specjalnie się z tym nie ukrywa, że krzywo patrzy na władzę, ale on się do niczego nie nadaje, on nic nie robi”. A to właśnie on prowadził wielkie wydawnictwo.

To, że bezpieka czegoś nie wiedziała, to nie znaczy, że tego nie było. To znaczy, że bezpieka po prostu źle pracowała.

Te niektóre materiały służą do takiego pomniejszania. Mieliśmy w Krakowie agenta, który był już izolowany i koło niego nikogo nie było. I on pisał raporty i mówił, że on jest sam. On ciągle mówił, że on jest w KPN. Wyrzucony już został, ale wciąż powtarzał: “Jestem w KPN, ale jestem sam, nikogo nie mam”. Analiza robiona przez bezpieke stwierdza, że KPN jest skończona.

A w tym momencie krakowska KPN rozpoczynała najbardziej intensywny okres swojego działania, który się kończył wielkimi manifestacjami i innymi widocznymi akcjami. A gdy te manifestacje się rozpoczynały, to oni nie wiedzieli gdzie to jest, bo nie mogli rozpoznać struktur.

Równocześnie można znaleźć inne materiały bezpieczniackie, z których wynika coś odmiennego. Ale to zależy co kto znajdzie, co można znaleźć itd.

Działał jeszcze jeden czynnik. Konfederacja była partią awangardy. My mieliśmy program, który szedł najdalej. W związku z czym wszyscy byli przeciwko nam. Oczywiście, atakowana przez nas władza była przeciwko nam, bo byliśmy najgroźniejsi.

Byliśmy nie lubiani przez władzę, to oczywiste. Ale byliśmy także nie lubiani przez resztę opozycji, bo wychodziliśmy do przodu. Byliśmy przed nimi. Byliśmy taką konkurencją, takimi rywalami, którzy potrafią iść pierwsi do przodu. I to się im nie podobało. Byliśmy cały czas jakby otoczeni murem niechęci, chwilami wrogości ze wszystkich stron.

Nie wyłączając Kościoła. Już po śmierci Prymasa Kościół patrzył na nas podejrzliwie. Mowili: “Jakieś powstanie zrobicie, do nieszczęścia doprowadzicie”. Kościół pomagał opozycji, ale to nie była taka siła, która pchała opozycję do przodu.
Na nas patrzono jak na takich niebezpiecznych, którzy mogą sprowokować nieszczęście.

Opublikowano protokoły posiedzeń Biura Politycznego Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego z tamtych lat. Jak wynika z tych dokumentów, to jedyny działacz opozycyjny, o którym rozmawiano na posiedzeniu Biura Politycznego, że należy go uziemić i kazano towarzyszowi Breżniewowi dopilnować, żeby się z nim rozprawić to byłem ja. Jedyne nazwisko, które się tam pojawia to Moczulski. I towarzysz Breżniew składa sprawozdanie: “Rozmawiałem z towarzyszem pierwszym sekretarzem Kanią i Moczulski dostanie to na co zasłużył. On już z więzienia nie wyjdzie”.

To najlepiej pokazuje jak byliśmy groźni. Tylko, że dzisiaj patrząc na tych ludzi, którzy piszą książki o działaniach opozycyjnych, to akurat nie zauważyłem, żeby ktokolwiek te materiały wykorzystywał. Jest jeden historyk, który to wykorzystuje, ale tak bardzo oględnie i wstrzemięźliwie.

[
]

całość czytaj na: http://www.videofact.com/moczulski16.htm


Massage from Brezhnev to Jaruzelski
November 21, 1981


Secret
Warsaw
Soviet Ambassador


Pay a visit to Comrade W. Jaruzelski and, citing your instructions, transmit to him the following oral message from Comrade L. I. Brezhnev:

„Esteemed Comrade Jaruzelski!

„We have attentively considered your proposal to visit Moscow at the head of a party-state delegation that would include the heads of the parties allied with the PZPR, and we agree with it. As far as the timeframe is concerned, the visit might take place on 14-15 December, assuming of course that this is suitable for you.

„In the meantime, because several weeks still remain before the meeting, I decided to transmit to you through Comrade Aristov some thoughts about urgent matters pertaining to the situation in Poland, which remains a cause of serious anxiety for us.

„I am revealing no secrets when I say that we greeted your election as PZPR CC First Secretary with great hopes. We were aware that earlier in the struggle against the anti-socialist forces you, as the chairman of the Council of Ministers, were inhibited by the political indecisiveness of the party leadership. Now this obstacle has been eliminated. The 4th plenum of the PZPR CC directly linked the decision to change the First Secretary with the necessity for urgent measures to salvage socialism in Poland.

„When I congratulated you over the phone, I was pleased to hear that one of the reasons you had agreed to take on the responsible post of PZPR leader at such a critical juncture was the confidence you felt we had in you. I mentioned this to my comrades, and our hope strengthened even more that in you we had finally found someone who thinks as we do and who will be an ally in one of the most trying phases of the struggle against imperialism, as is now occurring in Poland.

„You’ll recall that during the phone conversation I expressed my hope that people now, both in Poland and abroad, would sense that things in your country were finally headed on a different course. We spoke then about the essential preconditions for a turnabout in the situation, and you agreed that you needed to choose reliable assistants from among the ranks of staunch and devoted Communists and to spur the whole party into motion, having instilled it with the spirit of struggle and then, without losing any time, resorting to active measures against the counterrevolution.

„It’s obvious that the fundamental question now is the struggle for the hearts and minds of the masses. However, one gets the impression that a turnaround on this matter has so far not been achieved. The anti-socialist forces not only are gaining sway in many large industrial enterprises, but are also continuing to spread their influence among ever wider segments of the population. Worse yet, the leaders of ‚Solidarity’ and the counterrevolutionaries are still appearing before various audiences and making openly inflammatory speeches aimed at stirring up nationalist passions and directed against the PZPR and against socialism. The direct consequence of this hostile activity is the dangerous growth of anti-Sovietism in Poland.

„It seems to us that you now must mobilize the entire party in the struggle to win the hearts and minds of people by coming forth with a precise and clear program for resolving the crisis, a program that will convince everyone of its appropriateness. In other words, you must seek anew to gain the confidence of ordinary workers, as was done by the Communists during the years of the founding of popular rule. Of great importance in this effort will be regular meetings by leading officials from the PZPR aktiv with labor collectives, especially collectives at large state enterprises, which the enemy has succeeded in transforming into its bastions. This is so not just in the capital. And, of course, the struggle for the hearts and minds of the masses will not achieve the necessary results if the current party leadership is not supported by the mass media and if the adversary, as before, is given unhindered opportunity to disseminate his hostile propaganda.

