Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Re: Wieści z kosmosu

SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » środa 01 kwie 2020, 22:14

30 km od Czestochowy. Lecą z zachodu na wschód. Ale czasami dziwnie sie te satelity zachowuja. Nie mam czym tego nagrac a szkoda.
0 x



quetzalcoatl888
x 129

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » czwartek 02 kwie 2020, 11:54

nadlatuje kometa, tez ciekawe

nazywa sie c-19 atlas

Obrazek

Obrazek

Daczego nazywa się C-19 jak Covid-19? Dlaczego rząd USA ysyła swoje dowództwo do bunkrów? Czy ta fałszywa plandemia nie jest przykrywką dla krachu na rynku, Dlaczego ta kometa jest również nazywana Kometą Atlas, skoro ATLAS to nazwa systemu wczesnego ostrzegania o obiektach, które mogą uderzyć w ziemię?

https://centralbankinginsanity.wordpres ... -wormwood/
0 x



ptahh
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 02 mar 2020, 18:45
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: ptahh » czwartek 02 kwie 2020, 21:46

SylwiaSylwia pisze:
środa 01 kwie 2020, 22:14
30 km od Czestochowy. Lecą z zachodu na wschód. Ale czasami dziwnie sie te satelity zachowuja. Nie mam czym tego nagrac a szkoda.
U mnie leciały też. Ciekawe, bo mieszkam 30km od Częstochowy. Przemieszczały się od Tarnowskich Gór na Kielce. Wydawało sie, że są bardzo nisko. Prędkość duża. Chyba dałbym rade sfilmować je moim telefonem. Postaram się następnym razem jak na nie trafię. Szkoda, że pozbyłem się aparatu fotograficznego, ale niebawem kupię bezlusterkowca. Poniżej zamieszczam ich układu na niebie. Czytając wcześniej o nich, nikt nie wspomniał o takim rozmieszczeniu. Leciały w odstępach co 2min po 2 - parami

Dodam jeszcze, że mieszkam blisko Pyrzowic gdzie znajduje się lotnisko. Często obserwuję niebo przez teleskop. Wiele razy widziałem już coś "dziwnego" zarówno w dzień i w nocy. Nie ukrywam, że już od dawna mam takie hobby i dlatego częściej spoglądam w niebo. Nie mam żadnych omamów wzrokowych i nadmiernie wybujałej fantazji. Trzeźwo patrzę na swiat :)
Pozdrawiam
Załączniki
newcanvas_1585858552772.jpg
newcanvas_1585858552772.jpg (5.5 KiB) Przejrzano 8345 razy
0 x



ptahh
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 02 mar 2020, 18:45
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: ptahh » czwartek 02 kwie 2020, 22:23

Program STELLARIUM ich nie widzi, może to kwestia aktualizacji.
0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » czwartek 02 kwie 2020, 22:27

Hej
Fajnie ze tez ktos to widzial :-) dzis znowu lecialy po 21h, mialam wrażenie że w troszke wiekszej odległości od siebie niz np wczoraj. Ale moze mi sie wydawalo.
Ja obserwuje na pn-zach od Czestochowy wiec calkiem w druga strone i nie zauwazylam zeby lecialy w parach no ale nie mam teleskopu... leca 1 ciągiem, wszystkie w tej samej predkosci i odleglisci od siebie. Wczoraj np 1 satelita zaswiecil sie bardzo jasno po czym przygasł (czy to normalne?) Kilka dni temu ostatni z calego ciągu satelita zatrzymal sie na okolo 30 sekund po czym skrecil w prawo o okolo 90stopni i odlecial.

