Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Promieniowanie kształtów

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 134
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 13
Podziękował: 333 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Kontakt:

Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fedon » niedziela 10 lis 2013, 20:38

Mam pytanie/prośbę. Czy ktoś mógłby mi wskazać jakieś materiały na temat promieniowania kształtów? Moja wiedza na ten temat jest delikatnie mówiąc ograniczona, czytałem tylko jedną książeczkę o tym, a i to dawno (chyba czerwona okładka była), w tej chwili nie jestem w stanie znaleźć i właściwie oprócz tego że istnieje to niewiele więcej wiem.
Wczoraj w oparciu o starożytne pisma stworzyłem coś takiego. Podziałało tak uderzająco (negatywnie), że bez wpadanie w patos mogę powiedzieć, że nie wiem jak i kiedy uda mi się dojść do siebie. Oczywiście zniszczyłem, ale skutki jak na razie trwają, a ja jestem prawie zielony w temacie.
0 xAwatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1625 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 10 lis 2013, 21:35

Tworząc temat o spiralach >> trafiłem na różne tego typu informacje. Kliknij tam, albo wpisz w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i szperaj. Na pewno znajdziesz.
Same spirale są dobrym przykładem promieniowania kształtu.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Fair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 11 lis 2013, 10:04

Fedon -
w moim watku o polach torsyjnych znajdziesz tez co nieco, wlacz video z YT w pierwszym clipie i zobacz od mniej wiecej 0:26 ciekawie pokazywane jest to "promieniowanie".
viewtopic.php?f=53&t=579
Oddzielnie zajmuje sie tym w zwiazku z Feng Shui.
To bardzo obszerny temat.

Podejrzewam, ze kierujac takie pytanie, masz cos konkretnego na mysli, moze napiszesz?
0 xFair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 02 maja 2014, 13:50

Nie wiem wlasciwie gdzie o tym umiescic, bo pasuje w rozne miejsca.
Chodzi mi symbol laski augurow tzw. lituusa, albo jak komu plizej pastoralu biskupiego. Symbol ten ma znaczenie komunikacyjne z innym wymiarem. Przeszukalam neta i znalazlam ciekawostki z zakresu archeologii, ktore w zbiorach mozaik z wykopalisk ukazuja mlodego mezczyzne z lituusem wlasnie.

Obrazek


Pogańska mozaika znaleziona pod katedrą


Polskie Radio

16.02.2009

We włoskim mieście Reggio Emilia znaleziono rzymską mozaikę podłogową.


We włoskim mieście Reggio Emilia znaleziono rzymską mozaikę podłogową, przedstawiającą przedchrześcijańskie rytuały i orientalnych bogów. Mozaika znajduje się pod średniowieczną katedrą.


Mierząca 13 m2 mozaikowa posadzka, najprawdopodobniej pochodząca z IV wieku n.e., została odkryta na głębokości 4 m poniżej poziomu gruntu w czasie badań archeologicznych w krypcie katedry w Reggio Emilia w środkowo-północnych Włoszech (miasto znajdujące się w połowie drogi między Modeną a Parmą). „Wielkość i projekt posadzki mozaikowej sugeruje, że została ona ułożona na podłodze dużego pomieszczenia. Sądzimy, że była to rezydencja bogatego Rzymianina” - powiedziała dla Discovery News Renata Curina, archeolog kierująca wykopaliskami.

Zabytki pod kościołami

To, że budynek spełniający przedchrześcijańskie funkcje religijne znaleziono pod katolickim kościołem, nie jest niczym zaskakującym. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa bardzo często budowano kościoły na miejscach, w których poprzednio stały „pogańskie” świątynie. Z jednej strony chrześcijanie pragnęli w ten sposób zatrzeć pamięć dawnych kultów, a ponadto, w miarę gdy zdobywali coraz to większą przewagę wśród różnych ruchów religijnych Cesarstwa Rzymskiego, naturalnym było, że przejmowali dawne ośrodki kultowe i dostosowywali je do własnych potrzeb. Taki los spotkał wiele słynnych budowli, w tym np. rzymski Panteon, który był początkowo świątynią wszystkich bogów, a potem stał się kościołem pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny od Męczenników.