„I’d now like to broach another matter. Recently in Poland a lot has been written about your meeting with Glemp and Walesa. Some call it historic and see in it the beginning of a turn away from chaos toward social tranquility. As we know, the results of the meeting were positively evaluated by the Politburo and the PPR government.

„We understand, of course, that by proposing at this meeting, in the form of a critical question, the creation of a ‚Front of National Accord,’ you are pursuing a number of tactical objectives, above all the widening of public support for the regime and the fragmentation of the top levels of ‚Solidarity.’ But how far can one really go with such agreements without the threat of losing control over the situation? Indeed, aren’t the class enemies trying to instill the ‚Front of National Accord’ with political content that would bolster their idea of, at a minimum, attaining a division of power among the PZPR, ‚Solidarity,’ and the church, with the result that socialism would collapse. It is also clear that they are exploiting their current influence among the masses to establish a huge advantage in the upcoming elections for the national councils, thus continuing their path toward the legal seizure of power in the country.

„This, it seems to me, implies that it will be fundamentally important for the leading role of the PZPR to be greatly strengthened in the ‚Front of National Accord,’ as well as for the participants in the Front to recognize the PPR Constitution, socialism, and Poland’s international alliances. Will these things be done in the Statutes and other documents of the Front, and more important will they be guaranteed in practice? What do you propose to do about the elections for local organs of power, bearing in mind the risk of the party’s destruction?

„In this connection another urgent matter arises. During many of our discussions we have emphasized the same theme over and over: We are not opposed to agreements. But such agreements must not make concessions to the enemies of socialism. And the key thing is that the agreements must not become ends in themselves. Along with measures you take to gain support among the popular masses and the different political forces, you must also take decisive actions against the sworn enemies of the popular order. You agreed with this way of framing the question and spoke yourself about your intention of struggling for the hearts and minds of the workers while at the same time attacking the class enemy.

„But now the impression emerges that you’re focusing only on the first part of this two-part formula. We know that there are still people in the leadership of your party who are still pinning all their hopes on a continuation of the bankrupt course of Kania. It would be dangerous to succumb to their entreaties. It is now absolutely clear that without a resolute struggle against the class enemy, it will be impossible to save socialism in Poland. The essential question is not whether there will be a confrontation or not, but who will begin it and by what means it will be carried out, as well as who will seize the initiative.

„I’d like to emphasize that when we speak about a confrontation, we believe it is contingent on a struggle to lure back to the side of the PZPR the workers and toiling masses who have fallen under the influence of ‚Solidarity’ and who now occupy a passive position and bide their time, waiting for things to sort themselves out at the top.

„You and I, Wojciech Wladyslawovich, have both experienced war and we know that the strategy of fighting is crucially dependent on the question of time. This is directly related to the adverse situation that has now emerged in Poland. The leaders of the anti-socialist forces, who long ago were already gradually, and in some places openly, preparing for a decisive onslaught, are now seeking to time it for the moment when they will have an overwhelming advantage. In particular, they are placing great stakes on the fact that a new group of recruits will be entering the army who have been worked on by ‚Solidarity.’ Doesn’t this suggest to you that a failure to take harsh measures against the counterrevolution right away will cost you invaluable time?

„The key question is how to isolate the sworn enemies of socialism. Until that is done, nothing will change. Moreover, such an overtly counterrevolutionary organization as the ‚Confederation for an Independent Poland’ (KPN) is enlisting new supporters and is able to function legally. It’s obvious that this has been possible because the party is in fact losing control over the judicial organs, as is evident from the whole episode with the trial of Moczulski and the other leaders of KPN.

„I want to share with you some thoughts about one further matter of great urgency. It’s obvious that any actions in defense of socialism demand in the first instance a vigorous struggle for the Marxist-Leninist character of the PZPR and an increase in its combat readiness. After the 4th plenum of the PZPR CC, signs began to appear that the party organizations were springing back to life. It is important to step up this work and to prevent the local Communists from falling back into their state of passivity and hopelessness. And for this what is needed most of all is for the members of the party to be able to believe that words and deeds will no longer diverge, and that the leadership is intent on firmly and consistently implementing decisions that have been adopted.

„The strengthening of the PZPR depends also on a clear-cut line with regard to different currents of thought among its ranks. In your country some have argued that there now exist three basic directions in the party — the left, the right, and the center — and they have recommended the severance of all ties with the leftists and rightists, leaving them completely isolated by the force of the blows. This is a dangerous recommendation. Who is it, after all, that is being branded „leftists” or „hardliners”? Why, the Communists who have long been supportive of Marxist-Leninist positions, while in no way dismissing the need to rectify mistakes and distortions that have been committed. And who are the so-called rightists? These are the people who espouse revisionist views and ultimately become members of ‚Solidarity.’ It is clear that any sort of actions against staunch Communists would be suicide for the PZPR as a Communist party. And it is just as clear that until you get rid of the revisionists, including the ones in the party leadership who are trying to uphold the previous capitulationist line, they will weigh on you like a heavy burden.

„I believe these considerations provide the key to a solution of the mounting problems with personnel. I am convinced that by working with your comrades who are oriented toward the „leftists,” and by giving them your support, you will find that it is precisely these people who provide a sound basis for the struggle to overcome the crisis.

„Esteemed Wojciech Wladyslawovich! Having raised, for your benefit, several matters that are troubling us, and having offered you my views, I naturally have left aside a number of problems that can be considered during a face-to-face meeting.

L. BREZHNEV”

Confirm transmittal by telegram.

http://www.videofact.com/polska/robocze ... e_eng.html


Leszek Moczulski (autor Koncepcji Silnego Międzymorza) – z Wikipedii

Leszek Moczulski, właśc. Robert Leszek Moczulski (ur. 7 czerwca 1930 w Warszawie) – polski dziennikarz, polityk, historyk, geopolityk akademicki.

Działacz opozycji w okresie PRL, wielokrotnie aresztowany, łącznie przez około sześć lat więziony w tym okresie z przyczyn politycznych. Współzałożyciel Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, założyciel i wieloletni przywódca Konfederacji Polski Niepodległej. Kandydat w wyborach prezydenckich w 1990, poseł na Sejm I i II kadencji.

Używał pseudonimów Lem, Leszek Karpatowicz, Natalia Naruszewicz, Rt., Robert Trzywdar.

Okres Polski Ludowej

W 1946 uczestniczył w młodzieżowej podziemnej zbrojnej organizacji antykomunistycznej w Sopocie. W 1947 wstąpił do Związku Walki Młodych, przekształconego rok później w Związek Młodzieży Polskiej. Również w 1948 został członkiem Polskiej Partii Robotniczej i następnie współtworzonej przez nią Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Z PZPR został wykluczony w 1950[1].

