Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

SATURN i jego księżyce

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15578
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29135 razy
Otrzymał podziękowanie: 23446 razy

Re: SATURN i jego księżyce

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 08 sty 2021, 22:49

Kolonizacja Tytana i Kallisto
24 lis 2020

https://www.youtube.com/watch?v=awFBy6nuGa8

Kosmiczne Opowieści

Zwykle myślimy o kolonizacji Marsa oraz Księżyca, jednak w dzisiejszym odcinku zastanowimy się nad kolonizacją Tytana oraz Kallisto.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15578
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29135 razy
Otrzymał podziękowanie: 23446 razy

Re: SATURN i jego księżyce

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 22 sty 2021, 15:29

Na Tytanie znaleziono coś dziwnego
22 sty 2021

https://www.youtube.com/watch?v=-_4wjdYJsIo

JASNA STRONA

Spójrz w niebo i znajdź mały żółty punkcik... To Tytan. Największy księżyc Saturna i drugi największy w naszym Układzie Słonecznym. Może być jedynym miejscem z wodą w stanie ciekłym... poza Ziemią. Tytan jest nieco większy od naszego Księżyca, ale o wiele od niego cięższy. Jego powierzchnia to w większości lód, są na nim małe góry, kratery i kilka kriowulkanów. Wielu ekspertów uważa, że pod powierzchnią Tytana znajduje się cały ocean!

Naukowcy znaleźli już dowód na istnienie życia na Tytanie. Ta planeta znalazła się na pierwszym miejscu listy alternatywnych domów ludzkości. Sorki, Marsie. NASA planuje nowy projekt, misja Dragonfly. Jej celem jest wysłanie drona i dokładne zbadanie powierzchni Tytana. Co prawda rozpocznie się ona dopiero za 6 lat i dron doleci do księżyca Saturna za następnych 9. Przyjdzie nam trochę poczekać zanim spakujemy manatki i polecimy na Tytana. Dowiedzmy się w międzyczasie czegoś więcej o tym niesamowitym ciele niebieskim!
0 xODPOWIEDZ