Stąd fakt, że przedstawienia pogańskich bogów leżały przez setki lat jedynie kilka metrów pod katedrą w Reggio Emilia nie był dużą niespodzianką. „Kościół był zbudowany na wcześniej istniejących strukturach budowlanych. To jest raczej normalne w Reggio Emilia. Widzimy, że mało uwagi poświęcono starożytnej mozaice, biorąc pod uwagę, że zbudowano na niej filary kościoła” - mówi Curina.

Od Celtów do chrześcijan

Reggio było początkowo miastem celtyckim. W VI wieku przed naszą erą zostało zajęte przez Etrusków, którzy od tej pory tam władali. W IV wieku p.n.e. miasto rozwinęło się jako okoliczne centrum rolnicze. Starożytna miejscowość zyskała na znaczeniu już jako część Republiki Rzymskiej, gdy w 187 roku p.n.e. Marek Emiliusz Lepidus, rzymski konsul, wybudował drogę zwaną od jego nazwiska Via Aemilia, wiodącą z Piacenzy do Rimini. Na tej drodze znajdowało się Reggio, które w 175 roku p.n.e. nazwano Regium Lepidi, stąd późniejsze Reggio Emilia. Regium szybko stało się ważnym ośrodkiem administracyjnym i kwitnącym centrum handlowym.

Według legendy już w I wieku n.e. św. Apolinariusz z Rawenny przyniósł do Regium chrześcijaństwo. Natomiast już w IV wieku n.e. Reggio miało własnego biskupa. Katedra, pod którą znaleziono mozaikę, została zbudowana między IX z XII wiekiem, a następnie przebudowana w XVI wieku. Wcześniejsze wykopaliska odkryły inne budowle z okresu rzymskiego w Reggio Emilia: między innymi rzymską willę z pierwszych wieków naszej ery, także ozdobioną mozaikami oraz rzymskie ulice miejskie pokryte trachitowymi płytami brukowymi. Znalezione tam inskrypcje poświadczają także, że w Reggio znajdowała się świątynia egipskiej bogini Izydy, a także sanktuarium kultu cesarskiego.

Tajemnicze koła

Odkryta mozaika wykonana jest z małych płytek z różnych materiałów, w tym kolorowych kamieni, szkła i złotych liści. Przedstawia geometryczne układy kół i kwadratów z małymi postaciami tancerzy oraz kwiatami i ptakami takimi jak sroki i pawie. To co czyni mozaikę wyjątkową to trzy sceny mitologiczne. „Znalezione do tej pory sceny ukazują nagie postacie. Wciąż staramy się wyjaśnić ich znaczenie. Sądzę, że więcej wskazówek dostarczą kolejne wykopaliska” - mówi Curina.

Sceny wydają się wyjątkowe. Jedna z nich ukazuje nagiego człowieka padającego innemu w ramiona, inna pokazuje nagie postacie, mężczyznę i kobietę, noszących klejnoty. Kobieta trzyma świeżo złapaną rybę, gdy mężczyzna trzyma dwie żywe kaczki. Trzecia scena pokazuje nagiego mężczyznę noszącego koronę z bluszczu i trzymającego kwiat lotosu w swojej prawej dłoni. W swojej lewej ręce tajemnicza postać trzyma lituus. Ta zakrzywiona laska była stosowana w starożytnym Rzymie przez augurów, czyli kapłanów i wróżbitów. Augurowie zajmowali się obserwowaniem naturalnych znaków, takich jak lot ptaków, gdyż wierzyli że przekazują one informacje o woli bogów, którą tylko oni byli w stanie odszyfrować.