W 1952 ukończył studia prawnicze, a w 1958 historyczne na Uniwersytecie Warszawskim.

Od początku lat 50. pracował jako dziennikarz, początkowo w „Życiu Warszawy” i „Dookoła Świata”. Po raz pierwszy tymczasowo aresztowano go w 1957 pod zarzutem szkalowania władz PRL w prasie zagranicznej, został jednak uniewinniony od tego zarzutu[2]. Przez parę lat był objęty zakazem wykonywania pracy dziennikarza, publikował wówczas pod pseudonimami, w tym jako Leszek Karpatowicz współpracował z miesięcznikiem „Więź”. Od 1961 do 1977 kierował działem historycznym tygodnika „Stolica”. W 1972 opublikował – wycofywaną później z bibliotek przez władze – książkę Wojna Polska 1939, w której m.in. bronił postępowania rządzących Polską piłsudczyków w okresie kampanii wrześniowej oraz polityki zagranicznej prowadzonej przez Józefa Becka.

Leszek Moczulski podaje, że w latach 50. nawiązał kontakt z osobami z przedwojennego środowiska piłsudczyków, mających tworzyć konspiracyjny „nurt niepodległościowy” (m.in. z generałem Romanem Abrahamem). Według niego w połowie lat 60. został kierownikiem Akcji Historycznej „nn”[3]. W 1973 wziął udział w pracach nad powołaniem Konwentu (weszli do niego też Romuald Szeremietiew, Andrzej Szomański, Ryszard Zieliński i Restytut Staniewicz)[4]. Konwent zadeklarował się jako komórka „nn” prowadząca do powołania jawnego ruchu politycznego, jego założenia Leszek Moczulski przedstawił 11 listopada tego samego roku w Poznaniu na zebraniu uczestników w prywatnym mieszkaniu[5]. W 1976 opracował dokumenty programowe (Program 44 i Memoriał) w ramach działań prowadzących do utworzenia jawnej organizacji. Uczestniczył też w pracach nad powołaniem tajnego Nurtu Niepodległościowego (NN), wszedł w skład jego kierownictwa (Rombu). Brał udział w poświęconych współpracy rozmowach z przedstawicielami Komitetu Obrony Robotników[6].

Prace te w marcu 1977 zakończyły się założeniem Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, którego Leszek Moczulski został rzecznikiem (obok Andrzeja Czumy). W kwietniu tego samego roku wszedł w skład redakcji nowo powstałego periodyku ROPCiO, pisma „Opinia”. Wkrótce zaczął narastać konflikt między nim i Andrzejem Czumą, co doprowadziło w 1978 do rozwiązania NN w czerwcu i usunięcia Leszka Moczulskiego z redakcji „Opinii”[7]. W tym samym miesiącu grupa skupiona wokół niego zaczęła wydawać drugoobiegowe czasopismo „Droga”[8], a w 1979 kolejny periodyk pod nazwą „Gazeta Polska”.

W 1978 stronnicy Leszka Moczulskiego utworzyli w ramach ROPCiO Zespoły Inicjatywy Obywatelskiej (ZINO). W grudniu tego samego roku doszło do ostatecznego rozłamu w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, kiedy to odbyły się odrębne spotkania ogólnopolskie zwolenników obu rzeczników tej organizacji[9]. W siódmym numerze „Drogi” z czerwca 1979 Leszek Moczulski opublikował tekst Rewolucja bez rewolucji, stanowiący manifest programowy kształtującej się wówczas nowej organizacji[10]. Nazywał w nim PRL „formą władztwa radzieckiego nad Polską”, postulując stopniową budowę „Trzeciej Rzeczypospolitej” na drodze pokojowej.

Obrazek Leszek Moczulski w Białym Domu w czasie spotkania z wiceprezydentem USA George’em Bushem (27 kwietnia 1987). Pierwszy z lewej: Marek Ruszczyński

We wrześniu tego samego roku założył Konfederację Polski Niepodległej, którą kierował w okresie PRL i następnie w III RP przez ponad 20 lat. Równocześnie współpracował z Wolnymi Związkami Zawodowymi Wybrzeża dostarczając prasę i pisząc pozwy do sądu, m.in. w obronie Anny Walentynowicz[11]. W lutym 1980 był jedną z ośmiu osób, które KPN bez powodzenia usiłowała zarejestrować jako kandydatów w wyborach do Sejmu PRL[7]. W sierpniu tego samego roku przebywał w Gdańsku, opracował broszurę Walka strajkowa w Polsce – rok 1980, stanowiącą szeroką instrukcją dla strajkujących robotników. 20 sierpnia 1980 Moczulski został tymczasowo aresztowany, zwolniono go 1 września 1980 po podpisaniu porozumień sierpniowych (przewidujących uwolnienie wszystkich więźniów politycznych)[12]. Już 23 września 1980 został ponownie aresztowany; od tego czasu przebywał w więzieniu (z kilkoma przerwami) do czasu ogłoszenia amnestii w lipcu 1986. Pretekstem do jego zatrzymania stał się wywiad udzielony zachodnioniemieckiemu dziennikowi „Der Spiegel”. Wkrótce po aresztowaniu we wrześniu 1980 oświadczenia domagające się uwolnienia Leszka Moczulskiego wydały KPN, KSS KOR, RMP, ROPCiO, a Ruch Wolnych Demokratów wystosował w tej sprawie list do MSW[13]. Leszek Moczulski został zwolniony 6 czerwca 1981 (na okres do 9 lipca 1981) po akcjach protestacyjnych zorganizowanych przez Komitety Obrony Więzionych za Przekonania oraz działaniach prymasa Stefana Wyszyńskiego[14]. We wrześniu tego samego roku opracował Plan stabilizacji gospodarki. onownego aresztowania przywódcy KPN miał domagać się osobiście Leonid Breżniew w czasie rozmów ze Stanisławem Kanią w połowie czerwca i na początku lipca 1981[15][16]. 15 czerwca 1981 rozpoczął się tzw. pierwszy proces KPN, początkowo przed Sądem Wojewódzkim w Warszawie, a po wprowadzeniu stanu wojennego przed Sądem Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Wyrokiem z 8 października 1982 Leszek Moczulski został skazany na karę 7 lat pozbawienia wolności za to, że „działając w celu obalenia przemocą ustroju PRL, osłabienia kraju przez zerwanie jedności sojuszniczej z ZSRR, podjął czynności przygotowawcze do osiągnięcia tego celu przez utworzenie nielegalnego związku pod nazwa Konfederacja Polski Niepodległej (
)”[17].
Karę tę odbywał w zakładzie karnym w Barczewie do sierpnia 1984, kiedy to został zwolniony na mocy amnestii. Po zwolnieniu przystąpił do reaktywacji struktur ogólnopolskich KPN. Na drugim kongresie (22 grudnia 1984 w Warszawie) został ponownie wybrany na przewodniczącego rady politycznej. Już 9 marca 1985 ponownie go aresztowano, a 22 kwietnia 1986 skazano na karę 4 lat pozbawienia wolności w tzw. drugim procesie kierownictwa KPN. Zwolniono go na mocy kolejnej amnestii we wrześniu 1986.