Jak dla mnie troche za duzy zbieg okolicznosci ze leca akurat teraz podczas covid-19 i to praktycznie codziennie.
0 x



ptahh
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 02 mar 2020, 18:45
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: ptahh » czwartek 02 kwie 2020, 22:37

SylwiaSylwia pisze:
czwartek 02 kwie 2020, 22:27
Hej
Fajnie ze tez ktos to widzial :-) dzis znowu lecialy po 21h, mialam wrażenie że w troszke wiekszej odległości od siebie niz np wczoraj. Ale moze mi sie wydawalo.
Ja obserwuje na pn-zach od Czestochowy wiec calkiem w druga strone i nie zauwazylam zeby lecialy w parach no ale nie mam teleskopu... leca 1 ciągiem, wszystkie w tej samej predkosci i odleglisci od siebie. Wczoraj np 1 satelita zaswiecil sie bardzo jasno po czym przygasł (czy to normalne?) Kilka dni temu ostatni z calego ciągu satelita zatrzymal sie na okolo 30 sekund po czym skrecil w prawo o okolo 90stopni i odlecial.

Jak dla mnie troche za duzy zbieg okolicznosci ze leca akurat teraz podczas covid-19 i to praktycznie codziennie.
No właśnie bardzo ciekawe to jest, bo piszemy o różnych kierunkach! A takie cuda też widziałem ze zmianą kierunku, ale nie w tym przypadku.
link do STELLARIUM ułatwia obserwację

https://mega.nz/file/boRmDKaC#U7khkkM68 ... BoBChkEBVE
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 02 kwie 2020, 22:51

to jasne, że to co się dzieje teraz na ziemi i ten exodus w kosmos to nie przypadek!
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ptahh
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 02 mar 2020, 18:45
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: ptahh » czwartek 02 kwie 2020, 23:06

Exodus dla wybranych haha. Niestety nie kupiłem biletu.
Teraz loty są wstrzymane w Pyrzowicach, widziałem 1 wojskowy samolot. Nie spodziewałem się takiej aktywności na niebie.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 02 kwie 2020, 23:14

raczej dla tych co wiedzą, że nie mogą dłużej zostać!
co do aktywności lotniczej to spadła chyba do 1% w porównaniu do msc. wcześniej.
samoloty stoją na lotniskach jak autobusy w zajezdni. :)

PS. co w zasadzie ma sens, teraz mi się połączyło- uziemione samoloty,-
bo jest b.duży ruch w powietrzu, ale NOL! :shock:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ptahh
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 02 mar 2020, 18:45
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: ptahh » czwartek 02 kwie 2020, 23:18

I chmury zniknęły 😀

Czekamy do maja
0 x



quetzalcoatl888
x 129

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » czwartek 02 kwie 2020, 23:19

no tak cos jest na rzeczy..a dziwne ruchy satelitow w tym ksiezyca da sie zobserowac (czesem przebywa zwykla trajektorie jak slonce, czasem szybko wschodzi wolno zachodzi czasem znika w srodku nocy itd..)

ciekawe jak bedzie z kometa..
0 x



ptahh
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 02 mar 2020, 18:45
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: ptahh » czwartek 02 kwie 2020, 23:37

Nie znam się na tyle, żeby ocenić trajektoria księżyca, ale raz nie potrafiłem go zlokalizować :D uważam, że wszystko jest ok, bo nie trąbią o tym profesjonalni astronomowie. Używam apki do identyfikacji podczas obserwacji, dzięki temu orientuje się gdzie..co jest i czy powinno tam być :D
0 x



quetzalcoatl888
x 129

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » czwartek 02 kwie 2020, 23:52

tez sie nie znam no ale widze poprostu..nasa mowi ze ziemia ma drugi mniejszy ksiezyc ..moze to dlatego ale go nie widzialem..( a co inni obserwuja to nie wiem, wiem ze niektorzy patrza i nie wiedza co widza...:)

https://www.geekweek.pl/news/2020-02-28 ... -polecimy/

niektorzy z mocnych teleskopow zauwazyli ksiezycowe fale i ze ksiezyc to hologram..(moge sie ku temu sklaniac..)

ale nie widzialem osobiscie..

https://www.youtube.com/watch?v=nRr8szHJMSU
0 x



ptahh
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 02 mar 2020, 18:45
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: ptahh » piątek 03 kwie 2020, 00:03

0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » piątek 03 kwie 2020, 07:08