„Symbole takie jak kwiat lotosu i korona z bluszczu mogą sugerować, że był to dom prywatny poświęcony kultowi bogów orientalnych” - mówi Curina. Według Luigi Malnatiego, który odpowiada za prace archeologiczne w Emilia Romana, takie przedchrześcijańskie sceny kultowe musiały zostać wykonane przed 380 rokiem naszej ery. W seriach dekretów między 391-392 rokiem naszej ery cesarz Teodozjusz I zakazał i wyznaczył karę za praktykowanie religii niechrześcijańskich na terenie Imperium Rzymskiego, stąd miejsce kultu w Reggio zostało zapewne opuszczone mniej więcej w tym czasie. Niestety, jak do tej pory archeolodzy nie zdołali wyznaczyć precyzyjniejszej daty powstania tego sanktuarium. „To jedna z najważniejszych i najbardziej interesujących mozaik w północnych Włoszech. Wyróżnia się swoim rozmiarem, projektem i wyrafinowaną techniką” - mówi Malnati. Profesor Roger Ling z Uniwersytetu w Manchesterze, znawca starożytnych mozaik, potwierdził że jest to sensacyjne odkrycie. W przyszłości mozaika ma zostać przeniesiona z miejsca gdzie ją znaleziono do lokalnego muzeum.

zrodlo: http://www.polskieradio.pl/23/266/Artyk ... od-katedra

Matematyczny wyglad spirali lituus -

Obrazek

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1625 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 02 maja 2014, 15:27

FL pisze:Nie wiem wlasciwie gdzie o tym umiescic, bo pasuje w rozne miejsca.
...


Rzeczywiście, pasuje do kilku innych, ale tu chyba najmniej.
Tak se myśle, że moze utworzyć jakiś odpowiedni wątek do takich zagadnień.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Fair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 02 maja 2014, 20:59

Pasuje wszedzie, czyli jest UNIWERSALNY.

Wierzenia egipskie wskazuja na laske Ozyrysa.

A ta laska to w prasie miedzynarodowj czesto jest mylona z Boginia Isis.

A wlasciwie chodzi o MAGIE ksztaltu.

Be-Seele... :lol:

A wracajac na baze Siemlja, to powiem w skrocie, ze KRK sciemnia, gdyz nieuczciwie naucza o "niebie". Sami przebieraja sie, pala kadzidelka, wala laskami o ziemie, uzywaja kolatek wielkanocnych :shock:

Czyli UZURPUJA sobie prawo do pierwszenstwa, albo ... inaczej mowic do hierarchii, jak lekko mozna zaobserwowac.

Ale matematyka nikogo nie oszuka, hej! ;)

Sorry! Darek, ale laska biskupia promieniuje takim ksztaltem, ze az strach. A skad ma ten "biskup" taka wiedze????

ALE MY TEZ MAMY SWOJA!
0 xAwatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1625 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 02 maja 2014, 21:49

FL pisze:...
Sorry! Darek, ale laska biskupia promieniuje takim ksztaltem, ze az strach. A skad ma ten "biskup" taka wiedze????
...


A, tak. Osobiście też bym się cholernie bał, jakby mi coś promieniowało kształtem. ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

baba
x 116

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: baba » piątek 02 maja 2014, 22:06

Zwłaszcza laska. Obrazek
Sorek, nie mogłam się oprzeć. :lol:
Uciekam, już dzisiaj nie będę więcej rozrabiać. :D
0 xFair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 02 maja 2014, 22:22

Darek -
A, tak. Osobiście też bym się cholernie bał, jakby mi coś promieniowało kształtem. ;)

Aby miec ksztalt "czebe se" zasluzyc meduzo ;) .
Ale nie wiem co stalo sie z Toba, czy "dusyska" (olaj boga psysli jusci po niego, zywcem go wytargali paniusku z tego forum), ze Twe komensty nie sa juz te same co sprzed lat. Czyzbyc q-zwa stransformowal sie?

Myslalam, ze nie jestes jeszcze emerytem...
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 02 maja 2014, 23:30

"...a że biskup z laską... marnie...,
poszła dawać pod latarnię..." :DPozdrawiam - Thotal ;)
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4044 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 03 maja 2014, 01:29

Wszystkie te rytuały kościelne są jak najbardziej związane z magią , powtarzane systematycznie i zasilane energią złapanych w sidła z przymusu i nakazu "wiernych" wzmacniała tylko te magiczne obrządki.