Po interwencji brytyjskich parlamentarzystów w Warszawie Leszek Moczulski dostał paszport celem leczenia za granicą. W pierwszej połowie 1987 przebywał w Wielkiej Brytanii, Francji, USA i Kanadzie. Spotkał się m.in. z wiceprezydentem USA George’em Bushem, innymi politykami, środowiskami polonijnymi. Wygłosił wykłady na kilku uczelniach, a „The Washington Post” wydrukował jego artykuł[18].

Nie wziął udziału w rozmowach Okrągłego Stołu, pozostał krytyczny do poczynionych tam ustaleń. Wziął jednak udział w tzw. wyborach kontraktowych, bezskutecznie kandydując jako reprezentant KPN w jednym z krakowskich okręgów, w którym z ramienia Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie startował Jan Rokita.

III Rzeczpospolita

W 1990 wystartował w wyborach prezydenckich. Zajął ostatnie, 6. miejsce, zdobywając 411 516 głosów, czyli 2,50%[19]. W latach 1991–1997 sprawował mandat posła na Sejm I i II kadencji, wybieranego w Krakowie z ramienia Konfederacji Polski Niepodległej. Występując w Sejmie, rozwinął skrót PZPR jako Płatni Zdrajcy, Pachołki Rosji[20].

W 1994 wraz z frakcją parlamentarną KPN organizował pomoc dla Czeczenii, był współzałożycielem Czeczeńskiego Ośrodka Informacyjnego. Po licznych rozłamach w partii i nieudanym akcesie do AWS wycofał się z aktywnej polityki. Bez powodzenia parokrotnie kandydował w kolejnych wyborach (w tym w 2004 do PE z listy Narodowego Komitetu Wyborczego Wyborców).

W 1992 został umieszczony na tzw. liście Macierewicza. Po uchwaleniu ustawy lustracyjnej w 1999 jako pierwszy w Polsce złożył wniosek do sądu o tzw. autolustrację[21]. W 2001 sąd I instancji uznał, że jego oświadczenie lustracyjne zaprzeczające współpracy z SB jest prawdziwe, jednak sąd II instancji uchylił ten wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. W 2005 sąd lustracyjny I instancji stwierdził, że Leszek Moczulski w latach 1969–1977 jednak był tajnym współpracownikiem SB i otrzymywał za to wynagrodzenie. Wyrok ten uprawomocnił 12 września 2006 sąd II instancji, odrzucając tezę lidera KPN o fałszowaniu dokumentów. Kasacja Leszka Moczulskiego została ostatecznie oddalona przez Sąd Najwyższy 17 kwietnia 2008[22]. W ustnych motywach tego orzeczenia stwierdzono, że „przekazywane informacje nie muszą być dla SB szczególnie istotne”. Nadto wskazano, iż „(
) nie można mówić, by był on jednocześnie agentem i działaczem opozycji”[23]. W kwietniu 2011 Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że proces lustracyjny Leszka Moczulskiego naruszał prawo do rzetelnego procesu gwarantowane postanowieniami EKPC poprzez ograniczenie prawa do obrony[24]. W związku z tym wyrokiem Sąd Najwyższy w 2012 uchylił orzeczenia stwierdzające, że Leszek Moczulski współpracował z SB w latach 1969–1977, a jego sprawę przekazał Sądowi Okręgowemu w Warszawie jako sądowi I instancji do ponownego rozpoznania[25]. W czerwcu 2013 rozpoczął się trzeci proces autolustracyjny Leszka Moczulskiego[26].


W 2005 obronił na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku pracę doktorską pt. eopolityka. Dzieje myśli i stan obecny dyscypliny[27], której promotorem był profesor Bronisław Geremek[28], uzyskując stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Praca doktorska została oparta o publikację Geopolityka. Potęga w czasie i przestrzeni, stanowiącą podstawową współczesną polską syntezę geopolityki. Habilitował się w 2009, w tym samym roku został honorowym prezesem Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.

W 2014 współzałożyciel i członek Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą (KOSzU)[29][30].


Wybrane publikacje


* Dylematy. Wstęp do historii Europy Zachodniej 1945–1970, Wydawnictwo MON, Warszawa 1971
* Wojna Polska 1939, Wydawnictwo Poznańskie, Poznań 1972, Bellona, Warszawa 2009
* Rewolucja bez rewolucji, „Droga” (pierwodruk) 1979
* Geopolityka. Potęga w czasie i przestrzeni, Warszawa 1999
* Lustracja. Rzecz o teraźniejszości i przeszłości, Oficyna Wydawnicza RYTM, Warszawa 2001
* Narodziny Międzymorza, Bellona, Warszawa 2008
* Przerwane powstanie polskie 1914, Bellona, Warszawa 2010
https://bialczynski.wordpress.com/
https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... h-wyborow/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: MAM DOŚĆ!

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 11 maja 2015, 21:03

No i po wyborach.
Na stronie p. Białczyńskiego można znaleźć masę materiałów dotyczących tych wyborów, a że jest tego naprwdę dużo więc nie pozwolę sobie na kopiowanie, a ograniczę się tylko do podania linku:
https://bialczynski.wordpress.com/

Oczywiście zachęcam do lektury.

W tym miejscu zamieszczę jednak film z NiezależnejTV:

Nie umiem wstawić tego filmu, czy mógłbym prosić o pomoc?
oto adres:
https://www.youtube.com/watch?v=va3xoQQOEbU

0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: MAM DOŚĆ!

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 12 maja 2015, 22:35

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7775
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14228 razy
Otrzymał podziękowanie: 13837 razy

Re: MAM DOŚĆ!

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 16 maja 2015, 00:19

Obrazek

Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 27
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 17 maja 2015, 21:34

Wybory to temat stricte polityczny więc pozwolę sobie na odpolitycznienie wątku o wierszach i skopiuję tu posty dotyczące polityki. :D

Thotal pisze:Pan prezydent na śniadanie
proponuje GMO,
zdechły szczury, wszystkie myszy,
ale w zdrowiu żyje ON...

Bay, bay, bay,
jak miło żegnać PANA,
bay, bay, bay,
już mamy PANA dość...

Samoloty same lecą,
ktoś im każe ludzi truć,
wszyscy widzą,
nikt nic nie wie,
PAN prezydent wojska WUC!!!