Wiecie co o tym samym pomyslalam kilka dni temu, ze nagle wszystkie samoloty uziemione a na niebie "satelitarny" kabaret....a tak wogole to na jakiej wysokosci to lata?
Ksiezyc hologram? Juz mnie nic nie zdziwi ale jesli to matrix to wypadaloby nam chociaz dac znac w jakiej gierce gramy :lol:
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 03 kwie 2020, 10:34

z raportu @bena, w całym U.S. wielki ruch:

https://youtu.be/-1xitzfjGsY
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » piątek 03 kwie 2020, 12:15

No ladnie az żałuję ze nie wyszlam dzis na zewnatrz jak sie przebudzilam po 4 nad ranem :shock:
0 x



mecz
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2018, 20:54
x 3
x 12
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 254 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: mecz » niedziela 05 kwie 2020, 01:15

"Od 11 maja 2020 magnetyczna kula niebieska większa od Słońca
Od 07.07.2020 – 17.08.2020 pas asteroid bombardujący ziemie."
Animacja:
https://www.youtube.com/watch?v=ymvKfrohxks

źr: https://mistykabb.wordpress.com/2020/04 ... ment-97074
0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » niedziela 19 kwie 2020, 21:24

Dziś znowu starlinki leciały o 21h z zachodu na wschod z tym ze linia lotu przesunela się rownolegle w strone południową :oops: :cry: :x :|
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 19 kwie 2020, 21:27

W której części Polski ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » niedziela 19 kwie 2020, 23:21

Tam gdzie ostatnio - 30km na pn-zach od Czestochowy. Tak jak ostatnio zaobserwowalam regularnosc, tak teraz juz tego nie bylo, leciały w różnych odległościach od siebie, niektore obok siebie a niektore się wyprzedzały.
Obserwuje je też ktos?
0 x



mecz
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2018, 20:54
x 3
x 12
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 254 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: mecz » poniedziałek 20 kwie 2020, 02:24

O komecie Atlas
Kometa Atlas zapewne znana była w zamierzchłej przeszłości i z sobie właściwym krokiem czasowym dostarcza na Ziemie specyficzne cząsteczki życia. kometa wykonując pełny obieg zbiera przeróżne cząstki ze swojej części Przestrzeni i niesie je ze sobą, tworząc Nowe. Przyniesie te cząstki również na Ziemię.
stąd: http://krysztaloweswiaty.pl/artykuly/atlantyda/
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 20 kwie 2020, 08:35

Kometa Atlas rozpadła się na 4 części, widowiska nie będzie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 02 maja 2020, 14:18

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 16 maja 2020, 23:11

Niesamowite odkrycie astronomów. Zaobserwowali nową "superziemię"
13.05.2020

Astronomowie z Nowej Zelandii zidentyfikowali nową superziemię. Prawdopodobnie przypomina zamieszkiwaną przez nas planetę, lecz jej masa jest cztery razy większa od Ziemi. To "odkrycie jedno na milion" mówią naukowcy.

Obrazek
Astronomowie z Nowej Zelandii zaobserwowali nową superziemię (NASA)

Astronomowie z nowozelandzkiego University of Canterbury dokonali wyjątkowo rzadkiego odkrycia. Zaobserwowali nową superziemię, jedną z najdalszych znanych dotąd egzoplanet, obiektów leżących poza Układem Słonecznym.

Nowa egzoplaneta, podobnie jak Ziemia, krąży wokół gwiazdy. Jest oddalona od niej o podobną odległość do tej, którą dzieli Wenus od Słońca. Rok na planecie trwa około 617 dni. Szacuje się, że jej masa jest około cztery razy większa od masy naszej planety.

Astronomowie dokonali odkrycia za pomocą techniki mikrosoczewkowania grawitacyjnego. Technika ta daje możliwość zaobserwowania obiektów znajdujących się w bardzo dużej odległości od naszej planety. Superziemię dzieli od nas 24 723 lat świetlnych.
Naukowcy określili odkrycie "jednym na milion". Choć zaobserwowano już liczne obiekty znajdujące się poza Układem Słonecznym, odkrycie nowej planety o tak dużej masie należy do rzadkości. Nie wiadomo jednak, czy panujące na niej warunki sprzyjają do życia.

https://www.o2.pl/informacje/niesamowit ... bxtyj4u26Q
0 x



ODPOWIEDZ