Myślicie iż ta wyższa hierarchia tego nie wie? oczywiście że wie,naczelny mag... papież wiedział i wie na czym siedzi.
laska, pastorał ... PAS T ORAŁ..... albo PAS T OR A L to nie tylko promieniowanie kształtu ale i dźwięki , które są graficznie zapisane na osi. A jak wiadomo dźwięk tworzy.. co i dla kogo to już inna sprawa.
Przypomnijcie sobie na początku Chrześcijaństwa w Rzymie "zabawy " dwóch lewitujących Magów, bo kiedyś najwyżsi kapłani nazywali się MAGAMI.
Tak naprawdę nie ma żadnego Chrześcijaństwa, jest Paulinizm pod nazwą katolicyzmu.
Tak ta laska otwiera przestrzeń, albo raczej ją blokuje w danym wymiarze, to jest pewne była w dawnym Egipcie , ale ciuteczkę inna.

"biskupowi laska z dzwonkiem
daje radość wczesnym dzionkiem....." :D
Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » sobota 03 maja 2014, 10:14

Dzieki Kiara, wlasnie chodzilo mi o te laske, a nie o "fiuta" biskupa :oops:

"Augur (łac.) – rzymski kapłan, którego obowiązki polegały na wróżeniu z lotu ptaków, wnętrzności zwierząt ofiarnych i gwiazd.

Wróżbiarstwo

Augurowie odczytywali wolę bogów ze znaków niebiańskich i lotu ptaków. Ich przywilejem było noszenie togi bramowanej purpurą i zakrzywionej u góry laski lituus. Zakreślali nią święty krąg templum, wewnątrz którego obserwowali znaki boskie: zjawiska meteorologiczne, lot ptaków, zachowanie się zwierząt i wydarzenia zachodzące podczas obrzędu wróżenia.

Początkowo augurowie byli cenieni wśród ludu, często służyli radą i odgrywali znaczącą rolę polityczną, gdyż mogli wpływać na decyzje o zwoływaniu zgromadzeń, czy podejmowaniu wojny. Z biegiem czasu ich rola osłabła i ograniczyła się do funkcji religijnych, które zapewniały o przychylności bogów: inauguracja świątyń, różnych pomieszczeń, miast. Ostatnimi augurami byli Wettius Agorius Prektekstatus (zm. 384) i Ragonius Wenustus (zm. 390).

Kolegium augurów

Instytucja augura ma prawdopodobnie charakter praindoeuropejski. W czasach historycznych wiadomo o istnieniu kolegium augurów, które składało się początkowo z trzech patrycjuszy: po jednym dla każdej z najstarszych tribus rzymskich. Byli oni dobierani do kolegium na drodze kooptacji i sprawowali urząd dożywotnio.

Liczebność kolegium była stopniowo zwiększana, najpierw do sześciu, następnie do dziewięciu członków. W 300 roku p.n.e. do kolegium dopuszczono plebejuszy, ustalając, że spośród dziewięciu członków kolegium będzie czterech patrycjuszy i pięciu plebejuszy.

W 104 roku p.n.e. uchwalone zostało prawo Domicjusza (lex Domitia), które zadecydowało o zniesieniu kooptacji augurów. Od tej pory nowi członkowie kolegium byli wybierani głosami 17 tribus wylosowanych spośród 35 istniejących. Sulla zniósł lex Domitia, przywracając kooptację i jednocześnie zwiększając liczebność kolegium do piętnastu augurów (siedmiu plebejuszy i ośmiu patrycjuszy). Kooptacja została ponownie zniesiona w 63 roku p.n.e."

Obrazek

zrodlo: wiki
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4044 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 03 maja 2014, 10:59

To już mamy jakiś konkret, dawne odczytywanie symboli ... dzisiaj zawężone do wróżbiarstwa.. a, to nie to samo, wróżbiarstwo, przepowiadanie przyszłości , to tylko jeden maleńki wycinek tej wielkiej wiedzy.

Laska ... pastorał.. argument władzy i wiedzy bardziej MAGA niż wróżbity, gromadził energię i służył do ograniczenia przestrzeni oraz odczytu. Współcześnie rekfizyt władzy biskupa.

Sztuka odczytu symboli to przeolbrzymia wiedza,uczono się jej latami, wszystko , dokładnie co widzimy z czym się spotykamy tu i teraz jest przekazem symbolicznym dotyczącym ludzi indywidualnie i zbiorowo. Gdyby ludzie zaczęli zwracać uwagę na te pojawiające się znaki uniknęli by wielu nieprzyjemnych rzeczy i żyło by im się dużo łatwiej.