Bay, bay, bay,
żegnamy PANA z hukiem,
bay, bay, bay,
a poszedł PAN na szczaw...

"nasza" klasa polityczna,
chce na wojnę tu i tam,
niech się wypcha samą sobą,
prochem, sianem... tym co ma!

Bay, bay, bay,
żegnamy wszystkich z hukiem,
bay, bay, bay,
a poszli wy na szczaw....



Pozdrawiam - Thotal :)



chanell pisze:Cały naród głośno tupie,
pan prezydent ma to w dupie.
W dupie teraz my go mamy,
niech odejdzie "wuc" skubany.
bay,bay,bay :mrgreen:



Thotal pisze:Na "starym forum" napisałem taki wierszyk;

Obudziłam się w "skowronkach",
pokochałam wuja Bronka,
oddawałam się manipie,
- a tu Bronek ledwo zipie.. ;)

I choć nigdy nie jarałam,
podjarana byłam cała,
w końcu nie wiem czy ten trzeci,
też mnie skusi, też przeleci... :(


http://www.cheops.darmowefora.pl/index. ... ic=408.300
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: goratha » niedziela 17 maja 2015, 21:57

Obrazek ;)
dla uspokojenia: 2 w 1 - czyli podwojny horror, brr :shock:
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 17 maja 2015, 22:01

Obrazek :o
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 18 maja 2015, 07:04

Szambo polityczne osiąga szczyt debilizmu


Walka toczy się na całego. Nie tylko o stołek prezydenta, ale głównie o wejście do Parlamentu. Rzeczywista władza jest w sejmie. Prezydent to tylko zabawka, kukła, niepotrzebna społeczeństwu narośl. Przykro patrzeć na to wszystko z boku, jak wylewa się z mediów fala potężnej indoktrynacji. Wszystko po to, aby społeczeństwo najadło się kiełbasy wyborczej i usłużnie zagłosowało za mniejszym złem.
Media robią z ludzi idiotów

Odkąd TVN został sprzedany, amerykańscy właściciele postawili jasne zasady gry. Wykopujemy ruskich agentów, prorosyjskich polityków, czyli wszystkich tych, co mają powiązania z „ruskimi”. Dlatego gwiazdy TVN zaczynają pluć na Komorowskiego. Do tej pory jego oblicze było chronione przed społeczeństwem. Nagle pan Prokop może śmiać się z pisowni prezydenta, a wiadomości przedstawiają prezydenta takiego, jakim jest, czyli powiedziawszy kolokwialnie „buraka”. Osobę, która nie ma ogłady towarzyskiej, nie wie jak się zachować z krytykującym go społeczeństwem.

Nagle widzimy, że prezydent zatrudnia suflerów


Z drugiej strony mamy pana Dudę. Młodego, prężnego człowieka, który błyszczy inteligencją.

Czy to wystarczy, aby być dobrym prezydentem?

Nie.

Prawdziwe oblicze Bronisława Komorowskiego było skrywane przez kilka lat. Gdyby nie Amerykanie, to Komorowski wygrałby w pierwszej turze.

Obawiam się, że Pan Duda pod względem obietnic kiełbasianych osiąga poziom obecnego prezydenta.

Chcecie, aby frankowicze wygrali z bankami?

Andrzej Duda to zrobi.

Chcecie, aby były JOW-y?

Andrzej Duda je wdroży.

A to żeby je wprowadzić należy zmienić Konstytucje, to szczegół. Aby zmienić Konstytucje, należy mieć 2/3 w sejmie. O tym Duda nie mówi bo po co, społeczeństwo jest głupie i przyklaśnie kiełbasianym obietnicom.

Nie wiadomo czy społeczeństwo upadło i politycy, aby wygrać muszą zniżyć się do jego poziomu, czy politycy są ograniczeni umysłowo?
Kolejne rozdanie okrągłego stołu

Przyznam, że cuda dzieją się na scenie politycznej.

Pamiętacie wybory samorządowe?

PSL dostał ponad 20% głosów, a teraz wiceprezes PSL Adam Jarubas otrzymał 1,60%!

Przecież tutaj, aż śmierdzi korupcją, kłamstwem, oszukaniem społeczeństwa.

Kolejna sprawa to firma badawcza IPSOS.

10 maja dostała monopol na przeprowadzenie badań exi poll. Jej zadaniem było wskazanie wyników wyborów. Na jej koszty złożyły się: TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat New, czyli telewizje, które nie opisują prawdy ekonomicznej, historycznej, medycznej, geopolitycznej.

Pytania są następujące: dlaczego ta agencja dostała monopol? Dlaczego nie było 2-3 agencji, które walczyłyby o wdrożenie najlepszej metodologii badawczej?

Dlaczego jest to dla mnie dziwne?

W wyborach samorządowych ta sama agencja kompletnie nie trafiła z wynikami. Na wybory prezydenckie mimo wcześniejszych złych wyników dostała monopol. Jej przedwyborcze 10 maja badania są REWELACYJNE. Powiem więcej, IDEALNIE trafili w rynek.

Porównajmy:

frekwencja:

realna – 48,96%

IPSOS – 48,8%

34,76% – Duda Andrzej Sebastian, IPSOS – 34,5%.
33,77% – Komorowski Bronisław Maria, IPSOS – 33,1%.
20,80% – Kukiz Paweł Piotr, IPSOS – 20,5%.
3,26% – Korwin-Mikke Janusz Ryszard, IPSOS – 3,5%.
2,38% – Ogórek Magdalena Agnieszka, IPSOS – 2,4%
1,60% – Jarubas Adam Sebastian, IPSOS – 1,6%
1,42% – Palikot Janusz Marian, IPSOS – 1,6%
0,83% – Braun Grzegorz Michał, IPSOS – 1,1%.
0,52% – Kowalski Marian Janusz, IPSOS – 0,8%
0,46% – Wilk Jacek, IPSOS – 0,6%
0,20% – Tanajno Paweł Jan, IPSOS – 0,3%

Czy możliwe jest, aby jakakolwiek agencja tak precyzyjnie określiła wyniki?

Nie dość, że kolejność kandydatów się zgadza, to zaprezentowali dokładność do dziesiątych procenta. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że badania wykonuje się na selektywnej grupie, czyli na przykład tysiąca osób i nie wszyscy mówią prawdę, to wynik jest rewelacyjny.

Czy można mówić o szczęściu, przypadku?

Nie. Spróbuj wytypować wyniki piłkarskie z dokładnością 100% przynajmniej jednej ligi?

Prawidłowe trafienie graniczy z cudem. Tutaj mamy do czynienia z dwunastoma wynikami, precyzyjnie podanymi.

Nigdy nie dowiemy się prawdy, ale ten cud nie jest cudem

Czy uczestniczyć w tym gnoju politycznym?

Tu każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ja ograniczę się tylko do roli analityka.

Beton okrągłego stołu przestraszył się gry Amerykanów i stara się bronić pozycji Komorowskiego. Prawdopodobnie przegra. Jednak Andrzej Duda nie jest dla nich wielkim zagrożeniem. Nie skrytykuje żydowskich kłamstw kalących dobre imię Polski, nie będzie walczył z międzynarodową finansjerą. Ot taki „gaguś” co ładnie wygląda i dobrze mówi.

Beton okrągłego stołu będzie walczył o Parlament.

To jest jego główny cel, tu jest realna władza. Dlatego powstaje grupa polityczna wokół Balcerowicza i Olechowskiego. Beton wie, że PO jest coraz mocniej ośmieszany przez społeczeństwo, stąd powstaje alternatywa. Chcą zjednoczyć młodych, przedsiębiorców i obiecać im nową jakość polityczną i ekonomiczną. Mogą nawet zaprezentować bardzo sensowny plan, o który nawet PiS się nie otrze.

Tylko co z tego skoro Balcerowicz to agent i sługus międzynarodowej finansjery. Już raz zniszczył Polskę wdrażając plan Amerykanów – słynny plan Balcerowicza.

Po drugiej stronie sceny mamy PiS, czyli partie wiecznych krzykaczy opozycyjnych. Do tej pory nic nie zrobili pozytywnego dla Polski, dlatego szanse na mądry program gospodarczy są zerowe.

W centrum znajduje się Paweł Kukiz. Został wypromowany przez Amerykanów czyli TVN, ponieważ jest bezpieczną formą polityczną. Nie krzyczy na naszych czyli korporacje i międzynarodową finansjerę. Opluwa swoich. Dla Amerykanów cały ten światek okrągłostołowy to śmieciowisko. Oni zainwestują w Kukiza i Balcerowicza.

Jakie jest wyjście z tego bagna?

Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja.

Nie mam na myśli szkolnej edukacji, a indywidualną, prowadzoną we własnym zakresie. Ma ona sens, ponieważ nie można oklaskiwać Dudę gadającego o rzeczach, na których nie ma wpływu, albo Kukiza, który chciał zbudować partie z lewicą.

Mniej oklasków, a więcej inteligencji.



http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polsk ... debilizmu/





Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 18 maja 2015, 21:14

Obrazek


I kolejny link...
"Paweł Kukiz odsłania kim jest Komorowski"
https://www.youtube.com/watch?v=0cafLx88xKQ
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 19 maja 2015, 14:16

Operacja zatykania szczeliny

Komentarz • tygodnik „Goniec” (Toronto) • 17 maja 2015

No i już wiemy, co się stało 10 maja. Andrzej Duda nieznacznie wyprzedził Bronisława Komorowskiego, co dla urzędującego prezydenta może być zapowiedzią katastrofy. Prawdziwą jednak sensacją był ponad 20-procentowy rezultat Pawła Kukiza, który przyciągnął do siebie wyborców młodych – również częściowo tych, co przedtem popierali Janusza Korwin-Mikke, który w rezultacie uzyskał niewiele ponad 3 procent głosów. Wydaje się, że na fenomen Pawła Kukiza złożyło się kilka przyczyn. Po pierwsze – na scenie politycznej zaznaczyła swoja obecność zmiana pokoleniowa. Znaczna część młodych ludzi, którzy pełnoletność uzyskali po 2011 roku nastawiona jest antysystemowo, co – po drugie – skłoniło ich do poparcia akurat Pawła Kukiza, który i jako muzyk rockowy i jako propagator jednomandatowych okręgów wyborczych, najlepiej wyrażał antysystemowe emploi. Ale – po trzecie – nie można wykluczyć, że poparcie przez młodych wyborców akurat Pawła Kukiza, było czymś w rodzaju pokazania figi rozpierającym się na politycznej scenie mądralom. Figa jednak nie jest programem politycznym, zwłaszcza na dłuższą metę, zatem Paweł Kukiz może w związku z tym okazać się meteorem, który efektownie błysnął i zgasł.

Na razie jednak jest odwrotnie. Na razie spanikowany prezydent Komorowski umizga się do wyborców Pawła Kukiza do tego stopnia, że zainicjował procedurę referendum mającego na celu zmianę konstytucji, dzięki czemu mogłyby zostać wprowadzone jednomandatowe okręgi wyborcze. Ta skwapliwość prezydenta, który jeszcze nie tak dawno sprzeciwiał się temu pomysłowi, pokazuje, że nie tylko jego sztab wyborczy wyprztykał się z pomysłów, ale również – że część bezpieczniaków przestała go popierać. Widzę w tym rezultat gwałtownego reaktywowania w naszym nieszczęśliwym kraju Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, które próbuje odzyskać dawne wpływy, sprzed „resetu” dokonanego przez prezydenta Obamę 17 września 2009 roku. Te wpływy Stronnictwo Amerykańsko-Żydowskie może odzyskać kosztem osłabienia Stronnictwa Pruskiego i Stronnictwa Ruskiego, które w związku z rozwojem sytuacji na Ukrainie i rozdmuchiwaniem przez rząd i opozycję wojennej histerii w Polsce, znalazło się i tak w głębokiej defensywie. Rekonkwista prowadzona przez Stronnictwo Amerykańsko-Żydowskie spowodowała przesunięcia również w środowisku bezpieczniackich watah, co z jednej strony spowodowało zawężenie politycznej bazy prezydenta Komorowskiego, a z drugiej – doprowadziło do rozszczelnienia systemu. Przez tę szczelinę, szeroką na 10 procent polskich wyborców (bo w pierwszej turze wyborów prezydenckich wzięło udział zaledwie 48 procent uprawnionych do głosowania), wdarł się na polityczną scenę Paweł Kukiz, niczym – jak to kiedyś powiedział papież Paweł VI - „swąd szatana”, co to „przez jakąś szczelinę przeniknął do Świątyni Pańskiej”.