Krąg.. zawsze zataczamy jakiś krąg , albo nas ogranicza i wciąga w dól , albo rozszerza przestrzeń i wynosi w górę. Mag.. kapłan w kościele nie wiedząc a nawet robi to na każdej mszy .. słowami.. "moja wina i nie jestem godzien.... " klękaniem na kolana w sposób magiczny utrzymuje się ludzi na niskim poziomie niemocy i nie możliwości z powodu wmówienia im ciągłej niedoskonałości i zła.

Słowa to energia, wchodzą do wewnątrz człowieka razem z wdychanym dymem kadzideł, utrwalane dźwiękiem dzwonków i błyskiem płomieni świec. Są to jak najbardziej dawne rytuały magiczne przeniesione do kościołów by władać ludzką podświadomością i świadomością.
Dlaczego maja czarne sutanny? Bo jest to barwa ochronna , blokująca wibracje światła , zatem utrzymująca to co zostało u tych ludzi wgrane , bez możliwości przekodowania naświetlem na wyższy poziom. Czyli pospolita "armia nieświadomych wykonywaczy poleceń"..... podległych lasce biskupa , zamkniętych w jego kręgu...

Obrazek


Ten wykres doskonale pokazuje jak idzie energia w prawą stronę władzy ale nie w stronę górną , rozwój. Blokada w wyznaczonej przestrzeni.

acha.. kura jest symbolem czystości , kura dosłownie znaczy czysta.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » sobota 03 maja 2014, 11:32

Dziekuje serdecznie za wskazowki, o to mi wlasnie chodzilo. O tej "lasce" wyczytalam w ksiazce Konstantina Meyla (fizyka), o tytule "Techniki nadawcze Bogow". On te energie (w ogromnym skrocie tak to nazwe) wymierzyl, i dostosowal do ksztaltu otoczenia, wyliczal frekwencje falowe, czyli glownie odbior /przekazow od Bogow/. W jednym z rozdzialow opisuje lituus, czyli smiem zaryzykowac, ze forma ta jest wlasnie rodzajem anteny odbiorczej, dla wnikliwego uzytkownika. Autor nazywa takich operatorami technicznymi. A nawet ryzykuje takie stwierdzenie, ze dla Bogow smiertelni nie graja zadnej roli, sa bezimienni, maja funkcje do wypelnienia, i sluza okreslonym Bogom. To Bogowie maja imiona i swe obiekty kultowe, ktore sa budowane, czy umiejscowiane wg scislych zasad architektonicznych. Chodzi o wchodzenie w rezonans z glosem (sygnalem) zakodowanym w czaso-przestrzen.

I tu jak najbardziej pasuje mi ta cala rytualna sceneria rodem z KRK (zreszta inne religie tez maja swoje "rozglosnie"). W polskojezycznej wiki malo jest o lituusie, w innych zrodlach wyczytalam, ze jest to ten sam "aparat" (high-tech!), ktorego uzywali egipcjanie.
Ozyrys mial taki przyrzad, za pomoca ktorego decydowal o dalszych losach duszy. Ba-Seele, zwana rowniez "dusza wycieczkowa" przedstawiana jest jako ptak.

Obrazek

//Na kure to-to nie wyglada ;), ale wiem o mocy magicznej kosci kurczaka, kury//.
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4044 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 03 maja 2014, 15:51

Przeczytaj , ta sama nazwa dla laski i instrumentu, zatem chodzi o to samo o przestrzeń wibracyjną czyli dźwięk w niej, bo on nadawał charakterystyczne cechy wszystkiemu co się tam znajdowało. Sztuka odczytu ... to właśnie sztuka zrozumienia.


Lituus
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Dla funkcji matematycznej, patrz Lituus (matematyka) .
Lituus (do tyłu, w prawo, w ciągu Patera ) jako instrumentu kultowego, w tym monety z okazji pobożności na cesarza rzymskiego Herennius Etruscus .
RSC 0004a.6.jpg

Obrazek

Słowo lituus pierwotnie oznaczało zakrzywioną augural pracowników (por. " pastorał ") lub zakrzywione wojna-trąbka w starożytnym łacińskim języku. W języku angielskim jest używany z kilku znaczeń.