Czy Paweł Kukiz potrafi utrzymać drożność tej szczeliny, a może nawet ją rozszerzyć? To zależy, czy i w jaki sposób wystąpi w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jeśli uda mu się utrzymać i rozbudować aparat wyborczy, a zwłaszcza znaleźć kandydatów, którymi mógłby obsadzić wszystkie okręgi wyborcze w kraju, to możemy być świadkami narodzin nowej jakości na rozhermetyzowanej politycznej scenie. To jest możliwe, ale jeszcze bardziej możliwe, jest co innego – że po 24 maja, kiedy już umizgi do wyborców Pawła Kukiza przestaną być potrzebne, do akcji wkroczą bezpieczniackie watahy ze swoimi „działaniami operacyjnymi”. Będą one próbowały obstawić Pawła Kukiza sympatykami i zwolennikami, przed którymi w rezultacie nie będzie już mógł się opędzić i w ten sposób zażegnają niebezpieczeństwo rozhermetyzowania się politycznej sceny. Bo – jak wspomniałem – system wprawdzie się rozszczelnił, jednak chyba nie na tyle, by doprowadzić do zniszczenia układu wynegocjowanego jeszcze w latach 80-tych między Amerykanami i Sowieciarzami i ustalonego w 1989 roku w Magdalence przez generała Kiszczaka i grono osób zaufanych i odpowiedzialnych. Taka właśnie nadzieja ożywia red. Adama Michnika, sprzeciwiającego się oddawania Polski „gówniarzom”. Nietrudno mu się dziwić w sytuacji, gdy Polska jest szykowana w charakterze prezentu dla starszych i mądrzejszych. Zadni „gówniarze” nie są tu potrzebni, a skoro tak, to należy spodziewać się intensywnych działań operacyjnych w wykonaniu pierwszorzędnych fachowców nie tylko z naszego nieszczęśliwego kraju, ale i z krajów zaprzyjaźnionych.

Pewne zwiastuny widać zresztą już teraz w postaci przygotowań do zainstalowania nowych partii; jednej z udziałem prof. Leszka Balcerowicza, co to brał udział we wszystkich modernizacjach naszego nieszczęśliwego kraju – ostatnio w kreowaniu wiekopomnych reform charyzmatycznego premiera Buzka. Jak pamiętamy, wszystkie te wiekopomne reformy doprowadziły do skokowego zwiększenia liczby synekur w sektorze publicznym i wzięcia na utrzymanie Rzeczypospolitej całej armii naszych dobroczyńców, w następstwie czego koszty funkcjonowania państwa zwiększyły się o prawie 100 miliardów złotych. W związku z tym autorytet prof. Balcerowicza jest, przynajmniej w niektórych środowiskach, absolutnie niepodważalny, zaś na odcinku salonowym prestiż nowej partii ma zabezpieczać legendarny pan Władysław Frasyniuk. Gwoli zapewnienia symetrii podobne przygotowania widać i na lewicy, gdzie na Umiłowanego Przywódcę wyrasta pan prof. Jan Hartman. On to, wzorem Jakuba Bermana, Hilarego Minca i Romana Zambrowskiego, który z polecenia Józefa Stalina tresowali Polaków do komunizmu, będzie tresował mniej wartościowy naród tubylczy do nowoczesności – zgodnie z mądrością etapu wyznaczonego przez nową strategię rewolucji komunistycznej według Antoniego Gramsciego. Jak widzimy, przygotowania do wprowadzenia zmian, dzięki którym wszystko będzie mogło pozostać po staremu, są już całkiem zaawansowane i trzeba tylko poczekać do 24 maja, żeby się przekonać, czy obejmują one również urząd prezydenta, czy też stare kiejkuty rzutem na taśmę utrzymają ten odcinek.

Stanisław Michalkiewicz




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16967
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17177 razy
Otrzymał podziękowanie: 24259 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 19 maja 2015, 16:54

ja też łącze się w bulu :lol:

niestety w opinii wielu kolegów oglądających debatę w TV, Duda wypadł na tle aktualnego nieco niedojrzale,-
pomijając jakość debaty? w postaci docinek.
:(

PS. i tak mało kto tutaj poza Lądkiem będzie głosował, więc nasza opinia jest wyłącznie opinią.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » wtorek 19 maja 2015, 17:25

songo70 pisze:PS. i tak mało kto tutaj poza Lądkiem będzie głosował, więc nasza opinia jest wyłącznie opinią.


masz absolutną rację nie głosujcie zresztą wy już wybraliście - wasze dzieci o może i będą znały język polski choć wnuki nie koniecznie
to może pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16967
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17177 razy
Otrzymał podziękowanie: 24259 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 19 maja 2015, 17:29

Przebiśnieg pisze:
songo70 pisze:PS. i tak mało kto tutaj poza Lądkiem będzie głosował, więc nasza opinia jest wyłącznie opinią.


masz absolutną rację nie głosujcie zresztą wy już wybraliście - wasze dzieci o może i będą znały język polski choć wnuki nie koniecznie
to może pozdrawiam

zastanawiam się jak długo przetrwa angielski w postaci oryginalnej, właściwie na ulicach prawie go nie słychać..
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 19 maja 2015, 17:37

songo70 pisze:niestety w opinii wielu kolegów oglądających debatę w TV, Duda wypadł na tle aktualnego nieco niedojrzale,-
pomijając jakość debaty? w postaci docinek.
:(


"Niedojrzale" ? ...toż to komplement.
Aktualny prezydent jest za bardzo przewidywalny i zbyt dojrzały :(
Brak programu ? To zaleta...jak się okazało wprzypadku rockmana :)
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 19 maja 2015, 19:45

0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » wtorek 19 maja 2015, 20:52

Moim skromnym zdaniem głosując można wyrazić też brak akceptacji dla polityki prowadzonej przez obecnie panującego. osobiście nie będę się zastanawiał jakim będzie prezydentem pan Duda.
Wiem jakim był pan Komorowski i jakie ustawy podpisał a jakie odrzucił.
A dodam, że mimo częstych delegacji zagranicznych tu na naszej ziemi czuje się najlepiej i dlatego pozwolę sobie zagłosować przeciwko facetowi, który akceptuje by siły policyjne innego kraju mogły pacyfikować zasadne czy nie protesty lub demonstracje moich rodaków i boli mnie brak reakcji na Wołyń i brak reakcji na gloryfikacje UPA
Cóż sam się dziwie, że boli bo może nie powinno ale cóż nie twierdzę, że wyzbyłem się wszystkich emocji i uczuć 8-)
to może pozdrawiam :D

PS
Jeżeli to agitacja i jest niezgodna z regulaminem to post oddaje do dyspozycji administracji forum :D
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 19 maja 2015, 21:18

Przebiśnieg pisze:..............który akceptuje by siły policyjne innego kraju mogły pacyfikować zasadne czy nie protesty lub demonstracje moich rodaków


"Wybierz zgodę i bezpieczeństwo", czyli hasło wyborcze urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego wziął pod lupę szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller. Polityk lewicy podkreślił na antenie TVN24, że hasło Komorowskiego nie jest odkrywcze, ponieważ "wszyscy chcą zgody i bezpieczeństwa".
– Można powiedzieć, że to reklama producentów prezerwatyw – powiedział odnosząc się do słów-kluczy, stanowiących sedno prezydenckiej kampanii.

http://natemat.pl/136037,leszek-miller- ... rezerwatyw
Cóz, to zgodne z jego przekonaniami. Gość uważa, że czyni dobrze.
Ale czy za wszelka cenę, nawet biorąc pod uwagę ewentualność wezywania obcych sił ???
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 19 maja 2015, 21:26

Jeśli chodzi o wybory, to jeszcze nie wiem, czy lepiej żeby mi krew ssały kleszcze czy pluskwy.
Jak znajdę na nie receptę to z pewnością was powiadomię ;)



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 19 maja 2015, 22:35

Obrazek ;)
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 20 maja 2015, 21:29

https://www.youtube.com/watch?v=89_18igX38w



NIE WYBIERAJCIE ŚMIECI!!!