Treść

1 Roman rytuał różdżka
2. Instrument muzyczny
2.1 Starożytna lituus
2.2 średniowieczne lituus
3 Odniesienia

Rytuał rzymski różdżki

Lituus był krzywy różdżka (podobne w kształcie do góry część pastorału ) wykorzystywane jako instrument kultu w rzymskiej religii przez wróżbici zaznaczać rytualną miejsca w niebie ( Templum ). Przelot ptaków wskazane przez ten Templum łaskę lub niełaskę boską dla danego przedsiębiorstwa. Lituus był również używany jako symbol urzędu do Kolegium wróżbici oznaczyć je jako kapłańskiej grupy.
Instrument muzyczny
Starożytna lituus

Obrazek

Starożytny lituus był stary etruski piskliwy instrumentem mosiądzu , który pochylił się na końcu, podobny do galijskiej carnyx . To był później używany przez Rzymian, szczególnie do muzyki, jak i procesyjny sygnalizacji róg w wojsku. [1] W 17 wieku Niemcy wariant wygiętym starożytnej lituus wciąż używany jako sygnalizacji róg przez nightwatchmen .
Średniowieczny lituus
Główny artykuł: Medieval lituus

Średniowieczny lituus był inny przyrząd mosiądz od starożytnego instrumentu Etrusków, opisany przez Kürzinger (1763) jako wariant wczesnej trąbki lub rogu , czyli późniejszym rozwoju starożytnego rzymskiego tuba . Jeden z ostatnich utworów zaaranżowanych przez średniowiecznego lituus był Bacha motet O Jesu Christ, meins Lebens Licht (BWV 118). Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu próbował odtworzyć lituus w maju 2009 r., gdy instrument został z użytkowania do 300 lat. [2] [3]http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D575

Współczesny barani róg , który jest używany przez Żydów w święta do trąbienia pełni dokładnie ta samą rolę.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4044 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 03 maja 2014, 16:12

Działanie Lituusa w przestrzeni jest asympotyczne , czyli dążące albo do _nieskończoności albo do - nieskończoności, to ciekawe , bo odnosi się do władzy terytorialnej.


Asymptota
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Dla innych zastosowań, patrz asymptoty (ujednoznacznienie) .
Wykres funkcji z poziomego, pionowego i ukośnego asymptoty.
Krzywa przecinanie asymptotę nieskończenie wiele razy w wielu miejscach.

W geometrii analitycznej , asymptotę ( / ć s ɪ m t t oʊ t / ) o krzywej linii jest taki, że odległość pomiędzy linią krzywą i zbliża się do zera, ponieważ mają tendencję do nieskończoności. Niektóre źródła to wymogu, aby krzywa nie przekraczania linii nieskończenie wiele razy, ale jest nietypowe dla nowoczesnych autorów. [1], w niektórych sytuacjach, na przykład geometrii algebraicznej , asymptotę jest określony jako linia, która jest styczna do krzywej na nieskończoność. [2] [3]

Słowo asymptotę pochodzi od greckiego ἀσύμπτωτος (asumptotos) co oznacza "nie spadają razem" z ἀ priv. + σύν "razem" + πτωτ-ός "spadł". [4] Termin ten został wprowadzony przez Apoloniusza z Perge w jego działa na stożkowych , ale w przeciwieństwie do nowoczesnego sposób, że stosuje się go w znaczeniu jakiejkolwiek linii, które nie przecinają się daną krzywą. [5]

Istnieją trzy rodzaje potencjalnie asymptoty: asymptoty poziome, pionowe i ukośne. Dla krzywych podanych przez wykresu funkcji y = ƒ (x), asymptoty poziome są poziome linie, że wykres funkcji zbliża jak x dąży do + ∞ lub -. ∞ asymptoty pionowe są pionowe linie w pobliżu którego rośnie bez granica funkcji .

Bardziej ogólnie, jedna krzywa jest krzywoliniowy asymptotę innego (w przeciwieństwie do liniowego asymptoty), jeżeli odległość pomiędzy dwiema krzywymi zmierza do zera, ponieważ mają tendencję do nieskończoności, chociaż zazwyczaj okres asymptotę sam jest zarezerwowane dla asymptoty liniowych.