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Zochna
Posty: 1759
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 09:33
x 3
x 37
Podziękował: 1222 razy
Otrzymał podziękowanie: 1634 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: Zochna » środa 20 maja 2015, 22:02

Subject: wybory

Nie jestem już żaden smarkacz,łeb mam pokryty siwizną
Nie zagłosuję na Dudę, bo zbyt cię kocham ojczyzno.
Skąd wiem, że wybór niedobry
Nie wierzę w zmianę oblicza
nie chcę powrotu Ziobry i teczek Maciarewicza
Na Dudę nie oddam głosu,pamiętam Jarka premierem
i kpiny z demokracji i koalicję z Lepperem.
Nie chcę mieć znów premiera co straszy Ruskiem i Żydem
co ciągle dzieli Polaków i może zaszczuć jak Blidę.

Za kłamstwa pomówienia,prawdę mgłą sztuczna okrytą,za skłócanie Polaków,za IV Rzeczpospolitą
za "€œTusk krew ma na rękach” a memu bratu chwała’'
za wrzask nad trumnami i nogę generała
za propagandę,która nie łączy ale dzieli
za budowanie pomników z kieszeni obywateli
za marsze z pochodniami
za jazdę po trupach do celu
za negowanie wyborów,profanację Wawelu.
Dziś w duszy mej zakamarkach
odkrywam decyzji sedno.
Nie chcę powrotu PIS-u,
bo nie jest mi wszystko jedno.

podobno tekst Wojciecha Młynarskiego
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 20 maja 2015, 22:44

Tak mi sie marzy rząd złozony z ekspertów na kontrakcie....

Nasz rząd się wypalił tak jak pracownik niższego szczebla po kilkunastu latach pracy.
Potrzeba nam osoby, która będzie w końcu sprawowała kontrolę nad władzą.
Niech rządzą, ale niech w końcu ktoś zacznie ich kontrolować.

Niech czuja że mają kogoś nad sobą, niech więdzą, że będą rozliczani z obietnic i planów.

Każdy pracownik jest rozliczany ze swojej pracy, dostaje awans lub jest zwalniany za niedopełnienie obowiązków.
Dlaczego nie jest tak z włądzą ???

To my jesteśmy pracodawcą, oceńmy naszych rządzących bez manipulacji i oczerniania innych, ale merytorycznie ich dokonania.

Media powinny nam w tym pomóc, niestety nie spełniają swojej roli, nie pokazują istotnych spraw, wszędzie tylko manipulacja, afery, podstępny i oczernianie innych.

Mój własny tekst.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9757
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14669 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 20 maja 2015, 22:58

Trudno byłoby bardziej dobitnie.
Od dawna już nie głosujemy "za" kimś tylko "przeciwko" drugiemu. To są tzw. wybory negatywne.
Co do samego wyboru, to wszystko zależy od tego czy ktoś zalicza PiS do pluskiew, a PO do kleszczy, czy odwrotnie w/g kategorii @Thotala.
Jedni i drudzy mają więcej minusów niż plusów, dużo więcej.
Niestety tak, czy owak głosować trzeba, bo olewanie tych wyborów nie będzie sprzyjało dobremu wyborowi. Jeżeli musi, to niech jednak decyduje większość obywateli, a nie sami poplecznicy i moherowe berety.
Ciekawym, czy "rockmann" zbuduje do jesieni partię, nie ma żadnego zaplecza póki co. Ciekawe również, kto z byłych pseudo polityków będzie się chciał tam załapać. Bo pierwsza tura pokazała, że spora część społeczeństwa ma już dość POPiS-u. To był bardzo mocny sygnał. Ktoś będzie próbował to zagospodarować.

@sandra, póki co jedynym rozliczeniem są wybory. I tak jest wielkim sukcesem PO, że utrzymali się 2 pełne kadencje - bywało dużo gorzej. Mamy system multipartyjny i to opozycja powinna "dbać" o jakość pracy rządu - wytaczać procesy niekompetentnym urzędnikom i ministrom. Pomyśl dlaczego tak nie jest.
Bo opozycja jest pozorną opozycją, tam jedynie stołki się liczą, o nic więcej w twoim imieniu walczyć nie będą. Jedyne co zrobią to sobie pogadają. Padło nazwisko Leppera, pomyśl dlaczego nie żyje - on właśnie miał taki pomysł jak wspomniałem wobec działań polityków, ale popełnił błąd - ogłosił go, zanim zaczął realizować. To kosztowało go utratę życia.
Dopóki polityka będzie interesem, interes tego kraju istniał nie będzie. Choć nie jest to pocieszające, raczej smutne, to nie jesteśmy jedyni w tej sytuacji.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 20 maja 2015, 23:17

blueray21 pisze:...... póki co jedynym rozliczeniem są wybory.................
Dopóki polityka będzie interesem, interes tego kraju istniał nie będzie. Choć nie jest to pocieszające, raczej smutne, to nie jesteśmy jedyni w tej sytuacji.

Nie o taka ocene mi chodzi.
Kampanie wyborcze niedobrze działaja na umysły ludzi.
Wzniecaja złe emocje, które logiczny umysł spychają w niebyt.
Ludzie nie chca pamiętac co obiecywano...Wystarczy przecież sięgnąć do programów i sprawdzić i rozliczyć.
W przypadku rządów eksperckich byłoby to znacznie prostsze i jednoznaczne.
Sytem MBO (Management by Objectives) jest jasny i czytelny. Sama mu podlegałam. Bolało jak nie wyszło ale był sprawiedliwy.
Ale nie,... ludzie wola sie przepychać w takim stylu jak powyżej. Smutne.
Noga generała, krew na rekach...
Jakie to EPICKIE jak mawia dziaiaj młode pokolenie....
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9757
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14669 razy

Re: wybory

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 20 maja 2015, 23:48

Choć jakby nie patrzeć, jest to osąd, to niektórych polityków zaliczam (dla siebie) do psychopatów.
Wtedy wszystko, co wymieniłaś staje się jasne i nawet tego ni komentuję, bo dla mnie komentowanie jest bez sensu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