Asymptoty przekazać informacje na temat zachowania krzywych w duży, i określenia asymptoty funkcji jest ważnym krokiem w szkicuje jej wykres. [6] Badanie asymptoty funkcji, rozumiane w szerokim znaczeniu, stanowi część tematu z analizy asymptotycznej .http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D575


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1541
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 04 maja 2014, 11:00

Kiara -

Słowo asymptotę pochodzi od greckiego ἀσύμπτωτος (asumptotos) co oznacza "nie spadają razem" z ἀ priv. + σύν "razem" + πτωτ-ός "spadł". [4] Termin ten został wprowadzony przez Apoloniusza z Perge w jego działa na stożkowych , ale w przeciwieństwie do nowoczesnego sposób, że stosuje się go w znaczeniu jakiejkolwiek linii, które nie przecinają się daną krzywą. [5]


Ciekawe spostrzezenie i ciekawa interpretacja, bo zazwyczaj asymptotami nazywa sie pionowe linie rownolegle do osi OY, ktore wyznaczaja pewien przedzial, np. funkcje trygonometryczne tangensa. A gdyby poszerzyc wyobraznie, to takimi asymptotami moglaby byc np. powierzchnia szklanki, w ktorej zamyka sie dajmy na to "natretna muche" ;), czyli zakrzywienie przestrzeni.

Zwracajac sie znow w strone ezoteryki (sil energetycznych tkwiacych w symbolice), to moc lituusa polega na roli operatora, w ktora strone i jaka przestrzen bedzie chcial ograniczyc, sam przyrzad nie ma zadnej mocy.
Albo wlasnie uwolnic z juz ograniczonej przestrzeni, wyprowadzic z labiryntu, rozwiazac problem, wskazac droge itd.

Taka laska w rekach przywodcy nabiera widac specjalnej mocy. Laska marszalkowska, laska druidow, krolewskie regalia i inne.

Ja osobiscie mam takie dwa kijki, ktore sluza do gimnastyki, szybkiego chodzenia w terenie to kijki nordic walking, polecam wszystkim jak najbardziej, moze wlasnie chodzi o rodzaj uziemienia, zjednoczenia sie z podlozem, wymiane energetyczna, ruch.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15567
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29122 razy
Otrzymał podziękowanie: 23425 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 14 lip 2018, 23:44

Feng Shui - sekret harmonijnego życia - Marta Pietrzykowska

https://www.youtube.com/watch?v=4nZpfHsZX3c&t=6s

Nadawane na żywo 10 lip 2018
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15567
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29122 razy
Otrzymał podziękowanie: 23425 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 29 wrz 2019, 22:50

Jak wykorzystać Feng Shui dla zdrowia - Ireneusz Mielec - XVII Harmonia Kosmosu

https://www.youtube.com/watch?v=UYAydYZy2ps

Opublikowany 29 wrz 2019
Ireneusz Mielec - "Jak wykorzystać Feng Shui dla zdrowia"

XVII Harmonia Kosmosu - Zlot Wolnych Ludzi
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12947
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12872 razy
Otrzymał podziękowanie: 19584 razy

Re: UFO - NOL - ET

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 07 wrz 2020, 18:08

Niesamowite emanacje energii - Ireneusz Mielec

https://youtu.be/9M0-BAZcJFw
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12947
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 900
x 319
Podziękował: 12872 razy
Otrzymał podziękowanie: 19584 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 15 sty 2021, 21:34

Wielka Piramida. Budowla z przyszłości.

https://youtu.be/5Jz_XCQjc7E
Wielka Piramida, to niezwykła budowla pod wieloma względami. Po pierwsze nie mogła zostać zbudowana bez technologii, której Egipcjanie nie posiadali. Po drugie zakodowano w niej przekazy matematyczne, tzn. liczbę fi, pi, wymiary Ziemi i inne liczby, których celem było wywarcie wpływu na geometrii przestrzeni. Po trzecie: w piramidzie zachodzą procesy mumifikacji i konserwacji materii żywej i organicznej. Mówiąc krótko piramida powstała tysiące lat temu, ale jest budowlą z przyszłości.
0 x


panta rhei

ODPOWIEDZ